Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

November 23-i frissítés megbeszélése: Mikulás kívánságlistája

212

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 23.11.2015
    Ha megnyitod a fát, akkor van egy lap, amin a saját terményeid vannak. Ha rámész az 1. számú fülre, ott látod a szövitársakat...

    Figyelem. A németen felvetették, hogy ha rányomnak a max. mennyiségre, lehet kiürül a raktár abból, így inkább mindenki számokat írjon be a csúszka alá, nehogy meglepetés érje.
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    Tica54 (HU1) mondta:
    Hát nekem sem világos sok minden és osztom a fenti hsz-t ez KRAMPUSZ nem jóságos mikulás,nagyon sok terményt kér. Kérdezem hogy hol látom a szövitársaimat?Tudtok segíteni?
    Szerintem csak utolsó nap fogod látni.
  • grobgrob (HU1)grobgrob (HU1) Bejegyzések: 16
    Sziasztok. Ez az event nem a szövi építéséről szól az biztos. Inkább rombol mint épít.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 23.11.2015
    Sziasztok. Ez az event nem a szövi építéséről szól az biztos. Inkább rombol mint épít.
    Most én is ezt érzem. Ahogy olvasom a mennyiségeket néha elszörnyülködöm. Ha valaki nem tud sokat lenni, akkor ez lehetetlen küldetés. De mi lesz azokkal, akik szöviben vannak és el se kezdik? Mi lesz a szövivel? Hol látszik, hogy mennyit kell teljesíteni?
    Azt olvastam korábban, hogy nem baj, ha páran nem csinálják, de nem mindegy mi az, ami és amennyi befolyásolja a szövi haladását. És a németen se írtak még róla.

    Az elégedettségi mutató nem jelenik meg, így holnap lesz egy frissítés, javítás várhatóan. Ekkor lesz egy info menü is.
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Közben megtaláltam hol látom a szövitársaim haladását, de több tisztázatlan kérdés van még. Jó lenn több infó.
    Egyébként Horror Miki jár most vhogy úgy érzem!
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    Na neeeee! Hiába forgolódtam a tükör előtt - nem szoktam, nem vagyok nő, csak férfi - de akár milyen szögből "gyönyörködtem" magamon, nem láttam a hátamon szárnyakat. Akkor miért néznek engem madárnak???
    150-s szinten vagyok jelenleg. Amit kérnek a legelső, leggyengébb héten beadni, azaz ingyen a semmiért:

    Árpa 6980, búza 9390, tojás 37350, mandula 10660, levendulakivonat 1970, tejszínes gyümölcsös sütemény 4790, mézkrém 3180.

    Nem adom be. Nincs az a pénz. A szöviből, akivel eddig beszéltem, senki nem akar indulni. Ezek szerint a mienk nem rendes szövetkezet? Nem tartunk össze? Illetve igen, de abban, hogy NEM! Hát ha ez alapján fogják megítélni a szöviket, minket tán a ranglistáról is eltávolítanak.
    Arra azért kíváncsi vagyok, bourgesék még mindig annyira várják a télapót? Szerintem ez nem is télapó, hanem nyári mikulás és a sátán hibridje. Ki kellene próbálni a szenteltvizes locsolást!!! Ha eltűnik, akkor nem lehet a mikulás.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Nálunk többen is véletlenül lenullázták a raktárjukat.

    Még egyszer figyelem, számokat írjatok be amit be szeretnétek adni, különben viszi a készletet!!!!!

  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Sziasztok! Lenne pár kérdésem.
    Az egyik szövitagunk úgy gondolja, hogy nem kell minden kért terméket beadni, csak amit be tudunk, viszont amit elkezdünk beadni, azt mindet be kell. Így van? Vagy mindent be kell adni, amit kér a listán?
    Illetve volt valami olyan, hogy ha nem ad be mindenki mindent, amit elkezdett, akkor van valami. :smiley: Vagy megy valahová. Nem fejlődik az a havas palota vagy mi. Tehát ilyen esetben mindenki egész heti munkája, a sok beadott cucc megy a kukába? (Leszámítva a 100 kukoricát meg ezeket a semmiségeket, amiket ad) Értitek? Nem? Én sem! :smiley: 
  • gizi1 (HU1)gizi1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 65
    Hát ez borzasztó, szemfényvesztés. Visszaélve a játékosok türelmével, játékos kedvével és dollárjaival.
    Csak azt szeretném tudni ha abbahagyom a szövinek mit ártok vele.
    Mert nem akarom csinálni, mert ha most ennyit kér mit kér az ötödik héten. Mi be kerül ez egy játékosnak. Több millió dollárba. Ez nem volt fer, és nem is az.

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 23.11.2015
    sziasztok

    ebben a Mikiben a legnagyobb gáz, h a rengeteg termékért cserébe nem kapunk semmit. ezért úgy gondolom, h megint azoknak szól, akik már nem tudják hova tenni a pénzüket, mert minden farmjuk fullon van.
    megbeszéltük a szövivel, h csak azok kezdenek bele, akik tudnak is lenni, csinálni, mert kül a többiek szívnak ugye a besegítésben. csak valóban az a kérdés, ahogy macika is írja....... hogy mennyire hátráltatja majd ez a szövit, hisz valóban, ahol vannak 60-an és esetleg 5-en nem csinálják, semmi gond, nem lesz nagy hátrány
    de kisebb szöviknél vagy akár nagyobbaknál is, ha már 10-en nem csinálják, akkor ez mennyire fog számítani?
    egyenlőre erre vonatkozólag nem olvastam még az angolon semmit. talán du-ra lesz erre is válasz

    jaaaa
    és valóban, a csúszkára figyeljetek, bár szrtm ez már megszokott, főleg régi játékosoknak. nyilván ha felhúzzuk fullra, akkor visz mindent a raktárból :) ez mindig is így volt
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    zurika (HU1) mondta:
    Sziasztok! Lenne pár kérdésem.
    Az egyik szövitagunk úgy gondolja, hogy nem kell minden kért terméket beadni, csak amit be tudunk, viszont amit elkezdünk beadni, azt mindet be kell. Így van? Vagy mindent be kell adni, amit kér a listán?
    Illetve volt valami olyan, hogy ha nem ad be mindenki mindent, amit elkezdett, akkor van valami. :smiley: Vagy megy valahová. Nem fejlődik az a havas palota vagy mi. Tehát ilyen esetben mindenki egész heti munkája, a sok beadott cucc megy a kukába? (Leszámítva a 100 kukoricát meg ezeket a semmiségeket, amiket ad) Értitek? Nem? Én sem! :smiley: 
    Szia!
    Igen, amit kér, azt mind adni kell neki. Lehet, hogy szombat éjfélre nem lesz meg mind, ekkor a szövi egyéb tagjai besegíthetnek. Azt még nem értem, hogy ő maga választhat-e cserét, vagy a szövi besegítő tagja dönthet azt vagy terménycserét kér, ez vasárnap kiderül.
    Ha már az elején úgy érzi nem fog sehogyse menni legalább a 70%, akkor szerintem nehéz lesz a többiek feladata is, hogy segítsen, hiszen sokat beadni sokaknak nehéz.
    Nem megy a  kukába a szövi egész heti munkája, de addig nem léphet a következő szintre a szövi együttesen, míg az elégedettségi mutató (ami most hiányzik még) nem éri el a 100%-ot.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Sziasztok!
    Erről az egészről egy szóban ki tudom fejteni a véleményem!
    FELHÁBORÍTÓ!!!!!
    Ekkora mennyiségeket még én sem fogok tudni teljesíteni a 160. szintemmel napi 16-17 órás folyamatos termeléssel + az éjszaka, amikor az üzemek változatlanul mennek.
    A szövi tagjai lényegesen kisebb szinten vannak, de a mennyiségek óriásiak.
    Ez a 'karácsonyi jutalomjáték' részemről már most eltemetve!
    Eddig szem előtt tartottam ezt a Madách idézetet: " küzdj és bízva bízzál"
    A fenti szem előtt tartandó idézet  lecserélve erre:
          "Tragédiának nézed? nézd legott
            Komédiának, s múlattatni fog."
    Mindenkinek ajánlom!

    Üdv:
    Kati


  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szia Kati

    hát mit mondjak erre? én az ünnepek legnagyobb részében pihizni szoktam, de úgy látszik a GGS soha nem pihen, legalábbis nekünk jó kis melót szánt erre az időre. mert ez már lassan tényleg melónak számít.
    ha jól emléxem tavaly jobb volt a karis ünnep.
  • .MANÓCSKA.1 (HU1).MANÓCSKA.1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 54
    Tica54 (HU1) mondta:
    Hát nekem sem világos sok minden és osztom a fenti hsz-t ez KRAMPUSZ nem jóságos mikulás,nagyon sok terményt kér. Kérdezem hogy hol látom a szövitársaimat?Tudtok segíteni?
    A főtéren, ha rákattintasz az eventes ikonra, ahol a megtermelendő/beadandók vannak, ott felül van egy sáv! Ott balról a 2.-ra katt és ott lehet látni, hogyan muzsikál a szövi többi tagja!
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
     Azt gondolná az ember így karácsony közeledtével kicsit nagyvonalúbbak lesznek!
     De a kért termékek  eladási értékét számolva amit be kell adni 6500000 dollár. Az ajándékról már ne is beszéljünk: ami érte jár:( Talán minket néznek mikulásnak?:D
  • Artemisz4 (HU1)Artemisz4 (HU1) Bejegyzések: 15
    Sziasztok!
    Erről az egészről egy szóban ki tudom fejteni a véleményem!
    FELHÁBORÍTÓ!!!!!
    Ekkora mennyiségeket még én sem fogok tudni teljesíteni a 160. szintemmel napi 16-17 órás folyamatos termeléssel + az éjszaka, amikor az üzemek változatlanul mennek.
    A szövi tagjai lényegesen kisebb szinten vannak, de a mennyiségek óriásiak.
    Ez a 'karácsonyi jutalomjáték' részemről már most eltemetve!
    Eddig szem előtt tartottam ezt a Madách idézetet: " küzdj és bízva bízzál"
    A fenti szem előtt tartandó idézet  lecserélve erre:
          "Tragédiának nézed? nézd legott
            Komédiának, s múlattatni fog."
    Mindenkinek ajánlom!

    Üdv:
    Kati

    Szia!

    De azért ezekre a mennyiségekre van egy hetünk, úgy már nem olyan vészes, pl nézem a szövim többi tagját meg magamat is és 35-40 százalék teljesítve van többeknél is a mai nap folyamán, pedig nem ülünk itt egész nap. Tény, h nem a megszokott dolgokat termelem, hosszúakat szoktam,most meg a rövig termelésűeket kéri inkább (almáspite stb)

  • juli0 (HU1)juli0 (HU1) Bejegyzések: 47
    sziasztok valaki meg tudná mondani nekem, hogy mi számit ennek az elkezdésének, én elkezdtem de a gyerekemnek azt akarom javasolni hogy ne tegye, de tőlem nem kérdezett olyat a játék hogy akarom e ezt teljesíteni, szóval az számít az elkezdésnek ha rányom a fára, vagy az ha valamelyik terméket elkezdi beadni?
    köszi Judit
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    juli0 (HU1) mondta:
    sziasztok valaki meg tudná mondani nekem, hogy mi számit ennek az elkezdésének, én elkezdtem de a gyerekemnek azt akarom javasolni hogy ne tegye, de tőlem nem kérdezett olyat a játék hogy akarom e ezt teljesíteni, szóval az számít az elkezdésnek ha rányom a fára, vagy az ha valamelyik terméket elkezdi beadni?
    köszi Judit
    Szia! Az számít elkezdésnek, ha adtál be terméket...azt hiszem csak ott is akkor ha 1% vagy a felettit ki is ír, de ezt nem tudom, az biztos, ha adott be az már elkezdettnek számít.
  • Ági28 (HU1)Ági28 (HU1) HU1 Bejegyzések: 110
    A Mikulás dolgozik, mint olvashattuk a bejelentkező információknál és segíteni kell neki, hogy elkészüljön karácsonyig.
    Erre készült egy event. 
    Sok apró jutalmat ígér, és nem igazán értem, hogy a szövetkezet együtt tevékenykedik, vagy mindenki magának, de a végén lesz egy dekoráció is.
    Mikulásnak lesz egy 5 lépéses kívánságlistája. 
    Az első 4 az egyéni, ha minden igaz, az 5. lépés pedig szövetkezeti.
    Nem igazán értem, de talán tud majd valaki segíteni, hogy pontosan értelmezhessünk...Minden héten kapunk 1-1 szintet és folyamatosan nehezedik.
    6 napig mindenki maga dolgozik, és a 7. nap a szövetkezetek együtt. És csak akkor léphet mindenki a következő szintre, ha a szövetkezet minden tagja teljesítette a feladatot. Így ebben nagyon kell egymásnak segíteni.
    Mindenki maga dönti el az elején, hogy csinálja, vagy nem. Ha azt választotta nem csinálja, akkor ő nem kaphatja meg a végső jutalmat. Látszik minden tag, és látjuk ki szorul segítségre.
    Minél többet ad be a szövi, annál nagyobb lehet a dekoráció értéke. (a dísztoronyban a fagyos téli házikó díszek lesznek)
    Fontos figyelni majd hogy a tagok ezidő alatt ne lépjenek ki, mert az változtatja időközben is a mennyiséget és a nehézségeket.
    Ha valaki új szövibe lép, akkor a nulláról indul.
    Sajnos nem tudom pontosan lefordítani, de aki tud jól angolul, németül, kérem segítsen a pontosabb megfogalmazásban. Köszönöm.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/113333/upcoming-event-santas-wish-list#latest
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/de/discussion/113335/kommendes-event-santas-wunschzettel#latest

    Közben olvasom a hozzászólásokat is, és azt írja, hogy hasonlóan a piachoz lesznek szerződések, amiket teljesíteni kell hetente. Első 6 napban mindenki egyedül próbálja, a 7. nap a szövi tagjai besegíthetnek.
    Lesz egy elégedettségi index. Ha ez 100%, nem kell foglalkozni az inaktív tagokkal. Ha viszont nincs meg a 100%, akkor igen.
    Hogy 1-1 szerződés lesz vagy több, nem tudom, de láthatjuk ki hogy halad. Mindenki saját szintjének megfelelőt kap.
    Elsőre elég bonyolultnak tűnik, hétfőn kiderül mi lesz belőle.
    Kedves Ádámmaci! Nagyon sokat teszel miértünk, ezt is nagyon szépen köszönjük, több a semminél. Nagyon hálásak vagyunk érte.
    Köszönöm és a csapatom nevében is köszönöm.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Félek emiatt sokan el fogják hagyni a szöviket, mert inkább nem kérnek belőle. Nem látom még át, ha marad, de nem csinálja, akkor ez milyen hatással van a szövire. Jó lenne még némi infó róla...
    Sziasztok! :) Macika, neked megint hála az infóért! :) 
    Erről meg tényleg jó lenne tudni, hogy az inaktív tagok lehúzzák-e a szövi teljesítményét, mert ha igen, akkor bele se fogok ebbe a Mikulás-ünnepnek nevezett szabadrablásba, és nem adom oda azt a rettentő sok cuccot a semmiért. Nálunk a 10-ből jelenleg ketten vagyunk valamennyire aktívak. Szóval ha el sem kezdi, akkor esetleg nem számít egyáltalán, vagy ha elkezdi, és nincs meg az előírt mennyiség, milyen hatással van a szövi-teljesítményre?
    Ja, és vigyázzatok!!!! Én maxra húztam az egyik csúszkát, gondolván, ha elérem a kért mennyiséget, akkor úgyis megáll. Hát nem! Beadtam a teljes készletet a fele helyett!!!!
    A beteg malacért szerintem nem kell reklamálni, úgyis termelsz, és gyűlik magától, nekem eddig mindig meglett, pedig a szó valódi értelmében nem is csináltam. Szóval ingyér' van - Bourges hátha eme kijelentésem gyiloktémának ítéli, és leordítja a hajam. Wáháááá..... :D 
    Egyébként kitettem a szöviverseny kupát a fő farmomra, úgy gondolom, becsülettel megdolgoztam érte, míg átigazoltam az érdekében, és emlékeztet mindazon élményekre, amiket közben szereztem, és amikért hálás vagyok a New Beginningnek, mert klassz volt velük. Mostantól viszont újra a saját szövim szekerét tolom, szívvel-lélekkel! :)

  • gazsyfarmer (HU1)gazsyfarmer (HU1) Bejegyzések: 8
    szerkesztette ezt: 23.11.2015
    itt a vége részemről...

  • zurika (HU1)zurika (HU1) HU1 Bejegyzések: 466
    Fentebb nem tudom kikre gondoltál, de lelked rajta.
    Az jutott még eszünkbe, hogy mi lenne akkor, ha a szövi kisebb szintű tagjai csinálnák a feladatokat, a nagyobbak pedig a 7. napon segítenének befejezni a feladatot. A szövinek ez jó lenne? Megérné ezt a módját választani a versenynek? Vagy a nagyok csinálnák és a kicsik besegítenének? Egyáltalán járható út-e? Engedi-e azokat segíteni, akik nem csinálják a feladatot? Nem tudom! Gondolkozzunk közösen.
  • salud5 (HU1)salud5 (HU1) Bejegyzések: 20
    Ha megnyitod a fát, akkor van egy lap, amin a saját terményeid vannak. Ha rámész az 1. számú fülre, ott látod a szövitársakat...

    Figyelem. A németen felvetették, hogy ha rányomnak a max. mennyiségre, lehet kiürül a raktár abból, így inkább mindenki számokat írjon be a csúszka alá, nehogy meglepetés érje.

    Sziasztok!
    Nekem sikerült benyalni a max. mennyiségesdit szinte mindenből... Többek között 65ezer ganém bánta (23ezret kért).
    Tényleg nagyon figyeljetek és CSAK A PONTOS MENNYISÉGET ÍRJÁTOK BE!!!
    Mindenkinek kellemes játékot kívánok:-)
  • marcsi164 (HU1)marcsi164 (HU1) Bejegyzések: 1
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem,hogy a mikulás súgójában azt olvastam ha elérted a 17-es szintet akkor előbb is segíthetsz a többi tagnak!Hol tudom megnézni a szintet,mert ez nem egyértelmű leírás!!!!!!!!!!!!!
    Köszi a segítséget!
    Üdv Marcsi
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 23.11.2015
    Van a mikulásnak súgója???

    Gondolom a 17-es szint az a 100%-os teljesítmény elérése...
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Van a mikulásnak súgója???

    Szia Kriszti!
    A súgót a belépési oldalon találod!

  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Van a mikulásnak súgója???
    Hű, van, és elég jó kis leírásokat ad, ha a képekre viszi az ember fia az egeret. Óóóóó... Most elásom magam szégyenemben, hogy nem vettem észre. Wáhááá.... :))))
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Helyesbítek Kriszti.
    ha megnyitod a feladatot, alul találsz egy kérdőjelet.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Köszönöm, kicsit így már jobb.
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    Sziasztok!
    A mi szövinkbe elég sok piros van.
    A legelső leírás szerint mindenkinek kell csinálnia, mert a szövi nem léphet feljebb...
    viszont csak vasárnap jelenik ez meg hogy segíteni kell . Nem fog a szövi többi tagja akik már teljesítették a sajátjukat pár (antiszövitag) miatt elpazarolni a drága pihenőidejét.... 
    Lehet hogy az ilyen tagoktól inkább megválnék, vagy sok szövi kiteszi őket....
    Most a kis szöviknek áll a zászló! Gratula a Mikulásnak és a tervezők agyament szabályainak!

    Üdv: Mircipirci
Sign In to comment.