Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2016-10-27] Horgászat az élő szervereken

19

Hozzászólások

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 20.11.2016
    Mindig 3 hajó látható a képen. A hajók jobbra időnként eltolódnak, így a jobb szélén levő hajó eltűnik, s a sor előrébb tolódik, s a bal oldalára újabb hajót illeszt be. 


    Válasszuk ki, hogy mely hajót szeretnénk választani. A hajók felett látszanak, hogy mely halak kifogására alkalmasak, s alul pedig a kölcsönzés ára.
    ----------------------------------------

    Másoltam Macika Horgász útmutatójából, ami nem eléggé dicsérhető nagy munka. Azonban a bonyolultság miatt egyes nehéz felfogású játékosok számára - mint pl. én - mégis maradnak kérdések. Pl. ez a hajókölcsönzés teljesen homályos számomra.
    Először is nincs három választási lehetőségünk, hanem csak egy, helyesebben szólva kettő: választhatom a bal oldali járművet, a jobb oldalit egyáltalán nem, az csak aranyosan mutatja, hogy majd mi jön valamikor.
    A második lehetőség a középső hajó arannyal történő kiválasztása, és a GGS számára nyilván ez a legfontosabb...
    Nekem ezzel van gondom, ha nem akarok aranyat áldozni. Ahogy megfigyeltem, teljesen véletlenszerűen változik a középső hajó elérési ideje, illetve talán nem is véletlenszerűen, hanem minden hajótípushoz tartozik egy bizonyos idő(?), ami csökken folyamatosan, ahogy illik. Az egyik esetben ki volt írva, hogy 41 perc: kiléptem, visszaléptem 7 perc múlva, ismét 41 perc, majd 8 perc múlva megint csak 41 perc. Ha visszalépek x idő múlva, akkor már egy másik hajó van középen, és pl. 5 óra 22 perc múlva érhető el.
    Igazából egy fontos kérdésem lenne: milyen időközönként váltanak a hajók? Meg még az is, hogy ha kivárnám ott helyben a 41 percet, akkor mi történne, vagy ha befizetném a kért aranyat, akkor mi történik?
    Köszönöm, ha valaki felvilágosít ez ügyben.

    Ui.: A második kérdésem megoldódott: befizettem a kért aranyat, és a hajók balra léptek, hasonlóan a dobozoláshoz (csak ott jobbra lépnek). Így a hajót igénybe tudtam venni, és elküldtem Oleget halászni.
    Post edited by r0b33 (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Porrima.
    Bár választ adni a kérdésedre nem tok,mert gőzöm sincs mitől függ az idő és az összeg,de mivel az első hajó mindig dolcsiért van,így szer a legjobb megoldás,ha mindig csak dollárért bérelsz.Lepecáz az öreg 45 percet,majd ha akkor újra rálépsz a csónakbérlésre,akkor te is kimehetsz pecázni ugyanazzal a csónakkal.(tőlem legalábbis nem vonta le újra az összeget).Majd ha kihasználtad a csónakot és ugye leszürkül,mert várni kell x időt a kövi csónakra,akkor küld el Oleget tp-t gyűjteni,mert szerintem az is éppúgy fontos,mint a hal.Addig küld,amíg nem jön megint az ingyenes hajó.Akkor azzal megint mehet bóklászni az öreg.Ez persze csak tipp és tom hogy nem sok aranyba fáj,de szer felesleges pénzkidobás....Jah és ha gépnél vagy,szer jobb rövid időre tp vadászatra küldeni,mert minél tovább van oda,annál kevesebb tp-t hoz.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Szia Porrima.
    Bár választ adni a kérdésedre nem tok,mert gőzöm sincs mitől függ az idő és az összeg,de mivel az első hajó mindig dolcsiért van,így szer a legjobb megoldás,ha mindig csak dollárért bérelsz.Lepecáz az öreg 45 percet,majd ha akkor újra rálépsz a csónakbérlésre,akkor te is kimehetsz pecázni ugyanazzal a csónakkal.(tőlem legalábbis nem vonta le újra az összeget).Majd ha kihasználtad a csónakot és ugye leszürkül,mert várni kell x időt a kövi csónakra,akkor küld el Oleget tp-t gyűjteni,mert szerintem az is éppúgy fontos,mint a hal.Addig küld,amíg nem jön megint az ingyenes hajó.Akkor azzal megint mehet bóklászni az öreg.Ez persze csak tipp és tom hogy nem sok aranyba fáj,de szer felesleges pénzkidobás....Jah és ha gépnél vagy,szer jobb rövid időre tp vadászatra küldeni,mert minél tovább van oda,annál kevesebb tp-t hoz.
    Köszi szépen a választ; ebben a topicban már olvastam Tőled hasznos dolgokat. A 45 perc nálam 1 óra volt, de lehet, hogy Robi válasza adja a megoldást:
    r0b33 mondta:
    Hajóár"cooldown"sorrakerülés ideje*
    Felfújható gumicsónak17 7000:30:000:30:00
    Csónak19 1000:38:001:08:00
    Vitorláshajó31 2000:48:001:56:00
    Motorcsónak32 1001:00:002:56:00
    Norvég csónak50 0001:15:004:11:00
    Halászbárka54 5001:34:005:45:00
    Halászcsónak56 4001:58:007:43:00
    Dereglye67 6002:28:0010:11:00
    * feltételezett időadatok a játék adatai alapján(lövésem nincs mik azok a cooldown idők amiket megadtak az egyes hajókhoz, feltételezem a cooldown idők összeadódnak és az a sorrakerülési idő...)
    Robi, nem lehet, hogy a "cooldown" az az idő, ameddig lehet a csónakkal horgászni? Nekem úgy rémlik, hogy legutóbb motorcsónakkal 1 óra hosszáig pecált az öreg.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Drága Porrima félreértettél.
    Minden csónakbérlés 1 órára adja ki neked a csónakot.Addig van oda vele az öreg.Viszont.Ha a 45 dik percnél újra ráklikkelsz a csónakra,akkor kimehetsz te is vele pecázni :D
    Szóval úgy műxik ugye,hogy ráklikk a csónakra.Majd megkérdezi Te vagy Oleg megy pecázni.Ráklikk,hogy Oleg.Majd kiválasztod hogy hol és mit fogjon.Ekkor bezárod a csónakos ablakot.A mólón az öreg elkezd pecázni és a feje felett megjelenik,hogy miket fog kipecázni és mikor jön haza (mindig 1 óra).Viszont,ha 45 percnél azaz 15 perccel azelőtt,hogy hazajönne megint ráklikkelsz a csónakbérlésre,akkor kiadja az ablakot,ahol elsőnek megkérdezte,hogy Te vagy Oleg akar horgászni.Ekkor Oleg már szürke,hisz kint van,de Te még kimehetsz.Ráklikk hogy te magad mész és már ki is tett a vízre :D Tőlem nem vonta le újból a csónak árát,pedig többször is próbáltam..csak én nem használom,mert útálok pecázni,de aki szeret annak 2:1 ben akció :D
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Drága Porrima félreértettél.
    Minden csónakbérlés 1 órára adja ki neked a csónakot.Addig van oda vele az öreg.Viszont.Ha a 45 dik percnél újra ráklikkelsz a csónakra,akkor kimehetsz te is vele pecázni :D
    Szóval úgy műxik ugye,hogy ráklikk a csónakra.Majd megkérdezi Te vagy Oleg megy pecázni.Ráklikk,hogy Oleg.Majd kiválasztod hogy hol és mit fogjon.Ekkor bezárod a csónakos ablakot.A mólón az öreg elkezd pecázni és a feje felett megjelenik,hogy miket fog kipecázni és mikor jön haza (mindig 1 óra).Viszont,ha 45 percnél azaz 15 perccel azelőtt,hogy hazajönne megint ráklikkelsz a csónakbérlésre,akkor kiadja az ablakot,ahol elsőnek megkérdezte,hogy Te vagy Oleg akar horgászni.Ekkor Oleg már szürke,hisz kint van,de Te még kimehetsz.Ráklikk hogy te magad mész és már ki is tett a vízre :D Tőlem nem vonta le újból a csónak árát,pedig többször is próbáltam..csak én nem használom,mert útálok pecázni,de aki szeret annak 2:1 ben akció :D
    Akkor valóban félre értettelek :(
    És 45 perc előtt nem működik a dolog?
    Ki fogom próbálni, mert nekem tetszik  a pecázás, amióta jól röpül a damil! De most várok arra a csónakra, ami tokhalat is fog, mert az kell a feladathoz. Meg közben figyelem a csónakbérlést, hátha rájövök a szisztémára. Egyelőre homály, mert 17:45-kor 3:48-at kellett várni a következőre, 18:33-kor ugyanazok a hajók, de már csak 2:08-at kellett várni. Namost 18:33-17: 45=48 perc, 3:48-2:08 meg éppen 100 perc :D
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hát Porrima ezt már szer nem próbálod ki :( már nem lehet bemenni a 45 dik percnél,tehát valszeg hiba volt csak és persze ezt gyorsan javították.Az elejétől pedig egészen a múlt hétig lehetett,de most megnéztem,de már nem enged be :(
    Viszont ha már nézegeted a hajókat,akkor azt is jó lenne tudni,hogy mikor a hajó felett ott van,hogy mit is lehet fogni,akkor ha belépsz miért ad ki sokkal több féle lehetőséget attól függően,hogy milyen vizen pecázol?Mert nálam most pl 3 volt a csónakon,de mikor bementem volt 3,4,5 féle halas lehetőség...Persze a 5 félést választottam :D Ennek is amúgy neki kéne feküdni,hogy meglegyen a miértje,de engem túlságosan nem fogott meg,elég ha a lóvét hozza,így ha megtudsz valamit akkor plz oszt meg velünk.Köszike és pusszanat
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Hát Porrima ezt már szer nem próbálod ki :( már nem lehet bemenni a 45 dik percnél,tehát valszeg hiba volt csak és persze ezt gyorsan javították.Az elejétől pedig egészen a múlt hétig lehetett,de most megnéztem,de már nem enged be :(
    Viszont ha már nézegeted a hajókat,akkor azt is jó lenne tudni,hogy mikor a hajó felett ott van,hogy mit is lehet fogni,akkor ha belépsz miért ad ki sokkal több féle lehetőséget attól függően,hogy milyen vizen pecázol?Mert nálam most pl 3 volt a csónakon,de mikor bementem volt 3,4,5 féle halas lehetőség...Persze a 5 félést választottam :D Ennek is amúgy neki kéne feküdni,hogy meglegyen a miértje,de engem túlságosan nem fogott meg,elég ha a lóvét hozza,így ha megtudsz valamit akkor plz oszt meg velünk.Köszike és pusszanat
    Az is jó lenne, ha Krisztának lenne ideje kicsit javítgatni, bővíteni a horgászkalauzát ebben az irányban, mert biztos többet tud már ő is, mint amikor írta. Ott a halak is többé-kevésbé részletesen fel vannak sorolva, meg is nézem.
    Sajnálom, hogy ezt a 45  perces lehetőséget gyorsan javították :(
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 20.11.2016
    Bár én nem használtam ki,de örültem,hogy azért ott van.És mivel a játék eleje óta működött,meg a csajoknál is,így bíztam benne,hogy nem hiba,ezért is javasoltam.De kiviségből gondoltam rákukkantok és már nem megy :( jó lenne,ha a zavaró hibákat is ilyen gyorsan javítanák....
    Nah mindegy Porrima már ezt is tudjuk,amit meg nem,arra előbb utóbb csak rájövünk,mint eddig mindenre :D

    De am most megnéztem amit mondtál és hát igen elég érdekes,hogy ha kilépek a kölcsönzőből,akkor a hajó mindig előről kezdi a visszaszámlálást :D " a kövi hajó elérhető 6 és fél óra múlva",ha negyed óra múlva belépek is 6 és fél óráról kezd visszaszámolni :D:D Ez egy soha nem eltelő 6 és fél óra jaaaaj...
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 20.11.2016
    Bár én nem használtam ki,de örültem,hogy azért ott van.És mivel a játék eleje óta működött,meg a csajoknál is,így bíztam benne,hogy nem hiba,ezért is javasoltam.De kiviségből gondoltam rákukkantok és már nem megy :( jó lenne,ha a zavaró hibákat is ilyen gyorsan javítanák....
    Nah mindegy Porrima már ezt is tudjuk,amit meg nem,arra előbb utóbb csak rájövünk,mint eddig mindenre :D

    De am most megnéztem amit mondtál és hát igen elég érdekes,hogy ha kilépek a kölcsönzőből,akkor a hajó mindig előről kezdi a visszaszámlálást :D " a kövi hajó elérhető 6 és fél óra múlva",ha negyed óra múlva belépek is 6 és fél óráról kezd visszaszámolni :D:D Ez egy soha nem eltelő 6 és fél óra jaaaaj...
    Hát ha mindig így lenne, akkor még érthetnénk is, de amint fentebb is írtam, (vagy nem, csak akartam?) össze-vissza jár az órájuk.
    Ui.: Bár most ahogy nézem, az idővel nem is kell foglalkozni. Jó órával ezelőtt, meg most is 2:26 volt kiírva, de korábban 50 arany az átugrásra, most meg csak 7 vagy 5! Lehet, hogy az arany mutatná a váltás közeledtét? Figyelem...
    Most megnéztem a horgászatot: a hajóbérlésnél csak 3 féle hal van feltüntetve, de kissé lejjebb a hajótípusoknál már több is, remélhetőleg jó és nem hiányos. Nekem most tokot kell beadni, és azt csak vitorlás hajóval tud fogni Oleg.
    Újabb megfigyelések: az arany figyelése jónak látszik: 5-ről lement 3-ra, azt átugrottam, és valóban annyit vont le csak. De ami a sokkal lényegesebb: dereglyével az összes vízre el lehet küldeni az öreget, és a vizeknél már fel van tüntetve mindenféle hal. Tehát a fogható halak fajtáját a víz határozza meg, utána már csak azt kell tudni, hogy melyik hajó milyen vízre megy?
    Post edited by Porrima (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 21.11.2016
    Szia Gyuri és Brigi!

    Mióta elértem a 15. szintet már csak Oleggel pecáztatok. Ami biztos, hogy a kiírt idővel nem érdemes foglalkozni, mert sosincs pontosan kiírva, tehát az aranyat érdemes nézni mennyi van vissza. Kb. ahogy néztem 2-3 perc 1 arany így ez alapján határolom be a hajó indulást.
    Át fogom olvasni a hajós leírásom, s ahol úgy látom javítani kell, javítom. Én már csak akkor küldöm Oleget hajókázni, ha legalább a 3. horgászati lehetőségem megnyílik, egyébként TP-re küldöm, mert mikor hajókázik a TP nem gyűlik, s így sohasem jutok el a következő szintre.
    Én azt néztem, hogy a hajó megmutatja milyen típusú halak foghatók, s amelyikben az benne van az megnyílik. Majd figyelem, hátha sikerül ezt is megtapasztalni.

    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Úgy látom, hogy a HTP nagyon el van dugva :(
    A körmenü bal oldalán a halra kattintva megjelenik a választási lehetőség, és ugyanott látom a HTP-t is. Igen ám, de amikor Oleg pecál, akkor nincs hal, hanem a helyén az arannyal történő átugrási lehetőség van. Akkor hol tudom megnézni, hogy mennyi HTP-m van?
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 21.11.2016
    hali Porrima
    Sajnos sehol
    csak akk tod megnézni h mennyi HTPd van ha oleg nem pecázik.

    én is jobban örülnék annak ha bármikor meg lehetne nézni..

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Köszi a válaszokat!
    Akkor még várnom kell 3/4 órát az öreg halász hazaérkezésére ;)
  • Blue 101 (HU1)Blue 101 (HU1) Bejegyzések: 5
    Kérdés :  A Farmlaborba az 5. szinten lehet hínártápot gyártani a halakról lekerült hínár az alap.
    De hol lehet a halakat letisztítani a hínártól ??? Nem jöttem még rá. Segítsetek. Köszi
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Kérdés :  A Farmlaborba az 5. szinten lehet hínártápot gyártani a halakról lekerült hínár az alap.
    De hol lehet a halakat letisztítani a hínártól ??? Nem jöttem még rá. Segítsetek. Köszi
    Szia!
    Itt találod a halas ételeket, s az utolsó 5 étel ad hínárt is. Sok információt gyűjtöttem össze, nézz körül. Bízom benne segíteni fog.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/3258578/#Comment_3258578

  • manak (HU1)manak (HU1) Bejegyzések: 10
    Én csak horgászok-horgászok, de mégsem tudok halételt készíteni. Hogyan jutok a 8-dik szintre, hogy főzhessek?
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    szerkesztette ezt: 29.11.2016
    manak (HU1) mondta:
    Én csak horgászok-horgászok, de mégsem tudok halételt készíteni. Hogyan jutok a 8-dik szintre, hogy főzhessek?
    Szia :)
    hát ez attól függ mit horgászol, mert 2 lehetőség van Olegnél. 
    1. halat fogsz
    2. tp-t gyűjtesz és neked ez kell, úgyhogy mikor kinyitod Oleg kőrmenűjét, ott ki tudod választani mit szeretnél fogni, de neked a csillagot kell megnyitni, és ott vannak különböző idők amik alatt Oleg tp-t gyűjt neked, és evvel nő a szinted, és eléred azt a szintet amikor már tudsz ételt készíteni.
    ezen a linken mindent megtalálsz amit Kriszta szépen leírt a horgászatról:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/137088/horgaszat#latest
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 30.11.2016
    manak (HU1) mondta:
    Én csak horgászok-horgászok, de mégsem tudok halételt készíteni. Hogyan jutok a 8-dik szintre, hogy főzhessek?
    szia Manak
    ha valóban folyamatosan horgászol, akkor már el kellett volna érned a 8-as horgásszintet. azt, h jelenleg milyen szinten vagy, úgy tudod megnézni, h katt Olegre, ott a körmenüben jobb oldalon a kék halra
    akkor látsz egy ilyet


    jobb oldalon fent látható a horgászszinted, valamint az, h mennyi TP kell a köv szinthez
    ha katt a csillagra, akkor ott eltudod küldeni Oleget TP halászatra is :)



    bocsika úgy látszik én még pötyögtem, mikor Livi már befejezte de inkább 2x kapj választ mint 1x se :smiley:
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • kacsatopp (HU1)kacsatopp (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Sziasztok..szeretném megkérdezni miért nem tudok termelni a sellő öbölben??  A 7-es szinten vagyok.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok..szeretném megkérdezni miért nem tudok termelni a sellő öbölben??  A 7-es szinten vagyok.
    szia
    azért mert 8-as horgászati szint szükséges hozzá :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    A lányom írja, hogy a 11. szinten van, az Öblös halászcsárdája meg a 2. szintű. A körmenü információja szerint viszont csárdát csak a 16 szinttől lehet 2-re fejleszteni. Mi lehet az igazság?
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    A lányom írja, hogy a 11. szinten van, az Öblös halászcsárdája meg a 2. szintű. A körmenü információja szerint viszont csárdát csak a 16 szinttől lehet 2-re fejleszteni. Mi lehet az igazság?

    Szia Gyuri! :)

    Az a 16-os a játékosszintet jelöli, nem a horgászati szintet. :)

    Zsu
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    A lányom írja, hogy a 11. szinten van, az Öblös halászcsárdája meg a 2. szintű. A körmenü információja szerint viszont csárdát csak a 16 szinttől lehet 2-re fejleszteni. Mi lehet az igazság?

    Szia Gyuri! :)

    Az a 16-os a játékosszintet jelöli, nem a horgászati szintet. :)

    Zsu
    Köszi a választ, Zsuzsika! Hát akkor kissé keverednek a fogalmak - legalább is nálam...
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 12.12.2016
    Köszi a választ, Zsuzsika! Hát akkor kissé keverednek a fogalmak - legalább is nálam...

    Szia Gyuri! :)

    Semmi gond, még tanulni kell, szokni kell, hiszen ez is egy új tartalom. :)

    Zsu
  • Hát el vagyok keseredve :(  Én ugyan hiába teszem az egeret Oleg fölé ,alá stb ,nem mutat az semmit nekem .Így fogalmam nincs ,mi a szintje ,de biztos egyes lehet vagy mínusz ,mert sütni nem tudok sügért,ahhoz 2.szint kellene ,márpedig a karácsonyi feladat azt kéri -így legyen esélyem megcsinálni a feladatokat :(( és ha őszinte akarok lenni ,ez az egész horgász dolog nekem nagyon nem érthető és ez elveszi a kedvem rendesen a játéktól....
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 15.12.2016
    Hát el vagyok keseredve :(  Én ugyan hiába teszem az egeret Oleg fölé ,alá stb ,nem mutat az semmit nekem .Így fogalmam nincs ,mi a szintje ,de biztos egyes lehet vagy mínusz ,mert sütni nem tudok sügért,ahhoz 2.szint kellene ,márpedig a karácsonyi feladat azt kéri -így legyen esélyem megcsinálni a feladatokat :(( és ha őszinte akarok lenni ,ez az egész horgász dolog nekem nagyon nem érthető és ez elveszi a kedvem rendesen a játéktól....

    Szia! :)

    Az kevés, hogy Olegre ráviszed az egeret. :) Rá is kell kattintanod. A felnyíló körmenün pedig a jobb kéz felőli ikont válaszd: Oleg horgászni küldése.


    Kattints rá. A felnyíló ablak jobb felső sarkában láthatod Oleg horgászati szintjét.


    Ahhoz, hogy ételt készíts a virágfarmon található Sellő-öbölben, 2-es szintre kell fejlesztened, de ez nem lesz elég. Oleget 10-es horgászati szintre fel kell tornázd. Ezt pedig csak úgy tudod, ha a körmenün ismét az Oleg horgászni küldése opciót választod, majd a felnyíló ablakban nem halászni küldöd, hanem a 2. fülre váltasz és az ottani lehetőségek közül egyet kiválasztasz (hány horgászati TP-t gyűjtsön x idő alatt).

          

    Zsu
  • sofy56 (HU1)sofy56 (HU1) Bejegyzések: 5
    Szevasztok. szetném kérdezni, hogy a hinárt hol találom? azt olvastam , hogy a halak tisztitásánál lehet szerezn ? 
Sign In to comment.