Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

1424

Hozzászólások

  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Victus (HU1) mondta:

    Sziasztok.

    Mükszik valakinél a halas piac?

    Nálam error....!


    Szia Victus!

    Nálam sem működik egyik böngészőn sem. Minden böngésző próba után 2x mosva, vasalva, gép újraindítva.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Victus (HU1) mondta:

    Sziasztok.

    Mükszik valakinél a halas piac?

    Nálam error....!


    Szia Victus!

    Nálam sem működik egyik böngészőn sem. Minden böngésző próba után 2x mosva, vasalva, gép újraindítva.
    Nálam tökéletesen működik Internet Explorerrel, illetve csak működne, mert eladtam az összes csalit a frissítés előtt...
    Pillanatnyilag csalit kér lókeféért és gereblyéért. Nekem mindkettőre szükségem van, a csaligyár üzemel, a halat hozzák a hajók, nem számolom se a dollárt, se a centet ;)
    .
    Porrima (HU1) mondta:

    A sok rossz után mondjunk egy jót is!
    Nagyon jó gondolat, és nálam a megvalósítással sincs semmi probléma, hogy a halászatra kiválasztott vízterületen lehet felszerelni a hajót, valamint az a változtatás, hogy el lehet adni a fölösleges halászfelszerelést (bár ezt én nem próbáltam, mert mindent fel lehet használni, még  a homárhálót is).
    Remélem mások is észrevették az új lehetőségeket, és használják is.
    Szia Porrima :-)

    Szerelhetem én a hajót a helyszínen, hogyha többe kerül a ráfordítás, mint a haszon :-)))

    Illetve bocsi, hogy kijavítalak, de nem eladni lehet a felesleges cuccokat, hanem kukázni, és sajnos a kettő nem ugyanaz. :-( Csak a John nevű munkásból 700 darab van a raktáramban, amit ugyan jutalomként kaptam, ha meg akarok tőle szabadulni, még dolgozzak is azzal, hogy kukázom.. hát szép egy jutalom mondhatom :D:D
    Az első esetre: az egyik szövitársam kiszámolta, hogy nem ráfizetéses a halászat, kb. a tizedét hozza az eddigi bevételnek; én hiszek neki.
    A másodikban igazad van: nem eladni lehet, hanem kukázni. Korábban néhányan ezt kérték, hogy de jó lenne... Viszont ez nem jutalom, hanem funkcionális lehetőség,ha valaki minden áron szabadulni akar egyes szerelékektől. Nem kötelező használni: amint írtam, nekem nincs szükségem rá.
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234

    Tökéletesen igazad van!
    De ha járnál a fórumra (vagy nem tudom szövitag vagy-e?), akkor nem ért volna ez a trauma, mert előtte való este már (nagy nehezen) jött a bejelentés, és megkondult a vészharang, hogy mindenki adja el a tengeri halakat.
    Őszintén sajnállak, bár ez nem segít rajtad :(

    A sok rossz után mondjunk egy jót is!
    Nagyon jó gondolat, és nálam a megvalósítással sincs semmi probléma, hogy a halászatra kiválasztott vízterületen lehet felszerelni a hajót, valamint az a változtatás, hogy el lehet adni a fölösleges halászfelszerelést (bár ezt én nem próbáltam, mert mindent fel lehet használni, még  a homárhálót is).
    Remélem mások is észrevették az új lehetőségeket, és használják is.
    Az első bekezdéseddel egyet értek, de a másodikkal csak részben! A vízterületi felszerelés tényleg jó. Sajnos, nem eladni, hanem kukába dobni lehet a felesleges felszerelést. Olyant is, amiket pl. ajándékba kaptunk a dolgozással megszerzett pontjainkért. 
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    .

    Szia Porrima :-)

    Szerelhetem én a hajót a helyszínen, hogyha többe kerül a ráfordítás, mint a haszon :-)))

    Illetve bocsi, hogy kijavítalak, de nem eladni lehet a felesleges cuccokat, hanem kukázni, és sajnos a kettő nem ugyanaz. :-( Csak a John nevű munkásból 700 darab van a raktáramban, amit ugyan jutalomként kaptam, ha meg akarok tőle szabadulni, még dolgozzak is azzal, hogy kukázom.. hát szép egy jutalom mondhatom :D:D
    Szia!

    Nehogy kikukázd most mikor alig hoz valamit a halászat,pakold be a hajókba még ha kevesebbet hoznak is,én folyamatosan berámoltam az összeset még a VB alatt.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Mimikenr1 (HU1)Mimikenr1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 22
    Köszönöm! Köszönöm! Megszabadultam a tehertől, hogy játszanom kell!!Sziasztok! Mindenkinek igaza van. 
    Minden lelkes játékostól elnézést kérek a következő mondataimért, de szeretném elmondani, hogy mennyire irigyellek Titeket akik élvezettel játsszátok ezt a játékot évek óta!
    Tehát! Az a típusú ember vagyok, aki nem akar ilyen játékot játszani! Nem tetszik, sőt szégyenlem, hogy játszom és titokba tartom . A Férjemnek kezdtem el segíteni, egy lábtörés során és egy rám kényszerített itthonlét miatt. Aztán miután önálló emberi lény vagyok, elkezdtem a saját farmomat. Eddig! Valóban, ha jól megnézzük a játék tematikáját, a termelt árukat mindenhol eltudtuk adni. Ez nem "jogos" ez a hirtelen változtatás! A felháborodásunk igen! De igazatok van" széllel szemben , nem lehet" és mi sem tudunk. Érdekesebb volt a játék eddig. Ha most nem lesz az hát nem kell játszani annyit. Gyakorlatilag az idő a kattintgatásokkal telik ki. Hála istennek, nem kell aranyat venni , nem kell fejleszteni, nem kell a játékokon részt venni, nem kell a teherautót stb. komolyan venni! Elvették a lehetőséget, hogy nagyban tudjunk gondolkodni!! Köszi, az életet éljük így is -úgy is! De egy játékban?Én úgy gondolom felszabadultam! HÚ!! Sokan érezzük így, nem vagyok egy különleges valaki , aki csak egyedül gondolkodik így!! 
    Mindenkinek örömteli játékot kívánok !
    Mimike
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    Vigyázzatok a kattintgatással!!
    Én most dobtam a kukába egy véletlen mozdulattal a 19 óra valahány perc alatt megtermelt 16 homárcsalimat. Egyet át akartam húzni a hajóra - mint eddig - de véletlenül a kukára nyomtam!!!!! :(:(:(

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok
    Én egyet nem értek de nagyon nem a mélytengeri halászat 2017-05-24-i frissitésell kezdődőtt ( majdnem 3 hónapot volt így bent) előtte nem játszott senki  hogy mindenki sír ? Érdekes lehetet egyről a kettőre jutni  akkor is mikor nem volt még ..nem hinném mindenki akkor kezdte a játékot mikor már méyltengeri halászat is volt . Ezt úgy kell venni kaptunk 3 hónap extra bónuszt dollárt szerezni . Ennyi erővel sírhatot az is aki 4 éve játszik aranyért vette a területeket  vagy 1-2 év kelett ahoz hogy dollárért megvegye őket hogy minek rakták be a méyltengerit mert igy egy kicsi ha időt szánt rá s megvolt a szintje szinte minden területet mefvehetet 3 hónap alatt s még tartalékolhatott is dolárt . Tehát én nem értem a felháborodásokat . Én örültem ennek a majdnem 3 hónapnak is hogy tudtam egy csómot gyorsan fejleszteni dollárt tartalékolni..jó kis bónusz volt .
    Köszönöm 
    További jó játékot mindenkinek !
    Petike

    Ui: A a piacot is mindenki előre lehurogja de azt el felejti mindenki 0-ás szinten a bio piacon se lehet meg gazdagodni majd ha ez a piac is felfejlödik 99-es szintre akkor lehet hurogni de akkor már szerintem senki nem fog.


  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    Sziasztok! Ez most komoly, hogy 1 db gereblyéért, vagy lókaparóért cseréljük el a kifogott halakat? Ki a túrónak jó üzlet ez? Szánalmas, agyaljanak még ezen a fejlesztők mert ez nagyon gáz!!!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 16.08.2017

    Az első esetre: az egyik szövitársam kiszámolta, hogy nem ráfizetéses a halászat, kb. a tizedét hozza az eddigi bevételnek; én hiszek neki.
    A másodikban igazad van: nem eladni lehet, hanem kukázni. Korábban néhányan ezt kérték, hogy de jó lenne... Viszont ez nem jutalom, hanem funkcionális lehetőség,ha valaki minden áron szabadulni akar egyes szerelékektől. Nem kötelező használni: amint írtam, nekem nincs szükségem rá.
    Nem tudom hogyan, és mi alapján számolta ki a szövitársad, hogy mennyi bevételt hoz a mélytengeri, miután nincs a halaknak meghatározott értéke, azok eltérő mennyiségekben, eltérő horgászási időkkel, folyamatosan változó helyszíneken vannak, azt se lehet tudni, hogy a szerződések mi alapján és mennyit fizetnek érte, mennyi idő alatt teljesíthetőek, stb., így nem tudom mihez viszonyította, hogy nem ráfizetéses. Szívesen elolvasnám, ha megtenné, hogy leírja ide, mi alapján számolt, lehet hasznos lenne mindenkinek az infó. Én azt tudom, hogy nem fogok kis jegyzeteket készíteni magamnak arról, hogy egy-egy szerződés teljesítéséhez mennyi munkásra, mennyi hajóra, mennyi dobozra van szükség, és nem fogom számolgatni minden szerződésnél, hogy ez vajon megérte-e nekem? Jelenleg én úgy látom, hogy még Oleggel is többet lehet keresni, mint ezzel a mélytengerivel, ott legalább egyértelmű, hogy mennyi idő alatt milyen mennyiséget hoz neked egy-egy helyszínről, az általad kiválasztott hajóval.

    fodorme (HU1) mondta:

    Szia!

    Nehogy kikukázd most mikor alig hoz valamit a halászat,pakold be a hajókba még ha kevesebbet hoznak is,én folyamatosan berámoltam az összeset még a VB alatt.
    Szia :-)

    Gondolod, hogy majd nekiállok számolgatni, hogy a vonóhálós hajóimba mennyi nem oda való munkásból mennyi kell? Na azt nem :)Elég sok olyan része van ennek a játéknak amivel érdemes foglalkozni, mert termeli a lóvét, jelenleg a frissítésnek köszönhetően a mélytengeri nem tartozik már ezek közé. Pakolgatás, számolgatás, várakozás, veszteség, szeretem a kihívásokat, de azt amikor ilyen durván kicsesznek velünk, azt nem :smiley:
    Azt nem tudom, hogy mi alapján számolódott az ez utáni haszon, nem kérdeztem tőle, de felhívom a figyelmét a hozzászólásodra.

    Az általam kiemelt mondatodhoz:
    én amúgy szeretek számolni, de itt nagy matekot nem alkalmazok.
    Két módszerem volt és lesz ezután is.
    1. Berakom a hajót saccra a hűtődobozokkal és a halászkarakterekkel. Utána a kapacitást elosztom az óránkénti fogással (mindkettő folyamatosan aktualizálva látható a fakkok alatt); ennek megfelelően teszek hozzá halászidőt (Victor és társai) az egy üresen hagyott fakkba.
    2. Amikor volt sok fölösleges "John"om, akkor a kapacitást osztottam el a halászidővel, és aszerint raktam Johnokat és Royokat (vonóhálós esetében), hogy egy kicsivel több legyen az óránkénti fogásmennyiség.
    Az egyetlen osztáshoz természetesen a gép kis számológépét használtam.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    bjoe68 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Ez most komoly, hogy 1 db gereblyéért, vagy lókaparóért cseréljük el a kifogott halakat? Ki a túrónak jó üzlet ez? Szánalmas, agyaljanak még ezen a fejlesztők mert ez nagyon gáz!!!
    Épp előtted írták, hogy ez a 0-s, tehát a legelső ajánlat: ezután csak jobb jöhet ;)
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    bjoe68 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Ez most komoly, hogy 1 db gereblyéért, vagy lókaparóért cseréljük el a kifogott halakat? Ki a túrónak jó üzlet ez? Szánalmas, agyaljanak még ezen a fejlesztők mert ez nagyon gáz!!!
    Épp előtted írták, hogy ez a 0-s, tehát a legelső ajánlat: ezután csak jobb jöhet ;)
    Nem tudom, de én már a sokadikat kukáztam, és nem jött más!:) Gereblyéért pedig felesleges a hajókat felszerelni, mert nagyon sokba kerül a felszerelés, és a megtérülési idő... Mire 99-re felviszel egy piacot az nem néhány nap v hét. De lehet, h én gondolom rosszul, akkor elnézést kérek!
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Mizubige.
    Bár a csapatból nem én voltam most aki számolt,de leírom miből állt a matek.Megnézték,hogy a régi árral mennyit adott volna érte a fk.és most mennyit ad érte a piac.10% ot mutatott.
    De ha már írok én is leírom az én meglátásom a hajókázásról.
    Mint ahogy már többször elmondtam itt is,a lehető legjobb hajó a vonóhálós.Felesleges kicsi hajókat tartani,hisz 14 db lehet,akár ebből akár abból áll a flotta,viszont az egyik hajó 50 halat hoz,a másik 300 at.A standard utazási ideje majdnem egyforma.Tehát ha vki logikusan nézi,akkor vonósból épít flottát.Ha még logikusabban építette,akkor mindet 1 szintre hozta.Ezáltal nem kell nagyon matekolni,hisz minden hajóra ugyanaz megy fel.Viszont van 1 olyan lehetőség is,hogy ha vki nem akar pénzt áldozni a hajóra,akkor pucin is kiküldheti őket,hisz egy 4 es vonós elhoz 28 halat minden felszerelés nélkül x 14 db vonóssal,az 392 hal.Ez nem sok,de ingyen van :)
    De én mindig rakok rá vmit.
    A közeli vizekre 5 gyorsító figurát és 5 pecázó embert.Ennek értéke (8125+75000) 83125 dolcsi.Ezért kapok 145 db halat.Azaz 1 halat 573 dolcsiért és így napi többször is megfordul.
    Éjjel vagy messzi vizekre rakok 3 hűtőt és 7 royt.Ennek értéke (93600+105000) 198600 dolcsi.Ezért kapok 193 halat.Azaz 1 halat 1029 dolcsiért.
    Az hogy a jelenlegi felállásban milyen halat hoz ennyiért lényegtelen,sőt az is,hogy mennyi idő alatt hozza.Az egyetlen lényeg,hogy a szerződésben kért halak db ára több legyen mint 1100 dolcsi :) Én eddig 6 szerződést láttam,amiben a legolcsóbb 1 hal értéke 1600 felett volt,de ahhoz volt kacat is,amit elég horror áron mérnek a normál piacon is. (tp csillag,karmapont stb) Tehát lehet nem mindenre kiterjedő matek,de pénzt hoz.Ha beindul a történet,akkor szerintem nem fog beragadni 1 fajta hal sem (legalábbis remélem),de ha igen,akkor rakok rá kipiszkálót és csak azt hozom,ami kell.Én személy szerint olyan játékos vagyok,aki a bányát is berakja 48 órára dolcsival hogy a 2000 ből 4000 legyen 2 nap alatt :) Így én ezzel is játszani fogok,ha más nem,akkor pucin küldözgetve őket,ha már megvettem.És mint szoktam mondani,sok kicsi sokra megy :D
    A lényeg,hogy lehet jelenleg nem tudom mennyiért hozok 1 kardhalat és mennyiért 1 tokhalat,de amit tudok,vagy ki tudom számolni,hogy nyertem vagy buktam rajta....És ha 1 féle hajóval rendelkezik az ember és 2 féle képpen szereli fel a hajóit,akkor nem sok számítás kell hozzá a piacon,hogy ezt lássuk.Tökéletes számításhoz minden tényező adata kell,de ha nincs meg minden adat,attól még lehet számolni....szerintem..
    De ha vkinek nincs kedve,küldje pucin az ingyééé van :D
    nah pá


  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    bjoe68 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Ez most komoly, hogy 1 db gereblyéért, vagy lókaparóért cseréljük el a kifogott halakat? Ki a túrónak jó üzlet ez? Szánalmas, agyaljanak még ezen a fejlesztők mert ez nagyon gáz!!!
    Épp előtted írták, hogy ez a 0-s, tehát a legelső ajánlat: ezután csak jobb jöhet ;)
    Nem tudom, de én már a sokadikat kukáztam, és nem jött más!:) Gereblyéért pedig felesleges a hajókat felszerelni, mert nagyon sokba kerül a felszerelés, és a megtérülési idő... Mire 99-re felviszel egy piacot az nem néhány nap v hét. De lehet, h én gondolom rosszul, akkor elnézést kérek!
    Pindurka, nem tudom mióta farmozol és piacozol, de a kukázással nem fejleszted a piacodat! Vissza csak azért nem mentél, mert nulla alá nem lehet...
    Sziasztok
    Én egyet nem értek de nagyon nem a mélytengeri halászat 2017-05-24-i frissitésell kezdődőtt ( majdnem 3 hónapot volt így bent) előtte nem játszott senki  hogy mindenki sír ? Érdekes lehetet egyről a kettőre jutni  akkor is mikor nem volt még ..nem hinném mindenki akkor kezdte a játékot mikor már méyltengeri halászat is volt . Ezt úgy kell venni kaptunk 3 hónap extra bónuszt dollárt szerezni . Ennyi erővel sírhatot az is aki 4 éve játszik aranyért vette a területeket  vagy 1-2 év kelett ahoz hogy dollárért megvegye őket hogy minek rakták be a méyltengerit mert igy egy kicsi ha időt szánt rá s megvolt a szintje szinte minden területet mefvehetet 3 hónap alatt s még tartalékolhatott is dolárt . Tehát én nem értem a felháborodásokat . Én örültem ennek a majdnem 3 hónapnak is hogy tudtam egy csómot gyorsan fejleszteni dollárt tartalékolni..jó kis bónusz volt .
    Köszönöm 
    További jó játékot mindenkinek !
    Petike

    Ui: A a piacot is mindenki előre lehurogja de azt el felejti mindenki 0-ás szinten a bio piacon se lehet meg gazdagodni majd ha ez a piac is felfejlödik 99-es szintre akkor lehet hurogni de akkor már szerintem senki nem fog.


    Szia Petike :-)

    Lehet, hogy a mélytengeri piac idővel felfejlődik, de azzal együtt a kért mennyiségek száma is növekedni fog, több munka, több időráfordítás, több dollár ráfordítás, mire teljesítesz egy szerződést, amibe majd kér 4 különféle halfajtából mondjuk ezres nagyságrendű tételeket, amelyeket különböző helyszínekről tudsz majd nagy nehezen összehalászni, feltéve, ha ad majd olyan helyszíneket neked a rendszer. Lehet majd hetek telnek el azzal, hogy a 800 db. garnélát összeguberáld, amiért kapsz majd cserébe x mennyiségű dollárt, na meg kefét, amivel megsimizhetsz egy játékostársadat.
    .
    .
    .
    Én nem így látom; az ember először raktárra halászik, és amikor szükséges, akkor csak onnan beadja a szerződésbe.
    Nekem speciel nehéz lesz elkezdeni a piacozást, mert kiürítettem a raktárakat. Először halászok ezerrel ;), azután 1-2 hónap múlva visszatérhetünk a témára.
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 16.08.2017
    Sziasztok
    Én egyet nem értek de nagyon nem a mélytengeri halászat 2017-05-24-i frissitésell kezdődőtt ( majdnem 3 hónapot volt így bent) előtte nem játszott senki  hogy mindenki sír ? Érdekes lehetet egyről a kettőre jutni  akkor is mikor nem volt még ..nem hinném mindenki akkor kezdte a játékot mikor már méyltengeri halászat is volt . Ezt úgy kell venni kaptunk 3 hónap extra bónuszt dollárt szerezni . Ennyi erővel sírhatot az is aki 4 éve játszik aranyért vette a területeket  vagy 1-2 év kelett ahoz hogy dollárért megvegye őket hogy minek rakták be a méyltengerit mert igy egy kicsi ha időt szánt rá s megvolt a szintje szinte minden területet mefvehetet 3 hónap alatt s még tartalékolhatott is dolárt . Tehát én nem értem a felháborodásokat . Én örültem ennek a majdnem 3 hónapnak is hogy tudtam egy csómot gyorsan fejleszteni dollárt tartalékolni..jó kis bónusz volt .
    Köszönöm 
    További jó játékot mindenkinek !
    Petike

    Ui: A a piacot is mindenki előre lehurogja de azt el felejti mindenki 0-ás szinten a bio piacon se lehet meg gazdagodni majd ha ez a piac is felfejlödik 99-es szintre akkor lehet hurogni de akkor már szerintem senki nem fog.


    Szia Petike :-)

    Lehet, hogy a mélytengeri piac idővel felfejlődik, de azzal együtt a kért mennyiségek száma is növekedni fog, több munka, több időráfordítás, több dollár ráfordítás, mire teljesítesz egy szerződést, amibe majd kér 4 különféle halfajtából mondjuk ezres nagyságrendű tételeket, amelyeket különböző helyszínekről tudsz majd nagy nehezen összehalászni, feltéve, ha ad majd olyan helyszíneket neked a rendszer. Lehet majd hetek telnek el azzal, hogy a 800 db. garnélát összeguberáld, amiért kapsz majd cserébe x mennyiségű dollárt, na meg kefét, amivel megsimizhetsz egy játékostársadat. Jó fej leszel, de hogy te abból a keféből amit majd kapsz a rengeteg munkádért cserébe nem fogsz fejleszteni egy épületedet sem, ezt most borítékolom. Én is örültem a mélytengerinek, végre lehetett haladni, én még ma is optimista voltam a frissítés előtt, de sajnos osztottam-szoroztam, és arra jutottam, hogy innentől kezdve a mélytengeribe beleölt munka nem kifizetődő, inkább ráfizetés, mint egy jövedelmező dolog. Túl sok figyelmet kell ráfordítani ahhoz, hogy esetleg, hangsúlyozom még egyszer, esetleg legyen belőle némi kis filléred, ami max arra lesz elég, hogy a soron következő szerződéseidhez megpakolj pár hajót a drága eszközökkel. Ne így legyen, de én sajnos a frissítés óta ezt látom ebben. Némi változtatással lehetne ebből jó kis jövedelmező dolog, amire azt mondaná az ember, hogy megéri, de a jelenlegi felállásban több a ráfizetés benne, mint a haszon.
    Szia MizuBige ! )
    Ha jól gondolom a 193as szintedet és a farmodat nézve nem 3 hónapja játszól mióta a mélytengeri van.
    Megkérdezném előte hogy tudtál haladni hogy most hirtelen neked olyan rossz lett ? Sokan cserélnének veled farmot szerintem. A másik dolog senki nem mondta hogy kötelező halászni vedd úgy 3 hónapig kaptál extra dollárt , ha innentől meg nem tetszik egyszerüen csak ne indíts hajót halászni. 
    Előbb gondolkodni kéne  s örülni nem vették ki 1 hét után a hal eladást , akkor érdekes nem reklamáltál hogy juj ezt biztos elszámolták nézzék már meg.
    Nem megbántani akarlak de kicsit gondolkodnának mielőt mindenki sírna előbb gondolkodni kéne .
    Még egyszer nem bánatani akarlak további jó játékot ! Még biztos találkozunk jó pár küldiben, versenyben .)
    Petike
  • Mixi-Farm (HU1)Mixi-Farm (HU1) Bejegyzések: 1
    Nem tudom mi ,,stagnált,, és kinek,de végre tudtam haladni! Irreálisan drága minden,végre volt valami,ami segített előrejutni! A kezdetektől játszom,de ez most akkor csalódás,hogy ....hatalmas! Tudom,hogy mindenki úgy van vele egy játékos nem számít,lehet a véleményem sem,soha nem is írtam...de ezt nem tudtam megállni! Ki lehetett volna találni valami mást is. Erősen gondolkozom,hogy akkor itt most befejezem,nem érdekel már a játék :( Nem mintha érdekelne ez bár kit is ! 
    Hát ez a frissítés, igazán "jól sikerült" ! Egy kalap szamóca az egész! Asszem ennyi volt számomra a játék. Tiszta vicc ez a halpiac. Ez nagy bukta lesz a Bigfarm-nak, mert ahogy látom nagy a  lázadás. Üdvözletem annak az okoskának aki ezt megszülte....
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    Sziasztok!
    Szeretem Bourges optimizmusát, de ha már matekozunk, akkor ha 1 db hal kifogása 1100 dollár és azt eladom 1200 dollárért, és kb 12 órát vártam arra, hogy a hajó meghozza, ez nem túl nagy üzlet. :) A kukoricán ha elvetem humusz nélkül 5 perc alatt 88 dollárt keresek, még ez is jobb. :)
  • S.J. (INT1)S.J. (INT1) INT1 Bejegyzések: 13
    Döbbenet! Végre tudtam haladni, a sok feladat között, most meg ez a halpiac.... Gratulálok GGS!  A kis farmokkal, kezdökkel meg jól kib@xxtak.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    Sziasztok!

    Nem vagyok tévedhetetlen, de nem célom másokat megtéveszteni sem!
    Én csak egy lehetőséget vázolok.
    A saját taktikámat írom le, és a saját játék-habitusomra vonatkozóan jól működik.

    Vonóhálós hajó: 12 hely
    6 Brigi  1 525/db az   9 150         Bocsánat, a helyes ár: 1 625 dollár! Később vettem észre, ez + 600 dollár költséget jelent!
    6 Roy 15 000/db az 90 000
    összesen 99 150 kerül 195 db. 1 hal hozzávetőlegesen 509 dollár.

    Az első szerződésem: http://prntscr.com/g9dlqz
    (166-10)+158=314 db hal 

    159 656 dollár ennek a kipecázása
    782 205 dollár ad a szerződés (és még gereblye és kefe)

    622 549 profit ezért semmivel sem kell többet tenni, mint a Shift billentyűt nyomvatartani és kb 1 mp alatt feltölteni egy hajót, és a másik mp alatt kiküldeni.

    Remélem sikerült megválaszolnom Porimma-nak feltett kérdéseteket, és eloszlatnom abbéli kételyeteket, hogy lehet profitálni -most ennyit- a mélytengeri halászatból!
    És valóban, a mélytengeri előtt is volt élet, és eljutottunk egyre magasabb szintekre.

    További jó játékot!
    Buba

    ui: nem tapasztaltam az elmúlt években egyszer sem, hogy a játékba direkt gazdaságtalan elem került volna bele.

    Post edited by Buba (HU1) on
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Féltelek (HU1)Féltelek (HU1) HU1 Bejegyzések: 113
    A szövimben 7 ember befejezte a játékot. Megírták a jelszavaikat. Mellékesen kaptam egy ajánlatot is, hogy egy top 30-ban benne lévő szövi vezetését ingyen megkaphatnám. Jól átgondolt fejlesztés volt, remélem kapnak erről visszajelzést, bár én a kérdőíveket is olvasás nélkül törlöm. Még több Birkaiskola fejlesztést, kiszámíthatóságot végleg eltörölni, és lassan egyedül fogok majd játszani ezzel a szép játékkal! Mondjuk a halászatban még hiányolom az aranyas gyorsítási lehetőségek bővítését!
  • Verocskafarm (HU1)Verocskafarm (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Sziasztok
    Vettem a bátorságot és írok, Sajnos elhúzták előttünk a mézes madzagot, és a jóhoz könnyű hozzászokni, még ha nem is mindenki hallgatta meg, h csinálja a mélytengeri horgászatot. De mondjuk meg őszintén mikor volt ilyen könnyű összegyűjteni a milliókat, én a kezdetektől játszom, és hát volt itt már minden. Jó volt ennyi, hiába morgunk vissza nem kapjuk. Nem értem a kicsiket, én is egyes szinttel kezdtem, most azt mondják, enélkül nem haladnak? Minden földem eddig is dollárért vettem meg, és igen tovább tartott mint most, de csináltam, mert motivált, h minél szebb, nagyobb legyen a farmom.
    Én egyedül abban bízom, h úgy mint minden mást, akár amit a biopiac kér, a farmkezelőben el lehet majd adni. Eldönthetem, h piacozom, v farmkezelőben adom el.
    Emlékezzetek, volt idő mikor nem lehetett vásárolni, csak termelni. Azt legalább visszaadták. Hadd döntsem már el, h a dollárom mire költöm.Talán kapunk eladási lehetőséget itt is, bár tuti nem az eredeti árat adják vissza. 
    Na a kuka nagy segítség, amit a munkánkért kaptunk kukázhatjuk, még a 1-2 dollárt adtak volna lehetőségnek, még az is jobb lett volna. Ezzel csak azt érték el, h mint egyszer, anno a nehezen megszerzett díszemet, szépen kirakás helyett kukáztam:(((
    Köszönöm előre is aki lehurrog, ezek szerint megtisztelt, és végigolvasta az írásom:)

  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Kedves mindenki!
    Olvasom a hozzászólásokat, és hol egyetértek, hol elgondolkodom. Mivel én csk 100-as vagyok, nem tudok hozzászólni a nagyok matekjához. Ezért is írtam mindig, h nekünk, kicsiknek sem egyszerű, hiába gondolják sokan, h mennyit profitáltunk a halakból. A vonóhálóst csk 120-as szinten lehet megvenni, ill a műhelyt akkor lehet felfejleszteni annyira, h meg tudjam venni. A nálam kisebbek pedig még mindig fényévekre vannak a szükséges szinttől. Tudom, h a piac nem kukázással fejlődik, ahogy a korábbi hozzászólásomból is kiderül annak, aki elolvassa/elolvasta. A rendes piacom 99-es, tehát nem vok kezdő a piacozásban, és tudom, h mennyi időbe és munkámba került, h idáig eljutottam. A halas piac számomra óriási csalódás lett volna, ha nem lettem volna pesszimista, így azt kaptam, amire számítottam: értéktelen és ráfizetéses. Mindenki eldöntheti, h piacozik-e v sem, halászik-e v sem. Az biztos, h én nem erre fogom elkölteni a nehezen megszerzett dollárjaimat. Mindenkinek jó halászatot.
  • Hamupipőke3 (HU1)Hamupipőke3 (HU1) HU1 Bejegyzések: 2
    Sziasztok!

    Nagyon tetszik ez a halpiac, remélem nektek is. Amikor lazacot akarok kifogni, a nyíllal kérdezem hol található. Olyan helyett mutat, ahová a csónakomat még véletlenül sem tudom kitenni,de azonnal megjelenik a tábla arannyal kiváltható.A piacon eddig még egyetlen olyan halat nem kért amit esetleg adni tudtam volna.Remélem a fejlesztők elérték amit akartak, mert én legalább is csónak bontással folytatom, ez a legokosabb amit tehetek.És nemcsak a kis szintű játékosok fejlődését  gátolják, hanem a magasabb szintű játékosokét is,hisz egy virágbolt fejlesztése 170 millió dollár amit nem könnyű összehozni, még a hal eladásával sem.Gratulálok a sok okos fejlesztőnek.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 17.08.2017
    Szia MizuBige!

    "Tehát duplázódik a költségem, 2x 99 150 dollárba"
    Nem, ez helytelen megállapítás!

    Az én szerződésem 314 hal, szintén nem egy hajó hozza ki!
    De az 1 halra jutó költséget elég egy hajón számítani.
    2 hajó költsége valóban 2x annyi, de a hal is 2x annyi.

    A
    hal/db ugyan annyi, ennél az esetnél: 509 dollár!
    Természetesen minden variáció nem bemutatható:)

    "hatos vonóhálós hajó kiküldése 1 388 100 dollár"
    De miért is lenne csak az?

    Van más tipusú, másik fejlettségi szinten lévő hajóm is: 95, 100,105, 145,195 férőhelyesek.
    Ezekkel általában le lehet halászni a lékeket, szinte maradéktalanul. És naponta nem egyszer küldöm ki a hajókat!
    De ez már a saját lehetőség, illetve taktika része, mint ahogy a kacsaketrecek, vagy az almáskertek milyensége, db száma.

    "heringes helyszínen 2féle hal van, ahhoz, hogy csak heringet hozzak el"
    Nem kell!
    Horgászni és csalit gyártani, tele pakolni a raktárt, és amikor jönnek a szerződések bele kell tenni. Én a másik Piacra sem termelek. Ha tej kell, akkor ne etessem a malacot? Vagy a madula helyett almát termeljek? Nem lehet.
    Én személy szerint termelek mindent, hiszen  ez egy folyamat, és egymásra épülnek az elemek.

    "Oleggel óránként ettől jóval többet keresek"
    Ezt nem valami helyett kell csinálni, ennek nincs alternatívája.
    A matek ekzakt, persze helyesen kell az adatokat használni! 
    Oleggel kereshetsz 1 óra alatt max 231 008 dollárt, de nem mindig az a hajó jön.
    És tudod küldeni óránként? Nem mindig. 

    Végezetül:
    Az, hogy mással, máshol, máskor mennyit lehet/lehetett keresni, nem fontos.
    Lehet csinálni, és keresni, vagy nem csinálni és nem keresni. 
    Kiszámoltam, nekem megéri.

    Üdvözlettel
    Buba

    ui: a mostani szerződésem: http://prntscr.com/g9jbf3  2x 99 150 dollárba kerül, és 2 616 446 fizet + a csi-biri.

    Post edited by Buba (HU1) on
  • bigalex8 (HU1)bigalex8 (HU1) HU1 Bejegyzések: 58
    Hmmmmm...ezzel a lépéssel a mélytengeri halászat számomra elveszítette a varázsát.
    Nincs miért küzdeni...eddig lehetett a hal eladásából rendezni a sorokat, most ezt bezárták.
    Ha legalább úgy lenne, mint a másik piac...ha akarok piacolok, ha akarok nem.

Sign In to comment.