Főoldal Hungarian Archívum Javaslatok, dicséret és kritika (a)

Termelési költség - Maximális nyereség

Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
szerkesztette ezt: 15.02.2015 itt: Javaslatok, dicséret és kritika (a)
Porrima írta: »
Megmondom őszintén én nem figyelem, hogy mi történik, de majd fogom, addig is a következőre gondolok.
A Boldogság Pont (BP) és a Termelési költség (TK) csökkenése összefügg, de egy általunk pontosan nem ismert függvény szerint. Ez egyszerűbben mondva azt jelenti, hogy minél több a TK csökkenés, annál több BP szükséges 1% változáshoz. Tehát példaként : -50%-ról -51%-ra javuláshoz kell 5BP, -80%-ról -81%-ra javuláshoz 50BP! Ne a %-ot nézzed, hanem a BP számértékét.

Ui.: A következőt tapasztaltam: etetés előtt 169 volt a BP, etetés után 244, azaz 75-tel több. Eszerint ha nem eteted meg a kutyust, akkor növekszik a TK, ha eteted, akkor visszaáll a normálisra. Remélem jól gondolom.

szia Porrima
neked szuper kutyád lehet, mert nekem etetés előtt -1% a BP-m, etetés után persze +1%-al nő :)
szal... számomra elenyésző :))
mivel a kutyusom max-ra van fejlesztve, így 75 TP-t kapok érte a betanításokért :)
talán ezzel tévesztetted össze :)
Post edited by Liz65 (HU1) on

Hozzászólások

  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Liz652 írta: »
    szia Porrima
    neked szuper kutyád lehet, mert nekem etetés előtt -1% a BP-m, etetés után persze +1%-al nő :)
    szal... számomra elenyésző :))
    mivel a kutyusom max-ra van fejlesztve, így 75 TP-t kapok érte a betanításokért :)
    talán ezzel tévesztetted össze :)

    Liz, sajnos Te tévedsz. Más a betanítás és más az etetés. Az előbbiért 76 TP-t kap az ember (maxos kutyusnál), naponta maximum egyszer. Az etetésért 75 BP-t kap. Nálad valami sántít, mert ha nálam a 75 BP 7% TK változást jelent, akkor Nálad -1%-ról saccolásom szerint -50% körülire kellene csökkenni a TK-nek. Nézd meg jobban légy szíves, és írd majd ide, hogy ne tévesszünk meg másokat.
  • ildikoilona (HU1)ildikoilona (HU1) Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Sziasztok!
    Liz, Porrima, félek nem értem, ugyanarról beszéltek-e: én úgy látom, a termelési költségen nem oszt, nem szoroz, ha jóllakott vagy éhes a kutyusom. Csak 5. szintre fejlesztettem, 40Bp-t jelent, betanításáért 34 TP-t szerzek naponta. Etetés előtt 960 a boldogságpontom, utána 1000, de a termelési költség mindkét esetben -94%.
    Ha nálam gyakorlatilag mindegy, hogy jóllakott vagy éhezik, nem hiszem, hogy a Ti szinteteken van ennek jelentősége, ezért gondolom, hogy más malomban őröltök a hozzászólásokban.
    További jó játékot: Ildikó
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Sziasztok!
    Liz, Porrima, félek nem értem, ugyanarról beszéltek-e: én úgy látom, a termelési költségen nem oszt, nem szoroz, ha jóllakott vagy éhes a kutyusom. Csak 5. szintre fejlesztettem, 40Bp-t jelent, betanításáért 34 TP-t szerzek naponta. Etetés előtt 960 a boldogságpontom, utána 1000, de a termelési költség mindkét esetben -94%.
    Ha nálam gyakorlatilag mindegy, hogy jóllakott vagy éhezik, nem hiszem, hogy a Ti szinteteken van ennek jelentősége, ezért gondolom, hogy más malomban őröltök a hozzászólásokban.
    További jó játékot: Ildikó

    szia itt is :)
    persze, lehet elbeszélünk egymás mellett. és valóban, ha megetetem a kutyusom csak 1%-al lesz kevesebb a termelési költségem, ami azért nem olyan hatalmas különbség :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Sziasztok!
    Liz, Porrima, félek nem értem, ugyanarról beszéltek-e: én úgy látom, a termelési költségen nem oszt, nem szoroz, ha jóllakott vagy éhes a kutyusom. Csak 5. szintre fejlesztettem, 40Bp-t jelent, betanításáért 34 TP-t szerzek naponta. Etetés előtt 960 a boldogságpontom, utána 1000, de a termelési költség mindkét esetben -94%.
    Ha nálam gyakorlatilag mindegy, hogy jóllakott vagy éhezik, nem hiszem, hogy a Ti szinteteken van ennek jelentősége, ezért gondolom, hogy más malomban őröltök a hozzászólásokban.
    További jó játékot: Ildikó

    Kedves Ildikó!

    Figyelmedbe ajánlom a #1264-es hozzászólásomat.
    Magad is alátámasztod, amit ott írtam, hogy 960 BP-hez ugyanúgy -94% tartozik, mint az 1000 BP-hez, tehát akinek ilyen magas a BP-je, annak teljesen mindegy, hogy a kutya éhezik, vagy sem.
    Viszont ha igaz Liz hozzászólása, hogy neki -1% a TK változása, akkor maxos kutyánál az etetésért kapott 75 BP saccolásom szerint -50%-ra módosítja, azaz csak fele termelési költséget kell neki fizetni: ez már az állatszereteten túl sem elhanyagolható tényező ;)
    Másrészt írod, hogy "a Ti szinteteken"; a BP független attól, hogy ki milyen szinten áll, sőt ismerek nem egy nagyon magas szintű játékost, akinek a BP-je abszolút negatív, de ez már az ő dolga.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Porrima írta: »
    Kedves Ildikó!

    Figyelmedbe ajánlom a #1264-es hozzászólásomat.
    Magad is alátámasztod, amit ott írtam, hogy 960 BP-hez ugyanúgy -94% tartozik, mint az 1000 BP-hez, tehát akinek ilyen magas a BP-je, annak teljesen mindegy, hogy a kutya éhezik, vagy sem.
    Viszont ha igaz Liz hozzászólása, hogy neki -1% a TK változása, akkor maxos kutyánál az etetésért kapott 75 BP saccolásom szerint -50%-ra módosítja, azaz csak fele termelési költséget kell neki fizetni: ez már az állatszereteten túl sem elhanyagolható tényező ;)
    Másrészt írod, hogy "a Ti szinteteken"; a BP független attól, hogy ki milyen szinten áll, sőt ismerek nem egy nagyon magas szintű játékost, akinek a BP-je abszolút negatív, de ez már az ő dolga.

    szia Porrima
    nem titok :D
    ha éhezik a kis kutyusom, akkor -88% a TK-em, ha jóllakik akkor 89% :D:D
    szal..... ez annyira nem oszt, nem szoroz :D
  • ildikoilona (HU1)ildikoilona (HU1) Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Porrima írta: »
    Kedves Ildikó!

    Figyelmedbe ajánlom a #1264-es hozzászólásomat.
    Magad is alátámasztod, amit ott írtam, hogy 960 BP-hez ugyanúgy -94% tartozik, mint az 1000 BP-hez, tehát akinek ilyen magas a BP-je, annak teljesen mindegy, hogy a kutya éhezik, vagy sem.
    Viszont ha igaz Liz hozzászólása, hogy neki -1% a TK változása, akkor maxos kutyánál az etetésért kapott 75 BP saccolásom szerint -50%-ra módosítja, azaz csak fele termelési költséget kell neki fizetni: ez már az állatszereteten túl sem elhanyagolható tényező ;)
    Másrészt írod, hogy "a Ti szinteteken"; a BP független attól, hogy ki milyen szinten áll, sőt ismerek nem egy nagyon magas szintű játékost, akinek a BP-je abszolút negatív, de ez már az ő dolga.
    Szia!
    Igazad van, magamból indulok ki: a farm fejlesztésével párhuzamosan mindig törekedtem arra, hogy a termelési költségeket alacsonyan tartsam, a boldogságpontokat növeljem. De az egy stratégia, vannak olyanok, akik inkább a termelőegységek növelésével a bevételt növelik, függetlenül attól, hogy ez a termelési költségekben nagyobb ráfordítást igényel. Ez valóban egyéni döntés, ki mit tart jövedelmezőbbnek.
    Munkámban megtanultam: értékekről, arról, hogy mi fontosabb - nem érdemes vitázni.
    Részemről itt zárnám a témát: én a magam részéről fontosnak tartom az alacsony termelési költségeket (kutyával, más dísztárgyakkal..), de elfogadom, ha mások a bevétel érdekében lemondanak a magas bp-ről.
    További jó játékot:Ildikó

    És!
    Tudom, hogy offolás, de nem örülök neki, hogy két, általam kedvelt fórumozó egymás torkának esik.:(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    És!
    Tudom, hogy offolás, de nem örülök neki, hogy két, általam kedvelt fórumozó egymás torkának esik.:(

    aranyos vagy Ildikó :)
    de eszem ágában sincs Porrima torkát elharapni :D:D
    csak beszélgetünk :) ..... legalábbis részemről :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Liz652 írta: »
    aranyos vagy Ildikó :)
    de eszem ágában sincs Porrima torkát elharapni :D:D
    csak beszélgetünk :) ..... legalábbis részemről :)

    Én meg pláne nem akarom senki torkát elharapni!
    Sajnos csak az utolsó hozzászólásból derült ki számomra, hogy Liznek nem -1% a termelési költsége, hanem -88%, így már valóban ugyanúgy nincs anyagi vonzata a kutyus etetésének, mint a még boldogabb Ildikónál. Amint írtam, nálam a 75 BP 7%-ot jelent, és aki a kicsit nem becsüli... ;)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Porrima írta: »
    Én meg pláne nem akarom senki torkát elharapni!
    Sajnos csak az utolsó hozzászólásból derült ki számomra, hogy Liznek nem -1% a termelési költsége, hanem -88%, így már valóban ugyanúgy nincs anyagi vonzata a kutyus etetésének, mint a még boldogabb Ildikónál. Amint írtam, nálam a 75 BP 7%-ot jelent, és aki a kicsit nem becsüli... ;)

    drága Porrima :)
    ezen a szinten nem is lehetne -1%-os a TK-em :) bár ki tudja......
    és persze... sok kicsi sokra megy :)))
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Liz652 írta: »
    drága Porrima :)
    ezen a szinten nem is lehetne -1%-os a TK-em :) bár ki tudja......
    és persze... sok kicsi sokra megy :)))

    Amint említettem, ismerek néhány 150. szint feletti játékost, akinek minuszos a BP-je, azaz a termelési költségnél többet fizet; azt hittem, Te is közéjük tartozol. (Nem mentem el a farmodra látogatóba, mert különben tudhatnám.)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Porrima írta: »
    Amint említettem, ismerek néhány 150. szint feletti játékost, akinek minuszos a BP-je, azaz a termelési költségnél többet fizet; azt hittem, Te is közéjük tartozol. (Nem mentem el a farmodra látogatóba, mert különben tudhatnám.)

    oly édes vagy Porrima :D:D
    nem..nem vagyok minuszos :) ennyire nem vagyok béna (?)
    kösz, h így gondoltad :D:D
    annyira már érzem magam régi motorosnak, h ne hibázzak ekkorát :D:D
    vagy ennyire szőkének látszom még így is??? :D:D tény, h szőke vagyok, de nem gondoltam, h átjön a neten :D
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Liz652 írta: »
    oly édes vagy Porrima :D:D
    nem..nem vagyok minuszos :) ennyire nem vagyok béna (?)
    kösz, h így gondoltad :D:D
    annyira már érzem magam régi motorosnak, h ne hibázzak ekkorát :D:D
    vagy ennyire szőkének látszom még így is??? :D:D tény, h szőke vagyok, de nem gondoltam, h átjön a neten :D
    Az, hogy valakinek plusz 300%-os a termelési költsége, mert nem rak ki díszt, az nem bénaság, hanem stratégia. Nekik az a módszerük, hogy nem foglalkoznak a költségekkel, így minden helyet maximálisan ki tudnak használni. Bármilyen hihetetlen, de így sem termelődik veszteség, a virágfarm pedig bőven biztosítja a dollárt.
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    hunkeldon írta: »
    Az, hogy valakinek plusz 300%-os a termelési költsége, mert nem rak ki díszt, az nem bénaság, hanem stratégia. Nekik az a módszerük, hogy nem foglalkoznak a költségekkel, így minden helyet maximálisan ki tudnak használni. Bármilyen hihetetlen, de így sem termelődik veszteség, a virágfarm pedig bőven biztosítja a dollárt.

    kedves hunkeldon
    azért én ezt nem így látnám.. bocsi
    mert ha jócskán +-os a TK-ed, akkor aztán hiába termelsz, nincs lóvé :) mert ugyanis mi van azon játékosokkal, akiknek nincs még virágfarm????
    de egyébként is.... amit virágfarmon megtermelek, elviszi a másik farm????
    ennek azért így nem lenne értelme :) gürizek a semmiért :)
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 14.02.2015
    Liz652 írta: »
    kedves hunkeldon
    azért én ezt nem így látnám.. bocsi
    mert ha jócskán +-os a TK-ed, akkor aztán hiába termelsz, nincs lóvé :) mert ugyanis mi van azon játékosokkal, akiknek nincs még virágfarm????
    de egyébként is.... amit virágfarmon megtermelek, elviszi a másik farm????
    ennek azért így nem lenne értelme :) gürizek a semmiért :)
    Kis farm esetén életfontosságú a termelési költség, mert tényleg nem gyűlik a dollár, és ezért nem tud fejlődni.
    De egy érett farm esetében, amikor minden termelő egység 7. szinten van, 6-8 db minimum mindenből, a szövetkezet minden főfarmos kutatással készen van, akkor matematikai képtelenség a veszteséges termelés. Tudom, mert Excelben kiszámoltam.
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 15.02.2015
    Liz652 írta: »
    kedves hunkeldon
    azért én ezt nem így látnám.. bocsi
    mert ha jócskán +-os a TK-ed, akkor aztán hiába termelsz, nincs lóvé :) mert ugyanis mi van azon játékosokkal, akiknek nincs még virágfarm????
    de egyébként is.... amit virágfarmon megtermelek, elviszi a másik farm????
    ennek azért így nem lenne értelme :) gürizek a semmiért :)

    Szia!

    Ha már a Termelési Költségnél tartunk, amit ugyebár a kutya jól lakottsága is befolyásol, akkor nézd meg a farmjaimat. :)
    A fő farmomon jelen pillanatban is +441 a TK, ami -1070 "boldogtalanságból" jön össze. :):) Az ínyenc farmomon egyedül a Vízimalom fullos, tehát a tervező bácsi már felépítette. A virágfarmom közelében sem járt még a tervező. És így is folyamatosan nő a dollárom mennyisége, pedig az utóbbi időben rengeteg dollárom ment el a fő farmom építkezéseire. :)
    Az persze más kérdés, akinek még keveset hoz a konyhára az ínyenc és a virágfarm, annak nem ajánlom a TK magasan tartását. Tehát csak annak "ajánlanám" a fő farm totális beépítését, ahol már a többi farm is magas fejlettségi szinten van. :)

    Zsuzsi
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 15.02.2015
    Szia!

    Ha már a Termelési Költségnél tartunk, amit ugyebár a kutya jól lakottsága is befolyásol, akkor nézd meg a farmjaimat. :)
    A fő farmomon jelen pillanatban is +441 a TK, ami -1070 "boldogtalanságból" jön össze. :):) Az ínyenc farmomon egyedül a Vízimalom fullos, tehát a tervező bácsi már felépítette. A virágfarmom közelében sem járt még a tervező. És így is folyamatosan nő a dollárom mennyisége, pedig az utóbbi időben rengeteg dollárom ment el a fő farmom építkezéseire. :)
    Az persze más kérdés, akinek még keveset hoz a konyhára az ínyenc és a virágfarm, annak nem ajánlom a TK magasan tartását. Tehát csak annak "ajánlanám" a fő farm totális beépítését, ahol már a többi farm is magas fejlettségi szinten van. :)

    Zsuzsi

    Kedves Zsuzsika!

    Hozzászólnék a szépen kibontakozó diskurzushoz két irányban.

    1. Ez az izgalmas téma kutya szempontjából talán már off, de ha nem, akkor is nem tartanád-e jónak egy külön topicba átvinni megfelelő új címmel? Te mint moderátor ezt megteheted.

    2. Hogy Liz logikailag jogos aggályára visszatérjek, a kérdésnek két oldala van sztem:
    - A három farm összességében nyereséges, a főfarm veszteségessége ellenére
    - mikor hoz a főfarm maximális nyereséget?
    Szerintem Liz a második esetre gondol, hunkeldonék pedig az elsőre.

    Nyilvánvalónak látszik, hogy a főfarm maximális nyeresége mellett maximális a 3 farm együttes nyeresége is.
    Ekkor jön a játékos stratégiája, hogy a főfarm nyereségének - és így az össznyereségnek - valamilyen mértékű rovására erősíti-e valaki a feladatok és küldetések sokkal jobb teljesítését, tekintettel arra, hogy a dollármilliókat - ahogy szoktam volt írni - a kalapja mellé nem tűzheti.
Sign In to comment.