Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Javaslatok, dicséret és kritika

Javaslatok

1812

Hozzászólások

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Buba (HU1) mondta:
    Nagyon sajnálom,pedig Gyuri ötlete is jó!

    Köszi
    Buba
    Eszerint hárman három féle megvalósításra gondoltunk...
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 07.06.2017
    Buba (HU1) mondta:
    Nagyon sajnálom,pedig Gyuri ötlete is jó!

    Köszi
    Buba
    Eszerint hárman három féle megvalósításra gondoltunk...
    És egyiket sem lehet megvalósítani :(
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Buba (HU1) mondta:
    Buba (HU1) mondta:
    Nagyon sajnálom,pedig Gyuri ötlete is jó!

    Köszi
    Buba
    Eszerint hárman három féle megvalósításra gondoltunk...
    És egyiket sem lehet megvalósítani :(
    Robi hozzászólása szerint valamelyik megvalósítható, de én azt nem tudom, hogy melyik lenne, és kinek kellene megvalósítani :(
  • zzzzzzzz (HU1)zzzzzzzz (HU1) Bejegyzések: 11
    A peremnövényeknél az uj rendszer nekem személy szerint nem tetszik. Ez előtt a vetéstől számított a föld termő képességének a csökkenése. Ha most egy nappal később szedem le a termést, akkor onnantól kezdi számítani a föld termő képességének a csökkenését. Ezek után nem szívesen ültetek peremnövényt, mert az eléggé károsan érinti a későbbi termő képességet.
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    Sziasztok.Javasolnám a GGS-nél minden programozó program kitaláló vagy bármi dugja a fejét oda ahova gondolom.Most meg beteszik a dobozolost harmadiknak.Ezek nem tiszták >:)
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    szerkesztette ezt: 13.06.2017
    Sziasztok !
    Javasolnám a mélytengeri halászatnál legyen bevezetve hogy a feleslegesen megvett felszerelést és halászokat ki lehesen dobni vagy eladni( az se baj ha kevesebbért mint amennyiért vettük.).
    Pl nekem van olyan halászom amilyen hajóm nincs is meg felszerelésem amit nem is fogok használni soha mert véletlen megvettem.  Jó lenne ha nem zavarna mikor felszerelem a hajót.
    Előre is köszönöm ha továbítva lesz a javaslat !
    Petike

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Sziasztok !
    Javasolnám a mélytengeri halászatnál legyen bevezetve hogy a feleslegesen megvett felszerelést és halászokat ki lehesen dobni vagy eladni( az se baj ha kevesebbért mint amennyiért vettük.).
    Pl nekem van olyan halászom amilyen hajóm nincs is meg felszerelésem amit nem is fogok használni soha mert véletlen megvettem.  Jó lenne ha nem zavarna mikor felszerelem a hajót.
    Előre is köszönöm ha továbítva lesz a javaslat !
    Petike

    Hali!

    Szerintem ahogy fejleszted a hajókat egyszercsak szükséged lesz rájuk,tény hogy zavaró de kár lenne kidobni majd újra megvenni.Nem olcsók ezek a fiúk-lányok.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok !
    Javasolnám a mélytengeri halászatnál legyen bevezetve hogy a feleslegesen megvett felszerelést és halászokat ki lehesen dobni vagy eladni( az se baj ha kevesebbért mint amennyiért vettük.).
    Pl nekem van olyan halászom amilyen hajóm nincs is meg felszerelésem amit nem is fogok használni soha mert véletlen megvettem.  Jó lenne ha nem zavarna mikor felszerelem a hajót.
    Előre is köszönöm ha továbítva lesz a javaslat !
    Petike

    A halászfelszerelést (ha olyanod van felesleges) el tudod használni, ha zavar, mert az nem hajóhoz tartozik, hanem halászhelyhez.A többi nagyobb hajóhoz tartozókat kár lenne elherdálni, ahogy fodorme is írta fentebb. Ha olyan kis hajóhoz valók, amilyened nincs, és nem is akarod, hogy legyen, akkor azt nem tudod feltenni egy nagyobb hajóra? Még úgy is, ha nem funkcionál. csak hogy ne legyen, ugyanis nem tartom valószínűnek, hogy a javaslatodat megvalósítják.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok !
    Javasolnám a mélytengeri halászatnál legyen bevezetve hogy a feleslegesen megvett felszerelést és halászokat ki lehesen dobni vagy eladni( az se baj ha kevesebbért mint amennyiért vettük.).
    Pl nekem van olyan halászom amilyen hajóm nincs is meg felszerelésem amit nem is fogok használni soha mert véletlen megvettem.  Jó lenne ha nem zavarna mikor felszerelem a hajót.
    Előre is köszönöm ha továbítva lesz a javaslat !
    Petike

    A halászfelszerelést (ha olyanod van felesleges) el tudod használni, ha zavar, mert az nem hajóhoz tartozik, hanem halászhelyhez.A többi nagyobb hajóhoz tartozókat kár lenne elherdálni, ahogy fodorme is írta fentebb. Ha olyan kis hajóhoz valók, amilyened nincs, és nem is akarod, hogy legyen, akkor azt nem tudod feltenni egy nagyobb hajóra? Még úgy is, ha nem funkcionál. csak hogy ne legyen, ugyanis nem tartom valószínűnek, hogy a javaslatodat megvalósítják.
    Sajnos Gyuri el kell, hogy keserítselek. Én a  saját káromon tanultam meg, ne tegyek fel mást a hajóra, mint ami rávaló. Mint ahogy másnak, nekem is maradt kis hajóra való felszerelés, és hajóm olyan már nincs. Azt gondoltam, oké levon pár tárolási kapacitást, sebaj, attól még használható. 167 halat hozhatott volna a hajó egy több, mint 200 halat tartalmazó részről, és mindent szépen felszereltem csak pluszba tettem rá egy keskeny hajóra való tárolóval, s mikor kiküldtem 18, jól látod 18 halat vont le a vízből, s reggel 18 halat is hozott be. Tehát nem csak ott tett büntit, hogy kevesebbet ad, mint ami a tároló mérete, de még a halból is nagyon keveset hozott. Azt gondolom, hogy 167 helyett  18 az nagyon nem jó, és ezután javaslom azt tegye fel mindenki ami a hajóra való, mást ne.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok !
    Javasolnám a mélytengeri halászatnál legyen bevezetve hogy a feleslegesen megvett felszerelést és halászokat ki lehesen dobni vagy eladni( az se baj ha kevesebbért mint amennyiért vettük.).
    Pl nekem van olyan halászom amilyen hajóm nincs is meg felszerelésem amit nem is fogok használni soha mert véletlen megvettem.  Jó lenne ha nem zavarna mikor felszerelem a hajót.
    Előre is köszönöm ha továbítva lesz a javaslat !
    Petike

    A halászfelszerelést (ha olyanod van felesleges) el tudod használni, ha zavar, mert az nem hajóhoz tartozik, hanem halászhelyhez.A többi nagyobb hajóhoz tartozókat kár lenne elherdálni, ahogy fodorme is írta fentebb. Ha olyan kis hajóhoz valók, amilyened nincs, és nem is akarod, hogy legyen, akkor azt nem tudod feltenni egy nagyobb hajóra? Még úgy is, ha nem funkcionál. csak hogy ne legyen, ugyanis nem tartom valószínűnek, hogy a javaslatodat megvalósítják.
    Sajnos Gyuri el kell, hogy keserítselek. Én a  saját káromon tanultam meg, ne tegyek fel mást a hajóra, mint ami rávaló. Mint ahogy másnak, nekem is maradt kis hajóra való felszerelés, és hajóm olyan már nincs. Azt gondoltam, oké levon pár tárolási kapacitást, sebaj, attól még használható. 167 halat hozhatott volna a hajó egy több, mint 200 halat tartalmazó részről, és mindent szépen felszereltem csak pluszba tettem rá egy keskeny hajóra való tárolóval, s mikor kiküldtem 18, jól látod 18 halat vont le a vízből, s reggel 18 halat is hozott be. Tehát nem csak ott tett büntit, hogy kevesebbet ad, mint ami a tároló mérete, de még a halból is nagyon keveset hozott. Azt gondolom, hogy 167 helyett  18 az nagyon nem jó, és ezután javaslom azt tegye fel mindenki ami a hajóra való, mást ne.
    Kriszta, ha én nagyon meg akarnék szabadulni valamitől, akkor felpakolnám egy hajóra és elküldeném a legközelebbi helyre olyankor, amikor éppen nincs szükségem arra a hajóra, és nem érdekel, hogy nem hoz egy halat se.
    Szerinted van esély arra, hogy ezt a javaslatot megvalósítsák?
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Az én tapasztalatom az volt, hogy van olyan dolog, ha olyan helyre küldtem olyan felszerelést, (pl halhoz valót), akkor simán visszahozta. Nem tudtam kiszórni. Ha 1 mód van rá, én is kerülöm az osztrigásat. de csak ott lehet felhasználni az osztrigafogót.  Tehát az ilyesmihez is az a megoldás, hogy oda kell küldeni a hajót, ahol az elhasználódik.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 13.06.2017
    Az én tapasztalatom az volt, hogy van olyan dolog, ha olyan helyre küldtem olyan felszerelést, (pl halhoz valót), akkor simán visszahozta. Nem tudtam kiszórni. Ha 1 mód van rá, én is kerülöm az osztrigásat. de csak ott lehet felhasználni az osztrigafogót.  Tehát az ilyesmihez is az a megoldás, hogy oda kell küldeni a hajót, ahol az elhasználódik.
    Értem. Hát ha így van, akkor egyrészt Petikének az idők végezetéig kerülgetni kell a fölösleges cuccokat, más meg tanuljon az ő kárán, és csak akkor bontsa le a kis hajóját, amikor már minden oda való felszerelést felhasznált...

    Ui.: de Katica, miért kerülöd az osztrigát? A kardhal kivételével egyedül ebből lehet olyan SIMA halcsalit készíteni, ami nem ráfizetéses!
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Az én tapasztalatom az volt, hogy van olyan dolog, ha olyan helyre küldtem olyan felszerelést, (pl halhoz valót), akkor simán visszahozta. Nem tudtam kiszórni. Ha 1 mód van rá, én is kerülöm az osztrigásat. de csak ott lehet felhasználni az osztrigafogót.  Tehát az ilyesmihez is az a megoldás, hogy oda kell küldeni a hajót, ahol az elhasználódik.
    Értem. Hát ha így van, akkor egyrészt Petikének az idők végezetéig kerülgetni kell a fölösleges cuccokat, más meg tanuljon az ő kárán, és csak akkor bontsa le a kis hajóját, amikor már minden oda való felszerelést felhasznált...

    Ui.: de Katica, miért kerülöd az osztrigát? A kardhal kivételével egyedül ebből lehet olyan SIMA halcsalit készíteni, ami nem ráfizetéses!
    Mert még kicsik a hajóim. Csak a nagyobb fogásnál fogok halcsalival operálni, hogy még nagyobb legyen! :) De megértettem és köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem. Felírtam, hogy ha majd oda jutok, akkor szem előtt legyen a dolog. Most még cukorkázok, ott építkezek sokat, mert nálunk sok a kisebb farm, akiknek nehezebb a falubp-s díszt megszerezni. A mélytengerit elnapoltam kicsit.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Az én tapasztalatom az volt, hogy van olyan dolog, ha olyan helyre küldtem olyan felszerelést, (pl halhoz valót), akkor simán visszahozta. Nem tudtam kiszórni. Ha 1 mód van rá, én is kerülöm az osztrigásat. de csak ott lehet felhasználni az osztrigafogót.  Tehát az ilyesmihez is az a megoldás, hogy oda kell küldeni a hajót, ahol az elhasználódik.
    Értem. Hát ha így van, akkor egyrészt Petikének az idők végezetéig kerülgetni kell a fölösleges cuccokat, más meg tanuljon az ő kárán, és csak akkor bontsa le a kis hajóját, amikor már minden oda való felszerelést felhasznált...

    Ui.: de Katica, miért kerülöd az osztrigát? A kardhal kivételével egyedül ebből lehet olyan SIMA halcsalit készíteni, ami nem ráfizetéses!
    Mert még kicsik a hajóim. Csak a nagyobb fogásnál fogok halcsalival operálni, hogy még nagyobb legyen! :) De megértettem és köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem. Felírtam, hogy ha majd oda jutok, akkor szem előtt legyen a dolog. Most még cukorkázok, ott építkezek sokat, mert nálunk sok a kisebb farm, akiknek nehezebb a falubp-s díszt megszerezni. A mélytengerit elnapoltam kicsit.
    A csalit nem csak hajóra lehet rakni, hanem eladni is. Igaz eladásnál más fajták sokkal jobb pénzt hoznak.
  • 1969e (HU1)1969e (HU1) Bejegyzések: 10
    Sziasztok!nekem az lenne a javaslatom hogy azok a tagok akik nem vesznek részt a szövetkezeti versenyen ,azok ne kapjanak ajándékot mert nem dolgoztak meg érte!Ezt igazságtalannak tartom hogy semmi tevésért kapnak ajándékot.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    1969e (HU1) mondta:
    Sziasztok!nekem az lenne a javaslatom hogy azok a tagok akik nem vesznek részt a szövetkezeti versenyen ,azok ne kapjanak ajándékot mert nem dolgoztak meg érte!Ezt igazságtalannak tartom hogy semmi tevésért kapnak ajándékot.
    ezt a javaslatodat nem hiszem, hogy megvalósítják.
    Van ennek egy egyszerűbb, bár durvább módja: azokat a tagokat ki kell tenni a szöviből.

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    r0b33 (HU1) mondta:

    Nem hit kérdése. NEM FOG megvalósulni.

    Bármely jutalomelvétel óriási negatív visszhanggal járt eddig is. A közösség ezt úgy magyarázná, hogy a GGS rákényszeríti a játékosokat a szöviagybajra.

    hali
    igen? hát ha ennyire érdekli a GGS-t, h a játékosoknak negativ véleménye lesz, akk miért vették ki az AB-t a szövibajnokságos jutik küzül? ha  valóban zavarná őket h a játékosoknak negativ a véleménye vmiről akk ez nem történt volna meg.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    r0b33 (HU1) mondta:

    Nem hit kérdése. NEM FOG megvalósulni.

    Bármely jutalomelvétel óriási negatív visszhanggal járt eddig is. A közösség ezt úgy magyarázná, hogy a GGS rákényszeríti a játékosokat a szöviagybajra.

    hali
    igen? hát ha ennyire érdekli a GGS-t, h a játékosoknak negativ véleménye lesz, akk miért vették ki az AB-t a szövibajnokságos jutik küzül? ha  valóban zavarná őket h a játékosoknak negativ a véleménye vmiről akk ez nem történt volna meg.
    Ezzel azt akarod mondani, hogy megvalósítják a javaslatot?
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 14.06.2017
    Ezzel azt akarod mondani, hogy megvalósítják a javaslatot?
    szia Porimma  :)
    nem, egyáltalán  nem.
    csak az a fura, hogy Robi azt irja azért nem valósitják meg az 5letet mert a játékosoknak negativ vélemyénye lenne erről.
    de kérdem én mikor érdekelte, (ha érdekelte egyáltalán) a GGS-t,h negativ e játékosok véleménye. mert az utóbbi időben bizony sok olyan dologot vezettek be ami a játékosoknak nem tetszett, lásd kivették az ABE jutit  a szövibajnokságról, és bizony 1 olyan hozzászólást se olvastam ahol vki azt irta volna h az az 5let tök jó, mindenkinek negativ véleménye volt, nem csak a magyar szerverten hanem máshol is. Ha a ggs-snek fontos volna h a játékosoknak ne legyen negativ véleménye akk ezt nem teszik meg. Úgyhogy sztem tök felesleges arra hivatkozni, h azért nem valósul meg mert sok lenne a negativ vélemény, ők úgyis azt csinálnak amit akrarnak... :cold_sweat:
  • 1969e (HU1)1969e (HU1) Bejegyzések: 10
    sok tagtől meg váltunk!!!csak szerintem ez nem megoldás.sok a negativ vélemény az miatt is hogy semmi tevésért kapnak jutalmat.aki nem akkar szövi bajnokságot akkor ne lépjen be a szöviba,ennyi.új tagnál nem lehet tudni hogy aktiv lesz e vagy sem.amikor kiderül addig ra már bezsebelte a jutalmakat!! 
  • marti52 (HU1)marti52 (HU1) HU1 Bejegyzések: 314
    Sziasztok :)
    Egy kicsit más felvetés, ha már évek óta ugyanazok az eventek mennek, most, hogy a szövi falu is itt van, annak a bp-l is lehetne gondolkodni. A javaslatom, az eventes díszek is adhatnának szokásos bp. mellé szövi falus bp-t is.Talán nagyobb kedvvel csinálnánk újra.

    üdv, Márti
  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok :)
    Egy kicsit más felvetés, ha már évek óta ugyanazok az eventek mennek, most, hogy a szövi falu is itt van, annak a bp-l is lehetne gondolkodni. A javaslatom, az eventes díszek is adhatnának szokásos bp. mellé szövi falus bp-t is.Talán nagyobb kedvvel csinálnánk újra.

    üdv, Márti
    Szia
    Nem rég mikor beléptünk a játékba már hírdetve volt hogy hamarosan új eventek jönnek.

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    1969e (HU1) mondta:
    sok tagtől meg váltunk!!!csak szerintem ez nem megoldás.sok a negativ vélemény az miatt is hogy semmi tevésért kapnak jutalmat.aki nem akkar szövi bajnokságot akkor ne lépjen be a szöviba,ennyi.új tagnál nem lehet tudni hogy aktiv lesz e vagy sem.amikor kiderül addig ra már bezsebelte a jutalmakat!! 
    Igaz én csak egyszerű tag vagyok, de nem értelek!
    A bajnokság vége előtt néhány órával aki nem csinált semmit, vagy alig, azt kirakom: mit zsebel be, és mit veszt vele a szövi? Mindkettőre a válasz: semmit!
    Ismerek nem egy olyan játékost, aki csak a bajnokság idejére lép be valamelyik szövibe, Keményen tolja, az elsők között van, és megkapja a jutalmat. Ilyenkor mindenki jól járt.
    De ilyen egyszerű dologban ne mástól várjátok a megoldást.
  • marti52 (HU1)marti52 (HU1) HU1 Bejegyzések: 314
    Sziasztok :)
    Egy kicsit más felvetés, ha már évek óta ugyanazok az eventek mennek, most, hogy a szövi falu is itt van, annak a bp-l is lehetne gondolkodni. A javaslatom, az eventes díszek is adhatnának szokásos bp. mellé szövi falus bp-t is.Talán nagyobb kedvvel csinálnánk újra.

    üdv, Márti
    Szia
    Nem rég mikor beléptünk a játékba már hírdetve volt hogy hamarosan új eventek jönnek.

    Igen, ígérték............, de mint minden másra erre is jó sokat kell várni.. Én már 4 éve játszom, kicsit unalmasak már. Viszont a szövi faluba nagyon kellenének a bp. pontos díszek.
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok!
    Ez így van. Aki nem játszik úgy, ahogy a szövetkezeti tagság érdeke megkívánja, attól meg kell válni. Tudom nem könnyű, engem is eleinte megviselt, ha valakit ki kellett tennem, mert csak a jutikat tette zsebre, de tenni érte alig, vagy semmit nem akart. Pl. az elmúlt verseny előtt 1 nappal 8 farmot tettem ki, mert nem engedtem úgy a csapatomat a versenynek, hogy olyan farmokkal induljon a lógóskám, ami nincs rendesen gondozva és állandóan figyelmeztetni kellett, hogy hahó, ez így nem lesz jó!!
    Aztán a versenyen a -8 farm ellenére 3 milla ponttal többet hoztunk, mint előtte. Nem azzal kellett nyűglődni, hogy még x embernek nincs vagy alig van pontja. Visszahúzó ereje van az ilyen játékosoknak. Nem érdemes küzdeni velük. Én már minden szívfájdalom nélkül használom a kis csizmát.
  • 1969e (HU1)1969e (HU1) Bejegyzések: 10
    igen.én gond nélkül használom a csizsmát.már több mind 1 éve lehet hogy már 2 is hogy szövi 35 tagos lehetne de sajnos ilyen játékosok miatt csak 21 vagyunk.(plusz minusz 1 vagy 2 tag).nálam pirosba nincsenek előre jelzés nélkül.de azért gondoltam erre a megoldásra mert a szövetkezeti faluba is arányossan van a jutalom ,ami nagyon tetszik mert ha nem töltesz nem kapsz vagy a szerint kapot mennyit teszel bele.ez nagyon igazságossnak tartom.itt is tudnának spórolni a játék tervezők ha versenyél is ezt bevezetnék.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    1969e (HU1) mondta:
    igen.én gond nélkül használom a csizsmát.már több mind 1 éve lehet hogy már 2 is hogy szövi 35 tagos lehetne de sajnos ilyen játékosok miatt csak 21 vagyunk.(plusz minusz 1 vagy 2 tag).nálam pirosba nincsenek előre jelzés nélkül.de azért gondoltam erre a megoldásra mert a szövetkezeti faluba is arányossan van a jutalom ,ami nagyon tetszik mert ha nem töltesz nem kapsz vagy a szerint kapot mennyit teszel bele.ez nagyon igazságossnak tartom.itt is tudnának spórolni a játék tervezők ha versenyél is ezt bevezetnék.
    Gondolkoztam, hogy a korábbi hozzászólásomat módosítsam-e, de talán így jobb.
    Az a javaslatod, hogy a nem teljesítők központilag ne kapjanak jutalmat azért nem jó és nem helyes, mert ha egy régi, nagyon jól teljesítő tag pl. éppen kórházba kerül vagy üdülni megy a családdal, és ezt előre meg is mondja a vezetőnek, akkor szerintem attól senki nem sajnálja az ellenszolgáltatás nélkül kapott egy jutalmat. Igazam van vagy igazam van?
  • 1969e (HU1)1969e (HU1) Bejegyzések: 10
    hát erre van megoldás.a jó tagok úgy is meg kapnák a jutalmakat ha netán kórházba kerül.azt orvosolni lehet de a másik problémát nem!!!!!

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt