Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Minden egyéb kérdés - archívum

141112

Hozzászólások

  • RatkoritaGamer (HU1)RatkoritaGamer (HU1) Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 04.02.2015
    szia úgy hogy bemész a farmkezelőbe és ott a termékeknél van
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 04.02.2015
    Sziasztok szt szeretném kérdezni hogy mért nem lehet az állatoknak tápot venni és mért nincs több idő az eventekhez és a könyvtárban mért ilyen drágák a könyvek?
    Kösz előre is a segítséget Rita!
    válaszoljatok
    Ezek elég értelmetlen kérdések.
    Tápokat tudsz venni a farmkezelőben, de egyszerűbb (és olcsóbb) megtermelni őket. Fejleszd a malmot, akkor gyorsabban gyárthatsz tápot.
    Az eventek feladatsora már unalomig ismert, még a legnehezebb fokozatot is 3-4 nap alatt könnyedén meg lehet csinálni erőlködés nélkül. Ha neked nehéz az event, akkor fejleszd a főfarmodat, építs több termelő egységet, és akkor neked is könnyű lesz.
    A könyvtárban az első szint kifejezetten olcsó, a többi szint valóban egyre drágább, de egyrészt örökre megmarad a hatása, másrészt nem is igazán van rájuk szükség.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 04.02.2015
    Sziasztok szt szeretném kérdezni hogy mért nem lehet az állatoknak tápot venni és mért nincs több idő az eventekhez és a könyvtárban mért ilyen drágák a könyvek?
    Kösz előre is a segítséget Rita!

    A válasz egyszerű: azért, mert ilyenek a játékszabályok ;)
  • RatkoritaGamer (HU1)RatkoritaGamer (HU1) Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 04.02.2015
    ok köszike
    (:
    :D:)
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 04.02.2015
    Sziasztok szt szeretném kérdezni hogy mért nem lehet az állatoknak tápot venni és mért nincs több idő az eventekhez és a könyvtárban mért ilyen drágák a könyvek?
    Kösz előre is a segítséget Rita!

    válaszoljatok

    Szia!

    Hunkeldon válaszát kiegészíteném egy kicsit. :) A Farmkezelőben csak prémium tápot tudsz venni aranyért, sima tápot nem.
    Sima tápot kizárólag a malomban tudsz előállítani, vásárolni nem lehetséges. Ha nem elég a jószágoknak, akkor amint eléred a játékban a meghatározott épületfejlesztési szinteket, érdemes a malmodat fejleszteni.

    Az eventekhez ennyi időt szabtak meg központilag, de úgy határozták meg a szinteket és az ahhoz kapcsolódó feladatbeli követelményeket, hogy teljesíteni lehessen. Az egyik részfeladat több időt, a másik kevesebbet igényel, ezzel kompenzálva egymást. Minél több eventet csinálsz, annál hamarabb rájössz majd, hogyan kell okosan csinálni. :) És akkor bőven sok lesz még az az idő is, ami rendelkezésedre áll. :)

    A könyvtári könyvek ára pedig szintén a központban került meghatározásra. Ez nem kívánságműsor. :) Bár vannak hozzájuk kapcsolódó akciók, amikor olcsóbban lehet egy-egy könyvhöz hozzájutni. :) Mivel csak egyszer kell kifizetni aranyban, olyan árat szabtak meg érte, ami hosszútávon remélhetőleg megtérül.

    Zsuzsi
  • Country MartyCountry Marty Bejegyzések: 14
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    A feladatoknál van egy "Nemesítésre alkalmas " feladat". Legyen egy 20 szintű nemesített lovad. Már kettőt is tenyésztettem, felfejlesztettem, de nem írja ki, hogy kész. Valamit nem jól értettem? Mi ez a feladat?
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    A feladatoknál van egy "Nemesítésre alkalmas " feladat". Legyen egy 20 szintű nemesített lovad. Már kettőt is tenyésztettem, felfejlesztettem, de nem írja ki, hogy kész. Valamit nem jól értettem? Mi ez a feladat?

    Szia!

    A feladat megnyitásakor a bal alsó sarokban mit látsz? x/1 vagy x/2? Ha az utóbbi, akkor kettő lovat kell 20-as tenyésztési tényezősre edzetned (szívben lévő szám). És amíg a 2. lovat is arra a szintre edzeted, addig az első minimum 20-as szintűdet is úgy nemesítsd, hogy 20 alá ne essen vissza. Felfelé edzheted, tehát nyugodtan lehet akár 25-ös is, de a lényeg hogy egyszerre legyen két minimum 20-as tenyésztési tényezős lovad.

    Zsuzsi
  • Country MartyCountry Marty Bejegyzések: 14
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    Szia!

    A feladat megnyitásakor a bal alsó sarokban mit látsz? x/1 vagy x/2? Ha az utóbbi, akkor kettő lovat kell 20-as tenyésztési tényezősre edzetned (szívben lévő szám). És amíg a 2. lovat is arra a szintre edzeted, addig az első minimum 20-as szintűdet is úgy nemesítsd, hogy 20 alá ne essen vissza. Felfelé edzheted, tehát nyugodtan lehet akár 25-ös is, de a lényeg hogy egyszerre legyen két minimum 20-as tenyésztési tényezős lovad.

    Zsuzsi
    x/1 egyenlőre. Köszönöm, ezt a szivecskést nem értettem.
  • 20petra0420petra04 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    1.miért csak egy épületet lehet egyszerre építeni?? ha többet lehetne az megkönnyítené a munkánkat.

    2.miért van ugy hogy valamit megveszel pl. 330 dollárért és eladod csak 33 ért ez igy nem fair

    3.miért csak a megszokott kukoricagyűjtés gané gyűjtés tojás gyűjtés és vadvirág gyűjtés van a küldetések között lehetne valami változatosabb is pl táp gyűjtés vagy sertés gyűjtés

    ennyi lenne

    előre is köszi a válaszokat
  • FarmerAnyocaFarmerAnyoca Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    Szisztok...azt szeretném kérdezni, hogy a Virágfarmon miért nem tudok Olivaligetet és Keverőüzemet venni...inaktív, tehát szürke színű, nem lehet rákattintani. Pedig pénzem is van rá, meg a szintem is meg van hozzá. Előre is nagyon köszi a válaszokat. Szép napot...:)
  • RatkoritaGamer (HU1)RatkoritaGamer (HU1) Bejegyzések: 7
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    Szisztok...azt szeretném kérdezni, hogy a Virágfarmon miért nem tudok Olivaligetet és Keverőüzemet venni...inaktív, tehát szürke színű, nem lehet rákattintani. Pedig pénzem is van rá, meg a szintem is meg van hozzá. Előre is nagyon köszi a válaszokat. Szép napot...:)


    Mert ha megakarod venni az előte lévőt megkell elöször venni meg az olivaliget elött kell venni keverőüzemet is ennyi na ezt csináld meg és sikerül.;)
  • FarmerAnyocaFarmerAnyoca Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    Szia..Köszi a választ...de az a gond, hogy a keverőüzemet sem tudom megvenni...az is beszürkült...:)
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    20petra04 írta: »
    1.miért csak egy épületet lehet egyszerre építeni?? ha többet lehetne az megkönnyítené a munkánkat.

    2.miért van ugy hogy valamit megveszel pl. 330 dollárért és eladod csak 33 ért ez igy nem fair

    3.miért csak a megszokott kukoricagyűjtés gané gyűjtés tojás gyűjtés és vadvirág gyűjtés van a küldetések között lehetne valami változatosabb is pl táp gyűjtés vagy sertés gyűjtés

    ennyi lenne

    előre is köszi a válaszokat

    Ez nagyon egyszerű : mert ilyenek a játékszabályok ;););)
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 05.02.2015
    20petra04 írta: »
    1.miért csak egy épületet lehet egyszerre építeni?? ha többet lehetne az megkönnyítené a munkánkat.

    2.miért van ugy hogy valamit megveszel pl. 330 dollárért és eladod csak 33 ért ez igy nem fair

    3.miért csak a megszokott kukoricagyűjtés gané gyűjtés tojás gyűjtés és vadvirág gyűjtés van a küldetések között lehetne valami változatosabb is pl táp gyűjtés vagy sertés gyűjtés

    ennyi lenne

    előre is köszi a válaszokat

    szia
    1. pontosan ezért smile.png a játék nem arról szól, h "2 nap alatt befejezd" smile.png


    2. valóban nem fair, de ez ösztönözz arra, h inkább termelj, és ne vásárolj smile.png akkor mi a munka benne? így könnyű lenne smile.png

    3. azért, mert fél órás a küldi :) ha belegondolsz, akkor tápot nem tudsz fél óra alatt gyűjteni eleget, sertést meg főleg nem :)
  • Hürrem (HU1)Hürrem (HU1) Bejegyzések: 27
    szerkesztette ezt: 06.02.2015
    Helló!

    Két észrevételem (kérdésem) lenne.

    1) A lovardával kapcsolatban néhány dolog nem teljesen tiszta számomra, de valahogy nem találok hozzá sehol leírást. Hol van ez? (Vagy ennek egyértelműnek kellene lennie, és csak nekem hiányzik?)

    2) Szintén lovarda. Lovam betanítás alatt áll, és mégis ki tudta hívni valaki. Ami ugyebár nem lehetséges: tanulás közben nem tud versenyezni. (George-dzsal, Lesterrel és Tessával se tudott ilyenkor.) Kérem ennek utólagos korrigálást, tanul, tehát versenyen részt venni nem tud. Köszi!

    A probléma továbbra is fennáll, miközben semmilyen versenyre nem tudok kihívni ellenfelet, mert betanul a lovam, engem kihívnak versenyezni. Kérem az illetékest, minél hamarabb javítsa a hibát, és az ez idő alatti kihívások eredményeit törölje nálam. Köszi!
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 06.02.2015
    Hürrem2 írta: »
    A probléma továbbra is fennáll, miközben semmilyen versenyre nem tudok kihívni ellenfelet, mert betanul a lovam, engem kihívnak versenyezni. Kérem az illetékest, minél hamarabb javítsa a hibát, és az ez idő alatti kihívások eredményeit törölje nálam. Köszi!

    Ez nem hiba. Eleve így lett kitalálva.
    Hürrem2 írta: »
    Helló!

    Két észrevételem (kérdésem) lenne.

    1) A lovardával kapcsolatban néhány dolog nem teljesen tiszta számomra, de valahogy nem találok hozzá sehol leírást. Hol van ez? (Vagy ennek egyértelműnek kellene lennie, és csak nekem hiányzik?)

    2) Szintén lovarda. Lovam betanítás alatt áll, és mégis ki tudta hívni valaki. Ami ugyebár nem lehetséges: tanulás közben nem tud versenyezni. (George-dzsal, Lesterrel és Tessával se tudott ilyenkor.) Kérem ennek utólagos korrigálást, tanul, tehát versenyen részt venni nem tud. Köszi!

    Valamit félreértettél. Nem azért nem tud versenyezni, mert tanul.
    Ahhoz, hogy te kihívj valakit, oda kell szállítanod a lovadat a kihívott játékoshoz. Ezt nem tudod megtenni, ha a lovad éppen edz. Csak akkor szállíthatod a lovadat, amikor nincs betanítás alatt.
    Viszont, amikor mások szállítják hozzád a saját lovukat, (drága benzinért), akkor semmi akadálya, hogy versenyezzen a te lovaddal, hiszen ő hozta hozzád a lovat, így mindkét ló a te farmodon van, miért ne versenyezhetnének? A te lovad számára ez is csak az edzés része....
  • hunornemethunornemet Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 06.02.2015
    sziasztok!!
    Nem tudom mia a teendő...volt egy szövetkezeti tagom aki egyéb ok miatt már nincs köztünk,azóta mindenféle fenyegetést meg kaptam Tőle...elcsábítja a játékosokat,lejárat itt a fórumon és mindent megtesz azért,h ne működjön a szövim,mit lehet tenni ez ügyben??

    Heni
  • Hürrem (HU1)Hürrem (HU1) Bejegyzések: 27
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    hunkeldon írta: »
    Ez nem hiba. Eleve így lett kitalálva.

    Aha. És ezt honnan tudod? Hol van leírva? Mert jelenleg úgy tűnik, a Goodgame Studios nem érzi úgy, hogy a játékosokat tájékoztatni kellene - maradhatunk a szófordulatnál - hogy hogyan lett kitalálva a játék. Nem érzed nonszensznek, hogy bevezetnek egy új elemet, melyről minimális leírást se adnak?


    hunkeldon írta: »
    Valamit félreértettél. Nem azért nem tud versenyezni, mert tanul.
    Ahhoz, hogy te kihívj valakit, oda kell szállítanod a lovadat a kihívott játékoshoz. Ezt nem tudod megtenni, ha a lovad éppen edz. Csak akkor szállíthatod a lovadat, amikor nincs betanítás alatt.
    Viszont, amikor mások szállítják hozzád a saját lovukat, (drága benzinért), akkor semmi akadálya, hogy versenyezzen a te lovaddal, hiszen ő hozta hozzád a lovat, így mindkét ló a te farmodon van, miért ne versenyezhetnének? A te lovad számára ez is csak az edzés része....

    Ebben pedig csak szimplán nincsen logika. Pl. hisz Lesterékkel sem lehet(ett) betanítás alatt versenyezni. Vagy nem ők hozták ide a lovukat? Én szállítottam benzin nélkül? A hátamon cipeltem biztos.

    És megint csak az, hogy mit is értettem félre? Bár látnám a leírást, amit akár félre is érthetek.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    Hürrem2 írta: »
    Ebben pedig csak szimplán nincsen logika. Pl. hisz Lesterékkel sem lehet(ett) betanítás alatt versenyezni. Vagy nem ők hozták ide a lovukat? Én szállítottam benzin nélkül? A hátamon cipeltem biztos.

    Neked hihetetlen elképzeléseid vannak. :) A hátadon szállítod a lovat? Mint Kukorica János a rajzfilmben :)
    A játék koncepciója szerint Lester és Tessa farmja a tieddel szomszédos. Minek oda lószállító? Szépen átsétálsz a lovaddal (a ló saját lábán) és versenyzel velük.
    Egyébként nyugodtan felháborodhatsz bármin, a fórum épp arra való, hogy a vélemenyedet leírd. (Én is csak ezt teszem.)
  • gabyca (HU1)gabyca (HU1) HU1 Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    Miért csak a főfarmon mükodnek a garázsban levő emelt faladatok,akkor mire szolgál az elhelyezés gomb?
    Erről sehol nincs leírás vagyis én nem találtam.Köszi
  • Hürrem (HU1)Hürrem (HU1) Bejegyzések: 27
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    hunkeldon írta: »
    Neked hihetetlen elképzeléseid vannak. :) A hátadon szállítod a lovat? Mint Kukorica János a rajzfilmben :)
    A játék koncepciója szerint Lester és Tessa farmja a tieddel szomszédos. Minek oda lószállító? Szépen átsétálsz a lovaddal (a ló saját lábán) és versenyzel velük.
    Egyébként nyugodtan felháborodhatsz bármin, a fórum épp arra való, hogy a vélemenyedet leírd. (Én is csak ezt teszem.)
    Ismeretes számomra a lovak világa, tudom, hogyan zajlik az utaztatásuk, trenírozásuk, versenyeztetésük. Hidd el, nem úgy, mint ebben a játékban.

    Oké, Lesterék a szomszédos farmon vannak. Tehát ha valaki messziről jön, akkor betanítás alatt is versenyezhet, ha valaki a szomszédból jön át, akkor nem. Értem én, csak ne próbáljuk meg úgy beállítani, hogy ebben még logika is van.

    Felháborodva nem vagyok, csak rácsodálkozom, hogy egy ilyen volumenű játék bizonyos értelemben milyen hihetetlenül igénytelen tud lenni. Elég számos kérdés van a lovardával kapcsolatban, ám a Goodgame Studios úgy gondolja, ezeket nem kell ismertetnie a játékosokkal. Megpróbáltad elképzelni, hányan fordítanak hátat a játéknak a tájékoztatás hiánya miatt? Számomra ez a pszichikai vetület az érdekes, hogy nem sokat kellene tenniük a játékosok megtartása érdekében, de eszük ágában sincs ezzel foglalkozni.
    gabyca írta: »
    Miért csak a főfarmon mükodnek a garázsban levő emelt faladatok,akkor mire szolgál az elhelyezés gomb?
    Erről sehol nincs leírás vagyis én nem találtam.Köszi
    Szerintem konkretizáld a kérdésed.

    A traktor (boldogság pont), daráló (plusz munkás), erőgép (istálló termelés növelés) csak a fő farmra vonatkozik, és ezt jelzi is kis házikó embléma a megjelenítésében.

    A leírás pedig nem erőssége a játéknak. :P Vagy kitalálják a játékosok, pl. a fórumon közösen, mi hogyan is müxik, vagy homályban marad.

    A kérdésed másik része, az elhelyezés gomb. Semmire nem szolgál, díszítő funkciója lehet. Mindegy, hogy kint van-e, nem oszt, nem szoroz.

    És erre is úgy jöttem rá, hogy kísérletezgettem, illetve kérdezgettem. Leírás nincs róla. Fogd föl úgy, hogy a tájékoztatási defekt egy sajátossága a Big Farmnak. (Cserébe itt van Kapa, akit bármely más játék fóruma is megirigyelhetne.)
  • konvoj (HU1)konvoj (HU1) Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    Szeretném megkérdezni hogy hányas színttől lehet befízetni a szövetkezet kasszájába dollárt, illetve aranyat.
    Én nem tudom mert annak idején amikor szövetkezeti tag lettem már magas színten voltam.
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    konvoj írta: »
    Szeretném megkérdezni hogy hányas színttől lehet befízetni a szövetkezet kasszájába dollárt, illetve aranyat.
    Én nem tudom mert annak idején amikor szövetkezeti tag lettem már magas színten voltam.

    szia!
    25ös szintől.
  • [Törölt felhasználó][Törölt felhasználó] Bejegyzések: 0
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    Kösszi a választ!
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    konvoj írta: »
    Szeretném megkérdezni hogy hányas színttől lehet befízetni a szövetkezet kasszájába dollárt, illetve aranyat.
    Én nem tudom mert annak idején amikor szövetkezeti tag lettem már magas színten voltam.
    Beth-Seba írta: »
    szia!
    25ös szintől.

    Kiegészitem Beth-Seba válaszát, dollárt szinttől függetlenül be lehet fizetni, aranyat viszont 25 szinttől.
  • rabcicusrabcicus Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    Szia!
    Olyan kérdésem lenne, hogy a termelési költségem közel 260 %-os , mivel a bolsogság igen alacsony, -149, Ez úgy tevődik össze, hogy a ház miatt -492 , a tárgyak felhúzzák + 343-mal, így jött ki a -149... nem értem h a ház miért -492, mert a farmház is már 3. szintű, a faházakat is folyton fejlesztem . ( 7 házam van, ebből 2 db 3. szintű, a többi 2. szintű) sajnos pénzt nem tudok gyűjteni, földet vásárolni h tárgyakat vegyek , mert nagy a termelési költség. légyszi adjatok tanácsot. előre is köszike
  • SestriPlayer (HU1)SestriPlayer (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,066
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    rabcicus írta: »
    Szia!
    Olyan kérdésem lenne, hogy a termelési költségem közel 260 %-os , mivel a bolsogság igen alacsony, -149, Ez úgy tevődik össze, hogy a ház miatt -492 , a tárgyak felhúzzák + 343-mal, így jött ki a -149... nem értem h a ház miért -492, mert a farmház is már 3. szintű, a faházakat is folyton fejlesztem . ( 7 házam van, ebből 2 db 3. szintű, a többi 2. szintű) sajnos pénzt nem tudok gyűjteni, földet vásárolni h tárgyakat vegyek , mert nagy a termelési költség. légyszi adjatok tanácsot. előre is köszike

    Szia
    A házak csökkentik a boldogságot, nem pedig növelik. Minél magasabb szintre feljesztesz 1 házat, annál több boldogságot vesz el.Pl 1. szintű ház -35 boldogságot vesz el, 3-as szintű -91-et stb. Ezt meg tudod nézni, ha megnyitod a kör menűt és katt az információkra.
    A diszes ház kevesebb boldogságot vesz el.

    Ahhoz, h a boldogságot növeld , vegyél minél magasabb boldogságpontot érő diszeket és épitsd fel a farmodra.
  • rabcicusrabcicus Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.02.2015
    Köszike szépen :D
  • Rail (HU1)Rail (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 08.02.2015
    Szép estét, azt szeretném megkérdezni, a keréknél elértem az arany szintre, 3. lettem. Az ír csirkeólat, viszont sehol sem találom. Tudnátok erről tájékoztatni ? A választ előre is köszönöm. Üdv, Rail
  • ildikoilona (HU1)ildikoilona (HU1) Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 08.02.2015
    Rail írta: »
    Szép estét, azt szeretném megkérdezni, a keréknél elértem az arany szintre, 3. lettem. Az ír csirkeólat, viszont sehol sem találom. Tudnátok erről tájékoztatni ? A választ előre is köszönöm. Üdv, Rail

    Szia!
    Azt csak akkor fogod megkapni, ha a kerék távozásakor is benne vagy az első ötben.
    Sok szerencsét hozzá:Ildikó
Ez a beszélgetés lezárult..