Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-04-12]Lovas rét, Szövetkezeti liga, Yarnacle

11214

Hozzászólások

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nagyon szépen köszi kedvességed..akkor ez sem lesz huzamos hobby úgy érzem :D
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok! :)

    Többen is érdeklődtetek, mikor válik egy szövetkezet inaktívvá a szövetkezeti ligában.

    Csak abban az egy esetben, ha 14 napig egyetlen egy szövetkezeti tag sem lép be a játékba!

    Zsu
    Köszi Zsu az infót :-) Ezek szerint egy szövi sem lesz inaktív :D:D Jól ki van ez is találva, tiszta süsünek néznek bennünket  >:)
    Nem süsünek,csak tudják a dolgok működését ;)

    Néha olyan érzésem van veled kapcsolatban Porrima, hogy te élvezed azt, ahogyan a GGS szívatja a játékosokat, sőt, még szurkolsz is nekik :D:D:D
    Hát azt gondolsz rólam, amit akarsz, de biztosítlak, hogy nem élvezem, hogy a GGS szivatja a játékosokat, mint ahogy azt sem, amikor a tévében megszakad a film, és benyomnak 5 perc reklámot, de nem tudunk ellene tenni semmit, hát legalább ne mondjuk azt, hogy nem tudják, mit csinálnak, mert nagyon is tudják!

  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Sziasztok! :)

    Többen is érdeklődtetek, mikor válik egy szövetkezet inaktívvá a szövetkezeti ligában.

    Csak abban az egy esetben, ha 14 napig egyetlen egy szövetkezeti tag sem lép be a játékba!

    Zsu
    Köszi Zsu az infót :-) Ezek szerint egy szövi sem lesz inaktív :D:D Jól ki van ez is találva, tiszta süsünek néznek bennünket  >:)
    Nem süsünek,csak tudják a dolgok működését ;)

    Néha olyan érzésem van veled kapcsolatban Porrima, hogy te élvezed azt, ahogyan a GGS szívatja a játékosokat, sőt, még szurkolsz is nekik :D:D:D
    Hát azt gondolsz rólam, amit akarsz, de biztosítlak, hogy nem élvezem, hogy a GGS szivatja a játékosokat, mint ahogy azt sem, amikor a tévében megszakad a film, és benyomnak 5 perc reklámot, de nem tudunk ellene tenni semmit, hát legalább ne mondjuk azt, hogy nem tudják, mit csinálnak, mert nagyon is tudják!

    Ne haragudj, de nem vagyok benne biztos, hogy tudják. Mert, ha tudnák, szerintem azért tettek volna már ellene, hogy a játékuk pipecebbűl működjön. Tudod mindenütt van hiearhia. Lehet, hogy akihez ezek az észre vételek be futnak, már ha be futnak, nem foglalkozik vele. Mert szerinte, az Ő hiper szuper spécin fel turbózott gépéről minden flottul működik, és nem tapasztalja azokat a dolgokat, amikre a játékosok nagyobb része panaszkodik. Ezért nem is foglalkozik vele. Csak el felejti, hogy általában, átlag emberek átlag gépeken, vagy egy kicsivel jobbon játszanak
    De nem gondolnám, hogy magának a játék üzemeltetőjének, érdeke lenne, hogy ennyire nehezen működtethető legyen a tulajdonába lévő játék. Szerintem Ők nem is tudnak ezekről a dolgokról.
  • Cirmi2 (HU1)Cirmi2 (HU1) Bejegyzések: 6
    Köszi!
  • lúvár51 (HU1)lúvár51 (HU1) Bejegyzések: 15
    Sziasztok! :)

    Többen is érdeklődtetek, mikor válik egy szövetkezet inaktívvá a szövetkezeti ligában.

    Csak abban az egy esetben, ha 14 napig egyetlen egy szövetkezeti tag sem lép be a játékba!

    Zsu
    Köszi Zsu az infót :-) Ezek szerint egy szövi sem lesz inaktív :D:D Jól ki van ez is találva, tiszta süsünek néznek bennünket  >:)
    Nem süsünek,csak tudják a dolgok működését ;)

    Néha olyan érzésem van veled kapcsolatban Porrima, hogy te élvezed azt, ahogyan a GGS szívatja a játékosokat, sőt, még szurkolsz is nekik :D:D:D
    Hát azt gondolsz rólam, amit akarsz, de biztosítlak, hogy nem élvezem, hogy a GGS szivatja a játékosokat, mint ahogy azt sem, amikor a tévében megszakad a film, és benyomnak 5 perc reklámot, de nem tudunk ellene tenni semmit, hát legalább ne mondjuk azt, hogy nem tudják, mit csinálnak, mert nagyon is tudják!

    Ne haragudj, de nem vagyok benne biztos, hogy tudják. Mert, ha tudnák, szerintem azért tettek volna már ellene, hogy a játékuk pipecebbűl működjön. Tudod mindenütt van hiearhia. Lehet, hogy akihez ezek az észre vételek be futnak, már ha be futnak, nem foglalkozik vele. Mert szerinte, az Ő hiper szuper spécin fel turbózott gépéről minden flottul működik, és nem tapasztalja azokat a dolgokat, amikre a játékosok nagyobb része panaszkodik. Ezért nem is foglalkozik vele. Csak el felejti, hogy általában, átlag emberek átlag gépeken, vagy egy kicsivel jobbon játszanak
    De nem gondolnám, hogy magának a játék üzemeltetőjének, érdeke lenne, hogy ennyire nehezen működtethető legyen a tulajdonába lévő játék. Szerintem Ők nem is tudnak ezekről a dolgokról.
    Szia Margit.
    Szerintem nem fognak változtatni, hogy kisebb gépigény kelljen pontosan azért amit írsz. Az ő gépük valószínüleg szuper és semmi lassulást nem vesz észre. Én tudok példával alátámasztott javaslatot adni de természetesen mindenki tudja a maga számítógépe "erősségét" hardver ellátottságát és, hogy ehhez mit lehetne még tenni a jobbítás szándékával.
    4,5 évig farmeramáztam. Két farmot nem szabad volt megnyitnom mert akkor véget ért a játék, 2 GB-t-os memória volt a gépbe. Azóta 10 éves lett a gép pontosabban tavaly januárban és lecseréltem. Júliustól vagyok itt és az új gépemmel 4 GB-os memóriával nem szabad volt 2 farmot megnyitnom....a régi nóta. Csakhogy: már nem tűrtem sokáig. 64 bites Linux rendszerem van aminek alapkövetelménye min. 4 GB-t ram. De éreztem, ez kevés. Vettem még + 4GB-t memót = ugye össz. 8GB-t és kíváncsi-fáncsian nyitottam meg úgy a másik farmot, hogy előzőt "csak" a tálcára tettem azaz nem zártam be. És lőn, szuperül kezelte a 2 nyitott farmot semmit nem vett észre a gépem. De ez látható is mert a régi 4 GB-al több mint 50% terheltséget ért el a memóriám ami abszolut nem gút, ezzel meg ha nézem a rendszerfigyelőn a kerek kis óra szerűséget alig van telítettség a 20%-ot sem éri el de a 2 farm megnyitásakor sem sokkal több. 

    Tehát aki tisztába van a gépe felszereltségével és anyagilag is áldozna rá nagyon ajánlatos a memória bővítése sok gondtól szabadulna. Én alig lépek ki-be, mert szükségtelen. Jelzem a nagyon nagy többség windowst használ és még sokan 32 bites rendszert ahhoz valószínüleg elég a 4 GB-os memória is de 1 hozzáértő szaki vagy a család fiatalja megmondhatja konkrétan is.

    Üdv, Imre.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok! :)

    Többen is érdeklődtetek, mikor válik egy szövetkezet inaktívvá a szövetkezeti ligában.

    Csak abban az egy esetben, ha 14 napig egyetlen egy szövetkezeti tag sem lép be a játékba!

    Zsu
    Köszi Zsu az infót :-) Ezek szerint egy szövi sem lesz inaktív :D:D Jól ki van ez is találva, tiszta süsünek néznek bennünket  >:)
    Nem süsünek,csak tudják a dolgok működését ;)

    Néha olyan érzésem van veled kapcsolatban Porrima, hogy te élvezed azt, ahogyan a GGS szívatja a játékosokat, sőt, még szurkolsz is nekik :D:D:D
    Hát azt gondolsz rólam, amit akarsz, de biztosítlak, hogy nem élvezem, hogy a GGS szivatja a játékosokat, mint ahogy azt sem, amikor a tévében megszakad a film, és benyomnak 5 perc reklámot, de nem tudunk ellene tenni semmit, hát legalább ne mondjuk azt, hogy nem tudják, mit csinálnak, mert nagyon is tudják!

    Ne haragudj, de nem vagyok benne biztos, hogy tudják. Mert, ha tudnák, szerintem azért tettek volna már ellene, hogy a játékuk pipecebbűl működjön. Tudod mindenütt van hiearhia. Lehet, hogy akihez ezek az észre vételek be futnak, már ha be futnak, nem foglalkozik vele. Mert szerinte, az Ő hiper szuper spécin fel turbózott gépéről minden flottul működik, és nem tapasztalja azokat a dolgokat, amikre a játékosok nagyobb része panaszkodik. Ezért nem is foglalkozik vele. Csak el felejti, hogy általában, átlag emberek átlag gépeken, vagy egy kicsivel jobbon játszanak
    De nem gondolnám, hogy magának a játék üzemeltetőjének, érdeke lenne, hogy ennyire nehezen működtethető legyen a tulajdonába lévő játék. Szerintem Ők nem is tudnak ezekről a dolgokról.
    Az első mondatodra reagálva: én azt írtam, hogy tudják, hogy mit csinálnak. Te nem vagy biztos benne, hogy tudják, én meg biztos vagyok benne, ez a különbség köztünk. De én nem arról beszélek, amire Te átfordultál: a játék lassulásáról nem tudom, hogy mit tudnak!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Szia Margit.
    Szerintem nem fognak változtatni, hogy kisebb gépigény kelljen pontosan azért amit írsz. Az ő gépük valószínüleg szuper és semmi lassulást nem vesz észre. Én tudok példával alátámasztott javaslatot adni de természetesen mindenki tudja a maga számítógépe "erősségét" hardver ellátottságát és, hogy ehhez mit lehetne még tenni a jobbítás szándékával.
    4,5 évig farmeramáztam. Két farmot nem szabad volt megnyitnom mert akkor véget ért a játék, 2 GB-t-os memória volt a gépbe. Azóta 10 éves lett a gép pontosabban tavaly januárban és lecseréltem. Júliustól vagyok itt és az új gépemmel 4 GB-os memóriával nem szabad volt 2 farmot megnyitnom....a régi nóta. Csakhogy: már nem tűrtem sokáig. 64 bites Linux rendszerem van aminek alapkövetelménye min. 4 GB-t ram. De éreztem, ez kevés. Vettem még + 4GB-t memót = ugye össz. 8GB-t és kíváncsi-fáncsian nyitottam meg úgy a másik farmot, hogy előzőt "csak" a tálcára tettem azaz nem zártam be. És lőn, szuperül kezelte a 2 nyitott farmot semmit nem vett észre a gépem. De ez látható is mert a régi 4 GB-al több mint 50% terheltséget ért el a memóriám ami abszolut nem gút, ezzel meg ha nézem a rendszerfigyelőn a kerek kis óra szerűséget alig van telítettség a 20%-ot sem éri el de a 2 farm megnyitásakor sem sokkal több. 

    Tehát aki tisztába van a gépe felszereltségével és anyagilag is áldozna rá nagyon ajánlatos a memória bővítése sok gondtól szabadulna. Én alig lépek ki-be, mert szükségtelen. Jelzem a nagyon nagy többség windowst használ és még sokan 32 bites rendszert ahhoz valószínüleg elég a 4 GB-os memória is de 1 hozzáértő szaki vagy a család fiatalja megmondhatja konkrétan is.

    Üdv, Imre.
    szia Imre
    teljesen igazad van, 32bit-hez a 4gb bőven elég, annál is inkább mivel többet nem képes "látni", kezelni :smiley:
    viszont a 64bit-et ajánlatos 8gb-al kezdeni és ha ettől többet raksz bele, akkor annál jobb
    abban is igazad van, h azon nem fognak változtatni, h kisebb legyen a gépigénye - ez szinte lehetetlen is, mivel már most nagyon összetett a játék. valszeg még mindig jönnek majd újabb és újabb elemek, amik maradandóak lesznek, tehát nem időszakos eventekre gondolok
    viszont remélhetőleg lesz egy határ, mert azért nem hinném, h a játékosok zöme rohanni fog, h egy "hiper-szuper" gépre cserélje a meglévőt csak azért, h tovább bosszankodhasson a játékban. mert a hibák zöme nem abból adódik, h kevés a gép hozzá, hanem leginkább a fejlesztők "Mekk Elek"-sége :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Az alábbit nem tudom mire vélni:

    Barátságmutató maxon, a kalandor mégsem ad a jövőben ellátmányos dobozt!

    pedig adnék én neki bármit, de ha szürke az ikon, akkor hogyan?
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Nemrégen már szóvá tettem, hogy a nagy létszámú szövetkezeteknek kicsi a 20 fős lovasrét; válasz nem érkezett. A kérdésem most az lenne, hogy először is bővíthető-e már a lovasrét, mert korábban nagy bajok forrása volt, és ha igen, akkor több lovat lehet-e oda vinni?
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    szerkesztette ezt: 01.05.2017
    Liz65 (HU1) mondta:
    szia Imre
    teljesen igazad van, 32bit-hez a 4gb bőven elég, annál is inkább mivel többet nem képes "látni", kezelni :smiley:
    viszont a 64bit-et ajánlatos 8gb-al kezdeni és ha ettől többet raksz bele, akkor annál jobb
    abban is igazad van, h azon nem fognak változtatni, h kisebb legyen a gépigénye - ez szinte lehetetlen is, mivel már most nagyon összetett a játék. valszeg még mindig jönnek majd újabb és újabb elemek, amik maradandóak lesznek, tehát nem időszakos eventekre gondolok
    viszont remélhetőleg lesz egy határ, mert azért nem hinném, h a játékosok zöme rohanni fog, h egy "hiper-szuper" gépre cserélje a meglévőt csak azért, h tovább bosszankodhasson a játékban. mert a hibák zöme nem abból adódik, h kevés a gép hozzá, hanem leginkább a fejlesztők "Mekk Elek"-sége :)

    Szia Líz!
    Teljes mértékben egyet értek, az általad le írtakkal!
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Kedves Porrima!

    ugyanezt a kérdést tettem fel 04.26-án a szövihajós topicban, de én sem kaptam választ. próbálgatom én is, hogy mire enged betenni. Nekem úgy tűnik, hogy még kell betenni egyéb dolgot( pl fát), és akkor enged beadni. Akkor sem mindenhova. Talán fokozatosan nyílnak meg a lehetőségek, mennél több árut adtál a javításhoz. Én apránként adom be a dolgokat, egyrészt azért, hogy a többieknek is legyen lehetősége, másrészt azért, mert nézegetem, hogy ad-e új zsákokat, vagy +1-eket.

    A karikákhoz tartozó kiírások pedig egyszerűen rosszak, megtévesztőek. Csak akkor ír ki mást, ha 0  van a karikában. De ilyen hibától hemzseg a játék.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 01.05.2017
    r0b33 mondta:
    Nagyon szépen köszi kedvességed..akkor ez sem lesz huzamos hobby úgy érzem :D
    A hivatalos álláspont:
    vasárnapig gyűjtheted, az után a rendszer felajánlja még utolsó esély lehetőségként a boltot, ha nem élsz a lehetőséggel átváltódik faludollárra. (nem hivatalos álláspont: a hét utolsó kihívása után költsd el a medáljaidat).

    drágább lesz:
    Minden vásárláskor duplázódik az ár de csak vasárnapig utána visszaáll normálra.
    Szia Robi :D
    Nálunk Roxiban elég érdekesen zajlanak a dolgok.Ha hét közben nyerek x medált és nem költöm el,akkor utána 0-át ír.Hol találom,hogy mennyim van?A másik pedig,hogy akárhányszor nyertünk eddig,mindig vettem névjegyet.És nálam nem állt vissza alapárra,mert már lassan 50 ezer egy adag.De ha most nyerünk,akkor megnézem,mert erre már nagyon kivi vok,hisz új hét van,most alapnak kéne legyen :D


    És drága Porrima
    A lovasrét fejlesztésével egyre több lovat tudok betenni a rétre.Ha ráklikk a lovasrétre és a körmenüben az i betüre,akkor látod hogy hanyas szinten hány ló mehet be.
    1 szinten: elérhető a 20 dik faluszinttől és 20 ló fér bele olyan,ami max 100 as szintű és max 2 bubija és 2 hatása van
    2 szinten: elérhető a 25 ös faluszinttől és 25 ló fér bele olyan,ami max 120 as szintű és max 3 bubija és 3 hatása van
    ....
    utcsó szint: elérhető a 200 as faluszinttől és 75 ló fér bele olyan,ami max 200 as szintű és max 6 bubija és 6 hatása van
    stb stb



    Viszont nekem is lenne kérdésem.
    Összesen hány falurétes + tult szedhetünk össze?Lehet kicsit bambi vok még de azt nem látom...
    Meg hogy az pluszba hozzáíródik a tulok mellé,mint bónusz,vagy az is csak 1 választási lehetőség lesz?
    A választ köszi előre is

    Bár nem mintha tolonganátok,de köszike megkaptam a választ egy lószakitól :D 
    További szép estét
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827

    És drága Porrima
    A lovasrét fejlesztésével egyre több lovat tudok betenni a rétre.Ha ráklikk a lovasrétre és a körmenüben az i betüre,akkor látod hogy hanyas szinten hány ló mehet be.
    1 szinten: elérhető a 20 dik faluszinttől és 20 ló fér bele olyan,ami max 100 as szintű és max 2 bubija és 2 hatása van
    2 szinten: elérhető a 25 ös faluszinttől és 25 ló fér bele olyan,ami max 120 as szintű és max 3 bubija és 3 hatása van
    ....
    utcsó szint: elérhető a 200 as faluszinttől és 75 ló fér bele olyan,ami max 200 as szintű és max 6 bubija és 6 hatása van
    stb stb


    Hát ilyenkor bújok a föld alá szégyenemben, hogy még soha nem jutott eszembe, hogy rákattintsak az "i"-re :(
  • Ilse (HU1)Ilse (HU1) HU1 Bejegyzések: 120
    A kalandor hajójáról:  



    Kinyitnám: 


    Ezt az üzenetet kapom.  

    Utána :



    Megkaptam az ellátmányt mondja. 
    Szerintem ez beintés, Toll a fülembe! 

    Ezentúl szét eshet alatta a hajó, én egy szöggel sem fogom javítani.




  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    Sziasztok!
    Rájött már valaki, hogy hogyan működik a peremnövényeknél a bünti idő?
    Mert én még mindig nem, és az őrületbe kerget, hogy az egyszerre elültetett
    cuccok egyik fele lejár, a másik fele meg csak a leszedésnél kezd számolni.
    Ugyan az a mag, ugyan az a perem növény, mégis az egyik leszedés után "tiszta",
    a másik meg csak akkor kezd számolni. Hogy van ez?
    Előre is köszi.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Rájött már valaki, hogy hogyan működik a peremnövényeknél a bünti idő?
    Mert én még mindig nem, és az őrületbe kerget, hogy az egyszerre elültetett
    cuccok egyik fele lejár, a másik fele meg csak a leszedésnél kezd számolni.
    Ugyan az a mag, ugyan az a perem növény, mégis az egyik leszedés után "tiszta",
    a másik meg csak akkor kezd számolni. Hogy van ez?
    Előre is köszi.
    Szia! 
    A peremnövények titka: Ültetsz valamit. Annak van egy fix érési ideje. Ha az érési idő alatt peremnövényt teszel rá, akkor amennyi még hátra van az érési időből mikor rátetted, akkor a lejárat után annyi "büntetési" idő jár, amikor az új bevetett növénynek csak kis mennyiségét kapod a végén.
    Tehát a büntetés az attól függ, hogy mikor tetted rá, és mikor takarítasz be.
    Ádámmaci
  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    szerkesztette ezt: 03.05.2017
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Rájött már valaki, hogy hogyan működik a peremnövényeknél a bünti idő?
    Mert én még mindig nem, és az őrületbe kerget, hogy az egyszerre elültetett
    cuccok egyik fele lejár, a másik fele meg csak a leszedésnél kezd számolni.
    Ugyan az a mag, ugyan az a perem növény, mégis az egyik leszedés után "tiszta",
    a másik meg csak akkor kezd számolni. Hogy van ez?
    Előre is köszi.
    Szia! 
    A peremnövények titka: Ültetsz valamit. Annak van egy fix érési ideje. Ha az érési idő alatt peremnövényt teszel rá, akkor amennyi még hátra van az érési időből mikor rátetted, akkor a lejárat után annyi "büntetési" idő jár, amikor az új bevetett növénynek csak kis mennyiségét kapod a végén.
    Tehát a büntetés az attól függ, hogy mikor tetted rá, és mikor takarítasz be.
    Ádámmaci
    Akkor sem értem. Mondok egy példát:10 földem van, egyszerre ültettem kukoricát, egyszerre tettem rá bambuszt, majd miután leszedtem, 4 földem tiszta volt, 6 pedig még számolt vissza.Nem sorban volt, hanem
    össze-vissza. A következő körben végig figyeltem, amikor rávittem a kurzort, volt amelyiknél számolt a bünti
    óra, és volt amelyiknél 4,49-nél megállt. Ezután megvártam, amíg minden földem tiszta lett, és újra próbáltam,
    és megint nem volt egyforma, 3 tiszta maradt, 7 meg számolt. Már máskor is tapasztaltam, csak nem figyeltem meg ennyire.Itt most csak kukoricával teszteltem, de pl. a madársalinál nagyon bosszantó, hogy a 4 földemből
    2 órákig büntiben van. Midig egyszerre vetek, és rögtön vetés után ráteszem a peremet, néhány másodperc az eltérés csak. Ezért bosszant, hogy soha nem tudom, hogy reggel mi lesz a helyzet, mire számíthatok.


    Helyesbítek: Elültetem a kukoricát, azonnal rányomom a peremet, majd 5 perc után leszedem, és még várok 4-5 percet,
    hogy eltűnjön a bünti. Ha bünti idő alatt rányomom a peremet, akkor a bünti idő egyre hosszabb lesz.

    Próbából ültettem 2 káposztát peremmel, leszedés után tiszta volt, bünti sehol.

    3 jázmin peremmel, leszedés után majd 2 óra bünti.

    Lehet én vagyok süsü, de akkor sem értem! :s

    Post edited by .noni. (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Rájött már valaki, hogy hogyan működik a peremnövényeknél a bünti idő?
    Mert én még mindig nem, és az őrületbe kerget, hogy az egyszerre elültetett
    cuccok egyik fele lejár, a másik fele meg csak a leszedésnél kezd számolni.
    Ugyan az a mag, ugyan az a perem növény, mégis az egyik leszedés után "tiszta",
    a másik meg csak akkor kezd számolni. Hogy van ez?
    Előre is köszi.
    Szia! 
    A peremnövények titka: Ültetsz valamit. Annak van egy fix érési ideje. Ha az érési idő alatt peremnövényt teszel rá, akkor amennyi még hátra van az érési időből mikor rátetted, akkor a lejárat után annyi "büntetési" idő jár, amikor az új bevetett növénynek csak kis mennyiségét kapod a végén.
    Tehát a büntetés az attól függ, hogy mikor tetted rá, és mikor takarítasz be.
    Ádámmaci
    Macika, itt valami szerintem sincs rendben :(
    Kukoricára tettem peremnövényt, a büntetési idő ugye 5 perc. Ezután vetettem spec. vadvirágot, ami 30 perces. Amikor negyed óra múlva rávittem a kurzort a földre, akkor kiírta, hogy a büntetési idő 0, a termés 580 (kb), mert humuszolva is volt. Ezzel szemben amikor learattam, akkor csak 171 vadvirágot kaptam földenként; egész biztos, mert fölírtam papírra. Ez rendben van így?
  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Sziasztok!
    Végigböngésztem ezt a topikot, de a kérdésemre nem találtam választ, ezért most felteszem: a lovasrétről vissza lehet rakni a lovat az istállóba anélkül, hogy nemesitettem volna? Nálam ahányszor csak adok neki valamit, visszaugrik 7 napra a számláló, kezdi előről. Igaz, a karikában nő a lila sáv. De a szövinkből valaki a versenyző lovát küldte ki és szeretné visszakapni mikor kezdődik a verseny. Van erre lehetősége? Ő nem fórumozik, tőlem fogja megkérdezni  :(
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Végigböngésztem ezt a topikot, de a kérdésemre nem találtam választ, ezért most felteszem: a lovasrétről vissza lehet rakni a lovat az istállóba anélkül, hogy nemesitettem volna? Nálam ahányszor csak adok neki valamit, visszaugrik 7 napra a számláló, kezdi előről. Igaz, a karikában nő a lila sáv. De a szövinkből valaki a versenyző lovát küldte ki és szeretné visszakapni mikor kezdődik a verseny. Van erre lehetősége? Ő nem fórumozik, tőlem fogja megkérdezni  :(
    Ha 7 napig egyáltalán nem foglalkozik a rétre küldött lovával, akkor automatikusan visszakerül a saját istállóba.
    A másik lehetőség az, hogy gondozza, pároztatja, ha van neki megfelelő ló a szöviben, amit a rétre küldtek, s a pároztatás után egy lehetőleg jobb tulajdonságokkal rendelkező ló kerül az istállójába. Ez függ attól milyen lóval pároztatta és a ló gondozásától.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Rájött már valaki, hogy hogyan működik a peremnövényeknél a bünti idő?
    Mert én még mindig nem, és az őrületbe kerget, hogy az egyszerre elültetett
    cuccok egyik fele lejár, a másik fele meg csak a leszedésnél kezd számolni.
    Ugyan az a mag, ugyan az a perem növény, mégis az egyik leszedés után "tiszta",
    a másik meg csak akkor kezd számolni. Hogy van ez?
    Előre is köszi.
    Szia! 
    A peremnövények titka: Ültetsz valamit. Annak van egy fix érési ideje. Ha az érési idő alatt peremnövényt teszel rá, akkor amennyi még hátra van az érési időből mikor rátetted, akkor a lejárat után annyi "büntetési" idő jár, amikor az új bevetett növénynek csak kis mennyiségét kapod a végén.
    Tehát a büntetés az attól függ, hogy mikor tetted rá, és mikor takarítasz be.
    Ádámmaci
    Macika, itt valami szerintem sincs rendben :(
    Kukoricára tettem peremnövényt, a büntetési idő ugye 5 perc. Ezután vetettem spec. vadvirágot, ami 30 perces. Amikor negyed óra múlva rávittem a kurzort a földre, akkor kiírta, hogy a büntetési idő 0, a termés 580 (kb), mert humuszolva is volt. Ezzel szemben amikor learattam, akkor csak 171 vadvirágot kaptam földenként; egész biztos, mert fölírtam papírra. Ez rendben van így?
    Szia!

    Ha a büntetési idő alatt ültetsz, akkor azt még a büntetési mennyiséggel fogja díjazni. Ha viszont beszedtél s úgy jár le a büntetési idő, akkor már a normál mennyiséget fogja adni.
    Vagyis összefoglalva, ha büntetési idő alatt vetsz, azok a 70%-os büntetéssel fognak végződni, minden más esetben normál mennyiséget fog adni.

    Ádámmaci
  • Valéria55 (HU1)Valéria55 (HU1) Bejegyzések: 26
    Sziasztok!
    Végigböngésztem ezt a topikot, de a kérdésemre nem találtam választ, ezért most felteszem: a lovasrétről vissza lehet rakni a lovat az istállóba anélkül, hogy nemesitettem volna? Nálam ahányszor csak adok neki valamit, visszaugrik 7 napra a számláló, kezdi előről. Igaz, a karikában nő a lila sáv. De a szövinkből valaki a versenyző lovát küldte ki és szeretné visszakapni mikor kezdődik a verseny. Van erre lehetősége? Ő nem fórumozik, tőlem fogja megkérdezni  :(
    Ha 7 napig egyáltalán nem foglalkozik a rétre küldött lovával, akkor automatikusan visszakerül a saját istállóba.
    A másik lehetőség az, hogy gondozza, pároztatja, ha van neki megfelelő ló a szöviben, amit a rétre küldtek, s a pároztatás után egy lehetőleg jobb tulajdonságokkal rendelkező ló kerül az istállójába. Ez függ attól milyen lóval pároztatta és a ló gondozásától.
    Nagyon köszönöm a választ, továbbítom  :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!
    Végigböngésztem ezt a topikot, de a kérdésemre nem találtam választ, ezért most felteszem: a lovasrétről vissza lehet rakni a lovat az istállóba anélkül, hogy nemesitettem volna? Nálam ahányszor csak adok neki valamit, visszaugrik 7 napra a számláló, kezdi előről. Igaz, a karikában nő a lila sáv. De a szövinkből valaki a versenyző lovát küldte ki és szeretné visszakapni mikor kezdődik a verseny. Van erre lehetősége? Ő nem fórumozik, tőlem fogja megkérdezni  :(
    A mi szövinkben egy okos ember rájött a megoldásra, mert 7 nap alatt éhen dögleszteni a lovat csak azért, hogy visszakerüljön, embertelen, gazdaságtalan, szóval nem jó megoldás :(
    Sokkal egyszerűbb kilépni a szöviből. Ekkor a ló azonnal visszakerül az istállóba, utána meg visszalépni  a szövibe, persze ha visszaveszik ;)
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Rájött már valaki, hogy hogyan működik a peremnövényeknél a bünti idő?
    Mert én még mindig nem, és az őrületbe kerget, hogy az egyszerre elültetett
    cuccok egyik fele lejár, a másik fele meg csak a leszedésnél kezd számolni.
    Ugyan az a mag, ugyan az a perem növény, mégis az egyik leszedés után "tiszta",
    a másik meg csak akkor kezd számolni. Hogy van ez?
    Előre is köszi.
    Szia! 
    A peremnövények titka: Ültetsz valamit. Annak van egy fix érési ideje. Ha az érési idő alatt peremnövényt teszel rá, akkor amennyi még hátra van az érési időből mikor rátetted, akkor a lejárat után annyi "büntetési" idő jár, amikor az új bevetett növénynek csak kis mennyiségét kapod a végén.
    Tehát a büntetés az attól függ, hogy mikor tetted rá, és mikor takarítasz be.
    Ádámmaci
    Macika, itt valami szerintem sincs rendben :(
    Kukoricára tettem peremnövényt, a büntetési idő ugye 5 perc. Ezután vetettem spec. vadvirágot, ami 30 perces. Amikor negyed óra múlva rávittem a kurzort a földre, akkor kiírta, hogy a büntetési idő 0, a termés 580 (kb), mert humuszolva is volt. Ezzel szemben amikor learattam, akkor csak 171 vadvirágot kaptam földenként; egész biztos, mert fölírtam papírra. Ez rendben van így?
    Szia!

    Ha a büntetési idő alatt ültetsz, akkor azt még a büntetési mennyiséggel fogja díjazni. Ha viszont beszedtél s úgy jár le a büntetési idő, akkor már a normál mennyiséget fogja adni.
    Vagyis összefoglalva, ha büntetési idő alatt vetsz, azok a 70%-os büntetéssel fognak végződni, minden más esetben normál mennyiséget fog adni.

    Ádámmaci
    Köszi a választ. Mivel én nem így gondoltam, néhányszor már ráfizettem a dologra. Azért nem kellene a szöveget módosítani? Szerintem a büntetési idő mégsem 0, mert ha vetek egy hosszú búzát, és 6 óra múlva is megkapom a büntetési kis mennyiséget, akkor az nem nulla idő...
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    r0b33 mondta:
    Sokkal egyszerűbb kilépni a szöviből. Ekkor a ló azonnal visszakerül az istállóba, utána meg visszalépni  a szövibe, persze ha visszaveszik
    Meg ha nem sajnálja a keservesen megtermelt falu cuccait...
    Szerintem a büntetési idő mégsem 0, mert ha vetek egy hosszú búzát, és 6 óra múlva is megkapom a büntetési kis mennyiséget, akkor az nem nulla idő...
    Megpróbáltam grafikusan ábrázolni ezt a peremnövény-bünti idő-újravetés hármast hátha így világosabb lesz mindenki számára
    1. eset: A főnövénnyel egyidőben vetett peremnövénynél:
      • max mennyiségű peremnövény terem
      • max mennyiségű a peremnövényhez tartozó melléktermék
      • a büntiidőt kitöltő -70%-os termelés
      • a csökkentett termésmennyiséghez tartozó maximális mennyiségű melléktermék
    2. eset: A főnövényhez képest később vetett peremnövénynél:
      • időarányos mennyiségű peremnövény terem
      • időarányos mennyiségű a peremnövényhez tartozó melléktermék
      • a büntiidőt kitöltő -70%-os termelés
      • a csökkentett termésmennyiséghez tartozó maximális mennyiségű melléktermék
    3. eset: A főnövényhez képest később vetett peremnövénynél:
      • max mennyiségű peremnövény terem
      • max mennyiségű a peremnövényhez tartozó melléktermék
      • a büntiidőt meghaladó -70%-os termelés
      • a csökkentett termésmennyiséghez tartozó időarányos mennyiségű melléktermék
    4. eset: A főnövényhez képest később vetett peremnövénynél:
      • időarányos mennyiségű peremnövény terem
      • időarányos mennyiségű a peremnövényhez tartozó melléktermék
      • a büntiidőt meghaladó -70%-os termelés
      • a csökkentett termésmennyiséghez tartozó időarányos mennyiségű melléktermék
    1. Én nem próbáltam ezt a megoldást, aki meg próbálta, az nem említette, hogy elvesztek a cuccai.
    2. Robi, nagyon köszönöm, hogy fáradoztál a magyarázattal, de én ilyen mélyen nem akarom beleásni magamat, de talán másoknak hasznos lesz.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 03.05.2017
    Porrima (HU1) mondta:
    Köszi a választ. Mivel én nem így gondoltam, néhányszor már ráfizettem a dologra. Azért nem kellene a szöveget módosítani? Szerintem a büntetési idő mégsem 0, mert ha vetek egy hosszú búzát, és 6 óra múlva is megkapom a büntetési kis mennyiséget, akkor az nem nulla idő...
    Szia Gyuri! :)

    A bűntetési idő lejárt akkor, ezt jól mondja Kriszti. Viszont hatással van még arra a növényre, amit a bűntetési időn belül vetsz a földbe akkor is, ha az új növény érési ideje hosszabb, mint a hátra lévő bűntetési idő. Ezt viszont Robi gyönyörűen levezette. :)

    2. Robi, nagyon köszönöm, hogy fáradoztál a magyarázattal, de én ilyen mélyen nem akarom beleásni magamat, de talán másoknak hasznos lesz.

    Azt gondolom, ha valaki érdemleges választ akar adni a kérdezőknek, muszáj beleásnia magát a témába és megérteni. :) Máskülönben milyen segítséget tudsz nyújtani? :)

    Zsu

Sign In to comment.