Főoldal Hungarian Archívum Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)

Big Farm Adventi Kalendárium - Karácsonyi fórumjáték megbeszélése

ToothFairyToothFairy Bejegyzések: 11
szerkesztette ezt: 29.12.2014 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban (a)
Sziasztok Fórumozók!

IDE kattintva érhetitek el a Big farm Adventi kalendárium fórum esemény leírását.

Kérlek, a megoldásokat NE írjátok meg ide, csak a megadott megbeszélési felületeken.
Post edited by ToothFairy on
«136

Hozzászólások

  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Ó, ez szuper, köszönjük:o
    DE, HOL lehet kitölteni a sudokus táblázatot??
    Én nem tudok beírni számokat, valahogy nem mükszik!
  • Snoopy1993 (HU1)Snoopy1993 (HU1) HU1 Bejegyzések: 115
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok! Én pedig nem tudom megírni a válaszom. :(
  • timi8814 (HU1)timi8814 (HU1) Bejegyzések: 13
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok!

    Én sem tudom, hogy hogyan kell válaszolni. :(
    Csak a "Válaszol idézettel" lehetőség jelenik meg, arra kattintva viszont megjelenik, hogy "nincsen jogosultságod ennek az oldalnak a megtekintéséhez".
    Tudna valaki segíteni?
  • rojo (TEST-SERVER1)rojo (TEST-SERVER1) Bejegyzések: 45
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok! szerintem ez az adventi játék nem egyformán ad minden játékosnak! Az a játékos aki nem ér rá ezzel foglalkozni,ő nem is kap adventi ajándékot? miért nem ugy van , hogy minden nap más kód és csak be kell írni? akkor egyforma esélye lenne mindenkinek. ez épp olyan mint a képvadászat volt. talán annak sikerült, aki egész napa gép előtt ült.
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    dagika1 írta: »
    Sziasztok! szerintem ez az adventi játék nem egyformán ad minden játékosnak! Az a játékos aki nem ér rá ezzel foglalkozni,ő nem is kap adventi ajándékot? miért nem ugy van , hogy minden nap más kód és csak be kell írni? akkor egyforma esélye lenne mindenkinek. ez épp olyan mint a képvadászat volt. talán annak sikerült, aki egész napa gép előtt ült.

    Dagika, olvashattad, eddig senkinek nem sikerült, vagyis, hiába ülünk itt egész nap, persze ezt Te írtad, mert szerintem mindenkinek van dolga más egyéb is!
  • Snoopy1993 (HU1)Snoopy1993 (HU1) HU1 Bejegyzések: 115
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    timi8814 írta: »
    Sziasztok!

    Én sem tudom, hogy hogyan kell válaszolni. :(
    Csak a "Válaszol idézettel" lehetőség jelenik meg, arra kattintva viszont megjelenik, hogy "nincsen jogosultságod ennek az oldalnak a megtekintéséhez".
    Tudna valaki segíteni?
    Szia!
    Útközben megtaláltam. : A leírásban ki van emelve egy kis szövegrész: "ebben a témában" Arra kell kattintani és oda kell megírni a válaszod. :D
  • rojo (TEST-SERVER1)rojo (TEST-SERVER1) Bejegyzések: 45
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Dagika, olvashattad, eddig senkinek nem sikerült, vagyis, hiába ülünk itt egész nap, persze ezt Te írtad, mert szerintem mindenkinek van dolga más egyéb is!

    Zsuzsanagyi, hogy érted hogy én írtam? Azért irtam mert most épp itt vagyok! Egyébként nekem is van más dolgom! nem kéne ilyen ellenségesnek lenni, csak felhívtam a figyelmet rá, hogy igy nincs mindenkinek egyforma esélye, pláne mert hiába csinálod meg, még igy is sorsolnak. és ha nem vagy szerencsés? mert én nem vagyok egyáltalán.
  • EMMIKE (HU1)EMMIKE (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    sajna nálam se működik :mad:
  • timi8814 (HU1)timi8814 (HU1) Bejegyzések: 13
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Snoopy1993 írta: »
    Szia!
    Útközben megtaláltam. : A leírásban ki van emelve egy kis szövegrész: "ebben a témában" Arra kell kattintani és oda kell megírni a válaszod. :D

    Köszi! Így már működik, és sikerült elküldenem a megoldást :)
  • carlos47 (HU1)carlos47 (HU1) Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Hogy lehet írni a kockába
    ?
  • monix12 (HU1)monix12 (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    a sudoku táblázatot, hogy tudtátok kitölteni?? és egyáltalán ez a naptár a farmon kéne hogy megjelenjen??
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    dagika1 írta: »
    Sziasztok! szerintem ez az adventi játék nem egyformán ad minden játékosnak! Az a játékos aki nem ér rá ezzel foglalkozni,ő nem is kap adventi ajándékot? miért nem ugy van , hogy minden nap más kód és csak be kell írni? akkor egyforma esélye lenne mindenkinek. ez épp olyan mint a képvadászat volt. talán annak sikerült, aki egész napa gép előtt ült.

    Miért legyen egyforma annak az esélye, aki csak be-benéz azzal, aki sokat játszik??
    De éppen így lesz egyforma az esély, hogy a helyes megfejtők között sorsolnak.
    carlos47 írta: »
    Hogy lehet írni a kockába
    ?
    monix12 írta: »
    a sudoku táblázatot, hogy tudtátok kitölteni?? és egyáltalán ez a naptár a farmon kéne hogy megjelenjen??

    Én sem tudom, hogyan lehet írni a kockába, meg a válaszra sincs jogosultságom :(
    Ez megint egy összeeszkábált, vagy működő vagy nem bosszantás :(
  • Liz65 (HU1)Liz65 (HU1) HU1 Bejegyzések: 4,917
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Porrima írta: »
    Én sem tudom, hogyan lehet írni a kockába, meg a válaszra sincs jogosultságom :(
    Ez megint egy összeeszkábált, vagy működő vagy nem bosszantás :(

    sziasztok
    talán ha még1x figyelmesen elolvasnátok amit Fogtündérünk írt :)

    ime:
    "A megoldást ebbe a témába írd. A helyes megfejtők között 3x500 aranyat sorsolunk ki.
    A megoldást küldheted screenshotként, fényképként, vagy úgy is jó ha felsorolod a számokat a hozzászólásodban.

    Fontos!
    Ha elküldted nekünk a megoldást ebbe a témába,egy üzenet fog megjelenni miszerint a hozzászólásod elfogadásra vár. Ez így van jól - ne aggódj, látjuk a hozzászólásodat. Erre azért van szükség, hogy ne lehessen simán lemásolni valaki más helyes vagy éppen hibás megoldását. Miután kiválasztottuk a nyerteseket, a hozzászólásokat természetesen elfogadjuk és mindenki láthatja majd őket."

    szrtm azért megoldható, csak néha jobban el kell olvasni :)
    szóval mindenkinek van jogosultsága a válaszra, de meg kell várni míg Kapa vagy valamelyik CM engedélyezi a hsz-t.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Liz652 írta: »
    sziasztok
    talán ha még1x figyelmesen elolvasnátok amit Fogtündérünk írt :)

    ime:
    "A megoldást ebbe a témába írd. A helyes megfejtők között 3x500 aranyat sorsolunk ki.
    A megoldást küldheted screenshotként, fényképként, vagy úgy is jó ha felsorolod a számokat a hozzászólásodban.

    Fontos!
    Ha elküldted nekünk a megoldást ebbe a témába,egy üzenet fog megjelenni miszerint a hozzászólásod elfogadásra vár. Ez így van jól - ne aggódj, látjuk a hozzászólásodat. Erre azért van szükség, hogy ne lehessen simán lemásolni valaki más helyes vagy éppen hibás megoldását. Miután kiválasztottuk a nyerteseket, a hozzászólásokat természetesen elfogadjuk és mindenki láthatja majd őket."

    szrtm azért megoldható, csak néha jobban el kell olvasni :)
    szóval mindenkinek van jogosultsága a válaszra, de meg kell várni míg Kapa vagy valamelyik CM engedélyezi a hsz-t.

    Drága Liz!

    Én sajnos akárhányszor elolvasom az értesítést, nem tudom a sudokut kitölteni, mert a képernyőn megjelenő táblázatba nem tudok számot beírni, és így mit küldjek el bárhova?

    Megköszönném, ha erre válaszolna valaki.
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Porrima írta: »
    Drága Liz!

    Én sajnos akárhányszor elolvasom az értesítést, nem tudom a sudokut kitölteni, mert a képernyőn megjelenő táblázatba nem tudok számot beírni, és így mit küldjek el bárhova?

    Megköszönném, ha erre válaszolna valaki.
    De hát senki sem mondta, hogy az egy kitölthető kép. Szépen írd le magadnak egy papírra, vagy excelbe, vagy egyszerűen nyomtasd ki, ahogy tudod, és fejtsd meg. Aztán a megfejtést akár szövegesen is beküldheted, ahogy a hivatalosban olvashatod.
    Például így:
    123456789
    234567891
    345678912
    456789123
    567891234
    678912345
    789123456
    891234567
    912345678

    Szerintem.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    hunkeldon írta: »
    De hát senki sem mondta, hogy az egy kitölthető kép. Szépen írd le magadnak egy papírra, vagy excelbe, vagy egyszerűen nyomtasd ki, ahogy tudod, és fejtsd meg. Aztán a megfejtést akár szövegesen is beküldheted, ahogy a hivatalosban olvashatod.
    Például így:
    123456789
    234567891
    345678912
    456789123
    567891234
    678912345
    789123456
    891234567
    912345678

    Szerintem.

    Az igaz, hogy senki nem mondta, hogy ez kitölthető kép, de azt sem, hogy nem kitölthető, ezért senki ne görcsöljön vele :(
    Akkor mit jelent ez: "A megoldást küldheted screenshotként, fényképként, ..."?
    Hátha van olyan játékos, aki ír egy programot kitölthető táblázattal? Ja, lehet Excel... (Azt még véletlenül sem ilyen célra találták ki. Persze esztergapadon is lehet reszelni...)

    Hunkeldon, azért köszönöm a válaszodat!
  • hunkeldon (HU1)hunkeldon (HU1) Bejegyzések: 611
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Porrima írta: »
    Az igaz, hogy senki nem mondta, hogy ez kitölthető kép, de azt sem, hogy nem kitölthető, ezért senki ne görcsöljön vele :(
    Akkor mit jelent ez: "A megoldást küldheted screenshotként, fényképként, ..."?
    Hátha van olyan játékos, aki ír egy programot kitölthető táblázattal? Ja, lehet Excel... (Azt még véletlenül sem ilyen célra találták ki. Persze esztergapadon is lehet reszelni...)

    Hunkeldon, azért köszönöm a válaszodat!
    Tényleg elnézést, ha túlságosan szájbarágósan válaszoltam. Az Excelt csak azért írtam, mert én éppen azzal csináltam. A végén print screen, a képet meg csatoltam. Talán sikerült, talán nem. Ez a sodoku végül is nem éppen a BigFarm játék része. Akinek tetszik csinálja, aki meg nem, az sem veszít semmit. :)
  • Snoopy1993 (HU1)Snoopy1993 (HU1) HU1 Bejegyzések: 115
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Porrima írta: »
    Az igaz, hogy senki nem mondta, hogy ez kitölthető kép, de azt sem, hogy nem kitölthető, ezért senki ne görcsöljön vele :(
    Akkor mit jelent ez: "A megoldást küldheted screenshotként, fényképként, ..."?
    Hátha van olyan játékos, aki ír egy programot kitölthető táblázattal? Ja, lehet Excel... (Azt még véletlenül sem ilyen célra találták ki. Persze esztergapadon is lehet reszelni...)

    Hunkeldon, azért köszönöm a válaszodat!
    Szia!
    A leírásban ki van emelve egy kis szövegrész: "ebben a témában" Arra kell kattintani és oda kell megírni a válaszod.
    Lehet szövegesen vagy kép feltöltésével. :D
  • rojo (TEST-SERVER1)rojo (TEST-SERVER1) Bejegyzések: 45
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Porrima írta: »
    Miért legyen egyforma annak az esélye, aki csak be-benéz azzal, aki sokat játszik??
    De éppen így lesz egyforma az esély, hogy a helyes megfejtők között sorsolnak.

    Szerintem pedig pont igy nincs egyforma esély. csak szerencse. azért kéne egyforma esély, mert az advent ajándékai nem arról szólnak, hogy ki mennyit játszik. más játékokban sem tesznek kivételt. és mindenki maga dönti el, hogy belép-e a játékba vagy sem. még jó, hogy különböznek az emberek és véleményük, igy lehet vitázni . további jó játékot!
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    dagika1 írta: »
    Szerintem pedig pont igy nincs egyforma esély. csak szerencse. azért kéne egyforma esély, mert az advent ajándékai nem arról szólnak, hogy ki mennyit játszik. más játékokban sem tesznek kivételt. és mindenki maga dönti el, hogy belép-e a játékba vagy sem. még jó, hogy különböznek az emberek és véleményük, igy lehet vitázni . további jó játékot!

    Mindenkinek egyforma az esélye a nyerésre; ez nem azonos azzal, hogy mindenki nyer :(
  • rojo (TEST-SERVER1)rojo (TEST-SERVER1) Bejegyzések: 45
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Porrima írta: »
    Mindenkinek egyforma az esélye a nyerésre; ez nem azonos azzal, hogy mindenki nyer :(

    Nem osztom a véleményed! Ezennel be is fejezem ezt a vitát.
  • -cica1982- (HU1)-cica1982- (HU1) HU1 Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    és hogyan lehet beleirni? a sodukuba?
  • Mvkati (HU1)Mvkati (HU1) Bejegyzések: 120
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    leirod papirra kitöltöd és lefényképezed pl azt küldöd el
  • -cica1982- (HU1)-cica1982- (HU1) HU1 Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    ja hát igy nem is játszom
  • manoka7212 (HU1)manoka7212 (HU1) Bejegyzések: 4
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Mennyibe tellett volna olyan felületet berakni, amit ki is lehet tölteni?! Jó játékot annak, aki ezekkel a feltételekkel megcsinálja. Nekem sajna ehhez nincs kedvem.
  • Mvkati (HU1)Mvkati (HU1) Bejegyzések: 120
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    manoka7212 írta: »
    Mennyibe tellett volna olyan felületet berakni, amit ki is lehet tölteni?! Jó játékot annak, aki ezekkel a feltételekkel megcsinálja. Nekem sajna ehhez nincs kedvem.

    kockás lap, 3kockánként visszintes, 3kockánként függ vonal és pár szám.
  • voyage (HU1)voyage (HU1) Bejegyzések: 72
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok!

    Nem kellene szerintem ezt eltúlozni. Fogtam egy cetlit, kb fél perc alatt megcsináltam a táblázatot, majd megoldottam. Utána meg a hozzászólásban leírtam a számokat. Nem kell ehhez fényképezgetni, egyebek. Nagyon egyszerűen meg lehet ezt csinálni.
    Pozitívumként meg kell említsem, hogy ezúttal jelezték a játékban, hogy a fórumon indult az adventi játék. Ezt köszönöm a fejlesztőknek. Tájékoztattak, aminek örültem, mert eddig a fórum játékokról nem adtak hírt a játék felületén belül, így eddig minden fórum játékról lemaradtam, mert a fórumot nem nézem én minden nap. Eddig nem voltak egyenlőek az esélyek, mert volt, aki nem is tudott a fórumjátékról, mint például én, ez bosszantó volt. Most mindenkinek megvan az esélye, hogy részt vegyen benne, mert tud róla minden játékos.
    És ne bántsátok egymást, elvégre innentől már az ünnepre készülünk. :rolleyes:
  • menephta (HU1)menephta (HU1) Bejegyzések: 3
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok,
    a papiros megoldás, majd begépelés, ez működik, kb 5perc..
  • Izabella103 (HU1)Izabella103 (HU1) Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    Sziasztok!
    A családban több kert van, de hiába lépek át a sajátomba és szeretném megadni a sudoku megoldását, a másik kert tulajdonosának neve jelenik meg folyton. Miért?

    Évi 1952 vagyok, de Izabella103-at ír
  • voyage (HU1)voyage (HU1) Bejegyzések: 72
    szerkesztette ezt: 01.12.2014
    A fórum oldalon fent jelentkezz ki, és utána lépj be a játékba a másik fiókkal, és onnan próbálja a fórumra belépni, hátha úgy sikerül. Mert engem is bejelentkezve hagyott a fórumban az előbb, hiába zártam be, és léptem be újra.
Ez a beszélgetés lezárult..