Domů Czech Otázky ke hře

Otázky a odpovědi: Koňský ranč

11525

Komentáře

  • BigKajaBigKaja Komentářů: 3
    upraveno 12.06.2015
    ja bych rekla, ze jediny rozdil v klasickem a intenzivnim treningu je jen ten, ze stoji 2x tolik - znevyhodneni pro ty, kteri maji podkov mrte a chcou najednou udelat z kone chcipaka hned sampiona :D alespon me jine vysvetleni nenapada
  • Holešov (CZ1)Holešov (CZ1) Komentářů: 4
    upraveno 01.01.2017
    Dala jsem vyšlechtit koně a pak, když jsem se tam podívala,tak mi zmizli oba rodiče.To je normální?:mad:
    Post edited by black-.-angel (FormerMod) on
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 20.06.2015
    Holešov napsal: »
    Dala jsem vyšlechtit koně a pak, když jsem se tam podívala,tak mi zmizli oba rodiče.To je normální?:mad:

    Ano, to je normální :) Je to tam i u šlechtění uvedeno. Šlechtěním ztratíš oba rodiče, ale nové hříbě má lepší "vlastnosti" - na každou další úroveň vlastnosti budeš potřebovat méně tréninkových bodů, můžeš tak svého koně vyšlechtit na vyšší chovnou hodnotu za menší obnos podkov.

    Prohlédni si návod k ranči, tam je proces šlechtění vysvětlen: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-(pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD)&p=548349&viewfull=1#post548349.

    A příště prosím nezakládej zbytečně další vlákno, k ranči jich tady máme již mnoho. Stejně tak by bylo vhodné zvolit příhodnější název, ze kterého bude hned patrné, o čem je řeč. Tvá přezdívka ve hře nám toho příliš neřekne :)

    Zde zamykám. Diskuze je otevřena např. zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?40282-Diskuze-k-Aktualizace-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D.
  • Janulka03Janulka03 Komentářů: 23
    upraveno 22.06.2015
    Ahojte, omlouvam se, ale po zbeznem prohledani fora jsem nenasla co hledam, tak se zkusim zeptat tady, snad se to nikde jeste nejak moc neresilo.

    Na jakou nejvyssi uroven je mozne vytrenovat kone? Dosahla jsem s mym konikem urovne 100 a dal me to nechce pustit - pise, ze bylo dosazeno maxima. Je to tim, ze nemam dostatecne vylepsenou treninkovou drahu, nebo to proste dal nejde?

    Diky moc za info :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.06.2015
    Janulka03 napsal: »
    Ahojte, omlouvam se, ale po zbeznem prohledani fora jsem nenasla co hledam, tak se zkusim zeptat tady, snad se to nikde jeste nejak moc neresilo.

    Na jakou nejvyssi uroven je mozne vytrenovat kone? Dosahla jsem s mym konikem urovne 100 a dal me to nechce pustit - pise, ze bylo dosazeno maxima. Je to tim, ze nemam dostatecne vylepsenou treninkovou drahu, nebo to proste dal nejde?

    Diky moc za info :)

    Ano, 100 je maximum, našla bys to v návodu: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-(pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD)&p=548339&viewfull=1#post548339 nebo v oficiálním oznámení: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?40281-Aktualizace-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D.
  • Janulka03Janulka03 Komentářů: 23
    upraveno 22.06.2015
    Ano uz to vidim, diky moc... tak priste se pokusim polepsit v poradnem cteni ofiko oznameni :)

    ale tak to je odpoved v kterou jsem nedoufala :( Ted uz teda nemam motivaci hrat jakekoliv docasne farmy, kdyz lepsiho konika mit uz nebudu :(

    A taky ten kopec zlatych podkov a je mi k nicemu...
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.06.2015
    Janulka03 napsal: »
    Ano uz to vidim, diky moc... tak priste se pokusim polepsit v poradnem cteni ofiko oznameni :)

    ale tak to je odpoved v kterou jsem nedoufala :( Ted uz teda nemam motivaci hrat jakekoliv docasne farmy, kdyz lepsiho konika mit uz nebudu :(

    A taky ten kopec zlatych podkov a je mi k nicemu...

    Můžeš mít stáj plnou koní na stovce, každý může být zaměřený na něco jiného, lišit se chovnými efekty :)
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 24.06.2015
    Ahojky, prosím o radu, po milionech a milionech utracených podkov za cvičení a fakt hodně koní mezi sebou šlechtěným, jsem šlechtila koně přes 60 už asi 5krát, ale stále se nemůžu doškrábat třeba na 70tku, kolem 65 mě to už leze hrozně pomalu :( Prosila bych o radu - upřesnění, když koně začínali, board moderátor mi radil, že se vyplatí mezi s sebou šlechtit koně až kolem 90 procent a tedˇjsem si s vykulenýma očima přečetla, jak zase jiný board moderátor radí, že se má šlechtit co nejblíže k nule :( Tak jak to tedy doopravdy je? JAK MÁM ŠLECHTIT, ABYCH MĚLA CO NEJLEPŠÍHO KONĚ, NA CO NEJVYŠŠÍ ÚROVNI? Děkuji
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.06.2015
    BIBIKA.12 napsal: »
    Ahojky, prosím o radu, po milionech a milionech utracených podkov za cvičení a fakt hodně koní mezi sebou šlechtěným, jsem šlechtila koně přes 60 už asi 5krát, ale stále se nemůžu doškrábat třeba na 70tku, kolem 65 mě to už leze hrozně pomalu :( Prosila bych o radu - upřesnění, když koně začínali, board moderátor mi radil, že se vyplatí mezi s sebou šlechtit koně až kolem 90 procent a tedˇjsem si s vykulenýma očima přečetla, jak zase jiný board moderátor radí, že se má šlechtit co nejblíže k nule :( Tak jak to tedy doopravdy je? JAK MÁM ŠLECHTIT, ABYCH MĚLA CO NEJLEPŠÍHO KONĚ, NA CO NEJVYŠŠÍ ÚROVNI? Děkuji

    Můžu vidět, kde je rada šlechtit s co nejvíce procenty? :eek:

    Já osobně vyšlechtila 2 koně na 77. úroveň, včera je dala dohromady a teď zas trénuju dál, uvidím, kam až to půjde. Většinou mi to vychází na nějakých 10-15 chovných hodnot mezi šlechtěními. V zásadě zastavím trénink, jakmile je další úroveň vlastnosti za výrazně vyšší počet tréninkových bodů než předchozí.

    Ale věřím, že se zde najdou zdatnější trenéři, kteří se svými koníky závodí v diamantové lize. Tam já se zatím nedostala. Já šlechtím relativně často, stájemi mi prošlo 110 koní, už dlouho ale "nízké" levely kupuju na trhu místo samotného tréninku, je to rychlejší a zlatých podkov mám stejně nad hlavu.
  • BIBIKA.12BIBIKA.12 Komentářů: 18
    upraveno 24.06.2015
    Jestli to dohledám, vložím to sem (Ted už mám malá očička :)
    . Jinak děkuji za odpověď - takže šlechtit na co nejméně procentech....
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.06.2015
    BIBIKA.12 napsal: »
    Jestli to dohledám, vložím to sem (Ted už mám malá očička :)
    . Jinak děkuji za odpověď - takže šlechtit na co nejméně procentech....

    Utratíš tak méně podkov. A jde to rychleji. Když šlechtíš už na hodně procentech, chce to strašně moc tréninkových bodů pro další postup.

    (Mně zas v noci padla očička mému internetu, asi už měl taky dost :o)
  • Patricia94 (SK1)Patricia94 (SK1) SK1 Komentářů: 1
    upraveno 24.06.2015
    ahooj chcem sa opytat ako ziskam zlate podkovy :-) dakujem
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 24.06.2015
    patuska5 napsal: »
    ahooj chcem sa opytat ako ziskam zlate podkovy :-) dakujem

    Ahoj, ty získáš závoděním proti postavám BigFarm a zejména proti jiným hráčům během turnajů.

    Více se dozvíš v návodu: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-(pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD).
  • BebaPlayer (SK1)BebaPlayer (SK1) SK1 Komentářů: 124
    upraveno 26.06.2015
    Dobrý deň!
    Chcem sa spýtať za akých podmienok je dostupná 2. úroveň turnajového kamiónu.
  • Jindra 112 (CZ1)Jindra 112 (CZ1) Komentářů: 2,753
    upraveno 26.06.2015
    BebaPlayer2 napsal: »
    Dobrý deň!
    Chcem sa spýtať za akých podmienok je dostupná 2. úroveň turnajového kamiónu?

    Ptát se v každém vlákně které najdeš nemusíš...Stačí se jen podívat co je u šipky napsáno - ještě není dostupné tzn ještě to nejde vylepšit
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 26.06.2015
    BebaPlayer2 napsal: »
    Dobrý deň!
    Chcem sa spýtať za akých podmienok je dostupná 2. úroveň turnajového kamiónu.

    Odpověděla jsem ti už zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?44988-Diskuze-mimo-t%C3%A9ma-26-6-2015&p=593004&viewfull=1#post593004.

    Stačí se zeptat jednou a nezahlcovat celé vlákno, duplicitní dotazy jsem smazala... Příště si hlídej odpověď u svého příspěvku a neptej se všude pořád dokola, díky ;)
    Myslím si, že můžeš padnout níž, ale zítra se zeptám našich CM pro jistotu :)

    Takže můžeš padnout níž :)
  • BebaPlayer (SK1)BebaPlayer (SK1) SK1 Komentářů: 124
    upraveno 29.06.2015
    Ahoj!
    Mám koňa s úrovňou 100 a ďalšieho s úrovňou 69, aký zmysel ho má trénovať, aby som mala ďalšieho s úrovňou 100?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 29.06.2015
    BebaPlayer2 napsal: »
    Ahoj!
    Mám koňa s úrovňou 100 a ďalšieho s úrovňou 69, aký zmysel ho má trénovať, aby som mala ďalšieho s úrovňou 100?

    Další kůň může mít jiné chovné efekty, takže může být ve výsledku lepší než současný stovkový kůň.
  • Dur (CZ1)Dur (CZ1) Komentářů: 69
    upraveno 29.06.2015
    BebaPlayer2 napsal: »
    Ahoj!
    Mám koňa s úrovňou 100 a ďalšieho s úrovňou 69, aký zmysel ho má trénovať, aby som mala ďalšieho s úrovňou 100?

    Můžeš třeba různé koně specializovat na různé disciplíny.
  • Muchomurka (SK1)Muchomurka (SK1) SK1 Komentářů: 6
    upraveno 01.07.2015
    Ahojte,
    chcem vás poprosiť, či mi neviete zhrnúť (alebo ma nasmerovať) na výpis všetkých možných chovných efektov. Taktiež vás chcem poprosiť o uistenie - sú tri vlastnosti koní, a to: sila, výdrž, agiltnosť. U svojich koní som vypozorovala tieto chovné efekty: sila skoku, sila, elegancia, agiltnosť, rýchlosť, výdrž. Sú to všetky?
    Ak chovné efekty ako sila skoku a sila zvyšujú vlastnosť koňa a to silu, je medzi týmito chovnými efektmi rozdiel?
    Ďakujem :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 01.07.2015
    Muchomurka2 napsal: »
    Ahojte,
    chcem vás poprosiť, či mi neviete zhrnúť (alebo ma nasmerovať) na výpis všetkých možných chovných efektov. Taktiež vás chcem poprosiť o uistenie - sú tri vlastnosti koní, a to: sila, výdrž, agiltnosť. U svojich koní som vypozorovala tieto chovné efekty: sila skoku, sila, elegancia, agiltnosť, rýchlosť, výdrž. Sú to všetky?
    Ak chovné efekty ako sila skoku a sila zvyšujú vlastnosť koňa a to silu, je medzi týmito chovnými efektmi rozdiel?
    Ďakujem :)

    Ahoj, je v tom rozdíl. Pokud máš chovný efekt na disciplínu, počítá se pouze na ni. Pokud máš ale efekt na vlastnost, ovlivňuje výkonnost koně ve všech třech disciplínách.

    Podívej se do návodu, je tam popsané, jak moc který chovný efekt danou disciplínu ovlivňuje: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?42411-Ko%C5%88sk%C3%BD-ran%C4%8D-%E2%80%93-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e-(pouze-pro-%C4%8Dten%C3%AD)&p=548350&viewfull=1#post548350.

    A abych nezapomněla, ano, těch efektů je 6 - 3 na vlastnost, 3 na disciplínu.
  • abelioabelio Komentářů: 1
    upraveno 24.07.2015
    ahoj, chci se zeptat k čemu slouží pak zlaté podkovy - kde je využiju ?
  • aluska666 (CZ1)aluska666 (CZ1) Komentářů: 41
    upraveno 24.07.2015
    abelio napsal: »
    ahoj, chci se zeptat k čemu slouží pak zlaté podkovy - kde je využiju ?
    Ahoj, zlaté podkovy využiješ na vylepšení drah, stáje, nákup nového koně a později na nákup koní na koňském trhu
  • isak712isak712 Komentářů: 1
    upraveno 25.07.2015
    Ahoj měla jsem docela hodně vycvičeneho koně a ten se stratil a oběvil se novy a toho musím cvičit znovu je to normální? NEBO KDE JE CHYBA?
  • aluska666 (CZ1)aluska666 (CZ1) Komentářů: 41
    upraveno 25.07.2015
    isak712 napsal: »
    Ahoj měla jsem docela hodně vycvičeneho koně a ten se stratil a oběvil se novy a toho musím cvičit znovu je to normální? NEBO KDE JE CHYBA?
    nepustila jsi ho omylem na svobodu? Nebo nešlechtila jsi? Sám od sebe by se ztratit neměl :-(
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 26.07.2015
    isak712 napsal: »
    Ahoj měla jsem docela hodně vycvičeneho koně a ten se stratil a oběvil se novy a toho musím cvičit znovu je to normální? NEBO KDE JE CHYBA?

    Ahoj, když dáš šlechtit dva koně, získáš nového koně, ale o oba jeho rodiče přijdeš. Trénink nového koně je však méně náročný na podkovy a rychleji dosáhneš vyšších úrovní vlastností.
  • alcap (CZ1)alcap (CZ1) Komentářů: 21
    upraveno 03.08.2015
    mám problém, ztratil se mi kůň Furiozo - úroveň 30 a nevím co mám dělat. Včera jsem s ním odehrála 9 závodů, ale dnes ho už nemám. nevím co se stalo a proč ho nemám.
    Post edited by alcap (CZ1) on
  • Hadak (CZ1)Hadak (CZ1) CZ1 Komentářů: 4,342
    upraveno 28.07.2015
    Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se nabízí, že jsi ho nechtěně propustila na svobodu.
    Nepíšeš nic o šlechtění, což by mohla být druhá varianta ztráty koně, jelikož se po šlechtění rodiče vytratí do neznáma...
  • alcap (CZ1)alcap (CZ1) Komentářů: 21
    upraveno 31.07.2015
    Marně jsem čekala,že se mi můj Furiozo vrátí ale ne jen mi tu zůstal jeden z rodičů a ten je zušlechtěný , žádného koně jsem nepropouštěla, jen jsem chtěla svého koně zušlechtit toho Furioza, jak vidím tak se mám na nějaké závody a stáje asi vykašlat, protože když jsem začala vyhrávat, tak je kůň pryč
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 31.07.2015
    Šlechtěním koní získáš hříbě, který se cvičí za menší počet podkov, ale o oba rodiče tím příjdeš.


    .
Sign In to comment.