Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 4-i frissítés megbeszélése: A piac

1932

Hozzászólások

  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    konvoj írta: »
    Milyen eventre gondoltál, mert nálam nincs semmi!

    Nálunk elérhetővé vált a meseidő több olyan játékosnál akinél eddig még nem jelent meg a sártor.
  • big-rozanita (HU1)big-rozanita (HU1) Bejegyzések: 35
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    mamma3 írta: »
    Nálunk elérhetővé vált a meseidő több olyan játékosnál akinél eddig még nem jelent meg a sártor.

    Irány a természet event megy nálunk a többieknél, akinél épp van
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Nálam se jelent meg, pedig 3 percenként ki-be kell lépnem a net miatt.
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Irány a természet event megy nálunk a többieknél, akinél épp van

    Akinél nincs azt még meddig szivatják? Tájékoztatás nincs. Most inkább nem írom le azt amit gondolok, mert még kitíltanak!
  • MATOTA MÁRTON (HU1)MATOTA MÁRTON (HU1) Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Szívesen megkezdeném az eventet - ha megjelenne...
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Irány a természet event megy nálunk a többieknél, akinél épp van

    Bocsi teljesen igazad van az Irány a természet event zajlik, ezt elírtam. De a sátort eltaláltam.:)
    Szívesen megkezdeném az eventet - ha megjelenne...

    Javaslom komplexen ccleaner, és újraindítás.

    Elképzelhető hogy sorba mennek a szervereken és nem egyszerre javítják??
    mamma3 írta: »
    Nálunk elérhetővé vált a meseidő több olyan játékosnál akinél eddig még nem jelent meg a sártor.

    Újabb játékosok is megerősítették. Persze az Irány a természet event elérhetőségét.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Nálam sincs evi,de nem is kérem :D
  • bikapete25bikapete25 Bejegyzések: 149
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Jó lenne már valami infó, hogy mi a bánat van. Egymással csak beszélnek. Vagy ezért is fizessünk aranyat? Ilyen probléma már volt a méhes eventtel, csak a játékosok felénél jelent meg. Állandóan frissítgetnek, felesleges ostobaságokkal szórják tele a "játékot", közben meg rohad az egész oldal. Van, amikor a kevesebb több. Főleg, ha működik is.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Porrima én beszedtem, mert ki tudja mikor lesz belőle valami és így már nem igazságos velünk szemben, ha nálunk is elkezdődik az event, de kevesebb időnk lesz rá. Mert ugye azt nem hiszem, hogy tudják szabályozni, hogy van akinél vasárnapig tart, van akinél hétfő délig...Ezt kétlem, így belekezdeni is felesleges, főleg ha nem lehet szintet se választani.
    A szomszédok nagyon szemtelenek, jönnek és mindig szinte a raktár 70%-át vinnék magukkal. Ok, hogy megfizetik, de az elején megszívtam, mert rákattintottam, így vitte a szappanokat, az aloét, a humuszom, a madársalim, s szinte nulláról kezdhetem gyűjteni újra... Így a piacon egy ideig nem kívánok semmit se eladni. A szomszédok meg menjenek haza...

    Én is leszüreteltem a gyümölcsöket, és jól tettem, mert lassan beérik a következő termés, és eventem még mindig nincsen. Abban biztos vagyok, hogy akinél később kezdődik, annál sem tart tovább, mert technikailag ugyan meg lehetne csinálni, de ezek nem tudnák :(
    A szomszédokkal meg óvatos vagyok. Elsőre elvittek 1547 mázsa cseresznyémet fillérre pontosan ugyanazon az áron, mintha a farmkezelőben adtam volna el. Ennek így szerintem sincs semmi értelme, legalábbis a játékosok szempontjából :(
    Öregbá írta: »
    Nálam megjelent az event!!!! Az idő úgy mutat, mintha hétfőn 00.00-kor indult volna! Itt van az igazi kihívás!
    Fejezd be ennyi idő alatt, ha ügyes vagy - a véletlen szerűen eladott árú, üres raktárak mellett.
    Jó lenne, de valahol elveszett az éterben :(

    Nálam sem jelent meg az oldal frissítése ellenére sem. Ha jön, én elkezdem, de attól függően, hogy lehet-e fokozatot választani (én elszórakozom az istállófiú szintjén is ;))
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    mamma3 írta: »
    Újabb játékosok is megerősítették. Persze az Irány a természet event elérhetőségét.

    Már nálam is van kb 1/2 órája. Viszont csak 5 nap van rá a 6 helyett:(
  • Evelyn88 (HU1)Evelyn88 (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Nálam is megjelent az event, de fokozatot nem lehet választani.
    Gondolom azért mert új díszt tettek be.
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Miért van az hogy az arany vásárlási akciók mindig működnek. Azt érdekes módon nem tudják elrontani. Viszont nekem már a tegnapi és a mai napom is elszúrták!
  • RJoci1 (HU1)RJoci1 (HU1) Bejegyzések: 48
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Evelyn882 írta: »
    Nálam is megjelent az event, de fokozatot nem lehet választani.
    Gondolom azért mert új díszt tettek be.

    Nálam továbbra sincs event! A gépet is letakarítottam, úgyhogy nem az a baj!
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Ádámmaci írta: »
    Porrima én beszedtem, mert ki tudja mikor lesz belőle valami és így már nem igazságos velünk szemben, ha nálunk is elkezdődik az event, de kevesebb időnk lesz rá. Mert ugye azt nem hiszem, hogy tudják szabályozni, hogy van akinél vasárnapig tart, van akinél hétfő délig...Ezt kétlem, így belekezdeni is felesleges, főleg ha nem lehet szintet se választani.
    A szomszédok nagyon szemtelenek, jönnek és mindig szinte a raktár 70%-át vinnék magukkal. Ok, hogy megfizetik, de az elején megszívtam, mert rákattintottam, így vitte a szappanokat, az aloét, a humuszom, a madársalim, s szinte nulláról kezdhetem gyűjteni újra... Így a piacon egy ideig nem kívánok semmit se eladni. A szomszédok meg menjenek haza...
    bourges írta: »
    Hát én leszedtem az összes fát,úgyhogy én köszi,de nem kérem az eventet 1 nap minusszal.Megcsinálom általában 2-3 nap alatt,de így már nincs kedvem hozzá,főleg úgy,hogy magától megindul (állítólag).
    Abban én is bízom,hogy ha lesz is karbantarti,az nem tart órákon át és nem dobnak vissza megint 1 héttel előre,minha nem is csináltam volna semmit.A tegnapi napom így is füst,mindegy lett volna,ha strandolok egész nap.
    A szomszédokat meg jó lenne,ha ki lehetne iktatni,mert én nem szeretek bandázni velük és nem is hívtam őket,tehát ne ólálkodjanak a cserkóm tövébe.Legyen vagy megerősítő gomb rá,vagy menjenek be a bódéba és onnan legyenek elérthetők ők is.Mert 3x én is belefutottam rögtön az első percben és szépen lenullázott,azóta meg félve kerülgetem a farmot,ami elég gáz,hogy játékon belül rettegni kell,holott a sajátom.Szóval a drága fejlesztők szóljanak nekik,hogy menjenek haza és termeljenek maguknak és ne nagymellénnyel álljanak a farmom mellett kb olyan fejjel,hogy kifizetlek kilóra,tedd ki a cuccot szolga.Én nem ezért melózok,hogy a burzsujok gazdaságát ellássam.Úgyhogy tolják el a bringát a farmomról.Köszi.
    Már eltelt kb. fél nap, mióta piacolunk, talán már lehet látni az alapokat.
    Csak azt tudom leírni, amit én mit tapasztalok, és csak sejtem, hogy másnál is így van.
    Először haragudtam, hogy a szomszédok kifosztottak, és kong a raktáram (ami egyébként eddig mindig tele volt) de már nem látom annyira borúsan, ami történt.
    Szóval ennek a piacnak három része van, amik eléggé függetlenek egymástól.
    1. Időnként megjelenik egy kérdőjel a kövér kertésznadrágos fickó felett. Tőlem 150.000 dollárt kér, és valami meglepetést ad. Erről csak annyit, hogy tényleg meglepődtem...
    2. Vannak ténfergő szomszédok. Időnként megjelennek, és valameddig (egy óráig?) itt ácsorognak. Mindenféle dolgot kérhetnek, de ahogy látom, mindig az éppen aktuális raktárkészlet 75%-ára fáj a foguk. Talán az ember veséjébe látnak, vagy valami kém súgja meg nekik, mennyi cuccod van. Akárhogy is számoltam, az érték, amit ajánlanak, éppen annyi, mintha normál módon én adnám el a cuccot. De mégis megéri, mert ha azonnal kiszolgálod őket, megkapod teljes árat, és még +20% bónusz dollárt. Időnként csak +7% volt a bónusz, talán azért, mert nem elég gyorsan szolgáltam ki őket? Mindenesetre a +20% jelentős összeg, ha nagy a raktárkészleted, és drága a termék, amit kért. De csak akkor buli, ha azonnal rákattintasz, amint megjelenik.
    3. Végül a szerződések. Ez valami fejlődéses dolog lehet, mert eleinte csak egyféle terméket kért, egy ideje meg már kettőt. Itt azt tapasztalom, hogy következetesen 5%-kal kapsz többet, mintha normál módon adnád el. Ez lesz a piac leghasználhatóbb része szerintem, ha már rendesen kitapasztaljuk a működését.
  • földműves3 (HU1)földműves3 (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Sziasztok! Csak annyit fűzök Evelyn882-hez, hogy nekem van működő eventem, de én sem tudtam szintet választani! Jó lenne ha javítanák ezt a problémát! Köszi, jó játékot a többieknek!:)))
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Hát nálam most a piac részen több, mint 1,5x többet kér almából, mint a raktáram befogadó képessége, így én ott szerződést bontottam. Így fél óra pihit kaptam...
    Az első eltévelyedésemnél tegnap 10 illetve 20% pluszt kaptam, de kifosztották a raktáram, és még azon részei konganak, nem tudom visszatermelni. Így én most csínján bánok a piaccal.
  • Gabriella_marosGabriella_maros Bejegyzések: 12
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Sziasztok, volna egy kérdésem, már másodszor fordul elő, hogy az egyik árum hárommal kevesbbet vesz fel, van a raktáron, de nem tudom feljebb tolni a csuszkát, igy nem is tudom elküldeni az árut, viszont ha felbontom a szerződést az eddig beadott áru (madársaláta, és olivabogyo nem kevés összegért) elveszik. Tegnap nem bontottam szerződést gondoltam majd mára eltünik, nem, addig nem tünik el amig nem bontok szerződést, árut hozzáadni meg lehetetlen, nagyon csalodott vagyok, tovább nem is piacozom.
  • földműves3 (HU1)földműves3 (HU1) HU1 Bejegyzések: 38
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Szia Gabriella_maros! Csak annyit fűzök a kérdésedhez, h. nekem is a csúszkám nem engedelmeskedett és addig szórakoztam vele mig sikerült a kért mennyiséget beállítani! Próbáld meg, remélem sikerül!:))üdv.földműves3
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Sziasztok, volna egy kérdésem, már másodszor fordul elő, hogy az egyik árum hárommal kevesbbet vesz fel, van a raktáron, de nem tudom feljebb tolni a csuszkát, igy nem is tudom elküldeni az árut, viszont ha felbontom a szerződést az eddig beadott áru (madársaláta, és olivabogyo nem kevés összegért) elveszik. Tegnap nem bontottam szerződést gondoltam majd mára eltünik, nem, addig nem tünik el amig nem bontok szerződést, árut hozzáadni meg lehetetlen, nagyon csalodott vagyok, tovább nem is piacozom.

    csak azt tudom javasolni hogy próbáld feljebb tolni a csúszkát, nálam is nehezen megy a felső részen, többszöri próbálgatás után még mindig sikerült
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    A piacnál több részletben is beadhatod a cuccot
    Nekem 2500 almát kért és a raktáram 2100 es.Beadtam a 2100 et ut begyűjtöttem és beraktam a maradékot.Ezzel nincs gond :D
    Am nekem a szomszéd adhatna dupla árat is,akkor sem adnám oda a teljes készletem,hisz nekem is szükségem van rá a beállt körforgásomhoz.Hisz mindenem fullon van és így mindig csak azt kell termelnem,amiből fogy.És nálam így kerek a világ.Hisz mikor fejlesztettem a csűrt,akkor azt a + üres helyet is idő volt feltölteni.Ha most kinulláztatom magam....Jaaaj.
    Még a belső árusnál a fél óránként megjelenő feladaton van némi haszon (néha egész jó),és nem sokat visz.Vagyis pont annyit,amit 1-2 körrel vissza is tok termelni.Nekem csak az való,a szomszédokat mellőzöm.Remélem hamar kiutálnak :D
    Eventem még mindig nincs,bár cserkóm sincs,majd csak este lesz,így ráérnek,de tényleg azon sem sértődöm meg,ha szokás szerint kimaradok a szórásból :D
  • Gabriella_marosGabriella_maros Bejegyzések: 12
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Köszönöm a választ, probálgatom de nem megy majd később ujra megprobálom, de ha nem igy hagyom ahogy van.
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Ha mégsem akarod vagy nem tudod beadni az árut a csúszka lehúzásával visszaveheted amit már beadtál.
    És ha üres már a tárolod akkor jobbra lent találod a kukát arra katintva eldobhatod a megrendelést.

    Visszavenni addig engedi amíg nem pakoltad az árút az autóra, azaz az alsó zöld gombot csak akkor kattintsátok ha már minden rendben van.
  • [Törölt felhasználó][Törölt felhasználó] Bejegyzések: 0
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Sziasztok! Úgy látszik engem tényleg megutáltak a szomszédok, mertnem jön 1 sem, szerencsére :)
    A piacon én is csak azt adom el amit akarok, nem gorcsölök rá, hogy mindig legyen ajánlatom, van úgy, hogy mind a kettőt elutasítom.
  • Betti389 (HU1)Betti389 (HU1) HU1 Bejegyzések: 20
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Hát ez fantasztikus!
    A szövetkezetemben az egyik tagnál tegnap délután óta "ismét" van event....és most ismét kapott 250 aranyat kárpótlásul, az event megy tovább.
    Egy másik tagnál most jelent meg kb, fél órája az event.
    A többségnél semmi, (nálam sem, de már nem is érdekel).
    Ezt a káoszt, ami itt van!
  • Mariann784Mariann784 Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    sziasztok!nekem a frissítés óta nem jön be csak a főrarmom,azon kívűl nem tudok belépni sehova.Ki tud ebben segíteni?
  • big-rozanita (HU1)big-rozanita (HU1) Bejegyzések: 35
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Betti3892 írta: »
    Hát ez fantasztikus!
    A szövetkezetemben az egyik tagnál tegnap délután óta "ismét" van event....és most ismét kapott 250 aranyat kárpótlásul, az event megy tovább.
    Egy másik tagnál most jelent meg kb, fél órája az event.
    A többségnél semmi, (nálam sem, de már nem is érdekel).
    Ezt a káoszt, ami itt van!

    Szia! A mi szövink tagjainál sorra jön az event, de nálam sincs még semmi.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Most egyesével végigszemezgetik, hogy van event vagy nincs? Mert akkor talán az utolsó nap még megjelenhet:)
    Végülis még csak 1 nap telt el lassacskán...
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Hát ha emberekre szemezgetik végig,akkor nem egyszerűbb lett volna akkor szemezgetni,amikor a nagy lóvét adta x játékosnál,és azoktól visszahúzni?Hmmmm
    Én remélem az utolsó fakba leszek és talán ki is maradok ebből az evis körből.És kapok 100 milla patkó bánatpénzt :D
  • Kiskapa (HU1)Kiskapa (HU1) HU1 Bejegyzések: 431
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Huhúúúúú! Magyarázatot kérek, ha TUD valaki adni. Most néztem meg milyen event van. Nem akartam csinálni, (nem értek hozzá, kevés a tapasztalatom benne, még csak a 138-s szinten lébecolok), deee amikor rákattintotttam, aszongya hogy csináld. Na én nem! Bezártam. Erre kiírja, hogy mivel ügyes vagyok/voltam, ad 60 TP-t. Oszt MIRE fel? Mire, mire? Hát elvégeztem az első feladatot! Ééén? Ugyan mikor? Esküszöm mindenre, ami szent, nem csináltam. Még csak azt sem tudom, milyen szinten kezdtem el. Állítólag! Na most akkor mi van? Öt nap az event hátralévő ideje, nem jelentkeztem, de már semmi pillanat alatt az első feladatot teljesítettem. Ha tud valaki, adjon már egy icipici elfogadható és számomra is érthető magyarázatot! Kérem szépen!
    A szomszéd neve - kikutattam a körösztölési anyakönyvben - SUNYI SANYI. Pont olyan, mint a neve. Többször idegesített, volt mikor csak nézem, mit is kér? Tápot? Közelebb vittem a kurzort és véletlenül kattintottam egyet. Kb 1500 kacsatápom lopta el a ... alak! Mire ezt én újra megdarálom a malomban.....
    Most jutott eszembe. TEGNAP, mikor épp nem volt rendben semmi, az almások aratásakor gallyak röpködtek. Nem értettem, mert nem eventeztem. Most kezdem kapisgálni, valaki helyettem benevezett, a tudtom és akaratom nélkül. Szerintem a szomszéd volt. Amilyen ferdén tud nézni!
  • Stallion (HU1)Stallion (HU1) HU1 Bejegyzések: 26
    szerkesztette ezt: 12.08.2015
    Na szép, sikerült életem legjobb üzletét megkötni. A szomszéd 70.000 dollárért adott 45 tapasztalatpontot!
    Még egyszer nem fog, az biztos.
Ez a beszélgetés lezárult..