Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Mélytengeri halászattal kapcsolatos kérdések

169

Hozzászólások

  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    A kérdésem a következő!
    Kiküldöm a vonóhálós hajót, a megfelelő hajóssal,a csalival, és 42 db halat kifogja, de ott egy felkiáltójel, hogy mennyihalat vesztettem.  szinten vagyok! Kérdezem az mit jelent? Előre is köszi a választ!
  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    50 szinten vagyok

  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    Köszönöm a választ, ha nem tudom megoldani írok! További szép napot, és jó munkát kívánok!
  • Teréz (HU1)Teréz (HU1) HU1 Bejegyzések: 114
    Azt írta ki, hogy a jéghegyek miatt vesztettem  a halakat. A hajókat még nem tudtam fejleszteni , így az alap hajók vannak. Mégis segítenél, hogy megértsem, hogyan tudok 300 halat kifogni? Köszönöm!

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Teréz (HU1) mondta:
    Azt írta ki, hogy a jéghegyek miatt vesztettem  a halakat. A hajókat még nem tudtam fejleszteni , így az alap hajók vannak. Mégis segítenél, hogy megértsem, hogyan tudok 300 halat kifogni? Köszönöm!


    Szia!

    Gondolom ez költői kérdés volt,6-os szinten tudsz majd 300 halat kifogni.
    A hal vesztésre rakhatsz különböző védelmeket aztán vagy megvéd vagy nem ez teljesen esetleges.
  • barbika00 (HU1)barbika00 (HU1) Bejegyzések: 10
    Sziasztok. Kérdezni szeretném,hogy a kemény munka kaland végén  egyik farmon 1 db,más farmon 2 db arany bányászati engedély a jutalom  ! miért ?

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    szerkesztette ezt: 19.07.2017
    barbika! Ez nekem is fel tűnt, de én se tudom miért.
    Már tudom, az 55 feleiteknek ad kettőt.
  • barbika00 (HU1)barbika00 (HU1) Bejegyzések: 10
    barbika! Ez nekem is fel tűnt, de én se tudom miért.
    Már tudom, az 55 feleiteknek ad kettőt.
    Szia Margit ! 180-as szinten vagyok ! az h 55 szint felett ad kettőt, szánalmas ! mindenkinek egyformán kell megdolgozni a győzelemért  !  sőt a kisebb szintű játékosok vért izzadnak,hogy teljesíteni tudjanak ! de mivel kisebb szinten vannak, hajójuk sincs nagy kapacitású stb stb,sorolhatnám az érveket ami mellettük szól !   van szövitagunk 215-ös szinten  levő játékos akinek szintén csak 1 db aranybányászati az ajándék / legalább is ezt mutatja / akkor hogy is van ez ?
    !
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    barbika! Ez nekem is fel tűnt, de én se tudom miért.
    Már tudom, az 55 feleiteknek ad kettőt.
    Szia Margit ! 180-as szinten vagyok ! az h 55 szint felett ad kettőt, szánalmas ! mindenkinek egyformán kell megdolgozni a győzelemért  !  sőt a kisebb szintű játékosok vért izzadnak,hogy teljesíteni tudjanak ! de mivel kisebb szinten vannak, hajójuk sincs nagy kapacitású stb stb,sorolhatnám az érveket ami mellettük szól !   van szövitagunk 215-ös szinten  levő játékos akinek szintén csak 1 db aranybányászati az ajándék / legalább is ezt mutatja / akkor hogy is van ez ?
    !
    Szia barbika00
    Azért mert nem a farm TP szint hanem a horgászati TP szint számit ! És ott kell 56os vagy magasabb szinten lenni a 2db AB engedélyért.
    Petike
  • barbika00 (HU1)barbika00 (HU1) Bejegyzések: 10
    barbika! Ez nekem is fel tűnt, de én se tudom miért.
    Már tudom, az 55 feleiteknek ad kettőt.
    Szia Margit ! 180-as szinten vagyok ! az h 55 szint felett ad kettőt, szánalmas ! mindenkinek egyformán kell megdolgozni a győzelemért  !  sőt a kisebb szintű játékosok vért izzadnak,hogy teljesíteni tudjanak ! de mivel kisebb szinten vannak, hajójuk sincs nagy kapacitású stb stb,sorolhatnám az érveket ami mellettük szól !   van szövitagunk 215-ös szinten  levő játékos akinek szintén csak 1 db aranybányászati az ajándék / legalább is ezt mutatja / akkor hogy is van ez ?
    !
    Szia barbika00
    Azért mert nem a farm TP szint hanem a horgászati TP szint számit ! És ott kell 56os vagy magasabb szinten lenni a 2db AB engedélyért.
    Petike
    Köszönöm a választ ! jelenleg 55-ős szinten vagyok,majd belehúzok :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    barbika! Ez nekem is fel tűnt, de én se tudom miért.
    Már tudom, az 55 feleiteknek ad kettőt.
    Szia Margit ! 180-as szinten vagyok ! az h 55 szint felett ad kettőt, szánalmas ! mindenkinek egyformán kell megdolgozni a győzelemért  !  sőt a kisebb szintű játékosok vért izzadnak,hogy teljesíteni tudjanak ! de mivel kisebb szinten vannak, hajójuk sincs nagy kapacitású stb stb,sorolhatnám az érveket ami mellettük szól !   van szövitagunk 215-ös szinten  levő játékos akinek szintén csak 1 db aranybányászati az ajándék / legalább is ezt mutatja / akkor hogy is van ez ?
    !
    A játékosok korábbi kérésére több kategóriára vannak osztva a játékosok; gondolj bele, ha a kisebb szintűek együtt lennének a nagyobb szintűekkel, akkor esélyük sem lenne az első 50 között végezni.
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 20.07.2017
    Van valakinek ötlete, hogy mi a fészkes fenét kezdjek az ajándékként kapott 140 kétüléses motorcsónakhoz való személlyel? A legkisebb hajóm is dereglye/keskeny csónak. Még csak nem is tudom törölni. Kitenni meg a nagyobb hajókra felesleges. Csak a helyet foglalja. Ráadásul tegnap is kaptam kettő egységet, egy kétüléseset és egy dereglyét. Mivel 14 hajóm van, ezért kaptam is, meg nem is. Eltűnt a nagy semmibe. Nem hiányzik, de nem lehetne ezt a gyakorlatot megszüntetni???
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Van valakinek ötlete, hogy mi a fészkes fenét kezdjek az ajándékként kapott 140 kétüléses motorcsónakhoz való személlyel? A legkisebb hajóm is dereglye/keskeny csónak. Még csak nem is tudom törölni. Kitenni meg a nagyobb hajókra felesleges. Csak a helyet foglalja. Ráadásul tegnap is kaptam kettő egységet, egy kétüléseset és egy dereglyét. Mivel 14 hajóm van, ezért kaptam is, meg nem is. Eltűnt a nagy semmibe. Nem hiányzik, de nem lehetne ezt a gyakorlatot megszüntetni???
    A saját helyzetedet nézve igazad van, de másoknak meg nagyon jól jön ez az ajándék.
    De nem ezért írtam: én a kisebb hajókra való személyeket is nagyon jól el tudom használni, akár a vonósokra is. Ha érdekel, hogy mikor hogyan, szívesen megírom Neked privátban.
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy miért nem engedi felépíteni azt a hajót amit ajándékba adott a kemény munka kalandnál? A vonóhálósat még értem, nincs azon a szinten a műhely, de a 4. motorcsónakot sem engedi, és abból 3 már fut a vizeken és termel.
    Van esetleg egy maximális hajó darabszám? erről nem találtam semmit...

    Köszi
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy miért nem engedi felépíteni azt a hajót amit ajándékba adott a kemény munka kalandnál? A vonóhálósat még értem, nincs azon a szinten a műhely, de a 4. motorcsónakot sem engedi, és abból 3 már fut a vizeken és termel.
    Van esetleg egy maximális hajó darabszám? erről nem találtam semmit...

    Köszi
    14 hajód lehet. Ha ennyi van, egyet mindég vissza kel bontani, hogy a nyeremény hajót ki tudd tenni.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Nézegettem a haldobozolást, és arra a könnyen megjegyezhető megállapításra jutottam, hogy a négy legdrágább, távoli vizeken levő halnál - homár, lazac, tőkehal és kardhal - gyorsul fel az idő a 10. fokozatnál, így azt csak óvatosan szabad választani. Figyelni kell, hogy a fokozatváltáshoz hány hal kell még, amit a dobozoló ablak órájának közepén látunk, ha oda visszük a kurzort.
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy miért nem engedi felépíteni azt a hajót amit ajándékba adott a kemény munka kalandnál? A vonóhálósat még értem, nincs azon a szinten a műhely, de a 4. motorcsónakot sem engedi, és abból 3 már fut a vizeken és termel.
    Van esetleg egy maximális hajó darabszám? erről nem találtam semmit...

    Köszi
    14 hajód lehet. Ha ennyi van, egyet mindég vissza kel bontani, hogy a nyeremény hajót ki tudd tenni.
    Köszömöm, erre gondoltam, de kellett a megerősítés::))
  • Gl-Amur (HU1)Gl-Amur (HU1) Bejegyzések: 2
    Segítségeteket szeretném kérni!

    Mélytengeri horgászok, van megfelelő homárom, melyből homáros halcsalit szeretnék készíteni, leveszi a pénzt, a homár mennyiségét. De amikor elkészül nem kerül be a csalijaim közé -ahol a hajók legénységét tudom bepakolni-; valamint a farmkezelőnél sincs.

    Tud valaki valami ötletet, megoldást?

    Köszönöm
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Segítségeteket szeretném kérni!

    Mélytengeri horgászok, van megfelelő homárom, melyből homáros halcsalit szeretnék készíteni, leveszi a pénzt, a homár mennyiségét. De amikor elkészül nem kerül be a csalijaim közé -ahol a hajók legénységét tudom bepakolni-; valamint a farmkezelőnél sincs.

    Tud valaki valami ötletet, megoldást?

    Köszönöm
    Én csak azt az egy lehetőséget látom, hogy kellőképpen dokumentálva (képernyő fényképezés) jelezni kell a Suportnak.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Segítségeteket szeretném kérni!

    Mélytengeri horgászok, van megfelelő homárom, melyből homáros halcsalit szeretnék készíteni, leveszi a pénzt, a homár mennyiségét. De amikor elkészül nem kerül be a csalijaim közé -ahol a hajók legénységét tudom bepakolni-; valamint a farmkezelőnél sincs.

    Tud valaki valami ötletet, megoldást?

    Köszönöm

    Szia! :)

    Az előző hozzászólónak (Porrima) igaza van. :)
    Csinálj kérlek pár képet, amit az ügyfélszolgálatnak el kell küldeni egy levél kíséretében. Csinálj egy képet indítás előtt a homárcsalik mennyiségéről a farmkezelőben. Csinálj egy képet arról a kis infó ablakról, ami megjelenik a csali elkészültekor a hajójavító műhely felett. És csinálj egy képet arról a mennyiségről, ami a csali begyűjtése után látszik a farmkezelőben. Ha az indítás és a begyűjtés között használsz fel belőle, azt is írd fel, hogy teljes legyen a listád!

    Zsu
  • Gl-Amur (HU1)Gl-Amur (HU1) Bejegyzések: 2
    Segítségeteket szeretném kérni!

    Mélytengeri horgászok, van megfelelő homárom, melyből homáros halcsalit szeretnék készíteni, leveszi a pénzt, a homár mennyiségét. De amikor elkészül nem kerül be a csalijaim közé -ahol a hajók legénységét tudom bepakolni-; valamint a farmkezelőnél sincs.

    Tud valaki valami ötletet, megoldást?

    Köszönöm

    Szia! :)

    Az előző hozzászólónak (Porrima) igaza van. :)
    Csinálj kérlek pár képet, amit az ügyfélszolgálatnak el kell küldeni egy levél kíséretében. Csinálj egy képet indítás előtt a homárcsalik mennyiségéről a farmkezelőben. Csinálj egy képet arról a kis infó ablakról, ami megjelenik a csali elkészültekor a hajójavító műhely felett. És csinálj egy képet arról a mennyiségről, ami a csali begyűjtése után látszik a farmkezelőben. Ha az indítás és a begyűjtés között használsz fel belőle, azt is írd fel, hogy teljes legyen a listád!

    Zsu
    Köszönöm, lefotóztam most épp tonhalast csináltattam  sajnos már csak a végét tudtam fotózni mert próbára indítottam le.... (a mennyiség hogy mennyi volt - indítás után mennyit lett hiányzik, de majd csináltatok újat) de ezt sem adja hozzá :(  Ha meg lesznek a fotók hova kell őket küldenem pontosan
  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ a kifogható halak mennyisége? 14 hajóm van, 8 vonóhálós különböző szinteken, reggel-este indítom őket, de van, hogy napközben is. Este már számolgatnom kell, melyik hajót hova tegyem, mivel egy helyen csak 4 fér el ugye. Összefügghet a horgászati szintemmel, vagy ahogy a hajókat fejlesztem, úgy nő majd a mennyiség is?
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ a kifogható halak mennyisége? 14 hajóm van, 8 vonóhálós különböző szinteken, reggel-este indítom őket, de van, hogy napközben is. Este már számolgatnom kell, melyik hajót hova tegyem, mivel egy helyen csak 4 fér el ugye. Összefügghet a horgászati szintemmel, vagy ahogy a hajókat fejlesztem, úgy nő majd a mennyiség is?
    Elég nehéz kérdést tettél fel: nagyon sok mindentől függ a kifogható halak mennyisége.
    Elsősorban Te határozod meg azzal, ahogy felszereled a hajót.
    Először is nem foghatsz több halat, mint amennyi az adott vízben a kiküldéskor van, ez természetes, hiába szereled fel bárhogy. Azután a lényeg, hogy a tárolási kapacitás közel azonos legyen az egy óra alatt fogható halmennyiség és a halászási idő szorzatával. Ha nagyobb a kapacitás, akkor fölösleges pénzkidobás, mert úgyis keveset fogsz. Ha jóval kisebb a kapacitás, akkor ugyanez a helyzet. De ha nem látod át az összefüggéseket, akkor azt sajnos pár sorban leírni úgysem lehet :(
    Az esti számolgatást sem értem: mindig van hat víz, egyenként négy hajóval; összesen 14 hajód lehet, úgyhogy kényelmesen elfér mind. Persze ez sem ilyen egyszerű, mert ha pl. egy víz 24 órás halászati ideje lejár, de még ott áll egy hajó 10-20 órás halászati idővel, akkor oda másikat már nem küldhetsz. Szóval meglehetősen komplikált a helyzet, éppen ezért izgalmas és érdekes!
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 29.07.2017
    Elég nehéz kérdést tettél fel: nagyon sok mindentől függ a kifogható halak mennyisége.
    Elsősorban Te határozod meg azzal, ahogy felszereled a hajót.
    Először is nem foghatsz több halat, mint amennyi az adott vízben a kiküldéskor van, ez természetes, hiába szereled fel bárhogy. Azután a lényeg, hogy a tárolási kapacitás közel azonos legyen az egy óra alatt fogható halmennyiség és a halászási idő szorzatával. Ha nagyobb a kapacitás, akkor fölösleges pénzkidobás, mert úgyis keveset fogsz. Ha jóval kisebb a kapacitás, akkor ugyanez a helyzet. De ha nem látod át az összefüggéseket, akkor azt sajnos pár sorban leírni úgysem lehet :(
    Az esti számolgatást sem értem: mindig van hat víz, egyenként négy hajóval; összesen 14 hajód lehet, úgyhogy kényelmesen elfér mind. Persze ez sem ilyen egyszerű, mert ha pl. egy víz 24 órás halászati ideje lejár, de még ott áll egy hajó 10-20 órás halászati idővel, akkor oda másikat már nem küldhetsz. Szóval meglehetősen komplikált a helyzet, éppen ezért izgalmas és érdekes!

    Szia Porrima!

    A kérdés tulajdonképpen az volt hogy a horgászhelyeken lesz-e több hal a fejlettségi szint növekedésével az én olvasatomban és már bennem is fölmerült hogy ha meglesz egyszer az összes nagyhajóm maxon vajon lesz-e több hal a pocsolyákban. Amit írtál egyébként igaz.

    üdv.
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827

    Elég nehéz kérdést tettél fel: nagyon sok mindentől függ a kifogható halak mennyisége.
    Elsősorban Te határozod meg azzal, ahogy felszereled a hajót.
    Először is nem foghatsz több halat, mint amennyi az adott vízben a kiküldéskor van, ez természetes, hiába szereled fel bárhogy. Azután a lényeg, hogy a tárolási kapacitás közel azonos legyen az egy óra alatt fogható halmennyiség és a halászási idő szorzatával. Ha nagyobb a kapacitás, akkor fölösleges pénzkidobás, mert úgyis keveset fogsz. Ha jóval kisebb a kapacitás, akkor ugyanez a helyzet. De ha nem látod át az összefüggéseket, akkor azt sajnos pár sorban leírni úgysem lehet :(
    Az esti számolgatást sem értem: mindig van hat víz, egyenként négy hajóval; összesen 14 hajód lehet, úgyhogy kényelmesen elfér mind. Persze ez sem ilyen egyszerű, mert ha pl. egy víz 24 órás halászati ideje lejár, de még ott áll egy hajó 10-20 órás halászati idővel, akkor oda másikat már nem küldhetsz. Szóval meglehetősen komplikált a helyzet, éppen ezért izgalmas és érdekes!

    Szia Porrima!

    A kérdés tulajdonképpen az volt hogy a horgászhelyeken lesz-e több hal a fejlettségi szint növekedésével az én olvasatomban és már bennem is fölmerült hogy ha meglesz egyszer az összes nagyhajóm maxon vajon lesz-e több hal a pocsolyákban.
    Amit írtál egyébként igaz.

    üdv.

    Hát én ezt a kérdést nem láttam, de ez lehet az én hibám is ;)
    Erről az a véleményem, hogy a vízben levő halak száma abszolúte független mindentől (mármint játékosokra értve), de ezt könnyű kideríteni, csak meg kell érdeklődni a szöviben eltérő flottatulajoktól. Bár szerintem Zsu biztosan tudja...
  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Köszönöm a válaszokat, valóban arra voltam kíváncsi, hogy ha a flottám fejlődik több lesz e a kifogható halak mennyisége a horgászhelyeken. Most általában a reggel elküldött hajók  kényelmesen elférnek, bár nekem a kifogható kardhal mennyisége pl 100 alatt van általában, de remélem ez idővel több lesz  :) Ti jóval előrébb jártok a horgászatban, ezért a kérdeztem. A műhelyem egyébként maxon van, fejlődhetek időm és pénzem függvényében.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Én még nem tettem csalit a hajóra, de szeretném tudni, ha valaki már kitapasztalta, hogy mi a hatása?

    Az info gomb szerint több halat csalogathatsz a közelbe és nagyobb lehet a kapás is! De ez mit jelent a gyakorlatban?

    köszi

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt