Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 4-i frissítés megbeszélése: A piac

12732

Hozzászólások

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    mamma3 írta: »
    Bocs de ez most rám lett kihegyezve. Sajna nem tudok összetetten idézni ezért csak egyesével tudok válaszolni és ez bizony idő, megjegyzésed után pedig másképp oldottam meg. Jó nem sértődöm meg csak rosszul esett.

    Nos én is jártam már így az almával és a mandulával is, de még a tojással is. Azt hittem a memóriámmal van baj és én emlékszem rosszul ezért elsiklottam felette. Ugyanis nem írogatom a termelést és a raktár készletet mert ugye ezért játszom hogy szórakozzam és nem azért hogy +problémát vegyek a nyakamba.
    De ezt csak a piac indulása óta vettem észre.

    Drága Mamma :D
    Én nem szoktam célozgatni,ha rád gondolok,akkor azt írom,mivel épp jelen vagy.Egyébként veled sokszor beszéltem már sok topicba és nem volt még bajusz összeakasztásunk (ha jól emlékszem :D).Ha félreértetted akkor sorry,ezért ne bánkódj.Csak pont úgy jött ki a lépés,hogy egyszerre írtunk Lizzel,és ő megoffolta a végét én meg rákontráztam :D (ez régi rosszalkodási szokásunk a modi nagy örömére).Vannak konkrét emberek és olyanok is akiknek a neve sem rémlik,csak az hogy írnak össze vissza,lekakilva magasról a válaszunkat.És hidd el ez nekünk is idegölő,mikor írsz és próbálsz segíteni,hogy a kedves fórumozó mihamarabb kapjon választ és haladjon a játékkal,mert ugye 1 modink van,és ha mindenkinek rá kéne várni....és úgy tesznek mintha itt sem lennél.Mégegyszer írom,nem a hálálkodás,hanem a többször több helyen feltett már megválaszolt kérdés.Ezt Liznek írtam,mert ő tudja,hisz ő is fórumlakó :D
    De mégegyszer ha magadra vetted bocsika,nem a te inged volt :D
    Am a másikra válaszolva,ez nálam régi hiba,hogy eltűnnek a dolgaim.(nem csak piac óta).És nem csak nálam,hanem szövitársaimnál is.Sokszor Sherlock-osat játszunk és keressük,hogy hová is tűnhetett,de megoldás általában nincs :(
  • mandula175 (HU1)mandula175 (HU1) Bejegyzések: 32
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Én még sosem kaptam mást a szerződések teljesítésénél csak dollárt. Sem aranyat, sem patkót, sem eventes cuccokat, mint ahogyan az a leírásban van...
    Mit kell csinálni, hogy mást is kapjak?
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    mandula175 írta: »
    Én még sosem kaptam mást a szerződések teljesítésénél csak dollárt. Sem aranyat, sem patkót, sem eventes cuccokat, mint ahogyan az a leírásban van...
    Mit kell csinálni, hogy mást is kapjak?

    szia

    ahhoz, h bónuszaid leggyenek és azon felül kül. jutik, 6 szerződésednek kell lennie 1xre
  • mandula175 (HU1)mandula175 (HU1) Bejegyzések: 32
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Értem, már napok óta 4 van, de akkor hajtok még! :)
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    bourges írta: »
    Drága Mamma :D
    Én nem szoktam célozgatni,....Ezt Liznek írtam,mert ő tudja,hisz ő is fórumlakó :D


    Am a másikra válaszolva,ez nálam régi hiba,hogy eltűnnek a dolgaim.(nem csak piac óta).És nem csak nálam,hanem szövitársaimnál is.Sokszor Sherlock-osat játszunk és keressük,hogy hová is tűnhetett,de megoldás általában nincs :(

    Akkor félre értettem a szitut, lépjünk túl rajta.

    Jó nyomozást! Ha lesz megoldás oszd meg velem, kíváncsi vagyok.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    mamma3 írta: »
    Akkor félre értettem a szitut, lépjünk túl rajta.

    Jó nyomozást! Ha lesz megoldás oszd meg velem, kíváncsi vagyok.

    oks :)

    a nyomozás meg szer csak akkor lenne eredményes,ha beleleshetnék azok munkájába,akik elcsórják a cuccom.De ha tetten érem (ami nem valószínű),akkor rögtön szólok :)
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    csapj a kezére :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    mamma3 írta: »
    csapj a kezére :)

    Hát ha elkapnám több 1000 almával a vállán,amit most elvitt,akkor lehet nem csak a kezére csapnék :D
    sok meló 3400 almát összeszedni,főleg úgy,hogy közbe csini a sütit,a hajót,a piacot,az eventet.És ha első eset lenne,akkor én is azt hinném,hogy haluzok,de ma pont úgy jött ki,hogy fullon volt a raktár és csak 1 sütit csin és ez elvitt 3400 almát.Drága süti lett :(
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    bourges írta: »
    Hát ha elkapnám több 1000 almával a vállán,amit most elvitt,akkor lehet nem csak a kezére csapnék :D
    sok meló 3400 almát összeszedni,főleg úgy,hogy közbe csini a sütit,a hajót,a piacot,az eventet.És ha első eset lenne,akkor én is azt hinném,hogy haluzok,de ma pont úgy jött ki,hogy fullon volt a raktár és csak 1 sütit csin és ez elvitt 3400 almát.Drága süti lett :(

    Hogy a fenébe tudsz ilyen számokat produkálni? A raktár alatt a pékség raktárát érted?
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    bourges írta: »
    Hát ha elkapnám több 1000 almával a vállán,amit most elvitt,akkor lehet nem csak a kezére csapnék :D
    sok meló 3400 almát összeszedni,főleg úgy,hogy közbe csini a sütit,a hajót,a piacot,az eventet.És ha első eset lenne,akkor én is azt hinném,hogy haluzok,de ma pont úgy jött ki,hogy fullon volt a raktár és csak 1 sütit csin és ez elvitt 3400 almát.Drága süti lett :(

    Az volt az biztos.
    Ám én most azon gondolkodom, hogy mire fogom elkölteni ezt a rengeted dohányt amit a piacon megkeresek.
    Már most is halomban áll a játékdollárom. Valami készülhet hogy a többlet bevételt elkölthessük.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    bourges írta: »
    Am egy érdekesség amit nem először veszek észre....
    Van a pékségraktár,ahonnan ugye csak süti miatt vesz el tételt a játék.Ma reggel úgy szedtem az almát,hogy ráklikk a pékségraktárra 10 ezer volt benne,így eladtam a fk-ben.(a piacon nem kellett senkinek),majd átmentem az ínyencre és csináltam 1 almáspitét,ami ugye ugyanúgy 3 óra alatt van kész,mint az alma.És láss csodát,a kövi almaszedésnél,mikor pótolni akartam a pékségraktárba az almáspite által okozott hiányt,6600 almám volt bent.A többit ki vitte el? És ez ugyanúgy megy a szedésnél is.2160 alma jön nekem 1 körbe.Az elsőnél felkínálja,hogy adjam el az 540 et.Ekkor rányomok a telire és elad 2100 et.Majd az össz almát le tudom szedni.Hová lesz a 60 db?
    hunkeldon írta: »
    Hogy a fenébe tudsz ilyen számokat produkálni? A raktár alatt a pékség raktárát érted?

    Szia Hunkeldon.
    Innen indult az eszmecsere :D
    De hogy ne kelljen végigolvasnod,igen a pékségraktárról van szó és a tolvajról aki elkummantott tőlem 3400 almát-az almáspite almája :D


    Am Mamma nekem mindig van hova költeni.Sziget és tájépítész,majd a tájépítész által okozott helyre valami új építése :D Neki köszönhetően már a 10 dik bocim épül,bár most várom nagyon :D
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Én is építgetek 4 tehénkémet 7-re szaporítottam, az olíva kert mellé még egyet építettem, a barackot is szaporítottam eggyel, és a mandulásból is már öt kertem van.
    Mivel én a kecskéket lepucoltam mikor értelmét vesztette, most gondolkodom kell e néhány ól.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    bourges írta: »
    Szia Hunkeldon.
    Innen indult az eszmecsere :D
    De hogy ne kelljen végigolvasnod,igen a pékségraktárról van szó és a tolvajról aki elkummantott tőlem 3400 almát-az almáspite almája :D
    Hát tudod, velem is megesett már párszor, hogy nem találtam ezt vagy azt, de valahogy mindig az derült ki, hogy csak az én emlékezetem lukas...
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    hunkeldon írta: »
    Hát tudod, velem is megesett már párszor, hogy nem találtam ezt vagy azt, de valahogy mindig az derült ki, hogy csak az én emlékezetem lukas...

    Hát nálam is szokott ilyen is előfordulni,de most 100% biztos vok magamba.Hisz minden terméket úgy szedek le,hogy előbb katt a teherautóra,ha nem kell akkor fk.Nem kellett az alma a pékségbe,így eladtam.Majd 1 almássüti gyártás.Ezzel 3 órára le is volt rendezve az alma és pékség.Semmiféle lehetőség nincs,hogy onnan almát kivegyek.Letelt a 3 óra és almabegyűjtésnél 6600 volt a pékségraktár almakészlete.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    bourges írta: »
    Hát nálam is szokott ilyen is előfordulni,de most 100% biztos vok magamba.Hisz minden terméket úgy szedek le,hogy előbb katt a teherautóra,ha nem kell akkor fk.Nem kellett az alma a pékségbe,így eladtam.Majd 1 almássüti gyártás.Ezzel 3 órára le is volt rendezve az alma és pékség.Semmiféle lehetőség nincs,hogy onnan almát kivegyek.Letelt a 3 óra és almabegyűjtésnél 6600 volt a pékségraktár almakészlete.

    Semmiféle lehetőség nincs? Nálam ezek szoktak lenni:
    1. Nem annak a farmnak a raktárára emlékeztem, mint amelyikben három órával ezelőtt voltam. (Ha te mindössze egyetlen farmon játszol, és soha nem lépsz be másikra, akkor ez természetesen stornó.)
    2. Tényleg tele volt a raktár, de nem azon a napon, mint ahogy emlékeztem. (Ha sokat játszol, előfordul, hogy összefolynak a napok...)
    3. Nem a raktár volt fullon.
    4. Nem az alma volt fullon.
    5. Megjelenítési hiba. (Nem azt mutatja a helyi számítógéped, mint a központi szerver. Ez elég gyakori...)
    6. A központi szerver nem tud számolni. (Na ez az, amivel még sosem találkoztam.)
  • Laudina (HU1)Laudina (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Hová lettek az event leírások? Fórum karbantartás van?
  • hzsoka (HU1)hzsoka (HU1) Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Laudina írta: »
    Hová lettek az event leírások? Fórum karbantartás van?

    Rákattintok hawaii-ra, és eltűnik! :(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Laudina írta: »
    Hová lettek az event leírások? Fórum karbantartás van?

    szia
    úgy hallottam, h új fórum lesz, lehetséges, h apránként helyezik át a dolgokat, legalábbis azzal lehet összefüggésben az eltűnés
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Én a szomszédban sem bízok meg. Ő is képes eltüntetni akár egy teljes GYIK-t is, amit én sem látom. De a szomszéd is eltűnt. Nem ácsingózik nálam. Szóval gyanús, nagyon gyanús......
    Most kaptam egy egytételes ajánlatot. Alma 4859. Jaj de aranyos a kedves vevő!
  • Este (HU1)Este (HU1) HU1 Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Liz652 írta: »
    szia
    úgy hallottam, h új fórum lesz, lehetséges, h apránként helyezik át a dolgokat, legalábbis azzal lehet összefüggésben az eltűnés

    Attól, hogy oda átrakták, nyugodtan itt is hagyhatták volna! :(
    Az az új fórum, ha jól tudom, még bőven odébb van!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Kiskapa írta: »
    Én a szomszédban sem bízok meg. Ő is képes eltüntetni akár egy teljes GYIK-t is, amit én sem látom. De a szomszéd is eltűnt. Nem ácsingózik nálam. Szóval gyanús, nagyon gyanús......

    mondom én..... szép lassan áttelepítik a régi fórumot az újba :)
    vagy tényleg az a kövér kérdőjeles pasi lopta el a dolgokat :D mert ugye azt nem tudjuk, mit akar adni a pénzünkért, csak ha már elkobozta a lóvét :D
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    mamma3 írta: »
    Kattints a hirdetőtáblára, utána a nyeremény fülre! Látod a régi címeket és képeket. A sor végén zöld nyílra lehet kattintani és ott jön elő a cica, kutya és orangután.

    Köszi megtettem, de nekem ott a vége ahol volt, nincs tovább, nem megy a nyíl tovább!
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Hawai feladatsor

    1. feladat
    Gyűjtsd össze a következőt: Káposzta

    16-18-as szintig: 1.200 káposzta - 8.000 $, 5 sárga hibiszkusz vetőmag
    19-27-es szintig: 1.800 káposzta - 12.000 $, 5 sárga hibiszkusz vetőmag
    28-42-es szintig: 2.500 káposzta - 18.000 $, 5 sárga hibiszkusz vetőmag
    43-53-as szintig: 3.300 káposzta - 25.000 $, 5 sárga hibiszkusz vetőmag
    54-es szint felett: 4.200 káposzta - 30.000 $, 5 sárga hibiszkusz vetőmag

    Farm szakértő (választható): 6.240 káposzta - 90.000 $, 5 sárga hibiszkus vetőmag

    2. feladat
    Találd meg a kókuszdiókat (Bármi betakarításánál kaphatod a főfarmon)

    16-18-as szintig: 410 kókuszdió - 10 TP, 10 prémium tehéntakarmány
    19-27-es szintig: 520 kókuszdió - 20 TP, 10 prémium tehéntakarmány
    28-42-es szintig: 670 kókuszdió - 30 TP, 10 prémium tehéntakarmány
    43-53-as szintig: 800 kókuszdió - 40 TP, 10 prémium tehéntakarmány
    54-es szint felett: 900 kókuszdió - 50 TP, 10 prémium tehéntakarmány

    Farm szakértő (választható): 1.040 kókuszdió - 150 TP, 10 prémium tehéntakarmány

    3. feladat
    Tedd elérhetővé a következőt: Tej

    16-18-as szintig: 720 tej - 15.000 $, 40 trágya
    19-27-es szintig: 1.420 tej - 25.000 $, 40 trágya
    28-42-es szintig: 2.100 tej - 40.000 $, 40 trágya
    43-53-as szintig: 2.700 tej - 65.000 $, 40 trágya
    54-es szint felett: 3.400 tej - 90.000 $, 40 trágya

    Farm szakértő (választható): 10.200 tej - 270.000 $, 80 trágya

    4. feladat
    Találd meg a tengeri kagylókat (Termő földek és gyümölcsöskertek betakarításánál kaphatod a főfarmon)

    16-18-as szintig: 450 kagyló - 30 TP, 10 trágya
    19-27-es szintig: 610 kagyló - 45 TP, 12 trágya
    28-42-es szintig: 780 kagyló - 60 TP, 15 trágya
    43-53-as szintig: 950 kagyló - 75 TP, 18 trágya
    54-es szint felett: 1.100 kagyló - 90 TP, 20 trágya

    Farm szakértő (választható): 1.270 kagyló - 270 TP, 40 trágya

    5. feladat
    Gyűjtsd össze a következőt: Alma & Cseresznye

    16-18-as szintig: 1.500 alma & 290 cseresznye - 30.000 $, 2 szuperhumusz
    19-27-es szintig: 2.100 alma & 360 cseresznye - 45.000 $, 2 szuperhumusz
    28-42-es szintig: 2.700 alma & 440 cseresznye - 60.000 $, 2 szuperhumusz
    43-53-as szintig: 3.300 alma & 540 cseresznye - 75.000 $, 2 szuperhumusz
    54-es szint felett: 4.000 alma & 660 cseresznye - 90.000 $, 2 szuperhumusz

    Farm szakértő (választható): 7.200 alma & 1.190 cseresznye - 270.000 $, 3 szuperhumusz

    6. feladat
    Találd meg a virágszirmokat (Bármi betakarításánál kaphatod a főfarmon)

    16-18-as szintig: 1.070 virágszirom - 60 TP
    19-27-es szintig: 1.430 virágszirom - 90 TP
    28-42-es szintig: 1.820 virágszirom - 120 TP
    43-53-as szintig: 2.200 virágszirom - 150 TP
    54-es szint felett: 2.500 virágszirom - 180 TP

    Farm szakértő (választható): 2.880 virágszirom - 540 TP
  • Laudina (HU1)Laudina (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    köszi a tájékoztatást,mi jön a kagyló után.
  • Este (HU1)Este (HU1) HU1 Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Látom, vannak még előrelátó emberek :)
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Laudina írta: »
    köszi a tájékoztatást,mi jön a kagyló után.

    olvasd el az előtted levő hozzászólásban
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Este írta: »
    Attól, hogy oda átrakták, nyugodtan itt is hagyhatták volna! :(
    Az az új fórum, ha jól tudom, még bőven odébb van!

    nem tudom, h mikor lesz, mert Hivatalos még sehol se jelent meg róla, ez csak pletykaszinten van :D:D
    de ha már átrakosgatják, akkor valszeg nem lehet olyan messze. és talán az se véletlen, h a sok nem megfelelő topikban lévő hsz-k nincsenek törölve vagy áthelyezve a megfelelő helyre. te olvastál valahol valamit az időpontról?
  • Laudina (HU1)Laudina (HU1) HU1 Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Köszi, csak egyszerre irtuk.
  • Este (HU1)Este (HU1) HU1 Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Liz652 írta: »
    nem tudom, h mikor lesz, mert Hivatalos még sehol se jelent meg róla, ez csak pletykaszinten van :D:D
    de ha már átrakosgatják, akkor valszeg nem lehet olyan messze. és talán az se véletlen, h a sok nem megfelelő topikban lévő hsz-k nincsenek törölve vagy áthelyezve a megfelelő helyre. te olvastál valahol valamit az időpontról?

    Semmi új, a bejelentés után olvastam valahol (nem emlékszem melyiken), hogy nem lesz az olyan hamar, és azóta sötét csönd az ügyben. Nekem az jött le, hogy ez még nincs olyan közel, de ezt csak gondolom.
    Azt viszont nem értem, hogy ha valamit oda átvisznek, miért kellene innen törölni. Az informatikai adatok képesek két példányban létezni.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 25.08.2015
    Este írta: »
    Semmi új, a bejelentés után olvastam valahol (nem emlékszem melyiken), hogy nem lesz az olyan hamar, és azóta sötét csönd az ügyben. Nekem az jött le, hogy ez még nincs olyan közel, de ezt csak gondolom.
    Azt viszont nem értem, hogy ha valamit oda átvisznek, miért kellene innen törölni. Az informatikai adatok képesek két példányban létezni.

    ebben van igazság. akkor viszont passz, nem tom mért tűnnek el. hmmmm rejtély
    majd Sherlock megoldja :D
Ez a beszélgetés lezárult..