Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Augusztus 20-i frissítés megbeszélése: Növénynemesítő az Ínyencfarmra

13»

Hozzászólások

  • lacalacuska5lacalacuska5 Bejegyzések: 123
    szerkesztette ezt: 21.08.2014
    Ádámmaci írta: »
    Félreépetettek. Nem az érdekelne, hogy a nemesítőben hogy s mint mennyiből mennyi speckó készül, hanem ha ezt a speckó magot elvetem a földbe, akkor a 6-os szintű földben humusz nélkül mennyi gyermekláncfű, árpa, vagy madársaláta készül. Ha a földnél rámegyek a vetésre nincs ott.

    hát szerintem már a Te szinteden nemigen lenne szükség speckó magra...biztos van rengeteg a raktárban..vagy piszkosul termelsz és hajtod a pénzt?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 21.08.2014
    hát szerintem már a Te szinteden nemigen lenne szükség speckó magra...biztos van rengeteg a raktárban..vagy piszkosul termelsz és hajtod a pénzt?

    Hát igazad van nem annyira vagyok már most rászorulva. Így nem is gondoltam, hogy emiatt építsek házat, csak gondoltam megérdeklődöm. Hátha egyszer rávisz valami:)
  • lacalacuska5lacalacuska5 Bejegyzések: 123
    szerkesztette ezt: 21.08.2014
    Ádámmaci írta: »
    Hát igazad van nem annyira vagyok már most rászorulva. Így nem is gondoltam, hogy emiatt építsek házat, csak gondoltam megérdeklődöm. Hátha egyszer rávisz valami:)

    hát tudod én még nem értem el a 100-t,de nagyon gondolkodom az abbahagyáson.Mindig ugyan azt csinálni már uncsi.Most az,hogy 6-s vagy és várd a havonta megjelenő tervezőt csak azért,hogy emelhessek 1 valamit már nem hoz lázba.Én már csak annyit termlgetek,hogy a a jól fizető sütekre legyen.A hajónak mindig van cucc és ahhoz se kell folyamatosan nyomni.Még a küldetés ami legalább hoz egy kis izgalmat.A sziget meg nagyon el lett cseszve szerintem.Szóval ha gondolod építs nemesítőt...de minek,főleg nem aranyért - az a pár percért.
  • RJoci1 (HU1)RJoci1 (HU1) Bejegyzések: 48
    szerkesztette ezt: 15.07.2015
    Sziasztok!
    Megtudná valaki mondani, hogy az 5-ös és 6-os szintű KERT a nemesített növényekből mennyit termel?
    Sajnos nem mutatja meg a Kert információs panelja, míg nem építek növénynemesítőt (fölöslegesen pedig nem szeretnék építeni).
    Előre is köszönöm a választ.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 15.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Sziasztok!
    Megtudná valaki mondani, hogy az 5-ös és 6-os szintű KERT a nemesített növényekből mennyit termel?
    Sajnos nem mutatja meg a Kert információs panelja, míg nem építek növénynemesítőt (fölöslegesen pedig nem szeretnék építeni).
    Előre is köszönöm a választ.

    Nekem sincs az Ínyencen nemesítőm, de attól függetlenül a termelő panel mutatja a mennyiségeket, ha átváltassz spec. magra.
  • RJoci1 (HU1)RJoci1 (HU1) Bejegyzések: 48
    szerkesztette ezt: 15.07.2015
    Szia Porrima!

    Köszönöm válaszod!
    Nekem nem mutatja, de a másik Topicban megkaptam a választ.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 15.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Szia Porrima!

    Köszönöm válaszod!
    Nekem nem mutatja, de a másik Topicban megkaptam a választ.

    Szia! :)

    Akár az építés menüben (sárga munkavédelmi sisak) a kertre kattintva vagy közvetlen az ínyenc farmon is a kertedre kattintva a körmenü "i'" gombján keresztül, azon belül is a 2. fülön megtalálod ezeket az információkat. Csak lapozni kell a magoknál, ha esetleg nem a zöld tasakos (speciális) magokkal kezdődik a sor. :)
    Ez onnantól mindenkinél megtalálható, amint eléri a 30. szintet a farmjával. :)

    Zsuzsi
  • RJoci1 (HU1)RJoci1 (HU1) Bejegyzések: 48
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Szia! :)

    Akár az építés menüben (sárga munkavédelmi sisak) a kertre kattintva vagy közvetlen az ínyenc farmon is a kertedre kattintva a körmenü "i'" gombján keresztül, azon belül is a 2. fülön megtalálod ezeket az információkat. Csak lapozni kell a magoknál, ha esetleg nem a zöld tasakos (speciális) magokkal kezdődik a sor. :)
    Ez onnantól mindenkinél megtalálható, amint eléri a 30. szintet a farmjával. :)

    Zsuzsi

    Szia Kedves Zsuzsi!

    Ahogy leírtad úgy próbáltam, de nekem nem mutatja meg.? De már megkaptam a választ, pont tőled. Köszönöm
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Szia Kedves Zsuzsi!

    Ahogy leírtad úgy próbáltam, de nekem nem mutatja meg.? De már megkaptam a választ, pont tőled. Köszönöm

    Szia! :)

    Tudom, hogy tőlem a másik topikban. :D Csak számomra elég furcsa, hogy nem látod az információs paneleden, hiszen szintben is bőven túl szárnyaltad már a 30-at. Onnantól érhető el az ínyencen a növénynemesítő. Lebontottam az ínyencen, hogy ellenőrizzem, mutatja-e a kert akkor is a vetőmagokat. (Logikusan mutatnia kellene, de ez a biztos. És ott vannak benne, sőt azzal kezdődik a sor.)
    Úgyhogy nálad nem tudom, mi lehet...

    kert_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Zsuzsi
  • RJoci1 (HU1)RJoci1 (HU1) Bejegyzések: 48
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Szia! :)

    Tudom, hogy tőlem a másik topikban. :D Csak számomra elég furcsa, hogy nem látod az információs paneleden, hiszen szintben is bőven túl szárnyaltad már a 30-at. Onnantól érhető el az ínyencen a növénynemesítő. Lebontottam az ínyencen, hogy ellenőrizzem, mutatja-e a kert akkor is a vetőmagokat. (Logikusan mutatnia kellene, de ez a biztos. És ott vannak benne, sőt azzal kezdődik a sor.)
    Úgyhogy nálad nem tudom, mi lehet...

    kert_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Zsuzsi

    Szia!

    Nálam csak két oldal van, a harmadik valamiért hiányzik.

    Ez akkor azt jelenti, hogy a növénynemesítő nálam nem is működne? Vagyis hiába vetnék speciális magokat.?
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Szia!

    Nálam csak két oldal van, a harmadik valamiért hiányzik.

    Ez akkor azt jelenti, hogy a növénynemesítő nálam nem is működne? Vagyis hiába vetnék speciális magokat.?

    Szia!


    1. Ez akkor azt jelenti, hogy a növénynemesítő nálam nem is működne?
    Véleményem szerint ettől függetlenül működne. Ez itt nálad inkább valami hiba lesz. Úgyhogy nyugodtan építsd fel a nemesítőt. :)

    2. Vagyis hiába vetnék speciális magokat.
    Vetni csak akkor tudsz speciális magot, ha a növénynemesítődet felépítetted és elindítottad. Ehhez a sima mag beérése után kapott ládás növénykét (pl. nemesített árpa) és a vizet együtt el kell indítanod a nemesítőben. Ebből lesz a speciális mag.

    Zsuzsi
  • RJoci1 (HU1)RJoci1 (HU1) Bejegyzések: 48
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Szia!


    1. Ez akkor azt jelenti, hogy a növénynemesítő nálam nem is működne?
    Véleményem szerint ettől függetlenül működne. Ez itt nálad inkább valami hiba lesz. Úgyhogy nyugodtan építsd fel a nemesítőt. :)

    2. Vagyis hiába vetnék speciális magokat.
    Vetni csak akkor tudsz speciális magot, ha a növénynemesítődet felépítetted és elindítottad. Ehhez a sima mag beérése után kapott ládás növénykét (pl. nemesített árpa) és a vizet együtt el kell indítanod a nemesítőben. Ebből lesz a speciális mag.

    Zsuzsi

    Szia!
    Ok, az világos amit a 2 pontba leírtál, csak az nem világos, hogy nálam miért nem mutatja az információs panel.? Azért köszi a segítséget.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Szia!
    Ok, az világos amit a 2 pontba leírtál, csak az nem világos, hogy nálam miért nem mutatja az információs panel.? Azért köszi a segítséget.

    Sajnos ilyen érthetetlen hiányosság rengeteg van, kinél ez, kinél az, szerintem nem érdemes vele foglalkozni, amíg a játékot nem teszi lehetetlenné. És itt szerintem sincs erről szó, nyugodtan nemesíts ;)
  • Este (HU1)Este (HU1) HU1 Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Szia!
    Ok, az világos amit a 2 pontba leírtál, csak az nem világos, hogy nálam miért nem mutatja az információs panel.? Azért köszi a segítséget.

    Ne aggódj, én 76-os szinten vagyok, és nálam sem mutatja. Nyilván, mert nincs és soha nem is volt az ínyencfarmon növénynemesítőnk. Ha felépítenénk, utána biztos mutatná.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    RJoci1 írta: »
    Szia!
    Ok, az világos amit a 2 pontba leírtál, csak az nem világos, hogy nálam miért nem mutatja az információs panel.? Azért köszi a segítséget.

    Ez nem hiba. Minden magra igaz, hogy a földek információs panele csak akkor mutatja a hozamot, ha rendelkezel az adott maggal. Pl. akinek nincs rózsamagja, annak nem mutatja a rózsa hozamát. Ez a speckó magoknál is így van.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Porrima írta: »
    Nekem sincs az Ínyencen nemesítőm, de attól függetlenül a termelő panel mutatja a mennyiségeket, ha átváltassz spec. magra.
    hunkeldon írta: »
    Ez nem hiba. Minden magra igaz, hogy a földek információs panele csak akkor mutatja a hozamot, ha rendelkezel az adott maggal. Pl. akinek nincs rózsamagja, annak nem mutatja a rózsa hozamát. Ez a speckó magoknál is így van.

    Sziasztok! :)

    Akkor most hol van az "igazság"? :) Porrima azt írja, ő látja sp. vetőmagokat, holott nincs nemesítője és ezáltal sp. vetőmagaja sem az ínyencen. Viszont Este és RJoci1 meg nem látják.

    Zsuzsi
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Sziasztok! :)

    Akkor most hol van az "igazság"? :) Porrima azt írja, ő látja sp. vetőmagokat, holott nincs nemesítője és ezáltal sp. vetőmagaja sem az ínyencen. Viszont Este és RJoci1 meg nem látják.

    Zsuzsi

    Az lehet, hogy amikor semmi sincs a földbe vetve, akkor meg lehet nézni. (még vetés előtt) De az info panel nem mutatja. Legalábbis nálam csak azok a magok látszanak, amikből legalább 1 db van.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    talán nem jó helyen nézitek.
    nekem nincs nemesítőm, a földem be van vetve, mégis látható a farmkezelőben minden adat róla. persze a 4-dik oldalon az árpa van.

    farmkezelo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Liz652 írta: »
    talán nem jó helyen nézitek.
    nekem nincs nemesítőm, a földem be van vetve, mégis látható a farmkezelőben minden adat róla. persze a 4-dik oldalon az árpa van.

    Köszi Liz, de nem ez volt a kiinduló kérdés. :D
    RJoci1 játékos arról érdeklődött, mivel neki nincs az ínyencen növénynemesítője, hogy az 5. és 6. szintű kerteknek mekkora a sp. vetőmag hozama. Ő azt írta, nem látja a kerten az infós gombnál a sp. magokat, kizárólag csak a sima vetőmagot. Porrima viszont látja, pedig neki sincs növénynemesítője. :)

    Amit Te bekarikáztál, az más. :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Köszi Liz, de nem ez volt a kiinduló kérdés. :D
    RJoci1 játékos arról érdeklődött, mivel neki nincs az ínyencen növénynemesítője, hogy az 5. és 6. szintű kerteknek mekkora a sp. vetőmag hozama. Ő azt írta, nem látja a kerten az infós gombnál a sp. magokat, kizárólag csak a sima vetőmagot. Porrima viszont látja, pedig neki sincs növénynemesítője. :)

    Amit Te bekarikáztál, az más. :)

    Remélem erről van szó:
    mac3_16072015_220037_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Hogy nincs nemesítőm, azt higyjétek el kép nélkül ;)
  • Este (HU1)Este (HU1) HU1 Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 17.07.2015
    Sziasztok! :)

    Akkor most hol van az "igazság"? :) Porrima azt írja, ő látja sp. vetőmagokat, holott nincs nemesítője és ezáltal sp. vetőmagaja sem az ínyencen. Viszont Este és RJoci1 meg nem látják.

    Zsuzsi

    Az igazság odaát van :D

    Nem lehet, hogy Porrimának volt valamikor nemesítője, csak lebontotta?
    Esetleg építéskor megjelenik a menüben, és onnantól már ott marad.
    Ha nem, akkor marad a véletlenszám-generátor :confused:
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 17.07.2015
    Köszi Liz, de nem ez volt a kiinduló kérdés. :D
    RJoci1 játékos arról érdeklődött, mivel neki nincs az ínyencen növénynemesítője, hogy az 5. és 6. szintű kerteknek mekkora a sp. vetőmag hozama. Ő azt írta, nem látja a kerten az infós gombnál a sp. magokat, kizárólag csak a sima vetőmagot. Porrima viszont látja, pedig neki sincs növénynemesítője. :)

    Amit Te bekarikáztál, az más. :)

    szia
    látom Zsuzsi, valóban.
    az egyik farmon - mint írtam nincs nemesítő, ott nem is mutatja a spec. magokat a kert körmenüjében, valszeg Estének lehet igaza, h Porrimának valamikor volt nemesítője, de elbontotta, így maradhatott neki a panelben a spec. mag.
    a másik farmon van nemesítő, de nekem is csak 2 oldal van, a spec. pitypangon kivül mást nem mutat, csak a simákat.
    viszont a 3-dik farmon rendesen mutatja a speceket ( persze ott is van nemesítő ). így gondolom hibáról van szó
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 17.07.2015
    Este írta: »
    Az igazság odaát van :D

    Nem lehet, hogy Porrimának volt valamikor nemesítője, csak lebontotta?
    Esetleg építéskor megjelenik a menüben, és onnantól már ott marad.
    Ha nem, akkor marad a véletlenszám-generátor :confused:
    Liz652 írta: »
    szia
    látom Zsuzsi, valóban.
    az egyik farmon - mint írtam nincs nemesítő, ott nem is mutatja a spec. magokat a kert körmenüjében, valszeg Estének lehet igaza, h Porrimának valamikor volt nemesítője, de elbontotta, így maradhatott neki a panelben a spec. mag.
    a másik farmon van nemesítő, de nekem is csak 2 oldal van, a spec. pitypangon kivül mást nem mutat, csak a simákat.
    viszont a 3-dik farmon rendesen mutatja a speceket ( persze ott is van nemesítő ). így gondolom hibáról van szó

    Képzeljétek, az este erről beszélgettünk szövin belül is, hogy a fórumon itt folyik erről a diskurzus. :) Erre megszólalt Porrimán kívül még egy másik játékostársam is, akinek szintén nem is volt nemesítője, hogy ő is látja a sp. magokat. :D
    Na most már erre varrjon valaki gombot! :D
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 17.07.2015
    Lebontottam az ínyencen, hogy ellenőrizzem, mutatja-e a kert akkor is a vetőmagokat. (Logikusan mutatnia kellene, de ez a biztos. És ott vannak benne, sőt azzal kezdődik a sor.)


    kert_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    RJoci1 írta: »
    Szia!

    Nálam csak két oldal van, a harmadik valamiért hiányzik.

    sziasztok;)
    ezt a témát olvasva én is kipróbáltam hasonlót
    megnéztem a termékinfót ,de nekem is csak 2 oldalam van, spec magot nem mutat
    építettem az ínyencre növénynemesítőt, de ugyse mutatja a termékinfónál a spec megokat és szintén 2 oldal maradt
Ez a beszélgetés lezárult..