Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés] [2017-07-06] Világbajnokság, lovas szezon és egyebek

gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
szerkesztette ezt: 04.07.2017 itt: Bejelentés és hírek megbeszélése
«1345

Hozzászólások

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Nagyon fontos kiegészítés a szövetkezeti bajnoksághoz!

    A Világbajnokság után a szövetkezeti bajnokság visszatér a "normál" kerékvágásba, azaz a minden 2. heti indulásra!
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Sziasztok, 

    köszi az infót!
    Teljesen még nem világos a dolog, de majd ha élesbe megy, csak kiderül minden :)

    Egyetlen villámkérdésem van: értelmezésem szerint ha nem csinálom a trópusi szigetet (rengeteg vikinghez való magom és terményem van, nem akarok váltani, még azt kér a hajó :D ), akkor sem ér hátrány, mert ugyanaz a kategória, mint a farmon termelt és a kemény munka kalandos felröppenők. Jól értem? Kicsit a leírásban külön kiemelt kagylók miatt vagyok bizonytalan. 
    Természetesen ennyivel kevesebb felröppenő lesz, ez hátrány, de nem nulláz le egy egész típust, ugye?

    Köszi!

    Üdv:
    Losi
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 04.07.2017
    Pénteki menetrend (az egyes esmények kezdési ideje):

    • 14:00 világbajnokság
    • 14:05 sziget farm
    • 14:10 kemény munka kaland (normál)
    • 14:15 új lovas szezon
    • 14:20 UFO event
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    r0b33 (HU1) mondta:
    Ha a szigetről pontot szeretnél akkor kell csinálni a szigetet ha nem kell, akkor nem csinálod ;)

    szerintem sandíts ide és esetleg tippet kapsz hogy állj neki a szigetnek:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/135483/szigetfarm-kicsi-occso-megoldas-kicsiknek

    :) pénzem van most bőven, nem azért nem akarom, hanem mert 50-60ezer cuccom van a vikingről még, és több száz magom a melegházba, ergo nem akarom, hogy átváltson a hajó. 

    Ha csak annyi a hátrány, hogy annyival kevesebb pontom lesz, és ez nem lehetetleníti el teljesen a feladatot, akkor nem csinálom. 
    Ahogy látom, úgyis kb egyszerre kezdődnek, megszemlélem, hogy is fog pontosan kinézni ez a bajnokság :) 
    Bár mivel tudtommal mi kicsi szerver vagyunk, úgyse hiszem, hogy nagyon érdemi ajándék jutna :D 
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Losi (HU1) mondta:
    :) pénzem van most bőven, nem azért nem akarom, hanem mert 50-60ezer cuccom van a vikingről még, és több száz magom a melegházba, ergo nem akarom, hogy átváltson a hajó. 

    Ha csak annyi a hátrány, hogy annyival kevesebb pontom lesz, és ez nem lehetetleníti el teljesen a feladatot, akkor nem csinálom. 
    Ahogy látom, úgyis kb egyszerre kezdődnek, megszemlélem, hogy is fog pontosan kinézni ez a bajnokság :) 
    Bár mivel tudtommal mi kicsi szerver vagyunk, úgyse hiszem, hogy nagyon érdemi ajándék jutna :D 

    Nem a méret a lényeg. :smiley:  A ranglista első 100 játékosának eredményét fogják kiemelni, és azokat összehasonlítani a többi szerver 100-100 játékosával. Bár ettől függetlenül a magyar emberek anyagi helyzete más (finoman fogalmazva) a nyugati országokhoz képest. Majd kiderül, mit tudunk mi....meddig ér a takarónk. :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Sziasztok
    A magyar jutiban én sem nagyon bízom,hisz a teszten mikor összedobtak minket...hááát szer látszott a különbség.
    Viszont jó,hogy az eviben lehet farm bp-s díszt szerezni,a kérdésem csak annyi lenne,hogy ezt csak a VB ideje alatti eventeknél kaphatjuk,vagy mostmár minden evi ilyen lesz?
    Köszi a választ.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok
    A magyar jutiban én sem nagyon bízom,hisz a teszten mikor összedobtak minket...hááát szer látszott a különbség.
    Viszont jó,hogy az eviben lehet farm bp-s díszt szerezni,a kérdésem csak annyi lenne,hogy ezt csak a VB ideje alatti eventeknél kaphatjuk,vagy mostmár minden evi ilyen lesz?
    Köszi a választ.
    Szia!
    Elvileg minden event ilyen lesz most már. 6 szint helyett 7 szint lesz, s csak az utolsó ad falu bp-t. Kicsit pesszimista vagyok a mennyiségeket illetően, de majd pénteken kiderül mennyi az annyi.
  • marigabi122221 (HU1)marigabi122221 (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    Nem lesz könnyű menet. :)
  • bakter (HU1)bakter (HU1) Bejegyzések: 73
    Sziasztok! A peremnövény leszedése ismét hibás! Ha tele a raki az alapnövénnyel,nem azt mutatja,hanem a peremnövényt! Előzőleg is így kezdődött. :(

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    bakter (HU1) mondta:
    Sziasztok! A peremnövény leszedése ismét hibás! Ha tele a raki az alapnövénnyel,nem azt mutatja,hanem a peremnövényt! Előzőleg is így kezdődött. :(


    Szia! :)

    Töröld már a szokásos dolgokat (süti, gyorsítótár...vagy BigDokizz), mert nálam ilyen hiba nem jelentkezik.

    (Ha van még más is, aki ezt a hibát tapasztalja, jelezze már legyen kedves!)

    Zsu
  • bakter (HU1)bakter (HU1) Bejegyzések: 73
    szerkesztette ezt: 07.07.2017
    bakter (HU1) mondta:
    Sziasztok! A peremnövény leszedése ismét hibás! Ha tele a raki az alapnövénnyel,nem azt mutatja,hanem a peremnövényt! Előzőleg is így kezdődött. :(


    Szia! :)

    Töröld már a szokásos dolgokat (süti, gyorsítótár...vagy BigDokizz), mert nálam ilyen hiba nem jelentkezik.

    (Ha van még más is, aki ezt a hibát tapasztalja, jelezze már legyen kedves!)

    Zsu
    Minden takarítva van.
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Ateszatis (HU1)Ateszatis (HU1) Bejegyzések: 9
    Végre láttam élőben. Arattam jó néhányat, Szigetre is mentem, kemény munkát is tolom (munkahelyen ez jobb mint a meló). Néha ad valami felröppenőt, máskor meg felhasználható tárgyat (pl. szög). De nekem nem világos, hogy mit miért. Egyszerű ember vagyok, inkább a live farmmal (itthon kint a kertben) foglalkozok. Nincs se időm, se kedvem valorizációs táblázatokat számolgatni, és egy mátrix determinánsára se vagyok kíváncsi. Túl bonyolult lett ez a játék. Nem tudom, mikor mit miért ad. Pedig elolvastam a leírást. Lehet, inkább a live farmot választom, 'sztán visszajövök egy jó hónap múlva, amikor megint lehet tudni, mi miért történik.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 07.07.2017
    Végre láttam élőben. Arattam jó néhányat, Szigetre is mentem, kemény munkát is tolom (munkahelyen ez jobb mint a meló). Néha ad valami felröppenőt, máskor meg felhasználható tárgyat (pl. szög). De nekem nem világos, hogy mit miért. Egyszerű ember vagyok, inkább a live farmmal (itthon kint a kertben) foglalkozok. Nincs se időm, se kedvem valorizációs táblázatokat számolgatni, és egy mátrix determinánsára se vagyok kíváncsi. Túl bonyolult lett ez a játék. Nem tudom, mikor mit miért ad. Pedig elolvastam a leírást. Lehet, inkább a live farmot választom, 'sztán visszajövök egy jó hónap múlva, amikor megint lehet tudni, mi miért történik.

    Szia! :)

    Egy picit összefoglalom neked, mert valószínű, valahol a hivatalos leírásban elveszhettél. :)

     A kezdet. Egy új esemény:


    (Ezt az ISO képet megtalálod te is az eseményparkolóban.)


    Hogyan működik? Mire valók a felröppenők, amikkel az egyes farmokon találkozol?





    Amikor az ISO képre kattintasz az eseményparkolóban, az alábbi ablakot adja fel:



    Piros nyíllal jelöltem a képen a felröppenőket, amiket össze tudsz párosítani a felette leírtakkal.

    Tehát láthatod, hogy az ablakban az esemény indulása óta, melyik felröppenőből mennyit gyűjtöttél. Az x/y számok azt jelzik, hány pontot gyűjtöttél már össze és mennyi pontnál kapod meg a következő ajándékot. (Maradjunk az első oszlopnál. Az oszlop tetején is látszik, 3313 felröppenő jött eddig össze nekem. 3313/3471 azt mutatja, hogy amikor elérem a 3471-et, akkor kapom majd meg az alatta mutatott 630 légy készletelemet, ami a 100 ajándékból a 17. lesz. Alatta szintén ott láthatod a felröppenő ikonját és alatta, hogy 1/5. Ha lapozgatsz a nyíllal az 1/5 mellett, akkor kiírja, milyen lehetőségek vannak annak a felröppenőnek a gyűjtéséhez. Ha esetleg utána rányomsz a "Mutasd meg" gombra, akkor amelyikre lapoztál, oda el is "visz".)

    Zsu
  • Ateszatis (HU1)Ateszatis (HU1) Bejegyzések: 9
    Köszönöm szépen. Így már jobban értem, nem is annyira bonyolult.
  • kivu (HU1)kivu (HU1) Bejegyzések: 10
    Jó, hogy végre adott a lehetőség szövetkezeti pontot adó dísztárgyat nyerni.
    Kár, hogy ez a lehetőség elméletinek tűnik, elnézve a mennyiségeket, amit termelni/gyűjteni kell.
    Remélem, ezen majd finomítanak, mert így nagyon kevesen fogják befejezni.
    Kivéve, ha az a cél, hogy aranyért fejezzük be.  Mert akkor tökéleteset alkottak.

    A nagy összehasonlítás nem rossz ötlet. érdekes lesz a vége.
    Olyan lesz, mint egy szociológiai felmérés....
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 09.07.2017
    kivu (HU1) mondta:
    Jó, hogy végre adott a lehetőség szövetkezeti pontot adó dísztárgyat nyerni.
    Kár, hogy ez a lehetőség elméletinek tűnik, elnézve a mennyiségeket, amit termelni/gyűjteni kell.
    Remélem, ezen majd finomítanak, mert így nagyon kevesen fogják befejezni.
    Kivéve, ha az a cél, hogy aranyért fejezzük be.  Mert akkor tökéleteset alkottak.

    A nagy összehasonlítás nem rossz ötlet. érdekes lesz a vége.
    Olyan lesz, mint egy szociológiai felmérés....

    Szia! :)

    Most már mindegyik tematikus esemény dísze fog adni falusi boldogságot is. Tehát ha nem fogsz a 7-eshez, mert tisztában vagy vele, nem tudnád befejezni, akkor is kapni fogsz a kisebb nehézségi szintűhöz falusi boldogságot.

    Mint minden, a 7-es is csak egy lehetőség, nem kötelező. Nyilvánvaló, hogy akinek a 6-os sem volt már túl egyszerű, annak a 7-es sem fog könnyebb lenni. Nem kell mindent azonnal akarni vagy ha mégis, akkor pedig rá kell készülni a feladatokra, hiszen egyik sem titkos.
    Megnéztem a farmodat, van helyed ideiglenes építményeket felhúzni egy-egy feladathoz...illetve én biztosan átformálnám a fő farmodat, ha a 7-esre szeretnél a jövőben koncentrálni. (Arany nélkül a 4-es feladatnál vagyok a 7-es nehézségi szintű eventből úgy, hogy tegnap szinte nem is voltam. Szóval hidd el, meg lehet csinálni, csak a farmodat hozzá kell igazítani és nem pedig negatívan hozzáállni.)

    Zsu
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119

    Nem tudom ,hogy ez hiba ,vagy egy nagy lehetőség ,de a Világbajnokság  Lovas részén nagyon sok pontot lehet bezsebelni munka nélkül annak ,aki eddig elhanyagolta a GGS embereinek ( George, Lester, Tessa ) kihívását versenyre .

    Pótolni kellene mindenkinek.

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652

    Nem tudom ,hogy ez hiba ,vagy egy nagy lehetőség ,de a Világbajnokság  Lovas részén nagyon sok pontot lehet bezsebelni munka nélkül annak ,aki eddig elhanyagolta a GGS embereinek ( George, Lester, Tessa ) kihívását versenyre .

    Pótolni kellene mindenkinek.

    Szia! Köszönöm az információt. Kicsit valóban elhanyagoltam, de aktívabb leszek.
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    r0b33 (HU1) mondta:

    Nem tudom ,hogy ez hiba ,vagy egy nagy lehetőség ,de a Világbajnokság  Lovas részén nagyon sok pontot lehet bezsebelni munka nélkül annak ,aki eddig elhanyagolta a GGS embereinek ( George, Lester, Tessa ) kihívását versenyre .

    Pótolni kellene mindenkinek.

    Amint lehetőség lesz rá javítják is.

    Visszaveszik a pontokat ?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    r0b33 (HU1) mondta:

    Nem tudom ,hogy ez hiba ,vagy egy nagy lehetőség ,de a Világbajnokság  Lovas részén nagyon sok pontot lehet bezsebelni munka nélkül annak ,aki eddig elhanyagolta a GGS embereinek ( George, Lester, Tessa ) kihívását versenyre .

    Pótolni kellene mindenkinek.

    Amint lehetőség lesz rá javítják is.

    Visszaveszik a pontokat ?
    Szia!
    Előre nem kaptunk erről semmi információt, de ígéretet kaptunk rá, hogy amint lehet jelzik, s mi is felétek.

  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    r0b33 (HU1) mondta:

    Nem tudom ,hogy ez hiba ,vagy egy nagy lehetőség ,de a Világbajnokság  Lovas részén nagyon sok pontot lehet bezsebelni munka nélkül annak ,aki eddig elhanyagolta a GGS embereinek ( George, Lester, Tessa ) kihívását versenyre .

    Pótolni kellene mindenkinek.

    Amint lehetőség lesz rá javítják is.

    Visszaveszik a pontokat ?

     Nem kellene. Mert az az igazság ők állították be így. Most hogy kiderült kicsit jól is járnak a játékosok, vissza venni? Mi is sokszor lenyeltük már a békát. Tegyék most ők is ezt 1 szép gesztussal. Ha  javítják is az idáig  szerzeteket nem kellene vissza venni.Ha veszek valamit a boltba jól néznénk ki ha másnap az eladó szólna hogy bocsi adjam már vissza mert keveset fizettem érte amit egyébként ők áraztak be. Így jártak írják le a haszonból!!!!!!!!!!!!!
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119

    Van e valami info arról ,hogy mikor kapja meg az első 500 a beígért jutalmakat a frissítéssel eltűnt " Keresd a párját " játéknak?

    Mi lesz a VB lovas részének hibájával ?

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969

    Van e valami info arról ,hogy mikor kapja meg az első 500 a beígért jutalmakat a frissítéssel eltűnt " Keresd a párját " játéknak?

    Mi lesz a VB lovas részének hibájával ?



    Szia!

    A CM ma kora reggel írta, nagyon figyeljük a Bejelentések csatornát a hibajavítás miatt. Figyeljük....nagyon figyeljük...de egyelőre még nincs ott semmi sem...

    Zsu
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Sziasztok!

    Nincs túl jó hírem...ma biztosan nem lesz hibajavítás... :( Leghamarabb holnap lesz még a bajnokság előtt.

    Amint többet tudunk, szólunk.

    Zsu
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Jelenleg annyi információnk van a javítással kapcsolatban, hogy még délelőtt meg fog történni. Amint további információt kapunk jelezzük felétek. Figyeljük a bejelentési csatornát, s ha közzétehető bármi, közöljük felétek.
    Ádámmaci
  • Simi08 (HU1)Simi08 (HU1) Bejegyzések: 2
    Szia!Akadt egy kis problémám a világbajnoksággal kapcsolatban.Este még több kint 17 ezer mesterpontom volt,most meg 11 ezer.Ez hogy lehet?A lovas feladatokat majdnem mindet teljesitettem és most azt mutatja hogy 12-nél járok.
  • .MANÓCSKA.1 (HU1).MANÓCSKA.1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 54
    szerkesztette ezt: 12.07.2017
    Sziasztok!
    Jelenleg annyi információnk van a javítással kapcsolatban, hogy még délelőtt meg fog történni. Amint további információt kapunk jelezzük felétek. Figyeljük a bejelentési csatornát, s ha közzétehető bármi, közöljük felétek.
    Sziasztok! Nagyon igazságtalannak tartot a mostani javító szkript lefuttatása után a LOVAS Vb feladatainál megmaradt eredményt! Én az edzőpálya adta bugot nem tudtam kihasználni, mert az edzőpálya trénerei: Lester/Georg/Tessa szintjei sokkal magasabbak mint a saját lovamé (76)! Ők 99/93/91-es szintűk! Mégis kemény 6892 pontot elvettek tőlem, amiért keményen megdolgoztam az egyéb lovasbeli feladatoknál! Remélem más nem futott be a Futrinka utcába!
Sign In to comment.