Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Beszélgetés a lovakról

A beszélgetés a következő beszélgetés bejegyzéseinek a felosztásaiból jött létre: Lóverseny.
«13

Hozzászólások

  • fodorme (HU1)fodorme (HU1) HU1 Bejegyzések: 825
    szerkesztette ezt: 03.03.2015
    hunkeldon írta: »
    Sziasztok!
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem mindig is érdekelt, hogy alakulnak a ki a lovak versenyzéskori pontszámai. Ezzel kapcsolatos tapasztalatomat osztom meg itt veletek.....

    Hát Te már egy lóverseny szakétő vagy.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 05.05.2015
    szia Bourges
    nem idézlek, mert így is elég hosszan írtál :)
    csak annyit szeretnék írni, h köszike az összefoglalót, szrtm sokan örülünk neki, mert így nem kell végig böngészni a fórumot Hunkeldon és más lószaki beírásai után
    klassz vagy :))))
  • Kvkriszty1009 (HU1)Kvkriszty1009 (HU1) Bejegyzések: 14
    szerkesztette ezt: 13.05.2015
    De jóóó :D Ez nagy segítség mindenkinek :) köszi Bourges :D
  • tintilla20 (HU1)tintilla20 (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 19.05.2015
    bourges
    fantasztikus vagy köszi!:D
  • marti52 (HU1)marti52 (HU1) HU1 Bejegyzések: 314
    szerkesztette ezt: 23.05.2015
    Sziasztok!
    BOURGES köszönet a hasznos tanácsokért, azért, hogy végre kicsit tisztábban láthassuk a lóversenyt és idomítást!
    Köszönet a türelmedért, hogy ezt a rengeteg infót leírtad nekünk! Sokat segítettél vele! :)
    üdv, Márti
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 23.05.2015
    marti52 írta: »
    Sziasztok!
    BOURGES köszönet a hasznos tanácsokért, azért, hogy végre kicsit tisztábban láthassuk a lóversenyt és idomítást!
    Köszönet a türelmedért, hogy ezt a rengeteg infót leírtad nekünk! Sokat segítettél vele! :)
    üdv, Márti

    Igazán nincs mit Márti,örülünk ha segített,így már nem volt felesleges.Am az infók nagyrésze Hunkeldontól származott én csak kiegészítettem az alapokkal és összeszedtem az ő tudását a másik topicból,amit a sírásaimra kaptam tőle :D
    További szép estét és sok szerencsét a lóhoz :D
  • marti52 (HU1)marti52 (HU1) HU1 Bejegyzések: 314
    szerkesztette ezt: 23.05.2015
    bourges írta: »
    Igazán nincs mit Márti,örülünk ha segített,így már nem volt felesleges.Am az infók nagyrésze Hunkeldontól származott én csak kiegészítettem az alapokkal és összeszedtem az ő tudását a másik topicból,amit a sírásaimra kaptam tőle :D
    További szép estét és sok szerencsét a lóhoz :D

    Szia! Megérdemled a köszönetet, mert ennyi infót összeszedni............hát sosem lett volna türelmem! :D Nagy vagy benne! :)
  • Goldmark Farm (HU1)Goldmark Farm (HU1) Bejegyzések: 47
    Fantasztikusan jól összeszedted. Köszi. Egy kérdés ami engem nagyon zavar az, hogy a versenyzésnél ha én pl. arany szinten vagyok akkor miért kell platina vagy gyémánt szintű lovakkal versenyeznem ?? Természetesen vesztek de akkor hogyan jutok tovább? Javaslat a fejlesztőknek, hogy csak azonos szintű ( arany - arannyal,  platina - platinával vagy gyémánt - gyémánttal ) versenyezzen.
  • Goldmark Farm (HU1)Goldmark Farm (HU1) Bejegyzések: 47
    Semmi válasz Köszi elvagyok

  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Szia
    Sajnos ez többünk problémája,hogy nem egyazon ligán belül kapjuk az ellenfeleket.Többször szóvá tettük,de ez már valszeg így marad.Én arany 4 ben már gyémántos ellenfelet kaptam,de már fel sem veszem.
    De ettől függetlenül már átkerültem aranyból platinába,szóval szépen araszolva azért csak megyek előre.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Sajnos ez így van. Több szezonon keresztül már én is 100-as lovakat kapok elejétől kezdve, és néha 1, néha 2 kategóriával előrébb vannak, mikor én még csak ezüstben voltam már már platinában levőket kaptam, és utána aranyban meg gyémántos lovakat, de néha úgy érzem totál mindegy ki hol van és hanyas szintű a lova, milyen erősségű, mert a gép dönt mikor vesztesz, mikor nem. Sorozatosan jobb volt a lovam egyik reggel, bárkit is választottam, és mégis nem nyertem egyet sem azon a reggelen. Lehet, hogy van jelentősége annak ki mennyit versenyez, hanyas a lova, max. abban számít szerintem meddig juthat fel normál esetben. És persze hanyas szintű lovakkal tegye esetleg össze, de lehet még ez sem számít neki. Láttam én már olyat, hogy 10-es ellenfélhez 36-45 közti lovakat adott be sorra... Biztos van valami ráció benne, csak én nem jöttem rá erre ezidáig.
  • FreeLiszek.lasz (HU1)FreeLiszek.lasz (HU1) HU1 Bejegyzések: 24
    Igen,én is csak araszolgatok,de vissza.Lassan az aranyból vissza tudom magam küzdeni az ezüstbe.Ez ám a "siker" :D
  • Goldmark Farm (HU1)Goldmark Farm (HU1) Bejegyzések: 47
    Mondjátok meg de igazán aki a játékot készíti ( programozó ) nem gondol arra, hogy a játéknak játszhatónak kell leni. Kínlódik a játékos amíg van türelme és ha nincs akkor abbahagyja és kész. A lóverseny is ilyen Elengedem az összes lovamat és akkor kivel akarnak versenyezni. Senkivel. Nem kell a hajó sem minek. Kapjanak már a fejükhöz és tegyék játszhatóvá a lóversenyt.  Csak az azonos ligában levő lovakkal vagyok hajlandó versenyezni (  érthető  ) Ha mást adnak be akkor nem versenyzek vele. De szerintem hiába írogatok én ide csesznek rá.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 22.09.2015
    Mondjátok meg de igazán aki a játékot készíti ( programozó ) nem gondol arra, hogy a játéknak játszhatónak kell leni. Kínlódik a játékos amíg van türelme és ha nincs akkor abbahagyja és kész. A lóverseny is ilyen Elengedem az összes lovamat és akkor kivel akarnak versenyezni. Senkivel. Nem kell a hajó sem minek. Kapjanak már a fejükhöz és tegyék játszhatóvá a lóversenyt.  Csak az azonos ligában levő lovakkal vagyok hajlandó versenyezni (  érthető  ) Ha mást adnak be akkor nem versenyzek vele. De szerintem hiába írogatok én ide csesznek rá.
    szia

    valóban. ide hiába írogatsz be, mert itt csak u. olyan játékosok vannak mint te. ha azt szeretnéd, h esetleg hivatalos személy is olvassa amit írsz, akkor a Supportnak kell írnod, melyet vagy a fórum főoldalán felül találsz, vagy a farmod jobb felső sarkában a kilépés gomb alatt. kis fejecske fülhallgatóval
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    Mondjátok meg de igazán aki a játékot készíti ( programozó ) nem gondol arra, hogy a játéknak játszhatónak kell leni. Kínlódik a játékos amíg van türelme és ha nincs akkor abbahagyja és kész. A lóverseny is ilyen Elengedem az összes lovamat és akkor kivel akarnak versenyezni. Senkivel. Nem kell a hajó sem minek. Kapjanak már a fejükhöz és tegyék játszhatóvá a lóversenyt.  Csak az azonos ligában levő lovakkal vagyok hajlandó versenyezni (  érthető  ) Ha mást adnak be akkor nem versenyzek vele. De szerintem hiába írogatok én ide csesznek rá.
    Pedig bizony nem teljesen véletlenszerűen választ a gép ellenfelet. Én sosem találkozom 75. szint alatti ellenféllel. (már 90. szint alattival is csak nagyon elvétve) Az, hogy melyik ligában van, nem számít.
    És abban biztos lehetsz, hogy neked nem lenne jó, ha csak azonos ligás ellenfeled lehetne. Amint bejutnál egy magasabb ligába, azonnal visszavernének, mielőtt egyet pisloghatnál.
  • InyussGamer (HU1)InyussGamer (HU1) Bejegyzések: 35
    Mondjátok meg de igazán aki a játékot készíti ( programozó ) nem gondol arra, hogy a játéknak játszhatónak kell leni. Kínlódik a játékos amíg van türelme és ha nincs akkor abbahagyja és kész. A lóverseny is ilyen Elengedem az összes lovamat és akkor kivel akarnak versenyezni. Senkivel. Nem kell a hajó sem minek. Kapjanak már a fejükhöz és tegyék játszhatóvá a lóversenyt.  Csak az azonos ligában levő lovakkal vagyok hajlandó versenyezni (  érthető  ) Ha mást adnak be akkor nem versenyzek vele. De szerintem hiába írogatok én ide csesznek rá.
    Ahhoz képest, hogy az egész játék jelenleg a lóversenyre van kihegyezve, tényleg eléggé - hogy úgymondjam - kifogásolható a játék működése. Amikor elindult a lóverseny 48-as szintű volt lovam, amivel a platina2-ig jutottam. Utána fejlesztettem folyamatosan a lovam, indultam versenynek (kb) 62-es, 75-ös, 87-es lóval is és mindig a P2-be jutottam. Az előző szezonban (kb. 10-12 nappal a vége előtt) sikerült felfejlesztenem a lovamat 100-ra, amivel már akkor sikerült bejutnom a gyémántba. Most már eleve 100-as szintű lóval futottam neki, amivel minden probléma nélkül begyalogoltam a gyémántba, nem volt az a toporgás, mint eddig, amikor pl. legalább egy hetet töltöttem el a P5-ben. 
    Szóval valami nem teljesen oké a lóverseny működésével, és ismerem jól azt a dühítő érzést, amit most te érzel, de azon kívül, hogy folyamatosan fejleszted a lovad, nem tudsz mást tenni.
    Arra vagyok kíváncsi, hogy akkor mi fog történni, ha már nem csak egy-két tucat játékosnak lesz 100-as szintű lova, hanem soknak.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611

    Arra vagyok kíváncsi, hogy akkor mi fog történni, ha már nem csak egy-két tucat játékosnak lesz 100-as szintű lova, hanem soknak.
    Ugyanúgy a legjobbak fognak gyémántba jutni, mint eddig. A játékosok folyamatosan fejlesztik a lovaikat. Három szezonnal ezelőtt azzal a 100-as lóval, ami most neked van, simán megnyerted volna az egész bajnokságot, mert akkor még senkinek sem volt 100-as lova. Most "csak" a gyémántba jutáshoz elég. Már most is több játékosnak van két lova, az egyik ebből jó, a másik abból. Aztán már három ló, és ahogy jönnek az újabb és újabb szezonok, úgy emelkedik egyre a mérce. Ez egy ilyen játék.
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Hát az én tapasztalatom,hogy itt 1 dolognak van csak jelentősége,a ló erősségének.
    Teljesen mindegy,hogy használsz e gyorsítót,vagy sem.Mindegy hogy napi 1x játszod el a benzint,vagy mindet kihasználod.Ha a lovad elég erős 1 ligához,akkor úgyis oda kerül.Gondolom szezononként feljebb viszik a limitet és ha vele együtt fejlesztessz,akkor mindig ott fogsz végezni.
    Én első nekifutásra 66-67 es lóval p2 ben végzetem,de volt bent  gyémántban 66 os ló.Gyorsítóval,minden benyóval.Gondolom az első szezon úgy volt beállítva,hogy egy 66-os jó felszereltségű ló lehet gyémántos.(valszeg az enyém karcsú volt,hisz vaktába válogattam a képességeket)
    Aztán a másodikba  és harmadikba volt 81 es lovam.A másodikba már 80 as lóval voltak bent (gondolom az erősebb 80 asok).
    De mindig p2 ig jutottam.
    Most fejlesztés alatt van és lassan 100 as lesz,és szépen haladok vele.De ha nem jut be,(mert elég kóborra sikeredett csórókám) már azt sem bánom :)
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 24.09.2015
    Biztos van valami beállítás a lovaknál, és tény, amit Bourges ír igaz. Mi sokszor egyeztettünk, és ő gyorsító nélkül ott van kb, ahol én a napi sima 24 órás gyorsítóval és a napi 3 dolláros gyorsítóval. Nem számít szerintem se más, mint a lovad képessége, plusz tulajdonságok, mert bárkit is ad, előre megvan az eredmény. Gondolom meg van adva, hogy egy adott lónak hogy kell haladnia, s ha túl gyorsan haladna többször elverik, hogy mindig egy adott szinten legyél. Én végigszenvedtem eddig az összes versenyt, és bármit tettem mindegy volt, mert vannak időszakok, mikor visszaesel, majd stagnálsz és egyszer újra elindulsz. És ebben vannak szabályosságok. Mindaddig, míg nem jutottam be 1x a gyémántba görcsöltem, de azóta tudom nem az számít kivel tesz össze, néha szerintem semmi sem számít, mert el van döntve normál módon mennyi idő alatt juthatsz be, ha bejutsz, vagy mi az ahova eljuthatsz. Ezen lehet esetleg gyorsítani, meg ha erős a lovad az elején elhúzni és beérni, de egyébként szerintem előre tudják kinek mennyi idő kell adott értékekkel rendelkező lóval.
    Most ebben a szezonban nem görcsöltem felette és szinte ugyanott vagyok, mint az előző szezonban, s vagy bejutok, vagy csak a kapuig érek el, ki tudja.
    Biztos van sokaknak 2-3 100-as lova, mert azok akik mindig a szigetben az első 50-ben vannak van bőven gyümölcsük, és patkójuk, meg sokan aranyat is vesznek, ami nem baj, mindenki maga dönt vesz vagy nem. De az akinek van aranya, és kap egy jó ajánlatot szuper erős lóra, az kihasználja és sokkal jobb lesz, mint az, aki kezdetektől fogva nulláról tenyészt, vagy néha aranypatiért vett nagy lovat, aminek semmi tulajdonsága se volt. Én azt gondolom sokaknak nincs két 100-as lova, és még egy darabig szerintem 1 darab 100-as lova is max. 50-60 embernek lesz...jelenleg kb. 20-25 db 100-as ló van. Engem eddig 15-tel tett össze rendszeresen.
    Amikor görcsöltem felette gyakran morgolódtam itt a fórumon is, mert hiába tudom ki az, akinél jobb vagyok, s tudom miben érdemes kihívnom, sajnos nem számít. Volt nap, hogy bárkit kaptam, és legtöbbnél 20-22% volt az ellenfél esélye sorozatosan vesztettem. Én úgy gondolom, ha a gép azt látja jól haladok mindegy kivel állok szemben veszteni fogok, hiszen időről időre szerintem van egy szint amit nem tudunk átlépni, ha mégis visszavet, hogy adott módon haladhassunk. Amikor a P1-ben azt írta 50 nyert versenynek kell lennie, hiába volt meg az 50, nem értem be, még kellett kb. 10-12 nyerés, hogy bejussak. és most is számolni fogom, ha eljutok odáig.
    Post edited by Ádámmaci (HU1) on
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Ez pont így van Macika.
    Ha napi 100 benzint nyomok el,akkor 8 ból mint 7-et nyerek és nem hívnak ki csak 4-5 ember,amiből csak 1x kapok ki.
    Ha vannak napok mikor többet játszok el (hétvége),akkor pl 16 versenyből nyerek 9 et és elver 8-9 játékos :)
    Szóval itt van 1 sáv,amin haladunk lovunk erősségéhez mérten.Lehet ha nem játszanék el 1ebenzint se,akkor is p2 ben végeznék :D:D (nah jó ez utóbbi csak vicc volt)
  • Peti0207 (HU1)Peti0207 (HU1) Bejegyzések: 18
    Sziasztok! Tudtok nekem segíteni?? Ezt kéri!!
    -Legyen egy 2 szintű nemesítési minőségű lovad!
    Már régóta kéri tőlem de nem tudom,hogyan is lehet ezt létrehozni! :(
    Hányas szintű lovak kellenek hozzá?? Bocsi nem vagyok ló szakértő! :blush: 
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    Sziasztok! Tudtok nekem segíteni?? Ezt kéri!!
    -Legyen egy 2 szintű nemesítési minőségű lovad!
    Már régóta kéri tőlem de nem tudom,hogyan is lehet ezt létrehozni! :(
    Hányas szintű lovak kellenek hozzá?? Bocsi nem vagyok ló szakértő! :blush: 
    Szia.
    Kettes szintűt úgy tudsz csinálni,hogy két 1 es szintűt pároztatsz.De sajna nem egyből sikerül :(
    Nekem a 4 dik próbálkozásra jött össze,de tesómnak rögtön egyből.Szóval kitartás.
    Azért leírom,mert lehet nem tudod,hogy a nemesítési minőséget azt úgy találod meg,hogy mikor belépsz az istállóba,akkor a ló bal felső részén látható..Ha karika az az 1 es szint (de bele is van írva),ha kettes szintű akkor.......alakú,ha 3 as szintű,akkor háromszög alakú.(a jobb felső részén meg a kis szívben a szintje van)

  • Peti0207 (HU1)Peti0207 (HU1) Bejegyzések: 18
    Köszi szépen a gyors válaszod! :) Ezek szerint nekem sem sikerült elsőre sem másodjára mert ilyen pároztatást már csináltam :(
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    hát kitartás,csak ennyit tok mondani,előbb utóbb összejön :)
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 06.10.2015

    Sziasztok!

    Nagyon örömömre, végre lett egy "Ritka" lovam.

    Meglepődve tapasztalom, hogy ez az új -53. szintű lovam- további edzése igen patkóigényes.

    Eddig 2000 patkóval, a nemesítés utáni első edzésen több szintet is nőtt a lovak edzettsége, most azonban csak 1-et. 

    Mi lehet ennek az oka?

    Köszi a segítséget!



  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    53-as szinten 3 bubis? mennyit edzetted előzőleg?
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
    szerkesztette ezt: 06.10.2015

    0-ról kezdtem, és minden alkalommal, 3 tréninget kaptak a lovak. 2000-2000-400 patkóért. 15-28-41-53(54) kb így.

    Eljutottam egyik féllel 53-ig, és itt már  375 hiányzott a csúszkán, nem edzettem tovább. A másik ágon 54-ig jutottam.

    Most ezt a két lovat raktam össze, és kaptam egy 53-as lovat. Ha jól emlékszem, 1bubis + 2 bubis volt.

    Igaz, csak 78%-os volt a páros, de már nem gondoltam 1 szintre 4000 patkót áldozni.

    Most viszont 2000 patkóval megy  53-ról, 55. szint, több 55-ig. Ezt keveslem.


    Ugro.png 239.7K
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    Buba (HU1) mondta:

    0-ról kezdtem, és minden alkalommal, 3 tréninget kaptak a lovak. 2000-2000-400 patkóért. 15-28-41-53(54) kb így.

    Eljutottam egyik féllel 53-ig, és itt már  375 hiányzott a csúszkán, nem edzettem tovább. A másik ágon 54-ig jutottam.

    Most ezt a két lovat raktam össze, és kaptam egy 53-as lovat. Ha jól emlékszem, 1bubis + 2 bubis volt.

    Igaz, csak 78%-os volt a páros, de már nem gondoltam 1 szintre 4000 patkót áldozni.

    Most viszont 2000 patkóval megy  53-ról, 55. szint, több 55-ig. Ezt keveslem.

    Magasabb szinteken még nehezebb lesz. Az nagyon jónak számít, ha egy 2000 patkós edzéssel tudsz egy szintet emelni a lovadon.
  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171

    hunkeldon,

    köszönöm válaszod!

    Akkor mi, eddig szerencsések voltunk!

    Egy másik istálónkban az 54-es Erős nevű lovunk, a szokásos 3 tréninggel ment 64-re.

  • Buba (HU1)Buba (HU1) HU1 Bejegyzések: 171
     hunkeldon (HU1) mondta:
    Majd rájössz, hogy ez nem szerencse. A szint emelkedésével a lovakat egyre nehezebb edzeni. Kicsi szinten elég pár ezer patkó, magas szinteken több 10.000 patkó kell majd. Egyébként az első 10 szintnyi edzés mindig sokkal könnyebb, mint következő 3-4.
    Írtad, hogy 375 pontot már sokallsz. Én még az 1375 pontot is simán bevállalom, csak olyan 1600-2000 körül állok le az edzéssel... Kinek mi a sok?
    Köszönöm!
    Igen, az látszik a lovad helyezésén, hogy "bevállalós" vagy!
    Valóban soknak tartom, hogy egy 53-asból 4000 patkóért legyen 54-es.
    Elképzelhető, hogy majd megszokom  a nagyobb patkó-áldozatot. Ez most feltünő volt,pedig csináltam már 64-est.
    Viszont nagyon jó kis lovak, igazán karakteresre sikeredtek :)
    A "Ritka" mit ad a ló értékéhez?
    Ill., mitől lesz "Ritka"? Ezek a tulajdonságok csak véletlenek?

Sign In to comment.