Főoldal Hungarian Archívum Javaslatok, dicséret és kritika (a)

szálas bajnokság :)

Nah halika
Hogy ne csak a rossz oldalam mutassam a fórumon,így ötletet is írok...
Szóval.Mivel a bajnokságokon a játékosok nagyrésze elhasználja a kombós magjait,azt ugye két bajnokság között pótolni kell.És ezt mivel tudjuk megtenni?Hát ha ültetünk szálas virágokat.De ez önmagában elég uncsi,épp ezért gondoltam,hogy erre is lehetve valami játékot csinálni.Ezt én úgy képzeltem el: (ehhez szer túl nagy progizás nem szükséges,bár ki tudja...)
Tehát:
ez a küldi és proji kombója lenne,kisebb-nagyobb ajándékokért.
Részletesen:
A játék fél óránként indítana random küldiket,csak itt nem kéne benevezni,hanem míg a játék tartana (a szálas küldi verseny),addig mindenkinél megjelenne,hogy mi az aktuális feladat.És ez folyamatosan forogna fél óránként a verseny ideje alatt.A gép diktálná mikor mit termeljünk.De itt csak a 4 növény lenne porondon (gaz,kuki,lucerna,karórépa:hisz ezekre van szükség a nagy bajnokságon) és csak szálra lehetne ültetni őket (csak ezt számolná be a rendszer).És ez csapatos gyűjtögetés lenne.Azaz ahogy a projekt megjelenik minden tagnál,így ez a küldi is megjelenne mindenkinél 1x-re és akkor látnák a fent lévő online játékosok,hogy mit kell termelni és mennyi ideig.Ha valaki a 45 dik percben lép fel,akkor még 15 percig ugyanúgy csinálhatná,majd ugye indulna a következő...Minden tag minden leszedett szálja összeadódna 1 giga csokorrá és az alapján jönnének a jutik :D
A jutalmazás pedig úgy történne,hogy pl: x szál vadgazra adna y pontot.És amikor elérünk 1 ponthatárt,akkor azt a jutit megkapná a csapat.
Részletezem: 0-1000 vadgaz 10 pont, 1000-5000 20 pont stb...majd 0-1000 karórépa 25 pont,1000-5000 karórépa 40 pont stb.Ezek összeadódnak,és pl 50 pont után jár 1 hínártáp, 100 pont után 2 névjegy stb.
És persze verseny lenne a csapatok-csapatok ellen is pontgyűjtéssel,mint a normál bajnokságon.
Egyrészt ha szálra kell gyűjteni,akkor inkább az aktivitás lenne a mérvadó és nem az aranyozás (mert hát 2 perces gazt ültetni,majd bearanyozni....)
de ez a játékkészítőknek is megérné,mert szer sokan vennének aranyföldet erre a bajnokságra levéve inkább néhány díszt,amit ugye utána lebontana,majd újabb szálasnál felépítene.És ne legyenek kapzsik,hisz sok kicsi sokra megy és ezt a kisebb aranyfelhasználók is jobban megvennék..........Nem beszélve a kattingatásról,ha már azt mondjátok ebből zsebeli be a GG a sok lóvét....akkor abból itt nem lenne hiány :D
Pux
«1

Hozzászólások

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    hali itt is újra :)

    nem rossz amit kitaláltál, mert bizony a spec-eket pótolni kell, és bevallom őszintén, nem mindig van kedve az embernek, főleg a 2 perces virágot termelni. de így jobban menne, főleg ha még kis juti is járna érte, egy kis verseny stb. nem beszélve arról, h talán itt kilehetne az aranyozó játékosokat is szűrni.csak a sima magokat engedné elültetni a rendszer, ezt gondolom a fejlesztők megtudják oldani :)
    aztán ha valaki még így is aranyozna, nos hát.......... az már az ő dolga :smiley:
    lehet, népszerűbb lenne mint a szövi bajnokság :) mert így a csapatoknak valóban a szorgalma számítana és nem a gold

    támogatom az ötletet :)
    Post edited by Liz65 (HU1) on
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Javaslom, ha többen támogatnák, akkor a supportnak Bourges írd meg, mi is lenne a javaslat, s hátha....
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Okés csajok,rajtam nem múlik,írjátok a véleményt és ha elérjük 30 pozitív támogatást,akkor ráveszem magam a supporttal való beszélgetésre :D
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Csajok! :smiley:

    Mondhatom azt Nektek, hogy bilibe lóg a kezetek? :smiley::smiley:

    Ez sem lenne egy SZÁLLAL (csakhogy stílszerű legyek, ha már a szálas versenyről van szó) sem különb, mint a "sima" szövetkezeti bajnokság. :smiley: Itt is ugyanúgy fogyna a GOLD, akárcsak ott. :) Mert azt ti sem gondoljátok ugye, hogy valaha is a GGS majd olyanba fektet részükről energiát, amiből kizárja a bevételi forrásukat? :smiley: (Ettől még aranyos ötletnek gondolom.)

    Azt elhiszem, hogy baromi unalmas a szálas növényeket vetegetni, pláne a vadvirágot és a lucernát a maga 2 illetve 3 percével. :)
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    hát ami igaz, az igaz, biztos vagyok benne, h így is lenne aki aranyozna :smiley:
    de talán többet kattogtatnánk, ami ugye szintén jó a GGS-nek. egy bizonyos mennyiségű spec-et legyártok, már tom mennyire van időnként szükségem, aztán nem gyártom, míg nem kezd el fogyni, tehát nem 2-3 percezek. de így azért talán többet is begyűjtenék és szrtm mások is :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Szeva Zsúú
    Ebben épp ez a szép,hogy nem lenne betiltva az aranyhasználat,csak szerintem kevesebben élnének vele,mint a normál bajnokságon.Mert mint ahogy írod a 2 és 3 perces gazokat ültetnénk.Azt arannyal kiszedni felesleges,hisz mire elülteted a végét,már az elejét szedheted is kifelé :D tehát aki használna ezek mellé aranyat,annak megengedjük :D és a bevételi forrást is megírtam: aranyföld vásárlás,ami csak 350 arany,így sok kevesebbet vásároló játékos is könnyebben odaszánná szerintem és tudjuk sok kicsi sokra megy :D Meg tőletek olvastam,hogy minden kattintással pénzhez jut a gg.Nah ettől több kattintást el sem tok képzelni,minthogy versenyt csinálnak szálas 2-3-5-9 perces növényekkel :D
    És a verseny pont arra kell,hogy ne legyen unalmas vetni őket (mert ugye muszáj ha kell a kombómag)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Javaslom, ha többen támogatnák, akkor a supportnak Bourges írd meg, mi is lenne a javaslat, s hátha....

    Macika, ha valaki tud németül vagy angolul és odaírja azon fórumok egyikére, akkor van esély arra, hogy a magyar játékosok hangját is meghallják. Ott van CM, aki foglalkozik vele, amennyiben többek érdeklődését is felkelti és támogatják az ötletet. :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Vagy akár franciául is, ott is van CM és ő nagyon lelkes.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    :D Juuuj most mutatkozzak be a francia fórumon is? :D
    Másképp meg sajna nem beszélek,max madzsarúúúl :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    :D Juuuj most mutatkozzak be a francia fórumon is? :D
    Másképp meg sajna nem beszélek,max madzsarúúúl :)

    Jaj, Csajszi! :smiley:
    Már reménykedtem pedig, hogy elvállalod és Te leszel a nagykövet. :smiley: Te lettél volna a magyar-francia barátság megalapozója. :smiley::smiley:


    Meg tőletek olvastam,hogy minden kattintással pénzhez jut a gg.Nah ettől több kattintást el sem tok képzelni,minthogy versenyt csinálnak szálas 2-3-5-9 perces növényekkel :D

    Erről az jutott eszembe, biztosan sokat hallgatták a Republicot.....annak is főleg az egyik nótájának a refrénjét....valószínű, a meetingeken is ez ment: "Még, még, még, még, még.....Ennyi nem elég!"  :smiley::smiley::smiley:
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nah figyi Zsú én rajta vok,de most hogy nekifutottam be kell látnom,hogy elég hiányos a tudásom.Mivel szellentésem sincs hogy van fr-ul a vadgaz,kombómag,küldetés stb.Ezeket a mindennapjaimban itt nemigazán használom,úgyhogy arra a döntésre jutottam,hogy a legjobb tudásom szerint lefordítom,a hiányosságot kiegészítem a tökéletesen fordító guglival :D és elküldöm az ottani CM-nek egy kis renoválásra.(lehet itt ott fog pislogni) és ha lesz olyan kedves,hogy kijavítja a hibáimat és visszaküldi nekem a már tökéletes francia monológot,akkor én felposztolom oda.Ez némi kis időbe fog szer telni,de rajtam ne múljék.... :D
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Nah figyi Zsú én rajta vok,de most hogy nekifutottam be kell látnom,hogy elég hiányos a tudásom.Mivel szellentésem sincs hogy van fr-ul a vadgaz,kombómag,küldetés stb.Ezeket a mindennapjaimban itt nemigazán használom,úgyhogy arra a döntésre jutottam,hogy a legjobb tudásom szerint lefordítom,a hiányosságot kiegészítem a tökéletesen fordító guglival :D és elküldöm az ottani CM-nek egy kis renoválásra.(lehet itt ott fog pislogni) és ha lesz olyan kedves,hogy kijavítja a hibáimat és visszaküldi nekem a már tökéletes francia monológot,akkor én felposztolom oda.Ez némi kis időbe fog szer telni,de rajtam ne múljék.... :D

    Na várj egy kicsit! :smiley::smiley:
    Van olyan emilke címed, amit még nem foglalt le a BigFarm? :smiley:
    Ha igen, nyiss egy farmot a francia szerveren...ha nincs, semmiből sem tart (10minutemail.com - ez egy egyszer használatos e-mail címet ad, nem kell semmi adatot megadnod....10 percig él....persze hosszabbítható, amíg ott nyomogatod....erre a célra tökéletes.) :smiley: És azonnal tudni fogsz mindent franszija szóval. :smiley:

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Pierre szerintem nem fog megorrolni rád és segítőkész lesz. A hozzászólásaiból én ezt gondolom, remélem nem tévedek. A legtöbb infót mindig ő adja a fórumon, és szerintem segíteni fog.
    Vagy Falbala is szerintem segítőkész, ő modi.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Zsúúú amit te mondassz azt nem értem....mármint hogy mail,meg fr-a szerver az ok,de hogy az honnan tudja hogy jó e....
    Macika én a Cellardoor CM-nek kezdtem el írni,a nem jóóó?A Pierre-t hirtelen nem lelem :D
    És nem kalózkodok más szerveren mert vérbeli madzsar vok,csak nem otthol lakom :D
  • K-Heléna (HU1)K-Heléna (HU1) HU1 Bejegyzések: 40
    Sziasztok  egyetértek a javaslattal támogatom

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Bourges, róla beszélek, csak az ő neve Pierre, ahogy az enyém Kriszta:)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Zsúúú amit te mondassz azt nem értem....mármint hogy mail,meg fr-a szerver az ok,de hogy az honnan tudja hogy jó e....
    A guglifordító helyett gondoltam, hogy azt használd mankónak a farmbéli sajátos kifejezésekre, mert az 100 %-os pontosságú lesz. :smiley: (pl. karórépa, lucerna, stb.)
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Hali!
    Bár én érintetlen vagyok ebben a témában,de szerintem is jó ötlet úgyhogy számítsatok bele a 30-ba engem is. :D
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171

    Hi!

    bourges, nagyon jó ötlet!

    Kezd el szépen, nyugiban intézni, hátha.... Nem?

    Pá'

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Köszike Heléna pusszantalak és Neked is köszi Fodorme édes vagy mint mindig és persze bekarcoljuk a 2 szavazatot :D
    Macika akkor megnyugtattál,nem tudtam hogy ti már ilyen kapcsiban vagytok,hogy Pierre-nek hívod :D Én meg kerestem mint a dilók,mondom nah nincs,akkor jó lesz ez is :wink:  de akkor sinen vok...
    Zsú a baj nem ott kezdődik,hogy nem tom helyesen lefordítani a szót,hanem abszolut azt sem tom hogy hogy van maga a szó.Lehet most érthetetlen vok :D
    Am hány szavazatnál járunk? Mert nem mindenkié egyértelmű,hogy támogatás,vagy sima hsz :D

    Neked is köszi drága Bubám nemsoká visszatérek csak próbálkozom a fordítással,most szembesültem a tudásommal.Katasztrófális én meg hittem hogy milyen menő vok :D
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Zsú a baj nem ott kezdődik,hogy nem tom helyesen lefordítani a szót,hanem abszolut azt sem tom hogy hogy van maga a szó.Lehet most érthetetlen vok :D

    Valamelyikünk az, de rá se ránts, ez a hét ebben a szellemben telik. :smiley:

    Mivel szellentésem sincs hogy van fr-ul a vadgaz,kombómag,küldetés stb.

    Már visszapörgettem, honnan is indultunk, mert már kezdtem én is elveszteni "a ki mit nem tud vetélkedő"' fonalát. :smiley: Szóval ezeket megtalálod mind ott a franszija nyelvű farmon a franszija Farmkezelőben pl. :smiley:

    Most, hogy frissítettem az oldalt, már látom, Robi közben megtanult franszijául. :smiley: Köszönjük Robi. :smiley:


    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Szia Bourges! Szia Mindenki!

    Karcolhattok engem is az ötlet támogatói közé!
    Hajrá Bourges! Szerencsére fel! :o

    Kati
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Köszi a segítséget r0b,már megoldottam a magam módján :D (hogy mi lesz ebből....),de ha a drága Pierre nem érti meg amit akarok,akkor még futhatunk 1 kört :)
    Jaaah Zsúúú ééétem már,de ahhoz ész is kellett volna,hogy ez magamtól leessen.Tod csak szájbarágósan és akkor spórolunk a hsz-al...bár a szövetkezeti bajnokság sem volt számomra egyértelmű,de még sorolhatnám hogy mi nem,de ahhoz kevés itt a hely :D (túl sokat néztek ki belőlem,pedig csak almagyáros munkás vagyok :D )
    Neked meg drága Kati nagyon szépen köszönöm a támogatást,ha másra nem is,de erre már jó volt az ötlet,hogy látlak Titeket :D
    giga pux
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    És persze verseny lenne a csapatok-csapatok ellen is pontgyűjtéssel,mint a normál bajnokságon.
    Egyrészt ha szálra kell gyűjteni,akkor inkább az aktivitás lenne a mérvadó és nem az aranyozás (mert hát 2 perces gazt ültetni,majd bearanyozni....)
    de ez a játékkészítőknek is megérné,mert szer sokan vennének aranyföldet erre a bajnokságra levéve inkább néhány díszt,amit ugye utána lebontana,majd újabb szálasnál felépítene.És ne legyenek kapzsik,hisz sok kicsi sokra megy és ezt a kisebb aranyfelhasználók is jobban megvennék..........Nem beszélve a kattingatásról,ha már azt mondjátok ebből zsebeli be a GG a sok lóvét....akkor abból itt nem lenne hiány :D
    szeva Bourges :smiley: 
    ez jó ötlet, viszont...
    csapatok csapatok ellen? tehát hasonló verseny lenne a szövibajnoksághoz. hááát ahol 1x szövi szövi ellen megy, én nem nagyon hiszem, h ez miatt nélkölöznék az aranyozást (max kevesebben aranyoznának ). mindig lenne x szövi aki szétaranyozna mindent, a ggs nek meg nem érdeke bármilyen versenyen is korlátozni az aranyhasználatot.
    én ennek úgy látnám értelmét, ha nem szövi szövi ellen menne a fentebb emitett okok miatt. ez lennee pl 1  napi szövis feladat, amit a  szövi tagjai eggyütt kell teljesitsenek egy adott időn belül, mint a projekteket.és ahogy irod, közben lehetne nyerni jutikat.. mint a szövibajnokságon...
    Post edited by SestriPlayer (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Figyi r0b,félreértettél,a segítséget mindig szívesen veszem,csak mire olvastalak,már elment a levél Pierre barátunknak.Erre írtam,ha esetleg nem érti,akkor futhatunk még 1 kört a Te ötleted alapján,mert én minden tudásom beleadtam már,de még nem válaszolt aminek több oka is lehet.
    1 kakil rá
    2 nincs gépnél
    3 próbálkozik még azóta is a levél értelmezésével :D (csórikám)
    Az viszont érdekes,hogy mindenkinek más játék jön le az ötletemből:dobozolós,bajnokság,projik...Hát vegyük úgy,hogy ez a játék ezek össz kombója :D (egyszer már találtam ki hasonlót,de hogy azzal mi lett....bár már azt sem tom,hogy mi volt az ötlet)

    Hali Sestri :)
    A szövi szövi ellent úgy gondoltam,hogy pontozási szinten.Mivel ez projektként működne,tehát mondjuk a gép kisorsolja a gazt,akkor minden szövi minden tagjának gazt kéne gyűjteni.Ezért minden csapat kapna ugye x pontot.De nem lenne szövisátor meg szövi gyorsító....Úgy menne mint a projekt,amit termel a banda,azután járna 1 bizonyos pont (ez mondjuk ott lenne látható,ahová a gyorsítók mutatóját rakják a bp csík alá,de ez részletkérdés).Nah letelne a verseny ideje (mondjuk 3 nap) és akkor az összesített pontok alapján alakulna ki 1 ranglista ahol hasonlóan lenne jutalmazás,mint pl a dobozolós eventben.Első 3 legjobb csapat,első 50 legjobb....Hát valami ilyesmi :D

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 24.04.2016
    Hali Sestri :)
    A szövi szövi ellent úgy gondoltam,hogy pontozási szinten.Mivel ez projektként működne,tehát mondjuk a gép kisorsolja a gazt,akkor minden szövi minden tagjának gazt kéne gyűjteni.Ezért minden csapat kapna ugye x pontot.De nem lenne szövisátor meg szövi gyorsító....Úgy menne mint a projekt,amit termel a banda,azután járna 1 bizonyos pont (ez mondjuk ott lenne látható,ahová a gyorsítók mutatóját rakják a bp csík alá,de ez részletkérdés).Nah letelne a verseny ideje (mondjuk 3 nap) és akkor az összesített pontok alapján alakulna ki 1 ranglista ahol hasonlóan lenne jutalmazás,mint pl a dobozolós eventben.Első 3 legjobb csapat,első 50 legjobb....Hát valami ilyesmi :D

    értem, de nekem ez igy, ahogy leirtad tök olyan mint a  szövibajnokság. ahol  1x szövi szövi ellen gyűjti a pontokat ott már van aranyozás is...páne első 3 legjobb . és az élboly tuti arannyal szerezné meg a sok pontot...gondold csak át...tegyük fel, h nem látjuk, h mennyi pontot szerzünk, a végén derülne ki a ranglistán, de az aranyozók  előre végignyomnák arannyal a sok gazt igy nyilván, h nagy előnyre tesznek szert és a végén tessék ők az elsők...
    én ezért mondtam, jobb volna , ha nem szövi vs szövi verseny lenne.a jutikat, pontokat meg bizonyos mennyiségek elérésére adnák
    de attól függetlenül , h sztem  jobb lenne a  nem szővi vs szövi verzió ,én annak is őrülülnékha úgy kerülne ba a játékba, ahogy javasoltad..
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hát nekem is mindegy lenne drága Sestri,a lényeg hogy ne a vakvilágba kelljen a sok 2-3 perces gazt ültetni,ha már "kötelező" mivel szükség van a kombós magokra a nagy bajnokságon.De még ha szövi vs szövi is lenne,akkor sem lenne annyira nagy a táv a szövik között,(mint a normál bajnokságon) hisz mint Zsúnak is írtam,a 2-3 perces gazokat ha bearanyozza mondjuk 10 ember egy szövin belül,azt 20 ember aktív aranyozás nélküli játéka simán kiváltja.(jó mondjuk a 9 perces répu az már azért talán megérné,de a gaz és a luci szer tuti nem.Úgyhogy itt nagyobb ereje lenne szerintem a kitartó munkának és a gép előtt ülésnek,mint annak mikor a másiknál megveszi 2 bearanyozott küldivel más egész napos melóját.Ha meg valaki egész nap aranyozná a gazos lucis küldit,annak valszeg a verseny végére inhüvelygyulladása lenne :D Nah tőle bizt nem sajnálnám a pontot....
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nah hali skacok írt a Pierre :D (gondoltam közzéteszem)
    Azt írta,hogy érti mit akarok,mivel jobb a francia tudásom,mint az ő német tudása,pedig Hamburgban lakik :D (de csak kedves akart lenni.... :blush: ha jobb lenne,akkor nem lennék almagyáros ),nah mindegy a lényeg,hogy azt írta érdekes ötlet és átgondolandó, de nem küldte vissza a javított verziót,így én azzal,amit kreáltam neki,nem égetem magam a fr-a fórumon,szóval marad Pierre barátunk megfontold döntése :D
    pusza
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Köszi Brigi! :smiley:
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Köszike Bourges! :#
Sign In to comment.