Domů Czech Diskuzní koutek k oficiálním oznámením

Diskuze k "Farma na sladkosti"

11316

Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.06.2015
    veverka55 napsal: »
    Já bych byla pro prodloužení o těch 14 dní když už to stálo tolik dolarů,času, práce a výsledek žádný.

    Každý si to ale mohl spočítat, jak to vyjde či nevyjde.. a že s daným nastavením cukrovaru nemělo smysl se farmě příliš věnovat. Teď můžeme být rádi, že změna časů je v náš prospěch :)
    Oskeruska2 napsal: »
    připlula lod, ale dolejší chlívečky byly uzamčené- přestože mi cukrová farma běží na plné obrátky. Poté, co jsem loď zaplnila běžnými surovinami, spokojeně odplula a já zůstala bez podkov. Co s tím?

    Po aktualizaci nastala chyba, už by to mělo být v pořádku.
    Oskeruska2 napsal: »
    a ted jsem zjistila, že mi to sice napsalo, že jsem dostala milion, ale připsaný není
    Cvergla napsal: »
    taky mi to nepripsalo milion

    Pak tedy kontaktujte podporu: http://support.goodgamestudios.com/.
    getget napsal: »
    proč je tam pořad lev 30 nejde farma sladkostí dělat vyrobu meruněk a tak dale

    Nejde farma sladkostí, nebo skleníku? Nebo loď? Nějak mi to z tvého příspěvku není jasné.
  • tolca (CZ1)tolca (CZ1) Komentářů: 3
    upraveno 24.06.2015
    mě by zajímalo, kde zjistím, kolik bodů už jsem do stavby paláce dala a kolik mě chybí ještě do další úrovně...nějak to stále nikde nevidím a přijde my proto úplně zbytečná informace, kolik bodů za vložení cukrátek získám...leda bych si to chtěla ručně psát někam na papír - abych věděla pro příště...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.06.2015
    tolca2 napsal: »
    mě by zajímalo, kde zjistím, kolik bodů už jsem do stavby paláce dala a kolik mě chybí ještě do další úrovně...nějak to stále nikde nevidím a přijde my proto úplně zbytečná informace, kolik bodů za vložení cukrátek získám...leda bych si to chtěla ručně psát někam na papír - abych věděla pro příště...

    To nikde nezjistíš, můžeš si to jedině psát, jiná rada bohužel není. Návrh na změnu jsme předali.

    Potvrzené počty bodů pro jednotlivé úrovně najdeš v návodu: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?44736-Farma-sladkost%C3%AD-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e&p=588922&viewfull=1#post588922 (poslední tabulka).
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 24.06.2015
    1 000 000 cukrových dolarů - jednak jsem je nedostala (na podporu jsem napsala)
    ale proč sem píšu: je mi ten milion asi na nic
    když za ten dlouhý čas co byl potřeba v cukrovaru chyběj sladkosti
    a postavit palác se do konce akce nestihne
  • Helša (CZ1)Helša (CZ1) Komentářů: 14
    upraveno 24.06.2015
    Omlouvám se, jestli už to sem někdo psal, ale příspěvků už je moc a nemám čas na pročtení celé historie.

    Připadá mi, že je ještě řádová chyba v nákladech na výrobu sladkostí, protože prodejní cena zboží z továrny na sladkosti je podstatně nižší než nákady na výrobu. Na obou dalších dočasných farmách byly náklady na výrobu postaveny tak, že hotový produkt se dal prodat za více než byla jeho pořizovací hodnota, což má logiku, proč bych jinak vyráběla.

    Tady je výroba motivována stavbou paláce, ale odměny za stavbu zdaleka nekompenzují náklady na výrobu, kdy například 12 cukrových ozdob stojí jen v továrně na sladkosti (bez nákladů na suroviny) přes 35 000 dolarů, ale v obchodě za ně dosanu jen 8 508 a v paláci samozřejmě ještě méně. Tyto náklady jsou nepřiměřené a podle mě by měly být o řád nižší.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.06.2015
    Helša napsal: »
    Omlouvám se, jestli už to sem někdo psal, ale příspěvků už je moc a nemám čas na pročtení celé historie.

    Připadá mi, že je ještě řádová chyba v nákladech na výrobu sladkostí, protože prodejní cena zboží z továrny na sladkosti je podstatně nižší než nákady na výrobu. Na obou dalších dočasných farmách byly náklady na výrobu postaveny tak, že hotový produkt se dal prodat za více než byla jeho pořizovací hodnota, což má logiku, proč bych jinak vyráběla.

    Tady je výroba motivována stavbou paláce, ale odměny za stavbu zdaleka nekompenzují náklady na výrobu, kdy například 12 cukrových ozdob stojí jen v továrně na sladkosti (bez nákladů na suroviny) přes 35 000 dolarů, ale v obchodě za ně dosanu jen 8 508 a v paláci samozřejmě ještě méně. Tyto náklady jsou nepřiměřené a podle mě by měly být o řád nižší.

    Asi takhle: za výrobu platíš v cukrových dolarech, za prodej či přesun co paláce získáš poukazy. Vždy tam nějaký "kurz" je. I když se farma na konci resetuje, dolary se přepočítávají na poukazy, taky to rozhodně není 1:1, tuším, že to vycházelo asi 4:1 (a teď jsem zase líná hledat já, ale na fóru to najdeš).

    edit:
    Teď jsem dohledala aspoň pro srovnání data z vikingské, při provozních nákladech cca -60 % byly při výrobě pohodlných plášťů náklady asi 550 000, při jejich prodeji získáš asi 1,5 mil. runových kamenů. Ehm, čili třikrát víc. Na druhou stranu výrobní náklady a vůbec ceny jsou na cukrárně obecně nižší a výrobní časy kratší, takže toho celkově stihneš vyrobit víc. Farma je prostě koncipovaná jinak. Zatímco na jiných farmách byly výrobní náklady řádově v desítkách až stovkách tisíc, tady je to pár drobných. U jiných šla výroba pomaleji a najednou sežrala hodně financí, tady jde rychleji a finance to užírá plynuleji. Takže ve výsledku bude přísun poukazů dost možná stejný.
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 24.06.2015
    Helša napsal: »
    Omlouvám se, jestli už to sem někdo psal, ale příspěvků už je moc a nemám čas na pročtení celé historie.

    Připadá mi, že je ještě řádová chyba v nákladech na výrobu sladkostí, protože prodejní cena zboží z továrny na sladkosti je podstatně nižší než nákady na výrobu. Na obou dalších dočasných farmách byly náklady na výrobu postaveny tak, že hotový produkt se dal prodat za více než byla jeho pořizovací hodnota, což má logiku, proč bych jinak vyráběla.

    Tady je výroba motivována stavbou paláce, ale odměny za stavbu zdaleka nekompenzují náklady na výrobu, kdy například 12 cukrových ozdob stojí jen v továrně na sladkosti (bez nákladů na suroviny) přes 35 000 dolarů, ale v obchodě za ně dosanu jen 8 508 a v paláci samozřejmě ještě méně. Tyto náklady jsou nepřiměřené a podle mě by měly být o řád nižší.

    Jenže za výrobu platíš cukrovými dolary a prodejem nebo vkladem do paláce získáš poukazy. I v ostatních dočasných farmách je to tak, že investice v penězích je vyšší, než zisk v mušlích nebo kamenech. Kolik zaplatíš v cukrových dolarech také záleží na tom, jakou máš spokojenost.
  • Helša (CZ1)Helša (CZ1) Komentářů: 14
    upraveno 24.06.2015
    To samozřejmě, ale srovnávala jsem podmínky s ostatními farmami a výnos v runových kamenech nebo mušlích je vždy nominálně vyšší než náklady v dolarech. Když si potom spočítám, kolik semen nakoupím za zisk z cukrové farmy a z ostatních farem a kolik jsem do té které farmy musela vložit, cukrová z toho vychází o hodně hůř než osatní.
    Ale uznávám, že jsou tu příjemně nízké náklady na suroviny, tak uvidím, kolik toho zvládnu vyrobit, budu to brát tak, jak to je.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.06.2015
    Helša napsal: »
    To samozřejmě, ale srovnávala jsem podmínky s ostatními farmami a výnos v runových kamenech nebo mušlích je vždy nominálně vyšší než náklady v dolarech. Když si potom spočítám, kolik semen nakoupím za zisk z cukrové farmy a z ostatních farem a kolik jsem do té které farmy musela vložit, cukrová z toho vychází o hodně hůř než osatní.
    Ale tady máš zase všechno levnější, někde rozdíl být musí, byla by už dost nuda mít další farmu přes kopírák :)

    Z mého pohledu tak, jak na farmu (ne)mám čas, je třeba cukrárna výrazně levnější, určitě mě nestála tolik desítek milionů jako ostatní farmy.
  • trathen (CZ1)trathen (CZ1) CZ1 Komentářů: 5,597
    upraveno 24.06.2015
    Ale tady máš zase všechno levnější, někde rozdíl být musí, byla by už dost nuda mít další farmu přes kopírák :)

    Z mého pohledu tak, jak na farmu (ne)mám čas, je třeba cukrárna výrazně levnější, určitě mě nestála tolik desítek milionů jako ostatní farmy.


    ...moje řeč... dá se to hrát, a dokonce není třeba ani nutně nakoupit všechny pozemky, pokud není člověk bůhvíjak náročný... já jsem s touto farmou z větší části spokojený...
  • lutanela (CZ1)lutanela (CZ1) CZ1 Komentářů: 273
    upraveno 24.06.2015
    tato dočasná farma je první která mě baví..z prostého důvodu,lze v ní mít docela pěkné úspěchy.Chytla mě od prvního dne.Je to pěkně uchopený nápad.Cukrový palác je fajn myšlenka.Za tuhle farmu posílám pochvalu :)
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 26.06.2015
    lutanela napsal: »
    tato dočasná farma je první která mě baví..z prostého důvodu,lze v ní mít docela pěkné úspěchy.Chytla mě od prvního dne.Je to pěkně uchopený nápad.Cukrový palác je fajn myšlenka.Za tuhle farmu posílám pochvalu :)

    Mně se taky líbí víc než předchozí dočasné farmy. Každý si může vyrábět a pěstovat, co chce a kdy chce a nemusí se řídit úkoly, které mu přikazují, co má zrovna dělat. Celá farma se tak dá mnohem líp přizpůsobit svým potřebám.
  • Huhouš (CZ1)Huhouš (CZ1) CZ1 Komentářů: 901
    upraveno 26.06.2015

    Co je platná líbivá grafika
    když je 14 dní do konce sladké farmy a kdybych dala do paláce vše co mám
    tak mi to hodí jen 56.900 bodů ze 150.000 bodů pokroku
    a to mám většinu na 4. úrovni :(
    Dá se vůbec dolézt na těch 750.000 ?
    Při tom počtu už proinvestovaných minimálně 100 mega dolarů + desetitisíců zlatek
    jsem obě ostrovní farmy měla splněný - Sladkou vidím černě :(
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    upraveno 27.06.2015
    Huhouš napsal: »

    Co je platná líbivá grafika
    když je 14 dní do konce sladké farmy a kdybych dala do paláce vše co mám
    tak mi to hodí jen 56.900 bodů ze 150.000 bodů pokroku
    a to mám většinu na 4. úrovni :(
    Dá se vůbec dolézt na těch 750.000 ?
    Při tom počtu už proinvestovaných minimálně 100 mega dolarů + desetitisíců zlatek
    jsem obě ostrovní farmy měla splněný - Sladkou vidím černě :(

    Ahoj,
    souhlasím s Tebou. Velice drahá a zřejmě palác také nepostavím. Minulé dočasné farmy byly již v tuto dobu hotovy a za menší finanční obnos obou měn. Na finance si nestěžuji, je to mé rozhodnutí, ale laťka je nastavena podle mně příliš vysoko a jsem level 157. Co potom ty nižší levely, nemají šanci dosáhnout ani na první dekorku. Také to vidím černě.
  • MáriaB. (CZ1)MáriaB. (CZ1) CZ1 Komentářů: 56
    upraveno 27.06.2015
    naprosto s váma souhlasím,je to propadák
  • eliska-11 (CZ1)eliska-11 (CZ1) Komentářů: 6
    upraveno 27.06.2015
    máš pravdu je to jen o zlatých
  • GamerIvetaM3 (CZ1)GamerIvetaM3 (CZ1) CZ1 Komentářů: 722
    upraveno 27.06.2015
    Taky souhlasím s tím,že bez zlatek tady ta farma dodělat nejde jako ty ostatní dočasné farmy.Ale nevíte někdo náhodou ta další úkoly,které naskočí po 10.vylepšení paláce?
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 27.06.2015
    je to změna...proto se mi líbí...propadák je to jen poprvé, protože trvalo dlouho než se našla chyba...věřím že příště to bude mnohem lepší
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 27.06.2015
    Taky souhlasím s tím,že bez zlatek tady ta farma dodělat nejde jako ty ostatní dočasné farmy.Ale nevíte někdo náhodou ta další úkoly,které naskočí po 10.vylepšení paláce?

    Žádné úkoly tam už nenaskočí.
  • Tak1Player (CZ1)Tak1Player (CZ1) CZ1 Komentářů: 393
    upraveno 27.06.2015
    Ano, našla se chyba po tolika dnech, na což hráči doplatili. Tvrdilo se, že je vše správně propočítané a jak je vidět, nebylo. Pak tedy místo cukrových dolarů měli jako "náplast" dát cukrové poukazy. Neumím odhadnout počet, ale myslím si, že by to bylo férovější. Produkce vázla, dolarů se tolik neutratilo, ale utekly poukazy. Tak to vidím, možná jsem mimo.
  • GamerIvetaM3 (CZ1)GamerIvetaM3 (CZ1) CZ1 Komentářů: 722
    upraveno 27.06.2015
    Žádné úkoly tam už nenaskočí.
    Děkuju.Kdesi jsem tady četla na začátku,že naskočí při nultém,pátém a desátém vylepšení paláce.Tak asi chyba.
    Tak1Player napsal: »
    Ano, našla se chyba po tolika dnech, na což hráči doplatili. Tvrdilo se, že je vše správně propočítané a jak je vidět, nebylo. Pak tedy místo cukrových dolarů měli jako "náplast" dát cukrové poukazy. Neumím odhadnout počet, ale myslím si, že by to bylo férovější. Produkce vázla, dolarů se tolik neutratilo, ale utekly poukazy. Tak to vidím, možná jsem mimo.
    Já myslím,že i kdyby ten cukrovar fungoval od začátku dobře,tak by se to nedalo stihnout nasbírat těch 750000 bodů pokroku.A těch poukazů oproti jiným dočasným farmám se tady získává taky nějak málo.Vždycky jsem měla tak kolem 40 mil. a teď mám sotva 10 mil.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 27.06.2015
    Tak1Player napsal: »
    Ano, našla se chyba po tolika dnech, na což hráči doplatili. Tvrdilo se, že je vše správně propočítané a jak je vidět, nebylo. Pak tedy místo cukrových dolarů měli jako "náplast" dát cukrové poukazy. Neumím odhadnout počet, ale myslím si, že by to bylo férovější. Produkce vázla, dolarů se tolik neutratilo, ale utekly poukazy. Tak to vidím, možná jsem mimo.

    Z mého pohledu hlavně utekly body pokroku do paláce. Ale co naděláme...
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 28.06.2015
    Děkuju.Kdesi jsem tady četla na začátku,že naskočí při nultém,pátém a desátém vylepšení paláce.Tak asi chyba.

    Taky jsem četl a čekal - a taky jsem se nedočkal. :D
    Já myslím,že i kdyby ten cukrovar fungoval od začátku dobře,tak by se to nedalo stihnout nasbírat těch 750000 bodů pokroku.A těch poukazů oproti jiným dočasným farmám se tady získává taky nějak málo.Vždycky jsem měla tak kolem 40 mil. a teď mám sotva 10 mil.

    I když jsem celou dobu jel v podstatě naplno, tak těch 750 000 je nereálných. A mám celkem reálné obavy, že nebudou reálné (bez zlaťáků) ani při opakování se správně nastaveným cukrovarem. Říkám jako hráč, který neměl i bez zlaťáků problém s několikadenní rezervou dodělat ostrovní i vikingskou farmu. Mušlí/kamenů jsem míval pravidelně 40-50M, teď podle mě nedosáhnu ani na 30M.

    A ty těžítka, které člověk dostane jako odměnu, jsou podle mě ohavné... :D
  • Kajula5 (CZ1)Kajula5 (CZ1) CZ1 Komentářů: 677
    upraveno 28.06.2015
    Taky jsem četl a čekal - a taky jsem se nedočkal. :D



    I když jsem celou dobu jel v podstatě naplno, tak těch 750 000 je nereálných. A mám celkem reálné obavy, že nebudou reálné (bez zlaťáků) ani při opakování se správně nastaveným cukrovarem. Říkám jako hráč, který neměl i bez zlaťáků problém s několikadenní rezervou dodělat ostrovní i vikingskou farmu. Mušlí/kamenů jsem míval pravidelně 40-50M, teď podle mě nedosáhnu ani na 30M.

    A ty těžítka, které člověk dostane jako odměnu, jsou podle mě ohavné... :D

    Souhlasím s obojím, šance na dokončení mizivá a dekorace příšerné. Ještě že jezdí architektka, tu první si už rozemlela a druhou dostane taky.
  • GamerIvetaM3 (CZ1)GamerIvetaM3 (CZ1) CZ1 Komentářů: 722
    upraveno 28.06.2015
    Taky jsem četl a čekal - a taky jsem se nedočkal. :D



    I když jsem celou dobu jel v podstatě naplno, tak těch 750 000 je nereálných. A mám celkem reálné obavy, že nebudou reálné (bez zlaťáků) ani při opakování se správně nastaveným cukrovarem. Říkám jako hráč, který neměl i bez zlaťáků problém s několikadenní rezervou dodělat ostrovní i vikingskou farmu. Mušlí/kamenů jsem míval pravidelně 40-50M, teď podle mě nedosáhnu ani na 30M.

    A ty těžítka, které člověk dostane jako odměnu, jsou podle mě ohavné... :D
    Taky jsem hrála tak ,jak při jiných dočasných farmách a jestli nenavýší ty body pokroku a poukazy,tak příště ani tu farmu otevírat nebudu.Vůbec se to nevyplatí.Nebudu mít teď pořádně ani na semínka a na loď budu muset dávat nejnižší množství.
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 29.06.2015
    Nemáte někdo náhodou propočítaný, jestli po zisku 2. dekorace (s vidinou, že tu poslední nejspíš není šance získat) je výhodnější výrobky už jen prodávat na poukazy nebo pořád dál cpát do paláce (přece jen jsou tam i poukazový odměny navíc k tomu, co se získá za postup)?
    Su líná počítat (navíc jak zná svý matematický schopnosti...)... :D:D
    Ale jestli si to někdo šikovnější už třeba propočítal, tak bych se nechala inspirovat. :)
  • The Lonely FarmThe Lonely Farm Komentářů: 205
    upraveno 29.06.2015
    Já jsem taky líný počítat, ale od oka... V odměnách tam je asi 150000 poukazů a když vezmem v úvahu, že jsou v paláci ceny zhruba o desetinu nižší, tak se vyplatí na palác vykašlat, pokud prodáš aspoň za 1,5M... a to podle mě prodáš hravě.
  • coolTatkocoolTatko Komentářů: 1
    upraveno 29.06.2015
    neviete co sa mi stalo pretoze na nieco som klikol a urobila sa mi taka velka terasa a hore mam vseliake veci a vsetki veci co som ja postavil zmizli cudne nie:(
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 29.06.2015
    coolTatko napsal: »
    neviete co sa mi stalo pretoze na nieco som klikol a urobila sa mi taka velka terasa a hore mam vseliake veci a vsetki veci co som ja postavil zmizli cudne nie:(

    Můžeš aspoň trochu přiblížit, o čem vůbec mluvíš?
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 29.06.2015
    Já jsem taky líný počítat, ale od oka... V odměnách tam je asi 150000 poukazů a když vezmem v úvahu, že jsou v paláci ceny zhruba o desetinu nižší, tak se vyplatí na palác vykašlat, pokud prodáš aspoň za 1,5M... a to podle mě prodáš hravě.

    Díky za potvrzení mýho pocitu. Prostě palác budu už ignorovat. Prodej si nechám až na poslední den a... uvidím, kolik by to mohlo hodit. Podle toho to narvu buď tam nebo tam. :)
Sign In to comment.