Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

November 23-i frissítés megbeszélése: Mikulás kívánságlistája

Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
szerkesztette ezt: 22.11.2015 itt: Bejelentés és hírek megbeszélése
A Mikulás dolgozik, mint olvashattuk a bejelentkező információknál és segíteni kell neki, hogy elkészüljön karácsonyig.
Erre készült egy event. 
Sok apró jutalmat ígér, és nem igazán értem, hogy a szövetkezet együtt tevékenykedik, vagy mindenki magának, de a végén lesz egy dekoráció is.
Mikulásnak lesz egy 5 lépéses kívánságlistája. 
Az első 4 az egyéni, ha minden igaz, az 5. lépés pedig szövetkezeti.
Nem igazán értem, de talán tud majd valaki segíteni, hogy pontosan értelmezhessünk...Minden héten kapunk 1-1 szintet és folyamatosan nehezedik.
6 napig mindenki maga dolgozik, és a 7. nap a szövetkezetek együtt. És csak akkor léphet mindenki a következő szintre, ha a szövetkezet minden tagja teljesítette a feladatot. Így ebben nagyon kell egymásnak segíteni.
Mindenki maga dönti el az elején, hogy csinálja, vagy nem. Ha azt választotta nem csinálja, akkor ő nem kaphatja meg a végső jutalmat. Látszik minden tag, és látjuk ki szorul segítségre.
Minél többet ad be a szövi, annál nagyobb lehet a dekoráció értéke. (a dísztoronyban a fagyos téli házikó díszek lesznek)
Fontos figyelni majd hogy a tagok ezidő alatt ne lépjenek ki, mert az változtatja időközben is a mennyiséget és a nehézségeket.
Ha valaki új szövibe lép, akkor a nulláról indul.
Sajnos nem tudom pontosan lefordítani, de aki tud jól angolul, németül, kérem segítsen a pontosabb megfogalmazásban. Köszönöm.

https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/113333/upcoming-event-santas-wish-list#latest
https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/de/discussion/113335/kommendes-event-santas-wunschzettel#latest

Közben olvasom a hozzászólásokat is, és azt írja, hogy hasonlóan a piachoz lesznek szerződések, amiket teljesíteni kell hetente. Első 6 napban mindenki egyedül próbálja, a 7. nap a szövi tagjai besegíthetnek.
Lesz egy elégedettségi index. Ha ez 100%, nem kell foglalkozni az inaktív tagokkal. Ha viszont nincs meg a 100%, akkor igen.
Hogy 1-1 szerződés lesz vagy több, nem tudom, de láthatjuk ki hogy halad. Mindenki saját szintjének megfelelőt kap.
Elsőre elég bonyolultnak tűnik, hétfőn kiderül mi lesz belőle.
Post edited by Kapa333 (HU1) on
«1312

Hozzászólások

  • SSanyi (HU1)SSanyi (HU1) Bejegyzések: 47
    Köszi az infót.  :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 21.11.2015
    Sziasztok! Újabb infók. Kapunk egy listát, de itt két választás van. Vagy csináljuk, vagy kihagyjuk arra a hétre.

    Nézzünk egy példát. Ez lehet egy lista ( a kérelmek száma több lesz, mint 3 , kért darabszámok is természetesen különbözni fognak ) :
    Az első, hogy mit kér, mennyit kér, majd ebből mennyit adtunk be a héten.
    Csirke takarmány - 100/100 adományozott
    Kukorica - 500 / 1000 adományozott
    Káposzta - 500/500 adományozott
    Ebben az esetben csak 50% -a kukoricát adományozott szombat éjfélig mondjuk , és a megbízás ~83 % -ban teljesül. A fennmaradó 17 % -t pedig vasárnap besegíthetik a szövetkezet tagjai.

    vagy:
    Mondjuk a 20-as szintű játékos adományozott 500 / 1000 kukorica. Egy szinten 100 játékos szeretné segíteni őt vasárnap ( 7. napon ) 
    A játék ezután kéri, hogy adjon például pitypangot kukorica helyett. (ezzel segítve az előrehaladást ) , és kérne 5000 / 10000 pitypang. Ismét 50 % -a teljesül,és ezzel ha jól értelmezem kiváltható a kukorica hiánya. És teljesülhet a 100%.
    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    Sziasztok! Kösz az infót Macika! Elég bonyolultra csinálták, így első elvasásra, de majd meglátjuk :)
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    Szia Kriszti!

    Köszönöm az infót! Minden elismerésem a tiéd!

    Üdv:
    Kati
  • cicamica35 (HU1)cicamica35 (HU1) Bejegyzések: 188
    A Mikulás dolgozik, mint olvashattuk a bejelentkező információknál és segíteni kell neki, hogy elkészüljön karácsonyig.
    Erre készült egy event. 
    Sok apró jutalmat ígér, és nem igazán értem, hogy a szövetkezet együtt tevékenykedik, vagy mindenki magának, de a végén lesz egy dekoráció is.
    Mikulásnak lesz egy 5 lépéses kívánságlistája. 
    Az első 4 az egyéni, ha minden igaz, az 5. lépés pedig szövetkezeti.
    Nem igazán értem, de talán tud majd valaki segíteni, hogy pontosan értelmezhessünk...Minden héten kapunk 1-1 szintet és folyamatosan nehezedik.
    6 napig mindenki maga dolgozik, és a 7. nap a szövetkezetek együtt. És csak akkor léphet mindenki a következő szintre, ha a szövetkezet minden tagja teljesítette a feladatot. Így ebben nagyon kell egymásnak segíteni.
    Mindenki maga dönti el az elején, hogy csinálja, vagy nem. Ha azt választotta nem csinálja, akkor ő nem kaphatja meg a végső jutalmat. Látszik minden tag, és látjuk ki szorul segítségre.
    Minél többet ad be a szövi, annál nagyobb lehet a dekoráció értéke. (a dísztoronyban a fagyos téli házikó díszek lesznek)
    Fontos figyelni majd hogy a tagok ezidő alatt ne lépjenek ki, mert az változtatja időközben is a mennyiséget és a nehézségeket.
    Ha valaki új szövibe lép, akkor a nulláról indul.
    Sajnos nem tudom pontosan lefordítani, de aki tud jól angolul, németül, kérem segítsen a pontosabb megfogalmazásban. Köszönöm.

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/113333/upcoming-event-santas-wish-list#latest
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/de/discussion/113335/kommendes-event-santas-wunschzettel#latest

    Közben olvasom a hozzászólásokat is, és azt írja, hogy hasonlóan a piachoz lesznek szerződések, amiket teljesíteni kell hetente. Első 6 napban mindenki egyedül próbálja, a 7. nap a szövi tagjai besegíthetnek.
    Lesz egy elégedettségi index. Ha ez 100%, nem kell foglalkozni az inaktív tagokkal. Ha viszont nincs meg a 100%, akkor igen.
    Hogy 1-1 szerződés lesz vagy több, nem tudom, de láthatjuk ki hogy halad. Mindenki saját szintjének megfelelőt kap.
    Elsőre elég bonyolultnak tűnik, hétfőn kiderül mi lesz belőle.
    Köszönjük az informáciot :)

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia Macika
    1000 hála és köszi Neked.
    És nekem így is egyértelmű volt az amit írtál,tehát favorit vagy
    Pusszantás.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Köszi és még próbálkozom tovább. 
    Mindenki kap egy listát, ami lehet mindenkinél más. Ki lehet hagyni 1-1 hetet, de akkor nem lesz jogosult a végső díjra. Közben is lesznek kisebb jutalmak.
    Lesz egy áttekinthető felület a szövi tagoknál, hogy a szövi tagjai éppen hogy haladnak. Van lehetőség több termék beadására is, ezzel lehet növelni majd a dísz boldogságpontját.De ez csak akkor lehet, ha mindenki teljesítette a saját listáját.
    Minden szövetkezet részt vesz és kap egy havas díszt.És ennek a dísznek fog folyamtosan nőni a boldogsága, attól függően hogy teljesítünk.
    Mintha minden hét külön számítana. De ha 1 héten nem sikerül a 100%, akkor a végső díszt nem kaphatja meg, csak alacsonyabbat.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Nah mi átbesz ezt Macika
    Akkor az a lényeg,hogy csak olyan szálljon be az 5 hetes játékba szövin belül,aki a saját feladatsorát mind az 5 héten végig tudja csinálni.Ha hiányzik neki,akkor az utcsó nap a többiek rásegíthetnek.Bár az nem tiszta,hogy minden tag besegíthet egyszerre,vagy csak 1.Mármint ha egy gyengébbnek hiányzik pl 10 ezer alma,azt 40 ember is összedobhatja neki?
    Meg hogy növelhetjük a végső bp-t.Ez sem tiszta,hogy ha pl mi vagyunk 49 en.Én megcsin a saját sorozatom első héten pl már keddre,de más nem végez csak ha hétvégén rásegítünk.Akkor addig ha mi túltermeljük a saját feladatsorunkat,akkor nő a bp,vagy csak ha mindenki megcsin a heti feladatát és utána növelheti mindenki 1x-re.
    Meg itt mi mást értelmeztünk ennél a pitypangosnál amit írtál.Nekünk úgy jön le,hogy ugye mindenki szintjéhez képest kapja a feladatnál a db mennyiséget.Egy 100 as tagnak be kell adni 3000 kukit,de nem tudja összeszedni,akkor ha mondjuk a 200 as tagunk akarja segíteni,neki 30 ezer kukit kell küldjön.

    (ha belépek a topicba,akkor elnyúlik a kép.Miért?)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Bourges nem tudom ezt az egészet nem látom még át. A német és angol fórumon is próbálkozom a beszélgetéseket elcsípni, de van némi zúgolódás amiatt, hogy jön a karácsony, ami a szeretetről szól és közben ezzel úgy érzik sokan a szöviket bomlasztani fogják. És több hetes feladat, mikor mindenki próbál az ünnepekre készülni...Hétfőn okosabbak leszünk, vagy ha Kapa jön és esetleg segít nekünk némi infóval.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hát nem tom mit zúgolódnak.Az év minden napján szeretjük azt aki fontos,aki nem,annak meg nem kell ünnepeken sem színészkedni.Ez megint egy gyiloktéma kezdete :D
    Tehát máskor is átjön a család,vagy mi átmegyünk.Főzni meg hát minden nap kell,meg hétvégén sütni a családnak,tehát ez sem ünnepi feladat.Minden ember oda van tőle,hogy úúú elhavazok ünnepek alatt :D
    Szer semmiben sem változik a dolog,csak hogy díszítünk 1 fát,meg adunk ajit a többieknek.A többi cécót akkor is tesszük,ha nincs ünnep.Legalábbis én ugyanúgy járok az év 52 hetében vásárolni,shoppingolni,főzök,sütök,takarítok,és jön a család meg a barik.Szóval ha valaki ezért nem tudja megcsin a mikus feladatot,az ne kezdjen bele,mert lehúzza a többit :D

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 21.11.2015
    naaaaa
    most már rendben van minden és visszakaptam az írási lehetőséget is :smiley:
    milyen gyilok? :smiley:
    tavaly is volt kari meg előtte is és mégis csinálták a feladatokat, játszottak. max akinek nincs ideje mégse rá, az nem kezd bele. ezért kár már most zúgolódni. néha nem csoda, ha nem akarnak újításokat berakni. volt már olyan, ami mindenkinek tetszett? mert szrtm nem

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hát a mi csapatunk nagyon várja,mert szerintünk ez teljes mértékben csapatépítő.Nem hiszem hogy 1 heti feladatra olyat kérne,hogy 10 millió vadgaz,50 ezer pipitáp stb. 1 embertől.Meg itt mutatja meg majd a csapat,hogy mennyire támogatja a többit,hogy azért termel,hogy a másiknak segítsen.Ez kajak beleillik a kariba.A jóság,az önzetlen segítés a szövicsaládon belül.Mi nagyon várjuk.
    A bajnokság is jönni fog ünnepek alatt,a lovi is,a sziget is, a dobozolós is,de szer ha hazamegy az ember ugyanúgy le tud ülni a gép elé,mint máskor,mégha nem is 15 órát de párat biztosan.Ha meg dec 6-tól dec 27 ig nem lesz arra idő,hogy lazítson,akkor ne szálljon be és úgy támogassa a csapatot.(bár szer ilyen nincs)
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Köszi és még próbálkozom tovább. 
    Mindenki kap egy listát, ami lehet mindenkinél más. Ki lehet hagyni 1-1 hetet, de akkor nem lesz jogosult a végső díjra. Közben is lesznek kisebb jutalmak.
    Lesz egy áttekinthető felület a szövi tagoknál, hogy a szövi tagjai éppen hogy haladnak. Van lehetőség több termék beadására is, ezzel lehet növelni majd a dísz boldogságpontját.De ez csak akkor lehet, ha mindenki teljesítette a saját listáját.
    Minden szövetkezet részt vesz és kap egy havas díszt.És ennek a dísznek fog folyamtosan nőni a boldogsága, attól függően hogy teljesítünk.
    Mintha minden hét külön számítana. De ha 1 héten nem sikerül a 100%, akkor a végső díszt nem kaphatja meg, csak alacsonyabbat.
    Macika! kÖSZÖNJÜK A NAGYON HASZNOS INFÓKAT! Nem tudom mi lenne velünk Nélküled Örök HÁLA érte!:)

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 22.11.2015
    Ja a dísz 7*7-es lesz, ha jól vettem ki a külföldi oldalakon, illetve a dísztárgy toronyban is 7x7-es díszek vannak pontok nélkül. Mivel 5 van belőle, lehet attól függ hanyas szintig jutottunk, attól függ melyiket kapjuk. Lehet lesznek tól-ig boldogságok, s ha egy szinten túlléptünk jön egy másik dísz, ami elérhető, de a végén csak 1 dísz lesz belőle. Még azt nem értem szövitől is függ vagy mitől azt melyik díszt lehet elnyerni...Mondjuk a 7x7-es díszt én nagynak találom, de majd eldől, ha már látjuk hogy működik ez.
  • Ildi (HU1)Ildi (HU1) HU1 Bejegyzések: 18
    Köszi és még próbálkozom tovább. 
    Mindenki kap egy listát, ami lehet mindenkinél más. Ki lehet hagyni 1-1 hetet, de akkor nem lesz jogosult a végső díjra. Közben is lesznek kisebb jutalmak.
    Lesz egy áttekinthető felület a szövi tagoknál, hogy a szövi tagjai éppen hogy haladnak. Van lehetőség több termék beadására is, ezzel lehet növelni majd a dísz boldogságpontját.De ez csak akkor lehet, ha mindenki teljesítette a saját listáját.
    Minden szövetkezet részt vesz és kap egy havas díszt.És ennek a dísznek fog folyamtosan nőni a boldogsága, attól függően hogy teljesítünk.
    Mintha minden hét külön számítana. De ha 1 héten nem sikerül a 100%, akkor a végső díszt nem kaphatja meg, csak alacsonyabbat.
    Köszönöm a szövink nevében is , a hasznos infókat !! Nagy segítség!  :)
  • gizi1 (HU1)gizi1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 65
    Hát csak köszönettel tartozunk az infoért.
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Megjött!Itt a Mikulás lista a karifa alatt!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Őszinte leszek, kicsit csalódtam. Kissé nagy mennyiséget kér tőlem kicsi ajándékokért, és továbbra sem átlátható a dolog. Azt látni, hogy a szöviben ki mennyit teljesített eddig, és azt, hogy én mennyit, és mik a kis ajándékok, de más nem olvasható ki belőle. Sem az, hogy a vasárnap hogy lesz, sem az, ha nem akarja csinálni valaki az a szövire milyen hatással van, és egyebek.
  • Pappné Éva (HU1)Pappné Éva (HU1) HU1 Bejegyzések: 63
    Csalódás számomra is nagy mennyiségeket kér és szinte elenyésző az ajándék amit ad magyarul ráfizetéses a dolog nem is kicsit.Sajnálom hogy így elrontották ezt is.
  • .noni. (HU1).noni. (HU1) HU1 Bejegyzések: 53
    Ezek normálisak? 6500 mandulás süti? 5200 nyári csokor? És kapok érte egy nagy büdös semmit!
    És gondolom ez a leggyengébb hét.
    Gratulálok, ismét egy elcseszett játék. :#
  • r.anna1957 (HU1)r.anna1957 (HU1) Bejegyzések: 1
    Aki nem szövi tag, nem vehet részt a Mikulás játékba. A igényelt menyiséget elnézve,ennek csak örülök.
     
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    Örülők hogy nem vagyok szövetkezeti tag, igy megúszom ezt az eventet, aminek még magyarázata sincs!
  • cicamica35 (HU1)cicamica35 (HU1) Bejegyzések: 188
    Hátast dobtam a lista láttán. Vanilia 1430,csirketáp 1200, alma 28 410, olivaolaj, 430, nyári csokor 2200, almás pite 5620,  virágcsokor 1080 na szép a mikulás kiszurása !!! 
    adjam le az almát,de csináljak almáspitét ...
    eszurták a kedvem....
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 23.11.2015
    A németen azt olvasom, hogy vasárnap azok mellett, akiknél hiányzik még a 100%-hoz lesz egy gomb, és arra kattintva meg lesz adva miből és mennyit kell még beadni. Addig azt sem látod mit kell beadni, és gomb se lesz. És ha jól veszem ki, lehet ekkor majd cserélni másik terményre. pl. kukoricát káposztára. De a hiányzó mennyiséget abból kell beadni.
    Nálam 174-es szinten: 7700 kukorica, 180 tehéntáp, 19050 tej, 1860 levendula kivonat, 1580 vadvirág csokor, 4750 tejszínes süti, 450 romantikus csokor.
    Ez sem jobb. A piacom így állni fog...és a szomszédok is kíméljenek.. Erre már csak hab a tortán a beteg malac, majd a karácsonyi fényekkel ellátott sziget lesz.
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    Sziasztok! Ez nem is mikulás, hanem a krampusz.Megáll az ember esze, mennyi mennyiséget kér, igaz 1 hét alatt kell teljesíteni. De mit fog kérni a jövő hétem , ha már most így beindult :)
  • Pappné Éva (HU1)Pappné Éva (HU1) HU1 Bejegyzések: 63
    Hát nem semmi lista és még ez az első hét! búza 9280 db,Őszibarack 3670 db, Viasz 5610 db, Nyári csokor 3350 db, Almás pite 6070 db, Tésztás ajándékkosár 2890 db, kacsatáp 210 db. .
  • .MANÓCSKA.1 (HU1).MANÓCSKA.1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 54
    87-es szinten ezt kéri! Amit lehet, de nem tudom hogyan lesz meg: :(

    8990 madársaláta, 300 tehéntáp -kipipálva-, 40100 alma, 4080 citrus. 510 virágparfüm, 4970 tejszínes süti, 960 édes illóolaj! Borzasztó!

    És ez csak az első hét még!:(


  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Félek emiatt sokan el fogják hagyni a szöviket, mert inkább nem kérnek belőle. Nem látom még át, ha marad, de nem csinálja, akkor ez milyen hatással van a szövire. Jó lenne még némi infó róla...
  • Angel63Gamer5 (HU1)Angel63Gamer5 (HU1) Bejegyzések: 203
    Félek emiatt sokan el fogják hagyni a szöviket, mert inkább nem kérnek belőle. Nem látom még át, ha marad, de nem csinálja, akkor ez milyen hatással van a szövire. Jó lenne még némi infó róla...

    Szia! ezért nem kell elhagyni a szövit, legfeljebb nem csinálja, de abban igazad van, hogy több infó kellene.
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Hát nekem sem világos sok minden és osztom a fenti hsz-t ez KRAMPUSZ nem jóságos mikulás,nagyon sok terményt kér. Kérdezem hogy hol látom a szövitársaimat?Tudtok segíteni?
Sign In to comment.