Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Minden egyéb kérdés

110113

Hozzászólások

  • Fiona63 (HU1)Fiona63 (HU1) Bejegyzések: 9
    Sziasztok! Lehet, hogy ez csak az én problémám, de a malom nem ad bizonyítványt és a trágya mennyisége is drámaian megcsappant. Ez mindig csak egyik feladat után következik be. Akad esetleg más is, aki hasonló dologgal küzd?

  • tulipánfü (HU1)tulipánfü (HU1) HU1 Bejegyzések: 11
    Sziasztok Fiona nem csak a te problémád nekem is minden lecsökkent van hogy a malom nem is ad. A szigeten is ez a gond hol ad hol nem vagy valamennyit belead ezért fektetünk bele ennyi pénzt és időt hogy folyamatossa lehúznak már lassan nincs kedve játszani sok embernek a supportnak írni felesleges mert játszák a nem értem stilust .
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 03.02.2016
    miért nem szeded be a kisebb diszeket ?
    kitehetnéd a helyükre a nagyobbat.(de  szerintem akkor éri meg, ha a 6x4 es diszed bp je nagyobb mint a 2  beszedett disz boldogágpontjának az összege)
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok! Lehet, hogy ez csak az én problémám, de a malom nem ad bizonyítványt és a trágya mennyisége is drámaian megcsappant. Ez mindig csak egyik feladat után következik be. Akad esetleg más is, aki hasonló dologgal küzd?

    Kedves Fiona63! Lehet összekevertél valamit, de a malom nem ad bizonyítványt. Azt a küldetések során kaphatsz.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Nekem az a problémám, hogy tele van a farm díszekkel, és nagyon kevés a hely ahhoz, hogy új díszeket rakjunk ki, főleg ilyen nagy 6x4-est
    A díszeket érdemes cserélgetni. Ha nagyobb bp-jűhöz jutsz, mint ami ki van rakva, a régit bedobozolod, és kiteszed a több pontot érőt. Régen a leszedett díszek a raktárban porosodtak, vagy töröltük őket, ha nem sokat értek, hogy legyen hely, esetleg bontottuk, és a fele dollárt megkaptuk az értékének. Ma már ha jön a tájépítész, szét lehet szedetni, és az így kapott alkatrészekkel emelni a farmra kitett többi dísz bp-jét.

    Apropó, ha már dísz: ki látta Omarnál a madárijesztőt? Oké, hogy 2x2 mezőt foglal csak és ha jól emlékszem, 24 bp, de 89 000 aranyért - ami eredetileg 120 000 arany volt, és ez már 26 % kedvezmény - nem durva egy kicsit? Vagy benéztem valamit?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nem néztél be semmit és más országok játékosai is problémáztak rajta. Ezért az árért 5 db. 2x2-es díszt kapsz. Próbáltak olyan árat kreálni, ami 1 egységre levetítve normálisnak mondható, de még olyat nem olvastam, aki azt mondta ennyit megér neki.  Ha senki nem veszi, talán lejjebb viszik az árat.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Hát szerintem nem fogják lejjebb vinni, Macika, egyre durvábban az aranyra mennek újabban. :( Pedig ezzel szerintem épp az ellenkezőjét fogják elérni. Azt a keveset se veszem meg, amit eddig néha igen. 
    A lila zászlócskák is maradtak, hiába volt közfelhördülés. :( Így a farmom szép lassan elavul.
    De nem is ezt akartam mondani, hanem megkérdezni, hogy a 89 000 aranyért 5 db madárijesztőt kapok, ami azt jelenti, hogy darabja 17.800 arany eszerint? Ez nekem gyanús, ugyanis vettem már Omarnál díszt, akkor is 5x volt a jelzése, de csak egyet adott. Nem azt jelenti az a szám, hogy annyiszor lehet a kedvezményes vásárlási ajánlattal élni? Mert akkor én át lettem anno verve. 
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 03.02.2016
    Brad ez jó kérdés, de mintha az rémlene a németről, hogy 5 darab díszt ad érte, de megnézem majd.

    Igazad van, 5x vásárolható. Valóban nagyon drága, próbáltam számolni, de nem sikerült. Ha egy 5x5-ös díszt veszek mondjuk, amit aranyért vehetsz, az max. 72 boldogságpontos 6500 aranyért. Így 1 egység helyre 3  boldogságpont kerülne, azaz 4 egység helyre 12 BP. Amit most kínál az 2x2-es, de 24 boldogságpontos.Azaz 2x akkora a boldogságpontja. Így tény, hogy többet ér, de azt gondolom a 89 ezer arany tényleg sok. Nem sikerült kiszámolni a reális árat, de tény, ha kevesebb lenne, jóval kevesebb talán nagyobb lenne az érdeklődés. Azt hiszem nem sok farmon fog megjelenni.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Hát szerintem nem fogják lejjebb vinni, Macika, egyre durvábban az aranyra mennek újabban. :( Pedig ezzel szerintem épp az ellenkezőjét fogják elérni. Azt a keveset se veszem meg, amit eddig néha igen. 
    A lila zászlócskák is maradtak, hiába volt közfelhördülés. :( Így a farmom szép lassan elavul.
    De nem is ezt akartam mondani, hanem megkérdezni, hogy a 89 000 aranyért 5 db madárijesztőt kapok, ami azt jelenti, hogy darabja 17.800 arany eszerint? Ez nekem gyanús, ugyanis vettem már Omarnál díszt, akkor is 5x volt a jelzése, de csak egyet adott. Nem azt jelenti az a szám, hogy annyiszor lehet a kedvezményes vásárlási ajánlattal élni? Mert akkor én át lettem anno verve. 
    Szia Brad!
    A kérdésedből kiemeltem a választ!
    Valamikor én is vettem, amikor még szükségem volt kis helyet foglaló díszre. A másik feltételezés, hogy x darabot kapsz egyszere, csak álom.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Gazdaság, Macika! :) Köszi!
    Hát akkor jól gondoltam, ad ötöt, de ötször is kell fizetni érte. Eszerint nem lettem anno átverve, azért ez kifejezetten jó hír. :)
    A madárijesztő pedig szemérmetlenül drága. Tehetik, nem romlik rájuk. Wáhááá... :D 

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Nekem az a problémám, hogy tele van a farm díszekkel, és nagyon kevés a hely ahhoz, hogy új díszeket rakjunk ki, főleg ilyen nagy 6x4-est
    Én nagyon ritkán nézem meg mások farmját, de kíváncsivá tettél, és hozzád benéztem.
    Az első véleményem az lenne, hogy ez a probléma nem probléma, és ezen se segíteni, se változtatni nem fog senki.
    Másodszor szép értékes díszeid vannak, (azt nem is írom, hogy némelyiket lehetne értékesebbre cserélni, mert a ragaszkodásnak lehet szubjektív oka is), de ha van időd rá, akkor rendezgetéssel a jelenlegi üres kis lyukakat még lehetne összevonni, hasznosítani.
    Harmadszor: ha megnézel másokat, még sokkal kevesebb dísszel is találkozhatol - extrém esetben olyan is előfordul, akinek nincs egy dísze se, és mégis működik a farm.
    De ha Te kényes vagy az alacsony termelési költségre, akkor  fejleszd a legértékesebb díszeket a Tájépítésszel.
    Más lehetőséget én nem látok.
  • Babra falu 63 (HU1)Babra falu 63 (HU1) Bejegyzések: 32
    Sziasztok!
    Hol tudok olvasni a "farm kiegészítőkről" , pontosabban a "könyvtár"-ról?
    Köszi a segítséget.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Hol tudok olvasni a "farm kiegészítőkről" , pontosabban a "könyvtár"-ról?
    Köszi a segítséget.
    Szerintem nincs konkrétan róla semmi, de ha kérdezel, szívesen válaszolunk.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 05.02.2016
    Sziasztok!
    Hol tudok olvasni a "farm kiegészítőkről" , pontosabban a "könyvtár"-ról?
    Köszi a segítséget.
    Jobb oldalon a Fórum keresőjébe írd be "Könyvtár". A 3. oldalon van pl. ez a topic:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/55857/frissites-junius-18-an-dekoraciok-kezikoenyvek-es-meg-sok-mas
    Nem sok, de több mint  semmi ;)
  • Lorácska1 (HU1)Lorácska1 (HU1) Bejegyzések: 13
    Hagyatok kérlek az üzikkel jó
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Hagyatok kérlek az üzikkel jó
    Szia Lorácska!

     Mi a baj? Írnál kicsit bővebben róla hogy tudjunk segíteni? Hol kapod az üzeneteket? (farmocskádon vagy e-mailban?)
  • Babra falu 63 (HU1)Babra falu 63 (HU1) Bejegyzések: 32
    Sziasztok!
    Hol tudok olvasni a "farm kiegészítőkről" , pontosabban a "könyvtár"-ról?
    Köszi a segítséget.
    Jobb oldalon a Fórum keresőjébe írd be "Könyvtár". A 3. oldalon van pl. ez a topic:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/55857/frissites-junius-18-an-dekoraciok-kezikoenyvek-es-meg-sok-mas
    Nem sok, de több mint  semmi ;)
    Köszönöm a segítséget :)

  • Babra falu 63 (HU1)Babra falu 63 (HU1) Bejegyzések: 32
    Sziasztok!
    Hol tudok olvasni a "farm kiegészítőkről" , pontosabban a "könyvtár"-ról?
    Köszi a segítséget.
    Szerintem nincs konkrétan róla semmi, de ha kérdezel, szívesen válaszolunk.
    Szia!
    Eddig nem használtam ezt a kiegészítőt. Most vettem egyet. Kérdésem, mennyi ideig működik ( segít a többlet bevételben ), vagy végleges? Érdemes-e bővítenem, ha csak meghatározott ideig használható?
  • llaaccii (HU1)llaaccii (HU1) HU1 Bejegyzések: 85

    Szia!

    Ha megvásárolsz egy kézikönyvet a hatása végleges.

    Egyébként érdemes figyelni a "Prime Sale"-t, ott engedménnyel tudsz hozzájutni.

  • őstermelő120 (HU1)őstermelő120 (HU1) HU1 Bejegyzések: 33

    Azt szeretném megkérdezni, hogy az eventnél a takarmányok gyűjtésénél, miért nem azt a mennyiséget veszik figyelembe, amit a malom termel, akkor miért veszünk könyveket, ha ilyenkor, amikor nagyon fontos nem működik. pld. 240 csirketápot termelek, de csak 20-nak számolja a 24 helyett.

    Köszönöm

  • dunci (HU1)dunci (HU1) Bejegyzések: 6
    Üdvözlöm  csapatot! A kérdésem  a következő! Mire tudom felhasználni az össze gyűjtött több százezres ló és verseny lópatkót? Segitségeteket előre is köszönöm!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    dunci (HU1) mondta:
    Üdvözlöm  csapatot! A kérdésem  a következő! Mire tudom felhasználni az össze gyűjtött több százezres ló és verseny lópatkót? Segitségeteket előre is köszönöm!
    A sima lópatkót a ló fejlesztésére, az aranypatkót meg új ló vásárlására, illetve a lópályák fejlesztésére.
  • dunci (HU1)dunci (HU1) Bejegyzések: 6
    Köszönöm a választ! Ezeket a lehetőségeket már felfedeztem! De ezekre a feladatokra képtelenség ennyit elhasználni.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827

    Azt szeretném megkérdezni, hogy az eventnél a takarmányok gyűjtésénél, miért nem azt a mennyiséget veszik figyelembe, amit a malom termel, akkor miért veszünk könyveket, ha ilyenkor, amikor nagyon fontos nem működik. pld. 240 csirketápot termelek, de csak 20-nak számolja a 24 helyett.

    Köszönöm

    A játékszabály az, hogy az eventeknél és még más esetben is adagot számol és nem mennyiséget. Azért a könyveket ne dobáld el, mert az általuk megtermelt többletet jól fel tudod használni az ólakban ;)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    dunci (HU1) mondta:
    Köszönöm a választ! Ezeket a lehetőségeket már felfedeztem! De ezekre a feladatokra képtelenség ennyit elhasználni.
    Volt még egy eset, a Mikulásgyár, ami sokunknak nem nagyon tetszett: no, ott az összes patkót seperc alatt el lehetett használni. Szerintem lesz még ilyen lehetőség.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    dunci (HU1) mondta:
    Köszönöm a választ! Ezeket a lehetőségeket már felfedeztem! De ezekre a feladatokra képtelenség ennyit elhasználni.

    Szia!

    Nem tudom lovizol-e,de ha belemerülsz rá fogsz jönni mennyire nem sok az patkó mennyiség. :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sziasztok!
    Olvasgattam a német fórumot és minden x idő után leülnek a fejlesztők, CM-ek, és ki tudja kik, hogy egyeztessenek, és megvitassák az ötleteket. Csak pár válasz ezekből.
    -Hamarosan megemelik a lóversenynél a szintet 100-ról 200-ra
    - nyár elején jön egy nagy és új esemény
    -hamarosan új projektek, feladatok, események
    - nem teljesen világos, de mintha a kezdeti 1 zseton nem lesz, viszont továbbra is lehet felugró és megszerezhető zseton (nekem is úgy rémlik legutóbb már nem kaptam kezdő ingyen zsetont)
    -tervben van a küldetésezésben a versenyzők összeválogatásának problémájának megoldása
  • lizzie12 (HU1)lizzie12 (HU1) Bejegyzések: 6
    Sziasztok!
    Olvasgattam a német fórumot és minden x idő után leülnek a fejlesztők, CM-ek, és ki tudja kik, hogy egyeztessenek, és megvitassák az ötleteket. Csak pár válasz ezekből.
    -Hamarosan megemelik a lóversenynél a szintet 100-ról 200-ra
    - nyár elején jön egy nagy és új esemény
    -hamarosan új projektek, feladatok, események
    - nem teljesen világos, de mintha a kezdeti 1 zseton nem lesz, viszont továbbra is lehet felugró és megszerezhető zseton (nekem is úgy rémlik legutóbb már nem kaptam kezdő ingyen zsetont)
    -tervben van a küldetésezésben a versenyzők összeválogatásának problémájának megoldása
    Szia Macika!
    Ez  nagyon szép és jó! de nem lehetne a szövi projektekkel is kezdeni vmit:??? Már nagyon unalmas tej, tojás, alma... táptermelés...
    Miért nem emelnek ott is szinteket.. elakadt az egész az 5. szinten... fél nap alatt kész a tej, tojás..alma 1 nap .. és nagyon unalmas. 
    A következő probléma a készletelem... Nagyon nehéz összekaparni a névjegykártyát mivel csak az alma meg a szövifa adja ha kedve van adni... ez is egy megoldatlan probléma , de nem csak a mi szövinkbe máshol is...
    A jegy az van dögivel, meg a traktor de miért nem lehet beváltani pl 100 jegyért adjon 10 névjegykártyát vagy más hasonló cserebere alapon...
    Szóval lassan megy a gyűjtése és hamar kész a projekt... ebben látnék még változtatni valót, vagy esetleg új projekteket is bevezethetnének... Nem csak főfarm van hanem még másik kettő is.. azokhoz is lehetne feladat!

    Várom a véleményeket!
    Lizzie12
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    sziasztok
    tök buli..... lehet ezt még fokozni?
    itt vannak a méhek is, hóember, kínai, ázsiai event, Valentin......
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szerintem még Liz lehetne: pl. szöviverseny, dobozolás, és lehet még találni ezt-azt...A mostaniaknak 1 előnye van, hogy termelsz és valami lesz. Valentin, és a hóember is a termelés után ad majd egy x BP-os díszt. Az event az a szokásos, hetente megy, az már normális....a méheknél is szinte gyűjtés, kínainál termelsz szintén, tehát ha akarod, ha nem, részese vagy a feladatnak. Max.  nem lesz kész, ha nem aktív az ember.
    Tény, hogy a felröppenők véletlenszerűen jönnek, és szerencse kérdés is. Tegnap nekem a 9-ig sikerült eljutnom...ma ki tudja eljutok-e az első zászlóig...

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt