Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Szövetkezeti faluval kapcsolatos kérdések

BGergely (HU1)BGergely (HU1) Bejegyzések: 1
szerkesztette ezt: 19.04.2017 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban
Sziasztok!

Mi alapján működik a boldogság a szövetkezeti faluban?
Nem találok semmilyen módot, lásd a többi farmon - dísztárgy, hogy befolyásolni lehessen.
Ráadásul megnézve nem is ugyanaz a boldogságszint szövetkezeti tagoknál nézve.
Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
«1345

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Mi alapján működik a boldogság a szövetkezeti faluban?
    Nem találok semmilyen módot, lásd a többi farmon - dísztárgy, hogy befolyásolni lehessen.
    Ráadásul megnézve nem is ugyanaz a boldogságszint szövetkezeti tagoknál nézve.
    Szia!

    Jelenleg mindenkinél egyéni falu bp van. Ki mennyi olyan díszt helyezett ki a 3 állandó farmjára, aminek van falu bp-je is. Ezeket összeadja. De az épületek fejlesztésekor a falu bp-det csökkentik az építések. Olyan, mint a házak esetén.
    Mivel a falu építési szintje azonos, de a díszek bp-je nem azonos, emiatt tér el a falu bp a tagoknál.

    Ádámmaci
  • Borika47 (HU1)Borika47 (HU1) HU1 Bejegyzések: 10
    Ha termelek a falu részére  pl/ bambuszt v. más terméket/ miért kell eladnom a fő farmra megtermel pl. búzát, vagy  káposztát  Miért nem  tudom learatni. mivel  nincs tele.  Ez szerintem így nem jó..

    de ha  el adom a terményt akkor sem  tudom learatni    
     Borika47

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Ha termelek a falu részére  pl/ bambuszt v. más terméket/ miért kell eladnom a fő farmra megtermel pl. búzát, vagy  káposztát  Miért nem  tudom learatni. mivel  nincs tele.  Ez szerintem így nem jó..

    de ha  el adom a terményt akkor sem  tudom learatni    
     Borika47


    Szia! :)

    Ha nem tudod learatni, akkor valamiből többleted lesz az aratással. Vagy a fő növény vagy a peremnövény vagy a mellékes felröppenő (pl. szikla) biztosan túllépné a megengedett keretet.

    Zsu
  • szilvi19 (HU1)szilvi19 (HU1) Bejegyzések: 39
    Sziasztok! Az jutott az eszembe a faluban miért nem járkálnak a munkások úgy mint a többi farmon és adnak buborékokkal ajándékokat? Jó lenne :) 
  • sbt00 (HU1)sbt00 (HU1) Bejegyzések: 4
    A termö földeket nem lehet learratni mert azt jelzi tele a csür de az üres -.-ˇ  :neutral:
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    sbt00 (HU1) mondta:
    A termö földeket nem lehet learratni mert azt jelzi tele a csür de az üres -.-ˇ  :neutral:
    Nem biztos, hogy abból van sok, amit jelez a betakarításkor. Nézd meg, lehet, hogy az elvetett fő növényből van közel a csűr kapacitásához, de az is lehet, hogy a peremnövényből van sok, s már nem férne bele a csűrbe. Nézd végig mindkettőt, s a farmkezelőben tudsz eladni belőle, ha sok lenne...
    Nálam ma reggel azt hozta fel, hogy nem fér be a peremnövény, de valójában a búza nem fért már bele a csűrbe, mert közel volt a csűr teljes kapacitásához, s adtam el búzát, s be tudtam szedni.

    Ádámmaci
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    sbt00 (HU1) mondta:
    A termö földeket nem lehet learratni mert azt jelzi tele a csür de az üres -.-ˇ  :neutral:

    Szia! :)

    Nálam továbbra is a kijelzéssel van gond. Nem annyi van valójában a termőföldben, mint amit mutat a beérés után az információs tábla. Nézd meg az alábbit, hátha neked is segít:

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3485636/#Comment_3485636

    Zsu
  • sbt00 (HU1)sbt00 (HU1) Bejegyzések: 4
    sbt00 (HU1) mondta:
    A termö földeket nem lehet learratni mert azt jelzi tele a csür de az üres -.-ˇ  :neutral:
    Nem biztos, hogy abból van sok, amit jelez a betakarításkor. Nézd meg, lehet, hogy az elvetett fő növényből van közel a csűr kapacitásához, de az is lehet, hogy a peremnövényből van sok, s már nem férne bele a csűrbe. Nézd végig mindkettőt, s a farmkezelőben tudsz eladni belőle, ha sok lenne...
    Nálam ma reggel azt hozta fel, hogy nem fér be a peremnövény, de valójában a búza nem fért már bele a csűrbe, mert közel volt a csűr teljes kapacitásához, s adtam el búzát, s be tudtam szedni.

    Ádámmaci
    oké sikerült köszi :smile: szépp napot jó játékot :blush:
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Én továbbra is javasolnám hogy adjanak olyan díszeket az eventeknél meg egyébként aminek van szövi falu boldogságpont értéke.
    Tudom hogy a sziget homokvára ad, de dolgozó ember aki munkába jár, jó ha az első díszt megszerzi, és
    bizony 5 ponttal havonta nem sokra megy. Én akárhányszor próbáltam a 2. dísz még sosem lett meg. Most hogy közben elindult a falu bevallom nem az volt a fontos mint vezető. (már tudom hogy hiba volt)
    Az eventeket azért többen megtudják csinálni legfeljebb nem a legnehezebbet választja.
    Lehetne ezen még egy kicsit gondolkodni, de vagy a falufejlesztésekkel állunk le, vagy megint átmegyünk mínuszba.
    Nagyon jól jött az a 20 pont amit adtak (jaj de jó volt) de hol van már?
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok!

    Én továbbra is javasolnám hogy adjanak olyan díszeket az eventeknél meg egyébként aminek van szövi falu boldogságpont értéke.
    Tudom hogy a sziget homokvára ad, de dolgozó ember aki munkába jár, jó ha az első díszt megszerzi, és
    bizony 5 ponttal havonta nem sokra megy. Én akárhányszor próbáltam a 2. dísz még sosem lett meg. Most hogy közben elindult a falu bevallom nem az volt a fontos mint vezető. (már tudom hogy hiba volt)
    Az eventeket azért többen megtudják csinálni legfeljebb nem a legnehezebbet választja.
    Lehetne ezen még egy kicsit gondolkodni, de vagy a falufejlesztésekkel állunk le, vagy megint átmegyünk mínuszba.
    Nagyon jól jött az a 20 pont amit adtak (jaj de jó volt) de hol van már?
    szia
    bár én eventet a falu bevezetése óta nem csináltam, de az egyik játékosom azt mondta, ha 5-ös szintet csinálsz, akkor 5 FBP-t ad a dísz
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Én továbbra is javasolnám hogy adjanak olyan díszeket az eventeknél meg egyébként aminek van szövi falu boldogságpont értéke.
    Tudom hogy a sziget homokvára ad, de dolgozó ember aki munkába jár, jó ha az első díszt megszerzi, és
    bizony 5 ponttal havonta nem sokra megy. Én akárhányszor próbáltam a 2. dísz még sosem lett meg. Most hogy közben elindult a falu bevallom nem az volt a fontos mint vezető. (már tudom hogy hiba volt)
    Az eventeket azért többen megtudják csinálni legfeljebb nem a legnehezebbet választja.
    Lehetne ezen még egy kicsit gondolkodni, de vagy a falufejlesztésekkel állunk le, vagy megint átmegyünk mínuszba.
    Nagyon jól jött az a 20 pont amit adtak (jaj de jó volt) de hol van már?
    szia
    bár én eventet a falu bevezetése óta nem csináltam, de az egyik játékosom azt mondta, ha 5-ös szintet csinálsz, akkor 5 FBP-t ad a dísz

    Szia Liz! :)

    Ezt olvastam már tőled korábban is. Akkor is néztem nagy szemekkel, mert én a 6-ost csinálom mindig, és nem adott az Ázsia falusi boldogságpontot, de a mostaninak sincs. :) Csináljatok már róla egy képernyőképet. :) (Te is tudsz kívülről csinálni a kirakott dekorról úgy, hogy az info tábla rajta van).

    Köszi előre is. :)

    Zsu
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    Szia Liz! :)

    Ezt olvastam már tőled korábban is. Akkor is néztem nagy szemekkel, mert én a 6-ost csinálom mindig, és nem adott az Ázsia falusi boldogságpontot, de a mostaninak sincs. :) Csináljatok már róla egy képernyőképet. :) (Te is tudsz kívülről csinálni a kirakott dekorról úgy, hogy az info tábla rajta van).

    Köszi előre is. :)

    Zsu
    oké
    megnézem, mert engem is érdekel, de szrtm csak elnézte
    sokan még nem tudják beazonosítani a FBP-s "jelet" a díszeknél. ilyen hamar szrtm se csinálták meg, mert akkor valszeg a Tájépítésszel is lehetne fejleszteni
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Liz65 (HU1) mondta:
    oké
    megnézem, mert engem is érdekel, de szrtm csak elnézte
    sokan még nem tudják beazonosítani a FBP-s "jelet" a díszeknél. ilyen hamar szrtm se csinálták meg, mert akkor valszeg a Tájépítésszel is lehetne fejleszteni

    Köszönöm szépen. :) Így elejét vehetjük a félre értésnek és a téves infó továbbításának. :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 21.04.2017

    Köszönöm szépen. :) Így elejét vehetjük a félre értésnek és a téves infó továbbításának. :)
    nos... mint sejtettem, sajna elnézte a társam, 5-ös minőségű, nem FBP-s
    még szoknunk kell a falu boldogságos dísz jelzését :)
    tehát egyenlőre még semmi ilyesmi, nem lehetséges ilyen díszeket szerezni, se a Tájépítésszel fejleszteni :(
    valszeg 1-2 hét lesz, mire átdolgozzák ezeket a díszeket

    viszont ez valós, ellenőriztem is
    mi bronzban vagyunk és a végén levő dísz 5 FBP-t ad
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Liz65 (HU1) mondta:
    nos... mint sejtettem, sajna elnézte a társam, 5-ös minőségű, nem FBP-s
    Köszönöm még egyszer. :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Köszönöm még egyszer. :)
    nm :)
    nekem is fura volt ilyen rövid határidővel
    és persze.... lila... lila
    talán más szint kellett volna kitalálni :)
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Én továbbra is javasolnám hogy adjanak olyan díszeket az eventeknél meg egyébként aminek van szövi falu boldogságpont értéke.
    Tudom hogy a sziget homokvára ad, de dolgozó ember aki munkába jár, jó ha az első díszt megszerzi, és
    bizony 5 ponttal havonta nem sokra megy. Én akárhányszor próbáltam a 2. dísz még sosem lett meg. Most hogy közben elindult a falu bevallom nem az volt a fontos mint vezető. (már tudom hogy hiba volt)
    Az eventeket azért többen megtudják csinálni legfeljebb nem a legnehezebbet választja.
    Lehetne ezen még egy kicsit gondolkodni, de vagy a falufejlesztésekkel állunk le, vagy megint átmegyünk mínuszba.
    Nagyon jól jött az a 20 pont amit adtak (jaj de jó volt) de hol van már?
    szia
    bár én eventet a falu bevezetése óta nem csináltam, de az egyik játékosom azt mondta, ha 5-ös szintet csinálsz, akkor 5 FBP-t ad a dísz
    Én itt konkrétan a sziget eventekre gondoltam. Homokvár első fejezet 5 pont de a harmadik már 20 pont. De ki éri le?
    A heti eventeknél én nem látok bp-t az ötödik szintet csinálom de nincs falu bp.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Én itt konkrétan a sziget eventekre gondoltam. Homokvár első fejezet 5 pont de a harmadik már 20 pont. De ki éri le?
    A heti eventeknél én nem látok bp-t az ötödik szintet csinálom de nincs falu bp.
    sajnos tegnap kiderült, h a játékos, akitől hallottam, h ad a téma event 5-ös nehézségi szintje 5 FBP-t, elnézte,
    összetévesztette a jelet a minőséggel
    mondjuk lehetne más színű a FBP
    és persze szuper jó lenne, ha a téma eventek 5 és 6-os nehézségi szinten adnának FBP-t. akkor talán többen csinálnánk újra, mert már elég uncsi éveken keresztül u. azok vannak
  • anyaföld (HU1)anyaföld (HU1) Bejegyzések: 26
    Szisztok! Miért nem enged a főfarmon peremnövényt ültetni?
  • tomtay78 (HU1)tomtay78 (HU1) HU1 Bejegyzések: 163
    Szisztok! Miért nem enged a főfarmon peremnövényt ültetni?
    Szia!
    Van amikor nem engedi,próbáld ki,hogy átmész másik földre és visszajössz,vagy kevés a faludollár hozzá.Nekem az oda-vissza lépkedés bevált.
    Ha neked nem,takaríts a gépbe,ccleanerrel.
  • jogobella (HU1)jogobella (HU1) Bejegyzések: 5
    Sziasztok!
    A mólóval kapcsolatosan lenne kérdésem. Most a hajó hajnal 2-kor és délután 2-kor érkezik, majd 5 óra múltán távozik. Az érkezési idő vagy a távozási idő fix? Vagy meg lehet úgy pakolni, hogy 2-kor érkezzen 7 órát töltsön a mólónál és 5 órát a tengeren? Megírnátok hogy jár nálatok? Köszönöm!


  • Babra falu 63 (HU1)Babra falu 63 (HU1) Bejegyzések: 32
    Sziasztok!
    Valaki megtudná írni, hogy kell a halat megpucolni a hínárárt?
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok!
    A mólóval kapcsolatosan lenne kérdésem. Most a hajó hajnal 2-kor és délután 2-kor érkezik, majd 5 óra múltán távozik. Az érkezési idő vagy a távozási idő fix? Vagy meg lehet úgy pakolni, hogy 2-kor érkezzen 7 órát töltsön a mólónál és 5 órát a tengeren? Megírnátok hogy jár nálatok? Köszönöm!

    szia
    véleményem szrtn az első dobozkával, a hajótest építésével tudod szabályozni
    nálunk most 7:45 óra az utazási idő és 4:15 perc a rakodás. ehhez jelenleg 73%-os szinten van a javítás
    ha nem javítod maxra, akkor több időt tölt a tengeren. ezt ki kell silabizálnotok, hány %-osra érdemes javítani, h mindenki a gépnél legyen az érkezésekor

    Sziasztok!
    Valaki megtudná írni, hogy kell a halat megpucolni a hínárárt?
    szia
    a horgászszintednek kell 61-esnek lenned, h bizonyos ételek elkészítésekor kapj hínárt
    a Sellő öbölnek meg legalább 4-es szinten
  • Babra falu 63 (HU1)Babra falu 63 (HU1) Bejegyzések: 32


    Sziasztok!
    Valaki megtudná írni, hogy kell a halat megpucolni a hínárárt?
    szia
    a horgászszintednek kell 61-esnek lenned, h bizonyos ételek elkészítésekor kapj hínárt
    a Sellő öbölnek meg legalább 4-es szinten
    Köszi! Most 31-es. Soha nem lesz annyi. Kb 10 év múlva :)))
  • Red Wolf (HU1)Red Wolf (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    szerkesztette ezt: 24.04.2017
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok!
    Valaki megtudná írni, hogy kell a halat megpucolni a hínárárt?
    szia
    a horgászszintednek kell 61-esnek lenned, h bizonyos ételek elkészítésekor kapj hínárt
    a Sellő öbölnek meg legalább 4-es szinten

    És nem kell megtisztítani ,hanem a hínár felröppenő lesz.
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Köszi! Most 31-es. Soha nem lesz annyi. Kb 10 év múlva :)))
    és?..... sietsz valahova? nem ráérsz? :smiley:

    És nem kell megtisztítani ,hanem a hínár felröppenő lesz.
    na látod Babra? Red már rég elérte ezt a szintet :)
    szal..... fel a fejjel, ne add fel és 1x csak te is ott leszel a 61-es szinten. max kérj Red-től tanácsot :)

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 24.04.2017
    Szisztok! Miért nem enged a főfarmon peremnövényt ültetni?

    Szia! :)

    Milyen növény mellé próbáltál peremnövényt tenni? Mert sima lucerna, sima vadvirág és sima karórépa mellé nem lehet.

    Zsu
  • Margit54 (HU1)Margit54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 652
    Szisztok! Miért nem enged a főfarmon peremnövényt ültetni?

    Szia! :)

    Milyen növény mellé próbáltál peremnövényt tenni? Mert sima lucerna, sima vadvirág és sima karórépa mellé nem lehet.

    Zsu
    Zsuzsi! Én a karó répa mellé tudok perem növényt ültetni. Csak a vadvirág, és lucerna mellé nem engedi.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Zsuzsi! Én a karó répa mellé tudok perem növényt ültetni. Csak a vadvirág, és lucerna mellé nem engedi.
    szia Margit itt is
    a luci és gaz mellé nem is fogsz tudni soha, mivel rövid érésűek
    max ha spec formájában rakod a földbe :)
  • FreeLiszek.lasz (HU1)FreeLiszek.lasz (HU1) HU1 Bejegyzések: 24
    Sziasztok!
    A kihívásokkal nyert medálokat össze lehet gyűjteni,vagy minden héten el kell költeni?

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt