Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-05-24] Mélytengeri halászat

11015

Hozzászólások

  • csodafarm (HU1)csodafarm (HU1) HU1 Bejegyzések: 2
    Szia!
    Szerintem valami hiba lehet a lehetséges kifogott halak számában,a játék tervezésénél.Ha az óránkénti halak számát megszorzod a horgászati idővel,éppen hogy csak belefér a hűtődobozos + max.tárolási lehetőségbe.Így hiába teszünk csalit nem lehet növelni  a halak számát,ill. a hajó nem tudja elhozni.Nekem ez volt a tapasztalatom.Az is lehet,hogy van valami trükk,erre sajnos én még nem jöttem rá!
    Jó fogást,szép napot!
    Üdv.:csodafarm
    Sztem nincs itt semmi hiba.
    Ahogy leírtad a halak szám megszorozva az idővel legyen szinkronban a tárolási kapacitással. Ha van lehetőséged, tegyél több hűtőládát, ha nincs, akkor csökkentsd a fogást. Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy hibás a program, mert nem tudunk fogni ötezer halat...
    Rendben a több hűtődoboz tényleg segített!Nem vagyok telhetetlen!A csali azonban még most sem működik.Már van férőhely,de a beígért + % nem jelenik meg  a fogásnál.Ha másnak más tapasztalata van,írjon!
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Halika
    A minap változtatták az osztrigás halcsali hozzávalókat is,előtte meg a kagyló árát.Erről nincs vmi infó,hogy lesz e még vmi?Mert napi szinten nem ceretném átnézni a dolgokat.
    A csalis történet mint írták is,nem műxik.Elméletileg a sima halcsali minden halra jó és +10% ot ad.Hát semmit nem ad,csak fogja a kockát.
    A víz alapból nem cserélődik le,ha kifogtál belőle mindent és eljött onnan az összes hajó.Ki kell lépni,majd ccleaner és utána van új hal.Eddig ha jól olvastam itt,ez működött.Tehát jelezném,hogy már nem műxik.
    A védelemre pedig kéne kitaláljanak vmit,mert 4 egyforma hajóra 4 féle védelmet tettem és ugyanarra a vízre küldtem őket és mindnek volt vesztesége.Volt akit a forgószél kapott el,volt akit a cápa,de volt olyan is,aki nem közölte hogy mi volt a kínja,csak lenyúlta a halat.Mivel 5 féle védelem van,így az 5 kockát jelent.Aki gondolkodó ember,az nem fogja felrakni a védelmet,ha így is úgy is veszteséggel tér vissza,mert ugye pont az kapja el,ami ellen nincs védve.Így ennek ilyen formában nem sok értelmét látom.Vagy a % hoz írják oda,hogy milyen bibi van az oda vezető úton,vagy nem tom,de ez így nem jó.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szia Brigi!

    Sajnos én is tapasztalom, hogy hiába halásztam ki a halakat és nincs ott hajó, van, ami cserélődik, de van, ami nem változik már jó ideje. Hiába minden takarítás a böngészőn, van mikor eljön minden hajó és nincs hal változik, de van, mikor csak a böngésző takarítás segített.

    A csalikat én is kipróbáltam és sajnos valóban nem számolja őket, így nem érdemes használni, mert több halat nem hoz. Még fért volna a hajóba hal, de csak csali nélküli mennyiséget hozta, sajnos. 

    A védelemmel is hasonlók a tapasztalataim. Ugyanolyan hajó, ugyanolyan felszereléssel, volt, hogy 0 veszteséget hozott, s volt amelyik 8-8-8 veszteséget. Ugyanaz a víz, ugyanaz a tartalom, egy időben és ugyanazon felszereléssel. Már próbáltam azt is, hogy más más védelmet teszek rá, de nálam is minden esetben volt veszteség, már csak azt nem próbáltam, ha nincs rajta védelem.  Így hogy mikor van és mikor nincs veszteség még nekem sem tiszta.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Szia Brigi!

    Sajnos én is tapasztalom, hogy hiába halásztam ki a halakat és nincs ott hajó, van, ami cserélődik, de van, ami nem változik már jó ideje. Hiába minden takarítás a böngészőn, van mikor eljön minden hajó és nincs hal változik, de van, mikor csak a böngésző takarítás segített.

    A csalikat én is kipróbáltam és sajnos valóban nem számolja őket, így nem érdemes használni, mert több halat nem hoz. Még fért volna a hajóba hal, de csak csali nélküli mennyiséget hozta, sajnos. 

    A védelemmel is hasonlók a tapasztalataim. Ugyanolyan hajó, ugyanolyan felszereléssel, volt, hogy 0 veszteséget hozott, s volt amelyik 8-8-8 veszteséget. Ugyanaz a víz, ugyanaz a tartalom, egy időben és ugyanazon felszereléssel. Már próbáltam azt is, hogy más más védelmet teszek rá, de nálam is minden esetben volt veszteség, már csak azt nem próbáltam, ha nincs rajta védelem.  Így hogy mikor van és mikor nincs veszteség még nekem sem tiszta.
    Én nem teszek védelmet, se csalit, mert amikor tettem, mindég veszteséggel érkeztek be a hajók. Csak simán a hálót teszem, semmi mást. Az óta nincs veszteségem, mindég megrakodva térnek vissza. Igaz nem hoznak annyit, mint amit csalival ígérnek, vagy védelemmel. De ha rájuk teszem ezeket a dolgokat, csak felesleges pénz ki dobás, mert általában, többet hoznak simán a hálóval.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Margit54 (HU1) mondta:
    Szia Brigi!

    Sajnos én is tapasztalom, hogy hiába halásztam ki a halakat és nincs ott hajó, van, ami cserélődik, de van, ami nem változik már jó ideje. Hiába minden takarítás a böngészőn, van mikor eljön minden hajó és nincs hal változik, de van, mikor csak a böngésző takarítás segített.

    A csalikat én is kipróbáltam és sajnos valóban nem számolja őket, így nem érdemes használni, mert több halat nem hoz. Még fért volna a hajóba hal, de csak csali nélküli mennyiséget hozta, sajnos. 

    A védelemmel is hasonlók a tapasztalataim. Ugyanolyan hajó, ugyanolyan felszereléssel, volt, hogy 0 veszteséget hozott, s volt amelyik 8-8-8 veszteséget. Ugyanaz a víz, ugyanaz a tartalom, egy időben és ugyanazon felszereléssel. Már próbáltam azt is, hogy más más védelmet teszek rá, de nálam is minden esetben volt veszteség, már csak azt nem próbáltam, ha nincs rajta védelem.  Így hogy mikor van és mikor nincs veszteség még nekem sem tiszta.
    Én nem teszek védelmet, se csalit, mert amikor tettem, mindég veszteséggel érkeztek be a hajók. Csak simán a hálót teszem, semmi mást. Az óta nincs veszteségem, mindég megrakodva térnek vissza. Igaz nem hoznak annyit, mint amit csalival ígérnek, vagy védelemmel. De ha rájuk teszem ezeket a dolgokat, csak felesleges pénz ki dobás, mert általában, többet hoznak simán a hálóval.
    Margit, sajnálom, de nekem zavaros és ellentmondásos a leírásod :(
    Ha tettél védelmet, "mindég veszteséggel érkeztek be a hajók", ha csak hálót teszel, "Az óta nincs veszteségem, mindég megrakodva térnek vissza. Igaz nem hoznak annyit, mint amit csalival ígérnek, vagy védelemmel".
    Egyrészt nem hiszem, hogy a védelemtől lenne veszteség (én magamnál ilyet nem tapasztaltam, pedig sokszor teszek), igaz, azt se tudja a játékos, hogy a védelem miatt nincs veszteség, anélkül meg lett volna.
    Másrészt azt írod, hogy nem hoznak annyit, utána meg azt, hogy többet hoznak simán.
    Szerintem annyira kombinált ez a halászat, hogy mindent figyelve se biztos, hogy helyes következtetésre jut az ember a fogást vagy nem fogást illetően :(


  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    szerkesztette ezt: 06.06.2017
    Hali,

    nem az volt, hogy minden hó 9-én indul a sziget, és azért rövidebb, hogy legyen közte pár nap? 
    Nálam még eléggé csak hatodika van, szóval a legyen közte szünet mást is csinálni kérdésből sikeresen elvettek 3 napot. 
    Lehet tudni, hogy van bármi rendszer, amit követ az indulási idő? Jó tudni, hogy mikor indul, nem csak várakozni - úgy általában.

    köszi!

    Ps: ezt a minden egyéb kérdésbe kezdtem el írni, nem tudom, miért a mélytengeribe tette be :D 
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Margit54 (HU1) mondta:
    Szia Brigi!

    Sajnos én is tapasztalom, hogy hiába halásztam ki a halakat és nincs ott hajó, van, ami cserélődik, de van, ami nem változik már jó ideje. Hiába minden takarítás a böngészőn, van mikor eljön minden hajó és nincs hal változik, de van, mikor csak a böngésző takarítás segített.

    A csalikat én is kipróbáltam és sajnos valóban nem számolja őket, így nem érdemes használni, mert több halat nem hoz. Még fért volna a hajóba hal, de csak csali nélküli mennyiséget hozta, sajnos. 

    A védelemmel is hasonlók a tapasztalataim. Ugyanolyan hajó, ugyanolyan felszereléssel, volt, hogy 0 veszteséget hozott, s volt amelyik 8-8-8 veszteséget. Ugyanaz a víz, ugyanaz a tartalom, egy időben és ugyanazon felszereléssel. Már próbáltam azt is, hogy más más védelmet teszek rá, de nálam is minden esetben volt veszteség, már csak azt nem próbáltam, ha nincs rajta védelem.  Így hogy mikor van és mikor nincs veszteség még nekem sem tiszta.
    Én nem teszek védelmet, se csalit, mert amikor tettem, mindég veszteséggel érkeztek be a hajók. Csak simán a hálót teszem, semmi mást. Az óta nincs veszteségem, mindég megrakodva térnek vissza. Igaz nem hoznak annyit, mint amit csalival ígérnek, vagy védelemmel. De ha rájuk teszem ezeket a dolgokat, csak felesleges pénz ki dobás, mert általában, többet hoznak simán a hálóval.
    Margit, sajnálom, de nekem zavaros és ellentmondásos a leírásod :(
    Ha tettél védelmet, "mindég veszteséggel érkeztek be a hajók", ha csak hálót teszel, "Az óta nincs veszteségem, mindég megrakodva térnek vissza. Igaz nem hoznak annyit, mint amit csalival ígérnek, vagy védelemmel".
    Egyrészt nem hiszem, hogy a védelemtől lenne veszteség (én magamnál ilyet nem tapasztaltam, pedig sokszor teszek), igaz, azt se tudja a játékos, hogy a védelem miatt nincs veszteség, anélkül meg lett volna.
    Másrészt azt írod, hogy nem hoznak annyit, utána meg azt, hogy többet hoznak simán.
    Szerintem annyira kombinált ez a halászat, hogy mindent figyelve se biztos, hogy helyes következtetésre jut az ember a fogást vagy nem fogást illetően :(


    Mert védelemmel, és csalival kevesebbet hoznak, mintha csak simán ki küldöm őket hálóval. A lényeg ez lett volna.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Remélem adnak hozzá még 3 napot, mert hosszú fejlesztést indítottam és most a cukorkán nem tudok semmit se csinálni. csak termelni 1-1 darabot. :(
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Losi (HU1) mondta:
    Hali,

    nem az volt, hogy minden hó 9-én indul a sziget, és azért rövidebb, hogy legyen közte pár nap? 
    Nálam még eléggé csak hatodika van, szóval a legyen közte szünet mást is csinálni kérdésből sikeresen elvettek 3 napot. 
    Lehet tudni, hogy van bármi rendszer, amit követ az indulási idő? Jó tudni, hogy mikor indul, nem csak várakozni - úgy általában.

    köszi!

    Ps: ezt a minden egyéb kérdésbe kezdtem el írni, nem tudom, miért a mélytengeribe tette be :D 
    Szia!
    Valóban korábban indult, de az is ismert volt, hogy ha vége a cukorkeresésnek jött a cukorka farm. Elnézést kérnek a CM-ek mindenkitől, hogy korábban kezdődött a farm, s nem 9-én, a korábbiakban meghatározott idő szerint, de valószínű az új események miatt újra lesznek tervezve a későbbiekben a dátumok. 
    Ádámmaci
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 06.06.2017
    Sziasztok!

    Vesszőparipám:
    A csali nem működik, a védelemről nem lehet tudni, hol, mikor, melyiket kell használni!
    És a javításban erről egy szó nem esett! Vagy igen?

    Epekedve várom a választ!

    Köszönettel
    Buba

  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Bocsánat, de én még mindig nem értem, hogy hogyan kell a tengeren töltött időt kiszámítani.

    Pl: 2 óra 20 perc az útidő, ez oda-vissza 4 óra 40. Halászati idő 45 perc és csökkentés 30 valahány perc.
    oda raktam a hajót és kiírta, hogy 3 óra 40 perc. Tud ebben valaki segíteni?

    Előre is köszönöm, mert este ki kellene számolnom, hogy mikor érjen vissza. De nem tudom. És a zöld meg a piros motorcsónak között elég jelentős az eltérés, pedig ugyanoda megy.



  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Bocsánat, de én még mindig nem értem, hogy hogyan kell a tengeren töltött időt kiszámítani.

    Pl: 2 óra 20 perc az útidő, ez oda-vissza 4 óra 40. Halászati idő 45 perc és csökkentés 30 valahány perc.
    oda raktam a hajót és kiírta, hogy 3 óra 40 perc. Tud ebben valaki segíteni?

    Előre is köszönöm, mert este ki kellene számolnom, hogy mikor érjen vissza. De nem tudom. És a zöld meg a piros motorcsónak között elég jelentős az eltérés, pedig ugyanoda megy.



    Nem tettél gyorsító emberkéket a hajóra?
    Másrészt a különböző helyeken más-más a menetidő!
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    szerkesztette ezt: 07.06.2017
    Elfelejtettem hogyan lehet hajó venni, tudnátok segíteni? Irtó ciki, de ez van.....
    Ki okoskodtam, ha vissza térnek a hajók el kell, hogy bontsak egyet, csak utána tudok másikat venni.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Lehet, hogy tettem gyorsító emberkét, de arra csak néhány perccel csökkent az idő, nem volt jelentős. Vagy akkor rosszul mutatja. Furcsállottam is, hogy veszek egy emberkét és csak néhány percet nyerek vele.
    Talán így történt.



  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Elfelejtettem hogyan lehet hajó venni, tudnátok segíteni? Irtó ciki, de ez van.....
    Ki okoskodtam, ha vissza térnek a hajók el kell, hogy bontsak egyet, csak utána tudok másikat venni.
    A kikötőben a bódéban. :)
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Elfelejtettem hogyan lehet hajó venni, tudnátok segíteni? Irtó ciki, de ez van.....
    Ki okoskodtam, ha vissza térnek a hajók el kell, hogy bontsak egyet, csak utána tudok másikat venni.
    A kikötőben a bódéban. :)
    Azért nem találtam mert 14 hajóm van, ahoz, hogy vásárolni tudjak, el kell adnom egyet. Szintet léptem, és lehetőségem van valami hálós hajót venni, azt szeretném megpróbálni
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 07.06.2017
    Elfelejtettem hogyan lehet hajó venni, tudnátok segíteni? Irtó ciki, de ez van.....
    Ki okoskodtam, ha vissza térnek a hajók el kell, hogy bontsak egyet, csak utána tudok másikat venni.
    A kikötőben a bódéban. :)
    Azért nem találtam mert 14 hajóm van, ahoz, hogy vásárolni tudjak, el kell adnom egyet. Szintet léptem, és lehetőségem van valami hálós hajót venni, azt szeretném megpróbálni

    Ha a bódé karikájában a csónakra klikk lapozni kell és amelyiknek zöld a vásárlás gombja azt tudod megvenni de valóban kell egyet bontanod.
    A negyedik oldalon van 8-as szintű bódé kell hozzá.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Elfelejtettem hogyan lehet hajó venni, tudnátok segíteni? Irtó ciki, de ez van.....
    Ki okoskodtam, ha vissza térnek a hajók el kell, hogy bontsak egyet, csak utána tudok másikat venni.
    A kikötőben a bódéban. :)
    Azért nem találtam mert 14 hajóm van, ahoz, hogy vásárolni tudjak, el kell adnom egyet. Szintet léptem, és lehetőségem van valami hálós hajót venni, azt szeretném megpróbálni

    Ha a bódé karikájában a csónakra klikk lapozni kell és amelyiknek zöld a vásárlás gombja azt tudod megvenni de valóban kell egyet bontanod.
    A negyedik oldalon van 8-as szintű bódé kell hozzá.
    Köszönöm szépen a segítséget!
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Bocsánat, de én még mindig nem értem, hogy hogyan kell a tengeren töltött időt kiszámítani.

    Pl: 2 óra 20 perc az útidő, ez oda-vissza 4 óra 40. Halászati idő 45 perc és csökkentés 30 valahány perc.
    oda raktam a hajót és kiírta, hogy 3 óra 40 perc. Tud ebben valaki segíteni?

    Előre is köszönöm, mert este ki kellene számolnom, hogy mikor érjen vissza. De nem tudom. És a zöld meg a piros motorcsónak között elég jelentős az eltérés, pedig ugyanoda megy.



    Ez így rendben van,amikor kirakod a hajót az utazást írja mert még megy od,ha odaér akkor horgászást ír és ha kifogta amit akart megint utazást ír mert jön vissza ugye.A 3óra 40 percből ha kivonod a horgászási időt akkor látod az útidőt oda-vissza.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Ó,ez szuper képlet! 
    Ki fogom próbálni.
    köszi

  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Nos, mire kipróbálhattam volna, megváltozott a dolog. De szerintem csak annyi, hogy az útidőt nem kell duplázni. Viszont a gyorsító utassal nyert időt duplázni kell. Így jött ki a matek. Nem perc pontosan, de kb.
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    A legutóbbi frissítés óta a hajóim nemlétező horgász helyen állnak csoportosan. A horgászhelyek viszont hajók nélkül valahol máshol dekkolnak.
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    A legutóbbi frissítés óta a hajóim nemlétező horgász helyen állnak csoportosan. A horgászhelyek viszont hajók nélkül valahol máshol dekkolnak.
    szintén nálam is ez a helyzet,mára feladom.Ez egy nagyrakás sz.r igy >:)
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Sziasztok :)

    na ígérték hogy a lékek cserélődnek , hát sikerült.. kiteszem a hajót, és bekebelezi a léket( remélem a benne lévő összes hallal együtt)  mert akkor nem bánom.. a virág-és a mélytengeri kijelzője javítva lesz, ez is sikerült, most már akkor se mutat semmit -megy az óra- ha kész van pl csali..szóval ide is ugrálhatunk.. kaptunk a már megint elveszett event miatt kárpótlásba tűzijátékot..de éjjelre???? megvan az új nemesítő.. de a dobozos magok csak!! kettesével jönnek a 6 órás növényekről.. jó elgondolás arany nélkül karácsonyra meglesznek az első nemesített magok is..az omárnál kapható szivattyús emberke is okosabb, mint az egész ""programozó""" gárda..  
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Ma csak egy hajó engedett ki tenni, egy horgász helyre. Az az egy hajó be is kebelezte a fodrozódást, horgász helyet. A többi hajóm a ki kötőbe áll. Nem lehet ki tenni őket.
  • bakter (HU1)bakter (HU1) Bejegyzések: 73
    A legutóbbi frissítés óta a hajóim nemlétező horgász helyen állnak csoportosan. A horgászhelyek viszont hajók nélkül valahol máshol dekkolnak.
    szintén nálam is ez a helyzet,mára feladom.Ez egy nagyrakás sz.r igy >:)
    Szia! Nekem is így működik :( Előtte jó volt. 
Sign In to comment.