Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Beszélgetés a trópusi szigetről

A beszélgetés a következő beszélgetés bejegyzéseinek a felosztásaiból jött létre: Kagylógyűjtés a szigeten.

Hozzászólások

  • Cidra (HU1)Cidra (HU1) HU1 Bejegyzések: 92
    szerkesztette ezt: 28.09.2014
    Szia Porrima!
    Belinkelnéd Joe táblázatát, mert sehol sem találom.
    Köszi.:)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 28.09.2014
    Cidra írta: »
    Szia Porrima!
    Belinkelnéd Joe táblázatát, mert sehol sem találom.
    Köszi.:)

    Sajnos ezt Joe valami miatt nem publikálta (valszeg nem is fejezte be teljesen), csak privát e-mailben küldte el nekem. Elnézést, hogy ezt a körülményt nem említettem. Ettől függetlenül gondolom tovább küldhetem.
  • Cidra (HU1)Cidra (HU1) HU1 Bejegyzések: 92
    szerkesztette ezt: 28.09.2014
    Ha megkérdezed és megengedi, megköszönöm. :)
  • katuska471 (HU1)katuska471 (HU1) HU1 Bejegyzések: 6
    szerkesztette ezt: 04.10.2014
    sziasztok én arra lennék kiváncsi, hogy miből tudnám leghamarabb össze szedni a 120 ezer kagylót a feladathoz üdv további szép napot
  • csibepatak (HU1)csibepatak (HU1) Bejegyzések: 129
    szerkesztette ezt: 04.10.2014
    katuska471 írta: »
    sziasztok én arra lennék kiváncsi, hogy miből tudnám leghamarabb össze szedni a 120 ezer kagylót a feladathoz üdv további szép napot

    Szia!
    Add el az eddig legyártott koktélok egy részét. Bőven fedezi, és egy lépésben összagyűlik a 120ezer kagyló.
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    szerkesztette ezt: 21.10.2014
    Kedves Porrima, köszönöm, hogy megosztottad velünk az értékes tapasztalataid:)
    Én, még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ilyen hamar, arany nélkül lehetetlen megcsinálni a szigetet!
    De, nincs jogom kétségbe vonni a szavaid, én magamból indulok ki!!!
    Csak az utolsó, 5.-ik trópusi csillag koktéllal vesződtem majdnem 3 napot:(
    sajnos, valószínű, hogy a köv. szigetnél sem fogom tudni hasznosítani tapasztalatod, mert nem lesz annyi dollárom, most is, 20 mill.-ával kezdtem el, úgy mint az 1-ső szigetet, mert ugye miért is ne, épp előtte volt a tervező, akadt is munkálya épp elég, vitte is a dolcsit rendesen:eek:

    GRATULÁLOK:)
  • gizi1 (HU1)gizi1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 65
    szerkesztette ezt: 24.11.2014
    Sziasztok, most csinálom először a sziget-famot. Itt olvastam Porrima játékos bejegyzését. Kérdésem az lenne, hogy miért"kell," Neked lebontani a szigetet- probáltam nézelődni de nem találtam erre vonatkozóan semmit.Ha lennél szives egy egy-két mondatba leírni, megköszönném.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 24.11.2014
    gizi1 írta: »
    Sziasztok, most csinálom először a sziget-famot. Itt olvastam Porrima játékos bejegyzését. Kérdésem az lenne, hogy miért"kell," Neked lebontani a szigetet- probáltam nézelődni de nem találtam erre vonatkozóan semmit.Ha lennél szives egy egy-két mondatba leírni, megköszönném.

    Nem csak nekem, hanem mindenkinek lebontják központilag, mert ez egy event, ha hosszú ideig tart is.
    Ha ezt tudod, és arra kérdezel, hogy a sziget végén miért bontunk már felesleges dolgokat, akkor arra az a magyarázat. hogy ha központilag bontják, akkor az egyes épületekért járó kagyló felét visszatartják bontási munkadíj fejében, tehát ha én bontom le, akkor kétszer annyi kagylót kapok érte, mint ha ott hagyom.
  • Tica54 (HU1)Tica54 (HU1) HU1 Bejegyzések: 721
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok, sokan panaszkodtatok, hogy a sziget nagyon drága, találtam egy úgymond olcsó megoldást a szigetre, hogy legyen kagyló is, lehessen vásárolni magokat, a hajó is tudjon menni, és a sziget mellett lehessen fejleszteni a többi farmot, mert pár nap alatt felépíthető. Még egy javaslat, azoknak a farmereknek, akik még fejlesztik a farmjaikat, a sziget várható indulása előtt érdemes a dollárt egy kicsit felgyűjteni, hogy a mezőket elég gyorsan egymás után meg lehessen venni. Tudom, ez veszteségnek tűnik a fejlesztési idő kiesésében a többi farmon, de ha pár nap alatt felépül a sziget, akkor megtérül.

    A szigeten 15 mezőt vettem meg, úgy hogy ne kelljen sok dísztárgyat vennem, azt hogy hol vannak a dísztárgyak többször belinkelték, meg lehet nézni. A bankot 5. szintre fejlesztettem, a főépületet 2. szintre. A cukormalmot felépítettem a feladathoz, aztán lebontottam. Ahhoz, ahogy én termeltem 4 ház kellet 3. szinten, és egy 2. szinten. A kaput és a kerítést 2. szintre fejlesztettem. Dísztárgyat, a találtakon kívül, három 35 boldogságpontost építettem, így 80-as boldogságponton termeltem. A termeléshez 9 szigetmezőt építettem, hat kettes, és három egyes szintűt. Ezeken termeltem napközben narancsot, mikor nem tudtam gépnél lenni szőlőt, éjszakára pedig mindig szőlőt. A bárban csak narancslevet termeltem, és egyes szinten hagytam. Az elkészült szigetfarmmal naponta 250-300 ezer kagylót gyűjtöttem össze.

    A sziget teljes költsége kb. 20-25 millióra jön ki, a felépítése után a termelésnek már nem sok költsége van, én az 5. szintű bankkal kétnaponta váltottam rá pénzt naponta egyszer.

    Ez a megoldás egyénenként variálható, kinek épp mennyi van a szigetre, de a magokra olcsón a kagylót mindenképpen ki lehet vele termelni, igaz a dísztárgyak így nincsenek meg, de event van elég sűrűn, és szerintem egy dísztárgy nem ér ennyit. Igaz a kihívás az első szigetnél még engem is hajtott, és minden vagyonom beletettem, de nem értem végig egyéb okok miatt. A második sziget előtt minden vagyonom elterveztem (már amennyi összegyűlt az előző sziget után), mert pont akkor jött a tervező, így ki kellett találnom valamit, most másodszor csináltam végig ezzel a módszerrel, igaz még finomítottam rajta az előzőhöz képest (ezt írtam le), és most is bevált.

    Ha valaki még esetleg valamilyen elképzeléssel ki tudja egészíteni, szívesen veszem, ha esetleg valaki szeretne még valamit tudni írjon nyugodtan, de inkább a játékba, mert nem mindig járok a fórumon.

    Tök jó az ötleted, már én is kagylóra gyúrok.Köszönjük, hogy megosztottad.:)
  • harvy (HU1)harvy (HU1) Bejegyzések: 11
    szerkesztette ezt: 02.12.2014
    Helló!

    Nem rossz ötlet. Azért kérdezném, hogy a 20 25 mill-re menyi volt a kagyló hozam?
    Én a másodiknál 9 terület 3 2es ház bank 300 ezerig, malom 2es, egy ketes egy 1es termőföld, két páva ha jol emlékszem 1es és 2es, 1es bár 1 vagy 2es mangó.
    8 030 000 átváltva és éppen meg lett a 5 millió kagyló az utosó napon. az utólsó két nap csak bonrottam az éületeket vissza azért is jött némi pénz. napi szinten játszottam. ja a kagylókon kívül meglett az első fejezet meg a két dísztárgy ami az 700e és 5m után jár.
  • szenteslevi (HU1)szenteslevi (HU1) Bejegyzések: 79
    szerkesztette ezt: 02.12.2014
    harvy írta: »
    Helló!

    Nem rossz ötlet. Azért kérdezném, hogy a 20 25 mill-re menyi volt a kagyló hozam?
    Én a másodiknál 9 terület 3 2es ház bank 300 ezerig, malom 2es, egy ketes egy 1es termőföld, két páva ha jol emlékszem 1es és 2es, 1es bár 1 vagy 2es mangó.
    8 030 000 átváltva és éppen meg lett a 5 millió kagyló az utosó napon. az utólsó két nap csak bonrottam az éületeket vissza azért is jött némi pénz. napi szinten játszottam. ja a kagylókon kívül meglett az első fejezet meg a két dísztárgy ami az 700e és 5m után jár.

    Szia, nekem az előző szigetél így kb. 9 000 000 kagyló jött össze, de a pontos számot nem írtam fel, a két dísztárgyat én is megkaptam a vízicsúzdát, meg a hajót. Én csak az utolsó nap kezdtem bontani, a bontást nem fejeztem be, csak azokat bontottam le, amiért sok kagylót adott, és a bontás mellett végig termeltem még.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 02.12.2014
    Szia, nekem az előző szigetél így kb. 9 000 000 kagyló jött össze, de a pontos számot nem írtam fel, a két dísztárgyat én is megkaptam a vízicsúzdát, meg a hajót. Én csak az utolsó nap kezdtem bontani, a bontást nem fejeztem be, csak azokat bontottam le, amiért sok kagylót adott, és a bontás mellett végig termeltem még.

    Én is köszönöm, hogy leírtad a módszeredet egész pontosan. Persze nem az a lényeg, hogy valaki lemásolja, hanem inkább az, hogy ötletet merítsen belőle.
    További kellemes játékot kívánok!
  • gizi1 (HU1)gizi1 (HU1) HU1 Bejegyzések: 65
    szerkesztette ezt: 10.12.2014
    Sziasztok. Szeretnék egy kérdést feltenni, aki többet tud róla előre is megköszönöm a választ.Kérdésem az, hogy a 'Tengeri kagyló árustól vett dísztárgyat melyik farmon lehet felhasznál, bármelyiken vagy csak egy meghatározott farmon. Hova érkezik - az ajándék dobozba???
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 10.12.2014
    gizi1 írta: »
    Sziasztok. Szeretnék egy kérdést feltenni, aki többet tud róla előre is megköszönöm a választ.Kérdésem az, hogy a 'Tengeri kagyló árustól vett dísztárgyat melyik farmon lehet felhasznál, bármelyiken vagy csak egy meghatározott farmon. Hova érkezik - az ajándék dobozba???
    A Bennynél vett dísztárgyak a gyűjtődobozba kerülnek. A három állandó farmod bármelyikére kiteheted. És amelyikre kitetted, ahhoz a farmhoz fog tartozni.
  • micu58 ()micu58 () Bejegyzések: 17
    szerkesztette ezt: 23.01.2015
    Szia, köszönöm hogy megosztottad, nagyon jól jön a gyakorlati tanács, és az útmutató! :) Már az előzőnél is főleg a kagylógyüjtésre mentem, de igy is nagyon sokba volt. Most próbálkozom majd a Te módszereddel.:)
    Sziasztok, sokan panaszkodtatok, hogy a sziget nagyon drága, találtam egy úgymond olcsó megoldást a szigetre, hogy legyen kagyló is, lehessen vásárolni magokat, a hajó is tudjon menni, és a sziget mellett lehessen fejleszteni a többi farmot, mert pár nap alatt felépíthető. Még egy javaslat, azoknak a farmereknek, akik még fejlesztik a farmjaikat, a sziget várható indulása előtt érdemes a dollárt egy kicsit felgyűjteni, hogy a mezőket elég gyorsan egymás után meg lehessen venni. Tudom, ez veszteségnek tűnik a fejlesztési idő kiesésében a többi farmon, de ha pár nap alatt felépül a sziget, akkor megtérül.

    A szigeten 15 mezőt vettem meg, úgy hogy ne kelljen sok dísztárgyat vennem, azt hogy hol vannak a dísztárgyak többször belinkelték, meg lehet nézni. A bankot 5. szintre fejlesztettem, a főépületet 2. szintre. A cukormalmot felépítettem a feladathoz, aztán lebontottam. Ahhoz, ahogy én termeltem 4 ház kellet 3. szinten, és egy 2. szinten. A kaput és a kerítést 2. szintre fejlesztettem. Dísztárgyat, a találtakon kívül, három 35 boldogságpontost építettem, így 80-as boldogságponton termeltem. A termeléshez 9 szigetmezőt építettem, hat kettes, és három egyes szintűt. Ezeken termeltem napközben narancsot, mikor nem tudtam gépnél lenni szőlőt, éjszakára pedig mindig szőlőt. A bárban csak narancslevet termeltem, és egyes szinten hagytam. Az elkészült szigetfarmmal naponta 250-300 ezer kagylót gyűjtöttem össze.

    A sziget teljes költsége kb. 20-25 millióra jön ki, a felépítése után a termelésnek már nem sok költsége van, én az 5. szintű bankkal kétnaponta váltottam rá pénzt naponta egyszer.

    Ez a megoldás egyénenként variálható, kinek épp mennyi van a szigetre, de a magokra olcsón a kagylót mindenképpen ki lehet vele termelni, igaz a dísztárgyak így nincsenek meg, de event van elég sűrűn, és szerintem egy dísztárgy nem ér ennyit. Igaz a kihívás az első szigetnél még engem is hajtott, és minden vagyonom beletettem, de nem értem végig egyéb okok miatt. A második sziget előtt minden vagyonom elterveztem (már amennyi összegyűlt az előző sziget után), mert pont akkor jött a tervező, így ki kellett találnom valamit, most másodszor csináltam végig ezzel a módszerrel, igaz még finomítottam rajta az előzőhöz képest (ezt írtam le), és most is bevált.

    Ha valaki még esetleg valamilyen elképzeléssel ki tudja egészíteni, szívesen veszem, ha esetleg valaki szeretne még valamit tudni írjon nyugodtan, de inkább a játékba, mert nem mindig járok a fórumon.
  • -kisvirág- (HU1)-kisvirág- (HU1) HU1 Bejegyzések: 10
    sziasztok! Valaki itt megszerezte már a 90 milla pontot a viking szigetnél? Minimális arany ráfordításával el lehet érni egyáltalán ezt a pontszámot? Nagyon szeretnék egy viking kacsaketrecet, de attól félek mindent maxra kell húzni hozzá a szigeten, ahhoz meg nem lesz elég időm és dolcsim sem.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 14.03.2016
    sziasztok! Valaki itt megszerezte már a 90 milla pontot a viking szigetnél? Minimális arany ráfordításával el lehet érni egyáltalán ezt a pontszámot? Nagyon szeretnék egy viking kacsaketrecet, de attól félek mindent maxra kell húzni hozzá a szigeten, ahhoz meg nem lesz elég időm és dolcsim sem.
    Talán jelentkezik olyan, aki elérte ezt a csúcsteljesítményt ;)
    Én 4 vikingszigetet csináltam végig teljes erőbedobással, éjjel-nappal, de arany nélkül! Háromszor 50 millió körül sikerült teljesítenem, amikor félgőzzel csináltam, akkor csak 35 milliót.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    Szerintem csak annak lehetséges a csúcsteljesítmény, aki az első napokban fullra húzza arannyal a szigetet és utána is nyomja végig. Akkor már arany nélkül. Szerintem kevés arannyal nem lehetséges a 90 millió elérése.
    Én 2x csináltam végig a szigetet, kb. 45 milliós keresettel, arany nélkül. Ha minden időd rááldozod 1 hónapon át és arany nélkül csinálod, reménytelen. Ha az elején arannyal felhúzod a szigetet, akkor utána már megvan az esély a 90 millára.
Sign In to comment.