Főoldal Hungarian Archívum Közösség (a)

Mese- illetve történetalkotás

Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
szerkesztette ezt: 06.06.2015 itt: Közösség (a)
kedves Bandi
kérlek ne hari a mostani pár soromért... :)
a véleményem nem változott az első beírásom után sem :)
ha jó játékot szeretnél indítani Bandi...... az angolon olvastam egy jót. Akár meseírás vagy történet írásnak is nevezheted :)
a lényege az, hogy elindítasz egy történetet, amihez mindenki hozzáfűzhet 1-1 mondatban bármit. A történetnek illeszkednie kell, pl. tehát Julis néni elment a vásárba, másik játékos... vett egy kakast félpénzen... harmadik játékos..a kakas megszökött....
kerekedhet akár meddig :D:D
és még jól is szórakoznánk, mert ki tudja mi sül ki belőle :D
és persze ha a történet túl hosszúra sikeredik, akkor lehet újat indítani :D
Post edited by Liz65 (HU1) on

Hozzászólások

  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 06.06.2015
    Szia, Liz! :) Jó ötlet. :D A számolósdit nem tartom értelmes játéknak én sem, ezt kifejezendő nem szállok be, de akinek tetszik, az felőlem nyugodtan számolgasson. :D Nem kezdtél történetet, hát megteszem akkor én, engedelmeddel, és innentől akkor következzék a mese.

    Liz üdén én frissen ébredt farmházának emeleti hálójában, ezen a napsugaras, nyár eleji reggelen. Nagyot nyújtózott, kiszaladt a fürdőszobába, aztán kiült kávézni a teraszra. Látta, hogy a szomszéd farmon Bourges már a lovaival bíbelődik. Nagy zsoké lett, mióta Rose McLundy neki ajándékozta Aranyost.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 06.06.2015
    Brad Boy írta: »
    Szia, Liz! :) Jó ötlet. :D A számolósdit nem tartom értelmes játéknak én sem, ezt kifejezendő nem szállok be, de akinek tetszik, az felőlem nyugodtan számolgasson. :D Nem kezdtél történetet, hát megteszem akkor én, engedelmeddel, és innentől akkor következzék a mese.

    szia Brad

    valóban nem kezdtem történetet, hisz én ezt az ötletet Bandinak szántam, gondoltam, talán így hagyja a számolósdit :D kb. 1 hónapja láttam az angolon és megtetszett, de valahogy nem volt indíttatásom még se rá. azt meg nem is gondoltam, h Zsuzsi nyit neki egy topikot, reméltem Bandi olvassa és majd megteszi maga :D



    Brad Boy írta: »
    Liz üdén én frissen ébredt farmházának emeleti hálójában, ezen a napsugaras, nyár eleji reggelen. Nagyot nyújtózott, kiszaladt a fürdőszobába, aztán kiült kávézni a teraszra. Látta, hogy a szomszéd farmon Bourges már a lovaival bíbelődik. Nagy zsoké lett, mióta Rose McLundy neki ajándékozta Aranyost.


    Liz gyorsan felkapta a keze ügyében lévő szócsövet és áthívta Bourges-t és Aranyost is egy kávéra. A paci boldogan horkantott. ( imádja a kávét :D )
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 06.06.2015
    Liz652 írta: »

    Liz gyorsan felkapta a keze ügyében lévő szócsövet és áthívta Bourges-t és Aranyost is egy kávéra. A paci boldogan horkantott. ( imádja a kávét :D )

    Csak hát neki egy egész vödörrel kellett főzni, merthogy mégiscsak ló, ugyebár. Viszont ennyi kávétól egészen megtáltosodott, és már alig várta, hogy a versenypályára léphessen, Bourges örömére.

    (Bocsika, Liz, én már így találtam a topikot, témakezdőként, azért merészkedtem elkezdeni. :) )
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 06.06.2015
    Brad Boy írta: »
    Csak hát neki egy egész vödörrel kellett főzni, merthogy mégiscsak ló, ugyebár. Viszont ennyi kávétól egészen megtáltosodott, és már alig várta, hogy a versenypályára léphessen, Bourges örömére.

    (Bocsika, Liz, én már így találtam a topikot, témakezdőként, azért merészkedtem elkezdeni. :) )

    és lépett is... de láss csodát........ valami történt, visszaesett szegény pára :((((
    Bourges kétségek között, de a játék szervezői mindent elmagyaráztak neki, így újra erőre kap és folytatja a versenyt :))) Aranyos újra a régi :D
    lesz....1x..... valamikor.... :D:D
    ( semmi gond Brad :) örülök, h elkezdted :) bár eleinte nem tudtam, hogyan írjak hozzá. mint 1/1 vagy 1/3 :D )

    ( szrtm Brigi rendesen csuklik most a lovával együtt :D )
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 06.06.2015
    Liz652 írta: »
    és lépett is... de láss csodát........ valami történt, visszaesett szegény pára :((((
    Bourges kétségek között, de a játék szervezői mindent elmagyaráztak neki, így újra erőre kap és folytatja a versenyt :))) Aranyos újra a régi :D
    lesz....1x..... valamikor.... :D:D

    ( semmi gond Brad :) örülök, h elkezdted :) bár eleinte nem tudtam, hogyan írjak hozzá. mint 1/1 vagy 1/3 :D )

    - Te rozzant gebe, teeee! - dorgálta Bourges szegény párát a pálya szélén. - Ezért etettelek? Ezért itattalak? Ezért patkoltalak? Ajnároztalak, csutakoltalak, almoztalak? Szedd össze magad, különben lókolbász lesz belőled!
    Aranyos csak rótta, rótta az edzőköröket, koptatta a patkókat. A pálya szélén Hunkeldon és Sestri szurkoltak neki.

    (Szerintem az 1/3, vagy inkább E/3 könnyebben megy mindenkinek. :) )
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 06.06.2015
    Brad Boy írta: »
    - Te rozzant gebe, teeee! - dorgálta Bourges szegény párát a pálya szélén. - Ezért etettelek? Ezért itattalak? Ezért patkoltalak? Ajnároztalak, csutakoltalak, almoztalak? Szedd össze magad, különben lókolbász lesz belőled!
    Aranyos csak rótta, rótta az edzőköröket, koptatta a patkókat. A pálya szélén Hunkeldon és Sestri szurkoltak neki.

    (Szerintem az 1/3, vagy inkább E/3 könnyebben megy mindenkinek. :) )

    Hunkeldon talán szót ért vele, hisz ő a lovas szaki. szegény Aranyos már teljesen kivan, lóg a nyelve... a patái szikrát hánynak... és kiabál...
    nem...nem hallucinálok... kiabál.....
    KÁVÉT, KÁVÉT ÉS KÁVÉT!!!!!!!
    Sestri hol vagy?? te vagy a kávé felelős :D
    ( szrtm is, E/3 könnyebb, bár nekem fura volt elsőnek :D )
  • boszmano (HU1)boszmano (HU1) Bejegyzések: 112
    Persze, válasz az nem érkezett!  -Hol a fenébe csavarog már kora reggel? -gondolta Carol. Tudja, hogy ilyenkor kell mennie a pékségbe és Ő eltűnik! Pedig Carolnak, semmi kedve nem volt kimenni a szakadó esőbe. -Most, mit tegyek? -gondolkodott hangosan. Szombat reggel is korán kelt. Szüleik elutaztak és most neki kell befűtenie. Összehúzta magán házikabátját és a konyha felé indult. -Majd megcsinálom magamnak azt a kávét és minden egyebet is amit Neked kellene Te széltoló! -zsörtölődött. Egyszer csak a homlokához kapott. -Megvan! -Kiáltott fel és a telefonhoz lépett.
  • Gica67 (HU1)Gica67 (HU1) Bejegyzések: 140
    Lassan felemelte a kagylót, és azon gondolkodott, kit is hívhatna segítségül, hogy a tüzelőt behordja. Eszébe jutott a helyes szomszéd srác, aki annyira szerencsétlenül tudott udvarolni, hogy a mai napig egy lány se maradt meg mellette. Tárcsázott hát...
  • boszmano (HU1)boszmano (HU1) Bejegyzések: 112
    -Tessék, elmeosztály! Hallotta a vonal  túlsó végén. Állt némán, mereven nézve a kagylót. Végre volt bátorsága feltárcsázni  a kórházat és most szégyenli megkérdezni, hogy van az apja. Lecsapta a telefont a székre rogyott és megállíthatatlanul potyogtak a könnyei! Nem tudta, mennyi idő telt el de már sötét volt odakint. Széthajtotta az asztalon heverő fotóalbumot. Itt még, mindenhol mosolygott az apja. Megsimogatta minden fotón az arcát. Mire végig nézte a fényképeket, már Ő is mosolyogva zárta be azt. Reggel meglátogatja -határozott...
  • boszmano (HU1)boszmano (HU1) Bejegyzések: 112
    Korán reggel ébredt. Gyorsan felöltözött, hátizsákjába bepakolta a szendvicseket. Mire kilépett az ajtón, már várta a barátja. Kihozta a garázsból biciklijét és nyeregre pattantak. Alig várták, hogy az erdei kunyhóhoz érjenek. Tudta, nagypapa már várja őket. Felkészíti a csónakokat a vízitúrára, mire odaérnek.    :)
Sign In to comment.