Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Játékelem megbeszélése: Lovastanya

12325»

Hozzászólások

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nem harizom Hunkeldon,amilyen nagy a pörgés,ha nem idézel,akkor is tudom,hogy nekem szánod a soraid :D
    Ha a +28 as versenyérték a legjobb jelenleg,akkor úgyszint igazságtalan a helyzet,mert hiába van 100 as lovam meg több 70 és 60 feletti még 24 től nagyobb értéket soha nem kínált még 60 ezer aranyért sem.Tehát ha költenék a lóra,se lenne esélyem olyannal szemben,akinek kínálgat ilyesmit.Ha te nem mondod,akkor nem is tok róla.Szóval ez megint diszkriminatív.
    És tom,hogy ebbe a témába megint felesleges belefolyni,de azt valahogy sehogyan sem értem,hogy mi abban a játék,ha veszünk 6x3 db olyan lovat (mert ugye ezt a fajta giga tult. csak venni lehet),aminek van 28 as képessége és azzal beülünk az első helyre.Ebbe mi az érdem,vagy a sikerélmény?.Nehéz lehet 2 perc alatt rendelni és megvenni,majd kivárni az újabb ajánlatot :D Mindegy,ez nem az én gondom,inkább csak mulattat.Viszont az zavar,hogy azért,mert adnak erre lehetőséget,azok a játékosok,akik játszani jönnek (mivel ez elméletileg egy játék és nem bevásárlóközpont) és keményen melóznak nem érhetik el azt a célt,amit "elméletileg" el lehet érni ingyenesen játszva is.Nem az első helyre gondolok,az legyen csak a visa-soké,hanem ott lent a gyémántliga legalsó fokára.
    Nah mindegy ezen csámcsizhatnánk még de sok értelme nincs.Egy szónak gold a vége,ha nincs lóva nincs 700 feletti paci,így nuku gyémánt,amivel mégegyszer mondom nem lenne gáz,ha meg lenne húzva a határvonal átlag és elit között.Mert ha így lett volna,akkor valszeg nem ölöm magam 1 éven át a sok szigettel,meg lóval,(tudatlanul és tájékoztatás nélkül kókányolva) hanem hagyom a csába az egészet.És meg kell mondjam,hogy ettől nemhogy kedvet kaptam a vásárlásra meg a lovizásra,hanem szó szerint felfordult a gyomrom,úgyhogy megyek is és lökök egy firefoxot :D De azért köszi a mai dumcsit,ma is okosabb lettem.....
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    Nem harizom Hunkeldon,amilyen nagy a pörgés,ha nem idézel,akkor is tudom,hogy nekem szánod a soraid :D
    Ha a +28 as versenyérték a legjobb jelenleg,akkor úgyszint igazságtalan a helyzet,mert hiába van 100 as lovam meg több 70 és 60 feletti még 24 től nagyobb értéket soha nem kínált még 60 ezer aranyért sem.Tehát ha költenék a lóra,se lenne esélyem olyannal szemben,akinek kínálgat ilyesmit.Ha te nem mondod,akkor nem is tok róla.Szóval ez megint diszkriminatív.
    És tom,hogy ebbe a témába megint felesleges belefolyni,de azt valahogy sehogyan sem értem,hogy mi abban a játék,ha veszünk 6x3 db olyan lovat (mert ugye ezt a fajta giga tult. csak venni lehet),aminek van 28 as képessége és azzal beülünk az első helyre.Ebbe mi az érdem,vagy a sikerélmény?.Nehéz lehet 2 perc alatt rendelni és megvenni,majd kivárni az újabb ajánlatot :D Mindegy,ez nem az én gondom,inkább csak mulattat.Viszont az zavar,hogy azért,mert adnak erre lehetőséget,azok a játékosok,akik játszani jönnek (mivel ez elméletileg egy játék és nem bevásárlóközpont) és keményen melóznak nem érhetik el azt a célt,amit "elméletileg" el lehet érni ingyenesen játszva is.Nem az első helyre gondolok,az legyen csak a visa-soké,hanem ott lent a gyémántliga legalsó fokára.
    Nah mindegy ezen csámcsizhatnánk még de sok értelme nincs.Egy szónak gold a vége,ha nincs lóva nincs 700 feletti paci,így nuku gyémánt,amivel mégegyszer mondom nem lenne gáz,ha meg lenne húzva a határvonal átlag és elit között.Mert ha így lett volna,akkor valszeg nem ölöm magam 1 éven át a sok szigettel,meg lóval,(tudatlanul és tájékoztatás nélkül kókányolva) hanem hagyom a csába az egészet.És meg kell mondjam,hogy ettől nemhogy kedvet kaptam a vásárlásra meg a lovizásra,hanem szó szerint felfordult a gyomrom,úgyhogy megyek is és lökök egy firefoxot :D De azért köszi a mai dumcsit,ma is okosabb lettem.....
    A végén lehet, hogy neked lesz igazad. Ha kitartóan nemesíted a lovaidat, és eléred a 6 bubis tenyészlovat, akkor lehet, hogy jobb nemesítési hatásokat kapsz, mint amit most százezer aranyakért lehet venni.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok! Végigolvastalak benneteket és én is azt mondhatom, hogy eddig én sem láttam 18-asnál nagyobb és 5-ösnél nagyobb tulajdonságokat, és azok sem mindig a legszuperebbek voltak, hiszen néha bubijuk sem volt és horror aranyba kerültek. Van, aki meg tudja venni, de én a fizetésem nem költöm erre, az biztos. Egyetértek Bourges-szel abban, hogy ok, hogy nem jutunk a gyémánt felső fokaira, és tény, nem is ez a cél. Nekem az utolsó helye is teljesen megfelelt. És tudod volt, hogy én is vettem arany gyorsítót, de sajnos nem jutottam azzal se előrébb, mert azt hittem majd enged jobban nyerni, de tévedtem. Többször vesztettem, mint nyertem abban az időben. És tudod, ha azt látja az ember, hogy veszi az aranyat, de nem nyer vele semmit, akkor minek költsek rá, inkább másra költöm. Lehet, hogy te jobban átlátod, meg a sok tapasztalat, és a piacon jobb lovakat kaptál ajánlatba, jobb lovakat sikerült venned, de én továbbra is Bourges írásával tudok azonosulni, és egyet érteni, hiszen én is azt tapasztaltam, éltem át.
    Azt írod, ha jól értelmezem, hogy figyelhetem azt miben jobb a lovam, de ha a rendszer úgy látja jól állok tehetek bármit sem fogok előbbre jutni. Így tegnap este óta nem érdekel ki miben jobb, csak kattintgatok, mert a P4 aljáról már esélytelen a feljutásom, és azt gondolom a lovit ezzel a szezonnal én befejezem, nem fogok aranyat költeni, felesleges, sohasem lesz 700-as lovam.
    Kb. 1,5 szezonnal ezelőtt elkezdtem egy másfajta stratégiát, és próbálok egy jobb lovat összeszedni vett bubis, és jó tulajdonságú lovakból. Mindig a legjobbakat vettem meg aranypatiért, vagy minimális arannyal, de most látom, hogy a 700 egyenlőre reménytelen. Így felesleges idegeskednem, nem ezért járok ide, és a lovit e szezon végén befejezem, nem fogok idegeskedni azért, mert nem jut előrébb.Így aki 700 feletti lovat sikerül összehoznia annak sok szerencsét, a többieknek üzenem, hogy a gyémántról ne is álmodjatok....
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szijja Macika.Veled azért jó dumcsizni,mert te ugyanazon a rögösön jársz mint én,így egyfajta támaszt nyújtassz,Hunkeldonnal meg azért,mert ő az aszfaltoson van,így látjuk mi van odaát :D
    Akkor már most vágom,hogy tényleg igaza van Hunkeldonnak,hogy aki abszolut zéró aranyat költ a lóra,az nem lesz gyémántos,ezért van az,hogy a múlt szezonban hiába volt meg a 100 as ló,ugyanúgy p2 ig jutott.(p1 szája).Lehet ha vettem volna néha arany gyorsítót én is,akkor feljut.Most 1x vettem,így ez vajon nem elég? :D
    De viccet félretéve.Ez egy aljas dolog szerintem,hogy a leírásban nincsen erről szó.Mert ha lenne,akkor igazából tényleg mindegy,hogy meddig tolod a lovat,mert még 70 essel most is bejut p-ba,ahol 1 engedély jár,de 100 al nem jut gyémántba,csak ha költessz rá.De ha elköltöm a 2 dik engedély árát a lóra amit a gyémánt hoz (mert gondolom párszor kell aranygyorsító),akkor mi a lényeg,mi a plussz?Ez nekem magas.
    Ha most azt mondja rá valaki,hogy az aranypati többlet,annak üzenem,hogy sz@rásig vok vele és az istállóm is fullon van most jófajta lóval,de nincs pati amivel fejlesszem,mert a szigetet is arany nélkül tolom,így korlátozottak a lehetőségek.
    Hunkeldon azt viszont kötve hiszem,hogy kemény munkával lehetne 6 bubis lovam,mert erre is odafigyel a rendszer,mert nekem a 2 db 3 bubis lóra,ugyanúgy 3 bubist adott,így hittem én kis naiv,hogy ez a max.Tehát akit szivat,azt minden téren szivatja és a kiváltságok csak visa-soknak jár.
    Egyedül azt bánom,hogy ezt nem közölte velem senki hamarabb,(mondjuk 1 éve),mert akkor a sok sziget és lófejlesztés helyett inkább megnéztem volna 1-2 filmet és hamarabb mentem volna csucsulni esténként,meg tovább aludtam volna reggelenként.És ezt 1 évre kivetítve hát csudára bosszant.Felesleges időtöltés a semmiért.Ha ezt tudom......
    De jobb későn mint soha,így köszi a felvilágosítást,így már nem is bánt annyira hogy az én tüzön vizen át fejlesztett (nekem) szuper csodacsődöröm platináig galoppol csak.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 08.11.2015
    Halihó! Huh, na, végigolvastam eme nem semmi értekezéseket, érzésből és matekozásból egyaránt, itt-ott derengett is valami, amit felfogtam belőle. Én erre az egészre csak azt mondom, hogy ahogy az előzőben, most is a platinában szeretnék majd valahol végezni a 62-es (!) pacimmal, aki amúgy egy hosszú és a lájtos szigetezések folytán igencsak lassú nemesítési láncolat eredménye, a leendő párja pedig még pár nemzedéket várat magára. De nekem elég az egy aranybányászati, és Tornádót nem adnám semmiért, mert a vett lovakkal szemben neki lelke van, és ismerem az összes ősét, mint a tenyeremet. :) Szóval én szívből és igazán lovizok, teszek a díjakra nagy ívben, és ha nyerek, vagy jól sikerül egy nemesítés, akkor örülök. Ha meg vesztek, kit érdekel? Az az egy bányászati engedély úgyis meglesz. :)
    Úgyhogy dőljetek hátra és inkább élvezzétek! :) Jelszó: csak lazán!
    Brad, a westernlovas :)


    Közben mit nem látok? Óóóó.... Látok egy Kapát!!!! Jól látom! SZIA, KAPA, ÜDV ITTHON!  :D

    http://kepfeltoltes.hu/151108/kapa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Post edited by Brad Boy (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 08.11.2015
    Szeva Brad 1000 éve :D
    Figyi,lehet nem jött át teljesen az infó,de engem nem az 1 bányaengedély motivál a gyémántra,hanem az 1 évi melóért járó jutalom,az a csudabogár lódísz,ami érzékeltetné,hogy megdolgoztál érte,nesze itt van csúfítsa a farmod.Aranyat tok venni 4000 et 1,50 ért,(akcióba),ami most így almaszezonban havi 2000 ből csínnyával de kifutja :D
    Tehát az bőven kiteszi a 2 bányaengedélyt és egy gyia pacikám gyia kombót nem kell mondani a paripának.De számomra nem ez a lényeg.Hanem hogy 0-ról tudatlanul vakon kókányolva indultam kb 70 es farmmal az első szigetnek,amire annyi zs-m volt eleinte,hogy csak fél telken építettem bontottam és elértem azt,hogy mára (1 év után) van 1 db középkategóriás 100 as lovam,meg 1db 19 es szintű Szélvészem,aki míg tart a gg mindig az istállóban marad,mert abba annyi pati van,hogy szer a többi 6 lóba nincs annyi :D Tehát a 100 as Harcos névre hallgató versenyparipám 1 évi függő játék gyümölcse,amiben zéró gold van,tehát minden szőrszáláért keményen meg kellett küzdenem.Így rosszul esik,bár nem dőlök a kardomba,hogy nem jut fel a gyémántliga legalsó fokára az utcsó helyre.És ennek az okát matekoltuk Hunkeldonnal,hogy vajon miért is van ez így.Ut bekapcsizott Macika is,mert mint tudjuk ő is rögösutas és ebből lett ez a kis eszmefuttatás :D
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Céjja, Bourges! :) Én is ezer éve, meg még egy. :D Örülök neked, nektek, és élveztem az eszmefuttatásaitokat, amiből csak töredékeket fogott fel a cowboykalap alatt aszalódó agykezdeményem. :D Értelek én, ha hiszed, ha nem. Én csak aszondom úgy cowboyosan, hogy az ember elgondol valamit, de aztán kiderül, hogy gold nélkül nem megy, meg tán még azzal se, mert ott vannak útközben azok a rusnya rögök. Akkor mit lehet tenni? Vagy megszeretem a rögöket, vagy elcseszem a napjaimat, amitől a gyémánt és a juti nem jön közelebb, legfeljebb a depi, vagy az infarktus. Olyan ló, mint Szélvész neked, nem sok akad, és a helyedben én is bőszen őrizném. Lehet, hogy nem teheted ki trófeának, de te tudod, mi tudjuk, és ez szerintem nagyobb trófea, mint amit a GGS hozzád vághat. :D Én legalábbis tisztellek érte. 
    Nem ez az egyetlen ilyen része a játéknak. Én például rámentem a 100-as boldogságra. Meglett. Erre módosították, és azóta szinte elérhetetlen, kábé mint a gyémántliga. Mozim abszolúte nincs. Meg még sorolhatnám. De nem teszem. Reggel felkelek, nyújtózok egyet, a kávémat iszogatva megetetem Mázlit, és megvakargatom a füle tövét. Aztán jönnek a tyúkok, kiganajászom a malacokat, és beszélek a teheneimhez. Beugrok a garázsba a traktorokhoz, végül elfoglalkozok a lovakkal. Az almásban meg úgy állok, hogy belássak a létrán álló szőke csajszi szoknyája alá. :D Van egy farmom, ahol zajlik az élet, és ha elvégeztem a napi melót, elnyúlhatok a luxusházam jakuzzijában sörözgetve. Minden más meg csak hab a tortán. Dühöngök eleget a való élet igazságtalanságain, a fene fog még itt is! Inkább élvezem az életet. A ki nem javított, sorozatos hibák miatt ugyan olykor kinyílik a bicska, de olyankor hosszú szabadságra megyek, és amikor visszanézek, ott folytatom, ahol abbahagytam. :) Nem akartam elbagatellizálni a sérelmedet, félre ne értsd! Én is a rögösebbik úton zötykölődök, ahol te. Tudom, milyen. Inkább azt akartam elmondani, hogy nem érdemes rágódni rajta sokáig. Ha az a pacidíj az elité, hát legyen, vegye meg. Az enyém meg az élvezet, azt goldért se adják, csak magam érhetem el.  Így már érthetőbb? :)

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Céjja cowboy :)
    Tudom,hogy teljes mértékben igazad van,mert egy játékon felhúzni magam felesleges,sőt...
    De mikor azt látom,hogy igazságtalanul vesznek el tőlem pontot,akkor bármit is diktál az ész,morcos leszek.Nem változik tőle semmi,mert nem leszek előrébb,de morcos leszek.Ilyenkor bennem is megfordul a gondolat,hogy hagyom a f...ba az egészet,de mikor rápillantok a csapatomra még dühösebb leszek,hogy a szemtelen ló miatt ilyesmin forgatom magam.Így még jobban útálom a gg lehúzó stílusát.Ekkor feljövök ide tombolni (ha már úgysincs őrszem) és szerencsémre Hunkeldon és Macika mindig társ ebben,hogy kitomboljam magam.Ilyenkor lenyugszok és megy tovább a dolog.Ma már nem érdekel,mert van 1 gondolat (miszerint arany nélkül nem megy),így már nem érzem annyira gagyinak a szegény csodacsődört.Tehát a gondolatmeneteddel egyetértek,de sajna nekem ez a szúúúszáááá nem mindig megy,de legközelebb rád gondolok és megpróbálom.Ha nem megy akkor azt észre fogod venni,mert újra hosszú hsz-t írok :D
    pusszantás
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Ez a lóverseny már csak ilyen. Nincs benne logika, szerencse dolga az egész. De nem kell túlkombinálni az egészet, felesleges. Csak simán játszani kell, szórakozni, élvezni a játékot. Egyszer hopp, máskor kopp. Ha mindenen csak idegeskednénk, meg panaszkodnánk, nem is állna másból az életünk. Mert gond mindig van, de nem kell mindenen lovagolni. :-) Hogy maradjunk az eredeti témánál. :p
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    "Tudom,hogy teljes mértékben igazad van,mert egy játékon felhúzni magam felesleges,sőt...
    De mikor azt látom,hogy igazságtalanul vesznek el tőlem pontot,akkor bármit is diktál az ész,morcos leszek.Nem változik tőle semmi,mert nem leszek előrébb,de morcos leszek.Ilyenkor bennem is megfordul a gondolat,hogy hagyom a f...ba az egészet,de mikor rápillantok a csapatomra még dühösebb leszek,hogy a szemtelen ló miatt ilyesmin forgatom magam.Így még jobban útálom a gg lehúzó stílusát.Ekkor feljövök ide tombolni (ha már úgysincs őrszem) és szerencsémre Hunkeldon és Macika mindig társ ebben,hogy kitomboljam magam."

    Írta valaki 1 éve. Hát nem sok minden változott...Ja, meg hát valakinek szabad kritizálni, valakinek meg nem :))

    Szia Irdatlan bácsi
    Igen ez a hsz tőlem származik és jól mondod 1 éves már.Azóta 2x volt gyémántos a lovam.Elsőnek 1 azaz egy db arany gyorsítóval,másodjára már anélkül.Tehát amit itt írtam még akkoriban,hogy csak arannyal megy nem valós,de vhol ez le is írtam talán másik topicban.Mára már annyira bivaly a Big Héróm,hogy pár nap múlva,már 128 as szintű lesz és mind 3 ágában bőven 800 pont felett fog teljesíteni.Ebben az az 1 aranygyors van,ami azt hiszem 150 aranyba került (nem bizti).De se szigetbe,se lóvásárlásba,se lóépítésbe nincs gold csak kemény meló.Tehát ne add fel,nem lehetetlen.....sokunknál rögösen indult az út,de kitartó munkával,kicsit beteges szorgalommal :D  meg lehet csinálni.
    (ha másik topicban esetleg én bactalak le,akkor kövezz meg nyugodtan :) )
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 08.11.2016
    Szia! Én is a P4 alján tengetem a lovam életét. Nem jut feljebb, pedig én is nézem kinek mi a gyenge pontja. Ma is amikor tuti esélyes voltam, simán vesztettem. Azt vettem észre, ha tutira nyerő vagyok, mert pl 92-es gyenge lóval versenyzek, és kihívom a legjobb tulajdonságban, mindig veszt. Eddig sohasem sikerült nyernem, és már egy ideje figyelem is. 20-22% az esélye annak a lónak velem szemben, s eddig mindig vesztettem. Én már nem veszek gyorsítót sem, mert ha a napi 3x8-at veszem, akkor full elvesztem, pedig csak akkor veszem, ha látom az esélyem. De abban is 90%-ban mind a 2 versenyt vesztettem. Így már nem veszek semmit, feleslegesnek érzem, úgysem jut előrébb. Valami be van állítva mikor és ki juthat be, mert fura, hogy ennyi 100-as ló van, és nem bírnak feljebb jutni P5, P4-ből.
    Kb. fél évvel ezelőtt, amikor a második szezon kezdődött, már úgy gondoltam, hogy hosszú távon nem érdemes a ló szintjével foglalkozni, mert úgyis mindenkinek 100-as lova lesz. (Előbb, vagy utóbb, de mindenki eljut a 100-as lóig.) Eleinte persze fontos a szint, hiszen egy alacsonyabb szintű ló igencsak hátrányban van egy magasabb szintű ellen, de végül ennek nem lesz jelentősége, mindenkinek 100-as lova lesz. Még pár szezon, és ez lesz a természetes. Nem kell zseninek lenni, hogy az ember rájöjjön, hogy csak a nemesítési hatások számítanak. Azokon múlik minden. Nem a ló szintjén. Gagyi nemesítési hatások = gagyi ló. Ha 100-as szintű lónak vannak gagyi nemesítési hatásai, akkor az egy 100. szintű gagyi ló. A lóvásáron bárki láthatja, hogy +5-ös alapképességet, vagy +16 (+17?) versenyképességet arany nélkül is lehet venni (türelem, és kis szerencse kell csak hozzá) Hat ilyen képességet egy lóba nemesítve elérhető a 700-as versenyérték. Arany nélkül. Ha a te lovad (lovaid) értéke kisebb, mint 700, akkor az gagyi ló. Nincs itt semmi "Valami be van állítva" , egyszerűen bárki csinálhat olyan lovat, mint a tied, ezért nem tudsz kiemelkedni a többiek közül.

    Kiegészítés: A "gagyi" kifejezést természetesen a gyémánt ligába bejutási esélyre használom. Amúgy persze lehet az jó ló, de ahhoz, hogy gyémántba juss, nem elég, ha jó a lovad, hanem a legjobb 20-30 ló egyikének kell lennie. És még valami: Egy ló már nem is elég....
    Biztos hogy igazad van Hunkeldon, de ez a 700 nem több azóta? Nekem 724-es a lovam, mégse jutok ötről hatra :(
    Helyesebben szólva platina négyből háromba ;)
    Ui.: Elnézést kérek, megtévesztett, hogy csak a november 7-ét néztem, és csak most vettem észre, hogy amiket olvasok, és amire válaszoltam, az pontosan egy évvel ezelőtt íródott :(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Biztos hogy igazad van Hunkeldon, de ez a 700 nem több azóta? Nekem 724-es a lovam, mégse jutok ötről hatra :(
    Helyesebben szólva platina négyből háromba ;)
    szia Porrima
    Hunkeldon sajna már régen nincs játékban, ha jobban elolvasod Irdatlan bácsi hsz-ét, akkor láthatod, h több mint 1 éves amit Hunkeldon írt és Irdatlan megidézte :)
  • marigabi122221 (HU1)marigabi122221 (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    Köszönöm :)
Sign In to comment.