Főoldal Hungarian Archívum Javaslatok, dicséret és kritika (a)

Tervező

csilla6771 (HU1)csilla6771 (HU1) HU1 Bejegyzések: 26
szerkesztette ezt: 24.08.2015 itt: Javaslatok, dicséret és kritika (a)
Szeretnék érdeklődni a Tervezővel kapcsolatban,az érkezéséről és a maradásáról.
Tegnap kora este volt néhány órát,azóta semmi.Tényleg ennyire bonyolult lenne az aktiválása a játékban
Havonta 1*?és csak ennyi időre? a MIÉRTRE valami magyarázatra kíváncsi lennék.KÖSZÖNÖM
Post edited by csilla6771 (HU1) on
«1

Hozzászólások

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    csilla6771 írta: »
    Szeretnék érdeklődni a Tervezővel kapcsolatban,az érkezéséről és a maradásáról.
    Tegnap kora este volt néhány órát,azóta semmi.Tényleg ennyire bonyolult lenne az aktiválása a játékban
    Havonta 1*?és csak ennyi időre? a MIÉRTRE valami magyarázatra kíváncsi lennék.KÖSZÖNÖM

    Félő, hogy itt magyarázatot soha nem fogsz kapni erre a kérdésre, mert a hozzád hasonló játékosok nem tudják, más meg ide nem jön...
  • csilla6771 (HU1)csilla6771 (HU1) HU1 Bejegyzések: 26
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    és hova fordulhatok?
  • tulipánfü (HU1)tulipánfü (HU1) HU1 Bejegyzések: 11
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Sziasztok hát igen a tervező elveszett megint jól jártunk szokás szerin a másik érdekesség a forumrol a supporthóz írányitanak mivel itt nincs illetékes a support meg vissza a fórumra most tulajdonképpen középen meg kell állni és gondolkozni merre van a kijárat .köszi
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    csilla6771 írta: »
    és hova fordulhatok?

    Szia!

    Ha az a probléma hogy a tervező nagyon keveset van a farmon, akkor sehova nem érdemes fordulni.
    Ebbe sajnos bele kell törődni, hogy csak ilyen keveset van, nem lehet vele mit csinálni. :(
    Sziasztok hát igen a tervező elveszett megint jól jártunk szokás szerin a másik érdekesség a forumrol a supporthóz írányitanak mivel itt nincs illetékes a support meg vissza a fórumra most tulajdonképpen középen meg kell állni és gondolkozni merre van a kijárat .köszi

    Szia!

    A fórumon mi is tudunk segíteni kisebb problémákban, és játékkal kapcsolatos kérdésekben, ha valami olyat kérdezel a supporttól amit itt is meg tudnánk válaszolni, vagy van róla egy ismertető akkor átirányíthatnak ide.

    A support a technikai problémákban tud segíteni, mert ő a játékba is bele tud nézni, míg egy fórummoderátornak csak a fórum a hatásköre.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Én mindennel egyetértek,de az engem is érdekelne hogy ma még fog jönni?Mert tegnap olyan 6-7 fele volt du-án,így ha szokását megtartva 24 órát van jelen kisebb-nagyobb megszakításokkal,akkor jönnie kéne még (vagyis már kellett volna).
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    bourges írta: »
    Én mindennel egyetértek,de az engem is érdekelne hogy ma még fog jönni?Mert tegnap olyan 6-7 fele volt du-án,így ha szokását megtartva 24 órát van jelen kisebb-nagyobb megszakításokkal,akkor jönnie kéne még (vagyis már kellett volna).

    Hát a tervező mostani megjelenése és ittléte eléggé nem szokványos, de én az ilyen dolgokat tudomásul veszem. Ha valami véletlenszerű, akkor ne várjuk el a szabályszerűséget még akkor sem, ha többször előfordul: nekem ez a véleményem. Persze aki akarja, várja, de ne kérje számon ;)
  • csilla6771 (HU1)csilla6771 (HU1) HU1 Bejegyzések: 26
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Szeretnék érdeklődni a Tervezővel kapcsolatban,az érkezéséről és a maradásáról.
    Tegnap kora este volt néhány órát,azóta semmi.Tényleg ennyire bonyolult lenne az aktiválása a játékban
    Havonta 1*?és csak ennyi időre?a fejlesztések ideje: Tehén istálló= 28 óra*6 ,Malac ól=23 óra*2,Termőföld=16 óra*9,Almáskert=23.49*2,Cseresznyéskert=29.24*2,Lakóház=10.9,Csűr=26.15,Siló=28 óra,Komposztáló=26.15 és CSAK a Főfarmon ennyit kéne még fejlődnöm.Tényleg ennyire szükség van rá hogy akadályozva legyünk a fejlődésben?vagy ha már kell a tervező,miért nem heti rendszerességgel jön?Valami magyarázatra kíváncsi lennék.KÖSZÖNÖM.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Hiába írod le több helyre is: amit Kapa válaszolt, annál többet ne várj!
    Ez a játék nem a türelmetlenek számára van kitalálva: remélhetőleg jövőre is marad feladat ;)
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    bourges írta: »
    Én mindennel egyetértek,de az engem is érdekelne hogy ma még fog jönni?Mert tegnap olyan 6-7 fele volt du-án,így ha szokását megtartva 24 órát van jelen kisebb-nagyobb megszakításokkal,akkor jönnie kéne még (vagyis már kellett volna).

    Szia!

    Elvileg holnap 15 és 19 óra között újra itt lesz a tervező. :)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Elvileg holnap 15 és 19 óra között újra itt lesz a tervező. :)

    szia

    hogy hogy így jön? most ez a legújabb? ezentúl nem a megszokott periódusokban jön?
  • Este (HU1)Este (HU1) HU1 Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Elvileg holnap 15 és 19 óra között újra itt lesz a tervező. :)

    Szuper, nagyon szépen köszi az infot!
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Porrima írta: »
    Hát a tervező mostani megjelenése és ittléte eléggé nem szokványos, de én az ilyen dolgokat tudomásul veszem. Ha valami véletlenszerű, akkor ne várjuk el a szabályszerűséget még akkor sem, ha többször előfordul: nekem ez a véleményem. Persze aki akarja, várja, de ne kérje számon ;)

    Szia Porrima
    Én ártatlan vok.Csupán leírtam a mester szokásait és érdeklődtem,hogy megtartja e vagy sem :D
    De amint látom új munkabeosztással melózik az öreg,ami nem baj,mert így több idő van 1-1 fejlesztésre és többet tudunk fejleszteni 3 hetente.(feltéve ha ez a 3 hét is nem változik,remélem nem megy nyaralni a nyáron :D)

    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Elvileg holnap 15 és 19 óra között újra itt lesz a tervező. :)


    Oh nagyon szépen köszi,ez bíztató,remélem nem megy fának ebbe a nagy melegbe és tényleg ideér,mert akkor fejlesztetek ám vele,sőt most ájulásig melóztatom :D
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Remélem mindenki tudja, hogy csütörtökön meg sziget, tehát csak figyelmesen az öreggel....
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Remélem mindenki tudja, hogy csütörtökön meg sziget, tehát csak figyelmesen az öreggel....

    köszi Macika
    én már lassan a laptopommal alszom :D:D építőmester, dobozok......
    sziget.....
    tényleg... melyik jön?
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Remélem mindenki tudja, hogy csütörtökön meg sziget, tehát csak figyelmesen az öreggel....

    Tyűűűűű Macika jó hogy szólsz :) Akkor hagyom az öreget,a sziget fontosabb.De ez megint elég nagy kicseszés akkor,mert ha maradt volna a régi munkaidőnél,és ma még jött volna 6 ig,akkor még 1 gigahosszú építkezés is belefért volna.De akkor ezek szerint a munkaidőváltás nem volt véletlen.Goooooooooold :D

    Várjunk csak holnap még csak szerda és a sziget meg csüt 10 kor jön.Akkor ha holnap 3 kor elcsípjük a tervezőt,akkor még van időnk egy 19 órás fejlesztésre,ha jó a matek.
  • Apcika (HU1)Apcika (HU1) Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Sziasztok,

    Ez a kiszámíthatatlan, beesek egy-két órára Tervező stílus miért jó? Komolyan hiszi a játék tulaja, hogy ettől lesz izgalmasabb és szerethetőbb a játék? Közlöm vele, hogy nem! Sőt...
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Apcika3 írta: »
    Sziasztok,

    Ez a kiszámíthatatlan, beesek egy-két órára Tervező stílus miért jó? Komolyan hiszi a játék tulaja, hogy ettől lesz izgalmasabb és szerethetőbb a játék? Közlöm vele, hogy nem! Sőt...

    Valóban nem jó, de azért sokan örülünk annak, még ha csak rövid időre is, de visszajön!
  • Apcika (HU1)Apcika (HU1) Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Persze, lehet örülni. De most megint visszajött. Egy nap kétszer... Mi értelme van ennek? Hogy az ember kétszer bosszankodjon, ha lemarad róla? Vagy ez egy olyan játék, ami arról szól, hogy ne fejlesszek semmit háha egyszer méltóztatik beesni a Tervező? És miért nem lehet kiírni, hogy meddig van itt, ha már nem lehet előre bejelenteni, hogy mikor jön? Miért, miért és ismételten miért?
    Számomra teljesen felfoghatatlan ez az anti JÁTÉKOSbarát felfogás...
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Apcika3 írta: »
    Persze, lehet örülni. De most megint visszajött. Egy nap kétszer... Mi értelme van ennek? Hogy az ember kétszer bosszankodjon, ha lemarad róla? Vagy ez egy olyan játék, ami arról szól, hogy ne fejlesszek semmit háha egyszer méltóztatik beesni a Tervező? És miért nem lehet kiírni, hogy meddig van itt, ha már nem lehet előre bejelenteni, hogy mikor jön? Miért, miért és ismételten miért?
    Számomra teljesen felfoghatatlan ez az anti JÁTÉKOSbarát felfogás...

    De hiszen tudjuk a választ. Befejezed arannyal az éppen folyó építkezést, és máris használhatod a tervezőt. Ez tényleg ennyire egyszerű.
  • Apcika (HU1)Apcika (HU1) Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    A választ én is sejtettem. Csak még mindíg abban reménykedem, hogy van egy olyan játék amelyik nem csak a pénzről szól. De úgy látszik ez sem az...
    Sebaj keressük tovább, ezt meg maximum elfelejtem, úgy mint az előzőeket.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Apcika3 írta: »
    A választ én is sejtettem. Csak még mindíg abban reménykedem, hogy van egy olyan játék amelyik nem csak a pénzről szól. De úgy látszik ez sem az...
    Sebaj keressük tovább, ezt meg maximum elfelejtem, úgy mint az előzőeket.

    kedves Apcika
    sajna a mai világban a pénz dominál... nem fogsz olyan játékot találni ( és ami értelmes és tetszik ) mely egy idő után nem kér valódi pénzt :)
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Apcika3 írta: »
    A választ én is sejtettem. Csak még mindíg abban reménykedem, hogy van egy olyan játék amelyik nem csak a pénzről szól. De úgy látszik ez sem az...
    Sebaj keressük tovább, ezt meg maximum elfelejtem, úgy mint az előzőeket.

    Én csak azt mondtam, hogy egyszerűen is lehet használni a tervezőt. (Igen, arannyal...)
    De természetesen lehet bonyolultan is. Te döntesz, melyik utat választod. A játék fejlesztői nem fogják érteni a problémádat. Hiszen ha van még mit fejlesztened, akkor szerintük még nincs szükséged a tervezőre. Ha meg már nincs mit fejleszteni, mert minden kész van utolsó előtti szinten, akkor meg tök mindegy, hogy mikor jön a tervező, úgy sem építesz semmit.
  • Apcika (HU1)Apcika (HU1) Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    hunkeldon írta: »
    Én csak azt mondtam, hogy egyszerűen is lehet használni a tervezőt. (Igen, arannyal...)
    De természetesen lehet bonyolultan is. Te döntesz, melyik utat választod. A játék fejlesztői nem fogják érteni a problémádat. Hiszen ha van még mit fejlesztened, akkor szerintük még nincs szükséged a tervezőre. Ha meg már nincs mit fejleszteni, mert minden kész van utolsó előtti szinten, akkor meg tök mindegy, hogy mikor jön a tervező, úgy sem építesz semmit.

    Azt hiába várja bármelyik játék, hogy én pénzt fektesselek bele...
    A gondolatmeneteddel, meg nem értek egyet, mert abszolút nem mindegy, hogy éppen azért fejlesztek valamit az egyik farmomon, mert megtehetem (van rá idő és szint), de a másik farmon már csak fejlesztővel tudnék előrehaladni, de arról mindíg lemaradok, mert nem vagyok hajlandó minden percemet arra fordítani, hogy lessem jön-e vagy sem, vagy éppen nem vagyok hajlandó fizetni érte.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Apcika3 írta: »
    A választ én is sejtettem. Csak még mindíg abban reménykedem, hogy van egy olyan játék amelyik nem csak a pénzről szól. De úgy látszik ez sem az...
    Sebaj keressük tovább, ezt meg maximum elfelejtem, úgy mint az előzőeket.


    Szia!

    Szerintem nem kéne ilyen negatívan látnod a dolgokat,én is játszom is meg ki is próbáltam több játékot is de leragadtam ennél,mert ugyan mindig elcsesznek valamit az újításoknál,de még mindig ez játszható leginkább
    ingyen.Nem vagyok GG fan sőőőt...de más játékokban (ha ilyesmiről beszélünk) egy ponton túl nem jutsz ha nem veszel prémium valutát.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Apcika3 írta: »
    Azt hiába várja bármelyik játék, hogy én pénzt fektesselek bele...
    A gondolatmeneteddel, meg nem értek egyet, mert abszolút nem mindegy, hogy éppen azért fejlesztek valamit az egyik farmomon, mert megtehetem (van rá idő és szint), de a másik farmon már csak fejlesztővel tudnék előrehaladni, de arról mindíg lemaradok, mert nem vagyok hajlandó minden percemet arra fordítani, hogy lessem jön-e vagy sem, vagy éppen nem vagyok hajlandó fizetni érte.

    Szia Apcika
    A tervező érkezésének előre való bejelentésének mindannyian örülnénk.De a játéknak ez az eleme,mióta én játszok ilyen,és valszeg nem is lesz másképp,kivéve ha a kedves modi előre figyelmeztet (bár ez ritka mint a fehér holló)
    Viszont vannak olyan elemei a játéknak,amihez fel kell nőni.Ha felnősz hozzá,akkor egyszerű,ha még kisebb szinten akarod,akkor macerás.
    Lásd:
    Sziget:Ha nagy szintű vagy és nem kell a dolcsi,akkor simán megveszed az egész szigetet és vígan végigtolod 3 hét alatt.
    Ha kis szintű vagy,akkor görcsölsz a hellyel,spórolsz a drágább fejlesztésekkel és örülsz ha meglövöd az 1 hónap alatt.
    Ló:A nagyoknak nagy szigettel full gyümikészlet full patkó= giga ló
    A kis szintűek kókányolnak rajta mindig egy kicsit,amivel eljutnak x ligáig
    Tervező:A nagyoknak már fullos a farmjuk,így mint ahogy azt Hunkeldon is írta,már nincs mit fejleszteni,így nem éri meglepetésként a tervező.Bármikor is jön,simán tud melózni
    A kicsik fejlesztik a farmjaikat,így vagy mákjuk van és pont úgy csípik el,hogy épp nem fejleszt,vagy megvárja a fejlesztés végét és 3 hetente csak 1 fejlesztést tud csinálni.
    Sajna ez már csak ilyen....
  • Apcika (HU1)Apcika (HU1) Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 22.08.2015
    Sziasztok,


    Tovább már nem rágnám ezt a csontot, de a véleményemet fenntartom.

    Jó éccakát.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Apcika3 írta: »
    Azt hiába várja bármelyik játék, hogy én pénzt fektesselek bele...
    A gondolatmeneteddel, meg nem értek egyet, mert abszolút nem mindegy, hogy éppen azért fejlesztek valamit az egyik farmomon, mert megtehetem (van rá idő és szint), de a másik farmon már csak fejlesztővel tudnék előrehaladni, de arról mindíg lemaradok, mert nem vagyok hajlandó minden percemet arra fordítani, hogy lessem jön-e vagy sem, vagy éppen nem vagyok hajlandó fizetni érte.

    Mi itt a fórumon ugyanolyan játékosok vagyunk, mint te. Nem vagyunk az ellenségeid, mi is átéltük ugyanazt, amit te. Nem kérjük azt sem, hogy hallgass ránk, mert tudjuk, hogy úgyis úgy játszol, ahogy neked jól esik.

    A tervezővel kapcsolatban van egy nagyon gyakori hiba, amit a tapasztalatlan játékosok elkövetnek. Belépnek a játékba, és még két perc sem telik el, máris indítanak valami építést. Nincs sok idejük játszani, talán 30-40 percet töltenek a játékkal, mivel ugye mennek dolgozni, meg amúgy van igazi életük, de azért 30-40 perc egyhuzamban jut erre a játékra. És amint belép, máris indítja a több, mint 10 órás fejlesztést. Persze megjelenik a tervező, és jön ide felháborodottan a fórumra, hogy miért nem lehet a tervező érkezését előre jelezni? És mi mindig leírjuk ugyanazokat a válaszokat. Tapasztalt játékos nem azután indít fejlesztést, amikor belép a játékba, hanem közvetlenül azelőtt, amikor abbahagyja a játékot. Azt a kevés időt, amit játékkal töltesz, hagyd meg magadnak. Egy 10-15 órás fejlesztésnél nem számít, hogy 30 perccel később indítod. Tényleg nem számít.

    Egyébként nem fogok vitába szállni az életfelfogásoddal. De ha valamire (nem csak erre a játékra, hanem bármely dologra) nem szánsz sem a pénzedből, sem az idődből, akkor ne reméld, hogy bármit is elérhetsz benne.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    fodorme írta: »
    Szia!
    Szerintem nem kéne ilyen negatívan látnod a dolgokat,én is játszom is meg ki is próbáltam több játékot is de leragadtam ennél,mert ugyan mindig elcsesznek valamit az újításoknál,de még mindig ez játszható leginkább
    ingyen.Nem vagyok GG fan sőőőt...de más játékokban (ha ilyesmiről beszélünk) egy ponton túl nem jutsz ha nem veszel prémium valutát.
    Pontosan erről van szó. Itt ingyen játszva is elérhető bármi, egy bizonyos szintig, ami sok más játékra nem jellemző. Ez azért szóljon a GG mellett.
    Apcika3 írta: »
    Azt hiába várja bármelyik játék, hogy én pénzt fektesselek bele...
    Ehhez meg annyit, hogy ne feledd, ezt a játékot meg is kell írni - jól, rosszul, ezt most hagyjuk -, és akik dolgoznak vele, nyilván szeretnének fizetést is kapni. Te sem ingyen dolgozol, gondolom.
    Én, mint alkalmi, kis tételű aranyvásárló, úgy vagyok vele, hála a nagyoknak, akik sokat fizetnek, mert általuk én is randalírozhatok itt kedvemre.
    Épp ezért nem elégedetlenkedek, hanem próbálom arany helyett a fejemet használni.
  • Pczevali56GamerPczevali56Gamer Bejegyzések: 62
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    hunkeldon , teljes mértékben igazad van:) befektetés nélkül, nincs haszon:)
  • Rusticus (HU1)Rusticus (HU1) Bejegyzések: 15
    szerkesztette ezt: 23.08.2015
    Liz652 írta: »
    kedves Apcika
    sajna a mai világban a pénz dominál... nem fogsz olyan játékot találni ( és ami értelmes és tetszik ) mely egy idő után nem kér valódi pénzt :)

    Én nem játszom arannyal, csak amit a játék ad. Nem azért, mert nem tehetném meg, DE....

    Úgy vagyok vele, hogy ha arannyal kifizetem a fejlesztést, építést, megjelenik a 4. farm(változó néven) és félóra múlva kész, akkor nem játszottam! Még soha nem értem el a Vikingen a második könyv ajándékát, de nem is izgat. A "tervező" ugyan ez. Amikor belekezdek egy fejlesztésbe, akkor jelenik meg. Ha szerencsém van elkapom - aki nappal dolgozik, iskolában van, az kiesett. Este meg 1 valamit lehet fejleszteni, mert olyan óra számok vannak. Aztán megint 2-3 hét várakozás.
    Természetesen aranyért !!! DE AZ NEM JÁTÉK - legalább is nekem. Bízom benne, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

    Nem az arany vásárlás ellen beszéltem. Aki akar az vegyen. Nem kellene ezen ennyit rágódni.
Ez a beszélgetés lezárult..