Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2017-01-18] Kínai újév

1711

Hozzászólások

  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    qqcs (HU1) mondta:
    Szia Zsu!

    Most én is azt csinálom, amiért egyébként morogni szoktam: írok, olvasás helyett. A kérdésem van olyan táblázat (vagy bármi, bárhol) amiből lehet tudni, hogy mi mennyi "kicsi kínait" ad? Ha van ilyen légy szíves lepjél meg a linkjével. Nagyon köszönöm a segítséget!

    Szia! :)

    Itt van a link:

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/144374/kinai-ujev-felroeppenok/

    Zsu
    Köszönjük szépen Zsu ::))) ez nagyon jó így   :::)))) ha végig tudnánk előre az időket mindenki meg is tudná csinálni azért a táblával, meg előre tudott időkkel szépen rá lehet készülni ::))
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Most azt szeretném megtudni, hogy a tíz 7 órás boci jelentősen több jegyet ad-e, mint a tíz 7 perces turbós?
    Az egy órás tűzijáték alatt talán 5-6 jutalmat sikerült beszednem, nemhogy huszat!

    A 7 órás (60*7=420 perces) termelésre elindított boci a begyűjtéskor 31/44 felröppenőt ad istállónként. A rövid táppal 7,5 perc után 3/7 felröppenőre számíthat.

    Normál esetben, tűzijáték nélküli összeszedhető felröppenő 7 órára számítva:

    normál táp mellett: 31-44 felröppenő/ól
    gyorstáp mellett: 168-392 felröppenő/ól (420 percet elosztottam 7,5 perccel, az 56 szedést jelent)

    (Ez a papírforma. 56-szor nem lehet beszedni, mert nem lehet időveszteség nélkül begyűjteni és újra etetni.)

    Ugyanakkor szerintem jól látszik, ha valaki ott tud ülni 7 órán keresztül (én nem tudok és nem is akarok), akkor jóval több felröppenőt tud ólanként összegyűjteni, mintha kivárja a 7 órát és a tűzijátékkal gyűjti csak be, mert az is ólanként maximum 132 lesz.
    Zsuzsika, köszönöm a precíz választ, pontosan erre voltam kíváncsi.
    Én eddig mindenhol a turbót nyomtam (mint nyugdíjas), de végül is a rákészülés a 9-es tűzijátékra tarolt ;), még úgy is, hogy a hosszú bocik nem lettek készen! Persze így könnyű...
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Bocsi, de nem jöttem rá: a felröppenők táblázatában mi az 1. oszlop és mi a 2. oszlop?

    köszi
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Sziasztok!

    Bocsi, de nem jöttem rá: a felröppenők táblázatában mi az 1. oszlop és mi a 2. oszlop?

    köszi

    Szia! :)

    A felröppenőknél mindig több lehetőség van. A kisebb értékre van a nagyobb esélyed, a nagyobb értékre pedig a kevesebb. Itt szerencsések vagyunk, mert 0 darab felröppenőre nincs esély, minden egyes begyűjtés után jár felröppenő.

    Zsu
  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    Sziasztok, nekem az nem tiszta, hogy a kígyó, a nyúl, a sárkány, és a tigris miért van ennyire lemaradva nálam.
    A kígyó csak 8%, de a mai tigris is csak 28%-on van, pedig pörgetni is szoktam tűzijátéknál.
    Ma is a tigris simán meglett, ezért kígyót pörgettem, mégis csak 8%.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok, nekem az nem tiszta, hogy a kígyó, a nyúl, a sárkány, és a tigris miért van ennyire lemaradva nálam.
    A kígyó csak 8%, de a mai tigris is csak 28%-on van, pedig pörgetni is szoktam tűzijátéknál.
    Ma is a tigris simán meglett, ezért kígyót pörgettem, mégis csak 8%.
    Nem egyformán jönnnek a különböző jegyek: a kígyó jön a legritkábban, ez így van kitalálva!
  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok, nekem az nem tiszta, hogy a kígyó, a nyúl, a sárkány, és a tigris miért van ennyire lemaradva nálam.
    A kígyó csak 8%, de a mai tigris is csak 28%-on van, pedig pörgetni is szoktam tűzijátéknál.
    Ma is a tigris simán meglett, ezért kígyót pörgettem, mégis csak 8%.
    Nem egyformán jönnnek a különböző jegyek: a kígyó jön a legritkábban, ez így van kitalálva!
    Ezt értem, de ennyire?
    A legtöbb 90-110% között van, ez a négy meg pörgetésekkel is ilyen gyenge.
    Olvastam, hogy van aki megcsinálja a napi 7%-ot.  Nekem nem megy.


  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    .noni. (HU1) mondta:
    .noni. (HU1) mondta:
    Sziasztok, nekem az nem tiszta, hogy a kígyó, a nyúl, a sárkány, és a tigris miért van ennyire lemaradva nálam.
    A kígyó csak 8%, de a mai tigris is csak 28%-on van, pedig pörgetni is szoktam tűzijátéknál.
    Ma is a tigris simán meglett, ezért kígyót pörgettem, mégis csak 8%.
    Nem egyformán jönnnek a különböző jegyek: a kígyó jön a legritkábban, ez így van kitalálva!
    Ezt értem, de ennyire?
    A legtöbb 90-110% között van, ez a négy meg pörgetésekkel is ilyen gyenge.
    Olvastam, hogy van aki megcsinálja a napi 7%-ot.  Nekem nem megy.


    Sajnos úgy néz ki, hogy ennyire egyenlőtlen :(
    Ez benne az izgalmas ;)
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Nem egyformán jönnnek a különböző jegyek: a kígyó jön a legritkábban, ez így van kitalálva!
    Nem a kígyóból jön a legkevesebb, sőt. Van róla táblázat, hogy az egyes típusokból más darabszám kell. A patkányból kell a legkevesebb, kígyóból kb 15-ször több darab kell. Nekem kb dupla annyi kígyó jön, mint patkány darabszámra, viszont az, hogy több, mint 10x annyi kell belőle, emiatt van, hogy %-osan lassan halad. 

    itt pontosan látszik kinek miből mennyi kell, és mi okozza az eltéréseket:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/144053/kinai-ujev-a-kakas-eve
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 25.01.2017
    Sziasztok!
    Szeretnék még így az eleje táján felhívni mindenkinek a figyelmét arra, hogy ha bizonyos jegyek elérték a 100%-ot, akkor tovább gyűlnek, s mellette plusz boldogságpontot jeleznek. Igen ám, de a plus BP csak akkor érvényesül majd, ha mind a 12 zodiákus jegy elérte a 100%-ot. Ha bármelyik jegy nem kerül 100% vagy a fölé, máris az a kéken jelzett BP  már nem kerül hozzáadásra a végső dísz boldogságponjában.
    További jó gyűjtögetést kívánok.
    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Tűzijáték időpontjai:

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 25.01.2017
    Most azt szeretném megtudni, hogy a tíz 7 órás boci jelentősen több jegyet ad-e, mint a tíz 7 perces turbós?

    A 7 órás (60*7=420 perces) termelésre elindított boci a begyűjtéskor 31/44 felröppenőt ad istállónként. A rövid táppal 7,5 perc után 3/7 felröppenőre számíthat.

    Normál esetben, tűzijáték nélküli összeszedhető felröppenő 7 órára számítva:

    normál táp mellett: 31-44 felröppenő/ól
    gyorstáp mellett: 168-392 felröppenő/ól (420 percet elosztottam 7,5 perccel, az 56 szedést jelent)

    (Ez a papírforma. 56-szor nem lehet beszedni, mert nem lehet időveszteség nélkül begyűjteni és újra etetni.)

    Ugyanakkor szerintem jól látszik, ha valaki ott tud ülni 7 órán keresztül (én nem tudok és nem is akarok), akkor jóval több felröppenőt tud ólanként összegyűjteni, mintha kivárja a 7 órát és a tűzijátékkal gyűjti csak be, mert az is ólanként maximum 132 lesz.
    Zsuzsika, köszönöm a precíz választ, pontosan erre voltam kíváncsi.
    Én eddig mindenhol a turbót nyomtam (mint nyugdíjas), de végül is a rákészülés a 9-es tűzijátékra tarolt ;), még úgy is, hogy a hosszú bocik nem lettek készen! Persze így könnyű...

    Szia Gyuri! :)

    Némileg módosul a számítás. Míg a felröppenő listáját nem kérdezte meg senki, megmondom őszintén, nem nézegettem én sem. Csak azt figyeltem, mennyi röppen fel tűzijáték közben. Elhittem én is a kiírást, hogy a tűzijáték 3-szoros felröppenőt ad, amikor megjön. Viszont nem 3-szorozza, hanem 9-szerezi. (Robi hívta fel a figyelmemet, most néztük vele a reggeli tűzijátéknál.)
    És innentől már más a "leány fekvése".

    Tűzijátékkal a 7 órás boci 31/44*9=279-396 felröppenőt ad. 
    7 órára felszorozva a rövid bocit: 168-392 (papírforma szerint, de mint tudjuk, ennyit nem lehet, mert időveszteség mindenképpen van begyűjtéskor és újra etetéskor)

    És ez csak egy alapszámítás. Ha a 7 órányi rövid bocizást választod, abba biztosan fog valamennyi tűzijátékos is bekerülni, ami által módosul az össszegyűjthető felröppenők száma.

    Zsu

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 25.01.2017
    Losi (HU1) mondta:
    Nem egyformán jönnnek a különböző jegyek: a kígyó jön a legritkábban, ez így van kitalálva!
    Nem a kígyóból jön a legkevesebb, sőt. Van róla táblázat, hogy az egyes típusokból más darabszám kell. A patkányból kell a legkevesebb, kígyóból kb 15-ször több darab kell. Nekem kb dupla annyi kígyó jön, mint patkány darabszámra, viszont az, hogy több, mint 10x annyi kell belőle, emiatt van, hogy %-osan lassan halad. 

    itt pontosan látszik kinek miből mennyi kell, és mi okozza az eltéréseket:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/144053/kinai-ujev-a-kakas-eve
    Elnézést kérek mindenkitől, valóban rosszul fogalmaztam. Nem jön a kígyó ritkán, hanem abból kell a legtöbb a 100%-hoz, ezért növekszik a százalék a leglassabban.
    Most azt szeretném megtudni, hogy a tíz 7 órás boci jelentősen több jegyet ad-e, mint a tíz 7 perces turbós?

    A 7 órás (60*7=420 perces) termelésre elindított boci a begyűjtéskor 31/44 felröppenőt ad istállónként. A rövid táppal 7,5 perc után 3/7 felröppenőre számíthat.

    Normál esetben, tűzijáték nélküli összeszedhető felröppenő 7 órára számítva:

    normál táp mellett: 31-44 felröppenő/ól
    gyorstáp mellett: 168-392 felröppenő/ól (420 percet elosztottam 7,5 perccel, az 56 szedést jelent)

    (Ez a papírforma. 56-szor nem lehet beszedni, mert nem lehet időveszteség nélkül begyűjteni és újra etetni.)

    Ugyanakkor szerintem jól látszik, ha valaki ott tud ülni 7 órán keresztül (én nem tudok és nem is akarok), akkor jóval több felröppenőt tud ólanként összegyűjteni, mintha kivárja a 7 órát és a tűzijátékkal gyűjti csak be, mert az is ólanként maximum 132 lesz.
    Zsuzsika, köszönöm a precíz választ, pontosan erre voltam kíváncsi.
    Én eddig mindenhol a turbót nyomtam (mint nyugdíjas), de végül is a rákészülés a 9-es tűzijátékra tarolt ;), még úgy is, hogy a hosszú bocik nem lettek készen! Persze így könnyű...

    Szia Gyuri! :)

    Némileg módosul a számítás. Míg a felröppenő listáját nem kérdezte meg senki, megmondom őszintén, nem nézegettem én sem. Csak azt figyeltem, mennyi röppen fel tűzijáték közben. Elhittem én is a kiírást, hogy a tűzijáték 3-szoros felröppenőt ad, amikor megjön. Viszont nem 3-szorozza, hanem 9-szerezi. (Robi hívta fel a figyelmemet, most néztük vele a reggeli tűzijátéknál.)
    És innentől már más a "leány fekvése".

    Tűzijátékkal a 7 órás boci 31/44*9=279-396 felröppenőt ad. 
    7 órára felszorozva a rövid bocit: 168-392 (papírforma szerint, de mint tudjuk, ennyit nem lehet, mert időveszteség mindenképpen van begyűjtéskor és újra etetéskor)

    És ez csak egy alapszámítás. Ha a 7 órányi rövid bocizást választod, abba biztosan fog valamennyi tűzijátékos is bekerülni, ami által módosul az össszegyűjthető felröppenők száma.

    Zsu


    Na, ez most meglepett. Ha a tűzijáték kilencszerest ad, akkor miért háromszoros van a kiírásban? Az már inkább költői kérdés, hogy miért pont kilencszeres? Nem lehet, hogy ez valami hiba, ezúttal a játékosok javára?
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216

    Na, ez most meglepett. Ha a tűzijáték kilencszerest ad, akkor miért háromszoros van a kiírásban? Az már inkább költői kérdés, hogy miért pont kilencszeres? Nem lehet, hogy ez valami hiba, ezúttal a játékosok javára?
    Ha így is van, nem egyedi eset. Emlékeim szerint, mikor még voltak hétvégi felröppenős sima tűzijátékok, azok is ennyit adtak, pedig akkor is 3szorost mondtak. A miértet nem tudom, csak csendben örülök :) 
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Losi (HU1) mondta:

    Na, ez most meglepett. Ha a tűzijáték kilencszerest ad, akkor miért háromszoros van a kiírásban? Az már inkább költői kérdés, hogy miért pont kilencszeres? Nem lehet, hogy ez valami hiba, ezúttal a játékosok javára?
    Ha így is van, nem egyedi eset. Emlékeim szerint, mikor még voltak hétvégi felröppenős sima tűzijátékok, azok is ennyit adtak, pedig akkor is 3szorost mondtak. A miértet nem tudom, csak csendben örülök :) 
    Én még nem vettem észre, pedig sok mindent számolgatok itt a farmon ;)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 25.01.2017
    Én még nem vettem észre, pedig sok mindent számolgatok itt a farmon ;)

    Lehet, hogy hiba....lehet, hogy nem. :) Nem merem/akarom megkérdezni, mert ha hiba, akkor bizony javítják. :(

    De már az elejétől így van, mert mindig ugyanazt csinálom, mikor itt van a tűzijáték, az értékeket szinte már kívülről fújom. :smiley:  Csak eddig nem hasonlítottuk össze a tényleges felröppenőkkel...mert akkor már korábban is kiderült volna. :smiley:
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    Lehet, hogy hiba....lehet, hogy nem. :) Nem merem/akarom megkérdezni, mert ha hiba, akkor bizony javítják. :(

    Jaj, meg ne kérdezd :D 
    Jó lenne, ha lenne megint olyan hétvégi, mint régebben, az se 3x-ost adott, imádtam,repkedett minden. 
    De az tuti, hogy mióta van tűzi, azóta ilyen sokszorost ad, aminek - kivételesen- örülünk nagyon :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Losi (HU1) mondta:
    Jaj, meg ne kérdezd :D 
    Jó lenne, ha lenne megint olyan hétvégi, mint régebben, az se 3x-ost adott, imádtam,repkedett minden. 
    De az tuti, hogy mióta van tűzi, azóta ilyen sokszorost ad, aminek - kivételesen- örülünk nagyon :)

    Eszembe sincs. :smiley:  "Nagy erővel" lapítunk erről. :smiley: 
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    sziasztok!
     Tudja valaki a mai tűzijáték időpontjait?
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Flór4 (HU1) mondta:
    sziasztok!
     Tudja valaki a mai tűzijáték időpontjait?

    Szia! :)

    Minden nap 9 és 10 óra között kerül ki (CM-ünk ígérete szerint).

    Következők:

  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    Hú, ez most nekem nagyon gáz! Délután 3 van, de akkor dolgozom, éjjel viszont alszom,
    tehát mára csak 1 jutott. Remélem, holnap szerencsésebb leszek.
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    Flór4 (HU1) mondta:
    sziasztok!
     Tudja valaki a mai tűzijáték időpontjait?

    Szia! :)

    Minden nap 9 és 10 óra között kerül ki (CM-ünk ígérete szerint).

    Következők:


     Köszönjük!!
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    Sziasztok!
    Szeretnék még így az eleje táján felhívni mindenkinek a figyelmét arra, hogy ha bizonyos jegyek elérték a 100%-ot, akkor tovább gyűlnek, s mellette plusz boldogságpontot jeleznek. Igen ám, de a plus BP csak akkor érvényesül majd, ha mind a 12 zodiákus jegy elérte a 100%-ot. Ha bármelyik jegy nem kerül 100% vagy a fölé, máris az a kéken jelzett BP  már nem kerül hozzáadásra a végső dísz boldogságponjában.
    További jó gyűjtögetést kívánok.
    Sziasztok!

    Köszi, éppen azért jöttem a fórumra, hogy megkérdezzem, normális-e, hogy 100%-nál több a nyulam. :)
    Látom, igen, így van!
    Legyen olyan kérdés majd az elégedettségi felmérésben, hogy mit változtatnék pl. a kínai újév játékon?
    A válaszom most közölhetem: a plusz darabszámokkal pótolják ki a hiányzókat!
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    szerkesztette ezt: 27.01.2017
    Sziasztok, 

    olyan létezik, hogy egyes embereknél más a tűzijáték hossza?
    Beírtam 7 után chatre, hogy de jó, 40 perces, mire egy szövitag írta, nála csak 20 perces. 
    Ilyet eddig nem tapasztaltam.

    Szerk: 20 perc visszaszámolásnál nekem is eltűnt... ez mondjuk így remek, mert van, amit beszedtem volna pár arannyal. Közben rohangáltam a viking meg a többi között is, szóval át is frissülhetett volna ha ez a baja, de nem.. elindult 40ről, és 20 percnél eltűnt. Éljenek a fejlesztők... :( 

    köszi!
  • Losi (HU1)Losi (HU1) Bejegyzések: 216
    szerkesztette ezt: 27.01.2017
    r0b33 mondta:
    hm... ilyet még nem tapasztaltam.
    Ha említem akkor úgyis az lesz az első kérdés, sütik stb...
    A gond az, hogy épeszű ember nem erre fogja elverni a szűkös idejét...
    Na igen, és nyilván előrébb se lennék vele. Le akartam képernyőmenteni, mikor kiderült, hogy nekem több, de  úgy voltam vele minek, örülök és kihasználom. (bár tudjuk, újabban mindent automatikusan 5 percente képernyőmentünk:) )
    Amúgy meg süti oké passzív elemek megjelenítési hibáira stb, de az azért már nekem kicsit erős, hogy dupla időről kezdjen számolni és felénél eltűnjön. Ez  nem letárolási hiba,  csókoltatom azt a fejlesztőt, aki szerint az :D 
  • MOM3 (HU1)MOM3 (HU1) Bejegyzések: 51
    Sziasztok! Én is tapasztaltam ilyen jelenséget: a boldogságpont-kijelző alatt mutatta a 40 percet, de ha a kínai pagodára rávittem a kurzort, ott a helyes időt mutatta.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Losi (HU1) mondta:
    Sziasztok, 

    olyan létezik, hogy egyes embereknél más a tűzijáték hossza?
    Beírtam 7 után chatre, hogy de jó, 40 perces, mire egy szövitag írta, nála csak 20 perces. 
    Ilyet eddig nem tapasztaltam.
    MOM3 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Én is tapasztaltam ilyen jelenséget: a boldogságpont-kijelző alatt mutatta a 40 percet, de ha a kínai pagodára rávittem a kurzort, ott a helyes időt mutatta.

    Sziasztok! :)

    Erről a hibáról már tudnak. Napokkal ezelőtt felütötte a fejét már más szervereken is. :)

    Zsu
Sign In to comment.