Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban

Minden egyéb kérdés

Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
szerkesztette ezt: 02.09.2015 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban
Ide jöhet minden olyan kérdés aminek nem találtatok külön topikot.


Mielőtt kérdeznél, kérlek nézz szét a GYIK-ben, hátha megtalálod a kérdésedre a választ :)

- BigFarm lexikon - leírások, ismertetők gyűjteménye
Post edited by Kapa333 (HU1) on
«13113

Hozzászólások

  • Lizi51 (HU1)Lizi51 (HU1) Bejegyzések: 1
    E-mail cím változás miatt nem kapom meg az ajándékokat!Mi a teendő?
  • zsoka22 (HU1)zsoka22 (HU1) Bejegyzések: 1
    segítsetek a játékba!
  • renugard (HU1)renugard (HU1) Bejegyzések: 97
    Írd le , mi a bibi, valaki biztos segíteni fog:)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    konvoj (HU1) mondta:
    Én is kérdeznék valamit. Nővérem is farmozik, én is. Sokat járunk egymáshoz és olyankor használjuk a másik gépét. Ez is probléma?

    Tapasztalatom a Vezeték nélküli hálózati kapcsolatról:
    Szomszédnak nincs levédve jelszóval a a VIFI-je. Az egész környék azon lóg, és internetezik.
    IP cím: hármat biztosan tudok, más gépek, és az IP címük ugyanaz.
    Ebből gondolom, hogy mind a 15 vagy mennyi, aki rajta lóg, mindegyiknek ugyanaz az IP címe.

    Szerintem IP cím alapján nem igen lehet a tiltás.

    Hát éppenséggel lehet, de akkor minden arról az IP-ről farmozó játékos le lesz tiltva :(
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    Sziasztok! :) Kellemes hétvégét!
    Belenéztem abba a szabályzatba. A 2.9 mondat nekem is kínai.  :D Úgy tűnik, nem mindenkinek van joga regisztrálni, de hogy mi alapján nem, arra nem térnek ki. Viszont máshol fel van sorolva, hogy kik nem játszhatnak a játékaikkal, talán erre utalnak itt vissza, de ez csak tipp.
    Az egymás farmjára mászkálásról, meg az azonos IP címekről pedig annyit, hogy mi is összejárunk, és akkor annak a gépén arat le mindenki, ahol épp vagyunk. Meg néha mászkálunk is, bár mivel nem projektezünk, nem sűrűn fordul elő. Nem vagyunk hajtós, nagy szövi, csak baráti társaság. Mivel a farmok közt ebben a játékban nincs kapcsolat, tehát nem lehet multizni, a tiltásnak sincs nagy értelme, és szerintem nem veszik túl komolyan az üzemeltetők sem, kár parázni. Csak magukat védik le arra az esetre, ha gáz lenne. Kitiltogatással maguk alatt minek vágnák a fát? Meg hát arra sincs idejük, hogy a hibákat javítsák, nem még ilyesmivel bíbelődni... De ez persze csak az én véleményem. 

    Hali Brad! Legyen neked igazad :)
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564

    Hali Brad! Legyen neked igazad :)
    Hali! :) Én is bízom benne.:)
    Senkiről sem tudok, akit eddig ilyesmiért tiltottak volna ki. Ha netán mégis tennének ilyet, előtte kijár egy figyelmeztetés, szerintem, és csak aztán csapják el az embert. Szóval addig semmi pánik. :)
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    Liz65 (HU1) mondta:
    hi
    tényleg? nekem úgy rémlik, mintha nem. de lehet, nem emléxem rá, valszeg azért mert soha nem fordult meg ilyesmi a fejemben :)
    a lényeg, h én mindent az új fórum rovására írok :smiley:  a régi akkor is sokkal jobb volt :)
    pedig bele lehetett irni a régiben is, én emléxem :smiley:, még Kapa is ezt irta itt https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/comment/2574802/#Comment_2574802

    nekem inkább az nem tetszik, h ha idézek vkit, aki széntén idézte más hsz ét, amikor idézni akarom a hsz-t, akk a másik hsz e is megjelenik és ezeket kell törölgetni  :fearful: 

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 20.12.2015

    nekem inkább az nem tetszik, h ha idézek vkit, aki széntén idézte más hsz ét, amikor idézni akarom a hsz-t, akk a másik hsz e is megjelenik és ezeket kell törölgetni  :fearful: 

    aha, látom
    jól van, én még soha nem írtam át senki hsz-ét :)
    de azt én is unom, h törölgetni kell a sok hsz-t, mert megjeleníti azokat is. és hiába állítgatom, nem lehet beállítani sehogy se

    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • bella2013 (HU1)bella2013 (HU1) Bejegyzések: 34

    Bocs. lehet hogy sikerült bemásolnom. Mégegyszer köszönöm a segitséget. Sajnos nem ez az első


    Szia! Ugyanaz a játékos küldi? Mert le tudod tiltani és akkor nem tud több levelet írni.

    Szia, mivel kitöröltem, nem biztos és az már régen volt, akkor le is tiltottam. Most csak azért szóltam, ne történjen meg mással is.
    Szia! Nekem is irt valaki, vagy elmaradott, vagy kicsi/a helyesirás miatt gondolom/ irta a supportnak,de semmi. Megnéztem, még csak ki sem tették.Ja, azt javasolták tiltsd le!
  • DomiAni (HU1)DomiAni (HU1) Bejegyzések: 13
    szerkesztette ezt: 22.12.2015
    Arra lennék kíváncsi, hogy a hópehely gyűjtésnél miért ír 12 napot és 22 órát?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szerintem azért, mert 2 hétig tart az utolsó feladat, azaz a gyűjtés. Pont 2 hetet (14 nap) mutatott, mikor elindult.
  • DomiAni (HU1)DomiAni (HU1) Bejegyzések: 13
    Köszönöm a gyors választ.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    hali
    nem értem, h Nemesis mit keres már megint nálunk?
    és bár nem tok görögül vagy törökül...... a fene érti ezt a nyelvet, és persze még sok mást sem :smiley:

    de ha jól látom volt ma egy hotfix. de miért? infó?
    igaz néztem angolon, de ott semmi
    valaki tud valamit?
    egyáltalán kapunk valahonnan infót?


  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    Liz65 (HU1) mondta:
    hali
    nem értem, h Nemesis mit keres már megint nálunk?
    és bár nem tok görögül vagy törökül...... a fene érti ezt a nyelvet, és persze még sok mást sem :smiley:

    de ha jól látom volt ma egy hotfix. de miért? infó?
    igaz néztem angolon, de ott semmi
    valaki tud valamit?
    egyáltalán kapunk valahonnan infót?


    Hali Liz!

    "barátom" lefordította,semmi extra csak kisebb javítások meg egy utolsó ellenőrzés kari előtt,és boldog karit kíván.
    Akkor most már én is mindenkinek. :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szia Líz! Igen, volt ma egy leállás, emiatt:
    Es wird gleich noch eine kurze Downtime geben um die Server für die Büro-Winterpause klar zu machen. Im Spiel selbst wird's keine Änderungen geben.



  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Nemesis nálam is van, tök rossz ez a fórum, abszolút kezelhetetlen. Igazából csak az új infókért járok ide, hogy vmit megtudjak, már elvesztette régi varázsát.
  • csimbi (HU1)csimbi (HU1) Bejegyzések: 14

    Sziasztok! Először is Áldott, Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! Szeretném tudni,hogy miért csak azok a tagok részesülnek előnyben akik valamilyen szövetkezetnek a tagjai?Sokan vagyunk, akik csak "játszunk" nem tudunk napokat a gép előtt tölteni! Nekünk miért nincs lehetőségünk előre lépni? Én már két szövibe is voltam! Az elsőt hagyjuk,mert maga volt a rémálom! A másodiknál főnök váltás volt és sajnos ezen az emberen az uralkodási vágy lett urrá! Hát én nem szeretnék semmilyen szövibe tartozni és szerintem sokan vagyunk így.. Nem szeretnénk hátráltatni senkit és előbb utóbb kitesznek azután visszavesznek a különböző feladatoknál,mert akkor a szövi pontot nyer! Szerintem ez nem igazságos!! Én nem szeretnék szövitag lenni sehol, viszont szeretem ezt a játékot,de csak napi egy-két órában,hogy ne menjen a család rovására! Tudtok nekem és a hasonló helyzetben levőknek valamilyen alternatívát? Köszönöm szépen és gondoljatok ránk "bénákra" is,hisz a szövikben mi ezek vagyunk és sajnos ezt éreztetik is velünk! :(  Válaszotokat nagyon várva, Kata


  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    csimbi (HU1) mondta:

    Sziasztok! Először is Áldott, Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! Szeretném tudni,hogy miért csak azok a tagok részesülnek előnyben akik valamilyen szövetkezetnek a tagjai?Sokan vagyunk, akik csak "játszunk" nem tudunk napokat a gép előtt tölteni! Nekünk miért nincs lehetőségünk előre lépni? Én már két szövibe is voltam! Az elsőt hagyjuk,mert maga volt a rémálom! A másodiknál főnök váltás volt és sajnos ezen az emberen az uralkodási vágy lett urrá! Hát én nem szeretnék semmilyen szövibe tartozni és szerintem sokan vagyunk így.. Nem szeretnénk hátráltatni senkit és előbb utóbb kitesznek azután visszavesznek a különböző feladatoknál,mert akkor a szövi pontot nyer! Szerintem ez nem igazságos!! Én nem szeretnék szövitag lenni sehol, viszont szeretem ezt a játékot,de csak napi egy-két órában,hogy ne menjen a család rovására! Tudtok nekem és a hasonló helyzetben levőknek valamilyen alternatívát? Köszönöm szépen és gondoljatok ránk "bénákra" is,hisz a szövikben mi ezek vagyunk és sajnos ezt éreztetik is velünk! :(  Válaszotokat nagyon várva, Kata


    Szia! Nem tudom milyen előnyre gondolsz. Ha nem akarsz szöviben lenni, hogy várod el, hogy valamilyen előnyhöz juss? Gondolok itt arra, hogy drágábban adj el terményeket. A szövik ehhez az előnyhöz is csak úgy tudnak jutni, ha a tagok fizetnek be a közösbe dollárt és aranyat + kutatónak is belépnek, ami szintén a saját dollárukból megy. Tehát nem csak úgy dobálják az előnyöket a szöviknek, igenis megdolgoznak érte a tagok, azzal, hogy termelnek, dollárt gyűjtenek, amit befizetnek a szövi kasszájába.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    csimbi (HU1) mondta:

    Sziasztok! Először is Áldott, Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! Szeretném tudni,hogy miért csak azok a tagok részesülnek előnyben akik valamilyen szövetkezetnek a tagjai?Sokan vagyunk, akik csak "játszunk" nem tudunk napokat a gép előtt tölteni! Nekünk miért nincs lehetőségünk előre lépni? Én már két szövibe is voltam! Az elsőt hagyjuk,mert maga volt a rémálom! A másodiknál főnök váltás volt és sajnos ezen az emberen az uralkodási vágy lett urrá! Hát én nem szeretnék semmilyen szövibe tartozni és szerintem sokan vagyunk így.. Nem szeretnénk hátráltatni senkit és előbb utóbb kitesznek azután visszavesznek a különböző feladatoknál,mert akkor a szövi pontot nyer! Szerintem ez nem igazságos!! Én nem szeretnék szövitag lenni sehol, viszont szeretem ezt a játékot,de csak napi egy-két órában,hogy ne menjen a család rovására! Tudtok nekem és a hasonló helyzetben levőknek valamilyen alternatívát? Köszönöm szépen és gondoljatok ránk "bénákra" is,hisz a szövikben mi ezek vagyunk és sajnos ezt éreztetik is velünk! :(  Válaszotokat nagyon várva, Kata


    szia csimbi

    ez a játék pont a szövire lett alapozva, ettől olyan más mint a legtöbb játék, és valahol ezzel tudják a játékosokat megfogni, hisz aki egy jó szövibe bekerül és jó társaságban van, nehezen hagyja abba. többen már csak a "kis családunk" miatt vagyunk itt.
    de van az olyan játékosok számára is lehetőség, akik naponta keveset tudnak gép előtt lenni, és mégis élvezhetik a szövi "előnyeit" :)
    alapíts egy szövetkezetet, ahova olyan tagokat veszel fel, akik csak a játék öröméért jönnek és nem azon vannak, h hanyadikak a szövi listán vagy h minél jobban teljesítsenek, tehát nem versengenek semmiért
  • DeniLola (HU1)DeniLola (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok! Arról érdeklődnék h szövi tagnak lehet-e adományozni/pénz,arany/? És ha igen akkor milyen módon? Sajna nulláztam véletlen a párom dollár készletét Válaszaitokat előre is köszönöm. Gabi
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    Válasz✓
    Sziasztok! Arról érdeklődnék h szövi tagnak lehet-e adományozni/pénz,arany/? És ha igen akkor milyen módon? Sajna nulláztam véletlen a párom dollár készletét Válaszaitokat előre is köszönöm. Gabi

    Szia! Sajnos nem lehet, csak visszatermelni tudod :(

  • DeniLola (HU1)DeniLola (HU1) Bejegyzések: 1
    Köszönöm válaszod....akkor nagyon kell termelnem neki :(

  • viktom (HU1)viktom (HU1) Bejegyzések: 5
    Válasz✓
    Csimbi /HU1/ Teljesen egyetértek Veled. Én sem érek rá órákat a számítógép előtt ülni és játszani. Az unokáim miatt játszom, mert amikor nálam vannak, akkor szeretnek játszadozni. Én nem tudok itt tölteni órákat. És nincs idő szövetkezetekkel foglalkozni. Nagy örömet okoz az is, ha játszani tudunk egy kicsit, mert az utóbbi időben rettenetesen lassú, meg sokszor önállósítja magát a játék, elindul jobbra, balra, szinte lehetetlen játszani. Így meg nem is tudok versenyre kelni senkivel, mert még játszani, pl etetni, ültetni is lehetetlen szinte. Tegnap jelentettem, meg már vagy kétszer ezen kivül, de sajnos semmi nem történik. A programom jó, ne fogja nekem senki arra, hogy használjak más böngészőt, meg hasonlókat. Lehet nagyon sokan játszanak és nem bírja a program. 
    Szerintem félre értettek Téged, mert nem előnyöket vársz, hanem előbbre lépési lehetőséget, amit most csak a szövetkezeti tagok kapnak meg, akiknek van idejük versengeni.... 
    Jó lenne, ha a program gyorsaságán segítenének, hogy lehessen játszani. 
    További Békés Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek ! viktom nevében Zsuzsi mama
  • csimbi (HU1)csimbi (HU1) Bejegyzések: 14

    Rossz válasz! Pont nem a szövikre kellene építeni,mert vannak kiskapuk és ez nem pozitív képet fog adni, azok az emberek rosszul fogják érezni magukat,akik nem tudnak lépést tartani a többivel! A szövi vezetők pedig itt élik ki vezetői hajlamaikat és a napi megaláztatást! Hát én ebből nem kérek! Nem tudok szövit alapítani,mert nincs elég arany hozzá és csak lassan építem fel a szükséges elemeket! Nem lehet versenyt tartani azzal az emberrel,aki függő és több órát tud tölteni a gép előtt! Szerintem találjatok ki a kicsiknek is valamit! Én imádtam a tojás és egyéb keresést,de mivel nem vagyok szövetkezeti tag,most a hópihéről pl. lemaradtam! Üdv. Kata

  • csimbi (HU1)csimbi (HU1) Bejegyzések: 14
    csimbi (HU1) mondta:
    csimbi (HU1) mondta:

    Sziasztok! Először is Áldott, Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! Szeretném tudni,hogy miért csak azok a tagok részesülnek előnyben akik valamilyen szövetkezetnek a tagjai?Sokan vagyunk, akik csak "játszunk" nem tudunk napokat a gép előtt tölteni! Nekünk miért nincs lehetőségünk előre lépni? Én már két szövibe is voltam! Az elsőt hagyjuk,mert maga volt a rémálom! A másodiknál főnök váltás volt és sajnos ezen az emberen az uralkodási vágy lett urrá! Hát én nem szeretnék semmilyen szövibe tartozni és szerintem sokan vagyunk így.. Nem szeretnénk hátráltatni senkit és előbb utóbb kitesznek azután visszavesznek a különböző feladatoknál,mert akkor a szövi pontot nyer! Szerintem ez nem igazságos!! Én nem szeretnék szövitag lenni sehol, viszont szeretem ezt a játékot,de csak napi egy-két órában,hogy ne menjen a család rovására! Tudtok nekem és a hasonló helyzetben levőknek valamilyen alternatívát? Köszönöm szépen és gondoljatok ránk "bénákra" is,hisz a szövikben mi ezek vagyunk és sajnos ezt éreztetik is velünk! :(  Válaszotokat nagyon várva, Kata


    Szia! Nem tudom milyen előnyre gondolsz. Ha nem akarsz szöviben lenni, hogy várod el, hogy valamilyen előnyhöz juss? Gondolok itt arra, hogy drágábban adj el terményeket. A szövik ehhez az előnyhöz is csak úgy tudnak jutni, ha a tagok fizetnek be a közösbe dollárt és aranyat + kutatónak is belépnek, ami szintén a saját dollárukból megy. Tehát nem csak úgy dobálják az előnyöket a szöviknek, igenis megdolgoznak érte a tagok, azzal, hogy termelnek, dollárt gyűjtenek, amit befizetnek a szövi kasszájába.


    Tudod, ebből lett elegem! Erőn felett próbálod az aranyat befizetni,azután jön a project és a kutatás és nem tudsz beleadni! Azután megkérnek,hogy hagy tegyenek ki,mert rosszul teljesítesz  és még aznap vissza is vesznek,mert a szövi így több pontot kap! Hát ez nem játék,már megbocsáss! Én értem,hogy mit szerettél volna mondani,de ez így rossz ahogy van,mert embereket akarnak olyan dolgokra kényszeríteni, amire nem képesek azok akik családban élnek és szeretik is őket!! :(
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    csimbi (HU1) mondta:
    csimbi (HU1) mondta:
    csimbi (HU1) mondta:

    Sziasztok! Először is Áldott, Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! Szeretném tudni,hogy miért csak azok a tagok részesülnek előnyben akik valamilyen szövetkezetnek a tagjai?Sokan vagyunk, akik csak "játszunk" nem tudunk napokat a gép előtt tölteni! Nekünk miért nincs lehetőségünk előre lépni? Én már két szövibe is voltam! Az elsőt hagyjuk,mert maga volt a rémálom! A másodiknál főnök váltás volt és sajnos ezen az emberen az uralkodási vágy lett urrá! Hát én nem szeretnék semmilyen szövibe tartozni és szerintem sokan vagyunk így.. Nem szeretnénk hátráltatni senkit és előbb utóbb kitesznek azután visszavesznek a különböző feladatoknál,mert akkor a szövi pontot nyer! Szerintem ez nem igazságos!! Én nem szeretnék szövitag lenni sehol, viszont szeretem ezt a játékot,de csak napi egy-két órában,hogy ne menjen a család rovására! Tudtok nekem és a hasonló helyzetben levőknek valamilyen alternatívát? Köszönöm szépen és gondoljatok ránk "bénákra" is,hisz a szövikben mi ezek vagyunk és sajnos ezt éreztetik is velünk! :(  Válaszotokat nagyon várva, Kata


    Szia! Nem tudom milyen előnyre gondolsz. Ha nem akarsz szöviben lenni, hogy várod el, hogy valamilyen előnyhöz juss? Gondolok itt arra, hogy drágábban adj el terményeket. A szövik ehhez az előnyhöz is csak úgy tudnak jutni, ha a tagok fizetnek be a közösbe dollárt és aranyat + kutatónak is belépnek, ami szintén a saját dollárukból megy. Tehát nem csak úgy dobálják az előnyöket a szöviknek, igenis megdolgoznak érte a tagok, azzal, hogy termelnek, dollárt gyűjtenek, amit befizetnek a szövi kasszájába.


    Tudod, ebből lett elegem! Erőn felett próbálod az aranyat befizetni,azután jön a project és a kutatás és nem tudsz beleadni! Azután megkérnek,hogy hagy tegyenek ki,mert rosszul teljesítesz  és még aznap vissza is vesznek,mert a szövi így több pontot kap! Hát ez nem játék,már megbocsáss! Én értem,hogy mit szerettél volna mondani,de ez így rossz ahogy van,mert embereket akarnak olyan dolgokra kényszeríteni, amire nem képesek azok akik családban élnek és szeretik is őket!! :(
    Szia! Valószínű nem jó szövit választottál, nálunk is van kötelező dollár és arany beadás, de nem erőn felül, még senkit nem tettünk ki azért mert nem tudott minden nap fizetni. Nálunk is családosok és dolgozók vannak, nyugisan csináljuk, nem rohanunk sehova, minden feladat megvár, ki mennyit tud teljesíteni, annyit csinál, senki nem áll a másik mögött korbáccsal, hogy márpedig ha nem csinálod kiteszlek :)
  • CinkapannaGamer (HU1)CinkapannaGamer (HU1) HU1 Bejegyzések: 72

    Nálunk pl. azt tesszük ki aki 2-3-4 hete piri és még annyit sem mond ,hogy  bocs gyerekek dolog van!!!!

    Kötelező adó nulla, előre megbeszélés alapján projekt ,csak  mikor valaki már tényleg a potyát várja az nem oké!!! Mindenben közösen döntünk ,még  a kirakásban is!!!!!

  • apaati (HU1)apaati (HU1) Bejegyzések: 0
    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek , mert nagyon lelassult a kurzorom!

    Köszi!
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    apaati (HU1) mondta:
    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek , mert nagyon lelassult a kurzorom!

    Köszi!
    Szia!
    Lépj ki a játékból, törölj előzményeket, sütiket, gyorsítótárat, stb.Esetleg próbálj másik böngészőn játszani.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt