Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

A farmrendezés visszaállítódása és annak megoldása

Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
szerkesztette ezt: 15.11.2016 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)
ezt a videót nem tom kinek az ötlete volt berakni...

https://www.youtube.com/watch?v=0_5_0oxuL7w

bocs Robi, de itt most kit akarnak megvezetni?
amit ez a videó szemléltet, az eddig is így volt. ha piros volt a lerakni való alja, akkor nem lehetett kihelyezni, mert nem volt elég hely. ha zöld volt, akkor persze, h maradt a helyén
de a problémák nem itt vannak, ahogyan sok játékos társamtól olvastam. sikerül mindent kihelyezni, átmegy a másik farmra és mikor visszajön, akkor minden a régi helyén található. és ezt régiek is írták, tehát nem arról van szó, h valaki kezdő
ez a videó nevetséges, tisztán hülyébe veszik vele az embereket


Hozzászólások

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 15.11.2016
    r0b33 mondta:
    végignézted a videót?

    NEM NÉZ SENKI SENKIT HÜLYÉNEK!

    A videót én csináltam, és bizonyítja azt amit leírtam.
    00:00 - 00:35 mp-ig az látható, ahogy és amitől a farm visszarendeződik,
    00:36 - 01:30 -ig pedig a helyzet megoldása...

    Ha csak annyi telik tőled, hogy gondolkodás nélkül csak fröcsögsz, akkor inkább ne szólalj meg legközelebb.
    nos....
    végignéztem a videót, igen 3x is :)
    semmi megoldást nem látok rajta. az látható, h próba letenni úgy a földet, h rálóg a másikra, miáltal piros körbe :) ha arrébb viszed, ahol meg van a helye, akkor zöld. és ezt mutatod be a házzal is. ez pedig evidens
    ami piros az tilos :) ami zöld az szabad :)
    nem látom a megoldást arra, h régi játékosok átrendezik a földjüket, minden okés, utána átmennek a másik farmra és mikor visszajönnek a régi kép fogadja őket. és mindez egy hotfix után, mert addig nem volt probléma vele


    ja.......
    és elég szomorú, h Moderátor létedre csak ilyen hangnemet tudsz megütni :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    akkor most "elfröcsögöm" neked :)
    ami neked a videó készítésénél egyértelmű volt - hisz te gondoltad ki - az nekem nem volt az. én azt láttam próba lerakni - piros, áthelyezed -zöld és sikerül, ami persze mindig így van
    mikor "leereszkedtél" hozzám és érthetőbben elmagyaráztad, másképp néztem meg újra a videót és láttam
    talán másnak is jól jön a második magyarázat :)

  • inact (HU1)inact (HU1) Bejegyzések: 28

    Köszi Robi, bevált. Újra működik a farm :)

    Köszönöm!

  • izgimozgi (HU1)izgimozgi (HU1) HU1 Bejegyzések: 63
    Liz65 (HU1) mondta:
    r0b33 mondta:
    végignézted a videót?

    NEM NÉZ SENKI SENKIT HÜLYÉNEK!

    A videót én csináltam, és bizonyítja azt amit leírtam.
    00:00 - 00:35 mp-ig az látható, ahogy és amitől a farm visszarendeződik,
    00:36 - 01:30 -ig pedig a helyzet megoldása...

    Ha csak annyi telik tőled, hogy gondolkodás nélkül csak fröcsögsz, akkor inkább ne szólalj meg legközelebb.
    nos....
    végignéztem a videót, igen 3x is :)
    semmi megoldást nem látok rajta. az látható, h próba letenni úgy a földet, h rálóg a másikra, miáltal piros körbe :) ha arrébb viszed, ahol meg van a helye, akkor zöld. és ezt mutatod be a házzal is. ez pedig evidens
    ami piros az tilos :) ami zöld az szabad :)
    nem látom a megoldást arra, h régi játékosok átrendezik a földjüket, minden okés, utána átmennek a másik farmra és mikor visszajönnek a régi kép fogadja őket. és mindez egy hotfix után, mert addig nem volt probléma vele


    ja.......
    és elég szomorú, h Moderátor létedre csak ilyen hangnemet tudsz megütni :)
    csatlakoznék Liz-hez. engem is kiakasztott a stílus, ahogy egy MODERÁTOR megszólal.
    Ráadásul nem igazán oldódik meg a javaslattal minden probléma. :-( A standard kertekben nem észleltem rendezési hibát, mert nekem rendezgetésre nincsen ott helyem. A szigetnél viszont kb. 5 napon át megoldhatatlan volt a probléma. Ki próbáltam mindent. Ide-oda rendezgettem, dobozba kitettem, visszatettem. Megpróbáltam újat építeni a szabad helyre. Egyszerűen nem érzékelte a rendszer, a hely felszabadulását. A support sem tudott segíteni. Majd kb. az 5. napon megoldódott a probléma. Alulról eltűnt a rendező doboz. De a szigeten rengeteg hátrány ért ez a hiba miatt. Kompenzáció nem volt, de úgy tűnik meghosszabbították a sziget időtartamát épp ezzel a pár nappal (??)
  • Mimikenr1 (HU1)Mimikenr1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 22
    szerkesztette ezt: 16.11.2016
    Nagyon rossz, használhatatlan lett a kurzoros megoldása a kertrendezésnek. Jelenleg a dísztárgyaimat nem engedi a program visszarakni! Azt gondoltam, hogy ugyan elég eszetlen játék, de legalább nem kell gondolkodni!Csak agysikálás! Na de miért dühít?Működnie kéne!Jól!

    Nem lehet beilleszteni a dísztárgyakat! Használhatatlan lett a felület. A kurzoros megoldás rossz! Sajnos nem tudok tovább játszani így! Ne minősíthető a hiba, ugyanis ha nem tudok dísztárgyat beilleszteni, akkor csak vásárolni tudok új telket?Tehát költsek, de nem kapok semmit!

    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nagyon rossz, használhatatlan lett a kurzoros megoldása a kertrendezésnek. Jelenleg a dísztárgyaimat nem engedi a program visszarakni! Azt gondoltam, hogy ugyan elég eszetlen játék, de legalább nem kell gondolkodni!Csak agysikálás! Na de miért dühít?Működnie kéne!Jól!

    Nem lehet beilleszteni a dísztárgyakat! Használhatatlan lett a felület. A kurzoros megoldás rossz! Sajnos nem tudok tovább játszani így! Ne minősíthető a hiba, ugyanis ha nem tudok dísztárgyat beilleszteni, akkor csak vásárolni tudok új telket?Tehát költsek, de nem kapok semmit!

    Azért, mert áthelyeztem a hozzászólásod, még nem jelenti azt, hogy törölve lett.
    Nézd meg légyszíves ezt és próbáld ki nálad működik-e:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/138597/a-farmrendezes-visszaallitodasa-es-annak-megoldasa#latest

  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.11.2016
    Sziasztok! :)

    Tudom, sokunk feszült a jelenlegi helyzetben a rengeteg hiba miatt, ami sokszor a legalapvetőbb funkciókat is érinti, mint ez az átpakolási gond is. És nem tudjuk, mikor teszik ezeket rendbe.

    De egy kicsit próbáljatok meg lenyugodni, mielőtt írtok, bármennyire nem könnyű. Hiszen a feszültség csak felesleges veszekedéshez fog vezetni.

    Robi rájött valamire, próbálta veletek megosztani a tapasztalatát...hátha segíteni tud ezzel is. Tehát egy cél vezérelte, a SEGÍTSÉG.
    Azt is megértem, nem biztos, hogy mindenkinek rögtön elsőre egyértelmű, mit is szeretne a videóval mutatni.
    De akkor sem kellene így reagálni, hogy hülyének nézi bárki is a másikat. Ha valamit nem értünk, akkor normálisan vissza kell kérdezni, mit szeretne pontosan ezzel mutatni. És máris másképp folytatódik a megkezdett beszélgetés.

    Tehát a jövőben kérlek, igyekezzetek figyelni erre egy kicsit jobban! Felnőttként ne egy játék miatt együk már egymást.

    Ha továbbra is csak egymás bántása fog itt menni, akkor zárni fogjuk ezt a topikot, mert ez nem visz előre senkit és semmit! A hiba hiba marad, maximum egymás hajtépése lesz belőle. Felnőttek vagytok mindannyian, szerintem ezt nem kell tovább magyarázni senkinek sem. :)

    Köszönöm szépen a megértéseteket!

    Mindenkinek sok türelmet és minél kevesebb hibát kívánok! :)

    Zsu

    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.11.2016

    Robi rájött valamire, próbálta veletek megosztani a tapasztalatát...hátha segíteni tud ezzel is. Tehát egy cél vezérelte, a SEGÍTSÉG.

    Sziasztok!

    Robinak köszönjük szépen a videót! Én megnéztem, és egyből értettem a lényegét, bármiféle magyarázat nélkül is, ráadásul működik is a dolog! Szerintem ez a videó rengeteg játékos fejfájását fogja csillapítani, persze nem végleges megoldás, mindenesetre azoknak akiknek rendezési problémája van, ez óriási segítség. A tapasztalatmegosztást és a fáradozást köszönjük! Ne keseredj el Robi, aki segítő szándékkal tesz valamit, általában (sajnos) mindig kap hasonló reakciókat. Most a fekete pont Liznek jár :D (bocsi) :-)))
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    sziasztok
    nyugodtan el lehet olvasni amit írtam. nem látom sehol se, hogy azt írtam volna, te Robi hülyének nézel minket

    "bocs Robi, de itt most kit akarnak megvezetni?"  "tisztán hülyébe veszik vele az embereket"


    "Azt is megértem, nem biztos, hogy mindenkinek rögtön elsőre egyértelmű, mit is szeretne a videóval mutatni.
    De akkor sem kellene így reagálni, hogy hülyének nézi bárki is a másikat."

    nem látom, h Robit írtam volna, h ő néz hülyének bárkit is, mivel fogalmam se volt, h ő készítette a videót, amíg ezt nem közölte
    természetesen kedves Moderátorunk a maga megszokott kis stílusával rögtön letámadja az embert :)

    a véleményem akkor is változatlan a GGS felé, mert azt hiszem, kicsit már túlzás, h 5 percenként lépj ki, törölj, válts böngészőt, ilyen meg olyan praktikákkal próba pakolni, farmot rendezni, és ezt is találd ki te magad, légy türelemmel, majd ezer év múlva megoldjuk, ha tudjuk, ha nem akkor kivesszük a játékból ami már esetleg a kezdetektől működött, de most elrontottuk :)

    és mielőtt kérdeznétek, h akkor mégis miért vagyok még itt? pontosan azért, amiért ti is többen:
    mert van egy csapatom, haverok, barátok akiktől egyenlőre még nem szeretnék megválni. és persze azért a játékhoz is kötődöm még. de ha a szövim felbomlik a sok bosszúság miatt - ami a játékban egyre sűrűbben fordul elő, és ami miatt nem egy szövi szűnt meg - akkor természetesen megszabadultok tőlem is ;)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.11.2016
    Liz65 (HU1) mondta:
    sziasztok
    nyugodtan el lehet olvasni amit írtam. nem látom sehol se, hogy azt írtam volna, te Robi hülyének nézel minket

    "bocs Robi, de itt most kit akarnak megvezetni?"  "tisztán hülyébe veszik vele az embereket"


    "Azt is megértem, nem biztos, hogy mindenkinek rögtön elsőre egyértelmű, mit is szeretne a videóval mutatni.
    De akkor sem kellene így reagálni, hogy hülyének nézi bárki is a másikat."

    nem látom, h Robit írtam volna, h ő néz hülyének bárkit is, mivel fogalmam se volt, h ő készítette a videót, amíg ezt nem közölte
    természetesen kedves Moderátorunk a maga megszokott kis stílusával rögtön letámadja az embert :)

    a véleményem akkor is változatlan a GGS felé, mert azt hiszem, kicsit már túlzás, h 5 percenként lépj ki, törölj, válts böngészőt, ilyen meg olyan praktikákkal próba pakolni, farmot rendezni, és ezt is találd ki te magad, légy türelemmel, majd ezer év múlva megoldjuk, ha tudjuk, ha nem akkor kivesszük a játékból ami már esetleg a kezdetektől működött, de most elrontottuk :)

    Szia Liz! :)

    Nem vagyunk túl könnyű helyzetben. Hol ezért, hol azért lekiabálják a fejünkről a hajat az ide érkezők.
    Valakinek az a baja, hogy nem segítünk (szerintük), holott ez a DOLGUNK, EZÉRT VAGYUNK ITT, másnak meg az a baja, ha segíteni próbálunk...
    Egyértelmű, végleges megoldást a GGS-nek kell megalkotnia, akik pedig nem mi vagyunk. De tőlünk is sokan várnak egy jó szót, egy biztatást, egy ötletet, egy valamit...amivel az adott gondjuk esetleg megszűnik.

    Tudod milyen érzés az, mikor nap, mint nap belépünk a fórumra, jönnek az elkeseredett vagy épp ideges emberek a problémáikkal...és esetenként itt állunk, nézünk egymásra és azzal szembesülünk, hogy  tehetetlenek vagyunk...nem tudunk segíteni. Szeretnénk, nagyon szeretnénk, hiszen ezért is vállaltuk ezt el, de ha megfeszülünk sem tudunk.

    Robi, aki viszont ért a programozáshoz, ért a géphez...nála mindeddig nem ütötte fel a fejét ez a gond. Talán szerencséje volt...de tudom jól, MIATTATOK nagyon várta a megjelenését (sokszor volt ez közöttünk beszédtéma). Nagyon sokszor mondta, jó lenne, ha végre ő maga meg tudná nézni közelebbről, bárcsak találna valamit, amivel NEKTEK TUD SEGÍTENI. Nem saját maga miatt, hanem miattatok. Aztán végre megérkezett hozzá is, kipróbálták több farmon, amit tapasztalt, majd megcsinálta a videót.

    Ahogy írtam először is, megértem a csalódottságot, kiábrándultságot, amit már a GGS irányába tanúsítotok. Mindent megtettek érte, hogy ez így legyen. De egymást akkor sem szabad az irántuk érzett negatív érzéseink miatt bántani. Felnőttek vagyunk, ami azt jelenti, tudni kell magunkat kontrollálni...főleg egy játékban. Szerintem beszéljétek ezt meg Robival privátban. :) Biztos vagyok benne, nem akartátok egymást bántani. Te a GGS miatti rossz szájízed miatt kérdőjelezted meg már azonnal a videót...ő pedig azért vette ennyire szívére az első kommentedet, mert tényleg azon volt, hogy segíthessen, és rosszul esett neki, amit írtál. :)

    és mielőtt kérdeznétek, h akkor mégis miért vagyok még itt? 

    Nem fogjuk megkérdezni. :) Mert ez így van...aki már ennyi ideje itt van, annak bizony kötődései vannak. :)

    Kicsit fújd ki magad Liz, töltődj fel! :) Ne hagyd, hogy egy játék elvegye az optimista hozzáállásodat és a jó kedvedet! :)

    Zsu

    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
Ez a beszélgetés lezárult..