Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

[Megbeszélés][2016-10-27] Horgászat az élő szervereken

210

Hozzászólások

  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    sziasztok!
    A teszt farmon szépen lehetett horgászni,na a fő farmon ez nem megy.Bedobom a horgot és a csuszka olyan gyors hogy pillanat alatt el is szakad.Így nem élvezetes a játék.

    Szia :) 
    próbáld úgy hogy lenyomva tartod az egeret, és mikor pirosba megy elengeded, hagyd hogy a csúszka ha menjen a zöld sávba teljesen, és akkor megint próbáld kifogni. nekem a teszten is így ment az első halak mind szakadtak.
    Ezt én is tudom,a teszten működik is ,de itt nem.
  • turos_csusza (HU1)turos_csusza (HU1) HU1 Bejegyzések: 25
    Mi lett volna ha a változatosság kedvéért úgy helyezték volna el hogy ne keljen húzkodni a képet?
    Le van véve 90%-ra az oldal, de így se létszik csak ha elhúzom a képet.
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Sziasztok!A horgászat könnyebb a teszt farmon mint itt. Mindig elszakad a zsinór.Olyan mintha ott a könnyebb változatot tették be itt meg csak a kínlódás.
  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    Sziasztok! :(

    Egyáltalán nem tudok horgászni, és aki a szövinkből kipróbálta, azok sem!!!
    Ha kinyitom Oleg körmenüjét, és küldeni akarom horgászni, a csillagra az van írva, még nem elérhető, és lakatolva van, tehát tp-t gyűjteni nem lehet. Igaz, Oleg fog halat.
    Ha én akarok horgászni menni, akkor nem ad zsinórt. Rákatt a halra, meghajlik a bot, madzag sehol!!!
    Olvastam feljebb, hogy az a baja valakinek, hogy elszakad a zsinórja. Nekem meg nem jelenik meg.
    Megvettem mindent, orsót, botot, mindent, mert a teszttel ellentétben, itt nem adott kezdőkészletet, tehát nem az a baj a horgászásommal.
    A horgászdobozba olyan alkatrészt is kért, (odarajzolva), ami piktogramja alatt azt írta, még nem elérhető. Sorban behelyettesítettem mindennel, aztán egyszer csak elfogadott valamit, ami nem is volt feltüntetve.

    Vonjam meg a vállam, aztán egyszer csak jó lesz, vagy jó már most is, csak én nem tudok vele játszani??????

  • mac7 (HU1)mac7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 8
    Sziasztok!
     Nekem se ad damilt se a fő se a tesztfarmon.Ha hajóval mennék horgászni ugyan az a helyzet ,és a hajót is bukom, csak a pénzemet viszi.
  • Bendegúz14 (HU1)Bendegúz14 (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    Sziasztok!
    A teszten sokkal barátságosabb és játékosabb a horgászás. Itt rögtön elszakad a zsinór, száguld a pirosba (már ha egyáltalán ad damilt 5ből 1szer), és amúgy sem húzza felfelé a halat, csak köröz alul és kész. Mire végre elindulna felfelé (esetleg), akkorra meg elfogy az idő. A teszten mind szerettük, de itt pont a játékosság és az élvezet veszett ki belőle. Reméljük, még javítanak rajta, mert így inkább rontja a játék színvonalát. 
  • icarika (HU1)icarika (HU1) HU1 Bejegyzések: 156
    Olvastam , hogy a virág farmon vannak teljesítendő küldetések , és látom a kompot , meg a piros szállítós autót . De feladatot egy szálat se . Vagy csak nem tudom hol kell keresnem , mert a bal odalon nincs. A farmkezelőben meg ugyanazt , amit a főfarmon
    Kb. egy hónapig nem voltam csak kutyafuttában

    Szia! :)

    Lehet, kutyafuttában olvastál is. ;)
    Nincs külön feladat, hanem a biopiac szerződését szállító piros autót viszi el a komp a virágfarmon. :smiley: A fő farmon és az ínyencen végig tud úton menni, viszont a virágfarmon nem mehet a vízen. :D Ezért van a komp. :) Arra felmegy a piros autó és tovább szállítja. ;) Ez semmi plusz feladat, hanem nekünk egy kis plusz látványosság a farmon. ;)

    Zsu

    Köszönöm Zsuzsi , és Macika neked is .

    Valóban kutyafuttában olvastam .:-)

  • Bendegúz14 (HU1)Bendegúz14 (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    Sziasztok!
    A tesztfarmon azért nem lehet horgászni, nehogy össze tudjuk hasonlítani? Bocsi, de ezt nem tudom megállni szó nélkül, hatalmas csalódást okozott az egész. Oké, vannak még hibák, nem gond. DE EZ KIÁBRÁNDÍTÓ, SZÖRNYŰŰŰŰ!!!!!
  • szuette (HU1)szuette (HU1) HU1 Bejegyzések: 130

    Sziasztok,

    ha elszakad a zsinór és a ládában van bőven, akkor automatikusan adja a következőt vagy van valami trükk, hogy fel kell szerelni ?

    Köszi


  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • viola (INT1)viola (INT1) Bejegyzések: 4
    sziasztok,még az elején vagyok,szeretném kérdezni,hol található a horgászati útmutató? köszi

  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 28.10.2016
    Sziasztok!

    Nincs valahol egy leírás véletlenül arról, hogy hányadik szinten adja az újabb fajta halakat? Nálam harcsát kér a feladat, de hiába fogom ki az összes édesvízi halat, ugyanúgy a sügért, és a pontyot adja vissza a tavaimba. 11. szinten vagyok, és szívesen fognék harcsát, ráadásul azt írja a feladat, hogy a hajó segítségével elérhetem azokat a helyeket, ahol megtalálható ez a hal, azt nekem kell kifogni, de egyik édesvízi tavamban sincs harcsa. A leírás segítene, ha tudnám hányadik szinttől adja a harcsát, nem fogdosnám a sügért meg a pontyokat feleslegesen abban bízva, hogy majd csak ad harcsát is, hanem küldöm Oleget tp horgászatra. Köszönöm előre is a választ :-)
    Szia!
    Jelenleg csak a 3 farmon tudsz horgászni, és majd később kerül be a játékba a hajón való horgászás.  Így jelenleg nem tudsz harcsát fogni. Ha jól emlékszem, akkor a 15. szint elérése kell ahhoz, hogy kihajózhass. Te a 11. szinten vagy.
    Így a hajóról horgászatra várnod kell.

    sziasztok,még az elején vagyok,szeretném kérdezni,hol található a horgászati útmutató? köszi

    Szia :-)

    Írtam üzit :-) Jó lenne egy tényleges útmutató is erről a horgászatról, mert eléggé vakon tapogatózunk :-/

    A horgászati leírás pedig itt található, amit Robi készített:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/136794/tippek-a-horgaszathoz

    Ettől többet egyenlőre mi sem tapasztaltunk meg a teszten.
    A teszt szerveren sok mindent kaptunk a horgászáshoz, az élő szerveren mindezekért meg kell dolgoznunk. Jelenleg a leggagyibb felszerelés áll a rendelkezésünkre, s ezáltal kell fejlődnünk, s elérve bizonyos szinteket, már jobb eszközöket vehetünk, s már talán a horgászat is tetszetősebbé válik.

    Jelenleg amit tudni kell a horgászatról, hogy vannak az alap felszerelések: bot, orsó, horog és damil. Ebből a legolcsóbb, legegyszerűbb vásárolható meg a 10. szint eléréséig. 3 farmon található Oleg, ahol horgászhatunk, vagy elküldhetjük Oleget horgászni.
    Ha mi horgászunk, akkor kell az alap felszerelés, és valamelyik farmunkon Olegre kell kattintani, majd az alsó horgászbot ikonra kattintani, s bejön a horgásztér. Ott rákattintasz arra a halra amelyiket ki szeretnéd fogni, majd ha elkapta a horgot, akkor az egér gombját nyomva tartva- felengedve kell az orsót tekerni. Felül van egy zöld-sárga-piros-feketés skála, aminél úgy kell az egeret nyomni- felengedni, hogy a zöld és sárga közti területen mozogjon a nyíl. Ha sokáig pirosban mozog is elszakad a damil, vagy ha az alatta levő időcsík elfogy, akkor is elszakad.

    Olegre kattintva a jobb oldali hal ikonra kattintva Oleg elküldhető adott halat fogni, vagy a 2. fülön az ezüst csillaggal a TP növelhető, amivel gyorsabban érhető el a 10. szint, s a jobb felszerelés.

    Olgere kattintva bal oldalon van a felszerelés, míg a felső ikonra kattintva a pecabolt jön elő, ahol vásárolhatunk a pecázáshoz szükséges eszközöket.

  • Wéber Andrea (HU1)Wéber Andrea (HU1) Bejegyzések: 42
    Sziasztok!

    Nem tudom másnál is előfordul - Nálam sokszor - bedobom a szerelést, hogy horgásszak viszont a vizben nem látom a damilt és a csalit sem, közben persze a boton látod, hogy be van dobva. Be kell zárnom és újra kinyitni és próbálkozni, ha újra semmi, megint x és újra nyit.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Nem tudom másnál is előfordul - Nálam sokszor - bedobom a szerelést, hogy horgásszak viszont a vizben nem látom a damilt és a csalit sem, közben persze a boton látod, hogy be van dobva. Be kell zárnom és újra kinyitni és próbálkozni, ha újra semmi, megint x és újra nyit.
    Szia Andi!

    A teszt szerveren ez gyakorta előfordult. Sok minden javításra került a teszthez képest, de sajnos ez a hiba továbbra is megmaradt. Bízzunk benne, hogy a következő alkalommal javítani fogják.
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!

    Nincs valahol egy leírás véletlenül arról, hogy hányadik szinten adja az újabb fajta halakat? Nálam harcsát kér a feladat, de hiába fogom ki az összes édesvízi halat, ugyanúgy a sügért, és a pontyot adja vissza a tavaimba. 11. szinten vagyok, és szívesen fognék harcsát, ráadásul azt írja a feladat, hogy a hajó segítségével elérhetem azokat a helyeket, ahol megtalálható ez a hal, azt nekem kell kifogni, de egyik édesvízi tavamban sincs harcsa. A leírás segítene, ha tudnám hányadik szinttől adja a harcsát, nem fogdosnám a sügért meg a pontyokat feleslegesen abban bízva, hogy majd csak ad harcsát is, hanem küldöm Oleget tp horgászatra. Köszönöm előre is a választ :-)
    Szia!
    Jelenleg csak a 3 farmon tudsz horgászni, és majd később kerül be a játékba a hajón való horgászás.  Így jelenleg nem tudsz harcsát fogni. Ha jól emlékszem, akkor a 15. szint elérése kell ahhoz, hogy kihajózhass. Te a 11. szinten vagy.
    Így a hajóról horgászatra várnod kell.
    Ki tudok hajózni, hiszen aktív a kihajózás a körmenüben, de ezek szerint a szint kicsike még a harcsafogáshoz. De értem amit írtál, gondolom más vizekre is ki lehet majd hajózni, ahol lesz harcsa, csak magasabb szint kell hozzá. Robit ismerve, hamarosan lesz ehhez a horgászathoz egy leírás is. Köszönöm a segítséget :-) 
    Ha sikerül, hétvégén készítek egy leírást hozzá, amit majd folyamatosan bővítünk, ahogy egyre több tapasztalatot gyűjtünk róla.
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Sziasztok! Én tapasztalatom az,hogy a Teszt farmon sokkal könnyebb volt a horgászás.Ha ad zsinórt nagy nehezen akkor majdnem rögtön pirosra vált a zsinór.Fel engedem a gombot le megy a hal a víz aljára onnan az istenért nem jön fel. A zsinór el szakad és várj megint vagy 10 percet (ide-oda )lépkedve,hogy megint adjon zsinórt.A 20 kg Pontyot nem tudom ki fogni tegnap óta!Eddig se volt könnyű halat fogni,de a Teszten nem volt a zsinór piros és ha nehezen is de lehetett halat fogni.MIÉRT NEHEZÍTETTEK RAJTA?
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Szia! Igen olvastam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Tudod szerintem mind a két farmon egyformán kellene csinálni,mert ez így egy becsapás.A Teszt farmon meg szokunk egy tempót ami nehézkesen,de működik és utána meg még egy nehezebb ahol semmire nem megyünk. Ebbe mi az érdekes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Lehet akkor én ezt kihagyom.Horgászgatok a Teszt farmon amíg lehet.Ott már legalább a 16 szintnél csukát,harcsát foghatok.
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    r0b33 mondta:
    sziasztok!
    A teszt farmon szépen lehetett horgászni,na a fő farmon ez nem megy.Bedobom a horgot és a csuszka olyan gyors hogy pillanat alatt el is szakad.Így nem élvezetes a játék.
    Ez azért van, mert a teszt farmon a legjobb cuccokhoz is hozzáférhettél (jobb damil ami később szakad, jobb orsó, ami a nehezebb halat is bírja, a jobb bot, ami az erősebb halakkal is megbirkózik) amihez majd itt a 90-es szint környékén fogsz... Rögös lesz ez az út... ;)
    Szia !
    igen ez így van. Ahhoz hogy egy új játékelemet megszeressenek a játékosok siker élmény kell,majd magasabb szinten lehet nehezíteni. Az a játékos aki 20ból 18szor nem fog semmit nem fog többet nekiállni.
  • lkjh1 (HU1)lkjh1 (HU1) Bejegyzések: 4
    Számomra meglepő, hogy ami NEM MŰKÖDIK, gond nélkül áthozzák ide. Az élő szerveren most Oleg nem csinál semmit, hiába kattintasz. A teszt szerveren sem megy zökkenőmentesen, akkor miért mutatják be itt, ami ugyanolyan ****?
  • wildcat3 (HU1)wildcat3 (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok! Lehetséges az hogy 50 zsinórból 1 halat sem tudok fogni? Vagy mit csinálok rosszúl?

  • Bendegúz14 (HU1)Bendegúz14 (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    A teszten úgy működött, hogy feltetted a harcsa csalit, aztán amikor kimentél horgászni (bejött a halas minijáték), bal oldalt rákattintottál a csalira, megjelent egy plusz jel, arra is rákatt és jött a harcsa. 
    A hajóval horgászás és a körmenüs kihajózás 2 külön dolog. A hajós horgászás tényleg később jön, ahhoz kell a horgász TP, akkor lesznek ehhez való hajóid a kikötőben. 
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • rózsa7 (HU1)rózsa7 (HU1) Bejegyzések: 94
    Sziasztok!
    Arra lennék kíváncsi ,hogy itt mikor lesz a felszereléseknél hely a csalinak?  
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
Sign In to comment.