Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Javaslatok, dicséret és kritika

Kritika

Ide írhatjátok építő jellegű kritikáitokat a játékkal kapcsolatban. Szeretném kérni, hogy megfelelő hangnemben tegyétek ezt. Köszönöm.


«1311

Hozzászólások

  • Goldmark Farm (HU1)Goldmark Farm (HU1) Bejegyzések: 47
    Kritika !!!!! Kritikán aluli és már tele van a hócipőm a HAJÓVAL.
    Mindig azt a terményt kéri ami nincs de nem ad egy alternatívát helyette. Amíg tele nincs a hajó nem tudom elküldeni.
    Javaslatom a hiányzó termény helyet adjon egy másik lehetőséget. Vagy talán ez meghaladja a programozók képességeit ??? Már felmerült bennem a gondolat, hogy készakarva hátráltatják a játékosokat.
    A játék játszható legyen nem pedig szándékosan hátráltató.


  • Pettyantó (HU1)Pettyantó (HU1) Bejegyzések: 5
    A lóversenyt illetném katasztrófális kritikával!!!!
    Igaz csak 65-ös a lovam, de nem tudok megverni vele egy 40-est.
    Egy hétbe telt míg aranyból platina szintre verekedtem magam, de egy éjszaka alatt 30 pontot buktam.
    Így lehetetlen előre haladni.
    Elment a kedvem az egész lovas cucctól.
    Ha nem csinálnak vele valamit nem fog érdekelni a játéknak ez a része.
    Üdvözlettel: egy aktív játékos
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 17.09.2016
    Kritika !!!!! Kritikán aluli és már tele van a hócipőm a HAJÓVAL.
    Mindig azt a terményt kéri ami nincs de nem ad egy alternatívát helyette. Amíg tele nincs a hajó nem tudom elküldeni.
    Javaslatom a hiányzó termény helyet adjon egy másik lehetőséget. Vagy talán ez meghaladja a programozók képességeit ??? Már felmerült bennem a gondolat, hogy készakarva hátráltatják a játékosokat.
    A játék játszható legyen nem pedig szándékosan hátráltató.



    Szia! :)

    Ezzel is próbálnak a játékban arra sarkallni, hogy fejlődj. Van, aki kudarcnak éli meg és van, aki kihívásnak. :) Te döntöd el, melyik csapatba tartozol. ;)

    Zsu

    A lóversenyt illetném katasztrófális kritikával!!!!
    Igaz csak 65-ös a lovam, de nem tudok megverni vele egy 40-est.
    Egy hétbe telt míg aranyból platina szintre verekedtem magam, de egy éjszaka alatt 30 pontot buktam.
    Így lehetetlen előre haladni.
    Elment a kedvem az egész lovas cucctól.
    Ha nem csinálnak vele valamit nem fog érdekelni a játéknak ez a része.
    Üdvözlettel: egy aktív játékos

    Szia! :)

    A lovi tényleg egy igazi szerencsejáték. :)
    Nekem 84-es lovam van....és mégis van úgy, hogy 30-40-es lovak győzik le. :)
    Először engem is idegesített, hogy hiába adok bele apait-anyait, ugyanoda jutok el a platinában mindig. Aztán "taktikát" váltottam. Most már van, hogy napokig nem versenyzem el a 100 benzint. Így most nem P3-ba jutok, "csak" P4-be....viszont nem vagyok ideges, feszült miatta. :) A dekorációt megkapom, az aranybányászati-engedélyt szintén. Többre meg nem vágyom, mert aranyat nem vagyok hajlandó költeni rá. :) Ez nekem így is ajándék. :)

    Zsu
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Goldmark Farm (HU1)Goldmark Farm (HU1) Bejegyzések: 47
    A hajó rakománya a szigetfarmok terményeit is kéri. Ha nincs terményem akkor várok várok mire hajlandó elmenni. Mint egy szövetkezet vezetője minden játékost arra intek soha ne kezdje el egyik sziget farmot sem én is nagyon bánom, hogy valaha elkezdtem.  De ha elkezdtem sajnos nem lehet már megszüntetni. A Pökhendi választ pedig nagyon nem szeretem ( Zsu ) Vagyok olyan szinten tán még feletted is, hogy eldöntsem mit akarok csinálni és eldöntsem hová akarok tartozni. Érthető volta ???
    Had vállaszak akarom -e tovább a szigetfarmokat vagy sem. Igen vagy nem. ???
    Hiú ábránd, hogy ezt betegyék a játékba.  
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139

    A hajó rakománya a szigetfarmok terményeit is kéri. Ha nincs terményem akkor várok várok mire hajlandó elmenni. Mint egy szövetkezet vezetője minden játékost arra intek soha ne kezdje el egyik sziget farmot sem én is nagyon bánom, hogy valaha elkezdtem.  De ha elkezdtem sajnos nem lehet már megszüntetni. A Pökhendi választ pedig nagyon nem szeretem ( Zsu ) Vagyok olyan szinten tán még feletted is, hogy eldöntsem mit akarok csinálni és eldöntsem hová akarok tartozni. Érthető volta ???
    Had vállaszak akarom -e tovább a szigetfarmokat vagy sem. Igen vagy nem. ???
    Hiú ábránd, hogy ezt betegyék a játékba.  
    Ne haragudj, de én nem érzem a választ pökhendinek. A te hozzászólásod sem volt túl higgadt.
    Tény, hogy a hajó, ha egyszer elkezdted valamelyik szigetet, akkor kéri a magokat. De a hajó is csak egy plusz segítség. Az is tény, hogyha mindent el tudsz küldeni vele, akkor 6 óránként újra megérezik az elindulása után, de ha az utolsó 2-t nem tudod betenni, akkor is 12 óra múlva újra jön. Tehát igaz, hogy nem 4x tudod indítani, csak 2x.
    Másrészt ez egy játék. Te irányítod mit csinálsz benne. Persze az ember mindent szeretne, de néha be kell látnia ez nem megy. És meg kell keresni a megoldást rá. El lehet mondani a kritikát, lehet arra válaszolni, de változást itt nem tudunk elérni. Megértem a problémád, hogy ez téged zavar, és el is hiszem, de ha minimálban indítod ezután a szigeteket, és minimálban a magokkal a hajót, akkor egy ideig kitart. Nem kell hozzá sok pénz, s mégis annyit kapsz, amivel a következő szigetig minimállal el tudod indítani 6 óránként a hajót. Ha kell segítség hozzá a következő szigethez, keress, s adok tippet hozzá.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    A hajó rakománya a szigetfarmok terményeit is kéri. Ha nincs terményem akkor várok várok mire hajlandó elmenni. Mint egy szövetkezet vezetője minden játékost arra intek soha ne kezdje el egyik sziget farmot sem én is nagyon bánom, hogy valaha elkezdtem.  De ha elkezdtem sajnos nem lehet már megszüntetni. A Pökhendi választ pedig nagyon nem szeretem ( Zsu ) Vagyok olyan szinten tán még feletted is, hogy eldöntsem mit akarok csinálni és eldöntsem hová akarok tartozni. Érthető volta ???
    Had vállaszak akarom -e tovább a szigetfarmokat vagy sem. Igen vagy nem. ???
    Hiú ábránd, hogy ezt betegyék a játékba.  

    Szia! :)

    Ez nem pökhendiség volt részemről. :) Próbáltam Neked egy másik nézőpontot is megmutatni. :) Ahogy alattad írtam a lovas játékosnak is, szerintem fontos, hogyan állunk a játékhoz. Én sem voltam különb egy szállal sem. :D Először engem is zavartak, idegesítettek dolgok. De aztán rájöttem, azzal nem lesz nekem jobb. :)

    Igen, vannak tartalmak, mint a hajó is, hogy megpróbálnak olyanra rávenni (szigetezzünk), amit nem biztos, hogy szeretünk is csinálni. Átgondolva a folyamatot....kevesebbszer tudok hajót indítani....kevesebb lesz a patkó....ezáltal lassabban lehet a lovakat tréningezni. Kérdés, megéri-e emiatt idegesíteni magunkat? Kértük korábban, valami megoldást találjanak ki arra, hogy aki tájékozatlanul elindította a szigetet, de rájött, hogy nem neki való és emiatt a hajó nem tud kifutni....oldják már meg, hogy ez kikerülhető legyen....indítható legyen anélkül is. Egyelőre süket fülek. :(

    Így viszont nekünk kell átértékelni. Játszani szeretnénk vagy idegeskedni egy olyan miatt, ami nem rajtunk múlik. És összesen csak ennyit szerettem volna az előző hozzászólásommal is....gondoljuk át, nézzük meg, mi éri meg nekünk....meddig érezzük még játéknak, kikapcsolódásnak. :) Mert a cél ez lenne elsősorban. :)


    Zsu
  • Goldmark Farm (HU1)Goldmark Farm (HU1) Bejegyzések: 47
    Kösz a válaszokat !!!  Egy játék egy idő után már nem csak játék és kikapcsolódás. El akarok érni egy célt de maga a játék akadályoz benne de ha aranyat veszek minden simán megy ( valamiből meg is kell élniük ). Nem is akárhogy.
    A lóverseny témához nekem Gyémánt ligás lovaim vannak ami egyrészről jó de ott is az arany dominál. Nem 100 egységnyi benzin van hanem 300 egységnyi.  Amit naponta fel kell tölteni. ( dollár+arany) Ott tartunk és nagyon jól tudom tapasztaltam és már jó párszor végig is csináltam a szigeteket. De  ha döntsem már el akarom e folytatni vagy sem.  A központban csesznek a Magyar vagy akárki javaslataira. Itt a hiba!  Igaz mindenki kívánságát nem tudják teljesíteni. Neked meg kitartást és további jó munkát.
    Üdv: Márk
  • Udvari Pál (HU1)Udvari Pál (HU1) HU1 Bejegyzések: 29
    Az eltűnt közel 30000 aranyam még most sem került elő!!! Az ügyfélszolgálatnak már 2x írtam..., de azt hiszem hogy nem akarnak tudomást venni róla! Nos..., ennyit a Bp -ről! Igaz még most sem lehet játszani korrektül..., de itt ez már csak így megy! Döglött az egész játék!
    Azt hiszem itt az ideje mást keresni.
  • Nelli1 (HU1)Nelli1 (HU1) Bejegyzések: 23
    Kritikát fogalmaznék meg a fejlesztők felé. Már csak néha játszom, számomra teljesen ellaposodott a játék. 
    Még mindig reménykedem, hogy olyan fejlesztést, új dolgot csinálnak, amiért érdemes visszatérni a játékhoz napi szinten.
    Köszönöm, hogy elolvastátok!


  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Tyűűű hogy én mikből maradok ki.....komolyan az eszem eldobom...
    Figyu Goldmark..204 es szinten,ha gondot okoz a hajó megtöltése,akkor baj van a farmoddal.Ha a lovad gyémántba varázsolása aranyat igényel,akkor baj van a felépítésével,ha a Zsú válaszát nagyképűnek ítéled,akkor baj van az értelmezéseddel.És íme egy okosság.Ha jó a farmod,akkor van lóvé,ha van lóvé,akkor mehet a sziget,ha megy a sziget,akkor meg tod rakni a hajót,ha megy a hajó,akkor tod fejleszteni a lovad és nem kell arany a gyémántligához.Ennyire egyszerű.A baj ott kezdődik inkább,hogy mindenki mindent akar,csak tenni nem szeret érte.Ezen játékosoknak ajánlani tudom a puzzle-t,vagy olyan játékot,ami csak időelütésre való,nincs benne stratégia,gondolkodás,matekolás,egymásra épülő elemek,Csak beül az ember elé elpötyög majd kilép és slussz passz.Ez a játék nem az a játék.Itt vagy odateszed magad és időt szánsz rá,vagy lemaradsz,mint a borravaló.Ekkor (ha a második kategória vagy),akkor még van lehetőséged arra,hogy arannyal behozd a lemaradást.Tehát az arany része nem kötelező jelleg,csupán segítség,amit ha rendesen játszol és tényleg beleadsz apait anyait,akkor simán megy minden vásárlás nélkül is.Én voltam arany használat nélkül dobis első helyen,a lovam arany nélkül gyémántligás úgy,hogy keményen veri a nagyokat és már lassan kész a párja is,ami bőven fellöki mind3 ágban 800 fölé és sem lóba sem szigetben nincs aranyam SOHA.Szóval nem ájuldozni kell,hogy ez nem jó,az nem jó,hanem keményen küzdeni,ha nem akarunk aranyat vásárolni.A mostani evikkel stb annyi engedélyt kapunk,hogy már könyvtári könyvre,toronyra stb.-re is simán kikerül,csak okosan kell beosztani.Értem itt pl:sokan a bajnokságon górják az aranyat...ha abból a temérdek aranyból könyvet és aranyföldet vesz és fejleszt,akkor egy idő után eléri,hogy nem kell aranyat használjon mert szemre többet szed mint bárki más.Én pl luciból,gazból és répából is többet szedek szemre mint más kombóval.Bár időbe telt,mire összegyűjtöttem rá az engedélyeket,de mára láss csodát..Vagy...lehetőség van mostmár a dísz nélküli farmokra a laborral....plusszos vele a farm,mégis sokan teli vannak dísszel...pedig 2x annyi termelő fér ki,ha nincs kint dísz.Ezek pontos adatai mind meg voltak itt osztva,de ha nem élnek vele..hát tudjanak rá.Ha az ember melózik stb,minden evit megoldható ha mindenből van 1 rakással,csupán el kell fogadni a tanácsokat,vagy kicsit matekolni kell.De siránkozni mindig könnyebb mint gondolkodni..És még folytathatnám....De mivel nem rosszalkodni jöttem,így szer épp elég lesz.
    UI:Ha minden játékosodnak azt tanácsolod,hogy ne szigetezzen,akkor az úgy elég szomorú,hisz kimarad a loviból ami azért még car lóval is hoz 1 engedélyt 40 naponta,ha meg belehúz,akár 2-őt is...Tehát azért amiért a te matekod rossz,szer felesleges másokat is bevinni a susnyásba....
  • MizuBige (HU1)MizuBige (HU1) Bejegyzések: 648
    szerkesztette ezt: 16.05.2017
     
    Post edited by MizuBige (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia MizuBige :D Örülök,hogy van olyan is,aki nem azt mondja,hogy nah már megint okos a bunkó Bourges :)
    Pedig csak fáj nekik beismerni az igazságot...Pusszantalak

    Szia Robi.
    Van igazság abban amit a segítésről írsz,viszont ha már 1 embernek segít az is vmi..tehát a belefektetett munka nem felesleges.Én pl a BF plussznak mindig hasznát veszem,bár van olyan része,amit már fejből kenek vágok annyiszor néztem és számoltam vele és bizt nem vok egyedül ezzel.Sőt már írtak többet a törölt hsz-aim miatt,hogy anno volt ilyen itt,nincs e meg nekem mert kéne :) Tehát használják ám ezeket,csak általában aki használja az halad is vele,így nem szól csak lesi a tanácsokat és próbál élni vele,aki meg nem,az ugyebár itt nyomja a hisztit hol ezért hol azért...És általában az ilyenen én már csak kacagni szoktam,hogy "ráérsz barátom kínlódni,ha a rakat segítség mellett nem szalad a szekér",de amikor a segítőkre még ráförmednek...hát attól az én agyam is elpukkan és akkor jön a bunkó Bourges az igazságosztó :D Utána a duzzogás és a törölt hsz-ek...Nah de ez van.A lényeg én hálás vok minden olyan matekért,amit nekem már nem kell számolnom,vagy esetleg meg sem fordul a fejemben,hogy talán úgy jobb lenne,de itt megosztva az ember tud vele kalkulálni,hogy az ő idejéhez és játékstílusához hogyan tudná használni.Tehát Robi és akik sok okosságot írnak...hajrá :)
  • Ági28 (HU1)Ági28 (HU1) HU1 Bejegyzések: 110
    szerkesztette ezt: 27.09.2016
    Soha nem lesz teljesítve!!!!

    Nagyon sok a dollár na de az arany mire az összejön, mert én a Németeknek 1 forintot nem fizetek az biztos ilyen játékért, nem szólnak semmiről csak szétszedik az ember munkáját, minden nyert dísztárgy eltűnik, aranypatkó és had ne soroljam még mi, mert túl hosszú lenne a lista és senki nem intézkedik.
    Na egyszer megszületik az össz telek, vagy nem kitudja.

    1.) A hozzásólásod helye tartalmát tekintve Kritika, és nem pedig a Gyakran ismétlődő kérdések és válaszok.
    2.) Két egymást követő posztot nem készítünk, az előzőt modosítjuk

    A hozzászólásod ezért összevontam és áthelyeztem. @r0b33 - moderátor
    Post edited by r0b33 (HU1) on
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
     Hurrá! 4 éves BigFarm! A GGS ismételten hű önmagához! Semmi ajándék! Viszont szerezhetünk zászlót aminek semmi értelme .Mehet a dobozba !:(
  • jelluist (HU1)jelluist (HU1) Bejegyzések: 95
    Sziasztok!

    Felemelem a hangom,  nem sűrűn teszem.
    Egyszerűen felháborít és dühít hogy a küldetésekben olyan szinteket tesznek egymás mellé ami nem egy fer versenyzést eredményez. A 128. szintemmel folyamatosan 250-280 körüliekkel játszom de a 300 feletti sem ritka. Én teszek bele egyébként is minimális aranyat, mert tudom hogy az a cél, de így még annak sincs értelme. Azért nem rakom bele az aranyat hogy max az 5. helyért harcoljak még hozzá keményen.
    Ezt végre már meg kellene oldani.  Talán egy százas nagyságrenden belül még elfogadhatónak tartom de amikor több mint 200 szint a különbség az durva.

    Más:  A kérdőív kitöltésekor is említettem. Túl sokan játszunk. Amikor helyezés szerinti ajándékok vannak, legyen az sziget, vagy szövi bajnokság, nem csak az elsőt esetleg másodikat kellene valami komolyabb ajándékkal "díjazni". (pl: az ólaknak egy más kinézete). Teljesen egyértelmű hogy aki ott van fenn, (és mindig ugyanazok), ők lesznek az elsők között. És a kicsikkel mi lesz? Néha-néha nem kaphatnának ők is valamit?
    Vagy ha többet díjaznának akkor lenne értelme harcolni az úgynevezett dobogóért. Bár reálisan gondolkodva nincs, mert akárhogy harcolok nem fogom még csak útól sem érni őket. Így nekem nem lesz mondjuk ír csirkeólam.
    Bocsi, de ez most kibukott belőlem,mint kritika, mert megint egy reménytelen küldetést hagytam ott.  de egyébként imádom a játékot és tettszik

    köszönöm a figyelmet  


  • szeder65 (GB1)szeder65 (GB1) GB1 Bejegyzések: 1
    Hello!
    elvárják,hogy az emberek vásárolják az aranyat és rendszerint játszanak?!
    Amkor azt sem tudják biztosítani hogy egy bizonyos értékszámláló pontosan mutassa az értékeket?
    (most a gyertyákra céloztam)
    Akkor miröl beszélünk??????
    Talán cselekedni kellene NEM?????????
    Üdv:Cüü Bujii


    Hello!
    They expect that people buy gold and usually play ?!
    Amkor would not be able to provide a certain amount counter accurately show the values?
    (Now I was referring to candles)
    Then what we are talking about ??????
    Maybe you should NOT do ?????????
    Hi: CUU Buji
  • Etus77 (HU1)Etus77 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1
    Nagyon nem lett megoldva az óra átállítás!Nem gondoltam,hogy ha akkor vettek a földembe vagy etetem meg az állatokat akkor meghosszabodik a termelési idő egy órával:(A hajómat nem tudtam elindítani, a szigeten a pénzválltás szintén egy órával tolódott.Ez elég idegörlő!Ráadásul pont küldizés közben jó volt,hogy a sima kukoricám egy órával többet volt a földben mint kellett volna!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Etus77 (HU1) mondta:
    Nagyon nem lett megoldva az óra átállítás!Nem gondoltam,hogy ha akkor vettek a földembe vagy etetem meg az állatokat akkor meghosszabodik a termelési idő egy órával:(A hajómat nem tudtam elindítani, a szigeten a pénzválltás szintén egy órával tolódott.Ez elég idegörlő!Ráadásul pont küldizés közben jó volt,hogy a sima kukoricám egy órával többet volt a földben mint kellett volna!
    szia
    sajnos ez pedig logikus :)
    senki nem fog azért éjjel fent lenni, h az átállításnál korrigálja az időpontot
    ez auto állítódik át a neten, ezzel persze, mint nálad is, kis "időeltolódás" alakul ki
    ha nem játszol éjjel, akkor nem hinném, h te azért felkelsz édes kis szunyókálásodból, h az órát átállítsd
    mert én bizony simán végig aludtam az éjszakát :smiley:
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Teljesen logikus, hogy mindenki átalussza az éjszakát, senki nem lát, nem hall semmi hibát, csak a játékosok panaszkodnak mindig, mert
    - bénák,
    - időeltolódásuk van,
    - nem olvassák az ÁSZF-et! :wink: 
    hát ált-ban igen, mindenki alszik éjjel :smiley:
    a továbbiakban NO COMENT!
    keress másik játszótársat :smiley:;)
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 30.10.2016
    Etus77 (HU1) mondta:
    Nagyon nem lett megoldva az óra átállítás!Nem gondoltam,hogy ha akkor vettek a földembe vagy etetem meg az állatokat akkor meghosszabodik a termelési idő egy órával:(A hajómat nem tudtam elindítani, a szigeten a pénzválltás szintén egy órával tolódott.Ez elég idegörlő!Ráadásul pont küldizés közben jó volt,hogy a sima kukoricám egy órával többet volt a földben mint kellett volna!

     Helló! Most komolyan... már miért kellett volna bárkinek is "megoldani" az óra átállítást? A való életben is teljes vonatszerelvények várakoznak egy egész órát ilyenkor. A virtuális kukoricának sem árt meg. Lusta vagyok utána nézni, de nem is biztos, hogy a németeknél is van, és most van óraállítás. De ha van, akkor se ez a játék legnagyobb problémája. Vagy nálad csak ennyi a hiba? Akkor szerencsés vagy.

    Pontosítok: ez nem a játék problémája, hanem a tiéd.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt