Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Február 23-i frissítés megbeszélése - Sáskajárás

148

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Kedves Éva!
    Van 10 ezer aranyad mondjuk, és kér 32 ezer aranyat. Te veszel 22 ezer aranyat, vagy amilyen csomag azt lefedi. 1 nap alatt fejlesztesz víztornyot, veszel könyveket, meg vásárolsz Omárnál, azaz elköltöd olyanokra az aranyat, ami hasznos neked. Majd másnap lesz újra 32 ezer aranyad, de amit fejlesztettél, vettél, az megmarad. Azaz amit költöttél, az ingyen lesz.
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    Kedves Éva!
    Van 10 ezer aranyad mondjuk, és kér 32 ezer aranyat. Te veszel 22 ezer aranyat, vagy amilyen csomag azt lefedi. 1 nap alatt fejlesztesz víztornyot, veszel könyveket, meg vásárolsz Omárnál, azaz elköltöd olyanokra az aranyat, ami hasznos neked. Majd másnap lesz újra 32 ezer aranyad, de amit fejlesztettél, vettél, az megmarad. Azaz amit költöttél, az ingyen lesz.
    Szervusztok!

    Igen Krisztike, igazad van, nem is lenne ez rossz dolog, csak épp forintunk nincs!
    Ami pedig a GGS-ét illeti, hát én most raknám be a helyükben a 2 az 1-ben akciókat, mindjárt feleződne a mi forintmennyiségünk is, vagyis, mind a két fél jól járna!
    Sokunknak nem mindegy, hogy 4 ezer, vagy 2 ezer, stb.!
  • InyussGamer (HU1)InyussGamer (HU1) Bejegyzések: 35
    Sziasztok,

    én kihasználtam a Lester adta aranyköltési lehetőséget (igaz kellett ehhez aranyat rendelnem, de időnként amúgy is szoktam), és ahogy elköltöttem a kívánt aranymennyiséget, abban a pillanatban jóvá is írta a játék.
    Ergo lényegében ingyen fejlesztettem a melegházat, a víztornyot, a növénynemesítőket.
    Ill. még a tájépítésznél költöttem el a maradékot, azt is beleszámolta.
    Szóval nem olyan rossz dolog, akinek van rá lehetősége, szerintem nyugodtan használja ki. 
  • rex40 (HU1)rex40 (HU1) HU1 Bejegyzések: 94
    rex40 (HU1) mondta:
    Sziasztok !

    Most szolgáltam ki Lester vevőit 97000 aranyat kellene elköltenem  van 1404 aranyam szerintetek ?
    Nálad megvolt mind a 10 vevő? Volt minimális arany vagy csak max. érték?
    Szia Ádámmaci ! 
    Meg volt mind a 10 vevő szépen jöttek egymás után. Nincs minimális érték csak a 97000 ezret írta.
    A 10 vevő kiszolgálásáért adott 22000 pénzt Lester. Ha már aranyat kellene költeni inkább fejlesztenék, de ahhoz kellene a Tervező sajna.
  • LMFAOXX (HU1)LMFAOXX (HU1) Bejegyzések: 5
    Ez az arany amit elkéne költeni nagyon durva úgy döntötem nem veszek nyudíjas vagyok nem, költök a játékra .
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Ez ha jól olvasom egy rendszeres esemény lehet a farmokon.
    Igazából úgy vélem, hogy nem kötelező aranyat venni, ha nem akarunk, de ettől még veszteni senki nem veszt semmit, ha a 10 vevőt kiszolgálja.
    Tudom sokan sértőnek érzitek a felkínált lehetőséget, de fogjátok fel úgy, mint a farm tetején levő ajánlatokat. Ha akarok és tudok élek vele, ha nem nem.

    Egy személyes vélemény:
    Úgy érzem minden fejlesztésénél egyre borongósabb a hangulat, és egyre több a felháborodás. Tudom nehéz, de próbáljuk felfogni úgy, kaptam egy lehetőséget, veszteni nem vesztettem semmit, nem kell élnem vele, ha nem akarok. Nincs kényszerítő erő, hogy ha nem veszed igénybe, akkor bármi veszteség ér. Játék, aminek vannak jó és kevésbé jó részletei. Gondolom játszani, kikapcsolódni jön ide mindenki. Azt is tudom, hogy sokan már eleve rossz szájízzel kezdenek hozzá 1-1 fejlesztés után a játékhoz. És a fórumon is mindenki egyes topikokban negatív hangulatot lát, és sokszor nem szívesen jön és olvas. És ez nem jó. Próbáljunk egy kicsit más szemmel is nézni dolgokat. Persze értem én a csalódottságokat is, keserűségeket, főleg a kínai esemény után, de próbáljuk meg, hogy nem csak a negatívumot nézzük mindenben. Így aki feljön is átveszi a hangulatot és lehet egy ideig nem jön. Van elég keserűség az életben is, és játszani, kikapcsolódni jövünk, nem bosszankodni. Én a kínai esemény 15 napja alatt rájöttem, szemléletet váltok, és nem azt nézem, mi a rossz, mi a negatívum a dologban, hanem próbálom a jó oldalát megkeresni. És most ebben megtaláltam. Van 10 vevő, aminél én döntöm el, melyik az a 10, amelyiket kiszolgálom, és nincs időhöz kötve. Mindegyik fizet, vagy amennyit a sima eladásért kapnál, vagy ha szerencséd van, és gyors vagy, akár +20%-ot is kaphatsz. A 10 vevő után kapsz még plusz összeget. Ez tehát nyereség mindenkinek. Az, hogy a felajánlott arany költéssel nem élünk, csak egy lehetőség, mint minden felajánlott arany vásárlási ablak. Ha akarunk, és tudunk, élünk vele, ha nem, nem. Ettől még nyertünk egy kicsit a feladaton.
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    Szia. Én személy szerint köszönöm neked azt amit le írtál. Már én is el voltam keseredve,de próbálok a te gondolataid szerint nézni az egészre.köszönöm. :p
  • tomtay78 (HU1)tomtay78 (HU1) HU1 Bejegyzések: 163
    szerkesztette ezt: 24.02.2016
    En azt latom tobbet ker,mint ami van jelenleg. Hiszen valljuk be nekik abban nincs racio, hogy a jelenlegit duplazzak. Hiszen abbol bevetel nem lesz es kesobb veszel ujra. Emiatt is az otletem, mert most erre futja,de lekozelebb meg szinten a penztarca dont. Mikor mennyi all rendelkezesre. Es szerintem ha te valaszthatnal osszeget tobbszor is szivesebben latnad a farmodon. Vagy tevedek?


    Nem,nem tévedsz.Amíg volt az ajánlatoknál a párszáz forintos,addig rendelgettem én is,főleg amikor 2X-es mennyiségű ajánlat volt 1 áráért.

    Szia. Én személy szerint köszönöm neked azt amit le írtál. Már én is el voltam keseredve,de próbálok a te gondolataid szerint nézni az egészre.köszönöm. :p
    :pensive: 

    Egyetértek!!! 
    Én is elolvastam Ádámmaci írását,és igaza van.Játéknak kell felfogni,ingyen online játék bizonyos szabályok és keretek között.A játékban felajánlott vásárlások,eventek,küldetések stb...a fejlődés elősegítésére vannak,igény szerint lehet vele élni,a saját anyagi kereteink között.Nem kell sehová sem rohanni a szintekkel,majd idővel eljutunk nagyobb szintre is.Én szeretem ezt a játékot,és elmondom őszintén,hogy a taktikázásos része mindig kifog rajtam,de a saját káromon tanulok.Van másik online farmos játékom,na az ottani aranyvásárlásos összegekhez képest itt szinte ingyen van az arany,és sűrűbben is adakozza az aranyat a GGS.Amióta itt játszom,a másikat erősen elhanyagoltam,mert valahogy itt felejtem magam a földemen,ahol mindig akad valami tennivaló.
    Kikapcsolódásnak,hobbinak,szabadidő eltöltéséhez kell feljönni játszani,és figyelmen kívül hagyni a teljesíthetetlen dolgokat.Mindenkinek kellemes játékot kívánok,ne törődjetek az idegesítő dolgokkal,van az életben elég akadály amin nap mint nap át kell vergődnünk! :smiley: 
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    Sziasztok!
    Beszámolok hogyan működött nálam Lester.
    Megjött és a kattintásra kaptam 25 000 §-t. Újra kellett rákattintani, ekkor felugrott egy boldogság mutató ami mutatta mennyi vevőt kell kiszolgáljak, nekem 10-et mutatott. Ekkortól kiszolgáltam minden vevőt néhány óra alatt elértem amit kért. A smileban számolta a kiszolgált vevők számát. Mikor elértem a tizet kaptam jutalmul §-t és elköszönt, de azonnal újra rákattintottam,
    Ekkor kiírta hogy 49 000 aranyat költsek el 24 óra alatt és másnap visszakapom. Nekem ekkor volt 18 000 körüli aranyam. Teljesítettem a feladatot a magam észjárása szerint (azaz nem írta elő hogy mire költsem el az aranyat). Tegnap este kezdtem a költést és ma délelőtt fejeztem be. A befejezéskor azonnal megkaptam a beígért aranyat.
    Úgy érzem jól jártam, mégpedig a következők miatt:
    - 180% kedvezménnyel vettem aranyat
    - a prime speddingen elértem a maximumot, megkaptam az ajándékokat
    - 100%-ban visszakaptam a befektetett aranyat
    - összesen  280% kedvezménnyel jutottam az aranyhoz

    Ugyanakkor a szövinkben volt akinek egyáltalán nem ajánlotta fel az aranyköltési lehetőséget.
  • trhf (HU1)trhf (HU1) HU1 Bejegyzések: 13
    Ez az egész mese csak elfuserált aranyvásárlási akció. Röhej már ez a pénzéhség a GG felől. Ráadásul abszolút nem a legkedvezőbb aranyvásárlási akció, mivel nekem  >>>> 120.000 <<<< aranyat kellene költenem ahhoz, hogy az akció szerint visszakapjam ugyanazt.
    Ettől sokkal kedvezőbb lenne, ha pl. a duplázónál vennék aranyat, mert ott tudok kisebb mennyiséget is venni, mert ugye ahhoz, hogy 120.000 aranyat el tudjak költeni, ahhoz vennem kellene egy 20.000 Ft-os aranycsomagot!!!
    Na ez azért non-sense... lehet, hogy a farmjainkon vannak szamarak, tyúkok, marhák, de engem azért ne nézzenek már birkának, akit egy bolond sáskajárás mesével beetetnek aranyvásárlásra...

    ps: jah és ez idő alatt persze semmiféle másik aranyvásárlási akció nem jön elő. 
  • koko4396 (HU1)koko4396 (HU1) Bejegyzések: 2
    Sziasztok. Nekem az problémám, hogy még reggel teljesítettem a 10 vevő kérését és azóta sem adta, hogy mennyi aranyat kell elköltenem. Szerintetek mi a probléma?
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Sziasztok. Nekem az problémám, hogy még reggel teljesítettem a 10 vevő kérését és azóta sem adta, hogy mennyi aranyat kell elköltenem. Szerintetek mi a probléma?

    Szia!
    Rákattintottál a Lester fejére?
  • koko4396 (HU1)koko4396 (HU1) Bejegyzések: 2
    Igen rákattintottam utána elsétált és azóta semmi.
  • Angyali kert (HU1)Angyali kert (HU1) Bejegyzések: 1
    SZiasztok 
    Az normális hogy tegnap kiszolgáltam a 10 szomszédot. Lester odaadta a 25.000 dollárt és lelépett. Nem ajánlotta fel hogy költsek el 1 napon belül x mennyiségű aranyat és másnap visszaadja
    Akkor ezek szerint nem mindenkinél ugyanúgy van ez a dolog megoldva? 
    Köszönöm aki válaszol
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 25.02.2016
    SZiasztok 
    Az normális hogy tegnap kiszolgáltam a 10 szomszédot. Lester odaadta a 25.000 dollárt és lelépett. Nem ajánlotta fel hogy költsek el 1 napon belül x mennyiségű aranyat és másnap visszaadja
    Akkor ezek szerint nem mindenkinél ugyanúgy van ez a dolog megoldva? 
    Köszönöm aki válaszol
    Jeleztem a support felé megnézik mi a gond.

    Azt a választ kaptam, hogy teljesen normális, és nem mindenkinek ajánlja fel elsőre az arany elköltést. Mivel ez állandó, visszatérő esemény lesz, így legközelebb lehet, hogy már lesz arany elköltéses ajánlatod is.
  • Cidra (HU1)Cidra (HU1) HU1 Bejegyzések: 92
    Sziasztok!Tudom, hogy mindenkinél máskor jelenik meg az öreg, de mégis hány napon belül kell legk€sőbb feltűnnie? Tudtok erre vmi infót?Állati kiváncsi vagyok, tőlem mennyi aranyat akar behajtani
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Lehetnek napok, hetek is....
  • Cidra (HU1)Cidra (HU1) HU1 Bejegyzések: 92
    Ufff! Azért kössz. Csak addigra el ne felejtsem... : B)
  • MártiFarmer (HU1)MártiFarmer (HU1) Bejegyzések: 5
    Cidra (HU1) mondta:
    Ufff! Azért kössz. Csak addigra el ne felejtsem... : B)
    Szia. Még nálam se jelent meg :)
  • szili48 (HU1)szili48 (HU1) Bejegyzések: 12

      :)  Sziasztok :

    Nagyon furcsának tartom hogy az event nem egyszerre jelenik meg mindenkinél. Nagyon érdekes hogy a szöviben némelyek már majdnem befejezik, míg mások azt sem tudák miröl van szó mert Lester még nem jelent meg. Sokkal korrektebb lett volna ha akkor indítjátok mikor egyszerre kaphatná meg mindenki.

    nálam még a moziban se játszanak filmet, pedig állitólag az is javítva lett, v. nem minden játékosnál, csak aki aranyat vesz?
  • tomtay78 (HU1)tomtay78 (HU1) HU1 Bejegyzések: 163

      :)  Sziasztok :

    Nagyon furcsának tartom hogy az event nem egyszerre jelenik meg mindenkinél. Nagyon érdekes hogy a szöviben némelyek már majdnem befejezik, míg mások azt sem tudák miröl van szó mert Lester még nem jelent meg. Sokkal korrektebb lett volna ha akkor indítjátok mikor egyszerre kaphatná meg mindenki.

    nálam még a moziban se játszanak filmet, pedig állitólag az is javítva lett, v. nem minden játékosnál, csak aki aranyat vesz?
    Szia!
    Szerintem a mozi az újonnan regizőknek van csak,mert ők még nem látták az új filmeket,amiket esetleg mi már igen.Nekik is csak pár napig van,mint valami mézesmadzag,aztán ott is elsötétül a mozivászon.
  • bkatica (HU1)bkatica (HU1) HU1 Bejegyzések: 621
    Sziasztok!

    Én is úgy érzem, hogy elég jól jártam Lesterrel. Volt is némi aranyam, és csak 21.000-t kért elkölteni. vettem a meglévőhöz egy kicsi csomagot aranybányászatis akcióban. Fejlesztettem, elköltöttem és azonnal vissza is adta. Tehát jobban jártam, mint a 200%-os akcióban. Kíváncsi vagyok, hogy legközelebb is ennyire könnyen megy-e?
  • csigadada (HU1)csigadada (HU1) Bejegyzések: 299
    Ez ha jól olvasom egy rendszeres esemény lehet a farmokon.
    Igazából úgy vélem, hogy nem kötelező aranyat venni, ha nem akarunk, de ettől még veszteni senki nem veszt semmit, ha a 10 vevőt kiszolgálja.
    Tudom sokan sértőnek érzitek a felkínált lehetőséget, de fogjátok fel úgy, mint a farm tetején levő ajánlatokat. Ha akarok és tudok élek vele, ha nem nem.

    Egy személyes vélemény:
    Úgy érzem minden fejlesztésénél egyre borongósabb a hangulat, és egyre több a felháborodás. Tudom nehéz, de próbáljuk felfogni úgy, kaptam egy lehetőséget, veszteni nem vesztettem semmit, nem kell élnem vele, ha nem akarok. Nincs kényszerítő erő, hogy ha nem veszed igénybe, akkor bármi veszteség ér. Játék, aminek vannak jó és kevésbé jó részletei. Gondolom játszani, kikapcsolódni jön ide mindenki. Azt is tudom, hogy sokan már eleve rossz szájízzel kezdenek hozzá 1-1 fejlesztés után a játékhoz. És a fórumon is mindenki egyes topikokban negatív hangulatot lát, és sokszor nem szívesen jön és olvas. És ez nem jó. Próbáljunk egy kicsit más szemmel is nézni dolgokat. Persze értem én a csalódottságokat is, keserűségeket, főleg a kínai esemény után, de próbáljuk meg, hogy nem csak a negatívumot nézzük mindenben. Így aki feljön is átveszi a hangulatot és lehet egy ideig nem jön. Van elég keserűség az életben is, és játszani, kikapcsolódni jövünk, nem bosszankodni. Én a kínai esemény 15 napja alatt rájöttem, szemléletet váltok, és nem azt nézem, mi a rossz, mi a negatívum a dologban, hanem próbálom a jó oldalát megkeresni. És most ebben megtaláltam. Van 10 vevő, aminél én döntöm el, melyik az a 10, amelyiket kiszolgálom, és nincs időhöz kötve. Mindegyik fizet, vagy amennyit a sima eladásért kapnál, vagy ha szerencséd van, és gyors vagy, akár +20%-ot is kaphatsz. A 10 vevő után kapsz még plusz összeget. Ez tehát nyereség mindenkinek. Az, hogy a felajánlott arany költéssel nem élünk, csak egy lehetőség, mint minden felajánlott arany vásárlási ablak. Ha akarunk, és tudunk, élünk vele, ha nem, nem. Ettől még nyertünk egy kicsit a feladaton.
    Szia Maci :)
    Köszönöm neked hogy leírtad ezen véleményedet és rögtön csatlakoznék is hozzád, mert szinte ugyanezt gondolom én is. Csupán annyit tennék hozzá hogy egy cseppnyi humor, és már nem is olyan bosszantó az amin mérgelődne az ember." Kislányom jegyezd meg, humor nélkül kihalna az emberiség. " (idézet nagyanyómtól, aki két háborút élt át, na meg 56-ot, felnevelt 6 gyermeket és olyan bölcs volt, hogy akkor is mosolyt csalt az arcunkra amikor sírtunk.)

    Ma végre nálam is megjelent a piacos bácsi, kinagyítottam...eleinte úgy ugrált mintha pisilnie kéne, majd örömében szökdécselt, vagy páros lábbal ugrabugrált. Ezen jókat vigyorogtam. Kiszolgáltam az érkező vevőket (nehezen érkeztek....3 óra alatt) Meglepően kevés aranyat 12 000- t kéne elköltenem. még volna is annyi, de nem most pakoltam be az aranyat a bányába?! :) na még ilyet :)  Csábító lenne a megoldás....veszek, hiszen csak 800 Ft- ot kéne áldoznom rá. de... venni nem szoktam, ügyeskedek ezért van....hát most adjam fel azt amit eddig betartottam ? hüm hüm...
  • csigadada (HU1)csigadada (HU1) Bejegyzések: 299
    Sziasztok :)
    Addig evett a fene, amíg csak megvettem azt az aranyat...fejlesztettem kutyust ami nemcsak tp-t + boldogságpontot ad napi szinten, de ajándékokat is osztogat. Mellé vettem egy kis ezt-azt a könyvtárból ami szintén hosszú távon megéri. Elköltöttem a kért mennyiségű aranyat, és azonnal vissza is kaptam....Köszi ez jól esett a szövimnek is..gyorsan befizettem a közösbe "néhány" virtuális nemesfémet.
    Szép hétvégét mindenkinek :)
    Ne felejtsetek el mosolyogni
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Sziasztok! Nálam egyáltalán nem járt még Lester!Van olyan akinél még nem volt?A szövinkben 1 főnél már járt és csak 1x.Lehetséges Nálam nem fog kéregetni?
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Tica54 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Nálam egyáltalán nem járt még Lester!Van olyan akinél még nem volt?A szövinkben 1 főnél már járt és csak 1x.Lehetséges Nálam nem fog kéregetni?
    hali
    nem vagy egyedül...
    nálam se járt még
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Tica54 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Nálam egyáltalán nem járt még Lester!Van olyan akinél még nem volt?A szövinkben 1 főnél már járt és csak 1x.Lehetséges Nálam nem fog kéregetni?
    hali
    nem vagy egyedül...
    nálam se járt még
    OK! Akkor megnyugodtam.:) Lester és Videó nélkül is megy a játék nincs gond.:)
  • csigadada (HU1)csigadada (HU1) Bejegyzések: 299
    Tica54 (HU1) mondta:
    Tica54 (HU1) mondta:
    Sziasztok! Nálam egyáltalán nem járt még Lester!Van olyan akinél még nem volt?A szövinkben 1 főnél már járt és csak 1x.Lehetséges Nálam nem fog kéregetni?
    hali
    nem vagy egyedül...
    nálam se járt még
    OK! Akkor megnyugodtam.:) Lester és Videó nélkül is megy a játék nincs gond.:)

    Sziasztok :)
    Mindenkihez odaér....senki nem marad ki a "játékból". A szövim felénél volt már, két fő használta ki az aranyos lehetőséget, mindkét esetben visszajött az arany.
    Szép napot mindenkinek :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    Sziasztok :)
    Mindenkihez odaér....senki nem marad ki a "játékból". A szövim felénél volt már, két fő használta ki az aranyos lehetőséget, mindkét esetben visszajött az arany.
    Szép napot mindenkinek :)
    szia dadus
    köszi az infót, nálam se járt még, talán messze lakom tőle :smiley:
    de már kinéztem mit fogok fejleszteni az arannyal, szal..... várom
    persze csak akkor, ha nem horribilis összeget kér :smiley: 
  • csigadada (HU1)csigadada (HU1) Bejegyzések: 299
    szerkesztette ezt: 28.02.2016
    Szia Liz :)

    Most jutottam oda hogy nagyjából, de még nem a teljesség érzésével, olvastam azt amit kihagytam az elmúlt időszakban a fórumon...egyenlőre emésztek....
    Előttetek megemelem a kalapom és még a skalpomat is (most nem névsorolok). A többit majd emésztés után....

    Mint írtam is néhány hsz -al előbb meglepődtem hogy csak ennyi ( 12 000) aranyat kért tőlem. Igaz nem vagyok aranyvásárlós - költős típus, de a raktáramban pont lett volna ennyi arany. Egy részét ép akkor raktam be a bányába, mikor megjött az árus. Így kénytelen voltam venni némi aranyat, de megérte....
    Ez a feladat pont az ellentéte a mikis eventnek. Végre valami aminél sem a feladat első része, sem a második nem volt lehúzós, v csalódáskeltő. Szinte kompenzációnak éreztem a mikis feladatért.

    UI : azoknak akiknél sok aranyat kér az árus, azt tudnám javasolni hogy örüljenek a feladat első részének, mert ott is jól jártunk. (pláne akik figyeltek és + 20% dolcsit kaptak az árukért)
    Szép vasárnapot mindenkinek :)
Sign In to comment.