Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

TESZT SZERVER - Október 14-ei frissítés megbeszélése - A teszt szerver újra indul!

gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
szerkesztette ezt: 18.10.2016 itt: Bejelentés és hírek megbeszélése
Sziasztok! :)

Alant elolvashatjátok a teszt-szerveren lévő leírás fordítását. ;)
Itt van Október, és ahogy azt korábban közzétettük, a teszt-szerver újraindul, ráadásul egy vadonatúj tartalommal! Nyilván kíváncsiak vagytok, mi vár rátok a teszt szerver kapuin túl. Hát olvassátok:

Új játékmód - Horgászat

Oleg vár rátok, hogy magával vigyen benneteket egy jó kis halas kalandra! Igen, jól látjátok az eddig rejtélyes, új karakterhez csatlakozhattok egy jó kis szabadtéri kalandban!
  • 3. szint felett csatlakozhattok Oleghez a virágfarmon.
  • Rákattintáskor a segítségeteket kéri, hogy némi farmtermék beadásával segítsetek neki, hogy megjavíthassa a felszerelését.
  • Miután segítettetek rajta, úgy dönt, hogy a Big Farmon marad, és egy feladatsoron keresztül megtanít benneteket a horgászat alapjaira.
  • Lehetőségetek lesz Oleget kiküldeni halat fogni, aki ha visszatér megosztja veletek a fogást.
  • Oleg tevékenységének kezelőfelületének második füle, később lesz hasznos, ha már Oleg elegendő tapasztalatot szerzett.
  • Oleg tapasztalatának növekedésével több fajta és nagyobb mennyiségű halat tud fogni.
  • A horgászati és TP panelen lévő opciók aranyért és dollárért egyaránt elérhetőek lesznek.
Horgász minijáték

Ez egy teljesen új elem a Big Farmban és rettenetesen izgatottan várjuk, hogy játsszatok és jól szórakozzatok vele. Ezzel az új tartalommal valós időben fogdoshatjátok ki magatoknak a halat... szóval, készítsétek az egeret! ;) Természetesen ehhez is lesz lépésről-lépésre oktatóanyag a játékban.

Hajósbolt és nyílt vízi horgászat

A hajósbolt megnyílik ha eléred a 10. szintet a horgászatban és lehetővé teszi, hogy elhajózz újabb területekre, elérhetővé téve több fajta halat! Ugyanígy a horgászodat is elküldheted egy hajóval.
  • A hajósboltot megnyitva 3 véletlenszerűen listázott hajóból választhattok, amiből azonnal ki is bérelhetitek az elsőt.
  • A második hajót akkor lehet kibérelni ha az első már kifutott vagy átugrással. Az idő lejártával az első hajó kifut, a sor balra tolódik és a sor végére egy újabb hajó érkezik.
  • Ha kibérelted az első hajót, a következőt az időzítő lejártával tudjátok kibérelni
  • A hajóbérlés során egy új felugró ablak jelenik meg, amelyben eldönthetitek, hogy magatok mentek horgászni vagy Oleg menjen a hajóval
  • Miután ezzel a két dologgal végeztetek, az elérhető helyekről kaptok egy listát. Némelyek zárolva lesznek, ezekhez másfajta hajóra lesz szükségetek a jelenleg kibérelthez képest.
  • Ha úgy döntötök, hogy magatok horgásztok, kijelzésre kerül a név, nehézség és a fogható hal fajtája az adott területen. Ha Oleg megy horgászni, a nehézség ikonja a bónuszkijelzőre cserélődik.
  • A különböző területek különböző technikákat fognak igénybe venni. Lesznek ahol egyszerű lesz kifogni a halakat, máshol pedig nehezebb (törmelékek, alga sziklák nehezíthetik a dolgotokat). Természetesen a különböző nehézségű helyek különböző bónuszokkal is kecsegtetnek, általánosságban azonban jobb felszereléssel eredményesebb is lesz a horgászat.
Horgászbolt
  • A horgászbolt azonnal elérhető lesz, amint először felkeresitek Oleget az öreg halászt.
  • Amint túl vagytok az oktató feladatokon, megkapjátok a horgászáshoz szükséges kezdő felszerelést.
  • A horgászboltban vásárolhattok magatoknak szereléket, botokat, csalit, orsót, horgász zsinórt.
  • A vödrök és a csalidoboz 3 méretben kapható, mindegyik méret öt fejlesztési szinttel. A nagyobb méretű doboz, vödör akkor válik elérhetővé ha az előző méret a maximális fejlesztését elérte.
  • Minden csalinak két változata létezik: normál és professzionális
  • A kezdő bot, orsó, zsinór kivételével mindegyiknek van aranyért vásárolható párja, amelyek természetesen jobb tulajdonságokkal is bírnak.
  • A botok, csalik, orsók, zsinórok fogyóeszközök. A vödör és a doboz végleges.
  • Minden elem konkrét információkkal rendelkezik, ezeket elolvasva megismerhetitek felhasználhatóságukat, és hogy milyen tulajdonságuk hogyan befolyásolja a horgászatot (egy példa: a kifogható halak száma mielőtt a bot eltörik, vagy a zsinór elszakad).
Tengeri Étterem
  • A tengeri étterem a virágfarmon helyezkedik el, a piacról a komp felé vezető út mellett.
  • Az épületnek kezdetben 7 szintje és 15 receptje lesz.
  • Ahogy az összes többi épületnél csak akkor fejleszthető, ha épp nem termel.
  • Az étterem nem rendelkezik saját raktárral, és egyszerre csak egyféle terméket tud gyártani.

A Big Farm csapata.
Itt megbeszélhetitek az új tartalommal kapcsolatos tapasztalataitokat. :)
(de nem a hibákat, arra van külön topik :D )
Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
«13

Hozzászólások

  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Sziasztok :) nem tudom ki jutott már át a teszt szerverre horgászni, de ez viccnek is rossz ami ott van, vissza az óvodába, kb így jellemezném, remélem más élvezni fogja :::DDD
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Még semmit nem tudunk csinálni.Az öreget el tudjuk küldeni halászni és ennyi!!!!!!!!!!!!!!!
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    de tudsz alul a körmenűn Te magad halászhatsz, ha összeraksz egy botot
    utána katt a halra, és még ki is kell imádkozni onnan :::((
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    na már nem lehet halászni egyszerűen nem engedi, lehet elfáradt, ez megint egy olyan újítás amit nem igazán gondoltak át mert se leírás, se segítség, csak menj és próbálkozz :( hát tényleg nagy bajok vannak a fejlesztőkkel, szerintem néha kihagy a gondolkozásuk, és akkor azok a részek a játékból is kimaradnak :::DD
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Nekem máris egy valami feltűnt...hiányérzetem van:


    Hol van Oleg ideje a jobb panelről?!

    Mert hát na...3 állandó farmunk van...néha van egy-egy szigetünk is...
    Szerintem nincs az nagy Ho-Ho-Horgász még a magyar szerveren sem, aki azt fogja lesni, Oleg kifogta-e már az aranyhalat. :D
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Nekem máris egy valami feltűnt...hiányérzetem van:


    Hol van Oleg ideje a jobb panelről?!

    Mert hát na...3 állandó farmunk van...néha van egy-egy szigetünk is...
    Szerintem nincs az nagy Ho-Ho-Horgász még a magyar szerveren sem, aki azt fogja lesni, Oleg kifogta-e már az aranyhalat. :D
    Zsu ne keresd azt se fogja mutatni, ha kész, csak ott áll az öreg fején a halakkal :::DDD

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    na már nem lehet halászni egyszerűen nem engedi, lehet elfáradt, ez megint egy olyan újítás amit nem igazán gondoltak át mert se leírás, se segítség, csak menj és próbálkozz :( hát tényleg nagy bajok vannak a fejlesztőkkel, szerintem néha kihagy a gondolkozásuk, és akkor azok a részek a játékból is kimaradnak :::DD
    hi
    proba oda dobni a horgot  ahol a hal van, majd ha rákatt, akk tartsd lenyomva a bal klikket, h tudd kihúzni. de vigyázz, ne szakadjon el az az izé, ott mutatja fent, h mikor van túlerőltetve. ha nagyon piros, akk engedd el kicsit, h menjen visszább az a mérő

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Zsuzsi, a bányát se mutatja
    én rámentem a súgóra és tök üres volt
    aztán írja, h az építés menüben katt a feldolgozásra, de a virágfarmról, ahol a peca is van, ilyen nem érhető el
    sőt...... most néztem, egyik farmról se érhető el "feldolgozás" épület :)

    egyébként a fő farmról elérhető a peca bal oldalon a kis hídon
    tudjátok?....... ahol sokszor a gomba, cukorka és egyéb dolgok bújnak meg kereséskor :)
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Na az a feladat adományozz 250 kg harcsát, de azt nem is lehet fogni ::)) honnan adjak neki?

    na már nem lehet halászni egyszerűen nem engedi, lehet elfáradt, ez megint egy olyan újítás amit nem igazán gondoltak át mert se leírás, se segítség, csak menj és próbálkozz :( hát tényleg nagy bajok vannak a fejlesztőkkel, szerintem néha kihagy a gondolkozásuk, és akkor azok a részek a játékból is kimaradnak :::DD
    hi
    proba oda dobni a horgot  ahol a hal van, majd ha rákatt, akk tartsd lenyomva a bal klikket, h tudd kihúzni. de vigyázz, ne szakadjon el az az izé, ott mutatja fent, h mikor van túlerőltetve. ha nagyon piros, akk engedd el kicsit, h menjen visszább az a mérő

    Szia :) addig megvagyok már fogtam 64 kg valamit, de most megállt vége. azt írja tele a vödör, vettem másikat de még így se megy. na majd kialakul, vagy nem ::DD

    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Na az a feladat adományozz 250 kg harcsát, de azt nem is lehet fogni ::)) honnan adjak neki?

    Livi légy kreatív :)
    rajzolj neki egyet :smiley:
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Liz65 (HU1) mondta:
    Na az a feladat adományozz 250 kg harcsát, de azt nem is lehet fogni ::)) honnan adjak neki?

    Livi légy kreatív :)
    rajzolj neki egyet :smiley:
    Rajzoltam :) most azt írja, már sok halat fogtam várjak, vagy menjek át másik farmra. Ja és nincs magyar nyelvű kiírás !!!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Rajzoltam :) most azt írja, már sok halat fogtam várjak, vagy menjek át másik farmra. Ja és nincs magyar nyelvű kiírás !!!
    nekem eddig magyar volt, bár lehet nem jutottam el addig, míg te

    na..... ha elmegyek az uccsó, 3-dik feladatig " Kezd meg a Horgászás TP termelését a boltban
    ott a zöld nyílra, akkor elvisz a kikötőbe, de ott nem találok semmit, ami a "Feldolgozásra" utalna, se az építés menüben nincs ilyen
    valaki? segítség?

    na... ez is megvan
    elmentem horgászni, ott a felugró ablakban a 2-dik ikonra mely "halak" elnevezést kapta. arra katt és ott van a "Horgászás TP", ami megvásárolható. ezzel kész is a feladat
    uccsó feladat a Fejezd be a rakodást
    súgó írja katt a kikötőre és adjam be a kért termékeket. ha katt a zöld nyílra, akkor visszavisz a fő farmra
    ha a kikötőre katt, akkor a hajót adja be
    egyenlőre ennyi
    esetleg más tapasztalat?
    Post edited by Liz65 (HU1) on
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Liz65 (HU1) mondta:
    Rajzoltam :) most azt írja, már sok halat fogtam várjak, vagy menjek át másik farmra. Ja és nincs magyar nyelvű kiírás !!!
    nekem eddig magyar volt, bár lehet nem jutottam el addig, míg te
    A feladatokig magyarul írja, de utána már angolul egyszer azt, ha tele a vödör, egyszer meg hogy már sokat horgásztam , várjak, vagy menjek máshova(bár nem értem itt hova akar küldeni de van elképzelésem )

    ám ha valaki rájön, hogy honnan lehet harcsát szerezni, amit be kell adni írja már meg légyszi :)
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Rajzoltam :) most azt írja, már sok halat fogtam várjak, vagy menjek át másik farmra. Ja és nincs magyar nyelvű kiírás !!!
    hát ha elmész másik marmra majd vissz a halakhoz, akk megint lehet horgászni

    am nekem is kidobálja azt az angol szöveget. de csak lépkedni kell a farmok között és lesz hal, semmi pánik.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    ám ha valaki rájön, hogy honnan lehet harcsát szerezni, amit be kell adni írja már meg légyszi :)
    a harcsa az nagyon értékes, ritkán fogható,viszont finom pöri készül belőle
    gondolod, h bárki megosztja veled, h hogyan is lehet megszerezni? :p
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Liz65 (HU1) mondta:
    ám ha valaki rájön, hogy honnan lehet harcsát szerezni, amit be kell adni írja már meg légyszi :)
    a harcsa az nagyon értékes, ritkán fogható,viszont finom pöri készül belőle
    gondolod, h bárki megosztja veled, h hogyan is lehet megszerezni? :p
    rájöttem de most már azért se mondom el én se :::)))DDD
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Liz65 (HU1) mondta:
    nekem eddig magyar volt, bár lehet nem jutottam el addig, míg te

    na..... ha elmegyek az uccsó, 3-dik feladatig " Kezd meg a Horgászás TP termelését a boltban
    ott a zöld nyílra, akkor elvisz a kikötőbe, de ott nem találok semmit, ami a "Feldolgozásra" utalna, se az építés menüben nincs ilyen
    valaki? segítség?
    TP csillagos menűre katt és vedd meg, és igy meglesz a feladat


    hal.jpg 110.4K
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    TP csillagos menűre katt és vedd meg
    túl vagyok rajta :):p
    tovább?
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Liz65 (HU1) mondta:
    TP csillagos menűre katt és vedd meg
    túl vagyok rajta :):p
    tovább?
    kövi feladat. horgássz, gyűjts sok tp-t hogy megnyithasd az étteremet.
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Liz65 (HU1) mondta:
    TP csillagos menűre katt és vedd meg
    túl vagyok rajta :):p
    tovább?
    veszel 51 Goldért harcsacsalit
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    kövi feladat. horgássz, gyűjts sok tp-t hogy megnyithasd az étteremet.
    tényleg?
    már kiléptem, de ez eddig még elég jó
    ha sikerül beintegrálni az éles játékba gond nélkül, akkor szrtm ez nem lesz rossz :)
    na..... még végül a kis kezdő csapatot egy szinttel feljebb emeljük :)

    veszel 51 Goldért harcsacsalit
    mi????? goldért?
    ...................
    ja, sorry, ez a tesztszerver, itt elhalmoznak minket minden jóval :)))))
    mehet a csali 51 goldért :D:D:D

  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Liz65 (HU1) mondta:
    kövi feladat. horgássz, gyűjts sok tp-t hogy megnyithasd az étteremet.
    tényleg?
    már kiléptem, de ez eddig még elég jó
    ha sikerül beintegrálni az éles játékba gond nélkül, akkor szrtm ez nem lesz rossz :)
    na..... még végül a kis kezdő csapatot egy szinttel feljebb emeljük :)

    veszel 51 Goldért harcsacsalit
    mi????? goldért?
    ...................
    ja, sorry, ez a tesztszerver, itt elhalmoznak minket minden jóval :)))))
    mehet a csali 51 goldért :D:D:D



    ugyanazt megveheted sima dollárért valószínű kevesebbet ad de akkor is meglesz egy idő után :) ám itt a horgászok nagy előnybe vannak, nekem a bot összerakása is bonyodalom mindig kimarad valami ::DD
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • .MANÓCSKA.1 (HU1).MANÓCSKA.1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 54
    szerkesztette ezt: 14.10.2016
    Sziasztok! Segítene valaki? Hogyan tudok megtanulni horgászni? :)
    Minden van, bot, zsinór, csali, horog, orsó... a súgó üres, a nyíl odavisz a kellékekhez, amiből több van mint egy.. és akkor hogyan tovább? :(
    Köszönöm!

    a 2-es feladatot kérdem!

    Köszönöm! Rájöttem!:)
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Sziasztok! Segítene valaki? Hogyan tudok megtanulni horgászni? :)
    Minden van, bot, zsinór, csali, horog, orsó... a súgó üres, a nyíl odavisz a kellékekhez, amiből több van mint egy.. és akkor hogyan tovább? :(
    Köszönöm!

    a 2-es feladatot kérdem!
    Szia :) rakd össze a horgászbotot, kőrmenű bal oldalán a szerelékes dobozra kattintva, aztán a kőrmenű alján lépj a horgászatra dobd be csalit, és tartsd lenyomva a bal oldali egér gombot míg ki nem húzza. ha piros a zsinór engedd el picit, és így folytasd :) Jó horgászatot :)
  • .MANÓCSKA.1 (HU1).MANÓCSKA.1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 54
    Sziasztok! Segítene valaki? Hogyan tudok megtanulni horgászni? :)
    Minden van, bot, zsinór, csali, horog, orsó... a súgó üres, a nyíl odavisz a kellékekhez, amiből több van mint egy.. és akkor hogyan tovább? :(
    Köszönöm!

    a 2-es feladatot kérdem!
    Szia :) rakd össze a horgászbotot, kőrmenű bal oldalán a szerelékes dobozra kattintva, aztán a kőrmenű alján lépj a horgászatra dobd be csalit, és tartsd lenyomva a bal oldali egér gombot míg ki nem húzza. ha piros a zsinór engedd el picit, és így folytasd :) Jó horgászatot :)
    Köszönöm szépen! Kicsi nehézkes még!
  • Lívia7 (HU1)Lívia7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 345
    Sziasztok! Segítene valaki? Hogyan tudok megtanulni horgászni? :)
    Minden van, bot, zsinór, csali, horog, orsó... a súgó üres, a nyíl odavisz a kellékekhez, amiből több van mint egy.. és akkor hogyan tovább? :(
    Köszönöm!

    a 2-es feladatot kérdem!
    Szia :) rakd össze a horgászbotot, kőrmenű bal oldalán a szerelékes dobozra kattintva, aztán a kőrmenű alján lépj a horgászatra dobd be csalit, és tartsd lenyomva a bal oldali egér gombot míg ki nem húzza. ha piros a zsinór engedd el picit, és így folytasd :) Jó horgászatot :)
    Köszönöm szépen! Kicsi nehézkes még!
    Szívesen:) írj ha elakadsz, bár én se vagyok sokkal előrébb de próbálkozom :)
  • földtúró (HU1)földtúró (HU1) Bejegyzések: 7
    Adományozz 250kg harcsát! De honnan kérdem én? :(
  • Sziasztok! A tanulj meg horgászni instrukcióra kattintva hibaüzenet jelenik meg. Találgattam, hogy magamtól tanuljak meg és azért jelenik meg, mert nem tudok horgászni( :D), vagy mégiscsak hiba? Kiválasztható a bot és a csali is, amivel elküldhetem Oleget pecázni. Szerintem, ha ezt megtanuljuk (kivéve a pecások), valóban mehetünk ki az igazi vízre is!:D
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szívesen:) írj ha elakadsz, bár én se vagyok sokkal előrébb de próbálkozom :)
    Szia!
    Én hiába vettem harcsa csalit a halak elfogytak, s nem jönnek. Neked hogy sikerült túljutni ezen a feladaton? Köszönöm.
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Sziasztok! Valaki el tudná mondani, hogy akkor most ezt hogy kell játszani? Megvettem minden kelléket vödröt nem , mert azt nem lehet. Elképzelésem sincs mit kell most tennem, horgászni nem enged, de halat vehetek.'x már bejött a horgászos kép, de vmi miatt nem jelent meg a fentebb írt horgászbot, így sztem halat sem fogtam.Szval nagyon örülnék, ha ilyen "gyengébb értelmi képességűeknek "mint én is leírná vki, hogy mit is kell csinálni. Bocs és elnézést mindenkitől, de ez nekem magas mint kacsának a villanypózna.Lehet 1xrű és én komplikálom túl, de vhogy sehogy sem jön össze ez a horgászás.
Sign In to comment.