Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Mélytengeri halászattal kapcsolatos kérdések

139

Hozzászólások

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Megszeretném kérdezni, hogy a hajók buborékkal való ellátása mikorra várható?
  • anyaföld (HU1)anyaföld (HU1) Bejegyzések: 26
    3. napja 5 homáros területem van, mit tegyek, vagy meddig kell várjak, hogy tudjak lazacot, kardhalat is fogni. Az, hogy ki kell fogni az összeset egy területről nem jön be.
  • bakter (HU1)bakter (HU1) Bejegyzések: 73
    r0b33 (HU1) mondta:
    bakter (HU1) mondta:
    Természetesen lapoztam,még sincs :(    Nah előkerültek,de hogy eddig miért nem láttam,fogalmam sincs! Lényeg,h megvannak! =D
    Akkó öjöm é bódottá! :D
    Az volt,de most már a farmkezelőbe sem látom :( Gyártottam kardhalas csalit,és sehol :(
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    3. napja 5 homáros területem van, mit tegyek, vagy meddig kell várjak, hogy tudjak lazacot, kardhalat is fogni. Az, hogy ki kell fogni az összeset egy területről nem jön be.
    Szia!
    Nekem a frissítés óta átlag 4 osztrigás területem van, ami rosszabb, mint a homáros terület, és én csak bízni tudok benne, hogy kapok mást is.

    bakter (HU1) mondta:
    r0b33 (HU1) mondta:
    bakter (HU1) mondta:
    Természetesen lapoztam,még sincs :(    Nah előkerültek,de hogy eddig miért nem láttam,fogalmam sincs! Lényeg,h megvannak! =D
    Akkó öjöm é bódottá! :D
    Az volt,de most már a farmkezelőbe sem látom :( Gyártottam kardhalas csalit,és sehol :(
    A csalikat csak a horgászatnál és csak a hajók felszerelésénél látod, a farmkezelőben nem.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    bakter (HU1) mondta:
    r0b33 (HU1) mondta:
    bakter (HU1) mondta:
    Természetesen lapoztam,még sincs :(    Nah előkerültek,de hogy eddig miért nem láttam,fogalmam sincs! Lényeg,h megvannak! =D
    Akkó öjöm é bódottá! :D
    Az volt,de most már a farmkezelőbe sem látom :( Gyártottam kardhalas csalit,és sehol :(
    A csalikat csak a horgászatnál és csak a hajók felszerelésénél látod, a farmkezelőben nem.
    Én látom a csalikat a farmkezelőben. Ha nem látnám, hogyan lehetne eladni?
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    szerkesztette ezt: 11.06.2017
    Igen, ott vannak a kosaras fülecskén az utolsó oldalakon.


    De most annyit romlott a helyzet, hogy halcsali gyártásánál már ki sem írja, hogy mennyi csalit lehet egyszerre előállítani, mind 0-án áll
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Igen, ott vannak a kosaras fülecskén az utolsó oldalakon.


    De most annyit romlott a helyzet, hogy halcsali gyártásánál már ki sem írja, hogy mennyi csalit lehet egyszerre előállítani, mind 0-án áll
    Egyedi hiba lehet, vagy valami más, mert nekem mutatja a darabszámokat rendesen.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Hát, akkor majd egyszer csak megjavul. Én ezt a halcsalit még úgysem értem. én amit számolgattam, aszerint eladni nem éri meg, mert sokkal drágább az előállítása, mint az eladási ára. Ezen felül pedig egyáltalán nem értem, hogy mire használatos.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Hát, akkor majd egyszer csak megjavul. Én ezt a halcsalit még úgysem értem. én amit számolgattam, aszerint eladni nem éri meg, mert sokkal drágább az előállítása, mint az eladási ára. Ezen felül pedig egyáltalán nem értem, hogy mire használatos.

    Szia Katica!

    Ha berakod a hajóba 10 v.20%-kal növeli a kifogott halak mennyiségét ha már működik,nem tom javították-e mert sokáig nem
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    köszi a választ. Akkor meg azért nem értem, mert irdatlan drága előállítani és szerintem egy mukit olcsóbban be tudok tenni a hajóba. 1 csali 40-50 ezer dolcsi, egy paul pedig 4.500,- dolcsi. Vagy nem jól gondolom?
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    köszi a választ. Akkor meg azért nem értem, mert irdatlan drága előállítani és szerintem egy mukit olcsóbban be tudok tenni a hajóba. 1 csali 40-50 ezer dolcsi, egy paul pedig 4.500,- dolcsi. Vagy nem jól gondolom?

    Az az igazság hogy én nem csinálok csalit csak gyűjtöm a lóvét mert még nagyon sok fejleszteni valóm van.
    Van igazságod csak a Paul nyújtja az időt,lehet ha kiszámolnám nem lenne az rossz de még odáig nem jutottam.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    sziasztok
    én se használok csalit. általában megnövelem az óránként kifogható halak számát, a horgászidőt, ha kell még dobozt is veszek hozzá, h ne legyen túl nagy az eltérés a kifogható halak és a hajó kapacitása között

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    köszi a választ. Akkor meg azért nem értem, mert irdatlan drága előállítani és szerintem egy mukit olcsóbban be tudok tenni a hajóba. 1 csali 40-50 ezer dolcsi, egy paul pedig 4.500,- dolcsi. Vagy nem jól gondolom?
    Hát szerintem nagyon nem jól gondolod.
    Egy kardhalból 5 csalit tudsz készíteni 520 dollárért, tehát az előállítás igazán olcsó. Ha egy csalival plusz egy kardhalat fogol, akkor a másik négy már ingyen van, és kerestél kétszázezer dollárt. Persze az egy csalival egy kardhal fogása több mindentől függ...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Hát szerintem nagyon nem jól gondolod.
    Egy kardhalból 5 csalit tudsz készíteni 520 dollárért, tehát az előállítás igazán olcsó. Ha egy csalival plusz egy kardhalat fogol, akkor a másik négy már ingyen van, és kerestél kétszázezer dollárt. Persze az egy csalival egy kardhal fogása több mindentől függ...
    szia Porrima
    szrtm a kardhal árát elfelejtetted beleszámolni, 47.188 + 520 = 47.708 ez az össz költsége a gyártásnak
    ha kardhalat akar fogni, akkor elég egy speciális botot venni hozzá, mely sokkal olcsóbb, pár ezer dolcsi
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Liz65 (HU1) mondta:
    Hát szerintem nagyon nem jól gondolod.
    Egy kardhalból 5 csalit tudsz készíteni 520 dollárért, tehát az előállítás igazán olcsó. Ha egy csalival plusz egy kardhalat fogol, akkor a másik négy már ingyen van, és kerestél kétszázezer dollárt. Persze az egy csalival egy kardhal fogása több mindentől függ...
    szia Porrima
    szrtm a kardhal árát elfelejtetted beleszámolni, 47.188 + 520 = 47.708 ez az össz költsége a gyártásnak
    ha kardhalat akar fogni, akkor elég egy speciális botot venni hozzá, mely sokkal olcsóbb, pár ezer dolcsi
    Nem felejtettem el a kardhal árát, csak nem olvastad elég figyelmesen :(
    1 kardhalból ÖT csalit lehet készíteni, azért írtam, ha mindegyikkel fog egy kardhalat, akkor a másik négy már ingyé van; az ötödikből csinálta a csalit.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    szerkesztette ezt: 17.06.2017
    Ezt a kérdést én kezdtem el feszegetni, légyszíves ne ziláld szét a dolog megbeszélését!

    Az érdemi rész:
    Igaza van Porrimának egyrészről, de csak a kardhalból gyártott csalival. Ott valóban 1 kardhalból 5 csalit lehet csinálni, viszont a többit próbálgatom-nem túl nagy intenzitással- (nálam hibás a kijelző) és eddig mindegyikből 1-t tudtam csinálni, még a lazac adott 2-t. eddig így egyedül az osztrigával és a kardhallal gyártott tűnik önmagában is nyereségesnek. 

    Ha felhasználom halászáskor, akkor 5x kapok +10%-ot 47.708,- dollárért, míg Paullal (aki nem az időt nyújtja, hanem az óránként kifogható halak számát) 5x +3db/ó 22.500,- dolcsiba kerül. És ha az ember már beteszi Geraldot is, akkor ez a hatás kb 3 órán át érvényesül. 
    Na, mindegy, kicsit belekavarodtam. 
    Az biztos, hogy dől a lóvé. :) 
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 17.06.2017

    Ezt a kérdést én kezdtem el feszegetni, légyszíves ne ziláld szét a dolog megbeszélését!

    Az érdemi rész:
    Igaza van Porrimának egyrészről, de csak a kardhalból gyártott csalival. Ott valóban 1 kardhalból 5 csalit lehet csinálni, viszont a többit próbálgatom-nem túl nagy intenzitással- (nálam hibás a kijelző) és eddig mindegyikből 1-t tudtam csinálni, még a lazac adott 2-t. eddig így egyedül az osztrigával és a kardhallal gyártott tűnik önmagában is nyereségesnek. 

    Ha felhasználom halászáskor, akkor 5x kapok +10%-ot 47.708,- dollárért, míg Paullal (aki nem az időt nyújtja, hanem az óránként kifogható halak számát) 5x +3db/ó 22.500,- dolcsiba kerül. És ha az ember már beteszi Geraldot is, akkor ez a hatás kb 3 órán át érvényesül. 
    Na, mindegy, kicsit belekavarodtam. 
    Az biztos, hogy dől a lóvé. :) 

    A szétzilálást én is károsnak tartom!
    Pontosabban nagyon zavar!
    Biztos, hogy mindenbe bele kell-e beszélni, még annak árán is, hogy téves dolgok maradnak benn a fórumon?
    Aki elolvassa nem tudja kinek a véleménye jó, vagy hasznos.

    Gyuri semmi mást nem írt csak a tényeket. Nem kívánt kiegészítést.

    Az érdemi részhez:
    Hoztál egy példát, egy Kétülésesre. Ok.
    De egy Vonóhálós hajóval 200-300 halat lehet fogni.
    Ha arra teszed a csalit, már más a hozam.
    Természetesen Roy és Viktor (nálad Paul, Gerard) teljesítménye fontos tényező.
    De van olyan helyzet, mikor gyorsan kell a hal, és Viktor helyett a csali jelenthet megoldást, ráadásul nem is ráfizetéses., mint ahogy Gyuri el is elmondta!

    Van más eset is, amikor a csali jól jöhet: mikor kell a hely a Jim-nek, vagy Joe-nak

    Eladáskor is más, és felhasználáskor is más az elvárás.
    Számolgatni, és próbálgatni...ez lehet a megoldás.

    Gazdaságossági szempontból, már napokkal ezelőtt volt róla szó, hogy a sima csalik pontosan megteszik azt a szolgálatot amit kell. 6 féle csali, de csak 3 féle % van.

    Remélem, építőn tudtam hozzászólni a felvetett témához.

    Szép estét
    Buba
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Köszönöm, így már értem. Valószínűleg a nagyobb hajóknál jobban kijön a különbség.
    Na, igen, nekem még csak kis hajóim vannak. Majd ha lesznek nagyobbak, megpróbálkozok vele.

  • jokka50 (INT1)jokka50 (INT1) INT1 Bejegyzések: 4
    Miért nem  müködik,a halász területem?

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Miért nem  müködik,a halász területem?
    Mit nem csinál pontosabban?
  • Ilse (HU1)Ilse (HU1) HU1 Bejegyzések: 120
    Nagyon nem értem ezt a Halcsali dolgot




    9 X 35 Halcsali van a raktárban a képek szerint. 



    itt csak 1 X 35  Halcsali 


    És itt is csak 35 halcsali van. 

    Átvágás, csalás, hazugság! 

    Lehet, hogy túl hülye vagyok, DE 9 X 35 az nem egyenlő 35-el mifelénk. 




  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 12.06.2017
    Szia Ilse!

    Nem átvágás. Sima halcsali csak 1 féle van, de több dologból állíthatod elő. Emiatt látod mindenhol ugyanazt a 35 darabot. Tehát ha jobban megnézed mindegyik ugyanaz a termék, csak az előállítása más. Leggazdaságosabb a kardhalból készíteni, mert akkor egyből 5 darabot ad. Próbáld ki, nézd meg. Csinálj halcsalit és utána bármelyiknél nézed mindig ugyanazt a számot fogja mutatni. És mivel a raktárban csak 1x szerepel a halcsali képe, így az teljesen rendjén van, hogy annyi van.

    Tehát amit látsz, az jó, vagyis 35 halcsalid van.


    Miért nem  müködik,a halász területem?

    Mit látsz? Oleg feladatait végig csináltad a bal oldali panelen? Elérted a horgászatban a 20. szintet? Nagyon sok dolog lehet, ami miatt nem működik, de ehhez kicsit több információra van szükségünk, hogy segíthessünk.


    Ádámmaci
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Ilse (HU1) mondta:


    Lehet, hogy túl hülye vagyok, DE 9 X 35 az nem egyenlő 35-el mifelénk. 




    És az nem volt gyanús Neked, hogy nem gyártottál kilenc féle halból pont egyformán 35 csalit??
  • Ilse (HU1)Ilse (HU1) HU1 Bejegyzések: 120
    Szia Ilse!

    Nem átvágás. Sima halcsali csak 1 féle van, de több dologból állíthatod elő. Emiatt látod mindenhol ugyanazt a 35 darabot. Tehát ha jobban megnézed mindegyik ugyanaz a termék, csak az előállítása más. Leggazdaságosabb a kardhalból készíteni, mert akkor egyből 5 darabot ad. Próbáld ki, nézd meg. Csinálj halcsalit és utána bármelyiknél nézed mindig ugyanazt a számot fogja mutatni. És mivel a raktárban csak 1x szerepel a halcsali képe, így az teljesen rendjén van, hogy annyi van.

    Tehát amit látsz, az jó, vagyis 35 halcsalid van.


    Köszönöm a felvilágosítást. Most már értem. 
    Ilse

  • Ilse (HU1)Ilse (HU1) HU1 Bejegyzések: 120
    Ilse (HU1) mondta:


    Lehet, hogy túl hülye vagyok, DE 9 X 35 az nem egyenlő 35-el mifelénk. 




    És az nem volt gyanús Neked, hogy nem gyártottál kilenc féle halból pont egyformán 35 csalit??
    Nem vettem észre, mert tudod, 20 éve mentem nyugdíjba és azóta egyfolytában fiatalodok  :-)))
    Ilse
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Ilse (HU1) mondta:
    Ilse (HU1) mondta:


    Lehet, hogy túl hülye vagyok, DE 9 X 35 az nem egyenlő 35-el mifelénk. 




    És az nem volt gyanús Neked, hogy nem gyártottál kilenc féle halból pont egyformán 35 csalit??
    Nem vettem észre, mert tudod, 20 éve mentem nyugdíjba és azóta egyfolytában fiatalodok  :-)))
    Ilse
    Akkor nagyon megértelek, mert én meg decemberben lesz 23 éve, hogy nyugdíjas vagyok ;)

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    "Eladásra meg a 4 homárból készült homáros halcsalit jó gyártani,árban nézve ez hoz a legtöbbet.72500 bele a hal (4 homár) és 93000 d az eladási ára.Nyereség: 20500 d.Tehát 20.500 dollár db-ján a HASZON.De Porrima észrevétele alapján a garnélás halcsali meg hamarabb elkészül,így ha időben nézzük,azon többet keresünk,ha folyamatosan tudjuk gyártani."

    Szia Joci
    Ha a te számolásod nézem,akkor a garnélarákos halcsalit írtad a legjobb haszonnak,ha percre számolod ki.
    Ha kicsit fentebb olvasol,akkor drága jó Porrima neve mellé pont ugyan ezt írtam,hogy mivel hamarabb elkészül,így azon több a zs,HA folyamatosan tudjuk termelni.
    De ha még nem tudjuk folyamatosan termelni a műhely szintje miatt,vagy kevés a hal mert még kicsik vagyunk,akkor a homáros a jó,mert farmkezelős eladás és befektetett hal alapján viszont a homáros ad a legtöbbet.
    Az összes többit,amit pedig írtam azt nem az eladási célra írtam fel,hisz arra itt az a kettő.Hanem a hajóra való felpakoláshoz írtam fel,hogy miből gyártsák,hisz ott nem a haszon ami számít,mivel nem eladni akarok.Hanem az előállítási ktg,mivel felhasználod,így a legolcsóbb előállításút kell nézni.
    De ha Te ilyen okos vagy,hogy végül is leírod ugyanazt,amit én is leírtam már,de ettől függetlenül úgy látod,hogy az enyém nem jó,így kérlek a továbbiakban is számolj és oszd meg a fórumozókkal.
    Köszike.

  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216

    Szia!

    Nekem nem teljesen ez az eredmény jött ki. Percre lebontva számoltam eladásra a halcsalit:
    1. Garnélarákos halcsali 431 dollár haszon.
    2. Kardhalból Halcsali 424 dollár haszon.
    3. Kagylós halcsali 403 dollár haszon.
    4. Tonhalas halcsali 321 dollár haszon.

    Hali,

    Időre valóban a garnélás és még más is van, ami jobban fizet, mint a kardhalas, viszont van egy fontos tényező: A hajókapacitás nem végtelen. Szóval amíg a garnéláshoz 17 garnélát felhasználsz, addig mondjuk a kardhalas ad 12 ezer hasznot kb, viszont egyetlen kardhal kell hozzá, és a maradék - garnélához viszonyított - 16 plusz halat eladhatod. Ez pedig sokkal több. Én jelen esetben csak az 1 halból készülő dolgokkal számolnék emiatt. 

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt