Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 4-i frissítés megbeszélése: A piac

12532

Hozzászólások

  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Hát én eljutottam oda, hogy már szelektálok a nagyok közt is, és már nem érdekel a melléírt szám sem. 1200 árpát kért tőlem, de hiába volt 52 mellé írva fent, kikukáztam, sohasem teljesíteném. Most nálam az alma után a tojás lett nála a sláger. Azt veszem észre 1-1 dolgot kiemel, és abból töménytelen mennyiséget szeretne több szerződésben is. Az 1 darabos 52, a kettő termékes 35. Azt látom, hogy minél több lesz egyre többször fogok szelektálni, mert ok, többet ad érte, de nem minden a pénz. Most egyik ad 1 Tp-t, 100 patkót és pénzt, ami nem sok, de egyszer nagyobb lesz, ha lesz, ha feljebb jutok. Az biztos, hogy mandula, tej, alma és tojás, amiből jobban tudom vállalni a mennyiséget, s mást nem fogok neki töménytelen mennyiségben adni. 400 szappan volt nemrég, adtam neki, de rájöttem legközelebb már nem teszem, mert azt visszatermelni se rövid idő, és ahhoz sok ittülés kell, erre nem vállalkozok.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Tiger1977 írta: »
    Sziasztok :)

    Csak ironikussan... adhatnám e kis címet monológomnak...

    Az eszeelment emberek a raktáraink,de még a prémium raktáraink feletti mennyiségnek is többszörösét akarják almából,tejből,sertésből.... mint az olvasgatom és persze tapasztalom is.../ 3x6000 vevőnek,adj el 7 ezret 1600 a hajóra na meg a pékség is kong az ürességtől miközben a másik vevőnek persze hogy 2300 almás pite kéne...

    Na de gond egy szál se!!! Éppen megy a hibátlanul futó szuper ajánlat! Be tolsz gyorsan a farmba 210 ezer aranyat csak úgy mellényzsebből elvégre is ingyen van.... és láss csodát máris van egy rakat hínár cuccod... mehet az alma termelés ezerrel meg a tej és egyébb giz-gaz...
    Méghogy ingyenes... bevállasz 6 ilyen szerződést aztán majd őszülő szakállal a végrendeletedben megírhatod hogy az unokád melyik vevőt szolgálja ki elsőként...

    Mért nem lehet kicsit ésszerűen gondolkodni??? Adjunk már azoknak a nyomorult játékosoknak"felhasználóknak egy kis sikerélményt... ne azzal kezdjen agyalni mennyi arany/hínár cucc kell a termeléshez... legyen egy kiszolgált vevő toplista vagy verseny ... tartani kéne a rendelt mennyiségek plafonját legalább a prémium raktárak maximumán... Jó magam olyan felhasználó vagyok aki veszek aranyat is... ha!!!

    Annak értelmét is látom... ésszerű öszegen belül mint dolgozó,bérből élő ember... Akinek nem unalmas és kudarc sorozattal teli szabadidő töltés egy játék,hanem sikerélményt és szinvonalas szórakozást nyújt.

    Mikor azt számolom hogy a dobozolásnál is költhetek én aranyat akkor is 7/24 itt kéne ülnöm a maximális /nyomorult 3 arany bányászati engedélyért... na akkor nem a bankártyám után kapkodok hanem az ablak bezár gomb felé lassan 3 év játék után.

    Tiger
    némi igazságod van :) és itt arra gondolok, h kellene egy kis sikerélmény arany nélkül is :) de te is régi szekeres vagy, tod, h mire megy ki a játék :) amúgy meg én tisztában vagyok vele, ha nem nyomom az aranyat, akkor kisebb lesz a piacom, lassabban fejlődik. és akkor most miért is kéne vele rohannom? mert ha esetleg 1-2 játékostársam ránéz és a "béka segge alatt van", akkor ássam el magam? ha nekem megfelel úgy ahogy van, akkor mi is van? kinek akarok megfelelni? persze magamnak, de abban a tudatban, h nem fogok aranyat dobálni ez miatt, hisz okosabb helyre is tehetem :) egyébként meg ez egy stratégiai játék.... szal néha nem árt agyalni is :) hisz az élet se szól másról, ott se a te kényelmedre történnek a dolgok, hanem arra, ahogyan te alakítod :)
    a dobozolósról meg csak annyit.... kérdés, h megéri-e annyi aranyat belenyomni, amennyit a 3 ABE ad? mert ha nincs nyereség, akkor felesleges :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Néha a nullások, 6 termékesek is több, mint 1000-et kérnek mindenből: tej, cseresznye, alma, mandula és egyebek, és 0-s a szám. Na köszönöm nem kérem. Brutális mennyiségeket láttam itt a fórumon, és azt gondolom, ha az elején már ennyire nő, mi lesz később? 100 ezres mennyiség? Azt gondolom, hogy amíg örömöt jelent a piac, és még teljesíthető csinálom, utána felejtős lesz...Azt gondolom kicsit kezd elszállni a dolog....és még nincs túl régóta.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Néha a nullások, 6 termékesek is több, mint 1000-et kérnek mindenből: tej, cseresznye, alma, mandula és egyebek, és 0-s a szám. Na köszönöm nem kérem. Brutális mennyiségeket láttam itt a fórumon, és azt gondolom, ha az elején már ennyire nő, mi lesz később? 100 ezres mennyiség? Azt gondolom, hogy amíg örömöt jelent a piac, és még teljesíthető csinálom, utána felejtős lesz...Azt gondolom kicsit kezd elszállni a dolog....és még nincs túl régóta.

    Abból próbálj kiindulni, hogy a 0-s ajánlatok is +5% többlet dollárt adnak. Ezt nem lehet úgy felfogni, hogy a fejlesztők most kicsesztek velünk. Egyszerűen több dollárt kapsz a piacon, mintha a farmkezelőben adnád el. És ez jó.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Persze ok az 5% plusz, ezzel nincs is gond. Nálam amit termeltem és felesleg volt és eladtam abból is "megéltem" eddig, volt szigetem, s nem azért nem fullos, mert nem volt miből, hanem időm nincs annyi, hogy itt legyek annyit. Nekem már az a +5% nem jelent sokat....és ezzel nem azt akarom mondani másnak nem kell, mert biztos jól jön, de nekem ez már nem jelenti a szórakozást, hogy 5%-ért több napig csináljam, miközben 52-es szinten is kér hasonlókat, s a 6 ablakban elég gyakran azonosakat. Na erre nekem nincs kedvem 5%-ért gyűjtögetni.
    Nem azt mondtam kicsesztek velünk, csak túlzásnak tartok több tízezres mennyiségeket.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Persze ok az 5% plusz, ezzel nincs is gond. Nálam amit termeltem és felesleg volt és eladtam abból is "megéltem" eddig, volt szigetem, s nem azért nem fullos, mert nem volt miből, hanem időm nincs annyi, hogy itt legyek annyit. Nekem már az a +5% nem jelent sokat....és ezzel nem azt akarom mondani másnak nem kell, mert biztos jól jön, de nekem ez már nem jelenti a szórakozást, hogy 5%-ért több napig csináljam, miközben 52-es szinten is kér hasonlókat, s a 6 ablakban elég gyakran azonosakat. Na erre nekem nincs kedvem 5%-ért gyűjtögetni.

    Hát, ebben az esetben fogadd gratulációmat.
    Bár én sem igazán vagyok rászorulva, mégis, nekem a piac azt jelenti, hogy kevesebb gürizéssel tudok ugyanannyi dollárt keresni.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Szia Bourges!

    Bárcsak nálam is az almát vagy a tejet kérné, azt tudok gyártani 6 almás 5 tehén....
    Nálam a malacra van rákattanva, de nagyon. 6-ból 4-en kéri, a 3000-5000 db malacot, a piac előtt senkinek nem kellett a malac, ezért csak 3 ólam van.... Majdcsak megunja.... kikukázni nem akarom, mert patit vagy kp-t ad.

    További Jó Játékot mindenkinek

    Szia Barnamacika
    A tej és tojás nálam sem tré.Tehenem van 9 az a +50%-al 5000 db,azaz napi 15 ezret szedek be és ebből csak 3 mézkrémet és 1 tejszines sütit csinálok.Kacsából megint van 8 + az 5 csirke ami ugye szapora (jó ez kell sok sütibe),de még ezeket tudom is teljesíteni.De az alma.....ha almástatyót csin,akkor 3 óránként el is használom ami terem,plusz a hajó is viszi,meg az evi is vitte,és 6 ból min 4 szerződés kérte.Volt aki csak 4 ezret,de a legjobbak 10 ezret :( Így nálam az alma az érvágós.Van nekem is hogy az alma mellé kéri a disznót,de az annyiból egyszerűbb,hogy 1 óra 10 percenként terem és nem kell sehová.Tehát az tiszta áru,mind mehet a megrendelőnek.De a többi terméket kéri a pékség és virágüzlet is :(

    Tiger1977 írta: »
    Sziasztok :)

    Csak ironikussan... adhatnám e kis címet monológomnak...

    Szia Tiger.
    Mint már említettem,ennek a játéknak a türelem az alapja és a megfelelő körforgás beállítása.Ha a kettőből az egyik hibázik,akkor felborul a rend.
    Én nem veszek aranyért semmilyen gyorsító cuccot és nem is gyorsítom a termést,hisz idő mint a tenger,de a raktáraim nem konganak,sőt.Persze én is szeretnék már 85 ös bónuszt,de mivel tom,hogy ennyi az én és a farmom kapacitása,ezért beérem az 59 es bónusszal.Az hogy másnak olyan van,még nem jelenti azt,hogy az a mérvadó,vagy hogy esetleg kötelező.Nem.Az csak egy húzóerő,hogy ha ők,akkor én is.De ezt nem arannyal kell megoldani,hanem munkával és taktikával.Ha ezt a kettőt összerakod,akkor kijön belőled a max.Hogy ezzel meddig jutsz,az egy dolog,a lényeg,hogy a maximumot hozd.Ha azt hozod és neked az nem okoz sikerélményt....hát arra nem tok mit mondani.Én a dobozolósban is voltam már 15 dik,és bár a meglepiládákat szoktam csak felvenni 1 milla ponttal,de szer az nagy dolog.A szigeten soha nem húzok össze 90 milla rúnát,de 40 et igen és a nagyhajót,ez szer megint nagy dolog.A piacon kapok bónuszt,patit,karmát.Lehet nem több 100 at,de kapok és ezt saját erőmből értem el,és ez is nagy dolog.A farmjaim fullosak (tervező nélküli),de 20 hónap alatt a 821-dik legnagyobb játékos vagyok.És ezek elérése nem igényelt aranyat.Ha valakinek ezek az apró kis szösszenetek elérése nem okoznak örömöt,akkor igazad van,nem szabad ilyen játékkal játszania.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Hát én eljutottam oda, hogy már szelektálok a nagyok közt is, és már nem érdekel a melléírt szám sem. 1200 árpát kért tőlem, de hiába volt 52 mellé írva fent, kikukáztam, sohasem teljesíteném. Most nálam az alma után a tojás lett nála a sláger. Azt veszem észre 1-1 dolgot kiemel, és abból töménytelen mennyiséget szeretne több szerződésben is. Az 1 darabos 52, a kettő termékes 35. Azt látom, hogy minél több lesz egyre többször fogok szelektálni, mert ok, többet ad érte, de nem minden a pénz. Most egyik ad 1 Tp-t, 100 patkót és pénzt, ami nem sok, de egyszer nagyobb lesz, ha lesz, ha feljebb jutok. Az biztos, hogy mandula, tej, alma és tojás, amiből jobban tudom vállalni a mennyiséget, s mást nem fogok neki töménytelen mennyiségben adni. 400 szappan volt nemrég, adtam neki, de rájöttem legközelebb már nem teszem, mert azt visszatermelni se rövid idő, és ahhoz sok ittülés kell, erre nem vállalkozok.
    hunkeldon írta: »
    Abból próbálj kiindulni, hogy a 0-s ajánlatok is +5% többlet dollárt adnak. Ezt nem lehet úgy felfogni, hogy a fejlesztők most kicsesztek velünk. Egyszerűen több dollárt kapsz a piacon, mintha a farmkezelőben adnád el. És ez jó.

    Azt hiszem a piac az első fejlesztés, ami rendesen kibillentett a munkamenetemből, ez tény! Sajnos megtéveszt az, hogy tudok adni, amit kér, viszont sokszor kiürül a raktár :( Most például nincsen se csibe-, se malac, se tehéntápom, a tehénistállók órák óta állnak, mert éppenhogy a másik kettőnek tudok termelni, nem tudom utolérni magam :( Szerintem ezt nem szabad tovább folytatnom, mert nincs az pénz, ami ezt megérné :(
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Porrima írta: »
    Azt hiszem a piac az első fejlesztés, ami rendesen kibillentett a munkamenetemből, ez tény! Sajnos megtéveszt az, hogy tudok adni, amit kér, viszont sokszor kiürül a raktár :( Most például nincsen se csibe-, se malac, se tehéntápom, a tehénistállók órák óta állnak, mert éppenhogy a másik kettőnek tudok termelni, nem tudom utolérni magam :( Szerintem ezt nem szabad tovább folytatnom, mert nincs az pénz, ami ezt megérné :(

    Drága Porrima.
    Szerintem tápot soha ne adj el a rabló szomszédoknak,abban úgysincs szintlépési lehetőség,a pénzre meg már akkor sem volt szükséged,mikor én még serdülő farmer voltam :D
    Amit meg a piac kér,azt nagyon egyszerűen tudod pakolgatni ide és oda.Nagyjából tudod azt,hogy mit mennyi idő alatt csini meg.Pl disznó.Ha elmegy a hajó és nem vitte el fogod és beteszed,mert 6 óra alatt gyűlik bőven,de ha még ezut jön akkor vársz.Ha tejet,tojást kér (nálam cserkót),abból tudod napi több alkalommal jön le nagy adag,így azokat soha ne add be,csak ha épp terem,akkor a felesleget adod be.A többinél meg írja alul,hogy neked mennyi van raktáron és felül,hogy mennyi kell neki.Ebből jön a viszonyítás.Ha van 2100 es raktárad és pl barackból kér 1800 at,az élből kuka.De ha van 2100 jázminod,és kér 600 at,az mehet befelé.De ha csak 540 aloegéled van,és kér 350 et,akkor nem adod be :D
    Én így szoktam.Látom mim van és miből mennyi hiányzik.Akkor pár gondolat után látom mennyi idő azt visszatermelni 2100-re plusz amit vinne és ha úgy látom rövid a táv akkor adom,ha nem akkor kuka és várom fél óra múlva a kövi ajánlatot.Bár én az 1 db-ost sépciztem ki magamnak,annak a bónuszát növelem,a többit csak akkor teljesítem,ha nagyon mini dolgokat kér,esetleg nagyon jó rá a bónusz :D (de ha a második,akkor vár türelmesen a sorára)
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Olyan isten nincs, hogy én akármelyik sunyi szomszédnak tápot adjak! Azt nem csak darálni kell, hanem még a hozzávalót is meg kell termelni. Most már vigyázok, hogy a raktárt ne ürítsem le, mert ezek a hadiárvák könnyét is elvinnék, nem hogy a terményeket.
    Én arany nélkül nőttem fel. Sok munkával eddig jutottam. Hasonlóan vagyok, mint bourges. Jelenleg épp 800 alatt egy kicsivel. Nem sietek, mert ráérek, nem hajt se török, se tatár. Ámbár feleségem nem egyszer ferde szemekkel néz rám, mikor több órát itt vagyok a gép előtt, de Ő sehol sem játszik. Csak a levegőt böködi sokszor. (Köt, mindenféléket, mert szeret és mert tud.) De számítógéppel játszani, az nem fér bele a buksijába, hogy olyant is lehetne. Pedig neki van laptopja, amit használ is, igaz annak is én vagyok a rendszergazdája. Valakinek azt is kell figyelnie. :)
    Mostanság nálam almát egy szemet sem kér. De tojást ezrével, sőt nem egyszer vinne 3000 felett. Tej is kellene, meg mandula. Barack az ritkán. Szerencsére csokrokat tényleg ritkán kellene beadni. Az nálam nincs termelve. Ha olyannal jön elő, akkor sajnálom, de menjen máshová házalni.
    Amúgy jó reggelt! Mindjárt kezd világosodni az ég alja. (Egy kicsit még kell várni azért. :p)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Hali.
    Szerintem a piac valami sorozat útján kéri amit kér,a hajóval összhangban és kb 3 naponta vált.Mert ha almát akar,akkor tuti minden megrendelő és a hajó is azt visz.Ut vált és már tejet akar mindenki,majd tojást és ut disznót.
    Nálam az utcsó 1 hétben legalábbis így volt.A farmkezelőt ugyanúgy használom eladásra,mint eddig,mert nem vegyesen viszi a cuccot,hanem kispéciz magának 1-et.Ha pl tej van soron,akkor van olyan megrendelő aki kér mást is,de ritka hogy a tej ne lenne benne.Ugyanígy a többi.Tehát nálam a piac csak arra jó,hogy néha adjon 1 kis pluszt,de ugyanúgy nem ösztönöz termelésre minden farmrészen minden termékből,hanem mindig csak 1-1 dologban.A semmitől jobb,csak úgy mondom :D

    (am Kiskapa,te ilyen korán ragadsz kapát,vagy csak ilyen sokáig nem tudsz aludni? :D)
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Korán fekszem le (a tikokkal) és korán is kelek. Ma kettő órakor már fent voltam. De azokat a kappanokat nekem kellett ma is felébreszteni. 5 esetleg 6 óra a napi alvásigényem. Ennyi elég. A nejem Őnagysága lényegesen többet alszik. Nem vagyunk egyformák. Ezért könnyű nekem az event is, mert ha már felébredek, akkor ide is tudok jönni. :) Azzal a megállapítással, miszerint a hajóskapitány és a biopiac együtt kér/visz egyetértek. Ilyen sejtésem van nekem is. De hogy három nap-e a forgás, azt még nem tudtam kilesni. A frissítés után jött a javítás, így rövid időszakok voltak. Aztán lehet, hogy holnap megint belenyúlnak a fejlesztők és minden eddig megállapításunk, megfigyelésünk elavulttá lesz. Ki tudja? :D
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Kiskapa írta: »
    Korán fekszem le (a tikokkal) és korán is kelek. Ma kettő órakor már fent voltam. De azokat a kappanokat nekem kellett ma is felébreszteni. 5 esetleg 6 óra a napi alvásigényem. Ennyi elég. A nejem Őnagysága lényegesen többet alszik. Nem vagyunk egyformák. Ezért könnyű nekem az event is, mert ha már felébredek, akkor ide is tudok jönni. :) Azzal a megállapítással, miszerint a hajóskapitány és a biopiac együtt kér/visz egyetértek. Ilyen sejtésem van nekem is. De hogy három nap-e a forgás, azt még nem tudtam kilesni. A frissítés után jött a javítás, így rövid időszakok voltak. Aztán lehet, hogy holnap megint belenyúlnak a fejlesztők és minden eddig megállapításunk, megfigyelésünk elavulttá lesz. Ki tudja? :D

    Jesszusom az nem gyenge.Akkor te 2 nap alatt alszol annyit,mint én sokszor 1 nap alatt :D De neked van igazad,többet élsz mint én :D
    A 3 nap meg nem tom mennyire helytálló,de nem 1 nap a bittos :D
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    hát most a tojásaimra cuppantak rá a kis édi megrendelők :))))
    de persze okosan megvárták míg leszedtem a kacsáimat
    szintet is lépett a piacom, de rohadtul jó lenne tudni, h hányas szinten is van:confused:
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Ilyen nincs! De sajnos van. Most fejeztem be majd kétezer almás süteményt és kész lettem a szerződéssel. Letelt a fél óra. Nézzük csak az új kérést. Na mi van az új szerződésben? Vajh mit kér a kedves kereskedő? Hát persze hogy újfent almásat! Nem tom sírjak vagy röhögjek? Hát mit is várhattam volna?! :mad:
    Egy másik újabb kérés: 4100-nál több röfi. Szó ami szó, nem aprózzák el. Egy tétel, de kiadós. :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    bourges írta: »
    Drága Porrima.
    Szerintem tápot soha ne adj el a rabló szomszédoknak,abban úgysincs szintlépési lehetőség,a pénzre meg már akkor sem volt szükséged,mikor én még serdülő farmer voltam :D
    Amit meg a piac kér,azt nagyon egyszerűen tudod pakolgatni ide és oda.Nagyjából tudod azt,hogy mit mennyi idő alatt csini meg.Pl disznó.Ha elmegy a hajó és nem vitte el fogod és beteszed,mert 6 óra alatt gyűlik bőven,de ha még ezut jön akkor vársz.Ha tejet,tojást kér (nálam cserkót),abból tudod napi több alkalommal jön le nagy adag,így azokat soha ne add be,csak ha épp terem,akkor a felesleget adod be.A többinél meg írja alul,hogy neked mennyi van raktáron és felül,hogy mennyi kell neki.Ebből jön a viszonyítás.Ha van 2100 es raktárad és pl barackból kér 1800 at,az élből kuka.De ha van 2100 jázminod,és kér 600 at,az mehet befelé.De ha csak 540 aloegéled van,és kér 350 et,akkor nem adod be :D
    Én így szoktam.Látom mim van és miből mennyi hiányzik.Akkor pár gondolat után látom mennyi idő azt visszatermelni 2100-re plusz amit vinne és ha úgy látom rövid a táv akkor adom,ha nem akkor kuka és várom fél óra múlva a kövi ajánlatot.Bár én az 1 db-ost sépciztem ki magamnak,annak a bónuszát növelem,a többit csak akkor teljesítem,ha nagyon mini dolgokat kér,esetleg nagyon jó rá a bónusz :D (de ha a második,akkor vár türelmesen a sorára)
    Kiskapa írta: »
    Olyan isten nincs, hogy én akármelyik sunyi szomszédnak tápot adjak! Azt nem csak darálni kell, hanem még a hozzávalót is meg kell termelni. Most már vigyázok, hogy a raktárt ne ürítsem le, mert ezek a hadiárvák könnyét is elvinnék, nem hogy a terményeket.
    Én arany nélkül nőttem fel. Sok munkával eddig jutottam. Hasonlóan vagyok, mint bourges. Jelenleg épp 800 alatt egy kicsivel. Nem sietek, mert ráérek, nem hajt se török, se tatár. Ámbár feleségem nem egyszer ferde szemekkel néz rám, mikor több órát itt vagyok a gép előtt, de Ő sehol sem játszik. Csak a levegőt böködi sokszor. (Köt, mindenféléket, mert szeret és mert tud.) De számítógéppel játszani, az nem fér bele a buksijába, hogy olyant is lehetne. Pedig neki van laptopja, amit használ is, igaz annak is én vagyok a rendszergazdája. Valakinek azt is kell figyelnie. :)
    Mostanság nálam almát egy szemet sem kér. De tojást ezrével, sőt nem egyszer vinne 3000 felett. Tej is kellene, meg mandula. Barack az ritkán. Szerencsére csokrokat tényleg ritkán kellene beadni. Az nálam nincs termelve. Ha olyannal jön elő, akkor sajnálom, de menjen máshová házalni.
    Amúgy jó reggelt! Mindjárt kezd világosodni az ég alja. (Egy kicsit még kell várni azért. :p)

    Sziasztok!

    Köszönöm a jótanácsokat, igyekszem is megfogadni, csakhát amikor a kért 6 portékából órák óta hiányzik 2 tétel, és van is nekem annyi éppen, akkor nem könnyű megállni, hogy ne indítsa útjára az ember a szállítmányt :(
    Viszont kicsit félreértettetek: én tápot 1 dekát se adtam senkinek, csak az alapanyagot herdáltam el, így nem volt miből darálni :(
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Iiiigen. Én is jártam már így, hogy a tápnak való a piacon kötött ki. Aztán meg nem volt miből daráltatni. Azóta erre felettébb figyelek. Most el tudtam küldeni 3 soktételes és nagy mennyiséget kívánó rakományt. Jött helyette kettő kisértékű, azonnal teljesítve, de jött azért egy-két olyan is, mint ez:
    Mandula 994, Sertés 2181, Vadvirág 3135, Tojás 2512, Szamár 802, Alma 7581.
    Ez sem megy azonnal, sőt! De nem muszáj piacozni, ugye? :)
  • manka54 (HU1)manka54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 23
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Kiskapa írta: »
    Iiiigen. Én is jártam már így, hogy a tápnak való a piacon kötött ki. Aztán meg nem volt miből daráltatni. Azóta erre felettébb figyelek. Most el tudtam küldeni 3 soktételes és nagy mennyiséget kívánó rakományt. Jött helyette kettő kisértékű, azonnal teljesítve, de jött azért egy-két olyan is, mint ez:
    Mandula 994, Sertés 2181, Vadvirág 3135, Tojás 2512, Szamár 802, Alma 7581.
    Ez sem megy azonnal, sőt! De nem muszáj piacozni, ugye? :)

    Sziasztok!
    Hát Kiskapa a leírt mennyiséged elszomorító mennyiség. Az ember élet kedve is elmegy nem csak a játék kedve.
    Azért vannak telhetetlen emberek.
    Ember legyen a talpán aki az ilyen igényeket tudják teljesíteni folyamatósan.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    manka542 írta: »
    Sziasztok!
    Hát Kiskapa a leírt mennyiséged elszomorító mennyiség. Az ember élet kedve is elmegy nem csak a játék kedve.
    Azért vannak telhetetlen emberek.
    Ember legyen a talpán aki az ilyen igényeket tudják teljesíteni folyamatósan.

    Lehet, hogy vannak olyanok, én speciel nem tartozom közéjük. Képtelenség állandóan 10.000-es mennyiségeket termelni. De mi ebben az elszomorító? Semmit sem vesztesz, ha nem piacolsz. Viszont biztosan nyersz valamennyit, bármilyen keveset is piacolsz.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Porrima írta: »
    Sziasztok!

    Köszönöm a jótanácsokat, igyekszem is megfogadni, csakhát amikor a kért 6 portékából órák óta hiányzik 2 tétel, és van is nekem annyi éppen, akkor nem könnyű megállni, hogy ne indítsa útjára az ember a szállítmányt :(
    Viszont kicsit félreértettetek: én tápot 1 dekát se adtam senkinek, csak az alapanyagot herdáltam el, így nem volt miből darálni :(

    Szia Porrima.
    Ha csak 1 bakit lőttél,és nem tudsz tápot keverni,akkor hogy éheznek a teheneid? Nálam 9 boci 1 nap 216 tápot eszik meg 3 kör alatt.2100-es raktárral ez elég nekik közel 10 napig úgy,hogy nem keverek 1 tápot sem.Akkor kezdenének éhezni.Tehát ha nálad már éheznek,akkor ott giga bakit lőhettél....
    Am pár észrevétel.Amikor nincs mit keverni,olyankor kell előkapni a kombó magokat és sipp supp van áru és mehet a tápkeverés.Ha látod,hogy apad a készlet bármelyik tápból,akkor szoríts háttérbe minden mást,mert szer az a legfontosabb hogy minden termelőd menjen.Egyrészt úgy megy a körforgás a farmon,másrészt ha valami kihull pl:boci,akkor a tej ára odavan,így amit a piacon keresel.....(és azért a boci kakit is ad :D )
    A másik pedig hogy inkább állj rá az 1 és 2 tételes szerződésekre és annak növeld a bónuszát,mert szer gyorsabban fogsz haladni,mintha a 6 tételest,vagy mindet egyszerre növelnéd.Egyrészt nem fosztja ki a raktárad,mert mindig csak pár tételt kell visszatermelned (aktív ablaktól függően),másrészt szerintem több lehetőség van az azonnali teljesítésre mint ha 6 tételt kérne.És attól nem kell tartani,hogy olyan ablak nem jön,mert ahogy elmegy az egyik nagy bónuszos ablak,már jön is a helyére sokszor 2 is :D
    Úgyhogy szer a piac nem ér annyit,hogy bármi is leálljon miatta,vagy görcsölni kelljen a termelésre.A farmkezelőbe is el lehet adni,tehát kukába nem kerül semmi,ha meg olyan van,amiből fullos a raktár és hamar pótolható viheti.Ha meg nagy tételt kér,akkor jó bónuszt kell érte adjon,de várnia kell.Ez egy állandó elem és nem pedig event,tehát mint már mondtam türelem,mert idő mint a tenger :D
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Nem sajnálom a rendelést, mert olyan amilyen. Szép lassan töltögetem majd a megrendelés szerinti mennyiségekkel. Nem kell sietnem, nem időhatáros. Most jött egy rendelés (egytételes), majdnem 900 olyan kell, ami csak 7 órás kifutású. Pont az van ültetve, de idő kell, mire beérik. 5 földön lejön 1000 felett, csak az a baj, hogy épp tápot akartam belőle varázsoltatni a malomban. Szerencsére van még 1500 feletti kacsatáp, tehát a kedves vevő ki lesz szolgálva, ha beérik a termény. Tápgyártás elhalasztva. Azért spéciket nem szoktam előre vetni, hátha épp olyan megrendelés jön be. Nem vagyok látnok! Átlagos emberke, de a feleségem szerint ez sem igaz. Ha nincs virágcsokor a rendelésben, akkor jöhet. Legfeljebb vár a megrendelő. Fialtassa addig a pénzét a bankban! :D
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Kiskapa írta: »
    tehát a kedves vevő ki lesz szolgálva, ha beérik a termény. Tápgyártás elhalasztva. Azért spéciket nem szoktam előre vetni, hátha épp olyan megrendelés jön be. Nem vagyok látnok!

    Te valamit nagyon benéztél a hsz-omba.
    Ha van 1500 tápod,az azt jelenti,hogy nincs fenyegetve a kacsaétkeztetés.Főleg úgy nincs gáz,ha van árpád vagy füved,így a malom sem áll.De ha a tápkészlet leapad,mint Porrimánál,hogy nem tudott enni adni a bocinak,úgy azért érdemes odapillantani és elhalasztani a megrendelő kiszolgálását.
    A kombó magra pedig senki sem látnok,de ha nincs tápravaló,mert oda lett adva a kapitánynak,vagy a piacos megrendelőnek,akkor nem kell hozzá látnoki képesség,hogy tudd,milyen spec maggal tudod sipp supp kipótolni a veszteséget.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    bourges írta: »
    Szia Porrima.
    Ha csak 1 bakit lőttél,és nem tudsz tápot keverni,akkor hogy éheznek a teheneid? Nálam 9 boci 1 nap 216 tápot eszik meg 3 kör alatt.2100-es raktárral ez elég nekik közel 10 napig úgy,hogy nem keverek 1 tápot sem.Akkor kezdenének éhezni.Tehát ha nálad már éheznek,akkor ott giga bakit lőhettél....
    Am pár észrevétel.Amikor nincs mit keverni,olyankor kell előkapni a kombó magokat és sipp supp van áru és mehet a tápkeverés.Ha látod,hogy apad a készlet bármelyik tápból,akkor szoríts háttérbe minden mást,mert szer az a legfontosabb hogy minden termelőd menjen.Egyrészt úgy megy a körforgás a farmon,másrészt ha valami kihull pl:boci,akkor a tej ára odavan,így amit a piacon keresel.....(és azért a boci kakit is ad :D )
    A másik pedig hogy inkább állj rá az 1 és 2 tételes szerződésekre és annak növeld a bónuszát,mert szer gyorsabban fogsz haladni,mintha a 6 tételest,vagy mindet egyszerre növelnéd.Egyrészt nem fosztja ki a raktárad,mert mindig csak pár tételt kell visszatermelned (aktív ablaktól függően),másrészt szerintem több lehetőség van az azonnali teljesítésre mint ha 6 tételt kérne.És attól nem kell tartani,hogy olyan ablak nem jön,mert ahogy elmegy az egyik nagy bónuszos ablak,már jön is a helyére sokszor 2 is :D
    Úgyhogy szer a piac nem ér annyit,hogy bármi is leálljon miatta,vagy görcsölni kelljen a termelésre.A farmkezelőbe is el lehet adni,tehát kukába nem kerül semmi,ha meg olyan van,amiből fullos a raktár és hamar pótolható viheti.Ha meg nagy tételt kér,akkor jó bónuszt kell érte adjon,de várnia kell.Ez egy állandó elem és nem pedig event,tehát mint már mondtam türelem,mert idő mint a tenger :D

    Jó, hát akkor nem egy bakit lőttem, hanem többet ;)
    Tény az, ha kifogy az alapanyag, az istállókat meg változatlanul nyomom, akkor nincs az a malom, ami rövid idő alatt pótolni tudná a hiányt :( Matekoljunk egy cseppet ;) Ugye 5 tehénistállóhoz kell 45 táp, annak előállítása 3 óra 20 perc, a búza termesztése 6 földön, spec maggal, humusszal 1 óra. Ha a négy és fél óra "sipp-supp", akkor értem. De én nem a tehenet preferáltam, hanem a tyúkot meg a malacot, és miközben ezeknek termeltem a kukoricát meg a káposztát, abból a tápot, és közben folyamatosan vittem az istállókba (!), bizony sok ideig nem jutott a teheneknek semmi :(
    Sajnos hiába farmolok éjjel-nappal, olyan ügyetlen vagyok, hogy tehéntápból nekem még az életben nem volt tele a csűröm. Tudom, hogy jobban is lehet csinálni, mert a lányomnak is annyi a tápja, hogy tele van a kamra, de egyelőre nekem még nem sikerült!
    Node a témaindító hozzászólásomnak nem az volt a lényege, hogy az én berendezkedésem mellett hány óra kell legjobb esetben a tehénistállók elindításához, hanem az, hogy ha nem vigyázunk, nagyon megszivat a piac, de ezt már előttem is sokan leírták, én csak hozzájuk csatlakoztam.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Porrima írta: »
    Jó, hát akkor nem egy bakit lőttem, hanem többet ;)
    Tény az, ha kifogy az alapanyag, az istállókat meg változatlanul nyomom, akkor nincs az a malom, ami rövid idő alatt pótolni tudná a hiányt :( Matekoljunk egy cseppet ;) Ugye 5 tehénistállóhoz kell 45 táp, annak előállítása 3 óra 20 perc, a búza termesztése 6 földön, spec maggal, humusszal 1 óra. Ha a négy és fél óra "sipp-supp", akkor értem. De én nem a tehenet preferáltam, hanem a tyúkot meg a malacot, és miközben ezeknek termeltem a kukoricát meg a káposztát, abból a tápot, és közben folyamatosan vittem az istállókba (!), bizony sok ideig nem jutott a teheneknek semmi :(
    Sajnos hiába farmolok éjjel-nappal, olyan ügyetlen vagyok, hogy tehéntápból nekem még az életben nem volt tele a csűröm. Tudom, hogy jobban is lehet csinálni, mert a lányomnak is annyi a tápja, hogy tele van a kamra, de egyelőre nekem még nem sikerült!
    Node a témaindító hozzászólásomnak nem az volt a lényege, hogy az én berendezkedésem mellett hány óra kell legjobb esetben a tehénistállók elindításához, hanem az, hogy ha nem vigyázunk, nagyon megszivat a piac, de ezt már előttem is sokan leírták, én csak hozzájuk csatlakoztam.


    Szia Porrima!

    Azt tudom javasolni hogy amikor tele a csűr csirke meg röfitáppal akkor állj rá a bocitápra,nem baj ha a másik kettő kicsit lecsökken,én így csináltam,közbe-közbe csináltam egy-egy csirkét meg röfit hogy ne menjen nullára.
    Most megint itt tartok mert fogytán a bocitáp.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Porrima.10 tehéntáp előállítása 40 perc és kell hozzá 66 szem búza.Egy spec búza 34 szem plusz a humusz 17 szem.Azaz 51 szem és csak 30 perc és nem 1 óra.Ha neked van 6 földed,akkor fél óra alatt tudsz felszedni 306 db-ot.Így 1,5 óra alatt (3 kör) tudsz felszedni 918 db búzát.Ebből kijön 139 táp,azaz a te 5 bocidnak 3 környi kaja.(1 napi).Ennek előállítása a malomban 9 óra,tehát éjszaka a szunyaidőbe bőven belefér.És másfél óra búzatermelés és éjszakai tehéntápgyártás az egész.A nap többi részében simán ültethetsz és keverhetsz a pipinek és disznónak amennyit épp kedved tartja.De ha az éjszakai búzát nem adod be sehová,akkor még kombóst sem kell ültetned :D ,vagy ha ültetsz,akkor azt már pluszba gyárthatod a teheneknek raktárra.
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Sziasztok!Vki tudja, hogy miért nem kaptuk meg a paciverseny után a macskát, kutyát stb?Miért csak az eddig szokásos semmitmondó címeket adta?
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    fodorme írta: »
    Szia Porrima!

    Azt tudom javasolni hogy amikor tele a csűr csirke meg röfitáppal akkor állj rá a bocitápra,nem baj ha a másik kettő kicsit lecsökken,én így csináltam,közbe-közbe csináltam egy-egy csirkét meg röfit hogy ne menjen nullára.
    Most megint itt tartok mert fogytán a bocitáp.

    Megpróbálnám, de az a baj, hogy a csirke és malactáppal sem akar tele lenni a csűröm, pedig 6 csibeólam és 6 disznóólam van az 5 tehénistálló mellett: másnak jóval több is van, de malma mindenkinek csak 1 lehet, ezért fogalmam sincs, hogy csinálják :(. A malmom fullos, és folyamatosan megy.
    bourges írta: »
    Porrima.10 tehéntáp előállítása 40 perc és kell hozzá 66 szem búza.Egy spec búza 34 szem plusz a humusz 17 szem.Azaz 51 szem és csak 30 perc és nem 1 óra.Ha neked van 6 földed,akkor fél óra alatt tudsz felszedni 306 db-ot.Így 1,5 óra alatt (3 kör) tudsz felszedni 918 db búzát.Ebből kijön 139 táp,azaz a te 5 bocidnak 3 környi kaja.(1 napi).Ennek előállítása a malomban 9 óra,tehát éjszaka a szunyaidőbe bőven belefér.És másfél óra búzatermelés és éjszakai tehéntápgyártás az egész.A nap többi részében simán ültethetsz és keverhetsz a pipinek és disznónak amennyit épp kedved tartja.De ha az éjszakai búzát nem adod be sehová,akkor még kombóst sem kell ültetned :D ,vagy ha ültetsz,akkor azt már pluszba gyárthatod a teheneknek raktárra.

    Ezt kipróbálom, ha addig élek is ;) Remélem, hogy a 2x2 nálam se lesz 5...

    Ui.: elnézést kérek az 1 órás adatért, nem akartam senkit félre vezetni. Csupán a 2. szintű termékeny földemet néztem, ami spec. búzáért 22 szemet ad, ez humusszal 33, így jött ki 66-ra az 1 óra :(
    Tica54 írta: »
    Sziasztok!Vki tudja, hogy miért nem kaptuk meg a paciverseny után a macskát, kutyát stb?Miért csak az eddig szokásos semmitmondó címeket adta?

    Én megkaptam mindent.
  • icarika (HU1)icarika (HU1) HU1 Bejegyzések: 156
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    Porrima írta: »
    Én megkaptam mindent.

    Kutyát/macskát is ? Hol kell keresni ? Má' mindent végiglapoztam , de jószág nuku . Az aranybányászatit megkaptam .
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    icarika írta: »
    Kutyát/macskát is ? Hol kell keresni ? Má' mindent végiglapoztam , de jószág nuku . Az aranybányászatit megkaptam .

    A lovinál a nyereményeknél a hirdetőtáblára katt.

    Én mindig egy fajta tápra állok rá,amíg az meg nem telik a többit csak egyszer-egyszer pakolom,ha egy tele van csinálom a másikat és közbe egyszer-egyszer a másik kettőt,stb.Eleinte én is ide-oda kapkodtam míg rá nem álltam erre a módszerre.Hááát hogy akinek 12 kacsája van hogy csinálja arról lövésem sincs.


    Ez Porrimának menne csak megviccel ez a vacak már megint:D
  • icarika (HU1)icarika (HU1) HU1 Bejegyzések: 156
    szerkesztette ezt: 24.08.2015
    fodorme írta: »
    A lovinál a nyereményeknél a hirdet
    Köszönöm szépen .:-)
Ez a beszélgetés lezárult..