Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban Tippek és Trükkök

Yarnacle (szövihajó)- kisokos

bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
Sziasztok!

Ezt a beszélgetést azért szeretném indítani, hogy ide gyűjthetnénk az apró okosságokat az új hajóval kapcsolatban. Szeretnék mindenkit megkérni, hogy írja ide azokat a dolgokat, amiket megtapasztalt (akár a tesztfarmon) és a hivatalos leírásban nincs rá válasz, vagy nem egyértelmű.

köszi


ui: Szeretném elkerülni, hogy beszélgetés jellege legyen, és használhatatlan lenne.

Hozzászólások

  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Illetve ha valaki tudja, írja ide, hogy

    Mitől függ, kapunk-e lehetőséget személyes ajándékra, mert nálunk nem mindenkinek jelenik meg a spéci termékek beadásának lehetősége.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Illetve ha valaki tudja, írja ide, hogy

    Mitől függ, kapunk-e lehetőséget személyes ajándékra, mert nálunk nem mindenkinek jelenik meg a spéci termékek beadásának lehetősége.
    Ha megfelelő mennyiségű árut pakolsz be a hajóba, és eljutsz az első pipáig a boldogságmérővel, akkor megnyílik az állandó farmos termékek beadásának lehetősége is.
  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    Sziasztok!
    Mi beadtunk mindent a hajójavításhoz, meg spéci ajándékokból is, virágcsokor, ponty pogácsa, stb. Hol és hogyan vehető át ajándék, mert semmit sem adott nekünk a kapitány.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    bjoe68 (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Mi beadtunk mindent a hajójavításhoz, meg spéci ajándékokból is, virágcsokor, ponty pogácsa, stb. Hol és hogyan vehető át ajándék, mert semmit sem adott nekünk a kapitány.

    Nekem az a tapasztalatom, miután pakoltam a hajóba, utána frissítenem kell, hogy az inaktív (szürke) ajándékdoboz végre kék legyen (aktív) és át tudjam venni azt a "fantasztikusan szuper ajándékot" érte.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    szerkesztette ezt: 22.04.2017
    Én úgy gondolom, hogy a hajó elmegy és a következő kikötéskor hozza az ajándékot.

    Azt kell elcsípni reggel 7-ig. Nekem eddig így volt.
    :)

    De Zsu ötletét is kipróbálom, mert az megváltaná az életünket, ha azonnal átvehetnénk az ajándékot.
  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    A suttyó kapitánynak mindenből maximumot adtunk, és a legjobb barátjaként hozott ajándékba 2 db ibolyát, 1 ananász magot és 10 malac kaját. A mostani javításhoz szövetet kér valóban amit még gyártani nem tudunk úgyhogy ez a kör kimarad. Azt gondoltam legalább hoz dísztárgyat, hogy ne legyen az egész falu erősen minuszosban a fejlesztések miatt. Ezt érdemes lenne átgondolni a fejlesztőknek, mert senkit nem fogja érdekelni ez a kapitányozás.
  • Herkulesfarm (HU1)Herkulesfarm (HU1) Bejegyzések: 10
    bjoe68 (HU1) mondta:
    A suttyó kapitánynak mindenből maximumot adtunk, és a legjobb barátjaként hozott ajándékba 2 db ibolyát, 1 ananász magot és 10 malac kaját. A mostani javításhoz szövetet kér valóban amit még gyártani nem tudunk úgyhogy ez a kör kimarad. Azt gondoltam legalább hoz dísztárgyat, hogy ne legyen az egész falu erősen minuszosban a fejlesztések miatt. Ezt érdemes lenne átgondolni a fejlesztőknek, mert senkit nem fogja érdekelni ez a kapitányozás.
    Helló! Sziasztok!
    Mi nem tudunk mindent odaadni a kapitánynak,de abból a kevés ajándékból mindig van választási lehetőségünk:


    A felhozatal itt még eléggé jó,de ha nincs az összes anyag beadva,egyre kevesebbet kínál fel.

  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!


    Ma igyekeztem megpakolni a hajót. Be is adtam annyit, hogy megnyílt a lehetőség a személyes ajándékra. Viszont ott csak az egyiknél volt lehetőségem termékeket beadni, a másiknál szürke maradt az ajándékozós gomb, pedig volt a termékekből a raktáron. Megnéztem. Takarítottam, stb, visszaléptem, de nem engedett beadni. Tudja esetleg valaki, hogy mi lehetett a baj?


    köszi
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Ma úgy jött meg délután a hajó, hogy alig volt rossz. kb 10%-osan. Csak 1-2 ember tudott belepakolni és máris 0 lett. El is keseredtem, hogy nem lesz személyes dobozom, de most meg valahogy pont volt lehetőség betenni a pékség, halkajálda termékeit. Ezért tudtam annyit adni, hogy lett személyes dobozom is.

    Nem tudom, hogy itt megint valami hiba keletkezett, vagy ez így normális működésnek számít?
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Nálunk most egész jól meg lehet már pakolni a hajót. (Gondolom ez a csökkentett mennyiségeknek is köszönhető és hogy a szövetet kivették.)
    A személyes ládában nagyon jó dolgokat lehet kapni: lila tápot, szerszámos ládát, zsetont, gereblyét...
    Én mindig több lépésben rakodom, hogy a többieknek is legyen lehetősége: ezresével, százasával, amiből kevés van tízesével. És közben figyelgetem, hogy hol tart a barátságmérő, vagy ad-e még plusszokat.
    A pékség, virágbolt, halkajálda cuccait tízesével rakom be és így is szép ajándékokhoz lehet jutni. Arany nélkül. :)
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni azoktól, akik már megvalósították, hogy ha fejlesztjük a szövihajót, mi történik?

    köszi
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni azoktól, akik már megvalósították, hogy ha fejlesztjük a szövihajót, mi történik?

    köszi
    Szia BKatica!
    Ha fejlesztitek a faluban a Kalandor hajóját, akkor nagyobb darabszámban kér árút, de több jutalmat is ad érte. Nem csak kis sütiket, kis virágokat lehet adni, hanem komolyabb dolgokat is a pékségből, a Sellő öbölből is.
    Még teljesíthető nálunk elég könnyen a kívánságlista, de a következő fejlesztést még meggondoljuk.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Nagyon köszönöm a választ, akkor már le is hűtöm magam. Eddig nagyon kíváncsi voltam, de szerintem nálunk még az 1. szinten sincs mindig megjavítva a hajó. Főleg mióta megváltoztatták a peremnövények működését.

    Valószínűleg mi is várunk.

    köszi
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!
    Mivel még mindig nem mertük a hajónkat 2-es szintre fejleszteni, itt érdeklődnék a javításhoz kért mennyiségek felől.
    Meg tudja valaki mondani, aki kb 30-35 tagú szövetkezetben játszik és már 2-es szintre fejlesztették a hajójukat, hogy kb miből mennyit kér?
    Úgy tudom, hogy a kért mennyiség függ a tagok számától is.

    köszi
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Szia Katica!
    Mi igaz kicsit többen vagyunk, 50-en, de nem biztos, hogy a létszám döntene a kért mennyiségről. A mi falunk 86-os szinten van, a hajó 2-esen. Ma este a következőket kérte.:
    hajótest: 91kötél, 6960 bambusz, 1785 nyárfa, 696 szög, 4640 lucfenyő
    ellátmányraktár: 744 tölgyfa, 154 gyanta, 3174 lucfenyő, 477 gumilatex. 1221 nyárfa
    fülke: 173 gyanta, 5340 bambusz, 534 szög, 835 tölgyfa, 2967 fűzfavessző
    Hátha tudtam kicsit segíteni a döntésben. Mi tovább tuti nem fejlesztjük.

  • Hannahmontana (HU1)Hannahmontana (HU1) Bejegyzések: 41
    Sziasztok !
    Annyit tennék még hozzá ehhez a témához, hogy ha vannak olyan játékosok akik úgy kapják a hajót, hogy már teljesen fel van töltve, nyugodtan nyissák le , kukkantsanak be mert még úgy is tudnak berakni egyéb dolgokat ami után majd mikor legközelebb jön a kalandor, személyes ellátmányos dobozt is kapnak . Tehát a szövetkezetnek arra kell törekednie, hogy legalább az egyik rész fel legyen töltve teljesen, mert még úgy is szert lehet tenni személyes ellátmányos dobozra . A különleges termékekből én általában 100-200 db.-ot szoktam beadni s máris teljes a saját csomag, ami akkor teljes ha már 9 db. van belőle. Nálunk is 2-es a hajó s már tejszínes sütit , mézkrémet , a sellőöbölből meg aranymakrahalast is lehet beadni.
    Remélem segítségetekre lesz ez a néhány gondolat. :)
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Mindkét információ jól jött. :)


  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hali
    Nálunk érdekes dolog történt.Fejlesztettük a mólót 2 es szintre és fejlődött is.Majd amikor bejött az első hajó és ráklikkeltem visszaállt 1 es szintre az egész.(mindenkinél).Írtunk a supportnak,de még semmi reakció.
    Viszont mi szinte soha nem javítjuk meg a hajót,de hoz ajit így is :D Jó levon 1-2 dolgot,azaz nem 10 et,hanem 8 at kapunk dolgokból,de annyi baj legyen.Ezzel szemben azt írja (még nem tudom mert visszaállt 1 es szintre),hogy ha fejleszted a mólót,akkor több ajit fog hozni,azaz több kockában lesz ajándék.Ha így van,akkor engem nem nagyon zavar a javításhoz kért cucc,hisz ha javítjuk,ha nem,akkor is 2x jön 1 nap :D
    De lehet tévedek,majd meglátjuk.
  • Hannahmontana (HU1)Hannahmontana (HU1) Bejegyzések: 41
    Szia !
    Megnéztem, nem állt vissza, ha megfigyeled, már más a formája s ha rámész a fejlesztésre már a 3-adik szint következik biztosan csak úgy nem mutatja ha ráviszed a kurzort. Nálunk is így van.
    Amúgy elnézést kérek , a múltkori beirásomnál már 3-as volt a hajó, nem 2-es.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Hannah
    Sajna nálunk totálisan visszaállt.A mólóra ha ráviszem a kurzort 1 es szintű.Ha jön a hajó,pici hajó jön,azaz 1-es szintű.Ha belépek a fejlesztésbe,akkor azt mutatja,hogy jelenleg 1 es szintű és 2 re fejleszthetjük.Viszont már a 2-ről 3 ra cuccot kéri.Tehát a mi mólónk biztosan 1 es szintű sajna :( Remélem hamar javítja a support.
  • Hannahmontana (HU1)Hannahmontana (HU1) Bejegyzések: 41
    Pedig innen nézve 2-es,mint írtam, megnéztem a tieteket.Ha rámész a fejlesztésre, a baloldali ablakban van, hogy jelenleg hanyas szintű, a jobb oldali ablakban, hogy hanyas szint lesz ha tovább fejlesztitek.
  • Hannahmontana (HU1)Hannahmontana (HU1) Bejegyzések: 41
    Most megnéztem ismét és most 1-es, pedig az elött tényleg 2-esnek látszott. :o:s:|
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 17.10.2017
    Szia Hannah
    Én akármerről nézem,ez 1 es szintű.

    http://prntscr.com/gydpea

    http://prntscr.com/gydpob

    http://prntscr.com/gydpxl

    http://prntscr.com/gydrpk

    Nem tom,hogy maga a háznak hogy kell kinézni,de az első képen jól látni,hogy a minihajó áll be.
    a kettes képen az infó ablak van.Annak oda kell álljon,amekkora az épület szintje,de itt 1 est mutat
    a hármas képen a bővítésünk van,ami azt mutatja,hogy 1 ről építjük 2 re.
    a 4 es képen mutatja kívülről is,hogy ha fejlesztenénk 36 óra lenne (ezt most csináltuk meg).A helyes kép 48 órát kéne mutasson.
    Tehát ha vmit nem jól értelmezek az előfordulhat,de akkor mondjátok meg légyszi,hogy ez a móló mitől 2 es szintű,mert én sehogyan sem vágom.Ha ismét fejlesztem is minden így marad,csak 3 as szintű lesz,amiről csak én és a csapatom fog tudni?Mert őszintén megmondom,hogy nem tudom mi a különbség a szintek között,mert kb fél órán át volt más a külseje,amíg meg nem érkezett a nagyobb hajócska és rá nem klikkeltem.Ott visszaállt és azóta is olyan.Tehát ha ez így normális...Jah és akkor mindig 36 órán át fogjuk fejleszteni?Mert most megint ezt írja.Vagy lélekben már 2 es szintű,csak kivitelre 1 es?
    Köszi ha ezt elmagyarázzátok nekünk,mert mi értetlenül állunk a helyzet lefolyása előtt.


    De egyébként nálunk Roxiban ez nem újdonság,hisz mutat olyanokat pl a hírességek csarnoka,hogy öröm ránézni
    Pl a mólónál már túlvagyunk a 3 as bővítésen is.

    http://prntscr.com/gyfctj

    A lovirétünk pedig már maxos :D

    http://prntscr.com/gyfd42
    http://prntscr.com/gyfdg6
    http://prntscr.com/gyfdou

    Szóval hogy nálunk mit mutat és mi az ami tény és való.... :D Ez Roxi


    Post edited by bourges (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok!


    Ma igyekeztem megpakolni a hajót. Be is adtam annyit, hogy megnyílt a lehetőség a személyes ajándékra. Viszont ott csak az egyiknél volt lehetőségem termékeket beadni, a másiknál szürke maradt az ajándékozós gomb, pedig volt a termékekből a raktáron. Megnéztem. Takarítottam, stb, visszaléptem, de nem engedett beadni. Tudja esetleg valaki, hogy mi lehetett a baj?


    köszi
    az ajándékozós gomb akkor szürke, amikor a barátságmutató a maximumon van, akkor többet már nem lehet és nincs is értelme ajándékozni.
    Ma úgy jött meg délután a hajó, hogy alig volt rossz. kb 10%-osan. Csak 1-2 ember tudott belepakolni és máris 0 lett. El is keseredtem, hogy nem lesz személyes dobozom, de most meg valahogy pont volt lehetőség betenni a pékség, halkajálda termékeit. Ezért tudtam annyit adni, hogy lett személyes dobozom is.

    Nem tudom, hogy itt megint valami hiba keletkezett, vagy ez így normális működésnek számít?
    Ha a szövi többi tagjai már kijavították a hajó három része közül bármelyiket, akkor ott már lehet személyes adományt tenni, és akkor jön személyes ajándék is.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Mi most fejlesztettük a hajót 2-es szintre és minden rendben van vele. Ami változás, hogy szerintem több szöget, gyantát  és kötelet kér, mint korábban, valamint bejött a gumilatex is a javításhoz szükséges anyagok közé.
    Mindezt +1 "közös ellátmányos" zsákocskáért. (Jellemzően mag.)

    A személyes ellátmányos dobozért az adományozható dolgok között már kér tejszínes sütit, rom.csokrot, almáspitét, parfümöt, valamint édes-savanyú csukát is. Sajnos nem veszi figyelembe, hogy az adott játékos tud-e olyat gyártani, így a kis szintű játékosoknál ez gond. Minőségileg nem változott a hozott ajándék.

    Valóban ügyelni kell a hajó minél teljesebb megjavítására, mert simán szükség lehet összesen 20 000 ilyen-olyan fára is. Mindehhez 35-en vagyunk.

    bkatica

  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan szövi, ahol "elvesztették" a szövihajót. Tehát nem tudták megjavítani eléggé.
    Ezzel kapcsolatban érdekelne,hogy pontosan mennyire veszti el a szövetkezet a megjavítás esélyét, jár-e valamennyire egyáltalán? Miből mennyit kér a megjavításhoz?

    Van valakinek tapasztalata?

    köszi

    bkatica

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt