Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Október 8-i frissítés megbeszélése: Hibajavítások és tesztelés (Vásárlás gomb)

1447

Hozzászólások

  • Szatyán Fidó (HU1)Szatyán Fidó (HU1) Bejegyzések: 21
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!

    Sajnos nekem se tetszik ez az új fejlesztés!!!
    De van lehetőség friss levegőn lenni, mert újra itt van, Az Irány a természet! event.
    Hajrá már úgyis régen volt téma event. Szinte egymásba érnek.

    További szép napot.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Csöpi2 írta: »
    .
    Miért nem hagyják meg a játékosoknak a választás lehetőségét ebben is nagyobb kezet és teret engedve a játéknak. Könyörgöm, ne döntsenek a játékos helyett, hogy hogyan akar játszani ezt a játékot.
    Ha leszabályozzák, szerintem sok játékos hagyja abba a játékot, mert aki kevesebbet ért rá, s ha szüksége volt a terményre megvette, de így a játék lelassul, részére élvezhetetlenné válik !!!!! :(

    A játékosnak úgy kell játszani, ahogy a szabályok engedik ;) A szabályokat egyetlen játékban sem a játékos hozza ;)
    broza írta: »
    Nem szoktam reklamálni, de most megteszem, mert ez már nekem sem tetszik! Egyértelműen egy újabb aranylehúzási kísérletről szól a dolog! Mert miről is van szó? Kell x mennyiségű kukorica, tojás, tej vagy bármi? Semmi gond...pakold be, gyorsítsd meg, aztán kész is! Üzenem a T. Vezetőségnek, hogy nagyon rossz útra kezd tévedni. A játékot februárban kezdtem. Pont azért hagytam ott egy másik farmos játékot 4 év után, mert ott is vérszemet kaptak. Az ingyenesnek hirdetett játékban szép lassan már ott is szinte mindent csak való pénzért lehetett megvenni, egyre másra jöttek a játékosoknak nem tetsző változtatások, a játékosok véleményét pedig semmibe vették. Ezért cuccoltam át ide, hozva magammal a valós pénzemet, és plusz három játékost is. Viszont valós pénzt csak az elégedett játékos költ....nem kényszerből!!! Nem kevés aranyat vettem már eddig, mert kedvem volt hozzá....de ha próbálnak rákényszeríteni, akkor nem fogok egy peták aranyat sem venni! Ha pedig továbbra is ezen az úton halad a játék, akkor itt nem fogok 4 évet eltölteni!

    Sztem ez egy konkrét érv a változtatás ellen, ami a fejlesztőket is érdekelheti. Ha ebből a változtatásból több aranyat remélnek, és nem jön be, akkor biztos levonják a tanulságot...
  • csibepatak (HU1)csibepatak (HU1) Bejegyzések: 129
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!

    Végigolvastam a hozzászólásokat, és azokkal értek egyet, akik ellenzik ezt a fejlesztést. Sőt, szövetkezetünkben 100%-os az ellenzők aránya, tehát az ő véleményüket is tolmácsolom.
    Nem írom le újra, hogy mi mindenre lehet használni, ezt a termékvásárlási funkciót - mert mindenre érkezett példa itt korábban - de szükséges, és jó hogy van. Választási lehetőséget ad. És a játékok lényege, hogy én választom ki, hogy mivel akarok játszani, és hogyan. Illetve stratégiai játék, ahol mindenkinek van lehetősége másként gondolkodni, játszani. Ezzel a korlátozással a stratégiák száma csökkenni fog, ami nem fog tetszeni sokaknak, mert nem fér bele a napi életükbe.

    Ami biztos, figyeljétek meg, hogy holnap a frissítés után fel fog robbanni a fórum, és azok, akik nem olvasták el eddig a Hivatalosban a változást, itt és a hibabejelentésnél fognak reklamálni.
  • JDJDJDJD Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    !!!Ötlet veszély!!! (Nem csak rinya :P )

    Értem én, hogy nem tetszik nekik, hogy az arannyal átugorható tematikus event-feladatokat dollárral átugorhajuk. Én csak azt nem értem, hogy miért nem oldották meg ezt a problémát úgy, hogy az összes "tedd elérhetővé" feladatot átvariálják, és ezentúl "tedd elérhetővé _ÉS_ termeld meg" feladatok lesznek belőlük. Szerintem sokkal elegánsabb megoldás, és nem szűkítik le a játékosok lehetőségeit, ami szerintem sokunkban igen nagy keserűséget és csalódottságot idéz elő.
    Teljesen egyetértek csibepatak #95-ös hozzászólásával... Eddig élveztem, hogy lehetett stratégiázni, most nagyban csökkent a játék élvezeti értéke a számomra. Ráadásul a "költs el 120e dollárt" minifeladatot most végképp nem tudom hogy fejezem be... Szövetkezet már nem tudja a dollárt mire használni, és nálam nem -500%-os a boldogság, hogy termelési költségekből kijöhetne...
    Ez a frissítés szerintem nagyon átgondolatlan.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    JDJD írta: »
    !!!Ötlet veszély!!!

    Értem én, hogy nem tetszik nekik, hogy az arannyal átugorható tematikus event-feladatokat dollárral átugorhajuk. Én csak azt nem értem, hogy miért nem oldották meg ezt a problémát úgy, hogy az összes "tedd elérhetővé" feladatot átvariálják, és ezentúl "tedd elérhetővé _ÉS_ termeld meg" feladatok lesznek belőlük. Szerintem sokkal elegánsabb megoldás, és nem szűkítik le a játékosok lehetőségeit, ami szerintem sokunkban igen nagy keserűséget és csalódottságot idéz elő.
    Teljesen egyetértek csibepatak #95-ös hozzászólásával... Eddig élveztem, hogy lehetett stratégiázni, most nagyban csökkent a játék élvezeti értéke a számomra. Ráadásul a "költs el 120e dollárt" minifeladatot most végképp nem tudom hogy fejezem be... Szövetkezet már nem tudja a dollárt mire használni, és nálam nem -500%-os a boldogság, hogy termelési költségekből kijöhetne...
    Ez a frissítés szerintem nagyon átgondolatlan.

    Ez a "tedd elérhetővé _ÉS_ termeld meg" föltétel nekem tetszik. De továbbra sem tudom, hogy a sok vásárlónál mi a haszon a tízszeres áron vásárolt portékánál. Szerintem a fejlesztők tudnak és látnak valami olyan manipulációkat, amit én nem tudok, és eddig még egyetlen játékos sem vallotta be.
  • csibepatak (HU1)csibepatak (HU1) Bejegyzések: 129
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Porrima írta: »
    De továbbra sem tudom, hogy a sok vásárlónál mi a haszon a tízszeres áron vásárolt portékánál. vallotta be.

    Az lehet a haszon, hogy pl a mézkrém készítésnél, ha csak néhány darab hiányzik valamelyik hozzávalóból, akkor rákölt pár ezer dollárt, de azonnal indítani tudja a mézkrémet. annak a bevétele a költött dollár értékének a sokszorosa.
    Biztos minden terméknél meg lehet találni azt az értéket, amit érdemes lehet rákölteni, mert a bevétel a soszorosa a kiadásnak. Pont azoknál jöhet ez jól akik csak napi 2-3 órát tudnak játszani.
  • JDJDJDJD Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    A konkrét ötlet itt, a 2014. okt. 8-ai frissítés vita topicjában jött fel, de ide is leírom, hátha itt inkább észreveszi egy illetékes.
    JDJD írta: »
    !!!Ötlet veszély!!! (Nem csak rinya :P )

    Értem én, hogy nem tetszik nekik, hogy az arannyal átugorható tematikus event-feladatokat dollárral átugorhajuk. Én csak azt nem értem, hogy miért nem oldották meg ezt a problémát úgy, hogy az összes "tedd elérhetővé" feladatot átvariálják, és ezentúl "tedd elérhetővé _ÉS_ termeld meg" feladatok lesznek belőlük. Szerintem sokkal elegánsabb megoldás, és nem szűkítik le a játékosok lehetőségeit, ami szerintem sokunkban igen nagy keserűséget és csalódottságot idéz elő.
    Teljesen egyetértek csibepatak #95-ös hozzászólásával... Eddig élveztem, hogy lehetett stratégiázni, most nagyban csökkent a játék élvezeti értéke a számomra. Ráadásul a "költs el 120e dollárt" minifeladatot most végképp nem tudom hogy fejezem be... Szövetkezet már nem tudja a dollárt mire használni, és nálam nem -500%-os a boldogság, hogy termelési költségekből kijöhetne...
    Ez a frissítés szerintem nagyon átgondolatlan.

    Nem egy újabb panaszládát szeretnék itt indítani, arra ott a már meglévő topic, de ha van valakinek _ötlete_ talán a konkrét javaslatok jobban eljutnak az illetékesekhez, mint a sírás. Szóval csak konstruktívan légyszi...
  • VinczeBarnuska (HU1)VinczeBarnuska (HU1) Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Én is csatlakoznék a tiltakozókhoz. A két gyermekem farmját igazgatom, és bizony sűrűn volt, hogy kukoricát, vagy káposztát vettem, hogy a malom őrölni tudjon. Értem, hogy rá akarnak kényszeríteni az aranyvásárlásra, de magam részéről eddig se, és ez után se vettem.
    A hajót se nagyon indítom mostanában, mert nem értem a lényegét. Nem gondolom, hogy olyan csodás lesz a lovarda, ha ennyi patkót kér. Majd ráérek indítani, ha már látom, az értelmét, főleg, hogy cseresznyét kér álandóan, és olyan dologokat amiket áron alul vesz meg, mert nagyon sok idő mire megterem, és a másik farmon addig áll a termelés...
    Mindenesetre mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mennyit játszik és milyen eszközökkel, kár, hogy ennyire le akarnak korlátozni bennünket.. :-(
  • bella2013 (HU1)bella2013 (HU1) Bejegyzések: 34
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok. Félve irom, hogy nekem sem tetszik, mert van egy ember (porrima) aki szerint majdnem mindenki csak siránkozik. Jó neki, hogy tudja kinek mi a jó. Nem neki irjuk a véleményünket és én nem is vagyok kiváncsi a kioktatásaira.Felkértek minket, hogy irjuk meg a véleményünket. Nekem sem tetszik az ujjitás.Gondolom felkérték, hogy válaszoljon helyettük? Vagy csak nagyon ráér? Nem olvastam végig, de elég sok embert leszólt. Jöhet a kritika!!!
  • kzbt (HU1)kzbt (HU1) Bejegyzések: 15
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Azért ha megnézitek a hozzászólásokat, lehet látni, hogy nagyon bekavart ez mindenkinek ! Régebben egy-két soros hozzászólásokkal szemben most egész regényeket olvashatunk ! XD
  • Anikó farm 51 (HU1)Anikó farm 51 (HU1) Bejegyzések: 191
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok. Én se értek egyet evvel a változással.Én nyugdíjas vagyok elég sokat ülök gép előtt sokat is foglalkozom a farmokkal mivel 5 farmot csinálok.de nekem is van mikor vennem kell dolgokat a haladás céljából,és nem lustaság miatt.egy farmhoz most három másik tartozik ott is termelni kel.Plusz van szövetkezetünk ahol ugye megint a növényekről és egyebekről kel gondoskodni..ha egyszer valaki meg tudja venni akkor miért nem engedik!!!!!!!!!biztos nem ide tartozik,de miért lehet egy 80 szintnél nehézségi fokot választani,és mondjuk a 35 szintnél a gép szabja meg.Még területileg nem lehet a kisebben annyi fát ólat beszerezni mint a nagyokon ahol kész az egész terület.És ül az ember majd egész nap a gép előtt és mondjuk egy pár száz miatt nem tudja be fejezni a játékot amit 6 napig csinál.
  • Gorgiasz (HU1)Gorgiasz (HU1) Bejegyzések: 30
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!

    Véleményem az van... de nem bírja el a papír...

    Amúgy elég ostoba kifogás. Hosszútávon nem lehet mindent megoldani vásárlással, de alkalmilag - már bőven említésre került - jól jött. Most majd dícsérjük helyette a fejlesztőket...:mad:
  • kamilla34kamilla34 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    A Farmeramaban is az volt a probléma, hogy sokan a feladatokat úgy váltották meg, hogy megvásárolták a terményeket. Ott maximalizálták a vásárolható termények mennyiségét, így egy nap "csak" 100 db-ot tudtál vásárolni. Szerintem ez pont megfelelő lenne itt is.....
  • bella2013 (HU1)bella2013 (HU1) Bejegyzések: 34
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    kamilla34 írta: »
    A Farmeramaban is az volt a probléma, hogy sokan a feladatokat úgy váltották meg, hogy megvásárolták a terményeket. Ott maximalizálták a vásárolható termények mennyiségét, így egy nap "csak" 100 db-ot tudtál vásárolni. Szerintem ez pont megfelelő lenne itt is.....

    Nagyon jó meglátás
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    JDJD írta: »
    A konkrét ötlet itt, a 2014. okt. 8-ai frissítés vita topicjában jött fel, de ide is leírom, hátha itt inkább észreveszi egy illetékes.



    Nem egy újabb panaszládát szeretnék itt indítani, arra ott a már meglévő topic, de ha van valakinek _ötlete_ talán a konkrét javaslatok jobban eljutnak az illetékesekhez, mint a sírás. Szóval csak konstruktívan légyszi...

    Szia!

    Minden egyes hózzászólást olvasok a fórumon, úgyhogy eljut minden az illetékesekhez, emiatt ne aggódj :)
    Kérlek legközelebb ne nyiss új témát ha van már neki meglévő.
    A visszajelzéseket, a frissítés fogadtatását természetesen továbbítani fogom az illetékeseknek. :)
  • Farmer Ági (HU1)Farmer Ági (HU1) Bejegyzések: 70
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Ellenzem az újítást! Mondják már meg, hogy mi a fenét kezdjenek akkor a magasabb szintűek a dollárjaikkal?
    Hagy költsem már arra, amire akarom! A szövetkezetbe is már 40-50 milliót adok be, mert nincs mire elherdálni.
    Akinek nincs ideje a gép előtt szobrozni és mindent ültetgetni, szintén nagy segítség volt a vásárlás.
    Miért úgy kell játszanunk, ahogy Ők elképzelik?
    Elég rossz módszer az alkotóktól, hogy több újítással visszafelé haladunk, mint a rák.

    Azokat hozzák nehezebb helyzetbe, akik alacsonyabb szinten vannak. Az arannyal játszókat újfent nem hatják meg :)

    Nem tartom gerinces dolognak a Sziget gyakori indítását. Hiszen teljes homály fedi a lovardát. Sokan hajtanak mert biztos sok patkó kell majd... Így akarták tuningolni a Küldetéseket is. Mára bebizonyosodott, hogy semmi szükség a több 10 vagy 100ezer bizonyítványra. A gépek pedig nagy nullák.
  • Gorgiasz (HU1)Gorgiasz (HU1) Bejegyzések: 30
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!

    Némileg lehiggadva, talán mégiscsak kifejteném a véleményem. Az "ez termelős játék" elég ócska kifogás - a dollárt is csak megtermeltük valahogy, nemde ? Akik aranyért vették a dollárt azok most aranyért a termelést fogják rövidíteni, tehát ott nem történt semmi. Annyi történik, hogy ha most majd alkalmilag gyorsan kell valami, akkor minket is ebbe az irányba kényszerítenek - na akkor milyen játék ez?
  • Katica7 (HU1)Katica7 (HU1) HU1 Bejegyzések: 2
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Elég drága a vételár,,,így is keményen fizet aki venni akar,,nem mindegy nekik mire akarjuk a pénzünket költeni???
  • Farmer Ági (HU1)Farmer Ági (HU1) Bejegyzések: 70
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Azért figyelembe kell venni, hogy nincs mindenki egyforma szinten. Van akinek megéri megvenni, van akinek nem. De lehülyézni azt, aki megveszi....egy kicsit túlzónak tartom. Nem halok éhen, ha a 4200-as raktáramat televeszem vadvirággal. Viszont megmarad a hajam, mert nem tépem ki, amíg feltöltöm a 2 perces gazzal.
    Már a speckó magból is sok van, tehát amiatt sem kell inhüvelygyulladást kapni :)

    Élvezetesebbé kellene tenni a játékot. Hogy ne érezze úgy magát az ember, mintha biorobot lenne :)

    Tudom van más játék.... azokat élvezem is. De itt nagyon érik, hogy másodszor is abbahagyom :)
  • breakelekbreakelek Bejegyzések: 17
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Üdv

    Nem nagyon vásárolok termékeket, de van amikor igen és van amit egyáltalán nem termelek mert értelmetlen illetve amit már nem termelnék ha a hajó nem kiváná.

    Mikor átalakitoták a működési költséget, irták hogy szeretnék hogy mindenkinek minnél egyedibb farmja legyen és mi lenne egyedibb annál hogy egyes termékeket nem termel sőt termelő épűletét se húza fel....

    Most az a kis segítséget amit hogy vehet néha terméket is az ember el veszik nem tűnnik nagynak, de ez néha event és feladat teljesitését jelentete aki nem élt aranyal. Szóval nehéz nem arra gondolni hogy ez nem aranyról szól. Főleg hogy nem látjuk a bigfarm müködtetéséből addodó dolgokat.

    Ha valós világot nézük ott sem termelnek mindet egy farmon, akor itt mért kéne és akor miért ne lehetne venni.

    Mondjuk ha helyesitenétek egy jó piactérrel vagy farm közötti kereskedéssel az jó lenne.

    Látom sokanaknak nem tetszik, de ahogy szókot lenni nem mindig van értelme hogy ide írjuk a véleményűnket úgy is mennek a dolgok ahogy mennek!

    Köszönet és hajrá mindenkinek!

    Jó játékot:))
  • bikapete25bikapete25 Bejegyzések: 149
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Porrima írta: »
    A játékosnak úgy kell játszani, ahogy a szabályok engedik ;) A szabályokat egyetlen játékban sem a játékos hozza ;)

    Akkor már csak az a kérdés, hogy kiért van a játék és a szabályok? Vagy mennyire etikus menet közben változtatni a szabályokat a játékosok hátrányára.


    ***
  • voyage (HU1)voyage (HU1) Bejegyzések: 72
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!

    Nekem egy dolog miatt nem tetszik a vásárlás megszüntetése. Én is vásárolok időnként egyetlen egy okból: mivel előre nem tudhatom, hogy mit és mennyit fog kérni a hajó, nem mindig van éppen raktáron abból a terményből, amit kér, általában kevesebb van, mint kellene. Így kipótolom vásárlással, ne kelljen a hajó teljes rakodását ilyen probléma miatt kihagyni. És mivel általában késő este játszom, nem sokat vagyok gép előtt, Így van, hogy meg tudom termelni a hiányzó mennyiséget, de van, hogy nem, például este 11-kor nem kezdhetek neki mondjuk levendulát termelni, gondolom, ez érthető, és nyilván emiatt nem fogok hajnalban felkelni, hogy arassak, mielőtt a hajó kifut. Ezért én nem értek egyet ezzel a változással. A vásárolható mennyiség korlátozása az jó ötlet, valaki itt írta, de a mennyiség szerintem legyen mondjuk 4-500, annál kevesebb ne, mert kb ebbe fér bele a hajó által kért mennyiség.
  • Dögh71Dögh71 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!
    Szerintem annyi történik, hogy előtérbe helyeződnek a spéci magok, és persze a humusz. Kicsit retrós lesz a 100-on túliak társaságának, de a kezdeteket ők is túlélték valahogy :) Inkább csatára fel, és ne sírdogáljunk! Igaz hozzátartozik a történethez az is, hogy még egyszer sem vettem semmilyen terményt!! Tehát nekem ez a frissítés kicsit sem fáj :)
  • SystemSystem Bejegyzések: 106,969
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok.

    Nekem sem tetszik ez a "vissza" fejlesztés. Ami eddig jó volt, legalább már azt ne rontsák el. :mad:
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Elnézést kérek akinek nem tetszik az összevont válasz, de a fórumszabályok ezt kívánják meg, és egy ideig nem voltam a gép előtt, ezért most olvastam az utóbbi hozzászólásokat.
    csibepatak írta: »
    Az lehet a haszon, hogy pl a mézkrém készítésnél, ha csak néhány darab hiányzik valamelyik hozzávalóból, akkor rákölt pár ezer dollárt, de azonnal indítani tudja a mézkrémet. annak a bevétele a költött dollár értékének a sokszorosa.
    Biztos minden terméknél meg lehet találni azt az értéket, amit érdemes lehet rákölteni, mert a bevétel a soszorosa a kiadásnak. Pont azoknál jöhet ez jól akik csak napi 2-3 órát tudnak játszani.

    A példa szerinti megoldást tökéletesen megértem, ilyent én is csináltam már. Erre valóban jobb megoldás lenne a vásárlási mennyiség korlátozása, mint a teljes megszüntetés. Mivel Kapa minden hozzászólást olvas és az arra érdemeseket továbbítja, ezért reménykedjünk, hátha így változik a helyzet...

    ***
    calpurnia írta: »
    Igazán örülök, hogy elnyerte a tetszésedet a hozzászólásom. Bár kissé meglep, hogy te magad is fantáziátlannak tartod a fejlesztőket és magát a szigetet is, holott az aláírásod szerint ez a legszuperebb eddigi fejlesztés. Igazán sajnállak, hogy eddig nem tapasztaltál színvonalasabb játékot.

    A hozzászólásom lényege egyébként az volt - bár nem szívesen magyarázom -, hogy a fejlesztők fantáziájának és/vagy tehetségének alacsonyabb szintje miatt nehezítik a játékot, lassítják az előrehaladást, hiszen ha nincs túl sok pénzünk és van gumicsont (pl. sziget), amin el lehet rágódni egy hónapig is, akkor nem követelőzünk, nem akarunk fineszesebb fejlesztéseket. Mivelhogy a sziget sem egy ötletdús fejlesztés, harmadszorra már teljesen unalmas lesz, egy kaptafára működik minden mással (gyűjts be, termelj, szedj le, kész).

    Hogy te ezzel egyetértesz, azon kissé meglepődtem, az eddigi hozzászólásaid és az aláírásod ismeretében.

    Úgy látszik a játékosok által befizetett aranyból ilyen fantáziájú programozókra telik. Sajnálnod azért engem nem kell: valóban ez az első ilyen jellegű Internetes játékom, de remélem, hogy az utolsó is, mert tudom, hogy az időmet ettől sokkal hasznosabb dologra is fordíthatnám...

    ***
    hurion írta: »
    Sziasztok!
    Olvasva ezt a sok epés kritikát, sárdobálást, átkot megtaláltam a legjobb megoldást.
    Szerintem 1 kiirthatatlan vírust kellene eljuttatni a goodgamestudios szerverére, ami totálisan megsemmisítené ennek a játéknak mindennemű alap-programját, fejlesztését, biztonsági mentését.
    Én is örülnék neki, mert eltölthetném azt a sok időt mással, amit sajnos arra szánok, hogy olyan küldetésekben veszek részt, amit matamatikailag átszámolva lehetetlenség sikeresen teljesíteni.
    2 másodperces 2 gigavoltos túlterhelés a szerverre megoldaná sok játékos gondját.
    Utána keresnénk 1 másik játékot, elkezdenék vele játszani, s fél év elteltével ugyanezek a problémák merülnének fel.
    Jó játékot!

    Ez egy nagyon jó megoldás lenne; bourges is hasonlóképpen gondolja, neki is maximálisan igazat adtam, helyesebben egyetértettem vele.
  • Flór4 (HU1)Flór4 (HU1) HU1 Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    kamilla34 írta: »
    A Farmeramaban is az volt a probléma, hogy sokan a feladatokat úgy váltották meg, hogy megvásárolták a terményeket. Ott maximalizálták a vásárolható termények mennyiségét, így egy nap "csak" 100 db-ot tudtál vásárolni. Szerintem ez pont megfelelő lenne itt is.....

    Csupán csak kiegészítésnek! Az említett játékban vetőmagot vehettél csak napi 100 db mivel az az ár jóval alacsonyabb volt, hogy a piacon vetted volna. ezért korlátozták le 100db. Viszont a piacon drágábban korlátlanul meglehetett venni bármit .Ebben a játékban nem működne. Ugyan mit tudnánk kezdeni 100 kukoricával?
  • calpurnia (HU1)calpurnia (HU1) Bejegyzések: 60
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    ***

    Hogy én is hozzak egy példát, miért is nem lesz jó ez a frissítés: ha projektet csinálunk a szövivel, akkor - hogy kész legyen időben - nyomjuk az x terméket, mivel már magas szinten van a szövi, jó sokat. Eközben éhesek az állatok, fogy a táp, nem tudok a táphoz ültetni (mert akkor lehet, hogy nem lesz kész pl. a búza vagy a káposzta), így megveszem a táphoz a kukoricát, hogy ne álljon le a tojástermelés.
    Ezért jó, ha tudok vásárolni.

    De voltak itt már más jó példák is: a hajó, amihez csak pár darab hiányzik (tegyük fel, pont cseresznyéből vagy őszibarackból, amik 12-14 órásak és ezeket szereti kérni a hajó), így inkább megvesszük, hogy ne várakozzon hiába a hajó, és így kiesik egy bevétel, ha az rostokolni kénytelen. Hiszen nem mindegy, három vagy csak két hajót tudunk indítani naponta.
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Sziasztok!

    Kérlek titeket hogy térjetek vissza az eredeti témához, mert a végefelé már eléggé másról volt szó.
    A személyeskedést, másik megsértését mellőzzétek, ha kell gondoljátok át többször is azt amit írtok mielőtt elkülditek a hozzászászólást.

    Az off és esetleg sértő hozzászólásokat törölgettem, akiket kellett figyelmeztettem.

    Természetesen a véleményeket továbbra is várjuk, és az eddigieket nagyon köszönjük mindenkinek:)
    Értelemszerűen lehet nyugodtan vitatkozni is, ha az kultúráltan, személyeskedés és sértő megjegyzések nélkül történik.

    További szép estét mindenkinek :)
  • calpurnia (HU1)calpurnia (HU1) Bejegyzések: 60
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    Elmesélném még, hogy én is játszottam F.....-t (ez a játék neve, itt már leírták), és nekem nagyon is tetszett a piac. Itt is megoldás lehetne. Nem is pont azért jó, mert meggazdagszol belőle - ha jól értem, itt pont az a probléma, hogy nem tudsz mit csinálni a pénzeddel egy bizonyos szint felett, és erre megoldás lehet a sziget -, hanem azért, mert a felesleget így tudod értékesíteni, igaz, a piacon a kereslet-kínálat érvényesül, és épp ez benne az izgalmas.
    Ha itt is lenne, nekem nem lenne akkor kifogásom azellen, hogy nem lehet a farmkezelőben vásárolni.
    Úgyis csak pár darabot szoktam venni.

    A másik viszont, amit onnan mindenképpen érdemes lenne lelopni, az a dísztárgy-csere, mert gondolom, másoknak is tele van a raktára rengeteg dísztárggyal (olyanokkal is, amiket még soha nem raktunk ki, és nem is fogunk, mert már kevés pontot ad, de adja pl. a szerencsekerék), lehetne csereberélni, és akár terményekre is, ez szerintem egy jó dolog.
    Egyébként ott is ritkán van cserenap, de amikor van, az nagy esemény.
  • bikapete25bikapete25 Bejegyzések: 149
    szerkesztette ezt: 07.10.2014
    ***

    Szerintem ez egy szimpla szimbiózis. A játékosoknak szükségük van a játékra, a játéknak pedig a játékosokra. Egyik sincs a másik nélkül. Tehát valamilyen kompromisszumos megoldást kellene mindenképpen megvalósítani, hogy az elvárt aranyvásárlásért, játéklátogatásért a játékosok is elégedettek legyenek, de legalábbis ne legyen ilyen átlátszó a haladás visszafogása.

    Nem gondolom, hogy "demagóg" lennék, ugyanis én nem azt írtam, hogy önmagával a játékszabály változtatásával van a gond, hanem azzal, hogy az új szabályok a játékosok HÁTRÁNYÁRA történnek. Ez pedig tény.
Ez a beszélgetés lezárult..