Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Jószágokkal/Növényekkel/Tápokkal kapcsolatos kérdések

Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
szerkesztette ezt: 14.08.2015 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban
Itt tehetitek fel a jószágokkal/növényekkel/tápokkal kapcsolatos kérdéseiteket.


Mielőtt kérdeznél, kérlek nézz szét a GYIK-ben, hátha megtalálod a kérdésedre a választ :)
Post edited by Kapa333 (HU1) on
«134

Hozzászólások

  • Plejad (HU1)Plejad (HU1) Bejegyzések: 8
    Szia.. 38-as szinten vagyok és még zárva van a melegház. Láttam 30-as szintű játékosnál nyitott melegházat. Kerestem már itt válaszokat, de nem találtam érdemlegeset. Mi kell ahhoz, hogy fel legyen oldva a melegházam? Előre is köszönöm a választ. Tisztelettel. Plejad. 
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szia! 30-as szinttől van melegház, és nem tudok semmi olyat, ami miatt nem lehetne a felett elérni. Max. egy dolgot tudok elképzelni, hogy még egyetlen ideiglenes szigetet se indítottál el, hiszen az ott kapott fizetőeszközt válthatod magokra, amiből a melegházban tudsz növényeket termelni, ami kell a hajóra. Ha nincs magod, akkor nincs mit termeszteni, max. emiatt tudom elképzelni, ha zárva van.
  • Plejad (HU1)Plejad (HU1) Bejegyzések: 8
    Szia. Ez igaz, mármint nem indítottam ideiglenes szigetet. Mert nem tudom hogyan kell. Nem régóta játszok. Nem ismerek minden lehetőséget. Tehát akkor valóban ez az oka. Akkor a következő kérdés. Hogyan tudom elindítani az ideiglenes szigetet? Köszönöm a választ. 
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 18.01.2016
    Plejad (HU1) mondta:
    Szia. Ez igaz, mármint nem indítottam ideiglenes szigetet. Mert nem tudom hogyan kell. Nem régóta játszok. Nem ismerek minden lehetőséget. Tehát akkor valóban ez az oka. Akkor a következő kérdés. Hogyan tudom elindítani az ideiglenes szigetet? Köszönöm a választ. 
    szia
    a szigetet csak akk tod elinditani, ha éppen fut az event. amikor inditható, akk mindig kiadja  a baloldali feladatoknál,  h adományoznod kell 25 bizonyitványt.ha adományoztál bizit akk  ezzel meg is nyitottad a szigetet. ez egy 30 napos event, ami az idő lejártával eltünik, minden a mit épitettél elvesz. nagyon drága, sok pénzedet elviszi, én azt ajánlom, h ha nincs 8-9 milliód akk ne inditsd el, mert ha nem tod megcsinálni az 1. fejezetet, akk nincs sok értelme és ráadásul a hajó mindig kérni fogja a magokat, ha van sziget event, ha nincs akkor is
  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Plejad (HU1) mondta:
    Szia. Ez igaz, mármint nem indítottam ideiglenes szigetet. Mert nem tudom hogyan kell. Nem régóta játszok. Nem ismerek minden lehetőséget. Tehát akkor valóban ez az oka. Akkor a következő kérdés. Hogyan tudom elindítani az ideiglenes szigetet? Köszönöm a választ. 
    Szia Plejad! Az ideiglenes szigetet akkor tudod indítani, ha megjelenik. Ez egy olyan szigetfarm, ami 1 hónapig tart, aztán eltűnik. Valószínű nem kell sokáig várni rá, mert már régen volt. Van a sima sziget, van viking sziget és van a cukorkás sziget. Ezek váltakozva jelennek meg. Remélem tetszeni fog Neked. Addig is gyűjts sok pénzt, mert ez a szigetes játék elég sokba kerül. Jó játékot, ha valamit nem értesz, kérdezz bátran. Valaki segít! Üdv: zurika
  • anya1955 (HU1)anya1955 (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Szia! Kérdésem van. Pár napja léptem be a játékba. Most már szöv. tag vagyok, amely éppen almatermelési projekten "dolgozik". Közben én is termeltem almát, de nem tudom a szövetkezetnek átadni, ott "fityeg a farmkezelőmben. Talán azért, mert amikor indult a szöv. projekt még nem voltam tagja a szövetkezetnek? Várom a választ, köszönettel
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Szia! Kérdésem van. Pár napja léptem be a játékba. Most már szöv. tag vagyok, amely éppen almatermelési projekten "dolgozik". Közben én is termeltem almát, de nem tudom a szövetkezetnek átadni, ott "fityeg a farmkezelőmben. Talán azért, mert amikor indult a szöv. projekt még nem voltam tagja a szövetkezetnek? Várom a választ, köszönettel
    Szia!

    Nem kell átadni csak termelni és a gép számolja amit a tagság óta gyártasz.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 19.01.2016
    Szia! Kérdésem van. Pár napja léptem be a játékba. Most már szöv. tag vagyok, amely éppen almatermelési projekten "dolgozik". Közben én is termeltem almát, de nem tudom a szövetkezetnek átadni, ott "fityeg a farmkezelőmben. Talán azért, mert amikor indult a szöv. projekt még nem voltam tagja a szövetkezetnek? Várom a választ, köszönettel
    Szia! projektek idején nem beadni kell, hanem termelni, beszedni. Almánál éppen almát beszedni. Így ha pont abban az időben szedted be, akkor azt számolta. Nem von le tőled semmit, csak a megtermelt dolgokat számolja, éppen azt, amit a projekt kér.
  • Plejad (HU1)Plejad (HU1) Bejegyzések: 8
    szerkesztette ezt: 19.01.2016
    Köszönöm a válaszokat. éppen ma adta be az édességfarmot. Most már tisztán értek mindent. Az is igaz, hogy sok pénzbe kerül. De lehet ésszel is csinálni. Gondoltam, hogy minden elveszik, miután a farm eltűnik. Ezt éppen nem tartom etikusnak a Big Farm tervezőitől. bár nem lehet igazán emlegetni sem itt a fórumon, sem máshol a farmon a ... játékot, de játszottam, és ott nem voltak ilyen húzások. Ha kaptunk egy farmot, az megmaradt. Nem volt ideiglenes farm. A másik probléma a horribilis összegek kérése farmokon. Nem tudom mit gondolnak a Big Farm tervezői, hogy CSAK milliomosok élnek itt Magyarországon, vagy bárhol máshol a világon. Tegnap írtam nekik erről a problémáról. A válasz az volt hogy küldjünk csoportos kérvényt. ez azért nem semmi. 
  • anya1955 (HU1)anya1955 (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    Köszönöm a választ, megnyugodtam :-)
    Szép napot!
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Plejad (HU1) mondta:
    Köszönöm a válaszokat. éppen ma adta be az édességfarmot. Most már tisztán értek mindent. Az is igaz, hogy sok pénzbe kerül. De lehet ésszel is csinálni. Gondoltam, hogy minden elveszik, miután a farm eltűnik. Ezt éppen nem tartom etikusnak a Big Farm tervezőitől. bár nem lehet igazán emlegetni sem itt a fórumon, sem máshol a farmon a ... játékot, de játszottam, és ott nem voltak ilyen húzások. Ha kaptunk egy farmot, az megmaradt. Nem volt ideiglenes farm. A másik probléma a horribilis összegek kérése farmokon. Nem tudom mit gondolnak a Big Farm tervezői, hogy CSAK milliomosok élnek itt Magyarországon, vagy bárhol máshol a világon. Tegnap írtam nekik erről a problémáról. A válasz az volt hogy küldjünk csoportos kérvényt. ez azért nem semmi. 
    Szia Plejad
    Az ideiglenes sziget azért tűnik el,mert nem tartozik a bigfarm alapjátékához.Oda csak a 3 farm (fő,inyenc és virág) tartozik.Ezek nem tűnnek el.A sziget csak egy event,úgy,ahogyan a lovasliga,a témaevi és a szövibajonkság is.Mindben mást kell csinálni.Lovakkal versenyezni,ep-t gyűjteni,termékeket gyűjteni,vagy épp a szigeten építeni és azzal termelni.Tehát csak 1 feladat,még ha sokáig tart is.
    A horibilis összeg pedig azért tűnik olyan soknak,mert most kezdted a játékot és mondhatni neked kánaán van.De a régi játékosoknak folyamatosan jöttek ezek a dolgok,így volt idő lépésről lépésre felépíteni mindent,mire betették az újabb lehetőségeket.(pl:sziget,így mondhatnám azt is,hogy az a magas szintű játékosoknak való).De az alapfarmok felépítése jól van kitalálva még a nem fizető játékosoknak is,akinek van ideje és türelme a játékhoz,mert ahogy nő a farmod,ezáltal annak bevétele,úgy fognak nőni az épületek építési költségei is.Tehát kb ugyanannyira fogod megérezni 30 as szinten 1 tehénól 5 ös szintre fejlesztését,mint 100 as szinten a virágfarm utolsó telkének megvásárlását :D
    Ezt a játékot (ingyenesen játszva) több éves játékra tervezték,tehát kitartást hozzá :D
  • Plejad (HU1)Plejad (HU1) Bejegyzések: 8
    Szia Bourges.. Köszönöm a választ. Értem. Tényleg. Most 42 szinten vagyok. Gyakorlatilag 2 naponta lépek. Tehát JÁTSZOM. Fejlesztek. Ami a magas költségeket illeti, a nálam magasabb szinten lévőknek is probléma ez, azoknak is akik már 2 éve játszanak. Én 1 hónapja játszok. Írtam az " illetékeseknek " a problémáról, a válasz.. szépen, udvariasan elküldtek a fenébe. Hogy miért is.. mert ez nekik üzlet. Nem is kicsi üzlet. És ha egyszer már ide kerültem, akkor nem idegbajjal akarok játszani. A " játék " azt jelenti, hogy kikapcsolódunk. Szerintem. Másoknak talán mást jelent. A több sziget szisztéma elérhetővé válhatna a kisebb szinten lévőknek is, ez lenne a becsületes. De NEM elérhető. Akik kevesebb költségvetéssel játszanak azok csak nézhetik azokat, akik elérhetik a szigetegek. És "sóhajtozhatnak " ... hogy de jó lenne ha ők is elérhetnék. Az észrevételeimet nem konkrétan az itt válaszadóknak szántam. Csak úgy " megjegyeztem " ... Talán nem ártana változtatni a játék stratégiáján. Ami a te számításaidat vagy a " tulajdonosok" számításait  illeti.. lehet, hogy jól fel van építve.. annak akik kitalálta.. de nem annak aki nem biztos hogy 10 vagy akár több órát is a farmon kell hogy töltsön, hogy ezek a számítások reálissá váljanak. Ugyanis van munka, család.. stb.. és még sorolhatnám azokat a tényeket, amik ennek a játéknak a stratégia alapjait megingathatná. 
    Köszönöm, hogy időt szántál arra, hogy tájékoztass. Üdvözlettel. Plejad. 
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Plejad.
    Mint ahogy írtam,ennek a játéknak a legfőbb alapja,a türelem.Mint ahogy az életben is,ha pl házat építessz,és szíved szerint már benne tv-znél mert eltervezted 2 nap alatt,hogy milyen lesz,annak megvalósítása sok időt igényel.Tehát nem festheted a semmit és nem építessz tetőt,hanem előbb alapot kell ásnod stb stb.hiába meg van már a tetőanyag.Tehát lépésről lépésre haladsz.Ez itt is így műkszik.Hiába ott a sziget és szívesen játszanál vele,addig kell nyújtózni,amíg a takaród ér,mert megfeneklik a játékod és nemhogy előrébb leszel,hanem még hátrébb.Ezt hidd el tapasztalatból írom.Mikor betették az első szigetet kb 70 es szintű voltam a farmom már állt,de még volt mire nézni,de hát ki ha én nem,majd pár millával nekivágok.Így is tettem.Görcsöltem vele,hogy gyűjtsek kagylót és persze építettem,bontottam 30 napon át,és elszórtam a lóvét.Így a farmom állt.Majd vége lett a szigetnek és mire gyűlt egy kis zs,jött a kövi,amibe persze megint belevágtam és gyűjtöttem némi kagylót/rúnát.A cimbim viszont (ő is 70 körüli szintű volt) inkább a farmjára fordította az építési lehetőséget és a zs-t és felhúzta fullosra 2-3 sziget kihagyásával.Majd mikor kész lett a farmja,akkor nagygizdán fullos szigetet tudott építeni (mert akkor már nem kell ugye a lóvé semmire és egy kiépült farmon gyűlik ám dögivel) és 1 sziget alatt húzott annyi rúnát/kagylót,amit én 3 összekókányolt sziget alatt sem tudtam összehúzni (sokkal több játékidővel).Tehát lassan járj,tovább érsz.
    A másik pedig,hogy szer nagyon jól játszható a játék arany felhasználása nélkül is,ha türelmes az ember és belátja a befektetett idő kontra haladás arányait.Ezt úgy értem,hogy napi 2-3 óra játékidő mellett nem vár csodát.Én tom hogy van meló meg család sok embernek.De sokan pl nyugdijjasok,vagy álláskereső fiatalok.Ha 2-3 óra alatt sitty-sutty lehetne haladni,akkor az előbb említett kategória nem tudna mit csinálni,hisz pár hét,vagy 1-2 hónap alatt felépítene mindent és utána?Sajnos a játék túl sokáig nem bővíthető úgy,hogy mezei emberek számítógépe elbírja,így vannak fejlesztési korlátok.Tehát szerintem nagyon is jól van kitalálva a játék,ha a farmodat logikusan,jó szisztémával építed fel.Mert bár ránézésre csak 1 farmos játék,de nagyon sok matekolás kell ahhoz,hogy minden kocka hely úgy legyen kihasználva,hogy az a legnyereségesebb legyen.Szerintem,ha valaki 2 év játékidő után még pénzszűkében van,annak vagy rosszul van felépítve a farmja,vagy nagyon minimális időtartamot játszik.Ha így van,és jobban szeretne haladni,annak sajna zsebbe kell nyúlni és ezt ha megnézzük,így korrekt a főfüggőkkel szemben.Mert hát lássuk be,ha valaki ideszánja az idejét,az ne tartson már ott,mint aki 2-3 órát játszik naponta,vagy még annyit sem.De hogy visszatérjek a családhoz,ha jó szöviben vagy,akkor azok az emberek,akikkel x hónapja/éve együtt vagy jóban rosszban,mondhatni az is számíthat "családnak" és az életed részévé válhat.Mert szerintem sokan régiek már csak azért vagyunk itt,a viruális családunk miatt.
    De neked a 42 es szinthez őszinte gratulációm,és csak azt tom mondani amit eddig is:türelem és kitartás :D
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Bourges!
    Szívemből szóltál!    <3
    Minden szavad igaz!
     


  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Bourges!
    Szívemből szóltál!    <3
    Minden szavad igaz!
     


    Pusszantalak,a szivet pedig elrakom a másik mellé :D
    Hopp 1 off,sorry Macika.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    Pusszantalak,a szivet pedig elrakom a másik mellé :D
    Hopp 1 off,sorry Macika.
    ugyan máááár
    mit szégyenlősködsz Bourges :)
    offban mindig is jó voltál ( persze velem együtt ) :smiley: 
    és lám........ ez senkit sem zavar :))))))
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Plejad (HU1) mondta:
    Szia Bourges.. Köszönöm a választ. Értem. Tényleg. Most 42 szinten vagyok. Gyakorlatilag 2 naponta lépek. Tehát JÁTSZOM. Fejlesztek. Ami a magas költségeket illeti, a nálam magasabb szinten lévőknek is probléma ez, azoknak is akik már 2 éve játszanak. Én 1 hónapja játszok. Írtam az " illetékeseknek " a problémáról, a válasz.. szépen, udvariasan elküldtek a fenébe. Hogy miért is.. mert ez nekik üzlet. Nem is kicsi üzlet. És ha egyszer már ide kerültem, akkor nem idegbajjal akarok játszani. A " játék " azt jelenti, hogy kikapcsolódunk. Szerintem. Másoknak talán mást jelent. A több sziget szisztéma elérhetővé válhatna a kisebb szinten lévőknek is, ez lenne a becsületes. De NEM elérhető. Akik kevesebb költségvetéssel játszanak azok csak nézhetik azokat, akik elérhetik a szigetegek. És "sóhajtozhatnak " ... hogy de jó lenne ha ők is elérhetnék. Az észrevételeimet nem konkrétan az itt válaszadóknak szántam. Csak úgy " megjegyeztem " ... Talán nem ártana változtatni a játék stratégiáján. Ami a te számításaidat vagy a " tulajdonosok" számításait  illeti.. lehet, hogy jól fel van építve.. annak akik kitalálta.. de nem annak aki nem biztos hogy 10 vagy akár több órát is a farmon kell hogy töltsön, hogy ezek a számítások reálissá váljanak. Ugyanis van munka, család.. stb.. és még sorolhatnám azokat a tényeket, amik ennek a játéknak a stratégia alapjait megingathatná. 
    Köszönöm, hogy időt szántál arra, hogy tájékoztass. Üdvözlettel. Plejad. 
    Szia Plejad!

    Bourges részletesen és tökéletesen válaszolt Neked. Én csupán annyit tennék hozzá, hogy ma már rengeteg Internetes játék van. Ne azt a játékot akard megváltoztatni a saját érdekeid szerint, ami Neked ugyan érthetően nem felel meg, de másoknak igen. Keress másik játékot, a stratégián meg gondolkoznak a játék üzemeltetői: már évekkel ezelőtt leírtam, hogy a saját érdeküket biztosan folyamatosan figyelik ;) Ha az érdekük azt kívánja, hogy könnyítsenek a játékon, akkor azt teszik, ha nem, akkor nem...
    Idézem: "A több sziget szisztéma elérhetővé válhatna a kisebb szinten lévőknek is, ez lenne a becsületes." A becsületesség máshol kezdődik!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    kedves Porrima
    azért nem kellene a játékosokat kapásból elküldeni másik játékba, csupán csak azért, mert nekik is van véleményük, meglátásuk és javaslatuk

    szia Plejad
    hidd el, nem véletlenül van úgy kialakítva, h a szigetet csak 30-as szinttől lehessen elérni. én legalább 50-es szinthez kötném. kis szinteken nagyon keveset lehet kitermelni, ha naponta feljársz 2-3 órát, eltartod a farmodat, kicsit fejlesztgethetsz, gyűjtögeted a pénzt. ha többet tudsz fent lenni akkor szerencsésebb vagy, gyorsabban haladhatsz. de mint Bourges is írja, előbb jól termelővé kell tenni a farmodat, jöjjön a lóvé, mert a sziget egy pénzzabáló. nem beszélve arról, h 30 napig tart, utána amit belefeccöltél, felépítettél, szépen elsüllyed, köddé válik. amit ott termelsz azért kagylókat, rúnaköveket, utalványokat stb kapsz. tehát pénzről szó sincs, te berakod a kemény dolcsit a felépítéséhez és cserébe ezek a jutik. ezekért magokat veszel és felrakod a hajóra, mert az első szigetre lépés után ezt mindig kérni fogja. ha nem tudod berakni, akkor vesztegel 6 órán át a kikötőben
    szal........ kis szinten nagyon nem jó ezt elkezdeni, hisz a farmot kell erősíteni, mert az hozza a pénzt, amit aztán majd a szigeten "elherdálhatsz" :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 28.01.2016
    Liz65 (HU1) mondta:
    kedves Porrima
    azért nem kellene a játékosokat kapásból elküldeni másik játékba, csupán csak azért, mert nekik is van véleményük, meglátásuk és javaslatuk
    .
    .
    .
    Kedves Liz!

    Természetesen igazad van, de akinek nem tetszenek a sakk játékszabályai, az ne javasoljon módosítást, hanem menjen kártyázni ;)
    Szerintem ilyen egyszerű a dolog. Pláne nem helyes becstelenségnek tartani, hogy 30. szint alatt nem lehet szigetezni, amivel Te is maximálisan egyet értesz, csak sokkal körülményesebben írod le...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917

    Elnézést, véletlenül rossz gombot nyomtam meg, de Te résen voltál ;)
    hát.......
    ha rólad van szó, akkor tudod, h mindig :smiley: 
    Kedves Liz!

    Természetesen igazad van, de akinek nem tetszenek a sakk játékszabályai, az ne javasoljon módosítást, hanem menjen kártyázni ;)
    Szerintem ilyen egyszerű a dolog. Pláne nem helyes becstelenségnek tartani, hogy 30. szint alatt nem lehet szigetezni, amivel Te is maximálisan egyet értesz, csak sokkal körülményesebben írod le...
    hiányoztál..... :smiley:  nem tudtam egy jót "vitázni" veled már rég :p

    bakker Porrima :smiley:
    hisz többen is folyton javasolunk, változtatást kérünk, mint ahogyan ma és tegnap is a projektekkel és kutatásokkal kapcsolatban is. te is csináltál ilyeneket, csak talán nem emléxel már rá o:)
    persze, h én is egyetértek vele, mert én és te meg a többiek, akik már kipróbáltuk a szigetet, tudjuk, h milyen. körülményesebben írtam le, mert próbáltam elmagyarázni, h miért is nem jó ilyen kicsi szinten elkezdeni. néha nem árt egy kis magyarázat is hozzá, nem csak annyit mondani, h "nem!!! , mert!!!!! csak!!!!!
    hisz mi már ismerjük a játékot, tapasztaltuk, az újak még nem
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    hiányoztál..... :smiley:  nem tudtam egy jót "vitázni" veled már rég :p

    bakker Porrima :smiley:
    hisz többen is folyton javasolunk, változtatást kérünk, mint ahogyan ma és tegnap is a projektekkel és kutatásokkal kapcsolatban is. te is csináltál ilyeneket, csak talán nem emléxel már rá o:)
    persze, h én is egyetértek vele, mert én és te meg a többiek, akik már kipróbáltuk a szigetet, tudjuk, h milyen. körülményesebben írtam le, mert próbáltam elmagyarázni, h miért is nem jó ilyen kicsi szinten elkezdeni. néha nem árt egy kis magyarázat is hozzá, nem csak annyit mondani, h "nem!!! , mert!!!!! csak!!!!!
    hisz mi már ismerjük a játékot, tapasztaltuk, az újak még nem
    Kedves Liz!

    Te már akármit írsz, akkor is csak az a domináns nálam, hogy még a régi fórumban Te voltál az, aki századszor is leírtad ugyanazt azon játékostársak számára, akik olvasni nem tudtak csak írni ;)
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Kedves Plejad!
    Én 2013 május-júniusban kezdtem el itt a játékot. Tapasztalatból tudom, hogy aki arany nélkül két év után nem tud napi 3-4 millió dolláros bevételt hozni, az rosszul gazdálkodik, fejleszt a farmon. Ehhez persze először is fel kell vinni mielőbb a főfarmot, mert az kell a projektekhez, alapeventekhez. A másodiknak javaslom a virágost, mert magasabb szinten ontja a pénz. A pékség már nem hoz annyi bevételt, mint az elején, azért is nyúltak bele annak idején. 80-s szint felett nem illik komolyabb anyagi gondoknak lennie, de 100 felett meg semmiképpen nem. Persze, ha valaki korán belevág a szigetes részbe, az biz viszi a megtermelt nyereséget. Szóval én most kb 2 és fél év játék után, olyan, amilyen fejlettségi szinten naponta 6, de inkább 7 milliót ki tudok termelni. Azzal lehetne szigetezni, de nem csinálom. Viszont van "felesleges" pénzem elég. Bőven 1 milliárd feletti dollár. Nem millió, hanem milliárd. Biztos vagyok abban, hogy nem én vagyok az egyedüli milliárdos. Sajnos csak itt a játékban.
    Hidd el nekem, addig jó, míg alacsonyabb szinten vagy és tudsz haladni, mert kevesebbet kell összehozni, bár kisebb a bevétel. De mikor magasan fejlesztett a farmod, akkor már csak a tervezővel lehet fejleszteni, aki eddig csak 3-4 hetente jelent meg 1-1 napra. Nem akkora élvezet, mint izgulni az elején. Én így voltam vele. Magasabb szinten már sokat számít a szövetkezeti tagság, az ismerősök. Engem már csak ők tartanak itt. :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Kedves Liz!

    Te már akármit írsz, akkor is csak az a domináns nálam, hogy még a régi fórumban Te voltál az, aki századszor is leírtad ugyanazt azon játékostársak számára, akik olvasni nem tudtak csak írni ;)
    ari vagy Porrima :) ( amúgy kösz a skatulyát :smiley: )
    tudod..... a régi fórum már oda és vele minden akkori jó, GYIK, jó kis társaság stb. de talán a türelem megmaradt, legalábbis nálam :)
    igen, leírom akár 100x is ha kell és segíteni tudok vele bárkinek is, sajna így vagyok kódolva :(((((((
    max a modik törölnek :smiley:
    de 100 szónak is 1 a vége
    még az 50-es szinten is meggondolandó szigetezni ( csak h ne offoljunk már annyit :smiley: )

  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 28.01.2016
    Liz65 (HU1) mondta:
    még az 50-es szinten is meggondolandó szigetezni ( csak h ne offoljunk már annyit :smiley: )
    hali
    én azt mondom, h az szigetezzen, akinek van pénze rá :) való igaz, h sok lóvét elvisz, de ezt igy csinálták, meg, h 30 as szinttől el lehet kezdeni
    viszont azt én is túlzásnak tartom, mert szerintem 30 as  farmmal nem lehet megcsinálni az 1. fejezetet , én se tudtam
    nekem is 44 es szint kellett hozzá, h meglegyen az 1. fejezet a trópusi szigeten, v a vikingfarmon

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    hali
    én azt mondom, h az szigetezzen, akinek van pénze rá :) való igaz, h sok lóvét elvisz, de ezt igy csinálták, meg, h 30 as szinttől el lehet kezdeni
    viszont azt én is túlzásnak tartom, mert szerintem 30 as  farmmal nem lehet megcsinálni az 1. fejezetet , én se tudtam
    nekem is 44 es szint kellett hozzá, h meglegyen az 1. fejezet a trópusi szigeten, v a vikingfarmon

    hi Sestri
    hát bizony.... kb 30-40 milla kell hozzá, de lehet keveset mondok :smiley:
    nem igazán néztem, hisz nekem annyira nem számít :)
  • -Ilona1953- (HU1)-Ilona1953- (HU1) Bejegyzések: 21
    Sziasztok!  Még kezdő vagyok.  Végre rájöttem, hogy hová tűnik el a pénzecském. Tehénkémet etettem meg, és nem volt tápom. Viszont úgy jelzett, mintha lenne. Honnan tudom meg, hogy saját táp, vagy vásárolt táp-e amivel megetetem? Sajnos nem kérdez rá, hogy valóban megvásárolom-e a tápot. Pedig ez jó lenne.

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok!  Még kezdő vagyok.  Végre rájöttem, hogy hová tűnik el a pénzecském. Tehénkémet etettem meg, és nem volt tápom. Viszont úgy jelzett, mintha lenne. Honnan tudom meg, hogy saját táp, vagy vásárolt táp-e amivel megetetem? Sajnos nem kérdez rá, hogy valóban megvásárolom-e a tápot. Pedig ez jó lenne.

    kedves Ilona
    tápot nem lehetséges vásárolni, kivéve a prémium és hínár tápot. ezek viszont nem dollárba, hanem szép kis arany összegbe kerülnek. mikor az etetésnél rákattintasz ennek a két tápfajtának egyikére, akkor felugrik egy ablak, melyben rákérdez a vásárlási szándékodra és ott látható mennyi gold-ot kell érte adnod :)
  • -Ilona1953- (HU1)-Ilona1953- (HU1) Bejegyzések: 21
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok!  Még kezdő vagyok.  Végre rájöttem, hogy hová tűnik el a pénzecském. Tehénkémet etettem meg, és nem volt tápom. Viszont úgy jelzett, mintha lenne. Honnan tudom meg, hogy saját táp, vagy vásárolt táp-e amivel megetetem? Sajnos nem kérdez rá, hogy valóban megvásárolom-e a tápot. Pedig ez jó lenne.

    kedves Ilona
    tápot nem lehetséges vásárolni, kivéve a prémium és hínár tápot. ezek viszont nem dollárba, hanem szép kis arany összegbe kerülnek. mikor az etetésnél rákattintasz ennek a két tápfajtának egyikére, akkor felugrik egy ablak, melyben rákérdez a vásárlási szándékodra és ott látható mennyi gold-ot kell érte adnod :)
    Akkor viszont végképp nem értem miért megy le időnként a pénzem? Mi az ami elviheti? Jó lenne ha lenne egy leírás a játékról. Lehetetlen megszereznem a 90 ezer forintot, mert mindig csökken a pénzem. Miért?

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Akkor viszont végképp nem értem miért megy le időnként a pénzem? Mi az ami elviheti? Jó lenne ha lenne egy leírás a játékról. Lehetetlen megszereznem a 90 ezer forintot, mert mindig csökken a pénzem. Miért?


    sajnos leírás már nincs a játékról, mivel az új fórummal odaveszett minden infó, amit az akkori moderátorjaink összegyűjtöttek róla
    megnéztem a farmodat és azt látom, h nincsenek díszek egyáltalán kint. a termelések elindítása pénzbe kerül, melynek mennyisége attól függ, h mennyire "boldogak" a munkásaid. a farmod jobb felső sarkában látsz egy smile-t, mellette egy sávot, mely piros és zöld színben látszik. addig míg a zöld sávba nem kerül a mutató, veszteséges lesz a farmod. úgy tudod zöld sávba tenni, h díszeket raksz ki a farmodra, lehetőség szrtn minél nagyobb BP-út.
  • -Ilona1953- (HU1)-Ilona1953- (HU1) Bejegyzések: 21
    Liz65 (HU1) mondta:
    Akkor viszont végképp nem értem miért megy le időnként a pénzem? Mi az ami elviheti? Jó lenne ha lenne egy leírás a játékról. Lehetetlen megszereznem a 90 ezer forintot, mert mindig csökken a pénzem. Miért?


    sajnos leírás már nincs a játékról, mivel az új fórummal odaveszett minden infó, amit az akkori moderátorjaink összegyűjtöttek róla
    megnéztem a farmodat és azt látom, h nincsenek díszek egyáltalán kint. a termelések elindítása pénzbe kerül, melynek mennyisége attól függ, h mennyire "boldogak" a munkásaid. a farmod jobb felső sarkában látsz egy smile-t, mellette egy sávot, mely piros és zöld színben látszik. addig míg a zöld sávba nem kerül a mutató, veszteséges lesz a farmod. úgy tudod zöld sávba tenni, h díszeket raksz ki a farmodra, lehetőség szrtn minél nagyobb BP-út.
    Értem, vagy legalább is kapisgálom. Most kitettem két virágágyást, meg egy díszfát. Akkor még vásárolok díszeket, és kiteszem őket.   Köszi, és bocsi, hogy ennyi baj van velem!

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt