Főoldal Hungarian Archívum Javaslatok, dicséret és kritika (a)

Melegházas terméket a hajóra? Avagy felesleg dolgok a játékban

13»

Hozzászólások

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 20.07.2015
    Tisztelt játékostársaim!!! A hajó precizen és következetessen azt a terméket kéri ami éppen kifogyott. Nos tisztelt játékkészítők arra is kelene gondolni, hogy ez egy játék és ha nem lehet vele játszani akkor sokat itt fogják hagyni. A nagy okos játszótársak meg ne oktassák ki a játékosokat senki sem kérte öket én főleg nem. Nagyon sok pénz beleölnek és ök a nagy okosok.A játék ezekből a pénzekből él de ha rendszeressen kicsesznek velem és a többi játékossal akor arra számíthatnak, hogy nem lesz aki játszon. Nem kérek kommentet a hozászolásomhoz. Vili érthető.

    Tyű téged nem is láttalak,pedig az ilyen hsz-eket szeretem :D
    És nem bántottál meg vele hogy nem kértél rá kommentet,mert én kérés nélkül is írok neked szívesen :D Bár ettől a "Nem kérek kommentet a hozászolásomhoz. Vili érthető." írástól kicsit megijjedtem,olyan fenyegető filling,bár azon is elgondolkodtam,hogy talán Vilinek hívnak :D
    De mivel én abból az okoskodós fajtából vagyok akit írtál,így reagálok.Bár nem arannyal játszok,csak naturell,de remélem alanynak jó leszek.
    Szóval a hajó igazad van,mindig azt kér ami nincs.Ez azért van,mert ösztönözni próbál,hogy mindig mindenből legyen.Ha nincs és pótolni sem tudod,az nem az ő hiábja,hanem nálad van valami gikszer a matekba.Vagy kicsi vagy még és tovább nyújtóznál,mint ameddig a takaród ér,vagy csak nem jó a stratégiád és nem gondolkodsz előre.De bárhogy is legyen 1 dolgot szabadon megtehetsz,mégpedig azt,hogy beváltod a fenyegetésed és nem játszol többet.Vagy megpróbálod más megvilágításból nézni a dolgokat és új stratégiát állítassz fel,esetleg tanulsz a sok okoskodótól,ha már náluk szalad a szekér :D De hidd el a játékkészítők nem fognak megijedni tőled :D
    Itt mindig lesz olyan aki játszani fog,akár arannyal akár anélkül,és míg nem lesznek komolyabb gondok,addig mi okosok is tuti itt leszünk.
    Hát ennyi.Én nem leszek morcos ha nyomsz rá kommentet,úgyis halott a fórum és a magadfajta hozzászólókat amúgy is kimondottan szeretem :D
    Szia Vili :D:D:D:D
    Tiger1977 írta: »
    Valóban nem hiba kedves Liz. De mi értelme az egész játékmenetnek meg az éppen elindított utalvány kereskedőnek is 3 napra ha nincs amit beválthatnánk nálla... Ha már egyszer 3 fajta sziget is van akkor hát had menjen... Azzal hogy vesztegel a hajó se pénz,se TP,se patkó... na akkor hamarossan minden leáll ha teszel bele valós pénzt ha nem. A folyamatos sikertelenség,főleg a kezdő játékosoknak olyan kudarc sorozat ami miatt hamar feladják a játékot. Szép sorban pedig a nagyok is fel fogják adni. Feltételezem a következő 3 napban sem lesz sziget elindítva de lesz majd extra ajánlat amivel vehetsz utalványt... értem én hogy pénzből él a szerver.. meg azt is hogy a az Empire játék jobban fut kell a reklámra a pénz... de ne mi legyünk már a mostoha kisgyerek aki pénzzeli a másik játékot...

    Szia Tiger
    Az utalványkereskedő azért jön,mert az ember mindig betart egy kevés utalványt,hogy azt tudja ilyenkor pótolni,amit a hajó a legtöbbet vitt tőle.Tehát lassan hiánycikk.Ekkor előkapjuk a dugi utalványokat és feltöltjük,hogy megmaradjon az egység.Ha meg alapból kevés utalványa van valakinek,az csak minimálba tolja fel a hajóra a legyártott gyümiket,mert tod lassan járj tovább érsz.Ha emellett sincs neki magja,akkor nagyon karcsún teljesített a szigeten,aminek több oka is lehet.Szint,kevés zs,rossz taktika stb.
    Az hogy ez a kis szintű játékosok kedvét szegi erre meg csak annyit tok mondani,hogy sajna ez az emberi rossz tulajdonságok halmaza.Kíváncsiság és kapzsiság.Aki kis szintű,az érje be azzal,hogy van 3 farmrész,amin kb 100-120 as szintig bőven van mit építeni,fejleszteni.Ha többet akar,akkor úgy jár mint a szarka,nem bírja a farka és ut jön ide sírni,hogy nem jó a rendszer.Pedig jó,csak fel kell nőni hozzá.De ha valaki nagyon ügyi,akkor már kisebb szinten is tud szigetezni és farmozni,lovizni kombóba,erre segítségnek nyitottam is egy topicot valahol délen,csak hogy okoskodjak :D
    De az ötletet támogatom,hogy nyomhatnák egymás után egyik szigetet a másik után,mint a heti eventeket,mert aki akar belekezd,aki nem az néha 1-1 et kihagy.Aki meg kicsi annak meg van húzóerő arra,hogy jó gyorsan megnőjjön és tudjon szigetezni :D

    És látom van tőled új hsz is,hogy kifogytál és te is szereted az okosokat :D
    Hát én ebben a szigetben elég gyéren teljesítettem,(8 és fél milla utalvány),de napi 2-3 hajóindítás mellett is van még 10 ezer gyümim mind a 4 fajtából.Pedig volt hogy 1000 et vagy 500 at,300 at tettem fel a hajóra alkalmanként :D
    Valami akkor csak nem jó :D
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 20.07.2015
    sziasztok:D
    hát akk jövök én is panaszkodni, h a hajó mindig azt kéri, ami nincs:mad:, ez elég zavaró, és ennek az a következménye, h nem tom elinditani a hajót. Korábban úgy csináltam, h megvettem a szükséges mennyiséget, de most már többet kér,igy felesleges 100 ezreket kidobni pár TP-ért, és az a pénzösszeg is amit ad ,kevés ahoz képest, h az adott terméket jóval drágábban vettem meg, ráadásul az inyencfarmos sütiket meg se lehet vennni. Igy már csak a gyümiket pakolom a hajóra, amig a magok el nem fogynak. A cukifarmos diszek túl drágák a bp -jükhöz képest (erről is nyitottam már topicot ) igy nem vettem belőlük és a kb 500 ezer utalványt mind magokra költöttem. És tényleg jó volna, ha az ideiglenes farmok jönnének 1más után, erről is irtam már más topicban, h meglehetősen sokat kell várni rájuk. Vagy választani lehetne, h a 3 közül melyiket csináljam
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 20.07.2015
    sziasztok:D
    hát akk jövök én is panaszkodni, h a hajó mindig azt kéri, ami nincs:mad:, ez elég zavaró, és ennek az a következménye, h nem tom elinditani a hajót. Korábban úgy csináltam, h megvettem a szükséges mennyiséget, de most már többet kér,igy felesleges 100 ezreket kidobni pár TP-ért, és az a pénzösszeg is amit ad ,kevés ahoz képest, h az adott terméket jóval drágábban vettem meg, ráadásul az inyencfarmos sütiket meg se lehet vennni. Igy már csak a gyümiket pakolom a hajóra, amig a magok el nem fogynak. A cukifarmos diszek túl drágák a bp -jükhöz képest (erről is nyitottam már topicot ) igy nem vettem belőlük és a kb 500 ezer utalványt mind magokra költöttem. És tényleg jó volna, ha az ideiglenes farmok jönnének 1más után, erről is irtam már más topicban, h meglehetősen sokat kell várni rájuk. Vagy választani lehetne, h a 3 közül melyiket csináljam

    Jééé Sestri,Te még ilyen mini farmer vagy?Én azt hittem Te is öreg veteránként söpörsz a fórumtopic-ok között :D
    Csak,hogy írtad nincs sütid,így megkukkantottalak :D Mondom nagy szintűként hol gondolkodtál el annyira,hogy nincs teli a raktárad,de így már vágom.Hát a hajó kényes ügy,sajna tényleg az kell neki,ami nincs.Ez mint írtam feljebb szerintem egyfajta ösztökélés,hogy mindenből legyen valamennyi a raktárban és ha elviszi a részeges kapitány,akkor vissza kell pótolni és utána jöhet a többi termelés.Ehhez sok játékidő kell,ez tény,de ha kevés a játékidő,akkor kevesebb a lehetőség is.Ez már csak ilyen.
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    bourges írta: »
    Jééé Sestri,Te még ilyen mini farmer vagy?Én azt hittem Te is öreg veteránként söpörsz a fórumtopic-ok között :D
    Csak,hogy írtad nincs sütid,így megkukkantottalak :D Mondom nagy szintűként hol gondolkodtál el annyira,hogy nincs teli a raktárad,de így már vágom.Hát a hajó kényes ügy,sajna tényleg az kell neki,ami nincs.Ez mint írtam feljebb szerintem egyfajta ösztökélés,hogy mindenből legyen valamennyi a raktárban és ha elviszi a részeges kapitány,akkor vissza kell pótolni és utána jöhet a többi termelés.Ehhez sok játékidő kell,ez tény,de ha kevés a játékidő,akkor kevesebb a lehetőség is.Ez már csak ilyen.

    Hali bourges:D
    hát nem vok nagy szintű ahoz képest, h juniusba elmúlt már, h 1 éve játszom:D Mondjuk én nem is hagyom, h megteljen a raktárom, mert mindent eledok,jól teszem, mert azt nem kéri a hajó..
    ahogy irod....ez a bigram olyan non stop féle játék...vagy legalábbis ahoz hogy vmi eredmény érjek el....fent kéne legyek egész nap....
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Hali bourges:D
    hát nem vok nagy szintű ahoz képest, h juniusba elmúlt már, h 1 éve játszom:D Mondjuk én nem is hagyom, h megteljen a raktárom, mert mindent eledok,jól teszem, mert azt nem kéri a hajó..
    ahogy irod....ez a bigram olyan non stop féle játék...vagy legalábbis ahoz hogy vmi eredmény érjek el....fent kéne legyek egész nap....

    Szia! :)

    Én inkább azt mondanám, Te még az életkorodból adódóan nem látsz át mindent. :) De az is biztos, hogy a farm fejlesztéséhez időre is szükség van, amit ha nem töltesz el itt, lassabban haladsz. :)

    Zsuzsi
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 21.07.2015
    Hali bourges:D
    hát nem vok nagy szintű ahoz képest, h juniusba elmúlt már, h 1 éve játszom:D Mondjuk én nem is hagyom, h megteljen a raktárom, mert mindent eledok,jól teszem, mert azt nem kéri a hajó..
    ahogy irod....ez a bigram olyan non stop féle játék...vagy legalábbis ahoz hogy vmi eredmény érjek el....fent kéne legyek egész nap....

    Hát akkor tényleg nem vitted túlzásba :) Én 18 hónap alatt értem el a "maxot",bár ha a tervezőt is beszámítjuk akkor kb 2050 re leszek kész :D
    De a haladás itt is olyan mint az életben,minél többet melózol,annál többre jutsz.
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Szia! :)

    Én inkább azt mondanám, Te még az életkorodból adódóan nem látsz át mindent. :) De az is biztos, hogy a farm fejlesztéséhez időre is szükség van, amit ha nem töltesz el itt, lassabban haladsz. :)

    Zsuzsi

    Hali:D

    lehet....:D
    amikor regisztráltam a játékba számitottam arra,h legalább 50 szintet hamar kivihetek...de aztán rájöttem, h túl sokat akartam. már a 35 szint után úgy állok, h belépek napi 2x és gyűjtök pár tp-t a szövifáról, termeléskor is kapok, a napi belépési bónusz is ad...de a szintlépés 1re nehezebb....
    és ahogy elnéztem a farm fejlesztéséhez vagy 1es eventek teljesitéséhez non stop játszani kellene (fájdalom nélkül nincs eredmény event , ideiglenes farmok ), amire nekem nincs időm....szal ez a játék nem pár perc alatt kivihető harci játékokkal talál azt elismerem:D... Ahogy észrevettem itt előre is tervezni kell és az(is) számit, h mennyit vagy online és mennyi aranyad van...Lehet, h én látom rosszul, de sztem a fájdalom nélkül nincs eredmény event azoknak készült, akik fent vannak egész nap, vagy az aranyat vesznek...Itt sokat számit, h mennyit vagy fent, ha lennék 140 akk elég pénzem lenne, h felépitsek 1 szigetet,viszont hiába, ha napi 1x vagy 2x tok belépni talán a 30 nap nem volna elég hozzá... szal ez az egész úgy van összeállitva, h ne 1-2 nap alatt lehessen eredményt elérni..
    bourges írta: »
    Hát akkor tényleg nem vitted túlzásba :) Én 18 hónap alatt értem el a "maxot",bár ha a tervezőt is beszámítjuk akkor kb 2050 re leszek kész :D
    De a haladás itt is olyan mint az életben,minél többet melózol,annál többre jutsz.

    Hali
    hát nem vittem túlzásba az igaz, de lehet, h valamit én csinálok rosszul
    nem baj..:D lassan is lehet haladni:D
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Hali:D

    lehet....:D
    amikor regisztráltam a játékba számitottam arra,h legalább 50 szintet hamar kivihetek...de aztán rájöttem, h túl sokat akartam. már a 35 szint után úgy állok, h belépek napi 2x és gyűjtök pár tp-t a szövifáról, termeléskor is kapok, a napi belépési bónusz is ad...de a szintlépés 1re nehezebb....
    és ahogy elnéztem a farm fejlesztéséhez vagy 1es eventek teljesitéséhez non stop játszani kellene (fájdalom nélkül nincs eredmény event , ideiglenes farmok ), amire nekem nincs időm....szal ez a játék nem pár perc alatt kivihető harci játékokkal talál azt elismerem:D... Ahogy észrevettem itt előre is tervezni kell és az(is) számit, h mennyit vagy online és mennyi aranyad van...Lehet, h én látom rosszul, de sztem a fájdalom nélkül nincs eredmény event azoknak készült, akik fent vannak egész nap, vagy az aranyat vesznek...Itt sokat számit, h mennyit vagy fent, ha lennék 140 akk elég pénzem lenne, h felépitsek 1 szigetet,viszont hiába, ha napi 1x vagy 2x tok belépni talán a 30 nap nem volna elég hozzá... szal ez az egész úgy van összeállitva, h ne 1-2 nap alatt lehessen eredményt elérni..



    Hali
    hát nem vittem túlzásba az igaz, de lehet, h valamit én csinálok rosszul
    nem baj..:D lassan is lehet haladni:D

    Szia! :)

    Mekkora terelőbajnok vagy Sestri! :D Jó lesz veled majd pár év múlva résen lenni. :D Amilyen eventeket példának hozol, a TP-ket nem érinti, amivel szinteket lépsz. :D

    Az arany ahhoz kell, ha gyorsabban akarsz dolgokat, mint a többiek vagy kevesebb idő befektetéssel. ;) Az biztos, ha több kazallal tudsz beletolni, akkor sipp-supp felépítesz mindent, és a TP-k hamarabb kezdenek szaporodni.
    De ezt egy stratigai játékként is felfoghatod, ha arany nélkül játszol. Akkor előre több lépést meg kell tervezz, mikor mit építesz, mit termelsz. :) És szerintem nálad itt van a kutya elásva. :D Viszont Te is fiatal emberke vagy még, így nem is várjuk el tőled, felnőtt gondolkodásod legyen. :)

    Jó régi fórumozó vagy, olvashattál már dolgokat, hogy a kicsiknek nagyon nem ajánlott megnyitni a szigeteket. Ezek ellenére többen belevágnak kíváncsiságból (itt természetesen nem azokra gondolok, akik nem is olvassák az intelmeket). Tehát sajnos amíg kicsi vagy, a hajó továbbra is nehéz ügy lesz több szempontból is.
    1. Nincs szigetes gyümid a kapitánynak, hogy 6 óránként elindítsd a hajót.
    2. Időnként pedig egyéb termékekből sem tudsz, minden igényt kielégíteni.

    El kell fogadni, ha valaki kevés időt tud a játékkal foglalkozni vagy az inaktív időszakokra is helytelenül kukoricát vet vagy csirketápot indít, bizony előbb-utóbb megbosszulja önmagát. És ezeket azért írom példának, mert a saját szememmel láttam nálad is. Abban az időben láttam, mikor átmenetileg a szöviben voltam segíteni. Éjjelre nem kukoricát rakunk. :) És mindent bevetünk, elindítunk, ne maradjanak üresen azok az épületek, amikhez van cuccod. Az ínyencen is nézd meg, melyik ételből van kevés raktáron. Éjjelre a hosszabbat indítsd, nappalra a rövidebbet. Nincs hozzá kellő alapanyag? Akkor a fejlesztést abba az irányba folytasd. Mi kell hozzá? Dollár. Azt miből tudsz csinálni, gondold végig. Ami nálad is hiba, (de eleve az oldalsó panel feladatsora a legnagyobb bűnös ebben, mert erre ad TP-t) sok pici munkás ház 1-es szinten. Nem csak, hogy boldogságban jó nagy átvágás, hanem helygazdaság szempontjából is.
    Az a baj, hogy a dollárod sem szaporodik még túlzottan, akkor minek a sziget? Hogy azt a keveset is elvigye? A hajót sem tudod indítani. A farmjaid nem fejlődnek, mert dollár híján nem fogod tudni.

    Biztos sokan nem fogják túl népszerűnek tartani, amit most írok, de nem a hajóval van a legnagyobb gond. El kell fogadni, csak akkor tudunk mindenben részt venni, amikor felnőnek a farmok a feladatokhoz. Kihívás és ösztönző is egyben a haladásra. El kell fogadni, nem kaphatunk meg mindent azonnal vagy rövid időn belül, ahhoz arany kell. Ha nincs arany, akkor pedig kitartás, szorgalom, kő kemény munka, valamint előre tervezés. :)

    Ha valamiben megakadsz, tanácsot szeretnél, arra pedig itt a fórum. Ezért vagyunk itt, egymásnak segítsünk. :) A tapasztaltabb játékosok segítsék a kevésbé tapasztaltakat. :)

    Tudnám még folytatni tovább, de a lényeget nagyjából már leírtam. :)

    Zsuzsi
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Szia! :)
    Biztos sokan nem fogják túl népszerűnek tartani, amit most írok, de nem a hajóval van a legnagyobb gond. El kell fogadni, csak akkor tudunk mindenben részt venni, amikor felnőnek a farmok a feladatokhoz. Kihívás és ösztönző is egyben a haladásra. El kell fogadni, nem kaphatunk meg mindent azonnal vagy rövid időn belül, ahhoz arany kell. Ha nincs arany, akkor pedig kitartás, szorgalom, kő kemény munka, valamint előre tervezés. :)
    Zsuzsi

    Szia Zsú
    Ezzel a mondatoddal nem értek egyet,de minden más szavad 100%-ban igaz.
    Azt aláírom,hogy nem napi 1 óra játékidő kell hozzá,de a farmoknak nem kell felnőnie a feladatokhoz.Mert pl az evik is kategórizálva vannak.Nekem ugyanúgy sikerült a legelső eventem,mint a legutolsó,és a hajót is az össz játékidőm alatt kb 10 szer nem tudtam elindíani (leszálmolva a múltkori 2 hét magmiatti kiesést,de akkor már nagy voltam,csak bamba).Ha valaki a regitől számítva előretervezve építi a farmját és olvas fórumot,az előtt nincs lehetetlen,még ha nem is sima az út.Természetesen arany nélkül.Ez saját farmom tapasztalata és csapatom farmjai után mondom.Az emberek nagy része nem tervez,csak játszik.És amikor megreked 1 szinten abbahagyja mondván kaki a játék.Pedig nem az,csak rosszul indulnak neki.A csapatom 30-40%-a úgy került be hozzám,hogy a farmjuk katasztrófális volt.Persze dallasz méretű és lobogott rajta 1-2 ól,rahedli termőföld,a termelők 1-2 es szinten és persze a sok kukába való dísz,ami alig ad bp-t,de sok helyet foglal.Nah és persze az 1-es szintű házak,amiket írtál.És szomorkodtak ők is,hogy nekik miért nem sikerül soha semmi.Hát ilyen apró szösszenetekért.De pár hét átkorrigálás után,ment nekik is minden mint a karikacsapás :D.Ez a játék minden időbeosztáshoz jó,csak asszerint kell felépíteni a farmokat.Értem itt azt,aki napi 2x fél órára jön,az ne rakjon ki 5-6 csirkét és 1 bocit,meg 4 kecskét-1 kacsát.Ha tudja kevés az ideje,akkor a hosszúidős dolgokkal lőjje be a farmjait.Tartson sok bocit,kacsát,ezek kajája sokáig érik és sok idő míg elkeveri,de sok a kaki utána.Ha ezt nem 10 almafára,hanem 3 hosszúidős cserkóra teszi,abból megint jön a zs.Persze legyen mindenből,csak az arányt érezni kell.És ugye van a legnagyobb gond általában,hogy mindenki egyből giga telket akar,holott nincs is rá mit kitegyen,mert ugye elviszi az összes zs-t.Ahelyett inkább fejlesztene,hogy hosszútávon még több zs-je legyen és könnyebben tudja majd a telkeket megvenni.Meg ugye vannak a díszek.Mindenki spórol és sajnálja a pénzt a díszekre.Telirakja díszfával és csókolom.Pedig 1x kell felállítani,ut mindig csak pótolni,ill lecserélgetni kell.Ezzel sok hely felszabadul,(azaz meg sem kell venni egyenlőre).Így ezeket az összegeket más fejlesztésre lehet költeni.
    És még itt a másik probléma,amikor nem látják át a körforgást:föld-malom-állat-siló-fa-kompi-és újra föld.Sok játékos ebben vész el.Trágya a világban nincs,de épít 2 db 1 es szintű almást,meg 2 db 1 es szintű cserkót,mert ugye kell a sütinek.Ezt nem sok pénz felépíteni és hely is van bőven,mert a telek az első :D És folyamatban állnak,mert hol erre,hol arra jut csak trágya.De ha csak 1-1 et építene és fejlesztené,talán folyamatban tudna menni.
    Aztán itt a sziget.Arra is írtam lehetségest és mivel kb 50 naponta van új,így 50 napra 1 milla annyira nem sok még nekik sem.Nem ajánlatos,de ha szeretne mindenben haladni az is megoldható.Kicsit visszábbvesz a farmfejlődésben,de össze lehet hangolni a kettőt.
    Nah a lényeg,hogy szer jó felállással,logikával nem kell non-stop itt ülni,ahhoz hogy haladjon az ember,vagy legyen sikerélménye és bármilyen farmerszinten lehetséges
    Pusza
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    bourges írta: »
    Szia Zsú
    Ezzel a mondatoddal nem értek egyet,de minden más szavad 100%-ban igaz.
    Azt aláírom,hogy nem napi 1 óra játékidő kell hozzá,de a farmoknak nem kell felnőnie a feladatokhoz.Mert pl az evik is kategórizálva vannak.Nekem ugyanúgy sikerült a legelső eventem,mint a legutolsó,és a hajót is az össz játékidőm alatt kb 10 szer nem tudtam elindíani (leszálmolva a múltkori 2 hét magmiatti kiesést,de akkor már nagy voltam,csak bamba).Ha valaki a regitől számítva előretervezve építi a farmját és olvas fórumot,az előtt nincs lehetetlen,még ha nem is sima az út.....

    Szia! :)

    Nem idézném be az egész válaszodat, mert akkor az maga lenne csak fél oldal. :D És akkor én már hová is írnék? :D
    Továbbra is tartom, fel kell nőni a feladatokhoz. :) A hajót is csak úgy fogja tudni tele rakni vásárlás nélkül (pl. ínyences termékekkel), ha ott is fejlődik. :) Mert Barnacle kapitány az elvárt fejlettséghez képest kéri a rakományt és nem az adott farm kiépítettségéhez mérten. Az eventeknél is el kell odáig jutni, hogy nem "hűbelebalázs" módjára szedünk le és indítunk mindent, hanem az event feladatsorához igazodva akár építünk és bontunk (én így csináltam kis csikó koromban, és eddig az összes tematikus event sikerült) vagy jobb esetben ahhoz igazodva fejlesztünk. :) Ha pl. a tematikus eventeknél is eléri az 55. szintet, de addig nem igazán fejleszt, csak időnként termelget, nem fogja tudni befejezni a 74-eset sem. És utána meg jön a panasz, lehetetlen küldetés az event. :)

    Zsuzsi
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Szia! :)

    Nem idézném be az egész válaszodat, mert akkor az maga lenne csak fél oldal. :D És akkor én már hová is írnék? :D
    Továbbra is tartom, fel kell nőni a feladatokhoz. :) A hajót is csak úgy fogja tudni tele rakni vásárlás nélkül (pl. ínyences termékekkel), ha ott is fejlődik. :) Mert Barnacle kapitány az elvárt fejlettséghez képest kéri a rakományt és nem az adott farm kiépítettségéhez mérten. Az eventeknél is el kell odáig jutni, hogy nem "hűbelebalázs" módjára szedünk le és indítunk mindent, hanem az event feladatsorához igazodva akár építünk és bontunk (én így csináltam kis csikó koromban, és eddig az összes tematikus event sikerült) vagy jobb esetben ahhoz igazodva fejlesztünk. :) Ha pl. a tematikus eventeknél is eléri az 55. szintet, de addig nem igazán fejleszt, csak időnként termelget, nem fogja tudni befejezni a 74-eset sem. És utána meg jön a panasz, lehetetlen küldetés az event. :)

    Zsuzsi

    Szia Zsúúú
    Szer ketten akkor ugyanazt mondjuk,csak egymás mellett beszélgetünk :D
    Én a "csak akkor tudunk mindenben részt venni, amikor felnőnek a farmok a feladatokhoz." én ezt úgy értelmeztem,hogy "magas" szintűnek kell lenni.De azzal amit most írtál,már másképp látom az írásod :D
    És így szer ugyanarról beszélünk :D Ha nem,akkor írj.
    Pusza
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Szia! :)

    Nem idézném be az egész válaszodat, mert akkor az maga lenne csak fél oldal. :D És akkor én már hová is írnék? :D
    Továbbra is tartom, fel kell nőni a feladatokhoz. :) A hajót is csak úgy fogja tudni tele rakni vásárlás nélkül (pl. ínyences termékekkel), ha ott is fejlődik. :) Mert Barnacle kapitány az elvárt fejlettséghez képest kéri a rakományt és nem az adott farm kiépítettségéhez mérten. Az eventeknél is el kell odáig jutni, hogy nem "hűbelebalázs" módjára szedünk le és indítunk mindent, hanem az event feladatsorához igazodva akár építünk és bontunk (én így csináltam kis csikó koromban, és eddig az összes tematikus event sikerült) vagy jobb esetben ahhoz igazodva fejlesztünk. :) Ha pl. a tematikus eventeknél is eléri az 55. szintet, de addig nem igazán fejleszt, csak időnként termelget, nem fogja tudni befejezni a 74-eset sem. És utána meg jön a panasz, lehetetlen küldetés az event. :)

    Zsuzsi

    egyet értek veletek így kb 2 év távlatából :)
    viszont.... jön egy új játékos, ártalmatlan, mit sem tudó
    megkapja a baloldali feladatokat és csinálja
    honnan a fenéből tudja, h a hajót hogyan is csinálja???? hogy az eventeknél is mi a megfelelő???
    honnan tudja, h hogy is lenne érdemes????
    ha nem jön ide a fórumra és nem nyálazza át a sok hsz-t, akkor mitől is lenne okosabb????
    feladatban megkapja, csinálja...
    de max a második eseménynél realizálja a dolgokat, mit rontott el
    magasabb szinten könnyű okosnak lenni, főleg, ha már több eventet, küldetést és miegymást megéltünk
    igen... többször is leírtuk, h kis szintűek ne fogjanak bele a szigetekbe
    de te nem lennél kiváncsi?????
    tapasztalt farmozóként könnyű leszólni a kicsiket :) de mikor már 6-os szinten arany vásárlásra és szövi keresésre ösztökélik őket....
    azt sem tudják sokan, mi az..... szöviben lenni
    mi is az a szövi??????

    gondolkozzatok el egy kezdő játékos fejével :))))
    mi is az az event?????
    hogyan is tovább????
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Liz652 írta: »
    egyet értek veletek így kb 2 év távlatából :)
    viszont.... jön egy új játékos, ártalmatlan, mit sem tudó
    megkapja a baloldali feladatokat és csinálja
    honnan a fenéből tudja, h a hajót hogyan is csinálja???? hogy az eventeknél is mi a megfelelő???
    honnan tudja, h hogy is lenne érdemes????
    ha nem jön ide a fórumra és nem nyálazza át a sok hsz-t, akkor mitől is lenne okosabb????
    feladatban megkapja, csinálja...
    de max a második eseménynél realizálja a dolgokat, mit rontott el
    magasabb szinten könnyű okosnak lenni, főleg, ha már több eventet, küldetést és miegymást megéltünk
    igen... többször is leírtuk, h kis szintűek ne fogjanak bele a szigetekbe
    de te nem lennél kiváncsi?????
    tapasztalt farmozóként könnyű leszólni a kicsiket :) de mikor már 6-os szinten arany vásárlásra és szövi keresésre ösztökélik őket....
    azt sem tudják sokan, mi az..... szöviben lenni
    mi is az a szövi??????

    gondolkozzatok el egy kezdő játékos fejével :))))
    mi is az az event?????
    hogyan is tovább????


    Szia Liz!

    Igazad van,jómagam sem nézegettem a fórumot a legelején és megvallom jó ideje mindent elolvasok,de én úgy vagyok összerakva hogy csak játszom a magam kedvére.Játszásiból nem akarok matekozni csak építgetni játszogatni és szerintem sokan vannak még így ezzel.
    Az is igaz viszont hogy amíg picurka az ember nem jó belefogni a pénzigényesebb (de szép szó)dolgokba.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Liz652 írta: »
    egyet értek veletek így kb 2 év távlatából :)
    viszont.... jön egy új játékos, ártalmatlan, mit sem tudó
    megkapja a baloldali feladatokat és csinálja
    honnan a fenéből tudja, h a hajót hogyan is csinálja???? hogy az eventeknél is mi a megfelelő???
    honnan tudja, h hogy is lenne érdemes????
    ha nem jön ide a fórumra és nem nyálazza át a sok hsz-t, akkor mitől is lenne okosabb????
    feladatban megkapja, csinálja...
    de max a második eseménynél realizálja a dolgokat, mit rontott el
    magasabb szinten könnyű okosnak lenni, főleg, ha már több eventet, küldetést és miegymást megéltünk
    igen... többször is leírtuk, h kis szintűek ne fogjanak bele a szigetekbe
    de te nem lennél kiváncsi?????
    tapasztalt farmozóként könnyű leszólni a kicsiket :) de mikor már 6-os szinten arany vásárlásra és szövi keresésre ösztökélik őket....
    azt sem tudják sokan, mi az..... szöviben lenni
    mi is az a szövi??????

    gondolkozzatok el egy kezdő játékos fejével :))))
    mi is az az event?????
    hogyan is tovább????

    Liz!

    Ez nem leszólás volt.

    Akármennyire is hihetetlen Bourges és én sem vagyunk a GG beépített ügynökei. :D Mi is az egyes szintről kezdtük, mint a játékosok nagy része. Nekem is olyan gyorsan bedobálta pl. a szövikeresőt, mint mindenkinek. De mivel még friss hús voltam a piacon, nem kerestem. Először is úgy gondoltam, felfedezem magamnak a farmomat. Számolgattam, mi mennyit ad, figyeltem minden egyes adatot, mire jó. Mi az a boldogság? Mi az a termelési költség? Mi mire van hatással? Mit éri meg építeni, stb. Mikor mit éri meg ültetni, termelni? Hiszen ez a játék alapja.
    Fogalmam sem volt, eszik vagy isszák a szövetkezetet, csak annyi elképzelésem volt, ott több ismeretlen emberrel leszek talán együtt, ha már egyszer szövetkezet. Az eventek meg......amikor az első tematikus event megérkezett, épp, hogy a 74-es kategóriába átestem. Csak pislogtam, vajon ez majd mi lesz? Ezzel is mit kell csinálni? És akkor még a feladatokat sem tudtuk előre! Nemhogy készüljünk a következőre! De nem adtam fel, csak addig húztam-nyúztam, hogy nagy nehezen, de előtte egy nappal talán végeztem vele.
    Fórum. Ismerkedtem az ikonokkal a farmomon. Mivel érdekelt, melyik vicek-vacak mire jó. Kísérletezgettem, mert csak így lehet megtanulni, ha neki fogunk és csináljuk. Soha nem jártam egyetlen egy fórumon sem ezelőtt. A BigFarm fóruma az első. Itt is néztem tágra nyílt szemekkel. Amit kerestem, természetsen a Részletes keresés funkcióval sem találtam meg. Na jól be is mérgeltem magam és itt hagytam. :D De aztán csak úgy gondoltam, nehogy már kifogjon rajtam egy fórum. :D Igenis megtanulom, mi az. Most már ennyi idő távlatából kiigazodom rajta.

    És ezt tudnám még folytatni. De minek? Tudok kezdő fejével gondolkodni, mert nem a szél hordta össze nekem sem. :D A cukorfarmot is moderátori kötelességből csináltam, hogy kb. ne bambán nézzek egy kérdésre, hanem értsem, mit is szeretnének a játékosok. :D Bár egyet "elsummantottam", mert a Sarki-fényt el sem indítottam, hiszen az egy klón.

    Nagyon sok mindent másképp lehetne ebben a játékban is csinálni, hogy a kezdő játékosoknak könnyebb legyen. De mindenki igényeinek nem lehet megfelelni. Ami az egyiknek evidens, a másiknak ahhoz is segítség kell, vagy még a mankó mellett sem érti meg. Sokfélék vagyunk. Rá kell szánni az időt, hogy kiismerjük, mert azzal csak mi gazdagodunk és jobban fogjuk érteni a játékot. :)

    Zsuzsi
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 22.07.2015
    Liz652 írta: »
    egyet értek veletek így kb 2 év távlatából :)
    viszont.... jön egy új játékos, ártalmatlan, mit sem tudó
    megkapja a baloldali feladatokat és csinálja
    honnan a fenéből tudja, h a hajót hogyan is csinálja???? hogy az eventeknél is mi a megfelelő???
    honnan tudja, h hogy is lenne érdemes????
    ha nem jön ide a fórumra és nem nyálazza át a sok hsz-t, akkor mitől is lenne okosabb????
    feladatban megkapja, csinálja...
    de max a második eseménynél realizálja a dolgokat, mit rontott el
    magasabb szinten könnyű okosnak lenni, főleg, ha már több eventet, küldetést és miegymást megéltünk
    igen... többször is leírtuk, h kis szintűek ne fogjanak bele a szigetekbe
    de te nem lennél kiváncsi?????
    tapasztalt farmozóként könnyű leszólni a kicsiket :) de mikor már 6-os szinten arany vásárlásra és szövi keresésre ösztökélik őket....
    azt sem tudják sokan, mi az..... szöviben lenni
    mi is az a szövi??????

    gondolkozzatok el egy kezdő játékos fejével :))))
    mi is az az event?????
    hogyan is tovább????

    Liz mi van veled?Megfáradtál megint?
    Mik ezek a ????????????? jelek?Beragadt a gombod?
    Te se felejtsd el,hogy mi sem 130 as szinten kezdtük,hanem 0-ról.És ha olvastál láttad,hogy már az első evink is sikerült.A hajót mindig tudtam küldeni,s bár sziget csak kb 70 es koromba jött,de tudatlanul ott is helytálltam röpke 400 ezer indulótőkével.Senki nem segített,mert senki nem tudta mi lesz,mégis megoldottuk.Nekünk is minden újdonság volt.Vagy te minden újjonnan beépülő elemről ránézésre tod hogyan műkszik?Nem.te is kitapasztalod és kitapasztaltad 10 es szinten is.Ők mivel lennének különbek,mint mi voltunk.Ha mi megoldottuk,akkor másnak is lehetséges.
    Az meg hogy nem tudják mi az a szövi,ez milyen kérdés?Miért tán te tudtad mikor kezdted?Mert én nem.Beléptem 1 halott szövibe,hogy kész legyen a feladat.Majd ut inkább csini magamnak 1 et,hogy tudjak vele játszani,és háááát...azt sem csináltam rosszul.Most úgy írtad ezt a hsz-t,mintha minket a BF szült volna.Mi is tudatlanul álltunk ide és mégis jó koncepcióval építettük fel a farmjainkat.Nem kell lustának lenni és ha belekezdünk vmibe,akkor utána kell nézni a szabályoknak,lehetőségeknek.Ha belépek 1 játékba alap,hogy elolvasom a játékszabályt és a GYÍK-ot.Ha megteszi rálel a fórumra.És ha nem tud és nincs kedve nyálazni kérdez,mint sokan mások.És mi,mint "okosok" válaszolunk rá,sőt akár még prv-ben navigáljuk is,ha kell.Néma embernek meg anyja sem érti a szavát.Ha valaki lusta olvasni,kérdezni azt tudjon rá.Az meg hogy kiváncsi....Tanulópénzt mi is fizettünk,épp ezért írkálunk,hogy másoknak ne kelljen,hanem a mi tapasztalatainkból merítsenek ötleteket.Én anno vettem a fáradságot még arra is,hogy mentort keressek magamnak (nekem Holloi volt),és még ha nem is mindenki segítőkész,lehet találni,hisz engem is sokan megtalálnak prv-ben és kérdeznek és én is segítek.
    Tehát nekem nem azért van nagy po fám,mert már 130 as szinten vok,hanem mert én úgy építettem fel a farmom az első perctől kezdve,hogy az működött rendeltetés szerűen.És ha nekem sikerült,sikerül másnak is.
    Az meg,hogy mivel fikázunk másokat megint jó kérdés Liz.
    Azzal,hogy tudatlannak nézzük őket alapból mert kezdő
    vagy azzal,hogy írjuk,hogy igen is lehetséges
    Tehát szer te gondolkozz el kicsit,a sok ?????????? nyomás közben.
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 23.07.2015
    Az arany ahhoz kell, ha gyorsabban akarsz dolgokat, mint a többiek vagy kevesebb idő befektetéssel. ;) Az biztos, ha több kazallal tudsz beletolni, akkor sipp-supp felépítesz mindent, és a TP-k hamarabb kezdenek szaporodni.
    De ezt egy stratigai játékként is felfoghatod, ha arany nélkül játszol. Akkor előre több lépést meg kell tervezz, mikor mit építesz, mit termelsz. :) És szerintem nálad itt van a kutya elásva. :D Viszont Te is fiatal emberke vagy még, így nem is várjuk el tőled, felnőtt gondolkodásod legyen. :)

    Jó régi fórumozó vagy, olvashattál már dolgokat, hogy a kicsiknek nagyon nem ajánlott megnyitni a szigeteket. Ezek ellenére többen belevágnak kíváncsiságból (itt természetesen nem azokra gondolok, akik nem is olvassák az intelmeket). Tehát sajnos amíg kicsi vagy, a hajó továbbra is nehéz ügy lesz több szempontból is.
    1. Nincs szigetes gyümid a kapitánynak, hogy 6 óránként elindítsd a hajót.
    2. Időnként pedig egyéb termékekből sem tudsz, minden igényt kielégíteni.

    ........

    Biztos sokan nem fogják túl népszerűnek tartani, amit most írok, de nem a hajóval van a legnagyobb gond. El kell fogadni, csak akkor tudunk mindenben részt venni, amikor felnőnek a farmok a feladatokhoz. Kihívás és ösztönző is egyben a haladásra. El kell fogadni, nem kaphatunk meg mindent azonnal vagy rövid időn belül, ahhoz arany kell. Ha nincs arany, akkor pedig kitartás, szorgalom, kő kemény munka, valamint előre tervezés.
    Továbbra is tartom, fel kell nőni a feladatokhoz. smile.png A hajót is csak úgy fogja tudni tele rakni vásárlás nélkül (pl. ínyences termékekkel), ha ott is fejlődik. smile.png Mert Barnacle kapitány az elvárt fejlettséghez képest kéri a rakományt és nem az adott farm kiépítettségéhez mérten. Az eventeknél is el kell odáig jutni, hogy nem "hűbelebalázs" módjára szedünk le és indítunk mindent, hanem az event feladatsorához igazodva akár építünk és bontunk (én így csináltam kis csikó koromban, és eddig az összes tematikus event sikerült) vagy jobb esetben ahhoz igazodva fejlesztünk. smile.png Ha pl. a tematikus eventeknél is eléri az 55. szintet, de addig nem igazán fejleszt, csak időnként termelget, nem fogja tudni befejezni a 74-eset sem. És utána meg jön a panasz, lehetetlen küldetés az event. smile.png

    Zsuzsi


    Szia Zsuzsi
    hát bocsi, azzal a 2 hsz-emmel tényleg jól eltereltem a témát ...
    köszi, h ilyen jól összefoglaltad a lényeget:D(és neked is Bourges ;))

    Akkor lehet, h ott is elrontottam, h túl sokat akartam rövid idő alatt. Sok aranyam nem volt, nem használtam arra, h az épitési időt vagy bontást ugorjak át vele. Igy akk maradt az arany nélküli játék, ami pedig sok időt vesz igénybe és lassabban haladtam.

    Emlékszem még, h amikor indult az 1. sziget, még nem voltam 30 as szintű és nem tudtam elinditani. Csak pár TP kellett még ahoz a szinthez. De én kiváncsiságból aranyal ugrottam át a termelési időt, h kipróbálhassam a szigetet. Persze akkor még nem fórumoztam annyit,és nem olvastam el mindent úgy mint most, és igy nem is láttam, h irtátok , h nem lenne jó még csak a 30 as szinten belevágni. De aztán rájöttem, h ha mindent ráköltök, akkor az egész pénzem elmenne, úgyhogy nem pataroltam sok pézt rá. De az, h csináljam a diszek miatt volt. Mivel 1 eventet nem tudtam volna megcsinálni ( ahogy most se) akkor az ideiglenes farmok nagy bp-s diszeiből vásároltam be, h minél nagyobb legyen a bp-m. Nekem inkább ezért kellett megnyitanom a szigetet.

    És igen, egyetértek azzal, h fel kell nőjenek a farmok a feladatokhoz. Pl az eventek(UFO, hawail, titokzatos ázsia és stb-k)
    Én nem nem tudtam megcsinálni belőlk 1et se, max 1 vagy 2 feladatot. Mit tudtam volna kezdeni egy olyan feladattal, ahol egy bizonyos mennyiségű terméket kell adományozni, pl az irány a természet 2. feladata, ahol a 29-42szint közöttiek 3.000 almát kell adományozzanak?( Olyan feladatot nem kaptam , h épitsek fel 10 almáskertet, mert akk gondolom könnyebb lenne) És ez csak a 2. feladat és én csak napi 1x vagy 2x tok belépni. HOGY lehetne másképp? amig csak 42 es szintű vok, addig sztem sehogy. Nagyobb szintű kellene legyek hozzá,(hiába vannak szint szerint az eventek, a mennyiség amit kér még igy is sok és amit már olvastam a fórumon is, h nem lesz könnyebb, hanem a legnehezebbet kell majd megcsinálni ahoz, h nehézségi szintet lehessen választani. Hogy várhassák el egy olyantól, h a legnehezebbet csinálja meg, amikor még a legkönnyebbet, vagy az ő szinjének megfelelő nehézségi szintet sem tudja megcsinálni?) vagy legalábbis meg kéne legyen vásárolva az egész telek, h több hely legyen almáskereknek. Szal ahogy irtad... a farmoknak fel kell nőnie a feladatokhoz. Ha majd nagyobb lesz a farmom, akk több lely lenne és nyugodtan lehetne épitkezni és az eventekhez megfelelő mennyiségű terméket lehetne beadni...
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 23.07.2015
    Szia Zsuzsi
    hát bocsi, azzal a 2 hsz-emmel tényleg jól eltereltem a témát ...
    köszi, h ilyen jól összefoglaltad a lényeget:D

    Akkor lehet, h ott is elrontottam, h túl sokat akartam rövid idő alatt. Sok aranyam nem volt, nem használtam arra, h az épitési időt vagy bontást ugorjak át vele. Igy akk maradt az arany nélküli játék, ami pedig sok időt vesz igénybe és lassabban haladtam.

    Emlékszem még, h amikor indult az 1. sziget, még nem voltam 30 as szintű és nem tudtam elinditani. Csak pár TP kellett még ahoz a szinthez. De én kiváncsiságból aranyal ugrottam át a termelési időt, h kipróbálhassam a szigetet......

    És igen, egyetértek azzal, h fel kell nőjenek a farmok a feladatokhoz. Pl az eventek(UFO, hawail, titokzatos ázsia és stb-k)
    Én nem nem tudtam megcsinálni belőlk 1et se, max 1 vagy 2 feladatot. Mit tudtam volna kezdeni egy olyan feladattal, ahol egy bizonyos mennyiségű terméket kell adományozni, pl az irány a természet 2. feladata, ahol a 29-42szint közöttiek 3.000 almát kell adományozzanak?( Olyan feladatot nem kaptam , h épitsek fel 10 almáskertet, mert akk gondolom könnyebb lenne) És ez csak a 2. feladat és én csak napi 1x vagy 2x tok belépni. HOGY lehetne másképp?...

    Szia Drága! :)

    Az első szigetnél még mi sem tudtuk, hogy ekkora nyalóka lesz belőle. :D Ha valaki egyszer elkezdi, akkor a kapitány mindig kérni fogja már a gyümölcsöket, ha van sziget, ha nincs. Szóval mondhatom, mindenki, aki közben rájött, hogy nem igazán csípi ezeket, mint pl. én, elmondhatja magáról: így jártam. :D Most már ezzel is számolnom kell, ha ez a hajó nem változik.

    Az eventekre egy tanács, ha megfogadod, be fogod tudni fejezni az eventeket. :) Egyszer próbáld ki legalább. Nekem sem volt meg az összes terület, én is épp csak átzuhantam a 74-es kategóriába, rögtön azzal kezdtem a szintem miatt. Így ha meg akartam csinálni, el kellett gondolkodnom, hogyan is tovább az én kicsi farmommal, a viszonylag kevéske építményemmel. Bepakoltam a díszeimet a Raktárba, hogy legyen helyem. És a feladatokhoz előre építkeztem. Semmit nem kell nagy szintre, csupán egyes szintre. Ha nem volt elég szabad munkás? Építettem egyes házat is. És számoltam, miből mennyi kört kell elindítanom, hogy a mennyiségek meglegyenek. Ami pedig feleslegessé vált, azt lebontottam. Ami most nektek ebben nehezebb, hogy itt az eventek egymás sarkát tapossák. Ott volt egy szabad hetünk. Viszont ha Te is esetleg csak minden második eventet indítod így el, akkor abban az egy "lyukas" hétben lesz időd a farmodat normálisan fejleszteni.
    Másik megoldás, elindíthatod, de csak minden második eventnek hasalsz neki normálisan, az elbliccelt eventnél pedig jutsz a normál tempóddal addig, amíg és a farmodat fejleszted. Azon nem görcsölsz. :) És így hidd el, a hajódat is előbb-utóbb meg fogod tudni pakolni mindig. :) Nem lesz vele gondod. :)

    Zsuzsi
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 23.07.2015
    Liz!

    Ez nem leszólás volt.

    Akármennyire is hihetetlen Bourges és én sem vagyunk a GG beépített ügynökei. :D..................

    Zsuzsi


    Szia Zsuzsi


    ez meg se fordult a fejemben :D
    jókat írtatok ez nem vitás és ezt mi régi játékosok tudjuk, hisz már tapasztaltuk :) csak egy rövid időre visszamentem „kicsibe” és ezek a gondolataim támadtak. mint pl...... elég lenne, ha mondjuk 20-30-as szinten lenne feladat a szövetkezetbe belépés vagy alapítás.

    hisz a 6-os szinthez még 1 óra sem kell, ideje sincs a kezdő játékosnak szétnézni, beugrani a fórumra olvasgatni, tapasztalatokat összeszedni. főleg, ha nem otthonos a fórumon, mint ahogy szrtm nagyon sokan nem voltunk azok sokáig. megkapja a feladatot és igyekszik azonnal teljesíteni. mint írtad, te nem léptél be rögtön szövibe, nem is alapítottál, inkább még ismerkedtél. de sokfélék vagyunk, igen, jó páran nem így gondolkoznak, ezt bizonyítja a több ezer 1 személyes szövetkezet :)

    sok intelmet, tanácsot meglehet itt találni, de ha nem olvassák, akkor sajna nem is tudják hasznát venni. ezért gondolnám, h kis időt kellene hagyni a kezdőknek a „komolyabb” feladatokra, hogy esetleg itt eltudják olvasni ezeket a jó tanácsokat.
  • Victus (HU1)Victus (HU1) HU1 Bejegyzések: 203
    szerkesztette ezt: 24.07.2015
    Liz652 írta: »
    szia kedves Goldmark Farm :)
    hát bizony én is tapasztalom, h a hajó olyat kér, ami éppen kifogyott vagy nincsen :) de ettől függetlenül valóban csak egy játék és lehet vele játszani. tudod.... én ilyenkor hagyom a hajót a kikötőben és nem érdekel, max megvárja míg az általa kért termék készen lesz :)
    nem... nem érzem magam nagyokosnak, annyi pénzt rakok bele, amennyit én gondolok, ehhez szrtm senkinek semmi köze :) a játék teljesen játszható igazi pénz felhasználása nélkül is, de akkor tudomásul kell venni, hogy lassabban haladsz ( ld. itt hajó későbbi megrakodása vagy nem megrakodása )
    ez nem kicseszés, csupán mindenki él a lehetőségeivel :)
    bár kommentet nem kértél, de akkor nem is kéne ide írnod :)))
    tudni illik... ez egy fórum, ahol bizony "kommneteljük" a játékosok beírásait, esetleg segítséget is nyújtunk nekik :))))
    attól, h te nem tudod a hajót megpakolni, még lehet vele játszani :) ez nem hiba :)))



    Sziasztok!

    Teljes mértékben egyet értek Lizel,sőt hozzá teszem Goldmark Farm,hogy elég magas szinten vagy már,hogy tudd hogyan mükszik a játék :) / csak hozzá teszem nekem mindig van vető magom a hajóhoz,de ha el fogy akkor sem dőlök a kardomba és nem teszek "bomlasztó" megjegyzést főleg egy olyan helyen ami azért jött létre hogy commenteljük !!!!! :D
  • Udvari Pál (HU1)Udvari Pál (HU1) HU1 Bejegyzések: 29
    szerkesztette ezt: 02.08.2015
    Csináljuk a szöviversenyeket, a sok megkapott "nyeremény"..., amely valójában semmit nem ér, felesleges kacat! Napi szinten kell a raktárt üríteni, mert srmmi nem fér már bele! Talán elkéne gondolkodnia a fejlesztői team-nek, hogy ezekkel valamit jó lenne kezdeni: akár ajándékozni, eladni, stb..., netán arany fejében visszaváltani!
    Mert ugyebár a verseny (sőt az egész játék) semmi másról nem szól, csak hogy vásárolj aranyat...:)) Mert ugye 30 percenként jönnek a beugró "vásárolj" ablakok...!
    De a raktár térfogat növelése sem lenne hátrány...!
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 02.08.2015
    Csináljuk a szöviversenyeket, a sok megkapott "nyeremény"..., amely valójában semmit nem ér, felesleges kacat! Napi szinten kell a raktárt üríteni, mert srmmi nem fér már bele! Talán elkéne gondolkodnia a fejlesztői team-nek, hogy ezekkel valamit jó lenne kezdeni: akár ajándékozni, eladni, stb..., netán arany fejében visszaváltani!
    Mert ugyebár a verseny (sőt az egész játék) semmi másról nem szól, csak hogy vásárolj aranyat...:)) Mert ugye 30 percenként jönnek a beugró "vásárolj" ablakok...!
    De a raktár térfogat növelése sem lenne hátrány...!

    szia

    hát valóban..... a szövi versenyen nyert ajándékok nem sokat érnek. de asszem azért még se olyan rosszak, hisz 1-2 elem, amit a projektekhez használhatunk, zseton, bizonyítvány, meglepetés láda.. hát nem olyan rossz, bár sokat kell érte dolizni :)
    persze van néha dísztárgy, amivel tele a raktár......
    arany fejében visszaváltani? ez komoly? nem gondolod, h mikor az a cél, minél több aranyat költsünk... majd aranyért visszaveszik????? vagy ezt hogy is gondoltad? lehet nem jól értelmeztem
    a raktárat viszont bővíthetnék, ez nem rossz gondolat :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 03.08.2015
    Csináljuk a szöviversenyeket, a sok megkapott "nyeremény"..., amely valójában semmit nem ér, felesleges kacat! Napi szinten kell a raktárt üríteni, mert srmmi nem fér már bele! Talán elkéne gondolkodnia a fejlesztői team-nek, hogy ezekkel valamit jó lenne kezdeni: akár ajándékozni, eladni, stb..., netán arany fejében visszaváltani!
    Mert ugyebár a verseny (sőt az egész játék) semmi másról nem szól, csak hogy vásárolj aranyat...:)) Mert ugye 30 percenként jönnek a beugró "vásárolj" ablakok...!
    De a raktár térfogat növelése sem lenne hátrány...!

    Szia.
    A szöviverseny nem kötelező jellegű.Tehát,ha a csapat addig jut,ahol még felesleges kacatokat adnak,akkor egyszerűen nem kell benne részt venni.Ennyire egyszerű.De ha csapaton belül esetleg vannak kisebb szintűek,akiknek még jól jönnek a díszek,a tápok és egyéb kacatok,akkor a csapat szellemében csinálni kell és már rögtön nem is felesleges.A szöviverseny a kicsik segítsége (meg van néhány dolog,amit Liz is írt,ami azért még nekünk is elfér,zseton,ládika stb)
    A benti raktárbővítésnek meg értelmét nem látom,hisz ha 100 díszre nincs szükséged,akkor 200 ra miért lenne?Ha nem kellenek a díszek,akkor van rá lehetőség,hogy megszabadulj tőle többféle is.
    1. kidobod
    2 kiépíted majd félárba lebontod
    3 szétszerelteted a tájépítésszel,majd kintlévő díszt fejleszthetsz vele
    Ennél többet nem hiszem,hogy kapni fogsz érte,de a tájépítészes dolog szerintem nagyon is értékes.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 03.08.2015
    Csináljuk a szöviversenyeket, a sok megkapott "nyeremény"..., amely valójában semmit nem ér, felesleges kacat! Napi szinten kell a raktárt üríteni, mert srmmi nem fér már bele! Talán elkéne gondolkodnia a fejlesztői team-nek, hogy ezekkel valamit jó lenne kezdeni: akár ajándékozni, eladni, stb..., netán arany fejében visszaváltani!
    Mert ugyebár a verseny (sőt az egész játék) semmi másról nem szól, csak hogy vásárolj aranyat...:)) Mert ugye 30 percenként jönnek a beugró "vásárolj" ablakok...!
    De a raktár térfogat növelése sem lenne hátrány...!

    Helló Pali!

    A Tájépítész nem nagyon régen történt bevezetése megoldja a "sok felesleges kacat" problémáját, mert vele lebontatva a farmon lévő díszeid értékét növelheted a végtelenségig: ez semmibe nem kerül, még időbe se, mert azonnal végrehajtódik, minden peremfeltétel nélkül. Úgyhogy ide nekem minden kacatot ;)
Ez a beszélgetés lezárult..