Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Június 9-ei frissítés megbeszélése: Cukorka farm

1711

Hozzászólások

  • Köles (HU1)Köles (HU1) HU1 Bejegyzések: 234
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    Sziasztok!

    Én simán, a játékból jöttem ide. :)
    Megcsinálták?
    Véletlen?

    Majd még próbálom. :)
    Ha az angolra rak, majd írok nekik magyarul. :) Biztos dijjazzák! :):):)
  • ildikoilona (HU1)ildikoilona (HU1) Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    Sziasztok! Lehet, hogy nem olvastam el figyelmesen a leírást, valamint az előző hsz-eket, de én semmi olyan infót nem találtam sem a farmon, sem a fórumon, hogy a cukorpalota építésénél az egyes szintek eléréséhez mennyi édességet kell beadni, és azt sem látom, hogy eddig mennyit adtam be - azt persze látom, hogy színesedik a mező, de nem tudom, mennyi egység kell még a szint befejezéséhez. Tudtok ebben segíteni? Található erről valami infó, csak nem találtam meg? További jó játékot: Ildikó
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    Sziasztok! Lehet, hogy nem olvastam el figyelmesen a leírást, valamint az előző hsz-eket, de én semmi olyan infót nem találtam sem a farmon, sem a fórumon, hogy a cukorpalota építésénél az egyes szintek eléréséhez mennyi édességet kell beadni, és azt sem látom, hogy eddig mennyit adtam be - azt persze látom, hogy színesedik a mező, de nem tudom, mennyi egység kell még a szint befejezéséhez. Tudtok ebben segíteni? Található erről valami infó, csak nem találtam meg? További jó játékot: Ildikó

    Ez az én gondom is.
    Mindenesetre az biztosnak látszik, hogy a 10 000 nem lehet az édességekért járó pont, mert 30-40 pontot érő cukorkát adtam be, és jócskán vastagodott a mutató, pedig ha egy szint 2000 lenne, akkor meg sem látszhatna. No, előbb-utóbb csak kiderül...
  • ildikoilona (HU1)ildikoilona (HU1) Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    Porrima írta: »
    ...
    No, előbb-utóbb csak kiderül...
    Persze, egy hónap múlva tapasztaltabbak leszünk. A hiányosságok ellenére is jobban tetszik, mint az előző szigetek. A problémám csak az, hogy ez lényegében egy stratégiai játék, ha jól tervezek, gyorsabban haladok (eventek, projektek, feladatok), de ha nincs elég infóm, akkor nem tudok tervet felépíteni - a próba-szerencse játékokat viszont nem kedvelem, ezért is nem lottózom:) De csak pozitívan: tekintsük ezt próbajátéknak, majd a következő megy élesben. További jó játékot: Ildikó
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    Porrima írta: »
    Ez az én gondom is.
    Mindenesetre az biztosnak látszik, hogy a 10 000 nem lehet az édességekért járó pont, mert 30-40 pontot érő cukorkát adtam be, és jócskán vastagodott a mutató, pedig ha egy szint 2000 lenne, akkor meg sem látszhatna. No, előbb-utóbb csak kiderül...

    Szia Porrima.
    A cukorkáért járó előrelépési pontból kell elérned 10 ezret 150 ezret és 750 ezret.Minél több féle cukorka nyílik meg beadásra,annál értékesebb az édesség,így annál több pont jár érte.
    A sávok nem 2000 cukit kérnek rublikánként,hanem mindig egyre többet.Pontosan sajna nem tom mennyit,de pl az első rublika megvan 500 pontból a második 1000 ből a harmadik 1500 ből stb stb.Minél magasabb szintre lépsz,annál több cuki kell egy sávba :(
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    bourges írta: »
    Szia Porrima.
    A cukorkáért járó előrelépési pontból kell elérned 10 ezret 150 ezret és 750 ezret.Minél több féle cukorka nyílik meg beadásra,annál értékesebb az édesség,így annál több pont jár érte.
    A sávok nem 2000 cukit kérnek rublikánként,hanem mindig egyre többet.Pontosan sajna nem tom mennyit,de pl az első rublika megvan 500 pontból a második 1000 ből a harmadik 1500 ből stb stb.Minél magasabb szintre lépsz,annál több cuki kell egy sávba :(

    Ez nagyon valószínű, hogy így van, bevallom, erre nem gondoltam :(
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    Porrima írta: »
    Ez nagyon valószínű, hogy így van, bevallom, erre nem gondoltam :(


    Ezért jó a fórum,tudunk okosságokat cserélni :D Én is kutakodva olvasok minden hsz-t,hátha van benne valami újdonság,amiről még nem tudunk :D
  • PolleenPolleen Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 11.06.2015
    A megjegyzés tárgytalan.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Sziasztok.
    A cukifarmon,felépítettünk mindenből 1 et,a termőből 2 őt,beadtuk azt a pár cukit a palotába amit kért,és vége a feladatoknak,nincs több.
    Ha elérjük a 10 ezer beadott cukorkát és a díszt megkapjuk,akkor jönnek még újabb feladatok?Vagy úgy termelünk ahogy épp jólesik,a lényeg hogy minél több cukit tudjunk előállítani és beadni?
    Ha valaki már ott jár,attól jól jönne egy kis navigáció.
    Köszike.
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    bourges írta: »
    Sziasztok.
    A cukifarmon,felépítettünk mindenből 1 et,a termőből 2 őt,beadtuk azt a pár cukit a palotába amit kért,és vége a feladatoknak,nincs több.
    Ha elérjük a 10 ezer beadott cukorkát és a díszt megkapjuk,akkor jönnek még újabb feladatok?Vagy úgy termelünk ahogy épp jólesik,a lényeg hogy minél több cukit tudjunk előállítani és beadni?
    Ha valaki már jár ott attól jól jönne egy kis navigáció.
    Köszike.

    Szia!

    Igen, jönni fog pár új feladat 5000 pont után:)
    Építgetősek azok is, de sajnos pontosan nem emlékszem rájuk. 2-es szintű épületeket kért talán.
  • zsuzsa222 (HU1)zsuzsa222 (HU1) HU1 Bejegyzések: 11
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Sziasztok! én azt szeretném megtudni,mikor azt irja ki a cukorfarmon,hogy nincs feladat,ezen a farmon

    Akkor mi van mert az óra az ketyeg!
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    bourges írta: »
    Sziasztok.
    A cukifarmon,felépítettünk mindenből 1 et,a termőből 2 őt,beadtuk azt a pár cukit a palotába amit kért,és vége a feladatoknak,nincs több.
    Ha elérjük a 10 ezer beadott cukorkát és a díszt megkapjuk,akkor jönnek még újabb feladatok?Vagy úgy termelünk ahogy épp jólesik,a lényeg hogy minél több cukit tudjunk előállítani és beadni?
    Ha valaki már ott jár,attól jól jönne egy kis navigáció.
    Köszike.

    Szia Bourges!
    A palota 3. szintjét építem. Amikor a baloldali feladatsornak vége, másik feladat már nem jön.Legalábbis ezt veszem le a hivatalos infóból (idézet: "többé nem kell feladatok fejezeteit teljesíteni") Termelni és gyártani kell minél többet. Egyre figyeljetek! Véletlen se adjátok be az összes kész édességet, (a mennyiséget a csuszkán lehet állítani) mert mindent beszed, ha a csuszka nincs beállítva és nem tudtok gyártani! Én sajnos egyszer nem figyeltem és kisemmizett a drága! Ajcsit és egyebeket adott, de kenhettem a hajamra, mert nem minden gyártásához maradt alapanyagom.

    Jó munkát!
    Kati
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 12.06.2015


    Szia Bourges!
    A palota 3. szintjét építem. Amikor a baloldali feladatsornak vége, másik feladat már nem jön.Legalábbis ezt veszem le a hivatalos infóból (idézet: "többé nem kell feladatok fejezeteit teljesíteni") Termelni és gyártani kell minél többet. Egyre figyeljetek! Véletlen se adjátok be az összes kész édességet, (a mennyiséget a csuszkán lehet állítani) mert mindent beszed, ha a csuszka nincs beállítva és nem tudtok gyártani! Én sajnos egyszer nem figyeltem és kisemmizett a drága! Ajcsit és egyebeket adott, de kenhettem a hajamra, mert nem minden gyártásához maradt alapanyagom.

    Jó munkát!
    Kati

    Szia!

    Utána is kapsz még feladatot, egészen pontosan akkor, ha elérted az 5000 pontot. Aztán valószínűleg 150 és 750 ezer pont után is ad még, de ez nem 100%-os infó.

    A palotához a kész termékeket adod be, azokat már nem tudod felhasználni máshova, csak a palotához. (Eladhatod persze a farmkezelőből is, de a lényeg hogy már nem tudsz belőle semmit sem gyártani, azok a végső termékek.)
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Utána is kapsz még feladatot, egészen pontosan akkor, ha elérted az 5000 pontot. Aztán valószínűleg 150 és 750 ezer pont után is ad még, de ez nem 100%-os infó.

    A palotához a kész termékeket adod be, azokat már nem tudod felhasználni máshova, csak a palotához. (Eladhatod persze a farmkezelőből is, de a lényeg hogy már nem tudsz belőle semmit sem gyártani, azok a végső termékek.)

    Szia Kapa!
    Köszönöm az információt! Ez is több a semminél! Már én is rájöttem, ha nem figyelek, mindent sikerül bednom és állnak a gyáraim, várnom kell, amíg újra lesz alapanyagom az édességek gyártásához.
    További kellemes játékot!
    Kati
    Ui: Újra megnéztem a hivatalost, az összefoglalásban ezt találtam:
    "A Cukorka Palota szerelése váltja fel a feladat fejezeteket. Saját magatok dönthetitek el, mire is fókuszáltok. A dekorációkra, a feladatokra vagy arra, hogy minél nagyobb hasznot szerezzetek az utalványokból."
    Bár a Palota építése is feladat, legalábbis én annak vettem. Számomra még nem egészen világos, de majd kitapasztaljuk, ha már ennyire skótok az infóval!
    Mégegyszer köszi!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 12.06.2015


    Szia Kapa!
    Köszönöm az információt! Ez is több a semminél! Már én is rájöttem, ha nem figyelek, mindent sikerül bednom és állnak a gyáraim, várnom kell, amíg újra lesz alapanyagom az édességek gyártásához.
    További kellemes játékot!
    Kati

    Jól látom, hogy nem arra jöttél rá kati, amit Kapa mond: alapanyagot nem tudsz beadni, tehát nem a beadás miatt áll a gyár. Valaki félrebeszél:(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Porrima írta: »
    Jól látom, hogy nem arra jöttél rá kati, amit Kapa mond: alapanyagot nem tudsz beadni, tehát nem a beadás miatt áll a gyár. Valaki félrebeszél:(

    szia Porrima
    Kati nem is alapanyagot akar beadni :)
    "ha nem figyelek, mindent sikerül bednom és állnak a gyáraim, várnom kell, amíg újra lesz alapanyagom az édességek gyártásához."
    én úgy értelmezem, h minden kész terméket bead, ha nem figyel és várnia kell, míg újra lesznek alapanyagai az édességek gyártásához :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Igen, jönni fog pár új feladat 5000 pont után:)
    Építgetősek azok is, de sajnos pontosan nem emlékszem rájuk. 2-es szintű épületeket kért talán.

    Szia Kapa.
    Nagyon szépen köszi a gyors választ :)
    További szép napot



    Szia Kapa!
    Köszönöm az információt! Ez is több a semminél! Már én is rájöttem, ha nem figyelek, mindent sikerül bednom és állnak a gyáraim, várnom kell, amíg újra lesz alapanyagom az édességek gyártásához.
    További kellemes játékot!
    Kati
    .

    Szia Kati
    A palotába már csak a KÉSZ TERMÉKET tudod beadni.Azt már a cukifarmon sehol nem tudod felhasználni.
    Tehát ezzel két lehetőség van:
    VAGY ELADOD A FARMKEZELŐBEN,VAGY BEADOD ADOMÁNYKÉNT A PALOTÁBA,másra nem jó.
    Üdv:Brigitta
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Szia Kati
    A palotába már csak a KÉSZ TERMÉKET tudod beadni.Azt már a cukifarmon sehol nem tudod felhasználni.
    Tehát ezzel két lehetőség van:
    VAGY ELADOD A FARMKEZELŐBEN,VAGY BEADOD ADOMÁNYKÉNT A PALOTÁBA,másra nem jó.
    Üdv:Brigitta


    Szia!
    Mindezt nagyon jól tudom! A pontosság és a felesleges körök futása miatt leírom mi történt.
    Volt 9 csokim, marcipánom, stb. 3 csokit akartam beadni, nem húztam vissza a csuszkákat és így az összeset sikerült beadnom. Ezért nem tudtam szívecskét gyártani, csak miután beérett a kakaófám, mandulafám, és lett marcipánom, csokim stb.
    Egyébként Líz pontosan megfogalmazta mi történt.
    További szép estét!
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    Nekem valahogy nagyon nem világosak a termelési költségek. -65% lenne elvileg, de mégis csak kb 5% a csökkenés. Valami hiba van, vagy a kiírásban, vagy a számításban.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    [/I]

    Szia!
    Mindezt nagyon jól tudom! A pontosság és a felesleges körök futása miatt leírom mi történt.
    Volt 9 csokim, marcipánom, stb. 3 csokit akartam beadni, nem húztam vissza a csuszkákat és így az összeset sikerült beadnom. Ezért nem tudtam szívecskét gyártani, csak miután beérett a kakaófám, mandulafám, és lett marcipánom, csokim stb.
    Egyébként Líz pontosan megfogalmazta mi történt.
    További szép estét!

    Én ezt még mindig nem vágom.
    Amit be tudsz adni a palotába:
    - gyűmicuki
    - marcipán
    - csoki
    Ami az édességgyárban kell a gyártáshoz:
    - szőlő
    - cserkó
    - kockacukor
    - daráltmandula
    - kakaópor
    - alpaka-tej
    - szirup
    Tehát amit nem értek,ha beadtad a felső 3 terméket a palotába,akkor annak az alsó termelési termékekhez mi köze van?Sorry de ezt tényleg nem vágom.


    Most olvastam Liz hsz-át.(valamiért kimaradt eddig nekem :D )
    De a kettőt,ha egymás mellé teszem és elolvasom,bár tény,hogy hasonlók a szavak benne,de a kettőnek más a mondanivalója :D
    Amit te írsz (lerövidítve)
    "Volt 9 csokim, marcipánom,és az összeset sikerült beadnom. Ezért nem tudtam szívecskét gyártani."
    Amit írsz annak a lényege,hogy azért nem tudsz szivet gyártani,mert beadtad a csokit és marcipánt.
    De a marcipánnak és csokinak semmi köze a szívhez :D (ahhoz,cukor,szirup és d.mandula kell) :D:D
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 12.06.2015
    bourges írta: »
    Én ezt még mindig nem vágom.
    Amit be tudsz adni a palotába:
    - gyűmicuki
    - marcipán
    - csoki
    Ami az édességgyárban kell a gyártáshoz:
    - szőlő
    - cserkó
    - kockacukor
    - daráltmandula
    - kakaópor
    - alpaka-tej
    - szirup
    Tehát amit nem értek,ha beadtad a felső 3 terméket a palotába,akkor annak az alsó termelési termékekhez mi köze van?Sorry de ezt tényleg nem vágom.


    Most olvastam Liz hsz-át.(valamiért kimaradt eddig nekem :D )
    De a kettőt,ha egymás mellé teszem és elolvasom,bár tény,hogy hasonlók a szavak benne,de a kettőnek más a mondanivalója :D
    Amit te írsz (lerövidítve)
    "Volt 9 csokim, marcipánom,és az összeset sikerült beadnom. Ezért nem tudtam szívecskét gyártani."
    Amit írsz annak a lényege,hogy azért nem tudsz szivet gyártani,mert beadtad a csokit és marcipánt.
    De a marcipánnak és csokinak semmi köze a szívhez :D (ahhoz,cukor,szirup és d.mandula kell) :D:D


    Szia Bourges!

    Most látom, hogy kimaradt a kiemelt mondat, az idézett részből, amit utólag módosítással írtam volna be, de valamiért mégse került bele.
    "összeset sikerült beadnom. Nem volt még kész alapanyagom. Ezért nem tudtam"
    Nem csodálkozom, hogy nem értetted amit írtam.
    Elnézést, hogy kicsit megdolgoztattalak.
    Jó éjszakát, szép álmokat!
    Kati
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
    Liz652 írta: »
    szia Porrima
    Kati nem is alapanyagot akar beadni :)
    "ha nem figyelek, mindent sikerül bednom és állnak a gyáraim, várnom kell, amíg újra lesz alapanyagom az édességek gyártásához."
    én úgy értelmezem, h minden kész terméket bead, ha nem figyel és várnia kell, míg újra lesznek alapanyagai az édességek gyártásához :)
    [/I]

    Szia!
    Mindezt nagyon jól tudom! A pontosság és a felesleges körök futása miatt leírom mi történt.
    Volt 9 csokim, marcipánom, stb. 3 csokit akartam beadni, nem húztam vissza a csuszkákat és így az összeset sikerült beadnom. Ezért nem tudtam szívecskét gyártani, csak miután beérett a kakaófám, mandulafám, és lett marcipánom, csokim stb.
    Egyébként Líz pontosan megfogalmazta mi történt.
    További szép estét!

    Ha csak 3 csokit adtál volna be, akkor miből tudtál volna szivecskét gyártani?? A szivecskéhez nem kell csoki.
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
    Porrima írta: »
    Ha csak 3 csokit adtál volna be, akkor miből tudtál volna szivecskét gyártani?? A szivecskéhez nem kell csoki.

    Szia Porrima!
    Olvasd el a 202. hsz-t, ahol Bourgesnek válaszoltam!
    Líz általad beidézett hsz-e arról tanúskodik, hogy Ő elsőre értette, miről van szó!
    Üdv:
    Kati
  • gazdaság11 (HU1)gazdaság11 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,009
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
    Liz652 írta: »
    szia Porrima
    Kati nem is alapanyagot akar beadni :)
    "ha nem figyelek, mindent sikerül bednom és állnak a gyáraim, várnom kell, amíg újra lesz alapanyagom az édességek gyártásához."
    én úgy értelmezem, h minden kész terméket bead, ha nem figyel és várnia kell, míg újra lesznek alapanyagai az édességek gyártásához :)

    Szia Líz!
    Jól értelmezted a beírásom!:) Nem magyarázod félre amit írtam, annak ellenére, hogy talán nem volt 100%-ig egyértelmű.
    Köszönöm!
    Üdv:
    Kati
  • olcsipapa (HU1)olcsipapa (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
    Nincs normális event leirás?? én kicsi szintü vagyok 34-es, nem mindegy, hogy mit csinálok vagy nem, pénz az ablakba - be kell osztani a fejlesztéseket.
  • [Törölt felhasználó][Törölt felhasználó] Bejegyzések: 0
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
    Szia!
    Ha nem akarsz sokat költeni, mert nincs miből, akkor javaslatom, hogy vegyél 2 földet, és húzd fel 2-es szintre. A bank maradjon 1-es szinten. Cukormalmot vegyél és alpakát, mert a cukormalommal tudsz termelni neki enni. Érdemes ezeket is 2-es szintig felhúzni, ahogy a cukorgyárat is. Legyen egy cseresznyésed is, és akkor már tudsz majd termelni 1-2 féle édességet. S ha úgy látod, hogy még van pénzed, akkor bővíts, s ha tudsz fejleszd ezeket. Sajnos a többi édességhez kell kakaóföld, meg másik malom, és az megint sok ember. És a 2-es szinten már jobb termelni. De lehet más máshogy látja..
  • zöldségeskert (HU1)zöldségeskert (HU1) Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 13.06.2015

    Az az apróság a probléma, hogy a sziget és vikingfarm leírása fejlesztések, egyebek fent van, de az új cukorkafarm leírása, fejlesztései, épületek kertek egyebek nincs még fent. Én próbálok most jegyzetelni, de nem kezdtem el az elején így hiányos.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 13.06.2015

    Angel: Te ott látod a cukorfarm leírását? Mert sztem a kérdezőt pillanatnyilag ez az egy érdekli, ha nem is írta le konkrétan.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 13.06.2015
    Az az apróság a probléma, hogy a sziget és vikingfarm leírása fejlesztések, egyebek fent van, de az új cukorkafarm leírása, fejlesztései, épületek kertek egyebek nincs még fent. Én próbálok most jegyzetelni, de nem kezdtem el az elején így hiányos.

    Szia
    Én Macikával értek 1-et.
    Legyen 1 föld,1 cserikert,1 alpaka akol,1 cukormalom.Ebből a cukimalom elég 2 es szintre,a többi 3 at pedig ameddig van lóvéd,addig húzd fel,de figyelj arra,hogy 1 ház felépítése után építs ki 2 vattacukorgépet,hogy a bp-d ne szökjön az egekbe.De a legelső mozdulatod a kerítés és kapu fejlesztés 2 es szintre,mert +40 bp-t ad.
    Ha ezeket felépíted,akkor tudsz gyümicukit és gyümipudingot csinálni,ami egy kisszintűnek szerintem bőven jó.
Ez a beszélgetés lezárult..