Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Beszélgetés a cukorkafarmról

A beszélgetés a következő beszélgetés bejegyzéseinek a felosztásaiból jött létre: Cukifarmon alpakák tenyésztése.

Hozzászólások

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 29.06.2015
    Porrima írta: »
    Kedves játékostársak!

    Én most is próbálom kihozni a maximumot a cukifarmból: egy lehetőségről írok, amit ma számoltam ki.

    1. Mivel az édességgyár nagy termelékenységű, úgy találom, hogy elég a 3. szintre fejleszteni.

    2. Ezen a szinten a puding időegység alatt többet hoz a konyhára, mint a cukordísz: a cukorpalotába adva óránként 1200 pont ill. 37573 utalvány, szemben a dísz 1029 és 32811 mennyiségével. Ez természetesen elméleti érték, folyamatos termeléssel.

    3. A pudinghoz sok alpakatej és tejszín kell, ezért sok alpaka is: nekem jelenleg 6 istállóm van, mind 4. szintű, nem is építek többet.

    4. A 6 alpakaistálló táppal történő ellátásához kell 8,57 táp óránként.
    4/a. A 4. szintű cukormalom óránként 20 tápot készít, így a fele kapacitás elég hozzá, ugyanannyi idő alatt cukrot és szirupot lehet termelni.
    4/b. 10 táphoz a 4. sz. cukormalomban 28 fű kell, tehát a 8,57-et kerekítve 28 füvet kell termelni óránként. Egy 4. sz. mező sima humusszal 58 füvet termel 8 óra alatt, négy mező négyszer 58-at, azaz óránként 29 füvet.

    A fenti számítás szerint 4 mező biztonságosan ellát 6 alpakaistállót, a mezők, istállók és malom mindegyikének 4. szintje esetén.

    Köszi Porrima!

    üdv.:)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 29.06.2015
    Köszi a segítséget Porrima :D
  • icarika (HU1)icarika (HU1) HU1 Bejegyzések: 156
    szerkesztette ezt: 29.06.2015
    hunkeldon írta: »
    Hát én nem tudom, kiknek tervezték ezt a cukorfarmot.
    5 alpaka ól, 3 manduláskert, 6 termőföld, amin termelgetek. Tényleg csak termelgetek, mert a számításaim szerint mindez a következőre elegendő: (naponta)
    A tejből 60 adag gyümölcspudinra futja
    A maradék tejszín 20 adag cukordíszre elég
    60-70 adag mézeskalács, és elfogyott a szirup.
    A maradék mandula és cukor még 100 adag marcipánra elég.
    Ezek így összesen naponta kb. 900.000 utalvány. Elég karcsú, azt kell mondjam. (feltételezve, hogy egész nap tudsz játszani, és győzöd a kakaótermelést is, amivel most nem is számoltam...)
    Ha ezeket a termékeket a csokipalota építéséhez adnám, az is csak 25.000 pontot érő termék, napi szinten.
    Ezekkel az arányokkal akkor lenne esély a csokipalota megszerzésére, ha már az első napon teljesen fullos farmmal rendelkeznék. Az utalványokkal még rosszabb a helyzet. Még a 40 milliós szint is elérhetetlennek tűnik.
    Pedig jó lenne ez a farm , ha megfelelően lenne összeállítva . Egy biztos ..... ha így marad , én soha többet nem hajtok a palotára . Most megcsináltam a 150-es pontig , de meg is bántam . Magok elfogytak , éppen csak el tudom indítani a hajót , utalvány meg nuku . Minden kertből kettő van , 8 föld , 4 alpaka ól , minden maxon (kivéve a gyár ...az csak 3-as) .... és mégse tartok sehol . És egy vagyont költöttem rá . Jóhülye' vagyok , hogy hagytam magam elragadtatni a kíváncsiságtól .:-(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 30.06.2015
    icarika írta: »
    Pedig jó lenne ez a farm , ha megfelelően lenne összeállítva . Egy biztos ..... ha így marad , én soha többet nem hajtok a palotára . Most megcsináltam a 150-es pontig , de meg is bántam . Magok elfogytak , éppen csak el tudom indítani a hajót , utalvány meg nuku . Minden kertből kettő van , 8 föld , 4 alpaka ól , minden maxon (kivéve a gyár ...az csak 3-as) .... és mégse tartok sehol . És egy vagyont költöttem rá . Jóhülye' vagyok , hogy hagytam magam elragadtatni a kíváncsiságtól .:-(

    szia Ica
    az biztos, h valami nem jó
    az rendben, h a malmot "javították", de ehhez kellene korrigálni sok mindent :) a mostani számítások bizony nem jók, át kellene ezt a fejlesztőknek/kitalálóknak újra gondolni :)
    persze a "kíváncsiságra" apelláltak, így a köv. cuki farmot muszáj megnyitni újra, aki most ezt tette (vagy mégse:confused::confused:)
    lassan az ilyen újításoktól félni fogunk és bele se kezdünk :))
    más aranyhalászatot kellene kigondolni, ahol kevesebb arannyal is van sikerélmény :)
    sokszor a sok kicsi többet ér, mint az egy nagy :))
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 30.06.2015
    Jó lenne ez, ha nem 40 millió és 90 millió lenne az utalványok száma, ami után ad ajándékot, hiszen jelenlegi számokkal a 40 millió utalványa max. annak lesz meg, aki sok aranyat tett bele, de 90 millió szerintem nem igazán lesz meg 1-2 játékoson kívül, ha egyáltalán meglesz. Én ezt már akkor éreztem, mikor a malmot javították. Előtte a 15 millió is elérhetetlennek tűnt. Most már a 15 milla elérhetőnek látszik. Én 150 ezernél megálltam a csokipalotánál, mert utána iszonyat, ami kell 1-1 szint emeléshez és amit pluszban kapunk a 10% veszteségért, az nem éri meg, inkább eladom majd a termékeket.
    Ha átgondolnák a palota és az utalványok száma utáni ajándékok határait szerintem jó is lehetne...
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 16.07.2015
    Liz652 írta: »
    persze a "kíváncsiságra" apelláltak, így a köv. cuki farmot muszáj megnyitni újra, aki most ezt tette (vagy mégse:confused::confused:)

    Szia!

    Ha nem akarod, nem kell megnyitni a következőt. Akkor azokat a magokat szigetes gyümölcsöket fogja továbbra is vinni a hajó, amit a cukifarm megérkezéséig is szállított. Tehát ha vikingeset vitt, akkor ha nem nyitod meg a cukifarmot, tőled továbbra is vikingeset visz.

    Zsuzsi
Sign In to comment.