Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 4-i frissítés megbeszélése: A piac

12932

Hozzászólások

  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Az a baj, én is...valahogy mindig várom a csodát, hogy valami jót kapok 150 ezer dollárért. Minél kisebb szinten van, annál kevesebb az összeg, de a jutalom kb. azonos. Mondjuk volt már, hogy árpát adott neki, az ne olyan rossz, ha csak 1 földje van, csak drágán mérte. Ennyiért a farmkezelőben is megvehette volna:)

    jól mondod, én is mindig a csodára várok :D:D:D így időnként beadom a derekam neki. jó..... mondjuk ha nagyon kellene vigyáznom a pénzre, akkor biztos meggondolnám ezerx
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Mintha már olvastam volna korábban ilyen esetet, ami most velem történt. Korlátlan idejű szerződésbe beraktam két tételt, de a harmadik nem akart összejönni. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a beadott mennyiségek lenullázódtak :( Azért vagyok biztos a dologban, mert ez volt az első ablak, és így minden egyes kattintásnál megjelent, így berögződött.Tény, hogy legalább 1 napig vártak a szerződés teljesítésére, de nem gondoltam, hogy ez baj. Ezután jobban meggondolom, hogy ahol rövid időn belül nem tudok mindent beadni, tegyek-e bármit!
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Nálam meg röfi hátán röfit kér...már odaadtam kb. 10 ezernyit, de még van 3 tételben 20-21 ezer körüli.
    Porrima én ennyire még nem figyeltem, de a standard szerintem az nem szabadna, hogy lenullázódjon, hiszen a korlátozott idejűnél ha letelik az idő felajánlja, hogy arannyal kiválthatod a maradékot. Akkor a hosszú lejáratúaknál nem szabadna, hogy lenullázódjon, hiszen folyamatosan nő a mennyiség, és képtelenség beadni rövid időn belül. 7-8 ezer röfiket kér már 1-1 ajánlat, és ha nem ülsz itt folyamatosan, nem tudod rövid időn belül megcsinálni, csak kicsinyenként, s amit beadtál nem szabadna eltűnnie. Mostantól én is figyelek...
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Nálam meg röfi hátán röfit kér...már odaadtam kb. 10 ezernyit, de még van 3 tételben 20-21 ezer körüli.
    Porrima én ennyire még nem figyeltem, de a standard szerintem az nem szabadna, hogy lenullázódjon, hiszen a korlátozott idejűnél ha letelik az idő felajánlja, hogy arannyal kiválthatod a maradékot. Akkor a hosszú lejáratúaknál nem szabadna, hogy lenullázódjon, hiszen folyamatosan nő a mennyiség, és képtelenség beadni rövid időn belül. 7-8 ezer röfiket kér már 1-1 ajánlat, és ha nem ülsz itt folyamatosan, nem tudod rövid időn belül megcsinálni, csak kicsinyenként, s amit beadtál nem szabadna eltűnnie. Mostantól én is figyelek...

    Én is azt hittem, hogy nem szabadna eltünni a beadott cuccnak. Az igaz, hogy egyik se volt sok, amire vártam, az cca. 1400 káposzta volt, de mindig kellett a malackáknak, és inkább azoknak adtam ;)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Porrima írta: »
    Én is azt hittem, hogy nem szabadna eltünni a beadott cuccnak. Az igaz, hogy egyik se volt sok, amire vártam, az cca. 1400 káposzta volt, de mindig kellett a malackáknak, és inkább azoknak adtam ;)

    velem még szerencsére nem történt ilyen, van ami tegnap reggel óta várakozik türelmesen. és a másik is fog, mert több mint 18 ezer almát kér :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Liz az nem semmi...hanyas szinten van az, ami ennyit kér? És mit ad érte?
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Liz az nem semmi...hanyas szinten van az, ami ennyit kér? És mit ad érte?

    69-es és 10 karmát ad. én már csak arra figyelek, h a magas szintűek legyenek teljesítve, a kicsikből meg vagy szanálok, vagy ha olyan, akkor teljesítem. de ezeket már nem engedem el :) van amelyik patkót és TP-t is ad 1xre, vagy karmát patkóval vagy így váltakozva. sajna eddig mást még nem kaptam
    de van olyan is ami csak 38-as és 447 patkót meg 7 TP-t ad
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Nekem most volt egy 23-as számú, 3 termékes, de abban is alma kellett volna nagy mennyiségben, s igaz adott volna 207 patkót, de én is inkább a nagyokra megyek rá. Abból 61 és 46-nál járok, azokat azért csinálom, abból ritkán szanálok, de a több tételesnél csak ha nagyon van olyanom akkor adok be, egyébként kuka.
    Nálam még csak 1-2 karmapont volt, meg max. 50 patkó, amit csináltam. Most is 3-nál pénz van és csak egynél van pénz+27 patkó
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Nekem most volt egy 23-as számú, 3 termékes, de abban is alma kellett volna nagy mennyiségben, s igaz adott volna 207 patkót, de én is inkább a nagyokra megyek rá. Abból 61 és 46-nál járok, azokat azért csinálom, abból ritkán szanálok, de a több tételesnél csak ha nagyon van olyanom akkor adok be, egyébként kuka.
    Nálam még csak 1-2 karmapont volt, meg max. 50 patkó, amit csináltam. Most is 3-nál pénz van és csak egynél van pénz+27 patkó

    az az érdekes, hogy van még egy másik 69-esem is, az csak 818 mézet kér, tehát nem nagy mennyiség. a másik kettő meg 67-es, egyik 1279 almás pitét kér és ad + 10 karmát a másik 1306 fűvet és csak + 6 patkót
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Porrima írta: »
    Mintha már olvastam volna korábban ilyen esetet, ami most velem történt. Korlátlan idejű szerződésbe beraktam két tételt, de a harmadik nem akart összejönni. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a beadott mennyiségek lenullázódtak :( Azért vagyok biztos a dologban, mert ez volt az első ablak, és így minden egyes kattintásnál megjelent, így berögződött.Tény, hogy legalább 1 napig vártak a szerződés teljesítésére, de nem gondoltam, hogy ez baj. Ezután jobban meggondolom, hogy ahol rövid időn belül nem tudok mindent beadni, tegyek-e bármit!

    Szia Porrima!
    Én tegnap reggelre jártam így!
    A 12600 almából még hiányzott 500 db. Éjfél után értek be az almáskertjeim, de nem volt energiám megvárni, gondoltam majd reggel beadom és kész lesz mind a 6 tételem. Na hát a 12100 almám, 9800 tejem és 2700 tojásom reggelre semmivé vált. Legközelebb, amikor csak kevés termény hiányzik inkább megveszem és beadom. Anyagilag jó nagyot buktam. Én is olvastam, hogy valaki már járt így, azóta már volt karbantartás, gondoltam esetleg javításra került. Remélem ezután eszembe fog jutni ez az aljas lehúzás és nem sétálok bele még egy ilyen drága csabdába!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Szia Porrima!
    Én tegnap reggelre jártam így!
    A 12600 almából még hiányzott 500 db. Éjfél után értek be az almáskertjeim, de nem volt energiám megvárni, gondoltam majd reggel beadom és kész lesz mind a 6 tételem. Na hát a 12100 almám, 9800 tejem és 2700 tojásom reggelre semmivé vált. Legközelebb, amikor csak kevés termény hiányzik inkább megveszem és beadom. Anyagilag jó nagyot buktam. Én is olvastam, hogy valaki már járt így, azóta már volt karbantartás, gondoltam esetleg javításra került. Remélem ezután eszembe fog jutni ez az aljas lehúzás és nem sétálok bele még egy ilyen drága csabdába!

    ne ijesztgessetek, mert ezt én még ma kezdtem, remélem meglesz még reggel és tudom folytatni. ha nem, akkor bizony a nagy tételeseket muszáj lesz törölni. bár mint írtam, nekem még nem tűnt el másnapra a szerződésem, de itt aztán már semmi se biztos :D
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    A szeződéseknél a standart nem tünhetne el, viszont a korlátozott az igen. Milyen szerződések voltak?
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    konvoj írta: »
    A szeződéseknél a standart nem tünhetne el, viszont a korlátozott az igen. Milyen szerződések voltak?

    csakis standard lehetett, mert korlátozottnál nem kér ekkora mennyiséget :) több mint 10 ezer almát képtelenség 1 óra alatt összeszedni. legalábbis nálam még hosszabb idejű korlátozott nem volt
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Ezek szerint jobb ugy bevállalni egy szerződést, amit az nap teljesíteni tud, mert lehet hogy más nap már hűlt helye van.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Én is úgy gondolom standard lehetett. Én azt hiszem ilyen esetben írnék a supportnak. Mostanában gyorsan válaszolnak, igaz írogatunk egymásnak, mert nem értjük egymást, de sebaj...
    Fiamnak azt írták tegnap meg ma kárpótolják akinek gond volt a lovival, s ha nem látja írjon nekik. Ma a lovi miatt írtam nekik, mert bronz 5-be tették bronz 3 helyett, de egyszer csak sikerül rendbe tenni ezt is. Lassan írogatni kell mi volt kilépés előtt, mert néha úgy érzem ez vagy az kevesebb mikor újra belépek...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    konvoj írta: »
    Ezek szerint jobb ugy bevállalni egy szerződést, amit az nap teljesíteni tud, mert lehet hogy más nap már hűlt helye van.

    mint pár hsz-el feljebb írtam, nekem van olyan, ami tegnap óta várakozik. de sose lehet tudni.....
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Szia Konvoj!
    Nem korlátozott volt, napokig gyültögettem bele a terményeimet!

    Liz652 írta: »
    mint pár hsz-el feljebb írtam, nekem van olyan, ami tegnap óta várakozik. de sose lehet tudni.....


    Olvasva ezt a hsz-t, az jutott eszembe, lehet, a standardok is időben korlátozottak, csak nem tudjuk még hány napig vagy óráig gyüjtögethetünk bele mielőtt lenullázódik. Ez részemről egy kósza gondolat. Nekem a harmadik nap reggelére vált köddé. Viszont volt olyanom is már, amelyik 4 napig várakozott mire minden meg lett benne. Az a baj, nem tudom melyik volt a nullázódott, így nem tudok figyelni rá.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    .
    .
    .
    .
    Remélem ezután eszembe fog jutni ez az aljas lehúzás és nem sétálok bele még egy ilyen drága csabdába!

    Láttunk itt már annyi hibát, hogy meg sem tudjuk számolni :(
    Ez is egy közülük, én nem nevezném semmiféle lehúzásnak, csak egy hiba...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 28.08.2015

    Olvasva ezt a hsz-t, az jutott eszembe, lehet, a standardok is időben korlátozottak, csak nem tudjuk még hány napig vagy óráig gyüjtögethetünk bele mielőtt lenullázódik. Ez részemről egy kósza gondolat. Nekem a harmadik nap reggelére vált köddé. Viszont volt olyanom is már, amelyik 4 napig várakozott mire minden meg lett benne. Az a baj, nem tudom melyik volt a nullázódott, így nem tudok figyelni rá.
    Porrima írta: »
    Láttunk itt már annyi hibát, hogy meg sem tudjuk számolni :(
    Ez is egy közülük, én nem nevezném semmiféle lehúzásnak, csak egy hiba...

    elképzelhető, h gazdaságnak igaza van. lehet, h a standardoknál figyelembe veszik, h a kért terménynek mennyi az érési ideje és hány nap alatt lehet teljesíteni, max ráhagynak esetleg 1-2 órát. és ha nem fejezed be, akkor eltűnik.
    de lehet az is amit Porrima mond, hisz van hiba azért bőven, ezt be kell látni :)
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Porrima írta: »
    Láttunk itt már annyi hibát, hogy meg sem tudjuk számolni :(
    Ez is egy közülük, én nem nevezném semmiféle lehúzásnak, csak egy hiba...

    Én is tudom, hogy esetleg csak hiba. Nem vagyok meggyőződve róla!

    Liz652 írta: »
    elképzelhető, h gazdaságnak igaza van. lehet, h a standardoknál figyelembe veszik, h a kért terménynek mennyi az érési ideje és hány nap alatt lehet teljesíteni, max ráhagynak esetleg 1-2 órát. és ha nem fejezed be, akkor eltűnik.
    de lehet az is amit Porrima mond, hisz van hiba azért bőven, ezt be kell látni :)

    Reménykedjünk, hátha egyszer kiderül mi a helyzet!
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 28.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Hol végeztél az előzőben?

    Hanyas értékeken van a piacodnál az 1 ill 2 termékes, hogy már kaptál alkatrészt is?
    Nálam most közel 20 ezernyi röfi kérése van a 6-ban összesen, így az eltart egy ideig.

    a szokásos p2-ben végeztem,és most aprítom a kicsiket,mert közöttük vagyok :)
    am 74 re kaptam az alkatrészt,de már nem tom mit kért érte,de nem sokat,mert hamar megcsináltam :)
    am szer ez az eltűnés valami hiba lehet mert nálam a szamár már 1 hete várakozik,mert mindig kell ide oda,így nem igazán gyűlik.De mivel nálam is úgy kérik a termékeket,mint a többieknél,hogy 1 félét általában mindenki,így berakom ami van,a többit meg szépen apránként teszem be ide oda napok alatt,de még nálam nem tűnt el semmi
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Sziasztok!
    Az utóbbi napokban szinte csak pénzt ad a termékekért, csak a 6-ból néha-néha ugrik be 1 karmapont, vagy 20-30 patkó, 1-2 TP, de nagyon ritkán, s mással nem is találkozok. És sajnos nem mindig tudom csinálni, mert brutál mennyiségeket kér. Múltkor 6 termény mindegyikéből raktárkészletnyit 2 TP-ért meg pénzért. Kukáztam. Most van 3 amit csinálok, 3 meg sokszor kidobva, vagy ha kicsi beadom, de nem nagyon jön semmi más, és nagyobb...lehet nőnöm kell még:)
    Mindig van 1-2 ami nagyon legatyásít, és nem tudom mikorra hozom vissza, de azért csinálgatom.
    Most akárhányszor ad be valamit több ezres röfit vinne, de üres a raktáram. Mi lesz itt lakodalom, hova kell ennyi? Adhatnának belőle néhány husit az ebédemhez....
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Sziasztok!
    Az utóbbi napokban szinte csak pénzt ad a termékekért, csak a 6-ból néha-néha ugrik be 1 karmapont, vagy 20-30 patkó, 1-2 TP, de nagyon ritkán, s mással nem is találkozok. És sajnos nem mindig tudom csinálni, mert brutál mennyiségeket kér. Múltkor 6 termény mindegyikéből raktárkészletnyit 2 TP-ért meg pénzért. Kukáztam. Most van 3 amit csinálok, 3 meg sokszor kidobva, vagy ha kicsi beadom, de nem nagyon jön semmi más, és nagyobb...lehet nőnöm kell még:)
    Mindig van 1-2 ami nagyon legatyásít, és nem tudom mikorra hozom vissza, de azért csinálgatom.
    Most akárhányszor ad be valamit több ezres röfit vinne, de üres a raktáram. Mi lesz itt lakodalom, hova kell ennyi? Adhatnának belőle néhány husit az ebédemhez....

    szia macika

    ne add fel, csinálgasd, 1x biztosan lesz neked is nagyobb és több ajándékot adó. nekem tegnap este még volt olyan is, ami 1 szerszámot adott a Tájépítészhez. szerencsére minden szerződésem megvolt reggel, egy se tűnt el, így folytathatom az almásat nyugodtan :D meg is ütött volna a guta, ha úgy járok mint gazdaság és Porrima.
    amúgy meg szrtm ami nagyon sokat kér, azt nyugodtan kukázd, ha úgy látod, ne hagyd, h a készletedet teljesen elvigye
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Sziasztok!
    Most akárhányszor ad be valamit több ezres röfit vinne, de üres a raktáram. Mi lesz itt lakodalom, hova kell ennyi? Adhatnának belőle néhány husit az ebédemhez....

    Szia Maci!
    Nálam is ez a helyzet. A hajó, a piac minden megrendelője sorba áll a malacért, almáért!
    (Nyugatra tartanak az otthonukat elhagyni kényszerült menekültek, bevándorlók)!
  • Pczevali56GamerPczevali56Gamer Bejegyzések: 62
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    gazdaság112!a jeligéhez!!regisztrálni, ellátni,aztán tovább megy, majd rendszeres bu,szjárattal küldik vissza, mert itt lett regisztrálva!!!:mad:a városomban lassan több a csuda honnan jött-ment mint a város lakossága!!:mad:változtass jeligét, vagy vidd a házadhoz őket:mad:
    UFF! én beszéltem!!REMÉL EM SZOKTÁL INDIÁN KÖNYVEKET OLVASNI!
    Üdvözlök mindenkit, aki ezért nem csak töröl, , :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Sajnos 63-as szerződést bontanom kellett, mert egyszerűen nem tudok most mindenkinek röfit adni, és ő több, mint 7800-at kért, és a többi is 5000 felett, és hasonló értékű.Ha naponta 24 órát lennék itt lehet összejönne, de lassan 30 ezer röfit kért összesen, és az is több, mint 2 nap folyamatos röfitermelés, és üres a raktáram röfiből. Azt gondoltam néha megálljt kell parancsolni, és még ha nagy értékű szerződésről is van szó, de csak pénzt ad, akkor inkább kukázom. Így is maradt jócskán röfis kérés 63-as és 46-osból.

    Eddig ilyen-olyan virág kellett, most meg mindig ugyanaz töménytelen menyiségben, s nem tudni mennyi idő múlva vált át másra, de egyszerűen még lenne mit javítani. Ok kérjen röfit, de mikor minden szerződésben az van és több ezres, és csinálnád, de azért tartasz attól eltűnik...hát inkább nem vállalom be. Lehetne némi változatosság is benne... Ok, hogy a több tételesben van ez is az is, de az 1 illetve 2 tételes egyik tétele a több ezres röfi...és hiába lenne a másikból, ha már üres a röfiraktár...
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    a francba! :D:D
    ma már másodjára jártam úgy, h a beadás helyett a kukára nyomtam rá :D bizti azért, mert előtte kukáztam 2-őt és valszeg már auto arra nyomtam rá :( na sebaj

    macika.... megjavították, a rengeteg virágcsokor helyett most állandóan alma, röfi és tej a sláger :D
    a raktáram meg tele a kül. virágcsokrokkal :D a tojás most nem vészes, csak 10 ezer pár százat kér :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Szúú száá Macika.Idő mint a tenger.Én 1 hét után most adtam be az utolsó adag szamarat és tán most először ketyeg minden ablakom egyszerre úgy,hogy ki vannak szolgálva :D Most jól jártam,mert a 81 es ablak vadgazt kér,ami most a küldik miatt hamar összejön.Kivi leszek mi lesz a köv amit mindenki kérni fog.Mert már volt tojás,tej,röfi,szamár és alma.Bár nálam a süti is elég kelendő.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Nem vagyok notorius gyanakvó, de csak megnéztem a szomszéd ajánlatát számológéppel: bizony a két eset, amit néztem csak 1% pluszt adott a farmkezelői árhoz képest. Én úgy emlékszem, hogy eredetileg 5%-ról volt szó, ezért úgy döntöttem, hogy inkább megtartom magamnak a portékát...
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 29.08.2015
    Porrima írta: »
    Nem vagyok notorius gyanakvó, de csak megnéztem a szomszéd ajánlatát számológéppel: bizony a két eset, amit néztem csak 1% pluszt adott a farmkezelői árhoz képest. Én úgy emlékszem, hogy eredetileg 5%-ról volt szó, ezért úgy döntöttem, hogy inkább megtartom magamnak a portékát...

    Szia Porrima!

    Megnéztem a leírást és nem szerepel benne hogy mennyiért viszik a szomszédok a szajrét,csak az hogy a gyorsaságra bónuszt adnak.Ha nem veszed észre időben (ami velem gyakran megesik) nem ad bónuszt,de én még sose számoltam hogy anélkül van-e rajta +.
Ez a beszélgetés lezárult..