Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Eventekkel kapcsolatos kérdések - archívum

121

Hozzászólások

  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564

    Irány a természet – 5. nehézségi fokozat

     

    1.) Keress tüzifát!  44 rőzse

    Jutalom: 190 TP

     

    2.) Tedd elérhetővé: alma!  14 700

    Jutalom: 288 000 dollár, 14 rózsamag

     

    3.) Keres nyomokat!  470

    Jutalom: 280 TP,  730 búza

     

    4.) Tedd elérhetővé a következőt: 5 900 kukorica, 14 400 tojás

    Jutalom: 673 000 dollár

     

    5.) Keresd meg a térképdarabokat: 1 800

    Jutalom: 160 szuper csirketáp

     

    6.) Termeld a következőt: 38 tehéntakarmány, 91 sertéstakarmány, 190 csirketáp

    Jutalom: 570 TP

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Köszi annak, aki eddig megosztotta a mennyiségeket, s aki még tudja esetleg a 2-es feladatsort, vagy a 4-es utolsójának adatait jelezze, mert a Tippek és Trükkökbe amit tudtam betettem.
  • pannikanéni (HU1)pannikanéni (HU1) Bejegyzések: 27
    Sziasztok
    Tudja valaki az új event - titokzatos ázsia - termelési sorrendjét?
    köszönöm...

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok
    Tudja valaki az új event - titokzatos ázsia - termelési sorrendjét?
    köszönöm...

    szia pannikanéni

    sajnos még nem, talán ha vége lesz, akkor meglesznek az új feladatsorok

  • pannikanéni (HU1)pannikanéni (HU1) Bejegyzések: 27
    Köszönöm....de ha vége lesz, már mindenki tudni fogja :) most kellene, h a következő feladatra fel tudnánk készülni...

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Köszönöm....de ha vége lesz, már mindenki tudni fogja :) most kellene, h a következő feladatra fel tudnánk készülni...

    hát jó lenne bizony, de nem tudom kinek van a birtokában az új ázsia event :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 22.10.2015
    Sziasztok
    Tudja valaki az új event - titokzatos ázsia - termelési sorrendjét?
    köszönöm...

    Szia Pannikanéni :)

    Úgy emlékszem, ennél az eventnél csak az első feladatban volt változás. :) De azért fenntartással kezeld ezt most, nem tudhatjuk, a múltkori óta mit változtattak rajta. :smiley:  Az első és második feladat már biztosan ezek. :) A többit is írjuk majd, maradt vagy változott-e. :) Jó eventezést! :)

    Ázsia event feladatsora:

    1. gyűjtsd össze: trágya
        indítsd el: almáskert
    2. gyűjtsd össze: tusfestmény (istállók, földek)
    3. gyűjtsd össze: káposzta, rizs, tojás
    4. keress: cseresznyevirág (gyümölcsösös kertek)
    5. gyűjtsd össze: sertéstakarmány
        indítsd: sertéstelep
    6. gyűjtsd össze: origamidarvak (a fő farmon földek, feldolgozók, ólak, gyümölcsösök - tehát bármi adhat)

    Ui.: ez az Ázsia jelenlegi feladatsora, mind a 6 stimmel
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    ez a GYIK-ban is benne van :)
    de nem biztos, h marad a sorrend, hisz az Irány a természetnél is megcserélték a 4-es és 6-os feladatot :)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 22.10.2015
    Liz65 (HU1) mondta:
    ez a GYIK-ban is benne van :)
    de nem biztos, h marad a sorrend, hisz az Irány a természetnél is megcserélték a 4-es és 6-os feladatot :)
    Tisztában vagyok vele, nem mondtál újdonságot. ;)
    Pannikanéni megkérdezte, mik a feladatok....emlékeim szerint az Ázsiában a múltkori katyvaszt leszámítva, ezek voltak a feladatok. Az, hogy a mostani káoszhoz mit adtak hozzá vagy mit kutyultak össze mivel.....ezt csak ők tudják, ha tudják. Azonban ha maradt a múltkori, akkor ez Pannikanéninek segítség.....ha változott, majd korrigálunk aszerint.
    Sőt, az első 5 feladat már biztosan az, ami az előző hsz-emben van.

    Ui.: a feladatok azok, amiket fentebb írtam, tehát mind a 6 jó
    Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    Sziasztok!

    Egy kis kavarodás van szerintem megint vagy ha lehet még bonyolultabb lett az egész eventes dolog.
    Szövi-táraimat kértem hogy írják össze az eventeknél miből mennyi kellett...
    A mostani event elég érdekes.
    Pl. 102 szintü farmnál  140 tusfestmény kell 1-es szinten, viszont 140 szintü farmnál 200 kell 1-es szinten!

    Szóval egyáltalán nem lehet összeírni kinek mennyit kell gyűjteni... hihetetlen!
    Ennyit a feladatsorról...

    Köszönöm: Mircipirci 
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Sziasztok!

    Egy kis kavarodás van szerintem megint vagy ha lehet még bonyolultabb lett az egész eventes dolog.
    Szövi-táraimat kértem hogy írják össze az eventeknél miből mennyi kellett...
    A mostani event elég érdekes.
    Pl. 102 szintü farmnál  140 tusfestmény kell 1-es szinten, viszont 140 szintü farmnál 200 kell 1-es szinten!

    Szóval egyáltalán nem lehet összeírni kinek mennyit kell gyűjteni... hihetetlen!
    Ennyit a feladatsorról...

    Köszönöm: Mircipirci 
    Szia! :)

    Sajnos a régi feladatsor is benne van, az új is és még ki tudja milyen egyéb kavarodás. Ezt az előző Ázsia event óta nem sikerült nekik helyre igazítani. :(

    Zsuzsi
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    Sziasztok!

    Egy kis kavarodás van szerintem megint vagy ha lehet még bonyolultabb lett az egész eventes dolog.
    Szövi-táraimat kértem hogy írják össze az eventeknél miből mennyi kellett...
    A mostani event elég érdekes.
    Pl. 102 szintü farmnál  140 tusfestmény kell 1-es szinten, viszont 140 szintü farmnál 200 kell 1-es szinten!

    Szóval egyáltalán nem lehet összeírni kinek mennyit kell gyűjteni... hihetetlen!
    Ennyit a feladatsorról...

    Köszönöm: Mircipirci 
    Szia! :)

    Sajnos a régi feladatsor is benne van, az új is és még ki tudja milyen egyéb kavarodás. Ezt az előző Ázsia event óta nem sikerült nekik helyre igazítani. :(

    Zsuzsi
    De az a baj hogy feladatsort se lehet így önmagunknak összeírni..
    megcsinálom, összeírnám, de igy egy nagy katyvasz az egész. Hogy választod el hogy 1-50 szint x aztán,51-100 és 100-120 ig más??? egy feladaton belül...  nem????  és a legszörnyűbb hogy hivatalosan semmit nem közölnek...  pedig jó sok aranyat veszünk amivel fizetést kapnak és erre nem képesek mit csinálnak és egy NORMÁLIS leírást adni!

    Mircipirci
  • cukibaby (HU1)cukibaby (HU1) Bejegyzések: 5
    sziasztok !!
    az lenne a kérdésem hogy sem a mostani sem az előző eventnél nem tudtam szintet választani pedig megvan a 77 es szintű tárgyam a farmon 53-as szinten még nem lehet ???
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    Sziasztok!

    Egy kis kavarodás van szerintem megint vagy ha lehet még bonyolultabb lett az egész eventes dolog.
    Szövi-táraimat kértem hogy írják össze az eventeknél miből mennyi kellett...
    A mostani event elég érdekes.
    Pl. 102 szintü farmnál  140 tusfestmény kell 1-es szinten, viszont 140 szintü farmnál 200 kell 1-es szinten!

    Szóval egyáltalán nem lehet összeírni kinek mennyit kell gyűjteni... hihetetlen!
    Ennyit a feladatsorról...

    Köszönöm: Mircipirci 
    Szia! :)

    Sajnos a régi feladatsor is benne van, az új is és még ki tudja milyen egyéb kavarodás. Ezt az előző Ázsia event óta nem sikerült nekik helyre igazítani. :(

    Zsuzsi
    De az a baj hogy feladatsort se lehet így önmagunknak összeírni..
    megcsinálom, összeírnám, de igy egy nagy katyvasz az egész. Hogy választod el hogy 1-50 szint x aztán,51-100 és 100-120 ig más??? egy feladaton belül...  nem????  és a legszörnyűbb hogy hivatalosan semmit nem közölnek...  pedig jó sok aranyat veszünk amivel fizetést kapnak és erre nem képesek mit csinálnak és egy NORMÁLIS leírást adni!

    Mircipirci

    Magát a feladatsort össze tudjátok állítani, csak a mennyiségeket nem. :)

    De alapvetően sem ennyire egyszerű ez az eventes összeírogatás. Ugyanis a régi rendszer (megtaláljátok a GY.I.K-ban a szint- és feladatleosztást, Kapa visszaírta) szerint egy-egy díszhez két szintosztás és ahhoz két feladatmennyiség tartozott. Amikor már valaki választhatott fokozatot, akkor az adott szinten a nagyobb mennyiségeket kapta feladatként. Akiknél pedig az automatikusan indult, ott a szintet vette figyelmbe és aszerint jöttek a mennyiségek a feladatokhoz. És ez is most ugyanígy van, ezért lesz csalóka, amiket a többi eventnél az egyes, kettes és hármas fokozatban látni fogtok számokat. Mert az automatikusan kiosztott feladatok csak a magasabb sávba tartozó játékosok szintjével felel majd meg. Az alacsonyabbakkal szintél eltérés lesz, nekik kevesebb lesz majd az adott feladatokban.

    Mindjárt írok példát, hogy kicsit jobban érthető legyen. Vegyük a régi rendszerből az Irány a természet eventet és azt is 1-es fokozaton.
    Az első feladatban tűzifát kell gyűjteni.
    Normál esetben, ha nem választhat az illető, és beleesik a 14-28-as szinttartományba, akkor 8 tüzifát kellett neki gyűjteni. Ugyanígy, ha még nem választhat és a 19-28-as szinttartományba tartozik, akkor neki 14 tűzifát kellett gyűjteni. Viszont, ha valaki már választhatott nehézségi fokot, és ő mégis az 1-est indította el, akkor neki is 14 tűzifa volt a feladat. És ez a feladatsor ment neki végig a 6 feladaton át.

    És most ezért nehezített az Ázsia event. Képzeld el, hogy az új és a régi feladatsor eleve is kavarodik, plusz még ezek a választhat-nem választhat mennyiségek is ott vannak.





  • Igen teljesen összekavarták.
    4-es szinten a káposztából 6840 kell, másnak ugyanezen a szinten ~2400


  • ZSÓKA53 (HU1)ZSÓKA53 (HU1) Bejegyzések: 9
    Sziasztok! Biztos nagyon béna vagyok, de az Ördög vagy angyal? megváltozott? Nem tudom használni! Próbáltam a lexikonban ill. a GYIK-ben megnézni, de csak az írja ki, hogy

    Seite nicht gefunden

    vagyis az oldal nem található! Akkor most mi van? Vásároltam rejtélyes magokat és Vészjósló gereblyét, de nem tudom, hogyan kell alkalmaz ni! Tudtok segíteni?

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    Sziasztok! Biztos nagyon béna vagyok, de az Ördög vagy angyal? megváltozott? Nem tudom használni! Próbáltam a lexikonban ill. a GYIK-ben megnézni, de csak az írja ki, hogy

    Seite nicht gefunden

    vagyis az oldal nem található! Akkor most mi van? Vásároltam rejtélyes magokat és Vészjósló gereblyét, de nem tudom, hogyan kell alkalmaz ni! Tudtok segíteni?

    Menj annak a játékosnak a farmjára, akit meg akarsz lepni. Ott alul látsz egy csínytevő ikont arra kattints rá, és utána válogathatol a lehetőségek között.
  • halihó (HU1)halihó (HU1) Bejegyzések: 13
    Sziasztok! Biztos nagyon béna vagyok, de az Ördög vagy angyal? megváltozott? Nem tudom használni! Próbáltam a lexikonban ill. a GYIK-ben megnézni, de csak az írja ki, hogy

    Seite nicht gefunden

    vagyis az oldal nem található! Akkor most mi van? Vásároltam rejtélyes magokat és Vészjósló gereblyét, de nem tudom, hogyan kell alkalmaz ni! Tudtok segíteni?

    Menj annak a játékosnak a farmjára, akit meg akarsz lepni. Ott alul látsz egy csínytevő ikont arra kattints rá, és utána válogathatol a lehetőségek között.
    Köszönöm a gyors választ!
  • pannikanéni (HU1)pannikanéni (HU1) Bejegyzések: 27
    szeretném megnézni, hogy milyen feladatai vannak a meseidő eventnek...
    németül írja, h az oldal nem található
    tud valaki segíteni?
    köszönöm...
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szeretném megnézni, hogy milyen feladatai vannak a meseidő eventnek...
    németül írja, h az oldal nem található
    tud valaki segíteni?
    köszönöm...
    Szia!
    Csak a régi feladatsor van meg, de az is ad némi támpontot.:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/106484/meseido#latest



  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    Sziasztok!

    Az eventet tök jól átalakították, most már kétszer annyit kell a gép előtt ülni, hogy meglegyen az újabb kis kacatod. Gondoltak arra, hogy a játékosoknak munkahelyük és családjuk is van?: Ha játékról beszélünk, akkor legyen játék, és ne kelljen egész nap itt ülni és gyűrni. De még akkor sem biztos, hogy meg lesz ha itt ücsörögsz. Kisebb szintet pedig minek válasszak, ha azzal meg semmire sem megyek. A kacatraktárba nem szükséges mégegy, arannyal pedig nem fogom leokézni a feladatokat. Bocsi gyerekek, fejlesztők, ezt is benéztétek! A játék öröme ezzel már elveszett, ne csodálkozzatok, ha alig fognak játszani. Az új fórum pedig... Na ezt inkább hagyjuk.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    Üdv! Régebben meló mellett is megcsináltam én is egy kis taktikával az eventeket, de újabban ez nem megy. Fél-egy nap hiányzik, mert a felröppenők gyéren jönnek, azt meg nem lehet taktikázni. Így már bele sem kezdek, és mivel nem köt le, vagy lekötöm én magam valami játékkal a játékon belül, vagy fel se jövök. 
  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    Üdv! Régebben meló mellett is megcsináltam én is egy kis taktikával az eventeket, de újabban ez nem megy. Fél-egy nap hiányzik, mert a felröppenők gyéren jönnek, azt meg nem lehet taktikázni. Így már bele sem kezdek, és mivel nem köt le, vagy lekötöm én magam valami játékkal a játékon belül, vagy fel se jövök. 
    Igen, ezzel veszik el leginkább a játékosok kedvét attól, hogy itt legyenek. Ha ez a cél akkor jó úton haladnak. Ha azt szeretnék, hogy játsszunk, munka mellett itt kapcsolódjunk ki, akkor van mit átgondolni. Örülök, hogy válaszoltál, bízom benne, hogy más is leírja a tapasztalatait és ha többen is jelezzük talán történik is valami. Ennek ellenére jó játékot mindenkinek. Reménykedjünk, hogy jobb lesz. :)
  • renugard (HU1)renugard (HU1) Bejegyzések: 97
    Sziasztok!
    Osztom a véleményeteket. Ezelőtt ennyi melóval simán át tudtam lépni a 3. szintet és mehettem tovább. Most régóta próbálkozom, de az istennek se jön össze!:( Rengeteg az alma és a felröpi, ami nem akaródzik felrepülni!

  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    Minden előttem szólóval egyetértek, nagyon nehéz összehozni 1-1 eventet, Nem tudom miért volt ez így jó, de a kezdőknek és a kicsiknek is elveszik a kedvét a játéktól, mert nincs sikerélmény, anélkül meg nem ér az egész semmit.
  • Kistücsök (HU1)Kistücsök (HU1) HU1 Bejegyzések: 99
    Sziasztok, szép napot mindenkinek!:)
    Szeretnék segítséget kérni. Hol találok leírást a biopiacról?
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    Sziasztok, szép napot mindenkinek!:)
    Szeretnék segítséget kérni. Hol találok leírást a biopiacról?

    szia

    ezen a linken tudsz olvasni róla

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/56116/frissites-augusztus-4-en-a-piac

  • bjoe68 (HU1)bjoe68 (HU1) Bejegyzések: 57
    Sziasztok!
    Gyűjtögetés, speckó magok elvetve, egy darab vacak nyomot sem ad, Gratula!
    Ezért érdemes gyűrni. Lehet hogy ez az utolsó event amit megpróbálok végig csinálni.
  • Kistücsök (HU1)Kistücsök (HU1) HU1 Bejegyzések: 99
    Liz65 (HU1) mondta:
    Sziasztok, szép napot mindenkinek!:)
    Szeretnék segítséget kérni. Hol találok leírást a biopiacról?

    szia

    ezen a linken tudsz olvasni róla

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/hu/discussion/56116/frissites-augusztus-4-en-a-piac

    Szia!:)
    Köszönöm a segítséget!:)
  • cicamica35 (HU1)cicamica35 (HU1) Bejegyzések: 188
    Sziasztok!
    Osztom a véleményeteket. Ezelőtt ennyi melóval simán át tudtam lépni a 3. szintet és mehettem tovább. Most régóta próbálkozom, de az istennek se jön össze!:( Rengeteg az alma és a felröpi, ami nem akaródzik felrepülni!

    Sziasztok!
    Osztom a véleményeteket. Ezelőtt ennyi melóval simán át tudtam lépni a 3. szintet és mehettem tovább. Most régóta próbálkozom, de az istennek se jön össze!:( Rengeteg az alma és a felröpi, ami nem akaródzik felrepülni!

    Sziasztok sajna én itthon vagyok ,de a 3 szintű eventeket én sem bitom megcsinálni......rengeteg mindent kér az idő amit adnak rá kevés....
Ez a beszélgetés lezárult..