Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-04-12]Lovas rét, Szövetkezeti liga, Yarnacle

1714

Hozzászólások

  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    szerkesztette ezt: 19.04.2017
    Szia 1Pirkómirkó!

    Először az alattatok lévővel folyó versenyt fejezzétek be, így megtartjátok a helyeteket és folyhat a küzdelem tovább a felettetek lévővel.

    Ez csak akkor nem lesz így, ha a felettetek lévő is küzd az őfelette lévővel és gyorsabban nyer. (Azt, hogy küzd-e vele, lehet látni a dombon.)

    + kaptok a visszahívásos győzelemért is jutalmat.
  • bakter (HU1)bakter (HU1) Bejegyzések: 73
    Sziasztok! :) Lejárt az ásványgyár fejlesztése,de nem nyílik ki a lakat,hogy a következő fejlesztés cuccait be tudjuk tenni! :(
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    bakter (HU1) mondta:
    Sziasztok! :) Lejárt az ásványgyár fejlesztése,de nem nyílik ki a lakat,hogy a következő fejlesztés cuccait be tudjuk tenni! :(

    Szia! :)

    Ez csak nálad gond vagy a csapattársaidnál is?

    Zsu
  • 1Pirkómirkó (HU1)1Pirkómirkó (HU1) HU1 Bejegyzések: 19
    Ádámmaci !
    Köszönöm a választ.Közben  megoldódott.Legyőztük azt a csapatot ,aki bennünket visszahívott, megkaptuk érte a jutalmat. Maradt a mi kihívottunk, őket is legyőztük ,ezért is járt a jutalom-
    Üdv. szép napot 1Pirkómirkó
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    Sziasztok!
    Azt szeretném megkérdezni, hogy megy a faluliga, de a másik szövi ( 94 szint) nem mutat semmit minden 0-ás?? mi lassan végzünk, de náluk nem mutat semmit.. pedig vannak egy páran a szövijükbe. nem hiszem el hogy senki nem arat se tejet, se tojást se mandulát??

    Ha valakinél ez a hiba van irjon erről..



    Köszönöm: Mircipirci
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Visszavonom a korábbi hőbörgésemet, valószínűleg jól számol a heti kokárdaszámoló.

    Az volt a probléma, hogy amikor új hét kezdődött, nem vettem észre, hogy már többször kell teljesíteni a szinteket, tehát nem elég 1x győzni pl malacban, hanem 2x - 3x kell, és úgy tűnik, az összteljesítményt számolja az indulás óta.

    Még kevés versenyen vagyunk túl, csináltam táblázatot az eredményeinkből és szomorúan láttam, hogy stimmel minden. :(
    Hát mi ilyen gyors eredményeket nem tudunk produkálni, nem tudunk 1,5 hét alatt 4x-es győztes lenni szardíniából. :(

    Még egyszer elnézést kérek a GGS-től!

    bkatica
  • 1Pirkómirkó (HU1)1Pirkómirkó (HU1) HU1 Bejegyzések: 19
    Szia 1Pirkómirkó!

    Először az alattatok lévővel folyó versenyt fejezzétek be, így megtartjátok a helyeteket és folyhat a küzdelem tovább a felettetek lévővel.

    Ez csak akkor nem lesz így, ha a felettetek lévő is küzd az őfelette lévővel és gyorsabban nyer. (Azt, hogy küzd-e vele, lehet látni a dombon.)

    + kaptok a visszahívásos győzelemért is jutalmat.
    Köszi  szépen ! Így történt .
  • bakter (HU1)bakter (HU1) Bejegyzések: 73
    r0b33 mondta:
    bakter (HU1) mondta:
    Sziasztok! :) Lejárt az ásványgyár fejlesztése,de nem nyílik ki a lakat,hogy a következő fejlesztés cuccait be tudjuk tenni! :(
    Talán előtte ellenőrizzétek hogy a következő fejlesztés a falu melyik szintjétől érhető el. Addig nem fogtok tudni beadni semmit.
    Nem csak nálam volt gond,a szint meg van,ma reggel már engedett pakolni!
  • Bogyó3 (HU1)Bogyó3 (HU1) Bejegyzések: 7
    Sziasztok!

    Több dolog homályos nekem a faluval kapcsolatban, olvastam sok problémát ami nálunk is fennáll. Például hogy néha enged pakolni a fejlesztéshez, néha nem, pedig a szintünk megvan hozzá. A betakarítás még mindig nem megy, ha valamiből megtelik a raktár. A szintlépést a többi tag csak azután látja hogy kilép és visszalép a játékba.

    Két nagy kérdőjel van ezeken kívül ami zavar és nem tudom hogy hiba vagy így normális:
        - A gyárak a termeléskor random adnak tp-t, pl. egymás után, ugyanannyi szög előállításáért 100, 200, 400, 1000, 12500, 16500 pontot össze-vissza. Semmi logikát nem látok benne (ugyanazon a farmon, ugyanazon a szinten, folyamatos termeléskor.)
       - Reggel készült el a mólónk, és a számláló szerint több mint 10 óra a rakodási idő (belül az ablakban 6 óra). Minden tagnál ezt látjuk. Feltöltöttük a készletet ahogy tudtuk, és a barátság-mutató mindenkinél maximumon van.

    Ezen kívül jó volna tudni, melyik építés mennyi boldogságot visz el, mert pl. a tegnapi ajándék 20 pontos díszt egyből lenyelte a móló építése. Szeretnénk tudni, hogy mit fejleszthetünk úgy, hogy ne legyünk veszteségesek.

    Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud nekem segíteni megfejteni ezeket.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 20.04.2017
    Sziasztok!

    Ezen kívül jó volna tudni, melyik építés mennyi boldogságot visz el, mert pl. a tegnapi ajándék 20 pontos díszt egyből lenyelte a móló építése. Szeretnénk tudni, hogy mit fejleszthetünk úgy, hogy ne legyünk veszteségesek.

    Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud nekem segíteni megfejteni ezeket.
    Szia!

    Zsu feltette ide, hogy melyik szint mennyi BP-t vesz el, pl. textil gyárnál:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/151511/szoevetkezeti-falu-fa-es-textilgyar-adatok#latest
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/151514/szoevetkezeti-falu-asvany-es-femgyarhoz-par-adat#latest
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/151518/szoevetkezeti-falu-termekraktarhoz-nehany-adat#latest
    Ádámmaci



    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • KáJé (HU1)KáJé (HU1) HU1 Bejegyzések: 15
    Sziasztok!

    Kérlek erősítsétek meg, hogy jól értelmezem, hogyan jár Yarnacle hajója:

    Mivel 12 óránként fordul meg kb, ezért az ajándékok átvételéhez alap esetben délelőtt és délután is be kell lépni. Mert amit délelőtt pakolunk bele, annak az ajándékait délután lehet átvenni, amit délután pakolunk bele, annak az ajándékait délelőtt lehet átvenni.
    Tehát aki csak este játszik, annak ez felejtős?

    Illetve, ha azt a rekeszt nem pakoljuk meg, amivel a fordulási idő csökkenthető, akkor el lehet érni, hogy napi 1x jöjjön délután-este?

    Légy szíves írjátok meg a tapasztalataitokat, hogy tudjunk taktikázni!

    köszi
    Előre leszögezem, hogy nem vagyok profi a hajóval kapcsolatban. :) Nemrég épült meg a szövinkben, meg ezen kívül a teszten találkoztam vele.
    Én azt gondolom, hogy mindenképpen naponta kétszer jön. Minél kevesebb cuccot raktok bele (mondjuk azért mert úgyse lesztek ott mikor visszatér, így nincs ajándék) , annál több időt tölt a tengeren és minél több időt tölt a tengeren, annál rosszabb állapotban jön vissza és így tovább. És ha itt is annyit kér a 100%-ban rossz hajó megjavításához mint a teszt szerveren, akkor az már kb. soha nem lesz megjavítva (bár nem ismerem a szövitek összetételét és aktivitását) , mert azok a mennyiségek irtózatosak voltak. 
  • Zsémbi (HU1)Zsémbi (HU1) Bejegyzések: 30
    szerkesztette ezt: 20.04.2017
    Sziasztok!

    Ezen kívül jó volna tudni, melyik építés mennyi boldogságot visz el, mert pl. a tegnapi ajándék 20 pontos díszt egyből lenyelte a móló építése. Szeretnénk tudni, hogy mit fejleszthetünk úgy, hogy ne legyünk veszteségesek.

    Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud nekem segíteni megfejteni ezeket.
    Szia!

    Zsu feltette ide, hogy melyik szint mennyi BP-t vesz el, pl. textil gyárnál:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/151511/szoevetkezeti-falu-fa-es-textilgyar-adatok#latest
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/151514/szoevetkezeti-falu-asvany-es-femgyarhoz-par-adat#latest
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/151518/szoevetkezeti-falu-termekraktarhoz-nehany-adat#latest
    Ádámmaci


    Köszönöm szépen a segédletet, ezzel azért jóval beljebb vagyunk.:) Van viszont valami ami még nagyon homályos előttünk. A falu boldogságpont egyéni, ugyanakkor a leírásban az szerepel, hogy amennyiben a falu boldogságpontja mínuszba megy át, akkor a szövetkezet büntetést kap. A kérdéseim: - a szövetkezet valamennyi tagja kap büntetést, vagy - az a tag, akinek mínusz lesz a boldogsága? - Mi a büntetés akár egyik, akár másik esetben? Szeretnénk erről mielőbb információt kapni, mert egyelőre nem merünk bővíteni.
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Sziasztok, 

    köszi a táblázatot, tökjó :) Viszont van egy kérdésem: ahogy látom magas szinteken már 100+ boldogságpontot levesz 1-1 épület, de a megszerezhető díszek ilyen remek 10-20 körüli faluboldogsággal büszkélkedhetnek. Szóval ez alapján - ha egyénileg is nulla fölött érdemes lenni, mert mégsem közös a buli - akkor tűzdeljem tele a farmom semmire se jó pici alapboldogságos cuccokkal, ha egyáltalán 10-20 faluboldogságot is szeretnék? Jól ki van ez találva megint :( 
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Kedves KáJé!


    Köszönöm a választ, mindazonáltal nagyon le vagyok lombozva.

    Mégis ki volt az az idota (+i), aki kitalálta, hogy a hajó mindenképpen 7-kor elindul?
    Tehát akármit csinálunk, aki csak 7 után tud játszani, az sosem fog tudni rész venni benne.
    Vagyis, ha nem javítjuk a hajótestet, akkor csak azt érjük el, hogy a 12 órából többet tölt a tengeren és jól lepusztul, de emberi időben találkozni vele nem is lehet.
    Vagy  nem is így van?

    Ha jól emlékszem, indult valami topic, ahol a hajóval kapcsolatos okosságokat gyűjtjük. De most nem találom. Nem tud valaki segíteni? Most már elolvasnám, hátha valamit megértek belőle.

    köszönöm

  • Kedves KáJé!


    Köszönöm a választ, mindazonáltal nagyon le vagyok lombozva.

    Mégis ki volt az az idota (+i), aki kitalálta, hogy a hajó mindenképpen 7-kor elindul?
    Tehát akármit csinálunk, aki csak 7 után tud játszani, az sosem fog tudni rész venni benne.
    Vagyis, ha nem javítjuk a hajótestet, akkor csak azt érjük el, hogy a 12 órából többet tölt a tengeren és jól lepusztul, de emberi időben találkozni vele nem is lehet.
    Vagy  nem is így van?

    Ha jól emlékszem, indult valami topic, ahol a hajóval kapcsolatos okosságokat gyűjtjük. De most nem találom. Nem tud valaki segíteni? Most már elolvasnám, hátha valamit megértek belőle.

    köszönöm

    Lehet, hogy erre gondolsz?
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/150446/yarnacle-a-kalandor#latest

  • Bogyó3 (HU1)Bogyó3 (HU1) Bejegyzések: 7
    Kedves KáJé!


    Köszönöm a választ, mindazonáltal nagyon le vagyok lombozva.

    Mégis ki volt az az idota (+i), aki kitalálta, hogy a hajó mindenképpen 7-kor elindul?
    Tehát akármit csinálunk, aki csak 7 után tud játszani, az sosem fog tudni rész venni benne.
    Vagyis, ha nem javítjuk a hajótestet, akkor csak azt érjük el, hogy a 12 órából többet tölt a tengeren és jól lepusztul, de emberi időben találkozni vele nem is lehet.

    Teljesen egyetértek, ezt a beosztást nem a mi időzónánknak megfelelően alakították ki. Éjjel 1-től reggel 7-ig, és délután 1-től este 7-ig lehet begyűjteni és pakolni. Ráadásul ha részt vettem a javításban délután és a személyes részt is feltöltöttem, és utána lekéstem a hajnali begyűjtést, ugrott az ajándékom (már kétszer).
    Úgy érzem ha ez így marad, nem lesz népszerű ez a része a játéknak.

    Közben választ kaptam a délutáni egyik kérdésemre, miért 10 óra volt nálunk a pakolás: mert mindenhonnan 7-kor indul a hajó és ennyi idő volt hátra.

    Ádámmaci és Zsu, nagyon köszönöm a költségekkel és BP-vel kapcsolatos tájékoztatást :)
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Kedves Marianna David!

    Igen!

    Nagyon köszönöm :)
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Teljesen egyetértek, ezt a beosztást nem a mi időzónánknak megfelelően alakították ki. Éjjel 1-től reggel 7-ig, és délután 1-től este 7-ig lehet begyűjteni és pakolni. Ráadásul ha részt vettem a javításban délután és a személyes részt is feltöltöttem, és utána lekéstem a hajnali begyűjtést, ugrott az ajándékom (már kétszer).
    Úgy érzem ha ez így marad, nem lesz népszerű ez a része a játéknak.
    Sziasztok, 

    ez tényleg így van, valaki megerősítené? Mert akkor kb nem volt értelme mólóznunk (most épül). Nappal én pl vagyok, de reggel 7kor még sosem vagyok ébren, így minden másodikat tudom megcsinálni. Akkor így semmit se kapok?
    Többen így vannak a szövinkből nálunk 8 előtt nem nagyon van reggel senki. 

    Köszi!
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    SziasztoK!
    Valaki meg tudná írni hogy hogyan lesz magasabb a szövi falu boldogsága?

    Köszönöm: Mircipirci 
    (most pl -80)
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • kiskertész71 (HU1)kiskertész71 (HU1) Bejegyzések: 70
    Sziasztok!

    Olvasgatom a hozzászólásokat ami a faluboldogságára vonatkozik. Csupán megerősitést szeretnék, hogy jól értelmezem, akkor bármelyik farmon el lehet helyezni a dekorokat, hogy beszámitson a szövifalunál?

    Előre is köszönöm a választ :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Olvasgatom a hozzászólásokat ami a faluboldogságára vonatkozik. Csupán megerősitést szeretnék, hogy jól értelmezem, akkor bármelyik farmon el lehet helyezni a dekorokat, hogy beszámitson a szövifalunál?

    Előre is köszönöm a választ :)
    Szia!

    Igen, a 3 állandó farm bármelyikére helyezhetsz olyan díszt, aminek van falu boldogsága, s mindegyik beleszámít.

    Ádámmaci
  • kiskertész71 (HU1)kiskertész71 (HU1) Bejegyzések: 70
    Osztozom én is ahhoz a bejegyzéshez , hogy tényleg nagyon jó lenne, ha látható lenne a termelés (vagyis ki az aki csinálja és ki az aki nem) a szövi falunál. A fejlesztők ezt megoldhatnák!!!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Osztozom én is ahhoz a bejegyzéshez , hogy tényleg nagyon jó lenne, ha látható lenne a termelés (vagyis ki az aki csinálja és ki az aki nem) a szövi falunál. A fejlesztők ezt megoldhatnák!!!
    A szövetkezeti falunál amikor fejlesztetek, akkor a 3 vagy 4 legaktívabb, legtöbbet beadó személy neve megjelenik a listában. Másrészt a földeken látszik, ha valaki vetett peremnövényt vagy sem.
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
     én nem értem  ezt a kalandor hajót.! Reggel 7 kor kifutott. Minden hiba kijavítva rajta, megpakolva.
     Most jött vissza  de már el is ment . Még észbe se tudtam kapni és azt írja 6 óra múlva jön. A szövinkbe
     van olyan farm ahova meg is érkezett de azt írja már megkapta az ajcsit. be se szedték.
     Valami nincs rendben!?
  • Jaguár (HU1)Jaguár (HU1) Bejegyzések: 24
    Az egyik földbe káposztát ültettem+ bambuszruddal. Beakartam szedni, de nem engedi, kiírta hogy 55 bambuszt adjak el. El is adtam, de továbbra sem tudtam begyűjteni a terményt. Megnéztem a raktáram és bőven lenne hely mindegyik árúnak. Frissítettem, ki-be léptem, de semmi változás nem történt. Mit lehet ilyenkor csinálni?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Az egyik földbe káposztát ültettem+ bambuszruddal. Beakartam szedni, de nem engedi, kiírta hogy 55 bambuszt adjak el. El is adtam, de továbbra sem tudtam begyűjteni a terményt. Megnéztem a raktáram és bőven lenne hely mindegyik árúnak. Frissítettem, ki-be léptem, de semmi változás nem történt. Mit lehet ilyenkor csinálni?
    Szia!

    Itt olvass utána:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3491209/#Comment_3491209

    Ádámmaci

  • Jaguár (HU1)Jaguár (HU1) Bejegyzések: 24
    szerkesztette ezt: 21.04.2017
    Az egyik földbe káposztát ültettem+ bambuszruddal. Beakartam szedni, de nem engedi, kiírta hogy 55 bambuszt adjak el. El is adtam, de továbbra sem tudtam begyűjteni a terményt. Megnéztem a raktáram és bőven lenne hely mindegyik árúnak. Frissítettem, ki-be léptem, de semmi változás nem történt. Mit lehet ilyenkor csinálni?
    Szia!

    Itt olvass utána:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3491209/#Comment_3491209

    Ádámmaci

    Elolvastam, de ez nem segít, mert már ellenőriztem a raktárakat. Káposzta, bambuszrud, anyag bőven elférne a raktáramban.

    Eladtam a káposztából / pedig fért volna még a raktárba/ és így engedte leszedni. Erre csak azt tudom írni, hogy ami rossz. az rossz.
Sign In to comment.