Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Július 10-i frissítés megbeszélése: Fájdalom nélkül nincs eredmény

gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
szerkesztette ezt: 21.08.2015 itt: Bejelentés és hírek megbeszélése
Sziasztok! :)

Az alábbi linken olvashatjátok a frissítésről szóló hivatalos leírást.

http://hu.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?32185-Frissítés-július-10-én&p=279071#post279071

További jó fórumozást és játékot kívánunk!
Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on
«1314

Hozzászólások

  • Hajnalka55 (HU1)Hajnalka55 (HU1) Bejegyzések: 12
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Sziasztok Ranglistás jutalomdekorációk pedig az első 5 játékosnak jár az alábbi szinttartományok szerint:

    a 64 szint felett esélytelen a jutalom megszerzése, mert ugyan azok fognak nyerni mint eddig. Szerintem több szintet kéne még betenni, hogy másoknak is esélyük legyen nyerni. pl 64-97,98-128,129-169 és az felett.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Hajnalka55 írta: »
    Sziasztok Ranglistás jutalomdekorációk pedig az első 5 játékosnak jár az alábbi szinttartományok szerint:

    a 64 szint felett esélytelen a jutalom megszerzése, mert ugyan azok fognak nyerni mint eddig. Szerintem több szintet kéne még betenni, hogy másoknak is esélyük legyen nyerni. pl 64-97,98-128,129-169 és az felett.

    Ez bizony egy nagyon jó javaslat: kérdés, hogy mennyire lenne megvalósítható a játék koncepciójában?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Hát így magyarul olvasva azért bennem is felvetődött ez a dolog, hogy a 64-es szint felett semmi esélyem, de sokunknak se, mert az első 5 helyezett az élbolyból kerül majd ki....
    Erre a dobozosdira is nagyon kíváncsi leszek, hogy miket fog kérni...és azokat csak termelni kell, vagy be is kell adni? Mert ez nem mindegy. Ha csak termelni, az ok. Szerintem az első alkalommal számomra a felfedezés lesz a cél.
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Hát így magyarul olvasva azért bennem is felvetődött ez a dolog, hogy a 64-es szint felett semmi esélyem, de sokunknak se, mert az első 5 helyezett az élbolyból kerül majd ki....
    Erre a dobozosdira is nagyon kíváncsi leszek, hogy miket fog kérni...és azokat csak termelni kell, vagy be is kell adni? Mert ez nem mindegy. Ha csak termelni, az ok. Szerintem az első alkalommal számomra a felfedezés lesz a cél.
    Az árut megtermeled és beadod. Tehát adámányozod és Neked kevesebb lesz.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Hajnalka55 írta: »
    Sziasztok Ranglistás jutalomdekorációk pedig az első 5 játékosnak jár az alábbi szinttartományok szerint:

    a 64 szint felett esélytelen a jutalom megszerzése, mert ugyan azok fognak nyerni mint eddig. Szerintem több szintet kéne még betenni, hogy másoknak is esélyük legyen nyerni. pl 64-97,98-128,129-169 és az felett.

    169. szint felett összesen 86 játékos van. (pontosabban 86 farm, ami maximum 86 játékost jelenthet) Nem túlzás ennek a pár embernek a külön kategóra?
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    konvoj írta: »
    Az árut megtermeled és beadod. Tehát adámányozod és Neked kevesebb lesz.

    Én bízom benne, hogy elég csak termelni, mint a mini feladatoknál, mert a német vagy angol fórumon valami ilyesmi volt, csak a "barátom a Google" nem tudta pontosan lefordítani, emiatt érdeklődtem. Mindegy majd ha egyszer elindul, mert holnap nem biztos, hogy el fog, így akkor kiderül. Holnap ami biztos látszik majd az eredméynek, szombaton a lovas, meg a barátságizé, a többi meg ki tudja...
  • Hajnalka55 (HU1)Hajnalka55 (HU1) Bejegyzések: 12
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Szia hunkeldon

    Szerintem nem, mert innen kerülnek ki mindig a győztesek:)
    A szint meghatározások csak egy példa volt, de a" 64 szint felett" nem tartom jónak. Én így gondolom.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Hajnalka55 írta: »
    Szia hunkeldon

    Szerintem nem, mert innen kerülnek ki mindig a győztesek:)
    A szint meghatározások csak egy példa volt, de a" 64 szint felett" nem tartom jónak. Én így gondolom.

    Ez mindenhol így van. Úszás, golf, szumó, akármi... Mindig ugyanazok nyerik, mégsem csinálnak nekik külön kategóriát. Egyszerűen ők tettek a legtöbbet azért, hogy nyerjenek. De senki nem tartozhat örökké a legjobbak közé. Mindig lesznek, akik náluk is jobbak, úgyhogy fel a fejjel! Kitartás.
  • korombori2korombori2 Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    hunkeldon írta: »
    .... De senki nem tartozhat örökké a legjobbak közé. Mindig lesznek, akik náluk is jobbak, úgyhogy fel a fejjel! Kitartás.

    Mindig lesznek, akik náluk is több aranyat tudnak venni. Ugye így értetted?
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    korombori2 írta: »
    Mindig lesznek, akik náluk is több aranyat tudnak venni. Ugye így értetted?

    Nem. Hanem úgy értettem, hogy senki sem fog örökké játszani. Nálam sokkal nagyobb aranyvásárlók is vannak, akik tízszer-százszor annyit költenek erre a játékra, mint én, de a legutolsó lóversenyen mégsem bírtak legyőzni. Ha azt hiszed, hogy minden eredmény az aranynak köszönhető, akkor te sosem leszel a legjobbak között. Nem bántásból mondom, de így van.
    És én sem valószínű, hogy több lovas szezont fogok nyerni, mert nem kívánok már annyit foglalkozni ezzel a játékkal, amennyi egy ilyen győzelmehez kellene.
  • hobbykertész (HU1)hobbykertész (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    kedves hunkeldon akkor hajrá játszál velük --- én a tisztességes versenyt szeretem
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    kedves hunkeldon akkor hajrá játszál velük --- én a tisztességes versenyt szeretem

    Ez már lerágott csont. A BigFarm álláspontja szerint az lenne tisztességtelen, ha ugyanazt kapnák a fizetős játékosok, mint a nem fizetősök. És szerintem igazuk van. Aki fizet, az kapjon extra szolgáltatást. Ebben szerintem nincs semmi tisztességtelen. Senkit nem köteleznek arany használatára. Akinek tetszik a játék, és tényleg jó szórakozást nyújt neki, az fizethet, ha akar. De nem kötelező, mert anélkül is élvezhető, hogy egyetlen forintot is költenél rá. Csak azt nem bírom, amikor valaki a tisztesség nevében lenézi a másikat, aki fizet a szórakozásáért.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    hunkeldon írta: »
    Ez már lerágott csont. A BigFarm álláspontja szerint az lenne tisztességtelen, ha ugyanazt kapnák a fizetős játékosok, mint a nem fizetősök. És szerintem igazuk van. Aki fizet, az kapjon extra szolgáltatást. Ebben szerintem nincs semmi tisztességtelen. Senkit nem köteleznek arany használatára. Akinek tetszik a játék, és tényleg jó szórakozást nyújt neki, az fizethet, ha akar. De nem kötelező, mert anélkül is élvezhető, hogy egyetlen forintot is költenél rá. Csak azt nem bírom, amikor valaki a tisztesség nevében lenézi a másikat, aki fizet a szórakozásáért.

    Nagyon egyetértek Veled! Bár én nem veszek aranyat, de nem nézem le azt, aki vesz, sőt...
    Lerágott csont tényleg, de néha előjön.
  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    hunkeldon írta: »
    Ez már lerágott csont. A BigFarm álláspontja szerint az lenne tisztességtelen, ha ugyanazt kapnák a fizetős játékosok, mint a nem fizetősök. És szerintem igazuk van. Aki fizet, az kapjon extra szolgáltatást. Ebben szerintem nincs semmi tisztességtelen. Senkit nem köteleznek arany használatára. Akinek tetszik a játék, és tényleg jó szórakozást nyújt neki, az fizethet, ha akar. De nem kötelező, mert anélkül is élvezhető, hogy egyetlen forintot is költenél rá. Csak azt nem bírom, amikor valaki a tisztesség nevében lenézi a másikat, aki fizet a szórakozásáért.

    Szia!

    Ne szívd mellre,sokakból az irígység beszél.Nyilván a GG a pénzből él és aki ezt nem tudja elfogadni keressen olyan játékot ha talál amire nem kell költeni.Csak halkan jegyzem meg a másik csapat ahol még játszogatok ezt sokkal rámenősebben csinálja,egyszerűen eljutsz arra a pontra ahonnan nincs tovább.
    Itt azért látom egész messzire lehet jutni anélkül hogy költenél rá.
  • Brad Boy (HU1)Brad Boy (HU1) HU1 Bejegyzések: 564
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    kedves hunkeldon akkor hajrá játszál velük --- én a tisztességes versenyt szeretem

    Megbocsáss, kedves György, de mi azért játszhatunk ingyen, mert van, aki fizet és eltartja a GG-t. Szóval én nem hőzöngenék, hanem örülnék, hogy ezt számomra lehetővé teszik. Dacára annak, hogy ritkán és kevés aranyat veszek, élvezhető játékot kapok.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    kedves hunkeldon akkor hajrá játszál velük --- én a tisztességes versenyt szeretem

    szia
    szrtm Hunkeldonak igaza van :)
    nem kötelező arannyal játszani, viszont akkor tudomásul kell venni, h hátrányban vagy az arany vásárlókkal szemben :) aki aranyat vásárol, megérdemli a "különleges" szolgáltatást, ezért nem lehet bántani senkit sem :)
    hisz ezért fizet :)
    arany nélkül is élvezhető a játék, csak persze lassabban haladunk :)
    ezt el kell fogadni :)))
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 09.07.2015
    Sziasztok
    Én mindkét oldalnak igazat adok.
    Aki fizet kapjon extra jutikat,de ez jó lenne,ha ezekben a játékrészekben,csak időgyorsítás lenne csupán.
    Mert a másik oldalról nézve (ahol a többség van) én is örülnék néha egy csirkeólnak,tehénólnak,vagy valami olyan ajándéknak ami sok sok melóval is elérhető.Nem napi 1x i belépéssel,de ha napi 24 ből 25 öt játszok,se érhetem el ezeket :(
    A szerikerék és a lovi ennyiből jó,hogy ott hiába nem használsz aranyat,ott kemény melóval neked is lehet sok zsetonod és 100-as lovad,úgy ahogy egy vásárlónak.Bár 100x annyi idő alatt,de lehet és gyémántligás jutid is mint nekik.A szerikeréknél meg ha 1 évig gyűjtöd a zsetont,akkor ha 1x-re elpörgeted lehet esélyed,a vásárló meg megveheti,így akár hetente elpörgetheti.De ezek az ajcsik amiket fentebb írtam soha nem lesz egy ingyenesen játszóé,mert ha 1 vásárló kiesik a helyébe egy új vásárló lép.
    Így szeintem is jobb lenne több szinten osztani ajcsit.Főleg ha azt vesszük alapul,hogy 64 es szinttől a verseny esélytelen.Mert egy 64 es játékost még arany nélkül is simán legyőzök,mert az ő farmja még karcsú,az enyém meg telibe kész van.Tehát szer az utolsó limit (arany ide oda) 130-tól felfelé kéne kezdődjön.Mert ezen a szinten már kész farmok vannak egymás ellen,így a kisebbeknek lenne némi filling benne.
    De ez csak az én véleményem és fent van a kesztyű :D:D
    pusza
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    bourges írta: »
    Sziasztok
    Én mindkét oldalnak igazat adok.
    Aki fizet kapjon extra jutikat,de ez jó lenne,ha ezekben a játékrészekben,csak időgyorsítás lenne csupán.
    Mert a másik oldalról nézve (ahol a többség van) én is örülnék néha egy csirkeólnak,tehénólnak,vagy valami olyan ajándéknak ami sok sok melóval is elérhető.Nem napi 1x i belépéssel,de ha napi 24 ből 25 öt játszok,se érhetem el ezeket :(
    A szerikerék és a lovi ennyiből jó,hogy ott hiába nem használsz aranyat,ott kemény melóval neked is lehet sok zsetonod és 100-as lovad,úgy ahogy egy vásárlónak.Bár 100x annyi idő alatt,de lehet és gyémántligás jutid is mint nekik.A szerikeréknél meg ha 1 évig gyűjtöd a zsetont,akkor ha 1x-re elpörgeted lehet esélyed,a vásárló meg megveheti,így akár hetente elpörgetheti.De ezek az ajcsik amiket fentebb írtam soha nem lesz egy ingyenesen játszóé,mert ha 1 vásárló kiesik a helyébe egy új vásárló lép.
    Így szeintem is jobb lenne több szinten osztani ajcsit.Főleg ha azt vesszük alapul,hogy 64 es szinttől a verseny esélytelen.Mert egy 64 es játékost még arany nélkül is simán legyőzök,mert az ő farmja még karcsú,az enyém meg telibe kész van.Tehát szer az utolsó limit (arany ide oda) 130-tól felfelé kéne kezdődjön.Mert ezen a szinten már kész farmok vannak egymás ellen,így a kisebbeknek lenne némi filling benne.
    De ez csak az én véleményem és fent van a kesztyű :D:D
    pusza

    Sziasztok!
    Csatlakozom Bourges véleményéhez.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Elindult a frissítés, lássuk mi lesz belőle.
    Én is Bourges-szel értek egyet. Arany nélkül is jól játszható, élvezhető, lassab a haladás, de ezt mindenkinek el kell fogadni, aki nem arannyal játszik. Viszont tény, hogy a lovinál egyszer elérhetünk a gyémántba arany nélkül is, igaz sokkal több idő kell hozzá, de az esély adott. Aki aranyazik az ok, érje el előbb, de másoknak is legyen esélye, ha rengeteget dolgozik minden nap a célért.
    Megvolt a frissítés, kokoricát kell termelni, beszedni, de nem igazán értem, hogy is működik ez? Valaki érti?
    Jelenleg kukoricát adok be, és számol, és ha elapad majd jön a vadvirág, és a tojás. De nem értem, mert amint adok be nő az idő, amíg a kukoricákat pakolja...Ha nem termelem a kukoricát, és letelik az idő átvált vadvirágra?
    Ha termelek 1 kört és elfogy megy a tojásra? Kapa segíts, látom te az elsők közt vagy...és rengeteg ponttal...
  • Murányi Tünde (HU1)Murányi Tünde (HU1) HU1 Bejegyzések: 8
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Sajnos én sem értem. Gőzöm sincs hogy kell beadni az árut. :)
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Elindult a frissítés, lássuk mi lesz belőle.
    Én is Bourges-szel értek egyet. Arany nélkül is jól játszható, élvezhető, lassab a haladás, de ezt mindenkinek el kell fogadni, aki nem arannyal játszik. Viszont tény, hogy a lovinál egyszer elérhetünk a gyémántba arany nélkül is, igaz sokkal több idő kell hozzá, de az esély adott. Aki aranyazik az ok, érje el előbb, de másoknak is legyen esélye, ha rengeteget dolgozik minden nap a célért.
    Megvolt a frissítés, kokoricát kell termelni, beszedni, de nem igazán értem, hogy is működik ez? Valaki érti?
    Jelenleg kukoricát adok be, és számol, és ha elapad majd jön a vadvirág, és a tojás. De nem értem, mert amint adok be nő az idő, amíg a kukoricákat pakolja...Ha nem termelem a kukoricát, és letelik az idő átvált vadvirágra?
    Ha termelek 1 kört és elfogy megy a tojásra? Kapa segíts, látom te az elsők közt vagy...és rengeteg ponttal...

    Szia!

    Én sem teljesen értem, és sajnos amit kérdezel azt nem is figyeltem annyira, a tojásnál megnézem hogy az idő mitől függ.

    Én a kukoricával elmentem 9-es szintig, ott kb 28 percet mutatott az óra, ez letelt és átváltott vadvirágra. Közben nem termeltem már semmit, csak kb az első 5 percben, tehát 23 percig simán ment az óra anélkül hogy egy darab kukoricát beadtam volna.

    Itt 10-es szinten kb. 5 perc van csak a tojásos dobozig.
    Lehet hogy termény függő is a hátralévő idő, de biztosat nem tudok én sem. :(
    A tojásnál megnézem hogy ha magasabb szintre megyek változik-e az idő.
    Sajnos én sem értem. Gőzöm sincs hogy kell beadni az árut. :)

    Szia!

    Csak simán termeld és gyűjtsd be az adott terméket (pl kukorica) és hozzászámolja.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Nem kell beadni, azt látom, csak be kell szedni. Minél többet szedsz be annál feljebb megy a mutató, anál több pontot kapsz másodpercenként. Csak azt nem értem, hogy vált a következő dobozra és hogy van valakinek a frissítés után 12 ezer feletti mennyisége, míg az enyém még 2000 sincs...

    Kapa te arannyal ugrottad át a dolgokat, hogy ennyire gyors vagy? Nekem alig pár perce (max. 10) van frissítés után.
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Nem kell beadni, azt látom, csak be kell szedni. Minél többet szedsz be annál feljebb megy a mutató, anál több pontot kapsz másodpercenként. Csak azt nem értem, hogy vált a következő dobozra és hogy van valakinek a frissítés után 12 ezer feletti mennyisége, míg az enyém még 2000 sincs...

    Kapa te arannyal ugrottad át a dolgokat, hogy ennyire gyors vagy? Nekem alig pár perce (max. 10) van frissítés után.

    Olyan 30-35 perce megy az event, ha valaki 10es szintre nyomta mindegyiket eddig, könnyen lehet hogy már megint a kukoricánál jár.

    A tojásnál 1-7 szintig kb 1 óra felett és 1 óra 32 perc között mozgott az idő, a 9. szintre drasztikusan lecsökkent, csak 36 perc. 10-es szinten gondolom ennek a fele vagy még kevesebb.

    Arannyal ugráltam át a termelési időt, de olyan sokat nem költöttem rá, csak 737-et.


    A következő dobozra akkor vált ha letelik az idő (vagy átugrod arannyal).
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Kapa még azt áruld el nekem, hogy most csak ez a 3 fogja váltogazni egymást, vagy lesz más is amit termelni kell?
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Kapa még azt áruld el nekem, hogy most csak ez a 3 fogja váltogazni egymást, vagy lesz más is amit termelni kell?

    Szerintem csak ez a három :( Én mást még nem láttam. A 4. nekem most kukorica, aztán jön megint egy tojás.
  • kJudy (HU1)kJudy (HU1) HU1 Bejegyzések: 23
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Szia Kapa!
    Nekem első körben kukoricát, gyermekláncfüvet, és jázmint adott begyűjtésre, aminek a beszedési ideje nem uannyi, mint a vadvirágé. :( Mindig ezt a hármat fogja kérni?
  • szerabin (HU1)szerabin (HU1) HU1 Bejegyzések: 45
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Sziasztok! csak a 10 . szint után megy odébb a tőlcsér?vagy ha lejárt az idő?
    köszönöm!
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Kapa még azt áruld el nekem, hogy most csak ez a 3 fogja váltogazni egymást, vagy lesz más is amit termelni kell?

    Sziasztok!
    Nálam kukorica, árpa, tej volt kezdéskor a sorrend. A kukorica lefutott és jött a harmadiknak a vadvirág.
    Most árpád kellene termelnem, de frissítés előtt szedtem le.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Nekem a tojás után árpát mutat, így akkor nem csak ez a 3.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 10.07.2015
    Ádámmaci írta: »
    Nekem a tojás után árpát mutat, így akkor nem csak ez a 3.

    Az eddigiekből úgy tűnik, nem mindenkinél ugyanaz a feladat sorrend. Gondolom, lesz még benne virágfarmos is.
Ez a beszélgetés lezárult..