Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Javaslatok, dicséret és kritika

Kritika

1911

Hozzászólások

  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    A képmutatás kifejezés valószínűleg nekem szólt, bár ahogy már írtam, elég nehezen igazodok ki az illető írásán. Eleinte én is mérges voltam az aranyozókra, de rájöttem, h felesleges: a lehetőség adott.
    Ezen kívül itt újra, már nem is tudom hányadszor mondok köszönetet mindazoknak, akik tippekkel, tanácsokkal és eligazítással szolgáltak, h úgymondjam az elmúlt hónapok alatt. Értem ezen személyek alatt a modikat és a többi játékost is, mert én, és rajtam keresztül sok szövitársam is nagyon sok segítséget kapott mindegyeküktől. maja
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Csak 1 kérdés a kedves feljelentőhöz: miért nem vállalod nyíltan amit csinálsz, ill csináltál? Bár én sejtem, h ki vagy, de az arctalanság mögé rejtőzni.....
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Köszönöm Robi!
  • teréz 16 (HU1)teréz 16 (HU1) HU1 Bejegyzések: 22
    Sziasztok Soha többet a Forumra nem irok A pindurka már olyan mélyre ment az én irásom kapcsán Mikor priviben megkérdeztem Megkérdöjelezte hogy egyáltalán tudok e játszani A hab a tortán mikor azt irta nekem Kirabolom saját magamat idejövök nyavajogni!!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szerintem itt zárjuk le a vitát és egymás bántását. Játszatok, és ne marjátok egymást.
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    Vagy beszéljünk inkább a holnapi frissítésről ,mely a külföldi fórumokon már olvasható :(((
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Vagy beszéljünk inkább a holnapi frissítésről ,mely a külföldi fórumokon már olvasható :(((
    Szia! 
    Hogy miért nincs a magyaron? mert azt az utasítást kaptuk, hogy holnap kerülhet csak ki. Első álláspont a ma 14 óra volt, de változott holnap délelőttre.
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    Vagy beszéljünk inkább a holnapi frissítésről ,mely a külföldi fórumokon már olvasható :(((
    Szia! 
    Hogy miért nincs a magyaron? mert azt az utasítást kaptuk, hogy holnap kerülhet csak ki. Első álláspont a ma 14 óra volt, de változott holnap délelőttre.

    A többi szerveren már oldalakat tölt be a hozzászólás :)))
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 15.08.2017
    Kedves Zsuzsa Ne bántani akarlak Akkor lettél volna ilyen aktiv Mikor eltünt a 170 milló dollárom Ami soha nem került meg  Meg a 11800 aranyam Kommentem befejeztem!!

    Kedves Teréz!

    Nincs szerencséd, mert én minden ügyet, amit intéztem, elmentettem. A tiédet akkor továbbítottam, amikor ide kiírtad és privátban megbeszéltük a részleteket.



    Az, hogy a figyelmetlenségednek köszönhetően elkattintottad, KIZÁRÓLAG magadnak róhatod fel, másnak nem. Ilyeneket az ügyfélszolgálat nem fizet vissza, és ez nem az én hibám.


    Zsu

    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • 13Éva13 (HU1)13Éva13 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4
    Üdv!

    Nem tudom, azon kívül, hogy kevesebb dollárt adjon, mi volt a célja a halászat módosításának. 
    Amit elért: mindenkinek elege van belőle, értelmetlen lett és használhatatlan. 

    A halpiac olyan termékeket kér az esetek többségében, ami vagy nincs, vagy több nap, mire ki lehet horgászni a módosított idők és mennyiségek figyelembe vételével. 

    Szerintem jelentősen jobb lenne, ha 
    1. a halpiac igazodna atócsákhoz
    2. direkt módon is el lehetne adni a halakat, ahogy más termékeket is. Ha a fő cél a dollármennyiség csökkentése volt, abban az esetben az eladási ár lehetne pl. akár az, ahogy a piac váltaná, ha használni lehetne. 

    Egy kicsit remélem, hogy figyelembe vételre kerül a véleményünk, hiszen szeretjük, szerettük ezt a játékot. Ez nagyon nem volt átgondolt módosítás véleményem szerint.

    Éva
  • zzzzzzzz (HU1)zzzzzzzz (HU1) Bejegyzések: 11
    szerkesztette ezt: 26.08.2017
    Üdv
    A küldetés során most (meseidő) -nél a 2. feladat során a mesekönyv lapjait hol adja,hol men nem. A feladatokat is pontosítani kellene, miből mennyit kell gyűjteni, mert nem egyezik a leírás a feladattal. Az utóbbiban  6. szint esetén sokkal többet kell gyűjteni mint ami le van írva. A 2. lépésnél 490 lap helyett 980 lap kell s ez még csak eleje!
    Post edited by zzzzzzzz (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Üdv
    A küldetés során most (meseidő) -nél a 2. feladat során a mesekönyv lapjait hol adja,hol men nem. A feladatokat is pontosítani kellene, miből mennyit kell gyűjteni, mert nem egyezik a leírás a feladattal. Az utóbbiban  6. szint esetén sokkal többet kell gyűjteni mint ami le van írva.
    Szia!
    Ha a 6-os szintet csinálod, akkor tudnod kell, hogy nem mindig ad és nem minden ad felröppenőt.
    Nem lehet, hogy a legmagasabb 7-es szintet csinálod? A 6-os szintet ellenőriztem, a 4. feladata stimmel...
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Üdv
    A küldetés során most (meseidő) -nél a 2. feladat során a mesekönyv lapjait hol adja,hol men nem. A feladatokat is pontosítani kellene, miből mennyit kell gyűjteni, mert nem egyezik a leírás a feladattal. Az utóbbiban  6. szint esetén sokkal többet kell gyűjteni mint ami le van írva.

    Szia! :)

    Tedd már meg, hogy megszámolod, hány könyv van nálad a képen jelölt helyen. :) A 6-os feladat leírásával nincs semmi gond, annak minden értéke helyes. 


  • zzzzzzzz (HU1)zzzzzzzz (HU1) Bejegyzések: 11
    Akkor valami anomália lehet. Az előző küldetésnél is volt eltérés a gyűjtendő tárgyaknál, de most nem tudnám megmondani, mi volt  a bibi.
    Köszi
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Akkor valami anomália lehet. Az előző küldetésnél is volt eltérés a gyűjtendő tárgyaknál, de most nem tudnám megmondani, mi volt  a bibi.
    Köszi

    Megnézted, hány könyved van? Tennél be képet is róla?
  • Tiger1977 (HU1)Tiger1977 (HU1) HU1 Bejegyzések: 219
    Sziasztok.

    Csak hogy ne unatkozzatok nélkülem... :)

    A belépési bónuszoknál ugye csak viccből lett berakva szerdára a rúnakő serkentő???
    Gondolom nem titok ha elárulom hogy holnap vége a szigetnek! Talán az utána aranyért vásárolható rúnát fogja serkenti a bónusz???


  • broza (HU1)broza (HU1) Bejegyzések: 26
    Sziasztok!
    Nem szoktam írogatni, de most már elszakadt nálam a cérna! Szövink a 80 % elismertségi pontot adó ligában hajt most a szövetkezeti bajnokságon. Most jöttünk rá, hogy a keréken nyerhető elismertségi pontokból is levonásra kerül a 20 %! Erre miért nem lett sehol felhívva a játékosok figyelme? És milyen jogon vonódik le abból is pont, amit valós pénzért veszek? De ha már levonódik, akkor az elindított serkentők miért nem hatnak a keréken pörgetett pontokra is? Ez így teljesen inkorrekt! Szívesen költök a játékra....nem keveset, sokat....de nem szeretem, ha hülyének néznek! Ennyi!
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Sziasztok!
    A boldogóránál megint rosszul írja a mennyiségeket. Tudom, h most nincs modink, de már a múltkor is jeleztük, h a termelési-idő csökkentésekor a termelt mennyiséget írja csökkentve, ami elég zavaró. Nem hiszem, h ennek a kijavítása túl sok időt és energiát igényelne.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
     Most biztos sokaknak nem fog tetszeni az, amit írok, és tudom ez a kritika topik arra szolgálna, hogy a játékról szóljunk, de nem tudom megállni, hogy elmenjek adott dolgok mellett.

    Míg volt moderátora a fórumnak is sokan sok helyre írogattak, de mióta nincs káosz kezd kialakulni a fórumon.
    Én elhiszem, hogyha gondunk van, nehéz a fórumon tájékozódni, s a megfelelő topikokba írni, de miért kell ugyanazt több topikba is elindítani, sőt újabb és újabb topikokat létrehozni, s ugyanazt megírni?

    Elhiszem, hogy sokan, ha gondjuk van nincs idejük elolvasni a legfrissebb hozzászólásokat, azt is megértem, aki nem fórumozott, annak fogalma sincs mit és hol keressen, vagy talál. De ez nem ok arra, hogy teleszemeteljük a fórumot, s még átláthatatlanabb legyen.

    Sokan semmivel se törődnek, s nem hogy segítenék fenntartani az átláthatóságot teleszemetelik a fórumot. Lásd a fordítások topik is, ami arra született, hogy aki tud vagy szeretne fontos információt átadni másoknak, az a német vagy angol fórumról a hírek fordítását oda illeszti be, segítve a  fórumozókat. Erre már oda is problémákkal írogatnak egyesek.

    Nem tudni mikor lesz moderátorunk újra, de én a helyében törölnék egy csomó felesleges topikot, csak a hasznosakat tartanám meg, a többit archiválnám, vagy törölném.

    Viszont szeretném leginkább az új fórumozókat arra kérni, hogy ne indítsanak újabb és újabb topikokat, próbálják megkeresni a megfelelő, már meglevőt, s abba írni, ha gondjuk van. Tegyünk együtt azért, hogy a fórum ne legyen még nagyobb katyvasz, ne uralkodjon el még jobban a káosz.

    Valamint szeretném kérni, aki rengeteg szabadidővel rendelkezik, jól tud angolul, és tudja magáról segítőkész, és toleráns, az jelentkezzen moderátornak, s talán ennek a kaotikus helyzetnek véget tudunk szabni.

    A játékról is pár kritika, ha már a topik erről kell, hogy szóljon. A játékban egyre inkább úgy érzem olyan változtatások vannak, amik nem a játékosokért készültek.
    Gondolok itt arra, hogy a nehéz munka szövetkezeti kalandról azt írták, hogy csökkentették a mennyiségeket, és könnyebben megszerezhetőek az ajándékok. Én inkább azt érzem, hogy egyes termékek mennyiségét növelték, s csak szinte néhány dologgal lehet elérni kemény munkával a 10-es dobozolást, és az fut perceket, s tehetjük bele a következőt. A legtöbb termékkel, amit a doboz kér esélytelen magasabb szintet, pontot elérni.
    Változtattak a korábbi brutális mennyiségeken, de szerintem még így is lehetetlenség kemény munkával is a dobozban a jó eredmény.

    A másik a macska. Korábban 2 féle játékos létezett: akinek jól működött az ínyencen, s akinél nem. Kivették mindenkitől, gondolom nem tudták máshogy kiszűrni, hogy kinél jó, kinél nem. Jelezték 20-a körül majd kapunk kompenzálásként szíveket, és serkentőt, ha addig felépítjük a macskát. És erre akiknek jó volt korábban, azoknak is elromlott, tehát jelenleg is ugyanott tartunk, pepitában. Ha 2 állandó farmon jól működik viszonylag (mert az se tökéletes), akkor az ínyencnél miért nem tudják megcsinálni jóra? Ha sokáig nem tudnak vele mit kezdeni, akkor lehet érdemes lenne a kutyával azonos módon javítani, s hagyni mindenkinél, hogy megépítse és úgy működjön, mint a kutya.

    A 3. ilyen a mélytengeri halászat és a piaca. Korábban szóba került, hogy október második felében újra javítják ezen területet is a játékban, de változás azóta sincs. Én igazából nem is panaszkodhatok rá, hiszen kapok többféle területet, csinálom a szerződéseket, lassan, de haladok velük. Viszont mióta elindult nem találkoztam homáros szerződéssel, és szinte már homáros csalit se kér, mindenben ott a kagyló, osztriga nem kevés mennyiségben. Fullos hajókkal azt mondom elvagyok így is, lehalászom a területeket, napi szinten 2x, 3x fordulnak a hajóim, fogják a halakat, és lassacskán csinálom a szerződéseket. Nem tudom, hogy csak a fullos vonósoknál van ez a hiba, vagy másoknál is, de úgy érzem ezen már nem fognak javítani.

    A 4. a világbajnokság. Korábban se volt túl sok ezüst érme jutalom a heti kiosztáskor, de akkor volt esély a végén venni valami mást is, mint kinézetet. Most erre esély sincs. Szerintem akkor lenne igazságos, ha minden szerveren ugyanazon mesterpont ugyanannyi érmét érjen, s max. szerverenként x érmét kapna pluszba minden játékos a szerverek helyezés után.Sajnos ez nem fog megvalósulni, hiszen úgy gondolja a GGS, hogy aki keményen dolgozik, annak ott van a 100-as ajándékok listája, és az érme meg a szerverek munkája után jár. Így ebben a vb-ben még kevesebb érmével kell beérnünk.
  • manka (HU1)manka (HU1) Bejegyzések: 119
    Sziasztok!
    Teljesen egyetértek Macikával!
    Egyszer már leírtam, h ne nyissatok minden kérdésre új topicot, de semmi se változott, mert a játékostársak jórésze nem olvas, csak ír! Felteszi a kérdést, de a választ nem olvassa el, hanem új topicot nyit, és újra kérdez! Nem értem, h miért nem lehet megérteni a dolgokat, és elfogadni a segítséget, ha már kérdés van!
    A méytengeriről annyit, h eleinte még tudtam a szerződéseket teljesíteni, ha lassan is, de azért ment! Most minden szerződés kagylót és garnélát kér, de lék az nincs hozzájuk! Sok esetben kapok 1 db kagylós területet, ahol (nem ritkán!) összesen nincs 200 hal, mellé 4 homárosat a lehető legtávolabb, és a maradék is a távoli területen van: vagy 1 tonhalas v 1 kardhalas! A szerződések tehát hetekig állnak, a területeket a kicsi flottámmal nem tudom lehalászni, h újakat kapjak, hiszen 4-5-600 homárt én nem tudok beszedni! Halászok, mert még bízok a kedvező változásokban, de ezeket a dolgokat jó lenne, ha javítanák! Remélem a halas dobozolást meghagyják a régi formában, különben azt se fogjuk csinálni sokan.
    Annyi a hiba, h reggelig sorolhatnám, de már így is túl hosszú voltam, elnézést! 
  • InyussGamer (HU1)InyussGamer (HU1) Bejegyzések: 35
    Hát, azért jöttem, hogy megkritizáljam kicsit a dobozolós eventet, de Ádámmaci lényegében mindent leírt, amit én akartam. Most éppen káposztát kért, és 2000 káposzta beszedése két pontos haladásig vitte fel a számlálót. Ami leginkább a röhej kategória. 
    Arról nem is beszélve, hogy a jelenleg is futó eventben még mindig ez a leghosszabb érésű növény, amit dobott nekem a gép. Tele vagyok karórépával, kukoricával, vadvirággal, gyermekláncfűvel, tojással, stb, amik miatt kb. egész nap itt kéne ülnöm a gép előtt, hogy haladjak. (Az más kérdés, hogy mivel számítógéppel dolgozom, amúgy sokat vagyok a gép előtt, na de hát dolgozni is kell :) A következő két növény megint vadvirág és kukorica lesz...

    De ha már szóba került a mélytengeri halászat is: Én is úgy állok, hogy minden szerződésbe kell kagyló. Jelenleg a hat szerződés összesen kb. 1600 kagylót kér, amit legalább 3-4 hét összehalászni, annyira ritkán jelennek meg a kagylós halászhelyek. Ez így megint a vicc kategória. Próbáltam azt is, hogy elutasítottam ezeket a vevőket, de ugyanúgy kagylós szerződések jöttek a helyükre. A flottámat pedig kb. 5 db. maxos, meg egy ötös szintű vonóhálós teszi, mellette van még kb. 4-5 csip-csup egyes-kettes szintű más hajó, amiket azért nem fejlesztek, mert úgyis bontásra lesznek ítélve. Ezért most azt csinálom, hogy próbálom a homárosokat lehalászni, és ha nagyon kell a költőpénz, akkor eladom a homárokat, úgy hogy azért pár ezer maradjon a raktárban.

    Na, szóval, valahogy a változtatások abba az irányba hatnak, hogy ne csak sok aranyat vásárolj (és költs el a játékban), hanem, hogy ráadásként még egész nap ülj is a játék előtt, ha haladni akarsz.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Kedves Régi és új fórumozók!

    Tudom, hogy nem itt hangzottak el azok a hozzászólások, amikre utalni szeretnék, de abban a topikban, amiben szó esett róla, nem való.
    Engedjetek meg pár gondolatot.
    Először is a modiságról néhány mondat. Mikor elődöm már nem volt elég aktív, és nekem hiányoztak a friss hírek, átnéztem más fórumokra, és tény, hogy google segítségével, de fordítottam, hoztam a híreket. Ekkor többen meggyőztetek legyek modi és az elődöm beajánlásával fel is vettek.
    Majd nőttek a feladatok, egyre több dologra kellett figyelni, és nagyon nagy szükségem volt egy segítőre, és abban a szöviben, ahova akkor tartoztam valaki felajánlotta segítene. Akkor elkövettem egy nagy hibát, hogy megbíztam benne, s nem láttam a hátterébe annak, mi is a célja. Mert nem a segítőkészség volt, hanem a bosszú. Így nem sokáig volt moderátor. És a terhek egyre csak nőttek, s próbáltam segítőket találni magam mellé, akikben megbízok, és akik mellém állnak, és jól tudnak angolul. És nem tolongott senki, hogy én-én akarok az lenni, elég sokáig néma csend volt, és végül Zsu és Robi bevállalták, hogy mellém állnak, és segítenek, mert egyéb esetben már a felmondásom fogalmaztam. Akkor szűnt meg a magyar ügyfélszolgálat is, lecsökkent a GGS létszáma, és egyre több és több feladat hárult rám, másik oldalról meg a fórumozók sem segítettek a teher elviselésében.
    És tavaly mikor újra egyedül maradtam, akkor már akkora feladat hárult a moderátorokra, hogy azt nyelvtudás nélkül képtelenség lett volna tovább csinálni, s a fórumon nem találtam olyan személyt, aki nagyon jól tud angolul, sok idővel rendelkezik, és akivel szívesen dolgoznék együtt, másrészt annyira belefáradtam, hogy szinte a fórumon és a fórummal éltem az életem, semmire nem volt már időm, hogy szükségem volt a pihenésre. Így meghoztam azt a döntést, hogy befejezem a moderátori munkám. Mikor eljöttem 1 fő jelentkező volt moderátornak, és bíztam benne, hamarosan lesz utódom.
    Jelenleg nincs senki, aki a jelentkezőkről a GGS fele bármiféle támogatást is tudna adni, így csak az alapján tudnak dönteni, amit a jelentkezők küldenek. Vagyis nincs senki, mint anno eddig többször is ajánlást tudna tenni egyik vagy másik jelentkező irányába.
    Tehát hogy ki és hogy került a moderátori szerepkörbe, az fennállásomig így zajlott, és ez azzal meg is szakadt.
    Így csak a GGS-en múlik, hogy kit és mikor lát megfelelőnek a szerepre, másnak jelenleg nincs beleszólása, így csak találgatni lehet kit miért nem választottak, választanak azzá.

    A mostani fórum kezd olyanná válni, hogy sem régi, sem új fórumozó nem szívesen teszi be a lábát, mert folyamatosan megy az adok-kapok. Mindenki a másik stílusával, és a másik bántásával foglalkozik, mindenki mindenhol ír, mindenki mindenkit kritizál, és mivel nincs senki, aki ezeket a  hozzászólásokat kezelje, így egyre durvábbá kezdenek válni ezek a hozzászólások. Nem lehetne, hogy 2018-ban új évvel új időszakot is nyissunk? Nem lehetne, hogy csak azzal foglalkozzunk a fórumon, ami a fórum célja? (minden egyéb körítés nélkül)

    Rengeteg a játékban a hiba, és ezek száma nem igazán csökken, de reménykedek, hogy meg fognak oldódni. Elhiszem, hogy mindenki emiatt ingerült, és a kérdezők is sokszor olyan stílusban teszik fel a kérdést, ami nem mindenki szájízének megfelelő, és írásban másképpen olvasható, mint ha szóban történt volna a megfogalmazása. Valamint a válaszok is mindenki olvasatában másképpen olvashatóak, és hol így, hol úgy értelmezhetőek, de nem lehetne ezeket is higgadtabban kezelni? Mi a célunk? Mindenkit elűzni a fórumról, vagy információk megosztása, egymás segítése? Miért kell mindig egymásnak esni?
    Mindenki nézzen magába, és próbálja magában ezt a kérdést kezelni, és szeretném, ha ez az év nem egymás sértegetése, megbántása, szavak kiforgatása, és kritizálása lenne a cél, hanem információkkal való segítés. Aki ezt nem tudja megtenni, az inkább csak olvassa és ne írjon a fórumra, mert így mindenki kedve el fog menni a fórumtól.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Kedves Régi és új fórumozók!

    A mostani fórum kezd olyanná válni, hogy sem régi, sem új fórumozó nem szívesen teszi be a lábát, mert folyamatosan megy az adok-kapok.
    szia Kriszta
    bocs, csak ezt az egy mondatodat ragadtam ki, és annyit tennék hozzá....
    új fórumozó azért nem jön szívesen, mert rögtön az első kérdésénél le van "baltázva" válasz helyett
    a "folyamatosan megy az adok-kapok" meg ezért van, mert vannak emberek, akiknek nem tetszik a stílus, amivel itt fogadják őket :)
    pl:
    bemész egy új munkahelyre, teszel egy ártatlan kérdést......
    - merre találom a szemetest? vagy legyen toilet, mind1

    válasz:
    se köszönés, se semmi.....
    nézz szét és majd megtalálod. egyébként is húzz a fenébe, már legalább 100-an kérdezték. kül is rossz helyen érdeklődsz, legközelebb nézd meg kitől és hol kérdezel

    nagyjából ennyi, bocsi a rossz példáért, de kb. ennyi

    hát itt se dolgoznék szívesen.......
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 07.01.2018
    Liz65 (HU1) mondta:

    szia Kriszta
    bocs, csak ezt az egy mondatodat ragadtam ki, és annyit tennék hozzá....
    új fórumozó azért nem jön szívesen, mert rögtön az első kérdésénél le van "baltázva" válasz helyett
    a "folyamatosan megy az adok-kapok" meg ezért van, mert vannak emberek, akiknek nem tetszik a stílus, amivel itt fogadják őket :)
    pl:
    bemész egy új munkahelyre, teszel egy ártatlan kérdést......
    - merre találom a szemetest? vagy legyen toilet, mind1

    válasz:
    se köszönés, se semmi.....
    nézz szét és majd megtalálod. egyébként is húzz a fenébe, már legalább 100-an kérdezték. kül is rossz helyen érdeklődsz, legközelebb nézd meg kitől és hol kérdezel

    nagyjából ennyi, bocsi a rossz példáért, de kb. ennyi

    hát itt se dolgoznék szívesen.......
    Sziasztok, szia Lizi :-)

    Én megértem azt, hogy lehet valaki életében először jár fórumon, és nem tudja mi itt a szokás, de attól még olvasni csak tud nem? Sokszor kiveri az ember szemét a válasz, mégis megy a kérdésáradat. Csak olvasni kellene, meg tájékozódni, és nem fordulna elő, hogy a huszadik ugyanolyan kérdésre már ingerültebben válaszolnak azok, akik legalább veszik a fáradtságot, és válaszolnak, ha már a kérdésfeltevő arra sem vette a fáradtságot, hogy visszaolvasson egy kemény hozzászólást, vagy megnyisson egy témát, ami ott virít a főoldalon ugyanazzal a címmel, amire a kérdező kíváncsi! A szemetest, és a rötyit is csak megtalálja aki akarja, akinek fontos, az megkeresi, a többi meg inkább kérdez, mert lusta még arra is, hogy megkeresse.. Miért mindig másoktól kell a megoldást várni, és miért nem lehet saját magunknak tenni azért, hogy előbbre jussunk? A régi fórumozóknak miért kellene viselniük, hogy az új fórumozók nem képesek olvasni? Lassan tényleg nem lehet már megtalálni semmit a fórumon, és nem abban látom a megoldást, hogy támogassuk a rengeteg új felesleges témanyitást, hanem abban, hogy aki megtanult olvasni, az használja a tudását! Ha már egy halom információ fel lett pakolva a fórumra, köszönhető ez az exmodiknak, csak annyit kell tenni, hogy olvassuk is el a segítséget, és a hozzászólásokat.

    Még annyit hozzáfűznék, hogyha egy útkereszteződéshez érsz, ahol táblák jelzik melyik út hová vezet, és nincs ott egy lélek se, elolvasod a táblán az írást, vagy vársz arra, hogy odamenjen valaki, akitől megkérdezd, hogy melyik irányba kell menned tovább, ha Kukutyinba akarsz eljutni? Hát erről ennyit :-))
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Liz65 (HU1) mondta:

    szia Kriszta
    bocs, csak ezt az egy mondatodat ragadtam ki, és annyit tennék hozzá....
    új fórumozó azért nem jön szívesen, mert rögtön az első kérdésénél le van "baltázva" válasz helyett
    a "folyamatosan megy az adok-kapok" meg ezért van, mert vannak emberek, akiknek nem tetszik a stílus, amivel itt fogadják őket :)
    pl:
    bemész egy új munkahelyre, teszel egy ártatlan kérdést......
    - merre találom a szemetest? vagy legyen toilet, mind1

    válasz:
    se köszönés, se semmi.....
    nézz szét és majd megtalálod. egyébként is húzz a fenébe, már legalább 100-an kérdezték. kül is rossz helyen érdeklődsz, legközelebb nézd meg kitől és hol kérdezel

    nagyjából ennyi, bocsi a rossz példáért, de kb. ennyi

    hát itt se dolgoznék szívesen.......
    Sziasztok, szia Lizi :-)

    Én megértem azt, hogy lehet valaki életében először jár fórumon, és nem tudja mi itt a szokás, de attól még olvasni csak tud nem? Sokszor kiveri az ember szemét a válasz, mégis megy a kérdésáradat. Csak olvasni kellene, meg tájékozódni, és nem fordulna elő, hogy a huszadik ugyanolyan kérdésre már ingerültebben válaszolnak azok, akik legalább veszik a fáradtságot, és válaszolnak, ha már a kérdésfeltevő arra sem vette a fáradtságot, hogy visszaolvasson egy kemény hozzászólást, vagy megnyisson egy témát, ami ott virít a főoldalon ugyanazzal a címmel, amire a kérdező kíváncsi! A szemetest, és a rötyit is csak megtalálja aki akarja, akinek fontos, az megkeresi, a többi meg inkább kérdez, mert lusta még arra is, hogy megkeresse.. Miért mindig másoktól kell a megoldást várni, és miért nem lehet saját magunknak tenni azért, hogy előbbre jussunk? A régi fórumozóknak miért kellene viselniük, hogy az új fórumozók nem képesek olvasni? Lassan tényleg nem lehet már megtalálni semmit a fórumon, és nem abban látom a megoldást, hogy támogassuk a rengeteg új felesleges témanyitást, hanem abban, hogy aki megtanult olvasni, az használja a tudását! Ha már egy halom információ fel lett pakolva a fórumra, köszönhető ez az exmodiknak, csak annyit kell tenni, hogy olvassuk is el a segítséget, és a hozzászólásokat.

    Még annyit hozzáfűznék, hogyha egy útkereszteződéshez érsz, ahol táblák jelzik melyik út hová vezet, és nincs ott egy lélek se, elolvasod a táblán az írást, vagy vársz arra, hogy odamenjen valaki, akitől megkérdezd, hogy melyik irányba kell menned tovább, ha Kukutyinba akarsz eljutni? Hát erről ennyit :-))
    Szia! Már Bocsi, hogy véleményt merek nyilvánítani, de szerintem annak idején amikor Te kezdtél fórumozni, és bajba voltál, ha nem lettek volna modik, akik segítsenek, lehet Te se igazodtál volna el rajta.

    Más: Az én meglátásom a témával kapcsolatba az, hogy aki nem tud higgadtan válaszolni, kulturáltan ahogy illik, az inkább ne is szóljon hozzá a dolgokhoz. Azért mert Ő megtanult olvasni, és ki is igazodik a fórumon, az bizony nem jogosít senkit fel arra, hogy durván lekezelő hangnembe reagáljon itt a fórumon bármire is. Ugyan is ez itt egy közösségé, és nem pedig valaki magán tulajdona. Ha nem tetszik, ahogyan, és amit kérdeznek, akkor el küldii valami másik égtájra vagy ki oktatja. Inkább ne is szóljon hozzá, mindenki jobban járna avval, ha csendbe maradna az illető. Ugyan is a ki oktatástól, esetleges megalázásoktól,, még nem fog tudni el igazodni a dolgokon, és az itt lévő topikokba se.

    Meg mondom Őszintén, én soha nem kaptam itt senkitől se sértő, se durva választ, nekem még mindég segítettek, ha valamit nem tudtam. De jó párszor görcsbe rándult a gyomrom egy-egy kérdező, kérdést feltevő játékosnak adott válasz olvasása közbe, Olyankor azt éreztem azt gondoltam, hogyan meri ezt megtenni, aki így válaszolt.
    A durva, és sértő válaszokat mindég is szóvá tettem, és szóvá is fogom tenni ezután is.
    Bár menyire, rosszul esik bárkinek is, hogy kicsit rá pirítok
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648

    Szia! Már Bocsi, hogy véleményt merek nyilvánítani, de szerintem annak idején amikor Te kezdtél fórumozni, és bajba voltál, ha nem lettek volna modik, akik segítsenek, lehet Te se igazodtál volna el rajta.

    Más: Az én meglátásom a témával kapcsolatba az, hogy aki nem tud higgadtan válaszolni, kulturáltan ahogy illik, az inkább ne is szóljon hozzá a dolgokhoz. Azért mert Ő megtanult olvasni, és ki is igazodik a fórumon, az bizony nem jogosít senkit fel arra, hogy durván lekezelő hangnembe reagáljon itt a fórumon bármire is. Ugyan is ez itt egy közösségé, és nem pedig valaki magán tulajdona. Ha nem tetszik, ahogyan, és amit kérdeznek, akkor el küldii valami másik égtájra vagy ki oktatja. Inkább ne is szóljon hozzá, mindenki jobban járna avval, ha csendbe maradna az illető. Ugyan is a ki oktatástól, esetleges megalázásoktól,, még nem fog tudni el igazodni a dolgokon, és az itt lévő topikokba se.

    Meg mondom Őszintén, én soha nem kaptam itt senkitől se sértő, se durva választ, nekem még mindég segítettek, ha valamit nem tudtam. De jó párszor görcsbe rándult a gyomrom egy-egy kérdező, kérdést feltevő játékosnak adott válasz olvasása közbe, Olyankor azt éreztem azt gondoltam, hogyan meri ezt megtenni, aki így válaszolt.
    A durva, és sértő válaszokat mindég is szóvá tettem, és szóvá is fogom tenni ezután is.
    Bár menyire, rosszul esik bárkinek is, hogy kicsit rá pirítok
    Szia Margit :-)

    Amikor én regisztráltam ebbe a játékba, tudod mivel kezdtem? Feljöttem a fórumra, és napokig olvasgattam a hozzászólásokat különböző témákban, hogy megértsem a játék lényegét, és képet kapjak arról, mit, és hogyan érdemes! Pedig még akkor közel sem így nézett ki a fórum, ahogyan most. Akkoriban lett Kriszta moderátor, és akkor kezdte el rendbe rakni a fórumot, feltölteni a rengeteg infót, mégis megtaláltam amit akartam, pedig nem volt ám ennyire átlátható, és információ gazdag a fórum, mint jelenleg! Többnyire, a játékosok egymás közötti megosztott tapasztalatait tudtam elolvasni, így indultam el a játékban! Nem kérdezősködtem feleslegesen, hanem OLVASTAM, és szívtam magamba hunkeldon, bourges, Ádámmaci, Lizi, Gazdaság11, zurika, és még jó pár régi játékos szavait!!! (bocs, ha valaki kimaradt, azért őket említem meg, mert rájuk emlékszem többnyire) Ha pedig valamit nem értettem, akkor vettem a fáradtságot, és írtam privátot annak, akiről úgy véltem, hogy tud nekem majd segíteni, és úgy tettem fel a kérdésemet, hogy már eleve volt egy alap a fejemben, mert utánajártam, utánaolvastam dolgoknak. És mindig segítettek, soha, egyetlen egy játékos nem küldött el a fenébe, hogy hagyjam már békén a kérdéseimmel. Most mi van? A legnagyobb problémát abban látom, hogy jön a kérdező, felteszi a kérdését, kap rá egy választ, és ahelyett, hogy megköszönné, még neki áll feljebb, ha azt merte írni a válaszadó, hogy olvasson utána, és ne nyisson ennyi felesleges témát! Felnőtt emberek vagyunk, és nem tudunk kezelni leírt mondatokat? Miért is kell megsértődni a kérdezőnek azért, mert azt írja neki valaki, hogy olvasson, és ne csak kérdezzen? Nem óvoda ez, szerintem mindenki kinőtt már a dedóból, felnőtt módjára is lehetne kezelni a dolgokat. Nyilván most nem azokról a durvább hangvételű hozzászólásokról írok, amiket te is említettél, de meg lehet érteni a válaszadót is, aki esetleg megunta, hogy aznap már huszadjára válaszol ugyanarra a kérdésre, és még mindig megy az értetlenkedés. Ha nem írod le az új téma nyitó játékosnak, hogy ne nyitogasson folyamatosan felesleges témákat, legközelebb is azt fogja tenni, akárhány kérdése lesz, és elárasztják a fórumot a felesleges témákkal! A hasznos infók pedig szépen eltűnnek a süllyesztőbe, amiből esetleg azok a játékosok, akiket tényleg érdekelne a miért, és a hogyan, nem fognak majd tudni infót kigyűjteni, mert meg se találják. Pár napja válaszoltam egy kérdezőnek, képpel illusztráltam a kérdésére a választ. Annyira érdekelte mi a megoldás, hogy azóta se jelzett vissza, hogy sikerült-e neki belépnie a játékba.. Szerinted bennem ezek után milyen kérdés fogalmazódik meg? Pld. az, hogy van értelme egyáltalán válaszolni a kérdezőnek? Érdekli egyáltalán a válasz? Nyugodtan rápiríthatsz a régi fórumozókra, akikről úgy véled, hogy nem megfelelő hozzászólásokat írnak, ha megsértődik, max ő se fog ide jönni többet :D:D Szerintem egyik felet se kell cseszegetni, se a régiket, se az újakat, de akkor se kell megsértődni, ha azt írja le valaki a kérdezőnek, hogy olvasson, és tájékozódjon!
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Szia MizuBige!
    Én nem arra gondoltam, és nem is arról írtam, hogy valakinek az a válasz lett adva, hogy itt vagy ott olvasson utána. Hanem a durva, sértő, lekező hangnembe írt válaszokról, próbáltam pár szót ejteni. Amit értettél is, de a válaszod közepén mégis egy kicsit más felé kezdtél elkanyarodni az eredeti témámtól. 
    Aki meg nem jelez vissza, annak nyilván megfelelő volt a segítség nyújtásod. De a nagy örömködésbe, hogy végre tud játszani el felejtette megköszönni annak akinek mind ezt köszönhette. Hát ez is egy furi hozzá állás szerintem. Szoktam olvasni a hozzá szólásaidat, és nem egyszer segítségemre is voltak az abban le írtak.

    Egyébként nekem semmi bajom a nem megfelelő hozzá szólásokkal, kérdezésekkel. csupán a nem megfelelő hangnemmel. Na avval van bajom, de szerintem nem csak nekem hanem másnak is :)
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 07.01.2018
    Szia MizuBige!
    Én nem arra gondoltam, és nem is arról írtam, hogy valakinek az a válasz lett adva, hogy itt vagy ott olvasson utána. Hanem a durva, sértő, lekező hangnembe írt válaszokról, próbáltam pár szót ejteni. Amit értettél is, de a válaszod közepén mégis egy kicsit más felé kezdtél elkanyarodni az eredeti témámtól. 
    Aki meg nem jelez vissza, annak nyilván megfelelő volt a segítség nyújtásod. De a nagy örömködésbe, hogy végre tud játszani el felejtette megköszönni annak akinek mind ezt köszönhette. Hát ez is egy furi hozzá állás szerintem. Szoktam olvasni a hozzá szólásaidat, és nem egyszer segítségemre is voltak az abban le írtak.

    Egyébként nekem semmi bajom a nem megfelelő hozzá szólásokkal, kérdezésekkel. csupán a nem megfelelő hangnemmel. Na avval van bajom, de szerintem nem csak nekem hanem másnak is :)

    A legtöbb ilyen durva, sértő, és lekezelő hozzászólást, kérdésre választ, egy exmoditól láttam, viszont azt nem láttam, hogy bárki is rápirított volna. Mivel kapott rá egy halom "tetszik" jelzést, így gondoltam akkor is, és most is, hogy mindenkinek nagyon tetszett, mert senkinek nem volt ellenére, hogy olyanokat írt, amit. A sértő hangnemmel nekem is bajom van, jelentettem is egyszer egy illetőt, aki olyan stílusban írt, de akkor meg ki lettem zárva a fórumról pár napra.. szóval én ennyit tudok a sértő, durva, és lekezelő hozzászólásokról írni :D

    Ui.: Bocsánat, egy valakit láttam, aki rápirított, viszont utána Ő is kapott rendesen :D:D:D
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Liz65 (HU1) mondta:

    szia Kriszta
    bocs, csak ezt az egy mondatodat ragadtam ki, és annyit tennék hozzá....
    új fórumozó azért nem jön szívesen, mert rögtön az első kérdésénél le van "baltázva" válasz helyett
    a "folyamatosan megy az adok-kapok" meg ezért van, mert vannak emberek, akiknek nem tetszik a stílus, amivel itt fogadják őket :)
    pl:
    bemész egy új munkahelyre, teszel egy ártatlan kérdést......
    - merre találom a szemetest? vagy legyen toilet, mind1

    válasz:
    se köszönés, se semmi.....
    nézz szét és majd megtalálod. egyébként is húzz a fenébe, már legalább 100-an kérdezték. kül is rossz helyen érdeklődsz, legközelebb nézd meg kitől és hol kérdezel

    nagyjából ennyi, bocsi a rossz példáért, de kb. ennyi

    hát itt se dolgoznék szívesen.......
    Sziasztok, szia Lizi :-)

    Én megértem azt, hogy lehet valaki életében először jár fórumon, és nem tudja mi itt a szokás, de attól még olvasni csak tud nem? Sokszor kiveri az ember szemét a válasz, mégis megy a kérdésáradat. Csak olvasni kellene, meg tájékozódni, és nem fordulna elő, hogy a huszadik ugyanolyan kérdésre már ingerültebben válaszolnak azok, akik legalább veszik a fáradtságot, és válaszolnak, ha már a kérdésfeltevő arra sem vette a fáradtságot, hogy visszaolvasson egy kemény hozzászólást, vagy megnyisson egy témát, ami ott virít a főoldalon ugyanazzal a címmel, amire a kérdező kíváncsi! A szemetest, és a rötyit is csak megtalálja aki akarja, akinek fontos, az megkeresi, a többi meg inkább kérdez, mert lusta még arra is, hogy megkeresse.. Miért mindig másoktól kell a megoldást várni, és miért nem lehet saját magunknak tenni azért, hogy előbbre jussunk? A régi fórumozóknak miért kellene viselniük, hogy az új fórumozók nem képesek olvasni? Lassan tényleg nem lehet már megtalálni semmit a fórumon, és nem abban látom a megoldást, hogy támogassuk a rengeteg új felesleges témanyitást, hanem abban, hogy aki megtanult olvasni, az használja a tudását! Ha már egy halom információ fel lett pakolva a fórumra, köszönhető ez az exmodiknak, csak annyit kell tenni, hogy olvassuk is el a segítséget, és a hozzászólásokat.

    Még annyit hozzáfűznék, hogyha egy útkereszteződéshez érsz, ahol táblák jelzik melyik út hová vezet, és nincs ott egy lélek se, elolvasod a táblán az írást, vagy vársz arra, hogy odamenjen valaki, akitől megkérdezd, hogy melyik irányba kell menned tovább, ha Kukutyinba akarsz eljutni? Hát erről ennyit :-))
    hali Bea
    én még a régi fórumon is voltam, akkoriban regisztráltam. az átláthatóbb volt, de mégis akadtak olyanok, akik nem igazodtak el rajta. ezt nem lehet felróni senkinek se, mivel már ezerx leírtam, különbözőek vagyunk. van aki elsőre megérti amit mondasz, van akinek többx is el kell mondani. de ez még nem jogosít fel senkit se arra, h durván válaszoljon egy kérdésre, mely válasz nem foglalja magában az "igazi" választ.
    mikor én elkezdtem fórumozni, még több mint 50 ezer magyar játékos volt. ebből elég szép számban jártak a fórumra érdeklődni. és tudod miért? mert nem egy lekezelő, arrogáns válasszal lettek fogadva, hanem mert tényleg segítséget kaptak. igaz..... az új eventeknél volt, h 100x is válaszoltam az u. olyan kérdésre, de soha nem ordítottam le senki fejét. aki meg a 3-dik u. olyan kérdezésnél kiakad, az ne válaszoljon, menjen relaxálni.... ennyi
    lehet azt normális hangnemben is közölni bárkivel, h legközelebb mielőtt kérdez, tájékozódjon a fórumon,
    talál-e megfelelő választ
    a fórum szrtm arra való, h tapasztaltabbaktól vagy olyanoktól várják a megoldást/választ, akik már túljutottak a problémán
    és végül...
    útkereszteződés
    nyilván nézem a táblát és olvasom....
    de ha olyan értelemmel bírok, amivel nem tom megfejteni azonnal, és nekem rövid időn belül kell eljutnom valahova....
    hát addig megyek, míg nem találok valakit, aki útba igazít
    és attól nem azt várom, h kiordítson a hajam alól is, hanem - főleg, ha moderátor is vagyok - akkor útba igazítson
    ez mellet lehet közölni a helytelen fórum használatát is, de normális hangnemben


Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt