Főoldal Hungarian Goodgame Big Farm - Újdonságok Bejelentés és hírek megbeszélése

Szeptember 10-i frissítés megbeszélése: Szövetkezeti újdonságok

2

Hozzászólások

  • Judit58Judit58 Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Nekem a föld nem ad semmit :(
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    a mandulás süti sem sikerült túl jól 50 pontért
    abszolút a nagy létszámú szövikre lett kitalálva
  • zsozirisz2zsozirisz2 Bejegyzések: 9
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Én is ugyanezt kérdezem! Hol van a kerti szivattyú?
  • gyurisne.zsuzsi (HU1)gyurisne.zsuzsi (HU1) Bejegyzések: 2,969
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Farmer085 írta: »
    Sziasztok!
    Nagyon nehéz tagokat találni, ezért nem lehetne egy olyan fejlesztés is valamikor, hogy a játékosok kapnának egy kis jelzést, hogy mikor is léptek be utoljára? Mint a szövetkezeten belül. Van olyan játékos aki mellett ott a szövetkezetet kereső jelzés, de régóta ugyanazon a szinten áll, tehát valószínű hogy be sem lép. Így könnyebb lenne ha látnánk hogy mikor lépett be utoljára. Köszönöm a választ, és bocsi ha rossz helyre írtam!

    Sziasztok!

    Nem is csoda, hogy nehéz játékosokat találni. Tegnap este kíváncsiságból megnéztem magamnak (mivel nem vagyok szövetkezeti tag) a játékban a "Szövetkezetes" ikont, ami a Raktár felett díszeleg (narancssárga csillagban két kéz). Számomra egy elég furcsa dologgal találkoztam. Így már érthető, hogy akik frissen kezdik a játékot vagy még nem ismerik annyira a lehetőségeket, pl. Ranglistában szövetkezetet keresni, miért a kis szintű szövetkezetekhez kerülnek. Ott persze a nagy semmi aktivitás miatt egy idő után megunják és jobbik esetben tovább keresgélnek, de rosszabb esetben inkább nem is foglalkoznak szövetkezettel vagy maguk alapítanak egyet, és ezért van milliónyi icipici szövetkezet.
    Tehát: rákattintottam arra a bizonyos ikonra. Felnyílik egy ablak, hogy magam hozok létre szövetkezetet vagy belépek már egybe. Természetesen a másodikra kattintottam, mert annak a működésére voltam kíváncsi. És itt dobtam majdnem egy hátast. 4 lehetőség van, én ezekből az első kettőt szeretném kiragadni.

    1. lehetőség:
    Felajánl alapból 8!!! darab tagkereső szövit, tehát nem a teljes tagkereső lista elérhető, csak nem értem, miért nem.
    És hiába görgetsz fel-le, csak annyit ad ki, pedig a címe: "Tagokat kereső szövetkezetek". Én úgy gondolom, elég félre vezető ez így egy kevésbé tájékozott játékos számára. Ő látja azt a 8 szövetkezetet, és majd választ azok közül, mert azt gondolja, csak abból a 8-ból lehet, több nincs is.

    2. lehetőség:
    Még mindig ugyanezen az oldalon csak épp a második bekezdés. Címe: "A játékos szövetkezetet keres". És alatta van egy bejelölhető négyzetecske. Ha zöld pipa van benne, akkor a játékos megjelenik a ranglistában, hogy szövetkezetet keres. Ebben nekem az a csavar, hogy a kis négyzetecske mellett ez olvasható: "Jelzi azt a helyzetet a Ranglistán, amelyhez SZÖVETKEZETED SZERETNÉD HOZZÁRENDELNI." Most akkor mi van?! Ha a játékos keres szövetkezetet, mert még nincs benne, akkor mihez akarnám én hozzárendelni a nem létező szövetkezetemet?! Ez így nekem enyhéz szólva is kusza. Nem tudom, valami félre fordítás ismét, de ezt szerintem sűrgősen javítani kellene. :)

    Üdv.: Zsuzsi
  • hajagos (HU1)hajagos (HU1) Bejegyzések: 25
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    nem vagyok szövetkezeti tag , de ott van a szövifa nekem is a bánya alatt.
  • mamma (HU1)mamma (HU1) HU1 Bejegyzések: 287
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    zsozirisz2 írta: »
    Én is ugyanezt kérdezem! Hol van a kerti szivattyú?

    A kerti szivattyú egy dísz.
    Itt egy elírás van, szerintem a kertre gondoltak a fejlesztők.
  • Beth-Seba (HU1)Beth-Seba (HU1) HU1 Bejegyzések: 336
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    mamma3 írta: »
    A kerti szivattyú egy dísz.
    Itt egy elírás van, szerintem a kertre gondoltak a fejlesztők.

    Igen a kert az,adott 1 dbot.
    Azért megfordult a fejemben hogy aki az ismertetőt beteszi nem Magyar,mert akkor talán elfogható ez a sok félre fordítás.Vagy a legalapvetőbb ismerete sincs a játékkal kapcsolatban.
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Sziasztok!

    Nem is csoda, hogy nehéz játékosokat találni. Tegnap este kíváncsiságból megnéztem magamnak (mivel nem vagyok szövetkezeti tag) a játékban a "Szövetkezetes" ikont, ami a Raktár felett díszeleg (narancssárga csillagban két kéz). Számomra egy elég furcsa dologgal találkoztam. Így már érthető, hogy akik frissen kezdik a játékot vagy még nem ismerik annyira a lehetőségeket, pl. Ranglistában szövetkezetet keresni, miért a kis szintű szövetkezetekhez kerülnek. Ott persze a nagy semmi aktivitás miatt egy idő után megunják és jobbik esetben tovább keresgélnek, de rosszabb esetben inkább nem is foglalkoznak szövetkezettel vagy maguk alapítanak egyet, és ezért van milliónyi icipici szövetkezet.
    Tehát: rákattintottam arra a bizonyos ikonra. Felnyílik egy ablak, hogy magam hozok létre szövetkezetet vagy belépek már egybe. Természetesen a másodikra kattintottam, mert annak a működésére voltam kíváncsi. És itt dobtam majdnem egy hátast. 4 lehetőség van, én ezekből az első kettőt szeretném kiragadni.

    1. lehetőség:
    Felajánl alapból 8!!! darab tagkereső szövit, tehát nem a teljes tagkereső lista elérhető, csak nem értem, miért nem.
    És hiába görgetsz fel-le, csak annyit ad ki, pedig a címe: "Tagokat kereső szövetkezetek". Én úgy gondolom, elég félre vezető ez így egy kevésbé tájékozott játékos számára. Ő látja azt a 8 szövetkezetet, és majd választ azok közül, mert azt gondolja, csak abból a 8-ból lehet, több nincs is.

    2. lehetőség:
    Még mindig ugyanezen az oldalon csak épp a második bekezdés. Címe: "A játékos szövetkezetet keres". És alatta van egy bejelölhető négyzetecske. Ha zöld pipa van benne, akkor a játékos megjelenik a ranglistában, hogy szövetkezetet keres. Ebben nekem az a csavar, hogy a kis négyzetecske mellett ez olvasható: "Jelzi azt a helyzetet a Ranglistán, amelyhez SZÖVETKEZETED SZERETNÉD HOZZÁRENDELNI." Most akkor mi van?! Ha a játékos keres szövetkezetet, mert még nincs benne, akkor mihez akarnám én hozzárendelni a nem létező szövetkezetemet?! Ez így nekem enyhéz szólva is kusza. Nem tudom, valami félre fordítás ismét, de ezt szerintem sűrgősen javítani kellene. :)

    Üdv.: Zsuzsi

    Ezeken az érthetetlen vagy kétértelmű megfogalmazásokon már csak nevetni lehetne, ha nem lenne szomorú :mad:
  • AngoluceAngoluce Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Beth-Seba írta: »
    Igen a kert az,adott 1 dbot.
    Azért megfordult a fejemben hogy aki az ismertetőt beteszi nem Magyar,mert akkor talán elfogható ez a sok félre fordítás.Vagy a legalapvetőbb ismerete sincs a játékkal kapcsolatban.

    Vagy csak egy szójáték :) a kert adhatja, de mire ad, az szivattyú, röviden a tápvör megszerzése kerti szivattyú :D
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Azt néztem, hogy alapból minden szövi tagot keres. Alapból az van beállítva, hogy ez a szövetkezet tagot keres, pedig nálunk nincs üres hely. Érdemes megnézni, de csak szövi vezető módosíthatja.

    Én is a bányát és a szövifát megcserélném, mert a szövifát gyakrabban használjuk, mint a bányát.

    Rengeteg készletelem kell így a nulláról a 3 új feladathoz, nem beszélve a termelendő mennyiségről...Ez a nagyon-nagyon sok tagú szöviknek kedvez, ahol már más feladat nincs... (talán a tápos ami elsőre kevesebbel is megoldható)

    Sajnos a virágoson a tervezős dolgok (ház, bolt, stb.) maximum elérve kiírása továbbra is benn van, reméljük mire jön a tervező már nem csak a belső menüben látszik a fejleszthetőség, hanem fejleszthető is lesz.

    A kísérteties dolgokból észrevettem egy kísértetkastély díszt és egy kiszáradt fa díszt. meg egy kiszáradt kutat, egy töklámpást. Itt valami Halloween-es dolog készül?
  • egyetlenM (HU1)egyetlenM (HU1) HU1 Bejegyzések: 50
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Sziasztok

    Hol találom az új feladatokat? Tuti vaksi vagyok, de a feltett szemüvegemmel sem látom őket :(
  • pjucus46 (HU1)pjucus46 (HU1) Bejegyzések: 121
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Ádámmaci írta: »
    Azt néztem, hogy alapból minden szövi tagot keres. Alapból az van beállítva, hogy ez a szövetkezet tagot keres, pedig nálunk nincs üres hely. Érdemes megnézni, de csak szövi vezető módosíthatja.

    Én is a bányát és a szövifát megcserélném, mert a szövifát gyakrabban használjuk, mint a bányát.

    Rengeteg készletelem kell így a nulláról a 3 új feladathoz, nem beszélve a termelendő mennyiségről...Ez a nagyon-nagyon sok tagú szöviknek kedvez, ahol már más feladat nincs... (talán a tápos ami elsőre kevesebbel is megoldható)

    Sajnos a virágoson a tervezős dolgok (ház, bolt, stb.) maximum elérve kiírása továbbra is benn van, reméljük mire jön a tervező már nem csak a belső menüben látszik a fejleszthetőség, hanem fejleszthető is lesz.

    A kísérteties dolgokból észrevettem egy kísértetkastély díszt és egy kiszáradt fa díszt. meg egy kiszáradt kutat, egy töklámpást. Itt valami Halloween-es dolog készül?
    Sziasztok! Ez tényleg kísérteties, mint szövetkezeti vezető, én sem tudom módosítani a tagokat kereső kiírást, így sajnos azoknak nem adok teret, akik tényleg keresnek tagokat! Valami nagyon elromlott!
  • Jenny42Jenny42 Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    sziasztok sajna de előlem is menekül a szővifám csak nem tudom merre???ki-be léptem,letakaritottam a gépem és semmi és még a többi újítást nem is láttam oda most megyek:))köszi a választ
  • frank52592frank52592 Bejegyzések: 25
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Két gondot jeleznék, még mindig nem elérhető Chrom böngészőből közvetlenül a fórum, illetve folyamatosan pörög az oldal töltése jelzés az Chrom alatt.
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Judit58 írta: »
    A Földek viszont semmit nem adnak :(
    Köszönöm a válaszokat !!!

    Igy van! A föld semmit nem ad és a többi készletelem is alig reppen fel...
    Igy elég nehéz a projektekhez összegyűjteni a dolgokat. :( főleg 150 táplapátot.
    Legalább a szövi fán is lehetne ilyen készletelem is!!!
    Pedig már alig vártam/tuk az új projekteket!
  • Judit58Judit58 Bejegyzések: 86
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Most már egész délután nem ad készletelemet ,:( frissítés után valamennyit adott ,most már egy darabot sem ,így nem lehet gyűjteni :( teljesen elmegy a kedvem a játéktól ,és nem csak én vagyok így ezzel :(
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Sziasztok.
    Bár a választ sejtem rá,de van valami bővebb infó a kísérteties dologról? :D
  • Kapa333 (HU1)Kapa333 (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,089
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    bourges írta: »
    Sziasztok.
    Bár a választ sejtem rá,de van valami bővebb infó a kísérteties dologról? :D

    Szia!

    Messze van még a kísértés, úgyhogy egyelőre semmi :)
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Messze van még a kísértés, úgyhogy egyelőre semmi :)

    Köszönöm,bár valahogy volt sejtésem róla :D
    Akkor október 30-a körül várjuk a szokott belga infót :D:D
    Szép estét neked.
  • zsuzsanagyi (HU1)zsuzsanagyi (HU1) Bejegyzések: 870
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    bourges írta: »
    Sziasztok.
    Bár a választ sejtem rá,de van valami bővebb infó a kísérteties dologról? :D
    Kapa333 írta: »
    Szia!

    Messze van még a kísértés, úgyhogy egyelőre semmi :)

    Szervusztok!

    Ó de jó, hogy benéztem a Fórumba, mert épp azon tanakodtam, hogy mit tegyek, gyűjtsem a dollárom erre a "kisértésre", vagy fejlesszem tovább a farmjaim amivel jócskán elmaradtam a sziget alatt!
    Köszi a kérdést is, a választ is:o
  • bourges (HU1)bourges (HU1) HU1 Bejegyzések: 2,217
    szerkesztette ezt: 10.09.2014
    Szervusztok!

    Ó de jó, hogy benéztem a Fórumba, mert épp azon tanakodtam, hogy mit tegyek, gyűjtsem a dollárom erre a "kisértésre", vagy fejlesszem tovább a farmjaim amivel jócskán elmaradtam a sziget alatt!
    Köszi a kérdést is, a választ is:o

    Szia nagyi :D
    Hát igazán nincs mit :D:D

    Viszont az előbb kimaradt valami:A SZÖVIFÁT KÉREM VISSZA A HELYÉRE,nálunk a Bubikának óriási szerepe van a szövetkezetben,mivel ez egy kapocs,amit együtt értünk el,növesztettük meg,neveztünk el.Tehát ennyit megérdemel,hogy szem előtt legyen,ha a farmomra lépek.Köszi.
  • evike2674 (HU1)evike2674 (HU1) Bejegyzések: 77
    szerkesztette ezt: 11.09.2014
    Sziasztok!
    A farmkörnyezet megváltozásánál 2014-re tervezve 4 fő fejlesztésre számíthattunk.
    Ebből az egyik a sziget, ami a környezetben helyet nem foglal, a hozzá kapcsolódó reptér pedig - elenyésző funkciójához képest óriási területű.
    A szövifa viszont valóban érdemtelenül került ki a látótérből.
    Szeretjük :)
  • csibepatak (HU1)csibepatak (HU1) Bejegyzések: 129
    szerkesztette ezt: 11.09.2014
    mircipirci írta: »
    Legalább a szövi fán is lehetne ilyen készletelem is!!!

    Nekem adott a szövifa az új készletelemből. Igaz 1 db-ot, de ne legyünk telhetetlenek. :)
  • Porrima (HU1)Porrima (HU1) HU1 Bejegyzések: 1,827
    szerkesztette ezt: 11.09.2014
    csibepatak írta: »
    Nekem adott a szövifa az új készletelemből. Igaz 1 db-ot, de ne legyünk telhetetlenek. :)

    Nekem is adott.
  • mircipirci (HU1)mircipirci (HU1) Bejegyzések: 105
    szerkesztette ezt: 12.09.2014
    Sziasztok!
    Nem tudom Ti hogy vagytok, de eddig az aktivitást az ásók jól mutatták.
    Most meg hiába dolgoztam egész nap befejeztük a projektet és ugyan ott áll mint tegnap és azelőtt.
    Elég sok hiba jön össze egy egy frissítéssel.
    Másik probléma, hogy a crome nem visz át a fórumra ha rákattintok.Állandóan keresgélni kell a neten. Eddig az is jó volt!!!
    Szóval nem lehetne javítani a dolgokat???
  • evike2674 (HU1)evike2674 (HU1) Bejegyzések: 77
    szerkesztette ezt: 12.09.2014
    Sziasztok!
    Nem találom, mire való a keverőtál.
    Tudja valaki?
    mircipirci írta: »
    Sziasztok!
    ....Másik probléma, hogy a crome nem visz át a fórumra ha rákattintok.Állandóan keresgélni kell a neten.

    Igaz, hogy nem válasz, csak ötlet, ha ragaszkodsz a chrome-hoz: jelöld könyvjelzővel.
  • Ádámmaci (HU1)Ádámmaci (HU1) HU1 Bejegyzések: 3,139
    szerkesztette ezt: 12.09.2014
    A keverőtál egy készletelem, ami az egyik új projekthez kell. (csodálatos sütemény projekthez)
  • evike2674 (HU1)evike2674 (HU1) Bejegyzések: 77
    szerkesztette ezt: 12.09.2014
    Ádámmaci írta: »
    A keverőtál egy készletelem, ami az egyik új projekthez kell. (csodálatos sütemény projekthez)

    Köszönjük szépen, Ádámmaci!:)
    Ott még nem tartunk, azért nem látszik.
  • csibepatak (HU1)csibepatak (HU1) Bejegyzések: 129
    szerkesztette ezt: 18.09.2014
    Milyen karbantartás van, amit elfelejtettek bejelenteni?:confused:
  • [Törölt felhasználó][Törölt felhasználó] Bejegyzések: 0
    szerkesztette ezt: 18.09.2014
    Hát ezt jó volna tudni, mivel nálunk megy a projekt:mad:
    csibepatak írta: »
    Milyen karbantartás van, amit elfelejtettek bejelenteni?:confused:
Ez a beszélgetés lezárult..