Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-05-24] Mélytengeri halászat

1515

Hozzászólások

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    r0b33 (HU1) mondta:
    Örülök a látatlanban kialakult véleményeknek.

    Ki sem próbáltatok még semmit, de már most fikázzátok. Csináljon nektek játékot Jigsaw...
    hát komolyan a jelenlegi horgászatnak se sok haszna van.
    azon kívül, hogy a játék legprofitálóbb része? Valóban nincs sok.
    jó volna ha inkább olyan eviket csinálnának mint  az arany hét.
    Gyárts ünnepeket amihez köthető lenne egy ilyen event... Tudniillik egy Japán ünnepről szólt.
    ne már, aki nem horgászik az úgyse veszi majd semmi hasznát.
    Aki meg igen, örömmel fogja venni. Nem csak abból kell kiindulni, hogy minden csak xr lehet.
    Na h ne mondd most  h ki se próbáltam és fikázom..
    a véleményem nem változott..úgy látszik ezzel se fogok játszani.
    a GGS meg az ilyen ehez hasonló frissitésekkel csak visszafejleszti a játékot.  ne már..ez az új dobozolós és egy nagy "xr" :D
    de hagyjuk már...játszon vele az ,akinek bejön. De akkor csinálhatnának olyat, h lehessen választani a halas és a sima dobozolós között. aki nem horgászik az csinálja a simát, akik meg horgásznak azok az újat. igy mindenki jól járna.

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok :)
    a csak hálót kipróbáltuk nem hoz osztrigát, kell a csali is, de így 10 óra mire bejön a hajó minden plusz spécivel is, úgyhogy még nem ért be, de mutatja, hogy ott lesz az osztriga.. aztán, hogy ki is ér-e vele az a jövő zenéje.. meg a ggs-é..

    na szóval visszajött mindennel  felszerelt hajó osztriga nélkül... innen ötlet sincs tovább.. de ez nem egy átgondolt dolog, hogy dobozolj de nincs, és csali is csak akkor lesz ha lesz osztriga ördögi kör..

    Buba (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    "..., keresd meg az osztrigás csalit,..."

    Az osztrigás csali infója azt mondja, hogy ez osztrigából készül, és 
    "heringet, tonhalat, homárt, tőkehalat, lazacot és kardhalat csalhatsz közelbe..."
    Osztriga fogásáról szó sincs!

    A vonóháló garnélát fog,  a halászháló heringet. Itt semmi sem szól osztriga fogásról,
    Hát van mit helyre tenni:) agyilag, ha ezek a meghatározások hamisak.

    Hiszen csak az osztrigakaparót írja alkalmasnak arra, hogy osztrigát fogjon, ott ahol van.
    Ha jól kombinálom a két hozzászólást. osztrigát az osztrigakaparóval lehet fogni mindenféle csali nélkül. Utána majd az osztrigából lehet csalit készíteni más halakhoz. Most már csak azt nem tudom, ha az én tengeremben sehol nem mutat osztrigát, akkor az osztrigakaparó hoz-e?? Meg egyáltalán...
    Szia :) 
    írtam alatta, hogy nem hoz se hálóval, se csalival semmivel.. 1 megoldás van az bejön ki kell fogni a halakat 1 területről utána ad másik vízet.. na ott van osztriga.. vagy ha másikat kapsz ott sincs... ki van ez találva..
    Azt nem írtad, hogy osztrigakaparóval se hoz; hogy hálóval nem, az egyértelmű...
  • FreeFarmergirl (HU1)FreeFarmergirl (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    syvett (HU1) mondta:
    Sajnos úgy nem mutatja sehogy mielőtt rákattintok és bele nem szedi :( Leginkább azzal van a gond hogy ha felszerelve küldöm mert nincs olyan hely épp ahol azt a fajta halat lehetne kifogni akkor azt sem találom hogy mutatná bárhol hogy az a felszerelt és az azt a kimondott halat fogja hozni. Nem tudom érted-e mit szeretnék vele mondani :smiley:

    Szia!

    Én a hajójavitó-műhely/Termelésnél látom, hogy milyen halakat kaptam. Kardhallal kisérletezgetem, mert nem tudok tovább haladni a feladattal.

  • Petike-farmer (HU1)Petike-farmer (HU1) Bejegyzések: 135
    Sziasztok 
    A felszereléssel (pl osztrigakaró) csak akkor fogtok azt ami kell ha az adott vízgyürűben van hozzávaló zsákmány ( pl osztriga ) !
    A csalikkal is csak akkor fogtok ha van mellé valamilyen felszerelés  ... a csali csak arra jó hogy 10-25%al több legyen a zsákmány  ...de ha pl ha a felszeréshez nincs megfelelő zsákmány a vízgyürűben akkor nem fogtok semmit hiába a csali  !
    Remélem tudtam segíteni !
    Petike
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 25.05.2017
    Szia!
    Azt lehet tudni, hogy mikor lehalászunk egy területet, oda mikor kapunk új halakat?
    Mikor jön pld. a következő osztriga szaporulat?
    Köszi
    Buba
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    Sziasztok:)végigolvastam az egészet és most tartok ott hogy nem értek semmit.Kérdésem az első lehet csökkenteni a hajó kint létét? ;)
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 25.05.2017
    ....csak az osztrigakaparót írja alkalmasnak arra, hogy osztrigát fogjon, ott ahol van.
    Ha jól kombinálom a két hozzászólást. osztrigát az osztrigakaparóval lehet fogni mindenféle csali nélkül. Utána majd az osztrigából lehet csalit készíteni más halakhoz. Most már csak azt nem tudom, ha az én tengeremben sehol nem mutat osztrigát, akkor az osztrigakaparó hoz-e?? Meg egyáltalán...
    Szia,

    Csak ott lehet osztrigát fogni, ahol van :)

    Én azt gondolom, hogy van a sekély víz a part menti sáv, ott volt nekem 2 osztriga, kagyló és garnéla lelőhely.
    Aztán mellette van egy középmélység, az ottani  lelőhelyeken tonhalat, és heringet foghatok, majd a mélyebb helyeken homár, és messze a parttól tőkehal, lazac és kardhalak vannak.
    Egyszerre 6 helyen lehet fogni, érdemes  kísérletezni, lehalászással, és várni, hogy mit ad helyette.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Buba (HU1) mondta:
    ....csak az osztrigakaparót írja alkalmasnak arra, hogy osztrigát fogjon, ott ahol van.
    Ha jól kombinálom a két hozzászólást. osztrigát az osztrigakaparóval lehet fogni mindenféle csali nélkül. Utána majd az osztrigából lehet csalit készíteni más halakhoz. Most már csak azt nem tudom, ha az én tengeremben sehol nem mutat osztrigát, akkor az osztrigakaparó hoz-e?? Meg egyáltalán...
    Szia,
    én azt gondolom, hogy van a sekély víz a part menti sáv, ott volt nekem 2 osztriga, kagyló és garnéla lelőhely.
    Aztán mellette van egy középmélység, az ottani  lelőhelyeken tonhalat, és heringet foghatok, majd a mélyebb helyeken homár, és messze a parttól tőkehal, lazac és kardhalak vannak.
    Egyszerre 6 helyen lehet fogni, érdemes  kísérletezni, lehalászással, és várni, hogy mit ad helyette.
    Úgy látom Buba, Te vagy a legnagyobb szakértő! Mindenesetre amit írsz, az logikus, a valósággal megegyező lenne (talán a homár kivételével, de nem vagyok zoológus). Ilyen alapon osztrigára csak akkor számíthat az ember, ha a sekély vízben van neki aktív halászterülete?
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 25.05.2017
    Úgy látom Buba, Te vagy a legnagyobb szakértő! Mindenesetre amit írsz, az logikus, a valósággal megegyező lenne (talán a homár kivételével, de nem vagyok zoológus). Ilyen alapon osztrigára csak akkor számíthat az ember, ha a sekély vízben van neki aktív halászterülete?
    Igen, mindent csak ott lehet fogni, ahol jelöli a "helyi súgó"

    "valósággal megegyező lenne"  ???

     Mi a baj a homárral? Én sem vagyok zoológus -szakértő sem-, de oda van írva! :)
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Heringhez melyik horgász bot kel, mert arra nem találok, minden másra van valami spéci elfogó eszköz???

    Meg kel már veszni ettől az újítástól, amivel elb*****ták a jó kis kemény munka versenyemet...
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    Heringhez melyik horgász bot kel, mert arra nem találok, minden másra van valami spéci elfogó eszköz???

    Meg kel már veszni ettől az újítástól, amivel elb*****ták a jó kis kemény munka versenyemet...
    Van egy háló!
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Jajj megtaláltam végre, a halászháló..., én meg hülye a botot keresem...
  • Nótarius (HU1)Nótarius (HU1) Bejegyzések: 12
    Nem mindenki horgászik és lovagol. Van aki simán játszani akar.Azoknak is járna tisztelet. Attól nem kapnak több aranyat, hogy szívatnak. Inkább vesztenek játékosokat. Így berakni ezt a csomagolóst igen nagy hozzá nem értésre vall. Aki csinálta ássa el magát és tűnjön a játék környékéről is, mert nem ért semmihez.
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Na de ez jó volt, a heringes körre kattintok, oda küldöm ki erre elmegy az egyszem csónakom teljesen máshova, a osztrigához és garnélához, 4:25 percre a heringes felszereléssel, csalival.
    Köszönöm nyomorult GG cég...
    Benéztem más ország eme fórumára is, hát ott is amit raknak rájuk, e miatt az ötletük miatt, úgyhogy "NAGY" sikerük van mindenütt... kétbalkezesek...
  • kukorica13 (HU1)kukorica13 (HU1) Bejegyzések: 742
    Na de ez jó volt, a heringes körre kattintok, oda küldöm ki erre elmegy az egyszem csónakom teljesen máshova, a osztrigához és garnélához, 4:25 percre a heringes felszereléssel, csalival.
    Köszönöm nyomorult GG cég...
    Benéztem más ország eme fórumára is, hát ott is amit raknak rájuk, e miatt az ötletük miatt, úgyhogy "NAGY" sikerük van mindenütt... kétbalkezesek...
    Szia nálam ugyan ez volt,de tovább baktatott az adott helyre magától és csak ott horgászott.ahogy észrevettem,ha az első kis helyen nincs hajó oda teszi és onnan halad tovább
  • Sysi (HU1)Sysi (HU1) Bejegyzések: 1
    mélytengeri horgászattal nem tudok indulni, mert a hajójavítóm piros ZZZ-s és nincs Oleg feladatom, amit nem csináltam meg..segítsetek, mert nem tudom mi a gond

  • Róza53 (HU1)Róza53 (HU1) Bejegyzések: 47
    Sziasztok! Megkaptátok az email-es ajándékot? Én pl. nem. Miért nem kapom meg?
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    A csomagolósnál, én vagyok a 272.-ik, pedig nekem nem nagyon megy ez a halászat, majdnem sehogyan.
    A többieknek akkor vajon hogy sikerül? Azért ennél jóval tőben szoktunk csomagolni. Úgy látszik mindenki küszködik vele, nem csak én :(
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Buba (HU1) mondta:
    Úgy látom Buba, Te vagy a legnagyobb szakértő! Mindenesetre amit írsz, az logikus, a valósággal megegyező lenne (talán a homár kivételével, de nem vagyok zoológus). Ilyen alapon osztrigára csak akkor számíthat az ember, ha a sekély vízben van neki aktív halászterülete?
    Igen, mindent csak ott lehet fogni, ahol jelöli a "helyi súgó"

    "valósággal megegyező lenne"  ???

     Mi a baj a homárral? Én sem vagyok zoológus -szakértő sem-, de oda van írva! :)
    Baj nincs vele, de a homár rákféle, és úgy gondolom, hogy azok a sekély vízben tanyáznak.
    A csomagolósnál, én vagyok a 272.-ik, pedig nekem nem nagyon megy ez a halászat, majdnem sehogyan.
    A többieknek akkor vajon hogy sikerül? Azért ennél jóval tőben szoktunk csomagolni. Úgy látszik mindenki küszködik vele, nem csak én :(

    Ha jól emlékszem éppen 0 órakor indult ez a csomagolós event. Azóta nekem egyetlen egy nyomoronc osztrigám sem volt, holott azzal kezdődne a csomagolás - az lesz az igazi nagy szívatás, ha azt meg átlépi. Tehát én akármennyire akartam volna, el se kezdhettem a dobozolást, és azt hiszem még sokan voltak így. Ehhez jönnek azok, akik egyáltalán a tenger közelébe se mentek.
  • bigalex8 (HU1)bigalex8 (HU1) HU1 Bejegyzések: 58
    Sziasztok :)
    a csak hálót kipróbáltuk nem hoz osztrigát, kell a csali is, de így 10 óra mire bejön a hajó minden plusz spécivel is, úgyhogy még nem ért be, de mutatja, hogy ott lesz az osztriga.. aztán, hogy ki is ér-e vele az a jövő zenéje.. meg a ggs-é..

    na szóval visszajött mindennel  felszerelt hajó osztriga nélkül... innen ötlet sincs tovább.. de ez nem egy átgondolt dolog, hogy dobozolj de nincs, és csali is csak akkor lesz ha lesz osztriga ördögi kör..

    Buba (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    "..., keresd meg az osztrigás csalit,..."

    Az osztrigás csali infója azt mondja, hogy ez osztrigából készül, és 
    "heringet, tonhalat, homárt, tőkehalat, lazacot és kardhalat csalhatsz közelbe..."
    Osztriga fogásáról szó sincs!

    A vonóháló garnélát fog,  a halászháló heringet. Itt semmi sem szól osztriga fogásról,
    Hát van mit helyre tenni:) agyilag, ha ezek a meghatározások hamisak.

    Hiszen csak az osztrigakaparót írja alkalmasnak arra, hogy osztrigát fogjon, ott ahol van.
    Ha jól kombinálom a két hozzászólást. osztrigát az osztrigakaparóval lehet fogni mindenféle csali nélkül. Utána majd az osztrigából lehet csalit készíteni más halakhoz. Most már csak azt nem tudom, ha az én tengeremben sehol nem mutat osztrigát, akkor az osztrigakaparó hoz-e?? Meg egyáltalán...
    Szia :) 
    írtam alatta, hogy nem hoz se hálóval, se csalival semmivel.. 1 megoldás van az bejön ki kell fogni a halakat 1 területről utána ad másik vízet.. na ott van osztriga.. vagy ha másikat kapsz ott sincs... ki van ez találva..
    Sziasztok!
    Én nem ezt tapasztalom!
    Ha az osztrigakaparót felteszed a hajóra, akkor igenis hozni fog osztrigát! És nem olyan helyre vittem a hajót, ahol elvileg mutatott osztrigát...mégis csak azt hozott!
    :)
  • trhf (HU1)trhf (HU1) HU1 Bejegyzések: 13
    Felháborítónak tartom ezt a "frissítést".

    Én azért csatlakoztam a játékhoz 4 évvel ezelőtt, mert farmot akartam építeni és azon játszani. A lovardát még valahogy megtűröm, mert nem zavarja a játékomat, de most már ilyen idétlen halászati sz**rt tesznek be, aminek SEMMI KÖZE a bigfarm játékhoz, szerintem a játékosok 99%-át nem érdekli.

    Példa: most a megszokott dobozolós event kihozta az idétlen halakat. Kipróbáltam, kifogtam valami osztrigát, de abszolút logikátlan, élvezhetetlen, érdektelen az egész, ahogy ez működik. Ezzel is csak talán 1 órára indult be a dobozolás.

    Jól mutatja a játékostársak érdeklődését is, hogy ezzel az 1 órás 1 pont/mp sebességgel is még mindig valami 65. helyen vagyok a dobozolós ranglistán egy teljes 24 óra elteltével! no comment.

    Jelenleg a Bigfarm teljes ranglistáján a 18. vagyok, így tk a legjobb magyar játékosok közé tartozom, de ez most már kiborított. A játék élvezetét veszítem el, ha ezt tovább forszírozzák. A végén még abba is hagyom, ha a normál játékmenetet függővé teszik ezektől a vacak halaktól.

    Szerintem sokan vagyunk így vele, s lehetne akár egy petíciót is beadni a GGS-nek, hogy észrevegyék már magukat és értelmes, a farmok működésével kapcsolatos funkciókat fejlesszenek. Tudom, hogy Hamburg kikötőváros, de ez a játékosokat nem érdekli.

    FARMOZNI AKARUNK, NEM HALÁSZNI !!!

    (És én még a lovakat sem erőltetném tovább.)

    üdv, trhf



  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    trhf (HU1) mondta:
    Felháborítónak tartom ezt a "frissítést".

    Én azért csatlakoztam a játékhoz 4 évvel ezelőtt, mert farmot akartam építeni és azon játszani. A lovardát még valahogy megtűröm, mert nem zavarja a játékomat, de most már ilyen idétlen halászati sz**rt tesznek be, aminek SEMMI KÖZE a bigfarm játékhoz, szerintem a játékosok 99%-át nem érdekli.

    Példa: most a megszokott dobozolós event kihozta az idétlen halakat. Kipróbáltam, kifogtam valami osztrigát, de abszolút logikátlan, élvezhetetlen, érdektelen az egész, ahogy ez működik. Ezzel is csak talán 1 órára indult be a dobozolás.

    Jól mutatja a játékostársak érdeklődését is, hogy ezzel az 1 órás 1 pont/mp sebességgel is még mindig valami 65. helyen vagyok a dobozolós ranglistán egy teljes 24 óra elteltével! no comment.

    Jelenleg a Bigfarm teljes ranglistáján a 18. vagyok, így tk a legjobb magyar játékosok közé tartozom, de ez most már kiborított. A játék élvezetét veszítem el, ha ezt tovább forszírozzák. A végén még abba is hagyom, ha a normál játékmenetet függővé teszik ezektől a vacak halaktól.

    Szerintem sokan vagyunk így vele, s lehetne akár egy petíciót is beadni a GGS-nek, hogy észrevegyék már magukat és értelmes, a farmok működésével kapcsolatos funkciókat fejlesszenek. Tudom, hogy Hamburg kikötőváros, de ez a játékosokat nem érdekli.

    FARMOZNI AKARUNK, NEM HALÁSZNI !!!

    (És én még a lovakat sem erőltetném tovább.)

    üdv, trhf



    Rendben van, hogy leírtad a véleményedet, de hogy a játékosok 99%-át nem érdekli, azt vitatom. Az meg, hogy a 65. vagy a dobozolásban, teljesen más dolog, leírtam fentebb a saját példámon.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 26.05.2017
    Porimma,

     a homár 25 méter mélységtől lefelé található, sziklás tengerfenéken, üregekben és sziklahasadékokban él:)

    Viszont a garnélát, ezt a kis méretű rákot, a sekély vizekben növényekkel benőtt sziklás fenéken, sőt az árapályzónában tartósan megmaradó tócsákban is megtaláljuk. 

    Csak kérdezz, felelek:)

    Jó éjszakát
    Buba
    Post edited by Buba (HU1) on
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    Sziasztok.
    Tegnap este óta nálam 4 helyen lehet homárt fogni, egy helyen osztrigát és garnélát, meg egy helyen tonhalat és heringet. De nekem most pld. lazac kellene elvileg. Akkor mi van, mit tegyek?
  • II. Alexander (HU1)II. Alexander (HU1) Bejegyzések: 176
    A csomagolósnál, én vagyok a 272.-ik, pedig nekem nem nagyon megy ez a halászat, majdnem sehogyan.
    A többieknek akkor vajon hogy sikerül? Azért ennél jóval tőben szoktunk csomagolni. Úgy látszik mindenki küszködik vele, nem csak én :(
    Én meg 245. vagyok úgy hogy 3-szor sikerült eddig kifognom a tölcsér által kívánt tengeri lényt és akkor is csak 1-es sebességgel haladtam...
    Nagy sikere van ennek az egésznek...
    Amúgy általában 3000-4000 játékos szokott részt venni a kemény munka kalandon, a 70 szint felettiek közül...

    Tehát vagy nem is érdekli a többséget, mert bonyolult, vagy nem boldogul vele ugyan ezen oknál fogva és így nem is fogja a későbbiekben sem igen használni.
  • leeheni (HU1)leeheni (HU1) HU1 Bejegyzések: 20
    Sziasztok!
    Nekem ma teljesen más halászterületeket adott,mint tegnap.Csak az maradt meg,ahonnan még nem futott vissza a hajó.
  • leeheni (HU1)leeheni (HU1) HU1 Bejegyzések: 20
    Sziasztok!
    Jó lenne egy "buborék",mint Olegnél,hogy lássuk,hogy mit fogtak a hajók,mert amikor 3 hajó van kint a tengeren,már nem emlékszem,hogy melyiknél mit állítottam be.Főleg a dobozoláskor.
    Leeheni

    Szia! :)

    Ezt reggel már javasolta a többi moderátor is. :) Remélem, megcsinálják.

    Zsu
    Bocsi,akkor átfutottam azon  a bejegyzésen:)
    Az is jó lenne,ha a halászterület felett  a hal nevét írná ki,hogy mit lehet fogni,mert nagyon picik a képek.
    Heni
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok.
    Tegnap este óta nálam 4 helyen lehet homárt fogni, egy helyen osztrigát és garnélát, meg egy helyen tonhalat és heringet. De nekem most pld. lazac kellene elvileg. Akkor mi van, mit tegyek?
    Szia!
    Nézd meg, ha a zöld nyílra kattintasz a dobozolósban a lazacnál elvisz-e valamelyik horgászhelyhez. Ha nem, akkor nem tudok javasolni sok mindent, legalábbis nekem tegnap sehol nem sikerült osztrigát fogni, mert sehol nem volt osztriga, míg le nem cserélték a területeket. Hiába tettem osztriga kaparót minden hajóba, sohasem jött vissza osztrigával és a kaparót is visszahozta.
    Így bennem az a tapasztalat alakult ki, hogy csak ott lehet fogni dolgokat, ahol mutatja. Próbáltam csalikkal is, de az se segített.

    Ha bárkinek van tapasztalata, hogyan lehet adott helyről a lehető legjobban kihozni a halak mennyiségét, s hogy kell felpakolni úgy a hajót, hogy az a legjobb legyen, én is szívesen fogadom, mert eddigi próbálkozásim ellenére is a motorcsónak 1-1 halakkal tért vissza az éjjel.

    Ádámmaci
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok.
    Tegnap este óta nálam 4 helyen lehet homárt fogni, egy helyen osztrigát és garnélát, meg egy helyen tonhalat és heringet. De nekem most pld. lazac kellene elvileg. Akkor mi van, mit tegyek?
    Be mész a hajó javító műhelybe, a lazac csali gyártásnál a nyílra kattintasz, és el visz oda a tengeren ahól a lazac található. Ott kezd meg a halászatot
  • Sziasztok! 20-szinten van a horgászom,mégsem indul el a hajó. Mi az oka ennek tud valaki segíteni? Pirossat jelez a háznál.
Sign In to comment.