Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Minden egyéb kérdés

146113

Hozzászólások

  • JANZI (HU1)JANZI (HU1) HU1 Bejegyzések: 687
    Szép estét kívánok :)

    A farmrendezőt mikor kapjuk vissza?(nem a tesztelősre)
    Előre is köszönöm a választ. :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    JANZI (HU1) mondta:
    Szép estét kívánok :)

    A farmrendezőt mikor kapjuk vissza?(nem a tesztelősre)
    Előre is köszönöm a választ. :)
    Szia!
    Ezt előre senki nem tudja. A teszten továbbra is sok gondot okozott, s újra kivették, és szerintem amíg nem működik rendesen nem is baj, ha nem kerül vissza az élesbe.
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Sziasztok!
    Én a feladatokat szoktam csinálni, és feltűnt, hogy most nem azonosak az első napi feladatok! Majdnem mindenhol a piroslent kell gyűjteni és sapkát csinálni, de találkoztam olyannal, ahol halat kell fogni, és mégis a sapkakészítés a feladat! Hogy lehetséges ez?
    Köszi: pindurka
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 26.11.2016
    Sziasztok!
    Én a feladatokat szoktam csinálni, és feltűnt, hogy most nem azonosak az első napi feladatok! Majdnem mindenhol a piroslent kell gyűjteni és sapkát csinálni, de találkoztam olyannal, ahol halat kell fogni, és mégis a sapkakészítés a feladat! Hogy lehetséges ez?
    Köszi: pindurka

    Szia! :)

    A karácsonyi sziget még csak most indult, így túl nagy változatosság nem mutatkozhatott a hozzá rendelt napi feladatokban. :) (gyűjts piros lent, sapkagyártás)

    A napi feladatok köre pedig kibővült az állandó farmokon is, két újabb érkezett:
    - Fogj ki 10 sügért (fő farmodon megtalálod)
    - Nyerj egy idomító versenyt (lovas farmon van)

    Zsu


  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    Köszönöm szépen Zsu a válaszodat!
    A szövitársam tabaolika farmján volt tegnap feladat a halgyűjtés és a fagyűjtés, ma pedig már farénszarvast kéne csinálni! Nálunk többieknél teljesen egységes volt a feladat, egyedül nála jelentkezett ez a variáció! A pingvineladásokról már nem is beszélek! Végül ő is piros lent termelt, csak furcsa volt a feladatkülönbség! Mégegyszer nagyon köszönöm a sok segítséget!
    pindurka
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    a napi feladatok nem ugyanazok mindenkinél
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Csak egy furcsa kérdés. Valami infó van arról hogy kb. mikor várható a kalendárium kezdése? Saját logikára alapozva este 6-kor lesz vége a dobozolásnak (kemény munka kaland) én csak így hívom, esetleg utána?
    Már annyira várom :(
  • pindurka (HU1)pindurka (HU1) Bejegyzések: 201
    SestriPlayer köszi, jó tudni! :) 
    pindurka
  • sziszi911 (HU1)sziszi911 (HU1) HU1 Bejegyzések: 13
    Sziasztok!
    Lesz idénis Mikulás kivánságlistája?
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Sziasztok!
    Lesz idénis Mikulás kivánságlistája?
    Szia! :)

    Sajnos pontosat nem tudunk...csak a tavalyiból tudunk kiindulni.
    Tavaly november 23-án hétfőn indult, mivel 1 hetes etapok voltak (hétfőtől vasárnapi tartott egy-egy szakasz), így azt gondolom, idén is hétfőn fog indulni. Bár tényleg ez csak az én véleményem. :)

    Zsu
  • sziszi911 (HU1)sziszi911 (HU1) HU1 Bejegyzések: 13
    Sziasztok!
    Lesz idénis Mikulás kivánságlistája?
    Szia! :)

    Sajnos pontosat nem tudunk...csak a tavalyiból tudunk kiindulni.
    Tavaly november 23-án hétfőn indult, mivel 1 hetes etapok voltak (hétfőtől vasárnapi tartott egy-egy szakasz), így azt gondolom, idén is hétfőn fog indulni. Bár tényleg ez csak az én véleményem. :)

    Zsu
    Szia.Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Sziasztok!
    Lesz idénis Mikulás kivánságlistája?
    Szia! :)

    Sajnos pontosat nem tudunk...csak a tavalyiból tudunk kiindulni.
    Tavaly november 23-án hétfőn indult, mivel 1 hetes etapok voltak (hétfőtől vasárnapi tartott egy-egy szakasz), így azt gondolom, idén is hétfőn fog indulni. Bár tényleg ez csak az én véleményem. :)

    Zsu
    Szia.Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod :)
    Sajnálom, hogy ennél pontosabbat nem tudok mondani. :( De mint tudjuk, a GGS a meglepetések "embere"...mindig titkolóznak.
  • PottyAnna (HU1)PottyAnna (HU1) Bejegyzések: 32
    Sziasztok!

    A mostani Irány a természet event utolsó feladatsoránál vettem észre, hogy nem úgy számolja a rendszer a termelt tápokat a malomnál, mint amit ténylegesen kikeverek. Jóval kevesebbet ír az elvégzettnél. Miért van ez? Ezt nem tatom igazságosnak. Mivel ma is egész nap dolgozom, esély sincs emiatt, hogy befejezzem az eventet. Ezt igazságtalannak tartom!
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    A mostani Irány a természet event utolsó feladatsoránál vettem észre, hogy nem úgy számolja a rendszer a termelt tápokat a malomnál, mint amit ténylegesen kikeverek. Jóval kevesebbet ír az elvégzettnél. Miért van ez? Ezt nem tatom igazságosnak. Mivel ma is egész nap dolgozom, esély sincs emiatt, hogy befejezzem az eventet. Ezt igazságtalannak tartom!
    Ha vettél már bármit ami a malom termelését növeli, például torony, a könyveknél való növelés ezeket nem számolja. alapból 10 db a termelés, torony stb, felmegy mondjuk 17-re a 7db-ot nem számolja
    Legalább is én ezt vettem észre.
  • PottyAnna (HU1)PottyAnna (HU1) Bejegyzések: 32
    Sziasztok!

    A mostani Irány a természet event utolsó feladatsoránál vettem észre, hogy nem úgy számolja a rendszer a termelt tápokat a malomnál, mint amit ténylegesen kikeverek. Jóval kevesebbet ír az elvégzettnél. Miért van ez? Ezt nem tatom igazságosnak. Mivel ma is egész nap dolgozom, esély sincs emiatt, hogy befejezzem az eventet. Ezt igazságtalannak tartom!
    Ha vettél már bármit ami a malom termelését növeli, például torony, a könyveknél való növelés ezeket nem számolja. alapból 10 db a termelés, torony stb, felmegy mondjuk 17-re a 7db-ot nem számolja
    Legalább is én ezt vettem észre.
    Köszönöm szépen! Ha valóban így van, akkor még inkább úgy érzem, hogy igazságtalan eljárás. :-(
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    A mostani Irány a természet event utolsó feladatsoránál vettem észre, hogy nem úgy számolja a rendszer a termelt tápokat a malomnál, mint amit ténylegesen kikeverek. Jóval kevesebbet ír az elvégzettnél. Miért van ez? Ezt nem tatom igazságosnak. Mivel ma is egész nap dolgozom, esély sincs emiatt, hogy befejezzem az eventet. Ezt igazságtalannak tartom!
    Ha vettél már bármit ami a malom termelését növeli, például torony, a könyveknél való növelés ezeket nem számolja. alapból 10 db a termelés, torony stb, felmegy mondjuk 17-re a 7db-ot nem számolja
    Legalább is én ezt vettem észre.
    Köszönöm szépen! Ha valóban így van, akkor még inkább úgy érzem, hogy igazságtalan eljárás. :-(
    Kicsit jobban megnéztem most Anna, és így érthetőbben le tudom írni.
     Maradjunk a csirketápnál, alapból 10 db-t termel. Nálam 1 db-bal több tehát 11. Ezt a malomtól függően felszorzod, nálam max 200-at termel, de ez a plusz 1 db-nál pontosan 20 db lesz. 200 helyett termelek 220-at és csak 200-at számol.
    Hát ez sajnos így van. Bocsi nem téged néztelek butának, csak úgy érzem így érthetőbben le tudtam írni
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 28.11.2016
    Sziasztok!

    A mostani Irány a természet event utolsó feladatsoránál vettem észre, hogy nem úgy számolja a rendszer a termelt tápokat a malomnál, mint amit ténylegesen kikeverek. Jóval kevesebbet ír az elvégzettnél. Miért van ez? Ezt nem tatom igazságosnak. Mivel ma is egész nap dolgozom, esély sincs emiatt, hogy befejezzem az eventet. Ezt igazságtalannak tartom!
    Ha vettél már bármit ami a malom termelését növeli, például torony, a könyveknél való növelés ezeket nem számolja. alapból 10 db a termelés, torony stb, felmegy mondjuk 17-re a 7db-ot nem számolja
    Legalább is én ezt vettem észre.
    Köszönöm szépen! Ha valóban így van, akkor még inkább úgy érzem, hogy igazságtalan eljárás. :-(

    Szia Anna! :)

    Valóban úgy van az Irány a természet eventnél, ahogyan a játékostársunk írta. :) Az indítási mennyiséget számolja. A te malmod megtermeli a szintjének megfelelő mennyiséget, a könyvek által pedig bónuszt kapsz utána. A bónuszt viszont nem termeled, mert ha a malom azt is megtermelné, akkor ahhoz alapanyagot használa fel. Tehát ezért nem számítódik bele.

    Azonban a Titokzatos Ázsia eseménynél bele fogja neked számolni a sertéstakarmánynál, mert ott a betakarítás a lényeg. :) A bónuszt betakarítod a tápokkal, hiszen a bónusz mennyiségével is nő a Csűrben raktározott mennyiség. :)

    Remélem, sikerült érthetően elmagyarázni a különbséget. :)

    Zsu
  • PottyAnna (HU1)PottyAnna (HU1) Bejegyzések: 32
    szerkesztette ezt: 29.11.2016
    Sziasztok!

    A mostani Irány a természet event utolsó feladatsoránál vettem észre, hogy nem úgy számolja a rendszer a termelt tápokat a malomnál, mint amit ténylegesen kikeverek. Jóval kevesebbet ír az elvégzettnél. Miért van ez? Ezt nem tatom igazságosnak. Mivel ma is egész nap dolgozom, esély sincs emiatt, hogy befejezzem az eventet. Ezt igazságtalannak tartom!
    Ha vettél már bármit ami a malom termelését növeli, például torony, a könyveknél való növelés ezeket nem számolja. alapból 10 db a termelés, torony stb, felmegy mondjuk 17-re a 7db-ot nem számolja
    Legalább is én ezt vettem észre.
    Köszönöm szépen! Ha valóban így van, akkor még inkább úgy érzem, hogy igazságtalan eljárás. :-(
    Kicsit jobban megnéztem most Anna, és így érthetőbben le tudom írni.
     Maradjunk a csirketápnál, alapból 10 db-t termel. Nálam 1 db-bal több tehát 11. Ezt a malomtól függően felszorzod, nálam max 200-at termel, de ez a plusz 1 db-nál pontosan 20 db lesz. 200 helyett termelek 220-at és csak 200-at számol.
    Hát ez sajnos így van. Bocsi nem téged néztelek butának, csak úgy érzem így érthetőbben le tudtam írni

    Köszönöm, így már valóban értem. Csak a kitalálóit nem értem! :-(


    Közben a Vikingfarmhoz szeretnék tanácsot kérni valakitől!

    Hogyan tudnám gyorsabban gyűjteni a Vikingfarm pénzét, hogy bővíteni tudjak? Rém lassan haladok, pedig folyamatosan "dolgozok" rajta, s alig csurran-cseppen elkölthető pénz. A feladatokat szorgalmasan csinálom, de mire a végére érnék eltűnnek és újak vannak helyettük. :-( Vagy ez a farm csak jóval nagyobb szintűeknek van kitalálva?

    A segítséget előre is köszönöm!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139

    Közben a Vikingfarmhoz szeretnék tanácsot kérni valakitől!

    Hogyan tudnám gyorsabban gyűjteni a Vikingfarm pénzét, hogy bővíteni tudjak? Rém lassan haladok, pedig folyamatosan "dolgozok" rajta, s alig csurran-cseppen elkölthető pénz. A feladatokat szorgalmasan csinálom, de mire a végére érnék eltűnnek és újak vannak helyettük. :-( Vagy ez a farm csak jóval nagyobb szintűeknek van kitalálva?

    A segítséget előre is köszönöm!
    Szia!
    A bankot érdemes első körben fejleszteni, mert ha fejleszted több pénzt tudsz váltani.
    Van egy állandó feladatsor, ami 3 fejezetre van bontva, minden fejezet végén egy dísz jár.
    És van 3 napi feladat is, ami minden nap más, és véletlenszerű mit ad. Az elején még sokszor olyat, ami teljesíthetetlen is lehet, mert később lesznek olyan épületeid, de akár szerencséd is lehet, ha olyat kér csinálj 90 mikulássapkát.
    Nem néztem hanyas szinten állsz, de a sziget rengeteg pénzbe kerül, sok időbe, de kisebb szinten is lehet csinálni, csak jobban átgondolva.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 29.11.2016
    Közben a Vikingfarmhoz szeretnék tanácsot kérni valakitől!

    Hogyan tudnám gyorsabban gyűjteni a Vikingfarm pénzét, hogy bővíteni tudjak? Rém lassan haladok, pedig folyamatosan "dolgozok" rajta, s alig csurran-cseppen elkölthető pénz. A feladatokat szorgalmasan csinálom, de mire a végére érnék eltűnnek és újak vannak helyettük. :-( Vagy ez a farm csak jóval nagyobb szintűeknek van kitalálva?

    A segítséget előre is köszönöm!

    Szia Anna! :)

    Igen, ezek az ideiglenes farmok, mint a viking is, nagyon sok dollárt emésztenek fel, ha a 3 fejezetet meg szeretnéd csinálni. Ehhez kb. 50 milliós indulótőke kell és napi több milliós bevétel. Azonban a kisebb szinteken is esélyt kapunk arra, hogy belevágjunk, hiszen az ott gyűjtött rúnák, stb. kellenek a lovardához. (rúna -> magok, amikből gyümölcsöt termelünk az üvegházban -> abból patkó -> lófejlesztés).

    Viszont! Még az elején vagyunk! Adok neked egy linket, amit nézz meg. Érdemes követni mindazoknak, akik még kicsik, kevés a pénzük és belevágtak (akár az ismeretlenbe is, mert még nem tudták, mi ez):

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/135483/sziget-kicsi-occso-kicsiknek

    Zsu
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Lehet hogy nem ide tartozik, sőt biztos hogy nem, meg nem is annyira kérdés, inkább ötlet csak nem találtam hozzá a megfelelő helyet.
    Mivel a garázsom készen van, és ezzel nem csak én vagyok egyedül, rengeteg a bizonyítványom amivel már nem tudok mit kezdeni. A 10ezres nagyságrend felett nem igazán veszem észre azt a néhány darabot amit az erőgépekkel használok.
    Lesz a fentebb lévő szinteken valami feladat amihez kellhet, vagy lehet valamit kitalálni amihez ezeket a bizonyítványokat használni, vagy esetleg beváltani lehet?
    Köszi Lujzi
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 30.11.2016
    Sziasztok!

    Lehet hogy nem ide tartozik, sőt biztos hogy nem, meg nem is annyira kérdés, inkább ötlet csak nem találtam hozzá a megfelelő helyet.
    Mivel a garázsom készen van, és ezzel nem csak én vagyok egyedül, rengeteg a bizonyítványom amivel már nem tudok mit kezdeni. A 10ezres nagyságrend felett nem igazán veszem észre azt a néhány darabot amit az erőgépekkel használok.
    Lesz a fentebb lévő szinteken valami feladat amihez kellhet, vagy lehet valamit kitalálni amihez ezeket a bizonyítványokat használni, vagy esetleg beváltani lehet?
    Köszi Lujzi
    Szia!
    Igazából aki sokat küldizik, annak gyűlnek a bizonyítványok. Ha mind a 4 géped folyamatosan használod, akkor jobban fogy, de tény, annyira nem fog.
    Tavaly év végén vagy idén év elején volt egy olyan lehetőség, hogy díszeket lehetett szerezni, amihez beadhattál akár bizonyítványt is. Talán ha lesz újra ilyen, ott beáldozhatod.(mikulásgyár)
  • Ifj Vid (HU1)Ifj Vid (HU1) Bejegyzések: 19
    Sziasztok!

    Ilyen hibaüzit még nem láttam.
    Szigeten házépítés után dolgozót akartam adni a földre





    Miféle keretet léptem túl?????

    Ne mondjátok: kilépés-belépés Ezt tudom


  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Kicsit más téma a délutáni karbantartás után.
    Régebben a szövetkezetünkben  tévesen jelentkeztek tagok egy kutatásba. Tisztáztuk a helyzetet és a tagok kiléptek a kutatásból.
    A délutáni karbantartás óta a tagok újra benne vannak egytől-egyig ugyanúgy mint régebben. Most újra kilépnek. Vajon a pénzt duplán kapják vissza?::))
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Kicsit más téma a délutáni karbantartás után.
    Régebben a szövetkezetünkben  tévesen jelentkeztek tagok egy kutatásba. Tisztáztuk a helyzetet és a tagok kiléptek a kutatásból.
    A délutáni karbantartás óta a tagok újra benne vannak egytől-egyig ugyanúgy mint régebben. Most újra kilépnek. Vajon a pénzt duplán kapják vissza?::))
    halika
    hát...... nagy a valószínűsége :smiley: erre szokták mondani, h "minden rosszban van valami jó" :smiley:
    szrtm, ha már ilyen mázlisták, akkor beszéld meg velük, h a második összeget nyomják be a szövi kasszájába :)
  • Ifj Vid (HU1)Ifj Vid (HU1) Bejegyzések: 19
    Kicsit más téma a délutáni karbantartás után.
    Régebben a szövetkezetünkben  tévesen jelentkeztek tagok egy kutatásba. Tisztáztuk a helyzetet és a tagok kiléptek a kutatásból.
    A délutáni karbantartás óta a tagok újra benne vannak egytől-egyig ugyanúgy mint régebben. Most újra kilépnek. Vajon a pénzt duplán kapják vissza?::))
    Nálunk a szöviből 2 napja kilépett is benne van a kutatók között.


  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Nálunk a szöviből 2 napja kilépett is benne van a kutatók között.
    hali
    ka vki kilép a szöviből a dolcsis kutatót viszi csak magával. ha arannyal is fizetett, akk normális hogy az ott maradt.
  • manak (HU1)manak (HU1) Bejegyzések: 10
    Hogyan tudok halételt készíteni? Csak horgászok, de nem enged főzni. Segítsen valaki. Előre is köszönöm.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt