Főoldal Hungarian Goodgame Big farm - A játék Kérdések a játékkal kapcsolatban Tippek és Trükkök

[Édességfarm] Alpakák tenyésztése

Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
szerkesztette ezt: 13.02.2017 itt: Tippek és Trükkök
Kedves játékostársak!

Én most is próbálom kihozni a maximumot a cukifarmból: egy lehetőségről írok, amit ma számoltam ki.

1. Mivel az édességgyár nagy termelékenységű, úgy találom, hogy elég a 3. szintre fejleszteni.

2. Ezen a szinten a puding időegység alatt többet hoz a konyhára, mint a cukordísz: a cukorpalotába adva óránként 1200 pont ill. 37573 utalvány, szemben a dísz 1029 és 32811 mennyiségével. Ez természetesen elméleti érték, folyamatos termeléssel.

3. A pudinghoz sok alpakatej és tejszín kell, ezért sok alpaka is: nekem jelenleg 6 istállóm van, mind 4. szintű, nem is építek többet.

4. A 6 alpakaistálló táppal történő ellátásához kell 8,57 táp óránként.
4/a. A 4. szintű cukormalom óránként 20 tápot készít, így a fele kapacitás elég hozzá, ugyanannyi idő alatt cukrot és szirupot lehet termelni.
4/b. 10 táphoz a 4. sz. cukormalomban 28 fű kell, tehát a 8,57-et kerekítve 28 füvet kell termelni óránként. Egy 4. sz. mező sima humusszal 58 füvet termel 8 óra alatt, négy mező négyszer 58-at, azaz óránként 29 füvet.

A fenti számítás szerint 4 mező biztonságosan ellát 6 alpakaistállót, a mezők, istállók és malom mindegyikének 4. szintje esetén.

Ui. a cukifarm 23. napján:
Már 3 napja nem építkezek a cukifarmon. Közben felfigyeltem arra, hogy a meglévő kertekkel annyira felszaporodott az alapanyagok némelyike (mandula, cseresznye), hogy azt a 3. szintű cukorgyárban nem tudom feldogozni a rendelkezésre álló idő alatt, ezért úgy döntöttem, hogy kibővítem négyesre. Pénz, idő még van rá, és a termelékenysége majd háromszorosára növekszik.
Persze akinek jobban kell a dollár, mint az utalvány, az ne kövessen, mert a cukigyár bővítése 18 millióba kerül

További élvezetes farmolást mindenkinek!
Post edited by gyurisne.zsuzsi (HU1) on

Hozzászólások

  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 29.06.2015
    Hát én nem tudom, kiknek tervezték ezt a cukorfarmot.
    5 alpaka ól, 3 manduláskert, 6 termőföld, amin termelgetek. Tényleg csak termelgetek, mert a számításaim szerint mindez a következőre elegendő: (naponta)
    A tejből 60 adag gyümölcspudinra futja
    A maradék tejszín 20 adag cukordíszre elég
    60-70 adag mézeskalács, és elfogyott a szirup.
    A maradék mandula és cukor még 100 adag marcipánra elég.
    Ezek így összesen naponta kb. 900.000 utalvány. Elég karcsú, azt kell mondjam. (feltételezve, hogy egész nap tudsz játszani, és győzöd a kakaótermelést is, amivel most nem is számoltam...)
    Ha ezeket a termékeket a csokipalota építéséhez adnám, az is csak 25.000 pontot érő termék, napi szinten.
    Ezekkel az arányokkal akkor lenne esély a csokipalota megszerzésére, ha már az első napon teljesen fullos farmmal rendelkeznék. Az utalványokkal még rosszabb a helyzet. Még a 40 milliós szint is elérhetetlennek tűnik.

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt