Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017. 08.16.] Mélytengeri halászat változások

«1324

Hozzászólások

  • vadalma (HU1)vadalma (HU1) Bejegyzések: 2
    Nem tudom mi ,,stagnált,, és kinek,de végre tudtam haladni! Irreálisan drága minden,végre volt valami,ami segített előrejutni! A kezdetektől játszom,de ez most akkor csalódás,hogy ....hatalmas! Tudom,hogy mindenki úgy van vele egy játékos nem számít,lehet a véleményem sem,soha nem is írtam...de ezt nem tudtam megállni! Ki lehetett volna találni valami mást is. Erősen gondolkozom,hogy akkor itt most befejezem,nem érdekel már a játék :( Nem mintha érdekelne ez bár kit is ! 
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    Vagyis kapunk egy csomó kacatot?
    Már a katalizátoraimat sem győzöm raktározni. Akkor legalább azokat lehessen eladni!

    Nem lett volna elég, ha leviszik a halak, meg csalik árát a megnövelt halászási időkkel párhuzamosan? Akkor nem hoz annyit a konyhára. Emellett még lehet piac is. Ha olyan a csereárú, hogy szükségem van rá, akkor elcserélem, különben meg eladom, ha nem kell.

    Remélem, a mélytengeri hajókat el lehet adni. Ezek után majd alig kellenek.
  • Marcuspeter (HU1)Marcuspeter (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    Üdvözlet!

    Ez így hatalmas csalódás lesz nagyon sok játékosnak. És ez így nem korrekt. Vagy egyszerre kellett volna a halászatot és a hozzá kapcsolódó piacot bevezetni, vagy most már hagyni így, és mellé bevezetni a piacot. Találjanak ki valami mást ha már nagyon úgy érzik, hogy ezt kompenzálni kell. Egy ilyen hibát leverni a játékosokon, nagyon csúnya dolog. Ezt azért át kellene gondolni. 
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Egyetértek az előttem szólókkal! Ez bizony hatalmas kitolás mindenkivel szemben! Robi azt írta, h kihívást jelent az új feladat, mikor szóvátettem, h a kezdő játékosoknak nincsenek kis feladatok, hanem azonnal vonóhálós hajóflotta kell (ami ugye csk 120-as szinttől érhető el!)! Akkor kicsit lehiggadva részben igazat adtam neki, most viszont úgy érzem, h a kicsikkel igencsak kitoltak! Nekünk esélyünk se volt, h komoly pénzeket szerezzünk, mert nem volt megfelelő hajónk! Most viszont mindenki pórul jár, mert csk cserélni tud, má, ha van olyan piaci megrendelés, amit érdemes megcsinálni. A dobozolósról már ne is beszéljünk, hiszen kicsi hajókkal nem lehet a nagyhajó-tulajokkal felvenni a versenyt, de most ők is elgondolkodnak, h megéri-e. Én igazán szeretem a kihívásokat, de kicsit sok a felesleges újítás (tudom, h most megint az aranyosok a po...ba kívánnak, de ez van)! A játék teljesen kezd eltolódni az aranyvásárlás felé. Tudom, h ők tartják el a játékot, h úgy mondjam, de ez azért már túlzás! Lassan tényleg ki kéne írni, h csk azoknak van a játék, akik fizetnek!
    Bocsi, de kezdek teljesen elkeseredni! Mikor végre én is tudtam haladni, megint keresztbe tesznek! :( 
  • Mignonka (HU1)Mignonka (HU1) Bejegyzések: 36
    Emlékszem a facebook csoportban pár játékos már említette, hogy ez tuti nem marad így sokáig, nem engedik, hogy ennyi pénz keressünk a halászattal. Én akkor úgy gondoltam, hogy "lám, már megint megszólaltak a pesszimisták, ezt úgy sem merik megtenni". Láss csodát...igazuk volt!!! Egyébként milyen gyors fejlődésről van is itt szó?  Tudtunk venni pár földet ínyencen, virágon? Az ólak, fák fejlesztési ideje ugyanannyi maradt, nálam 30-34 óra is előfordul esetenként. Én talán a bajnokságban láttam hasznát, mert magasabb egyéni serkentőt tudtam vásárolni. Most úgy jártunk, mint Mátyás király, amikor ajándékot kapott, meg nem is... :(
  • -K-alapos (HU1)-K-alapos (HU1) Bejegyzések: 2
    Pontosan úgy van, ahogy pindúrka írja. A kis farmosok tepertek, hogy elérjék azt a horgászati szintet ahonnan majd végre lesz mélytengeri, és abból dollár, hogy építeni tudják a farmjukat. Ettől a változtatástól nem hiszem, hogy megjön a kedvük a játékhoz, és végre úgy érzik majd, hogy na de jó kis kihívás, alig vártam!
    Érdekes módja az új játékosok bevonzásának és a kezdők megtartásának!
    Hozzá még az az álságos szöveg, hogy ettől majd a stagnálás megszűnik, és kiegyenlítődnek a dolgok.
  • Krisz11 (HU1)Krisz11 (HU1) Bejegyzések: 77
    Igen vegyék el a dollár keresetet... Én a farmomat rengeteg arannyal alakitottam át fejleszgettem, diszek helyére... Most amiket arannyak felhuztam bontsam le, hogy ujra diszeket rakjak ki???? Ez a kárt ki fizeti meg nekem???? Nem hiszem el, hogy ennyi idióta ember dolgozik egy helyen! Nem volt annyi eszük, hogy kiszámolják mennyit hoz mielőtt berakják? Elhiszem, hogy nem mert retaldált szellemifogyatékosok! Na de hogy egy számoló gépet se tudjanak a kezükbe emelni ez már a legek legje!
    Gratulálok GGS! 

  • KCsT (HU1)KCsT (HU1) Bejegyzések: 10
    Ez nagy marhaság volt, én is gondolkodóba estem, hogy abbahagyom, mert a halászattal lehetett fejlődni, a nélkül teljesen esélytelen a haladás. Az aránytalanság pedig abból adódik, nagyokosok, hogy sokan magasról tettek a halászatra, de ez legyen az ő bajuk, nem pedig a miénk!

    És még valami: az időszaki szigetek is TELJESEN esélytelenek lesznek így. Ott ugyanis tökmindegy, hogy valaki 50-es vagy 500-as szintű, mert a beváltott dollárok határozzák meg a lehetőségeket. Így viszont nem lesz elég dollár.

    Úgyhogy sikerült több szinten is elszúrni a játékot. Persze, ha a lassítás volt a cél, akkor kiváló munkát végeztek a tervezők. Legyen egy hajóút 4 hónap, egy időszakos sziget meg 4 nap és akkor tényleg lassú lesz a játék.

    Javaslom a szövetkezeti farmot is lassítani, mert most rettenetesen gyors, nem győzi kapkodni a fejét az ember!!!

     :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( 
  • sand_storm (HU1)sand_storm (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok!
    Mint a korábbi hozzá szólók, számomra is döbbenet ez a fordulat.
    De csak részben. (Azért, mert azt hittem ennyi idő után így hagyják. Én balga.) Mikor bejött ez a mélytengeri horgászat dolog, azóta figyelem a fórumot, és minden héten mennyiségtől függteleneül eladom amire szert tettem. Pontosan azért, mert irreálisnak tartottam az "összehalászható" dollár mennyiséget. És nem másért, mert nem akartam elhinni, hogy a cég ilyen "jófej".
    Sajnos a GGS-t ismerni kell. Ők csak véletlen hagynak ilyen lehetőségeket a játékosoknak. Azt sem sokáig.
    Bár még nem lehet tudni, milyen lesz ez az új piac, de az felháborító, hogy a javakat nem lehet majd eladni, csak becserélni a piacon.
    Ez a lépés maximálisan INKORREKT a cég részéről,(mondhatnám, hogy PATKÁNY, TRÓGER, MOCSKOS banda, de nem teszem) és rendkívül érzékenyen érint gyakorlatilag minden játékost. Főleg a kisebb farmokat, akik elkezdtek profitálni a horgászatból, és némi könnyebbség jött a fejlődésben.
    Bár én bízom benne, hogy (újraszámol árakkal) nemsokára újra lehet halat eladni.
    Szép napot mindenkinek!
  • Sweetlilla (HU1)Sweetlilla (HU1) HU1 Bejegyzések: 24
    szerkesztette ezt: 15.08.2017
    Teljesen egyetértek a kritikus megjegyzésekkel. A játék már nem okoz örömet, sem idő, sem energia nincs a feladatokra. A halászat teljesen jónak tűnt, végre volt valami, aminek láttuk az eredményét, kisebb farmoknak is teremtett lehetőséget a fejlődésre. Megint kapott mindenki egy jó nagy fülest, nehogy már játszani tudjon, nehogy már legyen taktikája, célja, elképzelése !! A Big valószinűleg küldetésének tekinti egy anti-játék kifejlesztését. Nincsenek messze a teljes sikertől! :( Jó lenne, ha a korlátozott képességekkel rendelkező játék-szervezők rájönnének, hogy a kevesebb több lenne ! Mármint a feladat kevesebb. Már főállásban sem lehet jól játszani. A bajnokság úgy rossz ahogy van, a halászat megszüntetésének indoklása meg rabló duma. Nevetséges. Ez a piac megint újabb nyűg lesz, mire végig nézed az összes szerződést, hogy éppen hova a fenébe rakd a cuccokat, hogy aztán cserélhesd valamire, amire semmi szükséged nincs, illetve ha van olyan, amit szeretnél, az meg elérhetetlen áron lesz. (ld. vb-zsetonok mennyisége!! ::(( ) Egyébként a bajnokságot meg javaslom kétfelé választani: egyet azoknak, akik játszani szeretnének csapatban, valamint külön egy "szerencsekerék bajnokságot", aminek semmi köze nincs a játékhoz. Oda bepakolhatják mind a 26 féle szerencsekereket, és megversenyeztethetik. A játék minősége, játszhatósága egyre rosszabb, a szerkezete egyre átláthatatlanabb, egyre bonyolultabb. Talán eljött az ideje, másik, szórakoztató játékot keresni.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nah halika
    Én nem igazán lepődtem meg azon,hogy a halak árát átgondolják,hisz valljuk be,tényleg piszok sok zs-t hoz a hajó.Az,hogy enélkül nem lehet fejlődni ez butaság,hisz mi nagyok is felnőttük hajó és arany nélkül is.Így én még ezért a pár hónapért is hálás vok,hisz több évi spórolással se jutottam volna ennyi lóvéhoz :D De ha már a gyors haladásnál tartunk,akkor vegyék vissza a tp csillagokat is,mert egy 100 as játékos most mininek számít,ami a mi korunkba már egy fejlett farmot jelentett.Ha prémiummal etetnek,akkor dől a tp és nő a szint,de a farmjuk hozzá képest fejletlen és karcsú.Viszont a besorolásuk a játékokba ettől függ.Ha a zs igazságtalan,akkor a tp csillag is...szerintem.
    Az hogy stagnál tőle a játék,az azért nem igaz,hisz a bajnokságba 10 naponta kell pumpolni a lóvét (szövis és egyéni gyors),ami több 100 millába kerül naponta,bár kiváltja az aranyat több szövinél :D inkább ez lehet a gond.A labor is ott van,amit hajó nélkül senki sem fog fejleszteni,hisz annyi lóvé a világba nincs azzal,hogy fejjük a teheneket.És még ott a sziget is...szóval aki játszik,annak kell a zs.Tehát én elhiszem hogy rosszul számoltak és átszámolják,de az eladó gombot nem szabadna elvenni.Ha a piacon beadhatjuk dolcsiért fejébe (plusz vmi kacat),akkor gondolom kitaláltak rá vmi árfolyamot.A csökkentett árfolyammal újra lehetővé kéne tenni az eladást,hisz akinek flottája van,az nem fog tudni mit kezdeni annyi hallal,amit napi szinten kipecáz.Ha meg 1-1 szerződés nagyon sok halat kér,akkor sok kacatot kéne adjanak,hogy megérje,de ez valszeg nem fog megtörténni,így már nem lesz menő a peca.Én személy szerint utálom pakolni a hajókat,mivel  nincs rá másoló gomb és minden egyes hajót végig kell pakolni,így volt hogy csak 1 nap 1x szedtem be nagyduzzogva.Ha nem lesz benne zs,szer elvész belőle a varázslat.Nem beszélve az új eventekről.Ha nem lesz lóvé utánpótlás senki nem költ több 10 millát arra,hogy megvegye a beadandókat,anélkül meg a 7 es evit megcsini...hát ahhoz már full beteges függés kell.Tehát én megértem ha sokallják a halak árát,hisz mi is elájultunk rajta,mikor kimatekoltuk,de elvenni az eladógombot...ez butaság.

    UI:Én csak azt nem értem,ha mi játékosok bevezetéstől számítva pár óra alatt kimatekoltuk,hogy ez napi,heti,havi szinten mennyi lóvét jelent,akkor a gg ebbe miért nem gondolt bele?Ha kisebb eladási árral kerül be és úgymarad,akkor senkit nem érintett volna rosszul...Lehet nem tudnak számolni,de akkor miért nem olvasnak fórumot?Majd mi számolgatunk helyettük :D
    Jó éjt
  • kiskertész71 (HU1)kiskertész71 (HU1) Bejegyzések: 70
    Osztoznom kell az előttem irt bejegyzésekkel, mélyen egyet értek velük. Én kis szintű vagyok (80-as), tudom vannak tőlem kisebbek. Viszont haladni tudtam, mert megfogadtam egy nagyon kedves , segítőkész játékos tanácsát és aszerint kezdtem el csinálni a dolgokat fejlesztésekkel kezdve és utána mit, miből és hogyan, amikor elindult a mélytengeri. Hálásan köszönöm neki! Nagyon jó volt, mert a kis farmom területeit nem aranyból vettem, nem abból fejlesztettem és a további fejlesztéseket sem abból tettem, hanem a játék élményét meghagyva dollárból.
    Ami most kerül viszont bevezetésre azt kicseszésnek , nagyon durva, ocsmány dolog tartom. Kinek lesz jó ez? Mondjuk valakiknek, nem okoz bánatot, vagy nem száll el kedvük a játéktól. Viszont  nagyon sok játékosnak velem együtt, akik dollárból haladtak számukra igen. Amikor bevezették  mélytengeri-t akkor kellett volna átgondolni mindent,és nem ilyen alattomos nevetséges indokra hivatkozással keresztbe húzni sok játékos számításait a további fejlődést el lehetetlenítve ezzel!! 
    Bevallom őszintén a mélytengeri-s rész bevezetése előtt megfordult nagyon sokszor a fejemben, hogy abba hagyom a játékot , mert képtelenség már ahogy haladtam területeket megvenni nem beszélve a fejlesztésekről. De jött az, és maradtam és haladtam, nem vette el a játéktól a kedvem. De most teljesen kiakadtam elveszik a jót és helyette vajon mi lesz nem tudni, de ha már eladni nem lehet, túl jóra nem hiszem , hogy számítani lehessen, hogy lehessen boldogulni, haladni. Vagy abba fogják sokan hagyni vagy olykor- olykor csinál valamit. Tényleg undorító, de azzal is tisztában vagyok, minden joguk meg van ahhoz, hogy változtassanak. De így, ilyen drasztikusan? Felmerül még bennem egy kérdés , hogy arra  fognak gondolni,hogy a  halászathoz a hajók felszereléséhez szükséges kellékek árait akkor Ők is nullára viszik???
  • dianna1954 (HU1)dianna1954 (HU1) Bejegyzések: 10
    sajnos nem érdekli őket hogy a játékos mit mond vagy mit szeretne én ezt tapasztaltam 
  • Moncsi1004 (HU1)Moncsi1004 (HU1) Bejegyzések: 1
    ez nagy szemétség átverés volt elhuzták  az orrunk előtt a mézesmadzagot és most meg vissza veszik nem rég óta játszom de már azon gondolkodom hogy abbahagyom én még sosem irtam ide de ez már felháboritó
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    szerkesztette ezt: 16.08.2017
    A moderátoroktól kérdezném, arról mijen információ van, hogy a hajók felszereléséhez szükséges tárgyak árát mennyivel csökkentik. Mert, ha nem lesz bevétel, fel szerelni se tudjuk  a hajókat. Valamint az építési költségek is íreálisan magasak, azt is le viszik? Ha nem, akkor pedig ki is lőtték a halászat lehetőségét, jó nagy mértékben.
    Ha nincs információ, erről, rá kérdeznétek?
  • Zsolti19880 (HU1)Zsolti19880 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    Ez 1 vicc, hogy stagnál tőle a játék. Végre olyan dolgokat is elkezdhetett épiteni az ember amit azelőtt meg se próbált volna gondolok itt a laborra , a farmakadémiára , maguknak a hajóknak az épitési költségére, Lester raktárára.
    Innentől ezek felejtősek lesznek mert nem lesz rá keret.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    szerkesztette ezt: 16.08.2017
    Igen vegyék el a dollár keresetet... Én a farmomat rengeteg arannyal alakitottam át fejleszgettem, diszek helyére... Most amiket arannyak felhuztam bontsam le, hogy ujra diszeket rakjak ki???? Ez a kárt ki fizeti meg nekem???? Nem hiszem el, hogy ennyi idióta ember dolgozik egy helyen! Nem volt annyi eszük, hogy kiszámolják mennyit hoz mielőtt berakják? Elhiszem, hogy nem mert retaldált szellemifogyatékosok! Na de hogy egy számoló gépet se tudjanak a kezükbe emelni ez már a legek legje!
    Gratulálok GGS! 

    Szia!
    Már meg ne haragudj, de ha Te eddig is arannyal játszottál, akkor gondolom ezután is azzal fogsz, mindegy, h mi mennyi dollárba kerül! Viszont azt elfelejtetted, h a játékosok többsége nem arannyal játszik, és a játék névleg ingyenes! Aki nem tudott, v nem akart több tízezer ft-ot a játékba tenni, hanem a játékért magáért játszott, azoknak szól az újítás, hiszen mi nem dagasztjuk a kasszát! Mi csk játszani szeretnénk, de már nemigen van kedvünk és időnk, ahogy a többiek is írták! Tejből és tojásból nem lehet dollármilliókat összeszedni, h a többiről már ne is beszéljünk! 
    Főleg, h a tapasztalatok alapján a legtöbb dolog, amit ilyenkor kapunk felesleges! Ha a halakért pl rózsamagot, v hasonlót kapunk, bizony nem fogunk halászni, mert a hajókat dollárért szereljük fel, és nem magokért!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    A moderátoroktól kérdezném, arról mijen információ van, hogy a hajók felszereléséhez szükséges tárgyak árát mennyivel csökkentik. Mert, ha nem lesz bevétel, fel szerelni se tudjuk  a hajókat. Valamint az építési költségek is íreálisan magasak, azt is le viszik? Ha nem, akkor pedig ki is lőtték a halászat lehetőségét, jó nagy mértékben.
    Ha nincs információ, erről, rá kérdeznétek?
    Szia!
    Nem valószínű, hogy azt csökkentenék. Mivel még nem látom hogy lesznek a juttatások, így nem tudom, pontosan hogy valósul meg ez a piac. Ha pénz plusz valami kiegészítés, akkor részben megmarad a bevétel, de ha ez nem így történik, akkor valóban nagy érvágás lesz a játékosok számára. 
    Sajnos mi sem tudtuk a döntést befolyásolni, így veletek együtt engem is érint ez a változtatás. Van pozitív változás is benne, hiszen ráállva egy adott halászmezőre kiválasztunk egy hajót, ott egyből felszerelhetővé válik, de növelik a halászat idejét, nem lehet eladni a halakat, tehát sok negatívuma is lesz. Várjuk meg a frissítést, hogy alakul a piacon beadandó termékek jutalmazása, minden szerződés ad-e majd pénzt, vagy sem.  Hiszen a jelenlegi piacokon elsősorban pénzt kapunk, s másodsorban egyéb dolgokat. Ha itt is hasonlóan alakulna talán nem lesz akkora érvágás. Én még reménykedek.
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    szerkesztette ezt: 16.08.2017
    Sziasztok!

    Még egy galádságra jöttem rá!
    A világbajnokság után a halas dobozolósnak kellett volna jönni sorban. Csodálkoztam is, hogy a régi jelent meg.
    Hát ezért!!!
    Már tudták, hogy nehezítenek. Nehogy páran szerezzenek még aranybányászatit.
    Ha ebben előre tudtak gondolkodni, akkor másban miért nem? 

    Sokat megértünk már a GGS-től, de ilyen fokú ..................... még nem.

    Ui. A pontok helyére mindenki olyan jelzőt gondol, ami szerinte legjobban minősíti az eljárást. :)
  • JPali (HU1)JPali (HU1) Bejegyzések: 16
    Lehetséges nem népszerű amit mondok, de azt a vélekedést én nem tartom helytállónak, mikor azt írják sokan: "Ezzel a mélytengeri profitálással a kisebb farmok is tudtak haladni". Én magam is a kezdetek  eleje óta játszom és bizony töménytelen termeléssel és legfeljebb kiküzdött "arannyal"  bírt az ember haladni illetve szinteket lépni. Most akik "ma és tegnap kezdtek" - miért volna az korrekt, hogy negyedannyi idő alatt, máris  több százasok legyenek?  De hát ez nem erről szól, ha "én küzdöttem akkor küzdjön más is".  Tudni lehetett, hogy irreálisan magas a kiszedhető pénzek mértéke és ezt valahogy meg fogják faragni. Illetve ezek a pénzek természetesen  a  nagyoknál is jól jöttek, de valóban  "túl könnyű menet" volt a megszokott küzdelmekhez képest. Persze az is tisztán látszik, hogy  álságos  a GG minden  "normalizálást  magyarázó indoklása, inkább arról van szó, hogy észbe kaptak - így nem pörög annyira a  "Cahs checking  számlálójuk".   Egyébként meg hozzá kell tenni mindehhez azt, akik előre gondolkodtak - azoknak "hagytak elég időt"  nagy fejlesztésekre. Hát az életben sem úgy megy, hogy mindig szalad a szekér.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Kedves JPali!
    Nem egészen értek Veled egyet! Ismerek olyat, aki nemrég kezdte, arany nélkül próbál fejlődni és játszani, a feladatokat teljesíteni! Még a mélytengerivel se tudott csillagsebességgel fejlődni, ugyanis egyszerre csk 1 építést csinálhat mindenki! Vagyis hiába van pénzed, csk lassan tudsz haladni, és ha még kicsi is vagy, akkor először a farmodat próbálod fejleszteni, és utána jön a többi! Vagyis a halakból nem tudnak horribilis pénzeket szedni, mert egyszerűen nincs mivel!
    Ami az irreálisan beszedett pénzeket illeti: megoldás lehetett volna, ha csökkentik a halak értékét, de a magokra cserélés biztos nem megoldás! Ezek után a kicsik végképp nem tudnak, csk arannyal fejlődni! 
    Az előre gondolkodásról csk annyit, h a többi hozzászólásból nem tudok arra következtetni, h bárki előre tudta volna, h a halakat fölösleges dolgokra lehet majd becserélni, de lehet, h Te tudsz vmit, amit mi nem? (semmivel se akarlak gyanusítani, de kissé furcsa volt a megfogalmazásod)
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Kedves MizuBige!
    Jól írtad, a lényeg most is az aranyvásárlás! Aki meg nem akar aranyat venni, az v abbahagyja (mert nem tud haladni, csk áll egyhelyben), v csk teng-leng.
    Én a kihívást szeretem, de az nem kihívás, h v veszek aranyat, v nem tudom megcsinálni a feladatokat, és állok egyhelyben (bár azért talán 1-2 hónap alatt össze is tudnám szedni tejből, stb-ből a fejlesztéshez szükséges dollárt). Dollármilliárdokról írsz, csk elfelejted, h bizony nincs mindenkinek fullos vonóhálós flottája, tehát nem is tudott milliárdokat összeszedni. Nem az a gonodm, h nem érek rá, hiszen mindegy, h mikor megyek szintet. Az indok szerint sokan túl gyorsan haladtak, ezért stagnált a játék: na ez a gondom! Nem miattunk stagnált a játék, hanem az aranyvásárlók miatt, mert ők fejlődtek túl gyorsan. (újra csk elismerem, h bárki vehet/vehetett aranyat). A többiek csk alig érezhetően, hiszen a felszerelések és fejlesztések nagyon drágák.

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 06.09.2017
     

    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Ema-tanya (HU1)Ema-tanya (HU1) HU1 Bejegyzések: 144
    Sziasztok!
    Túl sok újat nem tudok már írni, majdnem mindent leírtatok már, amiket szerettem volna én is. Azért csak bejelentkezem a "nemtetszik" táborba, az én hangom is egy plusz a többiekéhez (bár tartok tőle én is, hogy túl sokat ez nem fog jelenteni).

    Nagyon nem tetszik az az álságos indoklás, amit a hivatalos hírben kaptunk. Nem kéne ennyire butának nézni bennünket, hogy ezt a maszlagot akarják velünk elhitetni. Sokkal korrektebb lett volna, ha megírják, hogy öngólt lőttek, és a kiesett bevételük pótlása érdekében muszáj valami változtatást eszközölni. 

    Nyilvánvaló, hogy a GGS is egy profitorientált cég, nem jótékonyságból üzemeltetik a játékot.
    Fentebb írta ezt valaki:
    "Nagyon jó volt, mert a kis farmom területeit nem aranyból vettem, nem abból fejlesztettem és a további fejlesztéseket sem abból tettem, hanem a játék élményét meghagyva dollárból."
    Itt van a kutya elásva sajnos. Nyilván hagytak pár hónapot nekünk, közben figyelték az aranyvásárlást, és gondolom olyan csökkenéssel szembesültek, ami - veszélyeztetve a cég működését vagy sem, ezt nem tudhatjuk - erre a lépésre késztette őket. Megértem, hogy profit nélkül nem lehet egy céget működtetni, mert csődbe megy, de a jelenleg beharangozott változtatást én sem tartom jó megoldásnak. Egyetértek azokkal, akik ha akár újragondolt, csökkentett áron, de ragaszkodnak a halak dollárban történő eladásához. 
    Az utóbbi időben erősen megsokasodtak a feladatok a játékban, én már jó ideje a teherautós szerződéseket sem csinálom, mert egyszerűen nincs rá időm (és feleslegessé is váltak a halászat mellett). Nem szeretnék újra sem teherautós, sem halas szerződéseket teljesíteni, és ha egyéb módon nem lehet majd eladni a halakat, akkor feleslegessé válik az egész mélytengeri horgászatom, úgy ahogy van.

    Amit szeretnék az a következő:
    1. Direktben lehessen továbbra is halat eladni, még ha módosított áron is.
    2. Ne emeljék az amúgy is elég hosszas halászati időket.
    3. A csökkentett halárakhoz igazítsák hozzá a hajók működtetésének a költségét is.

    Köszönöm ha elolvastatok, és köszönöm, ha  mód van továbbítani a játékosok kérését a cég felé, akkor az én felvetésem is bele kerülhetne.

    További jó játékot mindenkinek, Ema
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Megtudtam, hogy a halászati költségek, fejlesztési árak nem fognak változni. Sajnálom.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Megtudtam, hogy a halászati költségek, fejlesztési árak nem fognak változni. Sajnálom.
    Hát nem tudom hogyan lesz ezután, már csak abba lehet bízni, hogy a piac hoz egy kis pénzt.
  • JPali (HU1)JPali (HU1) Bejegyzések: 16
    Kedves JPali!
    Nem egészen értek Veled egyet! Ismerek olyat, aki nemrég kezdte, arany nélkül próbál fejlődni és játszani, a feladatokat teljesíteni! Még a mélytengerivel se tudott csillagsebességgel fejlődni, ugyanis egyszerre csk 1 építést csinálhat mindenki! Vagyis hiába van pénzed, csk lassan tudsz haladni, és ha még kicsi is vagy, akkor először a farmodat próbálod fejleszteni, és utána jön a többi! Vagyis a halakból nem tudnak horribilis pénzeket szedni, mert egyszerűen nincs mivel!
    Ami az irreálisan beszedett pénzeket illeti: megoldás lehetett volna, ha csökkentik a halak értékét, de a magokra cserélés biztos nem megoldás! Ezek után a kicsik végképp nem tudnak, csk arannyal fejlődni! 
    Az előre gondolkodásról csk annyit, h a többi hozzászólásból nem tudok arra következtetni, h bárki előre tudta volna, h a halakat fölösleges dolgokra lehet majd becserélni, de lehet, h Te tudsz vmit, amit mi nem? (semmivel se akarlak gyanusítani, de kissé furcsa volt a megfogalmazásod)
    Tisztelt Pindurka! Mint fentebb írtam  a kezdetektől játszom én is. Ezért egy ma kezdő játékost ebben a vonatkozásban nem lehet ide  felhozni. De egy haladó (mondjuk 100 körüli szintűt igen)  Régebben a 100-as szint evidens hogy nagynak számított de oda is hónapok alatt tartó munkával lehetett csak feljutni.  Egy mostani ne akarjon már  azonnal  "nagy farm" lenni. Igenis küzdje végig a szinteket, ahogy mi is tettük annak idején., ahol a legnagyobb érés pénzben maximum a Mézkrém volt.. :)  Ha valakinek van lehetősége az tolja arannyal is ha bírja.  (de elmondom  az igazi pénzzel tolni egy farmot) nos az az igazán inkorrektség a szegényesebb DE SZORGALMAS ÉS DOLGOS farmerekhez képest. De hát ez a világ. Annak örülni lehet ha olykor bejön egy ilyen  jól fizető menet.  És igazságos is volt, mert mindenki élhetett vele. Lehetett volna gonoszabb is a mélytengeri opció. Építs halászfalut..legyenek rajta házaid, hogy legyenek embereid..stb..stb..) De még milyen jó, hogy nem így volt.
    Én csak az ellen kontráztam ilyen "nem szeretem módon", hogy sok kicsi azonnal nagy akar lenni. Nem! Dolgozzon meg érte!  Van farm AMIN LÁTSZIK A SOK ARANY! és van amelyiken nem..pedig mégis nagy. 
    Ez az igazi munka. Ne akarják holmi  giga lehetőséggel  ezt átlépni.  És csak egy példa... ha megnézed a farmjaimat  JPali és bela1950.   Nem igen látsz aranyat.. :) [ igaz egy évig nem játszottam velük] És a dobozolást tegnap mégis mindkettővel  elsőként értem el.  Mert meló volt benne..arany nem igazán.  Szokják csak meg, hogy  első a TERMELÉS! Az így meg úgy jött plusszok pedig extrák, aminek örülni kell és nem reklamálni ha már nincs.
  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    szerkesztette ezt: 16.08.2017
    Sziasztok!
    Gratulálok, így lehet végleg elcseszni egy játékot. A rossz fejlesztések után végre valami jó, erre azt elveszik. Minden 80-100 milliókba kerül, ezeket az összegeket végre össze tudtuk halászni és haladtunk. Így sem gyorsan, mivel az épület fejlesztések ideje is néha már akár több nap! pl több mint 1 HÉT! egyes épület utolsó szintje és alig ad többet a gyártott termékből, ráadásul horror milliókért. Ezt ezután miből teremtsük elő? Alma meg tojás eladásból? Idióták! Ócska vackokat pedig nem érdemes cserélni a halakért, amiket mostmár alig tudunk majd fogni. A távolabbi helyekre így is 12-14 óra volt az út, oda naponta egyszer tudtunk hajót küldeni. Ezt sajnálják? Ja, hogy így majd esetleg több aranyat veszünk? Azt várhatják! Én voltam a barom, hogy eddig is vettem.- Ha ez életbe lép, akkor én is lépek, el innen a játékból!
    Remélem olyan is olvassa ezeket a bejegyzéseket aki illetékes a döntésben. Játszottam másik GGS játékkal is azt is elcseszték, ott már nem vagyok fent. Felesleges időt pazarolni erre is ha nem haladhatunk. Mit akarnak ezzel? Gyűjtögessünk hónapokig azon görcsölve, hogy egy-egy dologra összekaparjuk az irreálisan magas milliókat? Meg egy nagy xxxt, bocs. Letilthatnak, ha akarnak, így is nehéz volt bejelentkeznem már...

  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok
    Én nem értem a sok felháborodást , én mikor bejött a halászat 81es szinten voltam(most 145) alig volt területem mert nem volt rá dollárom. 1,5 hónap alatt minden farm majdnem full terület lett s be is lett majdnem építve ..akkor akik 2 -4 év alatt tudták ezt megcsinálni arannyal , dolláral mert lassan jőtt  van jó pár ember mit gondoltak szerintetek? Akkor nem reklamált senki , szerintem örüljünk eddig is hagyták nem vették ki 1 hét után , mindenki kihozta szerintem belőle amit tudott. Kb 6 hónapja játszok azt lehet van olyan farmom a halászatnak is köszönhetően mint azoknak akik lehet 4 éve játszanak nagy előny volt és szerintem eddig ez a sok dollár a halászati halak eladásából... az velük szemben nem volt fair szerintem ! Ők még sem sírtak .
    Én örülök hogy eddig is engedték és köszönöm . Eddig is volt valami ..ezután is lesz ..
    Köszönöm hogy elolvastátok további jó játékot !
    Petike

Sign In to comment.